Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :) - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-10, 15:13   #2671
pikaso
Zadomowienie
 
Avatar pikaso
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 088
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie. Julia dzis pokochała matę !! I zauważyłam jedna rzecz - obraca sie na bok ale tworzy tak jakby luk. Czy to normalne ? Pokazuje zdjecie , akurat na nim nie jest az tak mocno ale robi normalnie jeszcze większy luk...
Załącznik 6118806
Cytat:
Napisane przez Mirabelka_90 Pokaż wiadomość


Roxana moj tez sie tak wyginal. A pozniej z dnia na dzien zalapal obracanie na brzuszek. Mysle ze nie masz co sie martwic;*
Mój tak samo się wyginał, a nawet lepiej, bo jakby tak na niego spojrzał to głowę potrafi do tyłu wygiąć pod kątem 90 stopni. To są ćwiczenia do przewracania się na boczek, a później na brzuch. Czasami to wygląda drastycznie, ale dzieci są elastyczne.
pikaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 15:24   #2672
niziolek86
Raczkowanie
 
Avatar niziolek86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: SG
Wiadomości: 488
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Juz
Bardzo ładny!

Cytat:
Napisane przez Mirabelka_90 Pokaż wiadomość
Moj drugi raz dynie jadl. I pytanie ile dni jeszcze ta dynie dawac? Zjadl ale troche sie krzywil. Mysle ze z marchewka lepiej pojdzie..
W ogole tak mi cisnienie dzis podniesli ze zabije chyba...
Mój dziś pierwszy raz dynie jadł Udało mi się dorwać ją wreszcie, ale musiałam aż do K jechac!
Wszamał pół słoiczka i o dziwo bardziej mu podpasowała niż marchewka, jutro dam połowę słoiczka, a pojutrze spróbujemy z całym
Potem mam w planie brokuły i pasternak

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie. Julia dzis pokochała matę !! I zauważyłam jedna rzecz - obraca sie na bok ale tworzy tak jakby luk. Czy to normalne ? Pokazuje zdjecie , akurat na nim nie jest az tak mocno ale robi normalnie jeszcze większy luk...
Załącznik 6118806
Cytat:
Napisane przez pikaso Pokaż wiadomość
Mój tak samo się wyginał, a nawet lepiej, bo jakby tak na niego spojrzał to głowę potrafi do tyłu wygiąć pod kątem 90 stopni. To są ćwiczenia do przewracania się na boczek, a później na brzuch. Czasami to wygląda drastycznie, ale dzieci są elastyczne.
Adaś identycznie się wygina, też mi się wydaje że lada moment i bedą się obracać na brzuszek
Mamy dziś leniwy dzień, malutki właśnie zasnął, ja dwa ostatnie sety pokibicowałam naszym siatkarzom, a teraz relaks
niziolek86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 15:36   #2673
ladybird1395
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar ladybird1395
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 662
GG do ladybird1395
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie. Julia dzis pokochała matę !! I zauważyłam jedna rzecz - obraca sie na bok ale tworzy tak jakby luk. Czy to normalne ? Pokazuje zdjecie , akurat na nim nie jest az tak mocno ale robi normalnie jeszcze większy luk...
Załącznik 6118806
Zosia obraca się tak samo, więc luz Zresztą dziewczyny odpowiedziały :P

Od przyszłego tygodnia będę chciała sama robić młodej papki i czy któraś z Was byłaby na tyle mila i wypisała jak debilowi co dokładnie mogę jej dawać? W sensie jakie warzywa i jakie owoce? No i któraś z Was robiła zupkę i dodawała masło czy olej (nie pamiętam :P ), tak samo robić z samymi warzywami? No i jak robić ziemniaka? przecież jak go się ugotuje to będzie taka gęsta papka w porównaniu z tym co w słoiczkach jest, że masakrycznie by się chyba dziecku jadło.
ladybird1395 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 15:48   #2674
pikaso
Zadomowienie
 
Avatar pikaso
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 088
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez ladybird1395 Pokaż wiadomość
Zosia obraca się tak samo, więc luz Zresztą dziewczyny odpowiedziały :P

