Krosty na Nogach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-10, 14:52   #1
Just_034
Przyczajenie
 
Avatar Just_034
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7

Krosty na Nogach


Cześć Wam,
potrzebuje waszej pomocy. Jest lato wszyscy zaczynają chodzic w krótkich spodenkach a ja odkąd pamietam mam na nogach (najwiecej na udach i troche na lydkach) male czerwone krostki, nie swedza, nie bola, ale bardzo nie estetycznie wygladaja moze istnieje jakis lek bez recepty ktory pomoze na ten problem? bardzo prosze o pomoc
Jestem już strasznie zdesperowana bo to trwa juz od kilku lat ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140610_154704.jpg (50,3 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20140610_154713.jpg (61,4 KB, 42 załadowań)
Just_034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 15:00   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Krosty na Nogach

Cytat:
Napisane przez Just_034 Pokaż wiadomość
Cześć Wam,
potrzebuje waszej pomocy. Jest lato wszyscy zaczynają chodzic w krótkich spodenkach a ja odkąd pamietam mam na nogach (najwiecej na udach i troche na lydkach) male czerwone krostki, nie swedza, nie bola, ale bardzo nie estetycznie wygladaja moze istnieje jakis lek bez recepty ktory pomoze na ten problem? bardzo prosze o pomoc
Jestem już strasznie zdesperowana bo to trwa juz od kilku lat ...
jak od kilku lat to czemu nie byłaś z tym u lekarza?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 15:07   #3
Just_034
Przyczajenie
 
Avatar Just_034
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Krosty na Nogach

Bo to nie jest groźne to sa jakies krosty co mnie irytują i sa paskudne. lekarz mi nic nie powiedzial konkretnego, stwierdził ze to sa krosty od golenia ale nawet jak nie gole to tez takie mam. Jestem bezradna
Just_034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 15:13   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Krosty na Nogach

Cytat:
Napisane przez Just_034 Pokaż wiadomość
Bo to nie jest groźne to sa jakies krosty co mnie irytują i sa paskudne. lekarz mi nic nie powiedzial konkretnego, stwierdził ze to sa krosty od golenia ale nawet jak nie gole to tez takie mam. Jestem bezradna
u dermatologa byłaś? może faktycznie są od golenia, nie wierzę, że chodzisz zarośnięta jak dżungla żeby sprawdzić czy schodzą.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 15:20   #5
Just_034
Przyczajenie
 
Avatar Just_034
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Krosty na Nogach

wiesz zima byla to nog nie golilam tak często jak w lato. i chyba wiem troszke lepiej czy sa od golenia czy jednak nie
Just_034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 15:29   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Krosty na Nogach

Cytat:
Napisane przez Just_034 Pokaż wiadomość
wiesz zima byla to nog nie golilam tak często jak w lato. i chyba wiem troszke lepiej czy sa od golenia czy jednak nie
nie, nie wiesz lepiej od lekarza. Powinnaś być z tym u dermatologa.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 15:42   #7
Just_034
Przyczajenie
 
Avatar Just_034
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Krosty na Nogach

ok Ty wiesz lepiej jak nie masz polecic zadnego preparatu to lepiej nic nie pisz bo tylko sie mądrujesz
Just_034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-10, 16:26   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Krosty na Nogach

Cytat:
Napisane przez Just_034 Pokaż wiadomość
ok Ty wiesz lepiej jak nie masz polecic zadnego preparatu to lepiej nic nie pisz bo tylko sie mądrujesz
nie mądruję się, każdy Ci to powie. Po pierwsze powinnaś pójść do dermatologa a nie sobie pakować jakieś preparaty. A jak się okaże, że jeszcze sobie pogorszysz bo sama sobie jesteś lekarzem? to chore.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 16:42   #9
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 012
Dot.: Krosty na Nogach

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie mądruję się, każdy Ci to powie. Po pierwsze powinnaś pójść do dermatologa a nie sobie pakować jakieś preparaty. A jak się okaże, że jeszcze sobie pogorszysz bo sama sobie jesteś lekarzem? to chore.
Proszę o nie kłócenie się . Autorko wątku, nikt z nas (niestety) nie jest tutaj lekarzem, a osób z problemami skórnymi jest tu pełno, czasem objawy mogą być podobne, a okazuje się że możesz chorować na coś zupełnie innego. Zapisz się do dermatologa, niech obejrzy Twoje nogi, sama nie mam do końca pomysłu co to może być- możliwe że masz bardzo wrażliwą skórę w tym miejscu, i są one drażnione przez wiele czynników jak ubrania, golenie nóg. Najlepiej chyba sprawdziłby się jakiś balsam lub krem łagodzący na podrażnienia, do skóry alergicznej? I do tego jakieś łagodne środki myjące, bo one też mocno drażnią . Znam taki przypadek gdzie znajoma miała dość spore grudki od zwyczajnych żeli pod prysznic.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 22:54   #10
Camilla1393
Przyczajenie
 
Avatar Camilla1393
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16
Dot.: Krosty na Nogach

Może krem Alantan Plus Ci pomoże. Łagodzi podrażnienia i jest niedrogi.
Camilla1393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 13:39   #11
pattricia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 148
Dot.: Krosty na Nogach

