pogarszający się trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-25, 08:21   #1
Sonjak
Przyczajenie
 
Avatar Sonjak
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: DŚ
Wiadomości: 20

pogarszający się trądzik


Dziewczyny proszę o pomoc, bo już ręce mi opadają...
Od ponad półtora roku chodzę do dermatologa, gdyż mam problem z trądzikiem. Lecz leki, które mi przepisuje zamiast pomagać pogaraszają sprawę. I gdyby były to jeszcze tanie leki, a ja dostawałam czasem recepty na ponad 100zł. ;/ Mówiłam, że pogarsza się, to ciągle zmienia mi leki a ja chyba zmienię lekarza. Czy któraś z was zna jakieś leki albo kosmetyki, które usuną 'krostkowaty' trądzik na całej twarzy? I czy jest coś, czym mogę to zakryć w ciągu nia, aby nie pogarszać sprawy?
Załączam zdjęcie. Nie widac na nim niestety zaczerwienienia wokół trądziku;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00320.jpg (59,7 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CAM00321.jpg (71,5 KB, 44 załadowań)

Edytowane przez Sonjak
Czas edycji: 2014-03-26 o 20:44
Sonjak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 18:45   #2
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: pogarszający się trądzik

Faktycznie zmiana lekarza w twoim przypadku to raczej już konieczność. Niestety ale trądzik to nie jest przeziębienie i nie da się go pokonać ot tak. Sama długo leczyłam się u dermatologa i wcale mi nie pomógł. Czasem leki przepisywane od dermatologów okazują się być nieskuteczne przyczyny warto poszukać gdzie indziej np w diecie, poradzić się lek endokrynologa może problem tkwi w hormonach. Jest mnóstwo podkładów które dobrze zakryją trądzik w ciągu dnia ale pamiętaj aby unikać sub. niesprzyjających cerze trądzikowej np parafiny i wiele innych. Wcale nie muszą być to produkty apteczne czy z wyższej półki.

Niestety ale nie da się nikomu doradzić tak aby komuś to pasowało w 100%. Ja używam maści klindacin T jest i jest to dlaa mnie bardzo dobry lek ale oczywiście nie jest powiedziane że tobie to pomoże. To samo ma się do podkładu używam maybelline afitone i jak dla mnie bardzo dobrze się sprawdza chociaż wiele osób potępia używanie podkładów drogeryjnych przy problematycznej cerze.
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 20:03   #3
Sonjak
Przyczajenie
 
Avatar Sonjak
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: DŚ
Wiadomości: 20
Dot.: pogarszający się trądzik

Dzięki Ci bardzo. Ja używałam z Rimmela stay matte. Fajny, nie zapychał porów itd., ale w ogóle nie chował trądziku.;/
Sonjak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 01:47   #4
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: pogarszający się trądzik

Z tego co widzę to mamy bardzo podobny "typ" trądziku z tym, że mój występuje tylko w strefie T. Może napisz czego używałaś i czego obecnie używasz w pielęgnacji twarzy. Będzie łatwiej coś doradzić.

Co do samego podkładu - chyba najlepsze byłyby minerałki - jeśli masz ochotę bawić się samodzielnie to może wybrać podkład z kolorówki. Sama taki mam, nie jest zły (dobrze matowi i na długo!), ale ciężko samej wymieszać ten idealny kolor podkładu
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 18:30   #5
Sonjak
Przyczajenie
 
Avatar Sonjak
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: DŚ
Wiadomości: 20
Dot.: pogarszający się trądzik

Nie pamiętam wszystkiego, czego używałam, ale było to m.in: Benzacne (krem i płyn), Isotrex, Differin, Brevoxyl. Do mycia twarzy już używałam under20 (ten 3w1), z garniera to samo, żel Nivea, coś specjalistycznego z apteki na bazie spirytusu (z przepisu lekarza). Reszty nie pamiętam
Sonjak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 15:51   #6
Vera16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: pogarszający się trądzik

Moja znajoma , która miała bardzo duże problemy z trądzikiem po wielu nieudanych próbach sięgnęła po serum z dorosłych tłuszczowych komórek macierzystych . Stosowała je dwa razy dziennie . Ponieważ serum bardzo ściągało skórę nakładała na to krem nawilżający . Po miesiącu stosowania efekt był rewelacyjny .
Vera16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-29 16:51:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.