Od przyszłego tygodnia będę chciała sama robić młodej papki i czy któraś z Was byłaby na tyle mila i wypisała jak debilowi co dokładnie mogę jej dawać? W sensie jakie warzywa i jakie owoce? No i któraś z Was robiła zupkę i dodawała masło czy olej (nie pamiętam :P ), tak samo robić z samymi warzywami? No i jak robić ziemniaka? przecież jak go się ugotuje to będzie taka gęsta papka w porównaniu z tym co w słoiczkach jest, że masakrycznie by się chyba dziecku jadło.
Zaczynasz od dyni lub marchewki z z warzyw. Z owoców jabłuszko,banan. Tylko trzeba pamiętać, że marchewka jak i banan mogą działać zapierająco. Jeżeli ziemniak będzie za gęsty możesz dodać trochę przegotowanej wody. Do zupek dodajesz trochę masła (jeżeli dziecko nie ma alergii) lub olej, lub oliwę.
pikaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 16:00   #2675
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Dziękuje za odpowiedzi !!
I w takim razie sie juz nie martwię Julia od dzis zaczęła to robic wiec to moze faktycznie skok te jej zachowanie?
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 16:07   #2676
ladybird1395
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar ladybird1395
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 662
GG do ladybird1395
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez pikaso Pokaż wiadomość
Zaczynasz od dyni lub marchewki z z warzyw. Z owoców jabłuszko,banan. Tylko trzeba pamiętać, że marchewka jak i banan mogą działać zapierająco. Jeżeli ziemniak będzie za gęsty możesz dodać trochę przegotowanej wody. Do zupek dodajesz trochę masła (jeżeli dziecko nie ma alergii) lub olej, lub oliwę.
Zacząć to ja już zaczęłam Chodzi mi po prostu co mogę jej ogólnie podawać Bo jest ziemniak, dynia, marchew, pasternak, jabłko, banan. W ofercie słoiczkowej od 4. miesiąca widziałam jeszcze brzoskwinię, śliwkę (której teraz sama nie zrobię, ale ogólnie jest), jakieś zielone warzywo, zapomniałam nazwy Coś jeszcze?

Edytowane przez ladybird1395
Czas edycji: 2016-01-10 o 16:11
ladybird1395 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 16:14   #2677
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez ladybird1395 Pokaż wiadomość
Zacząć to ja już zaczęłam Chodzi mi po prostu co mogę jej ogólnie podawać
My jeszcze w tym tyg jemy słoiczki, a pierwszą zupkę ugotuję w sobotę (bo muszę zaopatrzyć się w warzywa u mamy)
co do przepisów, to ja się za bardzo nie znam co można, ale znalazłam jeden i wg niego będę gotowała
taki:
Składniki:
- pól średniej marchwi
- 1/4 korzenia pietruszki
- 1 mały ziemniak

- łyżeczka oliwy z oliwek
- 150-200 ml wody źródlanej
Sposób przygotowania: warzywa dokładnie myję i płuczę. Kroję je w małe talarki i wrzucam je do wrzącej wody. Gotuję na małym ogniu do miękkości ok 20 minut. Wywar z gotowania warzyw zostawiam do dalszego wykorzystania. Po ugotowaniu warzyw blenderuję je a następnie łączę z zostawionym wcześniej wywarem z warzyw. Łączę składniki i wszystko jeszcze raz zagotowuję, dodając w trakcie gotowania łyżeczkę oliwy z oliwek. Zupkę podaję po ostudzeniu.

(przepis z internetu)


a właśnie... na jednej stronie spotkałam się z wpisem, że można doprawić majerankiem lub oregano... doprawia któraś z Was? Ja pierwszą zupkę na pewno nie będę doprawiała niczym, bo od zawsze byłam przekonana, że się doprawiać nie powinno... a może powinno?



a jak będzie dobrze tolerował zupki warzywne, to za jakieś 3-4 tyg będę dodawała mięso - kurczaka, królika i indyka (na zmianę). Tylko też spotkałam się z wpisami, że mięso należy osobno ugotować i dodać do zupy warzywnej, a nie na odwrót... chodzi o to, żeby do (chyba) 10 mies nie gotować zup na wywarze z mięsa...
__________________

