Jak sprzedać korzystnie mieszkanie, gdzie dać ogłoszenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-02, 12:25   #1
Makaryna
Przyczajenie
 
Avatar Makaryna
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 4

Jak sprzedać korzystnie mieszkanie, gdzie dać ogłoszenie?


Czy mogłybyście poradzić mi w sprawie sprzedaży mieszkania (małe miasteczko)? Jak sprzedać korzystnie i gdzie w internecie można dać ogłoszenie? Czy jest szansa, aby ktoś kupił z zagranicy? Jest to ładna miejscowość, wokoło jeziora i lasy. Co zrobić, aby jak najkorzystniej sprzedać? Pieniądze potrzebne są mi do spłaty długów, więc chcę za jak najwyższą kwotę. Ogłaszałam już na jednym portalu ogólnopolskim, ale nie ma odzewu.
Polecacie może jakiś blog czy książkę dotyczącą handlu nieruchomościami, która przyda się?
Makaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 13:06   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Jak sprzedać korzystnie mieszkanie, gdzie dać ogłoszenie?

Cytat:
Napisane przez Makaryna Pokaż wiadomość
Czy mogłybyście poradzić mi w sprawie sprzedaży mieszkania (małe miasteczko)? Jak sprzedać korzystnie i gdzie w internecie można dać ogłoszenie? Czy jest szansa, aby ktoś kupił z zagranicy? Jest to ładna miejscowość, wokoło jeziora i lasy. Co zrobić, aby jak najkorzystniej sprzedać? Pieniądze potrzebne są mi do spłaty długów, więc chcę za jak najwyższą kwotę. Ogłaszałam już na jednym portalu ogólnopolskim, ale nie ma odzewu.
Polecacie może jakiś blog czy książkę dotyczącą handlu nieruchomościami, która przyda się?
agencja nieruchomosci.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 15:45   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jak sprzedać korzystnie mieszkanie, gdzie dać ogłoszenie?

Cytat:
Napisane przez Makaryna Pokaż wiadomość
Czy mogłybyście poradzić mi w sprawie sprzedaży mieszkania (małe miasteczko)? Jak sprzedać korzystnie i gdzie w internecie można dać ogłoszenie? Czy jest szansa, aby ktoś kupił z zagranicy? Jest to ładna miejscowość, wokoło jeziora i lasy. Co zrobić, aby jak najkorzystniej sprzedać? Pieniądze potrzebne są mi do spłaty długów, więc chcę za jak najwyższą kwotę. Ogłaszałam już na jednym portalu ogólnopolskim, ale nie ma odzewu.
Polecacie może jakiś blog czy książkę dotyczącą handlu nieruchomościami, która przyda się?
Z tego, co pamiętam z programów o nieruchomościach, korzystniej można sprzedać mieszkanie, w którym potencjalny nabywca jest w stanie sobie siebie łatwo wyobrazić. Czyli w miarę możliwości wyniesione sprzęty, żadnych pierdół na ścianach, neutralne, jasne barwy ścian. Jeżeli ma się przedpokój w boazerii, czy inne cuda rodem z lat 80/90-tych, to oczyścić i pomalować na biało. Od razu inny efekt.

Należy podkreślić jakie środki komunikacji miejskiej są w pobliżu, jakie instytucje użyteczności publicznej, apteki, przychodnie, sklepy, czy jest gdzie parkować, jakie jest ogólnie sąsiedztwo, kiedy był remontowany budynek itd. Po prostu naprawdę solidnie zastanowić się nad opisem.

Przy okazji warto się zorientować po ile "chodzą" mieszkania w okolicy i na tej podstawie określić cenę. Lepiej od razu pożegnać się z sentymentami "a bo te okna 2 lata temu kosztowały 5 tysięcy, a remont łazienki 10 tysięcy". Kupca to nie interesuje (no jasne, fajnie że w miarę nowe okna, ale już łazienkę może i tak zechce wyremontować). Na pewno kupca zainteresuje, czy i kiedy były wymieniane instalacje, na jakich materiałach to robiono itd.

Czego nie cierpię? Opisów pt. do odświeżenia, gdzie remont był ostatnio kilka lat temu i po prostu niestety mieszkanie jest do remontu (może nie zawsze gruntownego, ale jednak do remontu). Nie do odświeżenia, po remoncie - tak należy określać jedynie świeżo remontowane mieszkanie (do ok. roku czasu, może być nieco więcej, jeżeli serio się remontowało na najwyższej jakości materiałach).

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-09-02 o 15:47
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 22:41   #4
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Jak sprzedać korzystnie mieszkanie, gdzie dać ogłoszenie?

