jasny balejaż na włosy farbowane szamponem koloryzującym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-11, 09:26   #1
kaylii
Raczkowanie
 
Avatar kaylii
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 41

jasny balejaż na włosy farbowane szamponem koloryzującym?


witam,
Pod koniec września farbowałam moje ciemno-blond włosy (jasnym kolorkiem) szamponem koloryzującym do 24 myć palette. Uzyskałam kolor troszkę jaśniejszy niż moje naturalne. Właściwie to wyszły trochę pod rude (delikatnie). Farbowałam ponieważ mam już przy czole sporo siwych włosów niestety (lat 36) i rzeczywiście trochę szampon je ukrył, ale niestety zmył się z siwych wlosów, a na reszcie niestety farba pozostała.Nie mam dużych odrostów, ale troszkę widoczne już są. Chcę ukryć siwiznę i fryzjerka poleciła mi bardzo jasny balejaż jednym kolorem. ale tu moje pytanie, czy mogę go wykonać na wlosach farbowanych szamponem koloryzującym? Kupiłam sobie farbę garniera lodowy opalizujący blond nr.102 - jest to rozjaśniający krem odżywczy. Nie chcę rozjaśniać fryzjerskim rozjaśniaczem, bo bardzo sobie kiedyś zniszczyłam włosy. Co o tym sądzicie? Czy kolor pasemek (poproszę o bardzo cieniutkie pasemka) wyjdzie na tych moich już pofarbowanych szamponem koloryzującym wlosach? Czy ktoś już robił podobne eksperymenty? Jaki był efekt? Ja szczerze mówiąc kiedyś już robiłam pasemka na farbowanych jasną farbą włosach i wyszły. Też użyłam wtedy do balejażu farby rozjaśniającej garniera, ale wtedy to byl kolor bardzo jasny beżowy blond. No i kładałam balejaż na farbę, a nie na szampon.Pamiętam że efekt był wtedy fajny, bo pasemka się z czasem delikatnie zmywały, więc nie było dużych odrostów.
kaylii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 13:31   #2
kaylii
Raczkowanie
 
Avatar kaylii
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 41
Dot.: jasny balejaż na włosy farbowane szamponem koloryzującym?

UP<UP Nikt nie miał podobnych doświadczeń?
kaylii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 18:10   #3
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: jasny balejaż na włosy farbowane szamponem koloryzującym?

To zależy, jak ciemny masz kolor farbowany.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 12:16   #4
kaylii
Raczkowanie
 
Avatar kaylii
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 41
Dot.: jasny balejaż na włosy farbowane szamponem koloryzującym?

Mój kolor farbowany jest o ton jaśniejszy niż moje naturalne ciemno-blond włosy, tylko wpada w taki leciutko rudawy odcień.
kaylii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 16:45   #5
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: jasny balejaż na włosy farbowane szamponem koloryzującym?

Farbą możesz rozjaśnić o max jeden ton, no chyba że to farba superrozjaśniająca.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 07:07   #6
ulstylka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: jasny balejaż na włosy farbowane szamponem koloryzującym?

Na włosach farbowanych szamponetką farba na pewno się złapie, żeby efekt był lepszy zamiast oksydantu (wody utlenionej) 6%dodawanej standardowo do farb można użyć 9% a wtedy farba złapie na 100%. Jednak należy się zastanowić czy lepszą opcją nie było by zrobienie pasemek rozjaśniaczem 3% (na takim kolorze który masz wyjdzie) i trzyma się wtedy krócej. Umiejętne użycie rozjaśniacza wcale nie musi zniszczyć włosów.
ulstylka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-14 08:07:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:30.