czerwony, swędzący policzek - alergia?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-12, 14:20   #1
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Exclamation

czerwony, swędzący policzek - alergia??


Cześć, dzisiaj w dolnej części prawego policzka (lewy bez zmian) pojawiła się czerwona, swędząca plama, trochę jakby rumień. Mam cerę naczynkową, generalnie czystą, sporadycznie wyskakują mi sezonowe wypryski, mam też☠rozszerzone pory. Skóra jest wg mnie przesuszona, chropowata i nieprzyjemna w dotyku. Kilka dni temu byłam u fryzjera, gdzie fryzjerka myła mi włosy jakimś szamponem... Zaczełam kilka dni temu stosować nieuczulający żel do mycia Biały Jeleń - czy to może być sprawca? Nie wiem już jakich kosmetyków używać, żeby nie zaszkodzić twarzy, skoro nawet hipoalergiczne coś jej robią Czy taką reakcję skóry mogła spowokować jej nadmierne suchość?

A może to alergia pokarmowa? Jak myślicie??

Edytowane przez herrfrau
Czas edycji: 2014-03-12 o 14:22
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 17:40   #2
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: czerwony, swędzący policzek - alergia??

Prawdopodobnie to reakcja na jakiś kosmetyk. Przypuszczam, że to reakcja alergiczna. Może rzeczywiście nie służy Ci ten żel. Napisałaś, ze masz skórę przesuszoną. Ale czy tylko na jednym policzku, czy na całej twarzy? Co stosujesz do pielęgnacji oprócz tego żelu? Być może skóra jest odwodniona i wtedy warto byłoby zastosować bardziej odżywcze kremy. Napisz coś więcej, a postaram Ci się pomóc.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 20:14   #3
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: czerwony, swędzący policzek - alergia??

Tak, tylko jeden policzek. Swędzi strasznie, skóra jest jakby grudkowata, ale nie widać już rumienia ani tych grudek.

Oprócz żelu stosuję tonik ogórkowy i mleczko ogórkowe z ziai + krem antybakteryjny z ziaja nuno.

Czy to może być przez tabletki antykoncepcyjne? Ciągle boje się, że będe miała przez nie trądzik ;/
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 12:14   #4
arielka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: czerwony, swędzący policzek - alergia??

Hej!
mam dokładnie taki sam problem jak Ty, herrfrau. Też nie za bardzo wiem, co robić...
Nigdy nie miałam trądziku, mam 23 lata, raczej problemy jeżeli już, to mam z zaskórnikami.
Jak myłam kiedyś twarz różnymi płynami i piankami-zawsze mnie to w jakiś sposób uczulało.
Dlatego już od niepamiętnych czasów myłam buzię mydłem.
No i chyba miarka się przebrała-tak mi się wydaje.
Mam teraz podobnie jak herrfrau-czerwone plamy na twarzy, takie chropowate, ze lekko łuszczącymi się skórkami. W sumie to taki mam lewy policzek i okolica przy lewym kąciku ust.
Kremu używam już od jakiegoś czasu i nie uczulał mnie do tej pory. Pefecta mat z żurawiną i cynkiem:

podkład mineralny z mybellinehttp://www.krasta.pl/product-pol-946...-021-Nude.html

no i do demakijażu oczu płyn miclearny, taki niebieski z ziaji.

Nie wiem co robić. Spróbowałam parę razy w tym tyg umyć twarz tym hipoalergicznym białym jeleniem, ale mam wrażenie, ze nie pomaga.
Kupiłam maść antybiotyk (tribiotic) i czekam na efekty...

może któraś z Was już przechodziła przez coś podobnego i wie co to jest i jak to się leczy...

a i nie łykam żadnych hormonów, nie stosuję antykoncepcji hormonalnej-więc to na pewno nie od takich rzeczy...
arielka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 11:37   #5
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: czerwony, swędzący policzek - alergia??

Cytat:
Napisane przez herrfrau Pokaż wiadomość
Tak, tylko jeden policzek. Swędzi strasznie, skóra jest jakby grudkowata, ale nie widać już rumienia ani tych grudek.

Oprócz żelu stosuję tonik ogórkowy i mleczko ogórkowe z ziai + krem antybakteryjny z ziaja nuno.

Czy to może być przez tabletki antykoncepcyjne? Ciągle boje się, że będe miała przez nie trądzik ;/
Według mnie, to mógł Cie uczulić ten żel Biały Jeleń. Proponuję, abyś przez najbliższe 2 tygodnie odstawiła żel i oczyszczała buzię tylko płynem micelarnym. Te zmiany powinny wtedy zniknąć. Ewentualnie możesz oczyszczać twarz mleczkiem i tonikiem, które już masz. Ale płyn micelarny lepiej sprawdziłby się przy twojej cerze. Dodatkowo możesz pić wapno 2 razy dziennie, które zadziała odczulająco.
A co do tabletek antykoncepcyjnych, to przepisuje się je właśnie, aby wyregulować hormony i przeciwdziałać trądzikowi.

