Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny! - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-24, 17:09   #421
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: samodzielna nauka języka

Kiedyś samodzielnie uczyłam się francuskiego, ale nie miałam czasu na intensywną naukę, poza tym wymowa mnie zabiła, a jak po francusku mogę rozmawiać tylko sama ze sobą, to nikt mnie nie poprawi, jeśli źle wymówię wyraz. Więc przestałam.
W szkole miałam hiszpański, ale niczego się nie uczyłam, bo zawsze byłam na wyższym poziomie. Żeby jeszcze się poprawić, zaczęłam czytać książki po hiszpańsku - nie rozumiałam co drugiego słowa, więc zapisywałam sobie tłumaczenie nad każdym. Dodatkowo korzystałam z wielu stron internetowych, żeby ogarnąć czystą gramatykę. I tak się w sumie nauczyłam, potem zdałam DELE, a teraz już w szkole kontynuuję na wyższym poziomie
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 17:45   #422
sandra_kamila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 12
Dot.: samodzielna nauka języka

u mnie jest tak, że po prostu potrzebuję osoby, która mnie przeporwadzi przez materiał, może nie na wszystkich etapach, bo oczywiście pewnych rzeczy można się samemu pouczyć, ale jak się zaczną schody.... :P teraz się wzięłam za hiszpański ponownie, ale no przydałoby się go odkurzyć, ale spoko,bo znalazłam sobie korepetytora na need a school, trochę się pospotykam i poćwiczę żeby sobie poprzypominać. ogólnie fajna strona, bo można spotkać osoby z różnymi językami i sobie wybrać opcję dla siebie, nie trzeba zaraz się zapisywać na kurs
sandra_kamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-26, 19:00   #423
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: samodzielna nauka języka

Każda osoba ma inne predyspozyje do nauki

Teraz zabrałam się za słoweński. Mam kontakt z językiem, bo mój ulubiony zespół rockowy to właśnie Słoweńcy i w tym też języku śpiewają, poza tym tak raz do roku jeżdżę tam na wakacje no i mam paru znajomych też Słoweńców, więc na TT czy FB widzę wpisy w tym języku.

Kupiłam sobie tradycyjne rozmówki z Lingua plus zarejestrowałam się na stronie 17-minute-languages.net Można się uczyć wspomniane 17 minut, a można i 5. Są powtórki, wszystkie słówka i zwroty czyta lektor, więc nie tylko można zobaczyć jak się pisze, ale też usłyszeć jak się wymawia.

Angielski z kolei od czasu do czasu odnawiam z pomocą strony slowka.pl tam też jest sporo fajnych testów, słówka do nauki, przypomnienie gramatyki itd.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 14:57   #424
Une fille polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Une fille polonaise
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 107
Dot.: samodzielna nauka języka

Jakie są Wasze sposoby na naukę języka w domu? Co robicie, by zapamiętać te wszystkie słówka, wyrażenia? Jak uczycie się gramatyki? Być może był już taki wątek, ale skoro to temat o samodzielnej nauce języka, takie porady z pewnością się przydadzą. Trudno jest mi zmotywować się w domu! Dawajcie wszystkie Wasze sposoby, które się sprawdzają
Une fille polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 17:08   #425
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: samodzielna nauka języka

Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie <- ponad 4000 postów, dużo tutaj o sposobach nauki, między innymi . A dla motywacji: Summer's gone czyli (już prawie) jesienny shred.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 17:12   #426
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: samodzielna nauka języka

Une fille polonaise, może to zabrzmi dziwnie, ale mi po prostu słówka wchodzą do głowy. Jakąś mam taką pamięć do języków, że widzę nowe słowo po raz pierwszy, dowiem się, co znaczy i po prostu je zapamiętam. Moim uczniom kiedyś polecałam (i sama też stosowałam przez chwilę, tak dla funu) naklejanie sobie karteczek z ze słówkiem na rzecz, którą to słowo określa. Na przykład "libro" na książkę albo "fridge" na lodówkę Gramatyki uczę się na przykładach - czytam regułkę tak długo, aż zapamiętam, a potem wymyślam kilka zdań jako przykład: kilka z wyjątkami, kilka z regularnymi odmianami etc.
Jeśli chodzi o motywację, to na mnie osobiście najbardziej działa kontakt pośredni z językiem. Na przykład oglądam sobie film w jakimś języku i widzę, że ci ludzie płynnie się posługują tym językiem - ja też tak chcę! Ostatnio oglądałam "Lokatora" Polańskiego i akcja się działa we Francji. Co prawda film anglojęzyczny, ale podczas scen na ulicy, jak widziałam wszystkie francuskie napisy, plakaty, stwierdziłam, że też chcę móc wyjść z domu i widzieć wszędzie jakiś język. A żeby go zrozumieć, muszę się go nauczyć ;p
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 18:35   #427
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: samodzielna nauka języka

