Świnka nagle przestała wychodzić z klatki - jaki powód? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-30, 10:55   #1
Ninkahos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 14

Świnka nagle przestała wychodzić z klatki - jaki powód?


Mam świnke rozetkę, ma już przeszło rok. Klatkę ma dużą, zawsze otwartą. Na drzwiczkach zawsze leży ręcznik, by sobie łapek nie połamała. Nie wiem co się stało, zawsze wychodziła sama z klatki, kiedy chciała, zawsze klatka jest otwarta i może chodzić sobie po moim pokoju. Dwa dni temu jak zwykle wróciłam z pracy i moja świnka od tej pory nie wyszła ani razu z klatki, nawet gdy kusze ją ulubionymi przysmakami, widać, ze chce wyjść, stawia łapkę, ale się cofa...nie wiem co się stało...Jak myślicie, chwilowy kaprys? Aha dodam jeszcze, że nie jest chyba chora, apetet ma jak zawsze wielki, je i je a potem idzie spać i znow je;-)
Ninkahos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-02, 17:29   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Świnka nagle przestała wychodzić z klatki - jaki powód?

Cytat:
Napisane przez Ninkahos Pokaż wiadomość
Mam świnke rozetkę, ma już przeszło rok. Klatkę ma dużą, zawsze otwartą. Na drzwiczkach zawsze leży ręcznik, by sobie łapek nie połamała. Nie wiem co się stało, zawsze wychodziła sama z klatki, kiedy chciała, zawsze klatka jest otwarta i może chodzić sobie po moim pokoju. Dwa dni temu jak zwykle wróciłam z pracy i moja świnka od tej pory nie wyszła ani razu z klatki, nawet gdy kusze ją ulubionymi przysmakami, widać, ze chce wyjść, stawia łapkę, ale się cofa...nie wiem co się stało...Jak myślicie, chwilowy kaprys? Aha dodam jeszcze, że nie jest chyba chora, apetet ma jak zawsze wielki, je i je a potem idzie spać i znow je;-)
jak chce wyjść a nie może to ja bym się zastanowiła czy coś się jednak nie dzieje. nie musi tracić apetytu jak coś się dzieje z łapkami na przykład. Może zdejmij jej górę klatki lub ją wyjmij i zobacz czy będzie szła od razu z powrotem do klatki.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-10, 21:34   #3
anna_wawa
Rozeznanie
 
Avatar anna_wawa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 537
GG do anna_wawa
Dot.: Świnka nagle przestała wychodzić z klatki - jaki powód?

Może wyjmij ją z klatki, połóż jakieś przysmaki na podłodze w pokoju i zobacz czy będzie chciała jeść czy od razu będzie lecieć do klatki. Może czuje się nieswojo, a to może być znowuż przejaw jakiejś choroby. Świnki często nie pokazują, że są chore, aż do momentu gdy jest za późno, żeby pomóc.
anna_wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-10 22:34:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.