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Cytat:
Napisane przez arielka1 Pokaż wiadomość
Hej!
mam dokładnie taki sam problem jak Ty, herrfrau. Też nie za bardzo wiem, co robić...
Nigdy nie miałam trądziku, mam 23 lata, raczej problemy jeżeli już, to mam z zaskórnikami.
Jak myłam kiedyś twarz różnymi płynami i piankami-zawsze mnie to w jakiś sposób uczulało.
Dlatego już od niepamiętnych czasów myłam buzię mydłem.
No i chyba miarka się przebrała-tak mi się wydaje.
Mam teraz podobnie jak herrfrau-czerwone plamy na twarzy, takie chropowate, ze lekko łuszczącymi się skórkami. W sumie to taki mam lewy policzek i okolica przy lewym kąciku ust.
Kremu używam już od jakiegoś czasu i nie uczulał mnie do tej pory. Pefecta mat z żurawiną i cynkiem:

podkład mineralny z mybellinehttp://www.krasta.pl/product-pol-946...-021-Nude.html

no i do demakijażu oczu płyn miclearny, taki niebieski z ziaji.

Nie wiem co robić. Spróbowałam parę razy w tym tyg umyć twarz tym hipoalergicznym białym jeleniem, ale mam wrażenie, ze nie pomaga.
Kupiłam maść antybiotyk (tribiotic) i czekam na efekty...

może któraś z Was już przechodziła przez coś podobnego i wie co to jest i jak to się leczy...

a i nie łykam żadnych hormonów, nie stosuję antykoncepcji hormonalnej-więc to na pewno nie od takich rzeczy...
Skoro uczulają Ci różne żele i pianki, to najlepiej, abyś zupełnie przestawiła się na płyn micelarny. Możesz go używać nie tylko do demakijażu, ale do oczyszczania całej twarzy. Mydło nie jest dobrym pomysłem, bo tylko jeszcze bardziej podrażnia i wysusza skórę.
Kremu powinnaś używać rano i wieczorem, aby nie doprowadzić do odwodnienia skóry.
Nie sadzę, aby pomógł Ci tribiotic, bo on jest przeznaczony na innego rodzaju zmiany. Przypuszczam, że w Twoim przypadku powodem tych zmian jest właśnie mydło. Nie wiem, czy dobrze rozumiem, czy ten krem Perfekty zaczął Cie podrażniać?
Mogą Ci pomóc maseczki z glinki białej lub różowej, które kupisz w aptece lub sklepie zielarskim. Glinka jest w postaci proszku, którą rozrabiasz z niewielką ilością wody i papkę nakładasz na twarz na 15min. Maseczka nie może wyschnąć, więc najlepiej, jak położysz na nią gazę zwilżoną wodą. Glinka działa łagodząco , oczyszczająco, przeciwzaskórnikowo i nawilżająco.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 11:51   #6
arielka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: czerwony, swędzący policzek - alergia??

dzięki za odpowiedź Aniu

Z tym tribioticiem, to powiem Ci, że skóra wygląda lepiej prawie całkowicie zeszło zaczerwienienie, skórki są natłuszczone, no ogólnie jak wstałam dziś rano to zobaczyłam w lustrze dużą poprawę. Wiem, że na dłuższą metę tak się nie da pociągnąć, bo ten antybiotyk można góra 3 dni stosować. Kremu używam rano i wieczorem-chociaż miałam taki czas, że nie używałam na noc...i to chyba był mój błąd. Co do tej perfekty sama nie jestem pewna. Do tej pory nigdy nie miałam z nią problemów, a teraz przy końcówce kremu pojawiły się te problemy skórne...a mogłabyś polecić jakieś niedrogie a dobrze nawilżające kremy?
arielka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 09:15   #7
herrfrau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 59
Dot.: czerwony, swędzący policzek - alergia??

Dzięki za odpowiedzi. Przestraszyłam się, bo normalnie mam czystą cerę, dlatego każda niespodzianka podwyższa mi ciśnienie Boję się, że tabletki mi mogą zniszczyć cerę...

Sprawcą był najprawdopodobniej Biały Jeleń, bo dzisiaj policzek wrócił do normy... pomyślę o płynie micelarnym. Jakie polecacie?
herrfrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 12:24   #8
arielka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: czerwony, swędzący policzek - alergia??

ziaja, taki niebieski, za 8,79 w rossmanie
wykorzystałam 5 buteleczek i jestem bardzo zadowolona, jest też hipoalergiczny więc nie uczula

Edytowane przez arielka1
Czas edycji: 2014-03-17 o 12:25
arielka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-17, 16:41   #9
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: czerwony, swędzący policzek - alergia??

Cytat:
Napisane przez arielka1 Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź Aniu

Z tym tribioticiem, to powiem Ci, że skóra wygląda lepiej prawie całkowicie zeszło zaczerwienienie, skórki są natłuszczone, no ogólnie jak wstałam dziś rano to zobaczyłam w lustrze dużą poprawę. Wiem, że na dłuższą metę tak się nie da pociągnąć, bo ten antybiotyk można góra 3 dni stosować. Kremu używam rano i wieczorem-chociaż miałam taki czas, że nie używałam na noc...i to chyba był mój błąd. Co do tej perfekty sama nie jestem pewna. Do tej pory nigdy nie miałam z nią problemów, a teraz przy końcówce kremu pojawiły się te problemy skórne...a mogłabyś polecić jakieś niedrogie a dobrze nawilżające kremy?
Polecam krem brzozowo-nagietkowy z betuliną Sylveco (ok.30zł) lub tańszy tradycyjny krem nawilżający Fitomedu (ok.10zł). Kupisy je w sklepach zielarskich lub przez internet.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-17 17:41:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:03.