Cytat:
Napisane przez Just_034 Pokaż wiadomość
Cześć Wam,
potrzebuje waszej pomocy. Jest lato wszyscy zaczynają chodzic w krótkich spodenkach a ja odkąd pamietam mam na nogach (najwiecej na udach i troche na lydkach) male czerwone krostki, nie swedza, nie bola, ale bardzo nie estetycznie wygladaja moze istnieje jakis lek bez recepty ktory pomoze na ten problem? bardzo prosze o pomoc
Jestem już strasznie zdesperowana bo to trwa juz od kilku lat ...
Wygląda mi to na Keratosis Pilaris, czyli rogowacenie okołomieszkowe. Niewyleczalne. Jak złagodzić objawy - jest ogromny wątek na Wizażu
pattricia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-12, 09:57   #12
sarssa
Zadomowienie
 
Avatar sarssa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 105
Dot.: Krosty na Nogach

Cytat:
Napisane przez Just_034 Pokaż wiadomość
Cześć Wam,
potrzebuje waszej pomocy. Jest lato wszyscy zaczynają chodzic w krótkich spodenkach a ja odkąd pamietam mam na nogach (najwiecej na udach i troche na lydkach) male czerwone krostki, nie swedza, nie bola, ale bardzo nie estetycznie wygladaja moze istnieje jakis lek bez recepty ktory pomoze na ten problem? bardzo prosze o pomoc
Jestem już strasznie zdesperowana bo to trwa juz od kilku lat ...
Zdjęcia są niewyraźne,ale wydaje mi się, że to rogowacenie okołomieszkowe. Też coś podobnego u mnie występuje,a raczej występowało, tyle, że grudki były w kolorze skóry. Byłam z tym u lekarza swego czasu, ale twierdził, że taka moja uroda i kropka; że ewentualnie maść z mocznikiem może pomóc. Stosowałam kilka i nic...
W zeszłym roku kupiłam krem Pilarix i po kilku zastosowaniach nie mogłam uwierzyć w to, że moje nogi stają się coraz gładsze. Po skończeniu jednego opakowania, praktycznie ich już nie było. Teraz już w ogóle ich nie mam i stosuję ten krem tylko od czasu do czasu, dla podtrzymania efektu. Czasem smaruję się też Retimax A, bardzo ładnie nawilża te miejsca
sarssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 10:04   #13
Just_034
Przyczajenie
 
Avatar Just_034
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Krosty na Nogach

No własnie te krostki sa w kolorze skory. Próbowałam se smarować wszystkimi rodzajami balsamów i nic .. wiec spróbuje użyć tego kremu Pilarix dzieki Wam za pomoc
Just_034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 10:14   #14
sarssa
Zadomowienie
 
Avatar sarssa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 105
Dot.: Krosty na Nogach

A no widzisz
Nie wiem, czy u Ciebie zadziała, ale spróbuj. Ja pogodziłam się kilka lat temu z myślą, że nie będę miała 100% gładkich nóg, a tutaj taka niespodzianka U mnie jeszcze dobrze sprawdzały się peelingi i mycie szorstką gąbką, ale jedynie zmniejszały "wysokość" grudek, nie ich ilość. No i słońce, zawsze po opalaniu miałam ich mniej. Jednak dopiero Pilarix pomógł mi się ich pozbyć całkowicie.

*Często w Superpharm są promocje 2 w cenie 1.
sarssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 13:42   #15
Ja4000
Raczkowanie
 
Avatar Ja4000
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 64
Dot.: Krosty na Nogach

Jeśli masz takie krostki w miejscu gdzie wyrasta normalnie włos, to może to być właśnie rogowacenie mieszkowe. Też to mam i nic nie pomaga zbytnio, trzeba nawilżać, natłuszczać ale czymś naturalnym jak najbardziej ... najlepiej z apteki coś o krótkim składzie. Poza tym Pilarix używam ale jeśli mogę poradzić nie nakładaj i koniec tylko masuj, wcieraj przez 4-5 min jedną nogę i tyle samo drugą, żeby się wchłonął ten Pilarix bo jak tylko nałożę i lekko wmasuję to nie ma efektów, trzeba wcierać te 5 min. Peeling może być aspirynowy, zwykły peeling solą morską etc. U mnie dawniej była masakra, teraz jest nie najlepiej ale bez porównania lepiej niż w zeszłych latach. No i przed goleniem nałóż już z godzinę wczesniej kremik, balsamik który nawilży skóre porządnie, potem przed goleniem pianke do golenia i do dzieła. Po goleniu osusz, możesz przejechać spirytusem na wypadek by nie byo zakażenia, potem ja smaruję nogi Cethapilem (niestety drogi jak na nogi, ale nie mam wyboru) i na koniec jak sie wchłonie wmasowuje pilarix. Jesli mam jakieś ranki i zaczerwienienia stosuję talk dla dzieci babydream z rossmana. W ten oto cudowny sposób moje nogi jako tako wyglądają, ale to dopiero po 2 tyg takich codziennych działań i potem to sie utrzymuje, dlatego jak się przygotowuję do lata to zaczynam wcześniej ;-)
P.S. co do szorstkiej gąbki to staraj się wyparzać ją i często zmieniać, bo tam się rozwijają bakterie i można sobie pogorszyć sprawę. Ja uzywałam dawniej, ale teraz używam peelingu z soli bo faktycznie te gąbki są trudne w utrzymaniu, żeby były odpowiednio czyste.

Edytowane przez Ja4000
Czas edycji: 2014-06-12 o 13:45
Ja4000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-12 14:42:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.