Cytat:
Napisane przez Une fille polonaise Pokaż wiadomość
Jakie są Wasze sposoby na naukę języka w domu? Co robicie, by zapamiętać te wszystkie słówka, wyrażenia? Jak uczycie się gramatyki? Być może był już taki wątek, ale skoro to temat o samodzielnej nauce języka, takie porady z pewnością się przydadzą. Trudno jest mi zmotywować się w domu! Dawajcie wszystkie Wasze sposoby, które się sprawdzają
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=652941
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-29, 19:03   #428
Une fille polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Une fille polonaise
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 107
Dot.: samodzielna nauka języka

Cytat:
Napisane przez letitiah Pokaż wiadomość
Une fille polonaise, może to zabrzmi dziwnie, ale mi po prostu słówka wchodzą do głowy. Jakąś mam taką pamięć do języków, że widzę nowe słowo po raz pierwszy, dowiem się, co znaczy i po prostu je zapamiętam. Moim uczniom kiedyś polecałam (i sama też stosowałam przez chwilę, tak dla funu) naklejanie sobie karteczek z ze słówkiem na rzecz, którą to słowo określa. Na przykład "libro" na książkę albo "fridge" na lodówkę Gramatyki uczę się na przykładach - czytam regułkę tak długo, aż zapamiętam, a potem wymyślam kilka zdań jako przykład: kilka z wyjątkami, kilka z regularnymi odmianami etc.
Jeśli chodzi o motywację, to na mnie osobiście najbardziej działa kontakt pośredni z językiem. Na przykład oglądam sobie film w jakimś języku i widzę, że ci ludzie płynnie się posługują tym językiem - ja też tak chcę! Ostatnio oglądałam "Lokatora" Polańskiego i akcja się działa we Francji. Co prawda film anglojęzyczny, ale podczas scen na ulicy, jak widziałam wszystkie francuskie napisy, plakaty, stwierdziłam, że też chcę móc wyjść z domu i widzieć wszędzie jakiś język. A żeby go zrozumieć, muszę się go nauczyć ;p


To wcale nie brzmi dziwnie, niektórzy tak po prostu mają, zazdroszczę i dzięki za porady, pomysł z filmami bardzo mi sie podoba
Une fille polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 19:54   #429
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: samodzielna nauka języka

Ja zaczęłam się uczyć od gotowych zwrotów i pojedynczych słówek, tak żeby tylko umieć zrozumieć co nieco i odpowiedzieć. Gramatykę sobie robię powoli. Jak coś mnie zaciekawi w gotowym sformułowaniu to sprawdzam i tak powoli do przodu.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 09:51   #430
qah82
Hania
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: samodzielna nauka języka

Ja niestety nie umiem się samodzielnie uczyć , sprawdzałam już wiele kursów online ale nic z tego.
qah82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 23:04   #431
stennya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5
Dot.: samodzielna nauka języka

Kursy kursami, ale oprócz kursów warto też uczyć się z innych źródeł np. słuchać piosenek w danym języku lub oglądać filmy
stennya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-31, 12:17   #432
MHKH
Raczkowanie
 
Avatar MHKH
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Tam i tu
Wiadomości: 140
Dot.: samodzielna nauka języka

Moim zdaniem forma nauki zalezy od jezyka i predyspozycji osoby, ktora sie go ma uczyc. Mi pomaga pisanie w zapamietaniu znaku i pozniejszym rozpoznawaniu go a osluchanie pozwala sie przyzwyczaic do tonow.
Osobiscie niecierpie podrecznikow, poniewaz w przypadku kantonskiego jest kilka wersji romanizacji a nie jedna standardowa jak w przypadku mandarynskiego i 油 widzialam juz jako yau i jau co komplikuje sprawe.
Dlatego stawiam na komiksy, magazyny, gry planszowe (mam jedna cudowna z Makao - swietnie przybliza kulture podczas zabawy) a w tle puszczam sobie telewizje z magicznego pudeleczka i probuje 'wyhaczyc' czy to co slysze, zgadza sie z tym co napisane jest na dole.
Podobnie nauczylam sie angielskiego - za dzieciaka mialam Cartoon Network tylko po angielsku i dopasowywalam slowa, ktore slysze do akcji na ekranie. Dzis czuje sie pewnie, rozmawiajac czy piszac w tym jezyku

