można zrezygnować ze stażu w trakcie jego trwania bez konsekwencji? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-27, 09:19   #1
kuba199489
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22

można zrezygnować ze stażu w trakcie jego trwania bez konsekwencji?


Witam, z góry przepraszam,że w tym miejscu,ale zależy mi bardzo na szybkiej odpowiedzi. A więc studiuje zaocznie i szukam od jakiegoś czasu pracy/stażu,niedawno dowiedziałem się,że moge wyjechać co najmniej na dwa miesiące za granice do Niemiec. Dziś byłem na rozmowie w sprawie stażu jako pracownik administracyjno-biurowy, z tym,że od razu mnie zapewniono,że pracy po stażu u nich nie dostane,są na to małe szanse po prostu,bo firma nie ma pieniędzy..trzeba też czasami zostać po godzinach itp. Staż akurat skończyłbym w sierpniu,a wyjazd do Niemiec jest pod koniec czerwca,także nie wiem czy jest taka możliwość zrezygnowania z ostatnich dwóch miesięcy z tego stazu? Nie wiem za bardzo co zrobić,bo bardzo chiałbym wyjechać za granice trochę dorobić do studiów,a słyszałem o czymś takim,że trzeba zwrócić pieniądze,które zarobiłem na tym stażu. Czy to jest prawda?
kuba199489 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 15:26   #2
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: można zrezygnować ze stażu w trakcie jego trwania bez konsekwencji?

Oczywiście, że możesz. Wystarczy, że pokażesz podpisaną umowę. Nikt nie ma prawa trzymać Cię na stażu siłą, a jego przerwanie jest w tym momencie uzasadnione (znalezienie pracy).
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 19:48   #3
kuba199489
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: można zrezygnować ze stażu w trakcie jego trwania bez konsekwencji?

Tak wiem, tylko umowe podpisze dopiero w Niemczech, tu w Polsce dostane wcześniej kwestionariusze do wypełnienia i tyle,chyba że pośrednik z Polski wystawi mi jakieś zaświadczenie,że wyjeżdżam do pracy. Chociaż nie wiem czy to przejdzie,bo trzeba pokazać im umowe w up..nie wyjeżdżalbym,ale po tym pół rocznym stażu,na bank nie przyjmą mnie do pracy,a jeszcze na rozmowie mi powiedzieli,że będę miał też czasami nadgodziny (darmowe). Staż skończę akurat w sierpniu i potem co? a tak to mam szanse nawet do października pracować za granicą i w miesiąc zarobić tyle ile tutaj przez cały staż praktycznie..trochę to nieuczciwe względem pracodawcy,ale on wobec mnie też nie jest do końca w porządku. Gdyby po tym stażu przyjęli mnie do pracy,oczywiście jeślibym się sprawdził to przemyślałbym wyjazd,a tak myślę,że nie ma nad czym sie zastanawiać.
kuba199489 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 21:10   #4
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: można zrezygnować ze stażu w trakcie jego trwania bez konsekwencji?

Cytat:
Napisane przez kuba199489 Pokaż wiadomość
Tak wiem, tylko umowe podpisze dopiero w Niemczech, tu w Polsce dostane wcześniej kwestionariusze do wypełnienia i tyle,chyba że pośrednik z Polski wystawi mi jakieś zaświadczenie,że wyjeżdżam do pracy. Chociaż nie wiem czy to przejdzie,bo trzeba pokazać im umowe w up..nie wyjeżdżalbym,ale po tym pół rocznym stażu,na bank nie przyjmą mnie do pracy,a jeszcze na rozmowie mi powiedzieli,że będę miał też czasami nadgodziny (darmowe). Staż skończę akurat w sierpniu i potem co? a tak to mam szanse nawet do października pracować za granicą i w miesiąc zarobić tyle ile tutaj przez cały staż praktycznie..trochę to nieuczciwe względem pracodawcy,ale on wobec mnie też nie jest do końca w porządku. Gdyby po tym stażu przyjęli mnie do pracy,oczywiście jeślibym się sprawdził to przemyślałbym wyjazd,a tak myślę,że nie ma nad czym sie zastanawiać.
Nic Ci nie mogą zrobić, nawet jak piszesz o takim przypadku. Po prostu wcześniej powiesz organizatorowi stażu, że odchodzisz i kopię umowy pokażesz później. To samo z UP.
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 08:01   #5
kuba199489
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: można zrezygnować ze stażu w trakcie jego trwania bez konsekwencji?

Ok, dzięki za pomoc
kuba199489 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 08:46   #6
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: można zrezygnować ze stażu w trakcie jego trwania bez konsekwencji?

Możesz umowę o pracę dosłać później. Z tego, co pamiętam na dostarczenie jej masz 7 dni, ale myślę, że gdybyś powiedział, że możesz się z tym trochę spóźnić, bo to umowa z Niemiec, to nie będzie problemu.

__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-29 09:46:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.