Igorek


Edytowane przez mms_22
Czas edycji: 2016-01-10 o 16:16
mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 16:18   #2678
candy02
Rozeznanie
 
Avatar candy02
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 611
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Witajcie Kochane Mamusie My już w domu, wróciliśmy dziś nad ranem. Było super, polskie morze zimą jest piękne postaram się nadrobić, ale pewnie będzie ciężko, bo natrzaskalyscie ok 1000 wiadomości przez ten tydzień
candy02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 16:36   #2679
ja1003
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 170
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez natalia1011 Pokaż wiadomość
jak Ty to zrobiłaś, że kupa była na twarzy?
nie ja tylko moje dziecko jak go rozebrałam to młody sie zorientował, że ma cos takiego ja tyłek złapał te jego brudne 4litery, a nastepnie "wmasował" sobie w buzie

Cytat:
Napisane przez candy02 Pokaż wiadomość
Witajcie Kochane Mamusie My już w domu, wróciliśmy dziś nad ranem. Było super, polskie morze zimą jest piękne postaram się nadrobić, ale pewnie będzie ciężko, bo natrzaskalyscie ok 1000 wiadomości przez ten tydzień
super, ze w domku. Jak podroż?

my wróciliśmy z Wisły obyło sie bez oswiadczyn, ale jakos dziwnie czesto i dokładnie wypytywali mnie o moje objawy ciazy za to obiad pyyyyyszny a jutro sie wybieramy po nowy stół i krzesła do salonu
ja1003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 16:45   #2680
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
My jeszcze w tym tyg jemy słoiczki, a pierwszą zupkę ugotuję w sobotę (bo muszę zaopatrzyć się w warzywa u mamy)
co do przepisów, to ja się za bardzo nie znam co można, ale znalazłam jeden i wg niego będę gotowała
taki:
Składniki:
- pól średniej marchwi
- 1/4 korzenia pietruszki
- 1 mały ziemniak

- łyżeczka oliwy z oliwek
- 150-200 ml wody źródlanej
Sposób przygotowania: warzywa dokładnie myję i płuczę. Kroję je w małe talarki i wrzucam je do wrzącej wody. Gotuję na małym ogniu do miękkości ok 20 minut. Wywar z gotowania warzyw zostawiam do dalszego wykorzystania. Po ugotowaniu warzyw blenderuję je a następnie łączę z zostawionym wcześniej wywarem z warzyw. Łączę składniki i wszystko jeszcze raz zagotowuję, dodając w trakcie gotowania łyżeczkę oliwy z oliwek. Zupkę podaję po ostudzeniu.

(przepis z internetu)


a właśnie... na jednej stronie spotkałam się z wpisem, że można doprawić majerankiem lub oregano... doprawia któraś z Was? Ja pierwszą zupkę na pewno nie będę doprawiała niczym, bo od zawsze byłam przekonana, że się doprawiać nie powinno... a może powinno?



a jak będzie dobrze tolerował zupki warzywne, to za jakieś 3-4 tyg będę dodawała mięso - kurczaka, królika i indyka (na zmianę). Tylko też spotkałam się z wpisami, że mięso należy osobno ugotować i dodać do zupy warzywnej, a nie na odwrót... chodzi o to, żeby do (chyba) 10 mies nie gotować zup na wywarze z mięsa...
Tak to prawda ponieważ wywar mięsny jest ciężkostrawny
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 16:53   #2681
moniska139
Zadomowienie
 
Avatar moniska139
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 943
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Która chętna? https://kids.showroom.pl/dziecko/508...ad-z-czerwonym
moniska139 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 16:54   #2682
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Tak to prawda ponieważ wywar mięsny jest ciężkostrawny

Boszeeeeee
Skąd Wy to wszystko wiecie ?!
Ja nie wiem kiedy zupki, co i jak

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość

O kurdeeeee
Świetna! Chyba kupię
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 16:54   #2683
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Boszeeeeee
Skąd Wy to wszystko wiecie ?!
Ja nie wiem kiedy zupki, co i jak
Przy Bartusiu chlonelam wiedzę jak gąbka
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 16:58   #2684
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Przy Bartusiu chlonelam wiedzę jak gąbka

