Androgeny. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-02, 13:08   #1
irreal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 62

Androgeny.


Na początek chciałam z góry przeprosić, jeżeli wątek umieszczam w złym dziale. Zauważyłam u sb objawy, które świadczą o podwyższonym poziomie androgenów i zamierzam to sprawdzić, stąd moje pytanie do Was. Czy mogę poprosić o zlecenie badania na androgeny ginekologa (ponieważ wizytę u endokrynologa mam dopiero pod koniec listopada) i czy będzie ono płatne (jeśli tak to ile tak mniej więcej) ?
irreal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 17:56   #2
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Androgeny.

Cytat:
Napisane przez irreal Pokaż wiadomość
Na początek chciałam z góry przeprosić, jeżeli wątek umieszczam w złym dziale. Zauważyłam u sb objawy, które świadczą o podwyższonym poziomie androgenów i zamierzam to sprawdzić, stąd moje pytanie do Was. Czy mogę poprosić o zlecenie badania na androgeny ginekologa (ponieważ wizytę u endokrynologa mam dopiero pod koniec listopada) i czy będzie ono płatne (jeśli tak to ile tak mniej więcej) ?
Możesz poprosić o skierowanie ginekologa, ale niestety oni mają mniejsze pojęcie na temat hormonów niż endokrynolodzy. Zasadniczo badania hormonalne są nierefundowane w większości, a jeśli już (ale to naprawdę rzadkość), to tylko ze skierowaniem od ginekologa przyjmującego na NFZ. Badania hormonalne są drogie niestety. Mniej więcej testosteron całkowity- 30 zł, wolny- 45 zł, androstendion- 45 zł, DHEA-S- 30 zł, 17- OH progesteron- 45 zł... Koszty zależą też od laboratorium
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 19:53   #3
irreal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 62
Dot.: Androgeny.

Dziękuję za odpowiedź.
irreal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 22:53   #4
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Androgeny.

U mnie sa tansze Wiekszosc po 30zl, jedynie oh progesteron 40zl. Porownaj sobie cenniki w Twoim miescie. Lekarze rzadko wypisują skierowania. Mi nawet endokrynolog na nfz nie wypisuje, tylko mowi, zze na nastepna wizyte prosze zbadac to i to. Moim zdaniem lepiej jakbys na wizyte poszla juz wynikami, bo potem znowu bedziesz musiala czekac na kolejny termin.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-03 23:53:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.