Ale wiadomo, jedni ucza sie przez 'kucie', inni przez sluchanie, ktos inny po prostu automatycznie zapamietuje... Plusem tego, ze uczysz sie sama jest to, ze mozesz sama nadac tempo i tylko od Ciebie zalezy czy Ci sie uda - mnie to motywuje, bo nie mialabym na kogo winy zwalic
__________________
Blog osobisty
www.myhongkonghusband.com
一種語言永遠不夠
MHKH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 10:19   #433
tekla001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 14
Dot.: samodzielna nauka języka

Cytat:
Napisane przez majajaj Pokaż wiadomość
czy któraś z Was uczyła/ uczy się sama języka? sama, mam na myśli nie w szkole językowej i nie na korepetycjach, tylko przy pomocy książek i różnych programów. mam ambicje nauczyć się trochę rosyjskiego i może któraś z Was poleciłaby mi jakieś dobre programy/książki? na początku chyba powinnam opanować cyrylicę, z tym słyszała jest ciężko, a potem już coraz lepiej
Ja się uczyłam sama, pomimo że mieszkałam w obcym kraju tonie miałam za bardzo początkowo możliwości do rozmowy ale przez pierwsze 3 miesiące dałam radę. Ten język to włoski

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Une fille polonaise Pokaż wiadomość
Jakie są Wasze sposoby na naukę języka w domu? Co robicie, by zapamiętać te wszystkie słówka, wyrażenia? Jak uczycie się gramatyki? Być może był już taki wątek, ale skoro to temat o samodzielnej nauce języka, takie porady z pewnością się przydadzą. Trudno jest mi zmotywować się w domu! Dawajcie wszystkie Wasze sposoby, które się sprawdzają
Ja polecam naukę całymi zdaniami, ale to nie oznacza że trzeba zajrzeć również do gramatyki.
tekla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 23:51   #434
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: samodzielna nauka języka

Cytat:
Napisane przez tekla001 Pokaż wiadomość
Ja polecam naukę całymi zdaniami, ale to nie oznacza że trzeba zajrzeć również do gramatyki.
Lubię naukę zdań i zwrotów, ale nie zgadzam się z kwestią gramatyki - jednak kiedyś trzeba do niej zajrzeć.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 00:56   #435
Une fille polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Une fille polonaise
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 107
Dot.: samodzielna nauka języka

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Lubię naukę zdań i zwrotów, ale nie zgadzam się z kwestią gramatyki - jednak kiedyś trzeba do niej zajrzeć.

Mnie się wydaje, ze autorce postu wyżej chodziło właśnie o to, że do gramy trzeba zajrzeć, tylko zjadła jakieś słówko
Une fille polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 15:11   #436
Krolowalasu
Raczkowanie
 
Avatar Krolowalasu
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 100
Dot.: samodzielna nauka języka

Ok, gramatyka tak, ale moim zdaniem dopiero jak już coś umiesz. Ja już się przekonałam, że wole najpierw język umieć . Umieć się komunikować, a gramatykę to doszlifowania bardziej . A nie od początku. Bo mnie to nudzi niesamowicie.
Krolowalasu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 16:39   #437
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: samodzielna nauka języka

Cytat:
Napisane przez Krolowalasu Pokaż wiadomość
Ok, gramatyka tak, ale moim zdaniem dopiero jak już coś umiesz. Ja już się przekonałam, że wole najpierw język umieć . Umieć się komunikować, a gramatykę to doszlifowania bardziej . A nie od początku. Bo mnie to nudzi niesamowicie.
To prawda. Gramatyka okazuje się wtedy nawet całkiem fajna - fascynujące jest odkrywanie, że znasz zasady, mimo że wcale się ich nie uczyłaś
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 11:52   #438
Mirelka32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Wink Dot.: samodzielna nauka języka

Ja angielskiego uczyłam się sama.
Najpierw korzystałam z <<ciach, ciach>> i wzbogacałam swój zasób słówek czytając jednocześnie gazetki i różne artykuły po angielsku, po 5 miesiącach zaczęłam naukę z lektorem przez Skypa. Nauka szła bardzo dobrze, mogę powiedzieć że po roku jestem w stanie porozumiewać się ale dalej kontynuuję ten tandem naukowy, który świetnie się uzupełnia.