Ja też się staram chłonąć
Ale nic nie wiem
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 16:58   #2685
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Ja też się staram chłonąć
Ale nic nie wiem
Pytaj, ja pytam i pytałam
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:02   #2686
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Pytaj, ja pytam i pytałam

Ok
Kiedy powinnam zacząć gotować zupki???
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:07   #2687
niziolek86
Raczkowanie
 
Avatar niziolek86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: SG
Wiadomości: 488
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

To ja z innej paki mam pytanie, czy od tej odrobiny dyni ( pół tego malutkiego słoiczka) którą zjadł o 15, mógł mieć luźniejszą kupkę? Bo zrobił przed chwilą taką dziwną i tak dumam sobie
niziolek86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:09   #2688
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Ok
Kiedy powinnam zacząć gotować zupki??? rosi:
Jak juz będzie znał wszystkie warzywa z których chcesz ugotować
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:17   #2689
Kitsi
Zadomowienie
 
Avatar Kitsi
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 129
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość
Świetna !

Ja planuje gotować jak beda sezonowe warzywa, teraz i tak nic nie rośnie a to co jest jest przetrzymywane w chłodniach od jesieni i z pewnością musi być jakos konserwowane, wiec uważam ze teraz lepsze sa słoiki
__________________
synuś mamusi <3
Kitsi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 17:23   #2690
ja1003
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 170
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez Kitsi Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny
Staram sie nie przejmować uwagami ale juz nie moge wytrzymać poprostu. Moja siostra bardzo wychudła po ciazy, teraz jest patyk, i ciagle mnie do niej porównują i gadanie to chyba najgorzej mnie w☠☠☠☠ia nienawidze jak ktoś tak porównuje,tymbardziej mnie do siostry, nie powinno tak być. Każdy jest inny, dzieci tez mamy inne i ciagle porównania no oszaleć można.a to moi dziadkowie tacy sa rodzice całe szczesćie próbują zamykać temat ale nie zawsźe wychodzi...

Jasiek na bujaczku jak siedzi to jakos mu spływa chyba do gardła bo nie ma kataru,najgorzej jak leży płasko. W loźeczku podlozylam po dwie książki pod nogi lozeczka wiec w nocy spał w miarę ok.budzi sie tak jak zwykle.

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------



Jasiek jak czasami przyśnie mi koło 17 to przekładam go do lozeczka i jak sie obudzi z drzemki po jakis 40min to jest w ciemnym pokoju,w loźeczku daje mu cyca i zawsze przysypia dalej. Ale w takim przypadku nie ma opcji przebrania w piżamkę bo sie rozbudzi i wtedy spi w bodziaku w którym był w dzien

Mnie też porównują, co śmieszne do osób, które w ogóle w ciąży nie były. Mama mojej ciotki raz na urodzinach siedziała i sie gapiła po czym stwierdziła "Agnieszka (moja kuzynka, jej wnuczka) jest taka ładna, każdy chłopak powinien się za nią oglądać, Justyna ujdzie, ale nie ma takich kształtów jak Aga, ani cycka, ani , a Ola (moja siostra) jest brzydka. Mała, gruba (nie wiem gdzie, ważyła wówczas 45kg) brzydka. Ona sobie chłopaka nie znajdzie". Moja siostra wzięła sobie jej głupie gadanie tak bardzo do serca, że w wieku 21 lat ważyła niecałe 40kg, nie jadła, a co zjadła to od razu wymiotowała, nigdzie nie chciała wychodzić, itd.