Agencja nieruchomości może pomóc, ale trzeba pamiętać, ze oni mają prowizję za swoje usługi. Nie wiem jakie kwoty to są obecnie, ale kiedyś to był jakiś procent wartości.
Druga kwestia to cena, ja rozumiem, ze nikt darmo nie chce oddać, ale zawyżenie ceny zbyt mocno sprawi, że po prostu nie będzie chętnych.
Dużo dają też odpowiednie zdjęcia im ładniejsze tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś się zainteresuje.
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 23:54   #5
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Jak sprzedać korzystnie mieszkanie, gdzie dać ogłoszenie?

Nie wiem na jakim serwisie ogólnopolskim dodałaś ogłoszenie, ale umieszczałam różne ogłoszenia na różnych serwisach i zawsze najwięcej efektów dawało OLX. Najwięcej wyświetleń ogłoszenia, numeru telefonu.

Zawsze warto pamiętać, żeby dać dobre słowa kluczowe, w tytule ogłoszenia. Podkreślające zalety nieruchomości czy innej rzeczy, coś czego ludzie mogą oczekiwać. Czyli na przykład nie mieszkanie na sprzedaż, ale np: mieszkanie - idealne na wakacje, piękna okolica... no coś w tym stylu. Może tu bardziej sprawdziłby się dom, ludzie kupują sobie domy na terenach rekreacyjnych na wakacje jak mają kasę, ale mieszkanie, czemu nie?
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 00:21   #6
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Jak sprzedać korzystnie mieszkanie, gdzie dać ogłoszenie?

Każdy by chciał sprzedać za jak najwięcej, bo im więcej kasy tym lepiej, ale zastanów się czy nie chcesz za dużo w stosunku do wszystkich czynników - lokalizacja, wielkość miasta, wyposażenie, wielkość itp.

Dobrym pomysłem jest jednak zgłoszenie się do biura nieruchomości, jakiś % biorą, ale może lepiej sprzedać za mniej i mieć jakąś kasę niż trzymać puste mieszkanie i dopłacać?
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 10:21   #7
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Jak sprzedać korzystnie mieszkanie, gdzie dać ogłoszenie?

W jednym portalu to trochę mało...

Nie napisałaś skąd jesteś, ale np. w 3mieście dużo ludzi szuka mieszkań na portalu trojmiasto.pl , a za to w Łodzi zauważyłam,że gratka.pl cieszy się większym powodzeniem niż inne portale.

gumtree.pl ma taką fajną dla kupującego opcję wyboru mieszkań anonsowanych bezpośrednio od właścicieli. Jest też otodom oraz wspomniany już olx.

Nikt nie wspomniał jeszcze o facebook,a jest mnóstwo grup z ogłoszeniami dotyczącymi nieruchomości.

Mojej koleżance udało się jednak znaleźć mieszkanie nie poprzez ogłoszenie w internecie,a poprzez ogłoszenia rozwieszane na osiedlowej tablicy ogłoszeń. Skontaktowała się bezpośrednio z właścicielką. Nie każdy chce kontakt przez pośrednika.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-03, 18:39   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak sprzedać korzystnie mieszkanie, gdzie dać ogłoszenie?

ja bym szła do biura nieruchomości, jako osoba kupująca nie patrzałam na ogłoszenia bez pośredników :P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 19:14   #9
Marek332
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Dot.: Jak sprzedać korzystnie mieszkanie, gdzie dać ogłoszenie?

Technicznie rzecz biorąc zawsze lepiej zrobić to przez biuro. Prowizje możesz doliczyć do ceny mieszkania, agencja wystawi je za Ciebie na portalach (ty nic nie płacisz). Reklamując prywatnie wydasz 15-30 zl za ogłoszenie, które i tak musisz wznawiać bo mieszkanie sprzedaje się średnio 90 dnie w Polsce. Kiedyś widziałem u kolegi artykuł i o sprzedaży i o wynajmie:
xxx

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2016-10-08 o 21:51 Powód: link reklamowy
Marek332 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 10:46   #10
Frezja4455
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 21
Dot.: Jak sprzedać korzystnie mieszkanie, gdzie dać ogłoszenie?

Mozna iśc do agencji nieruchomości, ale ja osobiście szukając mieszkania starałam się obejść agencje właśnie ze względu na dodatkowe koszty, które miałabym zapłacić... Chyba, że się dogadasz z agencja, np że kupujący nie płaci prowizji (tylko nie wiem czy wtedy Tobie wyższego procentu nie naliczą...)...są agencje które takie warunki akceptują, myśle że warto sie targować, wśród agencji tez konkurencja jest duża Sprzedając mieszkanie tez ominęłam agencję, ie byo łatwo ale udało się. na pewno daj ogłoszenie na portale bezpłatne, i dodatkowo wybierz jeden czy dwa w które trzeba zainwestowac kilka złotych...powodzenia!
Frezja4455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-13 11:46:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.