Jak 'naprawić' paznokcie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-03, 18:13   #1
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453

HELP!!!!!!!!!!!


dziewczynki pomóżcie!!! jeszcze rok temu miałam sliczne paznokcie!! słyszałam na ich temat wiele komplementów! ładny kształt płytki paznokcia pozostał jednak...zaczeły się rozdwajac i łamać. zawsze były długie, zadbane, czesto "bawiłam się" z wzorkami. niestety od jakiegos czasu nie moge sobie poradzić. uzywałam paru odzywek Sally Hansen(jakze zachwalanych) oraz innych.brałam witaminy i wyciąg ze skrzypu polnego. ale poprawa jest minimalna(nawet po tak długiej "kuracji"). prosze o porady!!!
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 22:25   #2
summer18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 153
Re: HELP!!!!!!!!!!!

Ja bardzo zaniedbalam swoje paznokcie- uwazalam ze nie ma sensu o nie dbac skoro i tak musza byc krotkie (wszystko przez szkla kontaktowe). Tak wiec zaczely mi sie lamac i rozdwajac. Dopiero teraz w wakacje, kiedy mam wiecej wolnego czasu postanowilam sie nimi zajac i wyprobowalam utwardzacz plytki paznokciowej w sztyfcie Avonu i (o dziwo!) pomogl mi.Ewidentnie widac ze sie wzmocnily i nawet nie probuja sie rozdwajac (zobaczymy tylko jak dlugo...)
summer18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-03, 23:21   #3
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Re: HELP!!!!!!!!!!!

Też noszę szkła kontaktowe i mam długie paznokcie, które nie przeszkadzają mi w zakładaniu czy zdejmowaniu soczewek.

Na paznokcie dobrze działa oliwa z oliwek lub olejki, które można kupić np. w aptece.
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 09:00   #4
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: HELP!!!!!!!!!!!

Najlepszym rozwiązaniem byłoby skierowanie się do kosmetyczki na kurację - kilka zabiegów, które wzmocniłyby paznokcie, a także nadały im ładny wygląd. Jednakże taka kuracja jest dość kosztowna
Jeśli chodzi o wewnętrzne przyczyny takiego nagłego spadku kondycji twoich paznokci, to wzięłabym od lekarza pierwszego kontaktu skierowanie na badania, tak by z pobranej krwi określono czy danych witamin jest w organiźmie dużo, czy którychś brakuje i wtedy połykać te, których jest niedobór.
A trzecia rzecz... odżywki SH są zdecydowanie przereklamowane. Przejrzyj KWC, poszukaj wśród innych firm, na SH szkoda pieniędzy i czasu. Ja ze swojej strony polecam odżywkę, która mnie wyratowała z podobnej sytuacji - Nailteku Intensive Therapy II. Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 12:26   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: HELP!!!!!!!!!!!

Martiq napisał(a):
> jeszcze rok temu miałam sliczne paznokcie!! słyszałam na ich temat wiele komplementów! ładny kształt płytki paznokcia pozostał jednak...zaczeły się rozdwajac i łamać.

Takie pogorszenie stanu paznokcia musi mić konkretną przyczynę. To mogą być choroby, jakiś czynnik, z którym masz kontakt na codzień i niszczy paznokcie, gwałtowne schudnięcie, zmiana diety. To tylko kilka propozycji. Oczywiście zabiegi, ktore polecaja poprzedniczki jak najbardziej polecam, ale oprócz usuwania skutków trzeba usunąc też przyczynę. Co innego jak ktos zawsze miał kłopoty, a co innego jak nagle pojawił.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 12:37   #6
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Re: HELP!!!!!!!!!!!

Renia napisał(a):
> Martiq napisał(a):
> > jeszcze rok temu miałam sliczne paznokcie!! słyszałam na ich temat wiele komplementów! ładny kształt płytki paznokcia pozostał jednak...zaczeły się rozdwajac i łamać.
>
> Takie pogorszenie stanu paznokcia musi mić konkretną przyczynę. To mogą być choroby, jakiś czynnik, z którym masz kontakt na codzień i niszczy paznokcie, gwałtowne schudnięcie, zmiana diety. To tylko kilka propozycji. Oczywiście zabiegi, ktore polecaja poprzedniczki jak najbardziej polecam, ale oprócz usuwania skutków trzeba usunąc też przyczynę. Co innego jak ktos zawsze miał kłopoty, a co innego jak nagle pojawił.


nie schudłam gwałtownie, odzywiam sie dobrze, moja dieta jest zbilansowana, raczej nie dopuszczam by moje paznokcie miały kontakt ze środkami chemicznymi(jeśli juz to zakladam rękawiczki gumowe). nie jestem na nic chora!!!

Anahstasia co to mogą być za zabiegi?? nie orientujesz sie ile mogą kosztowac??

dziękuję wszystkim za odp
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 13:30   #7
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: HELP!!!!!!!!!!!