A teraz po porodzie tak samo. Jak nie porównują Michała do jego rówieśników to mnie do innych matek. A co ja moge za to, że jestem chuda jak patyk? Po ostrej rozmowie z moim mężem (kiedy to mnie okropnie zbeształ za moją samoocene) przestałam na to zwracać uwagę bo popadłabym w depresję.
ja1003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:26   #2691
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Jak juz będzie znał wszystkie warzywa z których chcesz ugotować



---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość



A wywar jak bedziesz robic ???
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:29   #2692
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------






A wywar jak bedziesz robic ???
Gotuje warzywa potem od razu blenduje z dodatkiem masla lub oliwy. Jak chcesz papkę to wody mniej a jak zupkę to tyle co na zupę krem
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:30   #2693
ladybird1395
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar ladybird1395
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 662
GG do ladybird1395
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość
Aaa, genialna!
ladybird1395 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:35   #2694
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Dokładnie. Mięsko należy gotować osobno i nie podawac wywaru
Ja daje marchew, ziemniak i pietruszkę. Zobaczę co znajdę na bazarku w weekend, na pewno zacznę podawac mięsko za jakis tydzień, dwa

moniska ja kiedys widziałam takie body świetne sa, idealne do ubrania np u tesciow
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:40   #2695
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez niziolek86 Pokaż wiadomość
Bardzo ładny!



Mój dziś pierwszy raz dynie jadł Udało mi się dorwać ją wreszcie, ale musiałam aż do K jechac!
Wszamał pół słoiczka i o dziwo bardziej mu podpasowała niż marchewka, jutro dam połowę słoiczka, a pojutrze spróbujemy z całym
Potem mam w planie brokuły i pasternak





Adaś identycznie się wygina, też mi się wydaje że lada moment i bedą się obracać na brzuszek
Mamy dziś leniwy dzień, malutki właśnie zasnął, ja dwa ostatnie sety pokibicowałam naszym siatkarzom, a teraz relaks
To Katowic?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:44   #2696
niziolek86
Raczkowanie
 
Avatar niziolek86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: SG
Wiadomości: 488
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
To Katowic?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
hehe, nie, do Knurowa tylko
niziolek86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:53   #2697
natalia1011
Zadomowienie
 
Avatar natalia1011
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 083
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Majka mi ciasto wyszlo pycha ale podziel sie tez swoim przepisem.

Ja dzisiaj mam okropny dzień, rano mialam nagly ból glowy i zemdlalam ;( musze sie przejsc po lekarzach, oby to bylo ze zmeczenia...
__________________
razem od 01.03.2008 r.

zaręczyny 14.07.2011 r.

ślub 30.08.2014 r.


"uparcie i skrycie, och życie kocham cie nad życie!"

http://s1.suwaczek.com/20140830580113.png
natalia1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 18:17   #2698
ja1003
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 170
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez natalia1011 Pokaż wiadomość
Majka mi ciasto wyszlo pycha ale podziel sie tez swoim przepisem.

Ja dzisiaj mam okropny dzień, rano mialam nagly ból glowy i zemdlalam ;( musze sie przejsc po lekarzach, oby to bylo ze zmeczenia...
pisałam Wam juz wczesniej, mnie głowa boli co drugi dzien tak, ze ledwo funkcjonuje, do tego mnie mdli, mam zawroty, 2 razy zemdlałam... tez miałam isc do lekarza, ale z tym zwlekam bo sie strasznie boje. Moja kuzynka zmarła 4 lata temu na nowotwór mózgu w wieku 25 lat. Jak drugi raz zemdlałam zaczełam mezowi gadac, ze jakby mi sie cos stało to ma pamietac ze Michał jest jego dzieckiem i to on ma go wychowac i znaleźć nu nowa mame - przez 2dni ze mna nie rozmawiał.
ja1003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 18:32   #2699
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Dokładnie. Mięsko należy gotować osobno i nie podawac wywaru
Ja daje marchew, ziemniak i pietruszkę. Zobaczę co znajdę na bazarku w weekend, na pewno zacznę podawac mięsko za jakis tydzień, dwa

moniska ja kiedys widziałam takie body świetne sa, idealne do ubrania np u tesciow


Ja tego nie wiedziałam

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Gotuje warzywa potem od razu blenduje z dodatkiem masla lub oliwy. Jak chcesz papkę to wody mniej a jak zupkę to tyle co na zupę krem

Zapisałam
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 18:35   #2700
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 3 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Ja tego nie wiedziałam

---------- Dopisano o 19:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------




Zapisałam
Ja tez kiedyś nie wiedziałam ale już wiesz

Zamierzacie dawać dzieciom chrupki kukurydziane?
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-21 17:26:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.