Edytowane przez Peru
Czas edycji: 2015-11-18 o 18:40 Powód: reklama
Mirelka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 20:59   #439
Lokona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 19
Dot.: samodzielna nauka języka

Witam wszystkie dziewczyny jestem Monika chciałbym abyście ocenili mój plan nauki języka angielskiego. Od jakiegoś czasu solidnie się za to zabrałam. Uważam, że na ten moment mam poziom B1(intermediate) albo B2(ale to już bardzo niski).
Nauka u mnie wygląda w taki sposób - około godzinie dziennie przeznaczam na słówka, uczę się około 20-30 nowych poprzez technikę z rysunkami na kartkach. Te wszystkie, które mam zapisane codziennie powtarzam.
Później około pół godziny dziennie poświęcam na gramatykę. Wybieram z jakiegoś czasu np. Past Continious do przetłumaczenia 20zdań z polskiego na angielski i wykonuję je do momentu aż nie otrzymam 100%skuteczności
Około 1,5 dziennie poświęcam na słuchanie materiałów z poziomu B2 i powtarzanie za spikerem.
Jeśli mam okazję to jeszcze rozmawiam ze znajomą z Ameryki na skype około godziny.
Czy myślicie, że taki plan jest w porządku?
Chciałbym osiągnąć solidny poziom B2 lub C1 do pracy międzynarodowej.
Proszę o szczere opinię!

Edytowane przez Lokona
Czas edycji: 2015-11-26 o 21:02
Lokona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-01, 23:57   #440
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: samodzielna nauka języka

Lokona, wszystko tak naprawdę w większej mierze zależy od Twoich predyspozycji językowych. Dobrze, że skupiasz się na gramatyce i słownictwie, ale na Twoim miejscu położyłabym największy nacisk na po prostu używanie języka. Jak najwięcej. I poproś kogoś, żeby Cię poprawiał, jak zrobisz błąd - wydaje mi się, że tak najszybciej i najskuteczniej się czegoś nauczyć
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 17:23   #441
ArbonneManiaczka
Przyczajenie
 
Avatar ArbonneManiaczka
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

hej!
można się przyłączyć?
Od jakiegoś czasu uczę się rosyjskiego a przynajmniej staram się kontakt z językiem mam codziennie, bo mój facet jest Rosjaninem i pisze do mnie tylko w cyrylicy, tylko po rosyjsku. Dodatkowo na skypie też tylko w ojczystym języku. Plus standardowo rosyjska muzyka, tłumaczenie tekstów piosenek, czytanie rosyjskich gazet
Jeśli chodzi o codzienny język to zrozumienie mam na poziomie 75-80%. Staram się mówić i pisać po rosyjsku, ale na razie z różnym rezultatem
Mój plan to ogarnięcie języka na tyle żeby docelowo wyprowadzić się do Rosji i tam normalnie żyć.
Pozdrawiam ciepło!
__________________
safe, pure, benefical <3
ArbonneManiaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 22:40   #442
kata_strofa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 69
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

U mnie ostatnio kroluje nauka języka chinskiego- mega fascynujace to jest- obecnie ogarniam podstawy na stronie <<ciach, ciach>> i nie wiedzialam, ze tak dobrze bede sobie radzic

Edytowane przez Peru
Czas edycji: 2015-12-06 o 11:48 Powód: reklama
kata_strofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 22:55   #443
Lokona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 19
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

@letitiah
Dziękuję!
a co masz na myśli pod tym używaniem języka? Co konkretnie

Edytowane przez Lokona
Czas edycji: 2015-12-05 o 22:57
Lokona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 19:27   #444
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Arbonne, rosyjski zawsze mi się podobał, jak go słuchałam, ale nigdy nie potrafiłam się przełamać do nauki Masz fajnie, bo skoro facet jest Rosjaninem, to zawsze pomoże A kiedy planujecie przeprowadzkę? Kiedy już tam zamieszkacie, to Twój poziom języka znacznie podskoczy, więc nie zamartwiaj się na razie Słyszałam, że bardzo trudno się tłumaczy z rosyjskiego - prawda to?

Kata_strofa, ostatnio siedziałam w autobusie obok kobiety, która uczyła się chińskiego i nie mogłam oderwać wzroku

Lokona, zawsze do usług Chodzi mi o rozmawianie, pisanie - najlepiej z native speakerami, ale jeśli o takich trudno, to z kimś, kto się nauczył i ma naprawdę dobry poziom Pisać, rozmawiać, słuchać. Nawet piosenki. Moim zdaniem w języku nie chodzi o tłumaczenie, nie ma sensu uczyć się tłumaczyć, bo nie wszystko da się przełożyć - bardziej chodzi o rozumienie. Więc nie przekładaj zdań na polski, ewentualnie jeśli jakiegoś wybitnie nie rozumiesz
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-06 20:27:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.