Ten, który miałam na myśli (i z którego sama korzystam) to manicure terapeutyczny. Wykonywany jest on w specjalistycznych gabinetach, na produktach NailTeku. Składa się z dwóch jakby części. Pierwsza z nich to manicure biologiczny - polega on na frezowaniu skórek, pielęgnacji skóry dokoła paznokcia. Druga to pielęgnacja samej płytki paznokcia. I w zasadzie ta część jest bardzo indywidualna. Manicurzystka sama dobiera preparaty, które wzmocnią paznokcie - dobiera je w zależności od problemów. Te preparaty są znacznie silniejsze, niż zwykłe odżywki do paznokci - działają skutecznie i po szybkim czasie można zauważyć rezultaty.
Wspomniałam, że to kosztowna kuracja, ponieważ trzeba przejść szereg takich zabiegów, a następnie kupić produkty do pielęgnacji w domu. Średnia kwota odżywki NailTeku to ponad 100 zł. Dokładnych cen Ci jednak nie jestem w stanie podać, gdyż wszystko zależy od gabinetu, w którym zabieg będzie wykonywany. Jeśli interesuje Cię Kraków to mogę Ci podać namiary i więcej informacji Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-04, 13:33   #8
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Re: HELP!!!!!!!!!!!

Miałam podobny problem.Udało mi się go przezwyciężyć,niestety trwało to dłuższy czas bo pazurki musza sie zregenerować. Więc ja polecam następujące produkty: odżywkę do paznokci La Roche Possay Verniks Silicum(kolorowe lakierki, dobrze utwardzają, odżywiają i regenerują ok 32 zł), odzywkę do paznokci Inglot Calcium Builder - taka zielona ok 14 zł, odżywkę w oliwce Loreala Forte Ceramides Reparir (pisze z pamięci więc jest to cos w tym stylu)ma pomarańczowy kolorek,wsmarowuje sie ja w pazurki i skórki albo można nakładac ja też pod/na paznokcie pomalowane -na przykład na noc, daje bardzo dobre efekty, niezła jest tez wychwalana na Wizażu bomba witaminowa Killys - chociaż jakiś spektaktularnych efektów nie zauważyłam,no a poza tym nie chroni jednak dobrze przed wodana przykład...ja też uważam że odżywki Sally Hansen sa znacznie byt przereklamowane (nie sa złe ale za ta cenę zdecydowanie La Roche Possay)...acha i radziłabym uważac na stosowane zmywacze do paznokci i lakierki...przez jakis czas zanim sie pazurki nie zregeneruja proponuję przystopować z malowaniem paznokci -poza odżywkami (ponoć można nakładać je na zasadzie kuracji, jedna warstewka codziennie i po 4 dniach zmyć)...z doświadczenia tez wiem że najgorzej wpływa na słabe pazurki zmywanie
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 14:07   #9
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Re: HELP!!!!!!!!!!!

lumiaa wielkie thx za konkretną rade co do produktów!! chyba wypróbuje cos z polecanych przez Ciebie odzywek skoro wypróbowane. jesli chodzi o odzywki SH to moge polecic jedynie jedną( a miałam zaszczyt stosowac chyba 4-5) która faktycznie jest dobra. ale tylko jeśli chodzi o zdrowe paznokcie(juakie kiedyś miałam i własnie z owych czasów ją pamietam). jest to odzywka przysspieszająca wzrost paznokci.ma rózowy kolorek w przezroczystej buteleczce. stosuje sie ją przez 5 dni, codziennie nakładając nowa warstwe(niezmywając poprzednich). po 5 dniach zmywa sie wszystko i powtarza rytuał. jest dość dobra,paznokcie rosna szybciej i sa troszke twardsze, ale moim zdaniem cena jest za wysoka. za tę kwotę oczekiwałabym wiekszych rewelacji, ale cóz. a co do zmywania to zdecydowanie się zgadzam.polecam zmywacze z mikrokapsułkami witaminowo-ziołowymi lub natłuszczające np. z nostrzykiem. jednak jesli decydujemy się na kupno natłuszczajacego zmywacza(który nie wysusza tak paznokci) radze od razu zaopatrzyc się w preparat do odtłuszczania paznokci, gdyż w innym wypadku lakier/odzywka nie będzie się trzymał na paznokciach.pozdr
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 15:41   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Re: HELP!!!!!!!!!!!

Martiq napisał(a):
> nie schudłam gwałtownie, odzywiam sie dobrze, moja dieta jest zbilansowana, raczej nie dopuszczam by moje paznokcie miały kontakt ze środkami chemicznymi(jeśli juz to zakladam rękawiczki gumowe). nie jestem na nic chora!!!

To w takim razie pewnie niedobór lub nadmiar odpowiednich witamin.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-04, 15:49   #11
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Re: HELP!!!!!!!!!!!

jak juz wspominałam wczesniej, brałam róźne zestawy witamin oraz wyciag ze skrzypu polnego który podobno bradzo pomaga, jednak nie przynioslo to spodziewanej poprawy(mimo długotrwałego przyjmowania---> kilka opakowan) a z tego co wiem to hiperwitaminoza nie objawia się łamliwością i rozdwajaniem sie paznokci
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-04, 15:51   #12
Martiq:)
Zadomowienie
 
Avatar Martiq:)
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 1 453
Re: HELP!!!!!!!!!!!

poza tym moja dieta jest zbilansowana, jem warzywa i owoce więc nawet z tego wzgledu nie powinno mi brakowac witamin i minerałow.
__________________
Nie staraj sie zrozumieć wszystkiego,
bo wszystko stanie się niezrozumiałe...
Martiq:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-15, 09:31   #13
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: HELP!!!!!!!!!!!

ja polecam konkretny preparat na wzmocnienie włosów, skóry i paznokci: Hair, Skin and Nails - nowość w Polsce

szczególy mailem
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.