Lingwistyka stosowana po filologii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-11, 10:52   #1
tresca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 175

Lingwistyka stosowana po filologii?


Cześć!
Jestem własnie na 3 roku licencjatu na filologii hiszpańskiej i powoli zaczynam myśleć o magisterce. Nie wyobrażam sobie (niestety) ciągnąć dalej filologii, mam już dość po 3 latach. Ostatnio przeglądając strony uczelni natknęłam się na lingwistykę stosowaną na UW bądź na UJ i coraz częściej zaczynam myśleć,że to dobry pomysł.
Niestety jest jedno ale: na lingwistyce wymagają udokumentowanej znajomości 2 języków. Hiszpański,z racji filologii mam,ale gorzej z angielskim. Znam go,mój poziom jest dość dobry,ale nie mam go udokumentowanego,nie zdawałam żadnych egzaminów typu CAE i obawiam się,że to może zamknąć mi furtkę.
Czy jest może ktoś,kto rekrutował właśnie na ten kierunek i może powiedzieć czy naprawdę brak tego udokumentowania może okazać się kluczowy? Czy łatwo sie tam dostać? Czy szukać innych opcji?
tresca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 17:43   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Lingwistyka stosowana po filologii?

Jeśli napisali, że udokumentowana znajomość angielskiego jest wymagana, to znaczy, że jest wymagana i bez tego nie wezmą Cię pod uwagę (chyba że napisali, że osoby bez certyfikatu mogą zdawać jakiś egzamin czy coś).Wszystko jest na pewno dokładnie opisane w zasadach rekrutacji. A w razie czego masz jeszcze czas na zrobienie jakiegoś certyfikatu.

Ja studiowałam lingwistykę stosowaną na UW już jakiś czas temu, ale ja wtedy miałam rozmowę kwalifikacyjną i nie było nawet wtedy grup z hiszpańskim, więc to się mogło wszystko trzy razy zmienić.

A za co przestałaś lubić filologię i co Ci się podoba w lingwistyce? To nie są aż tak odległe kierunki.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 17:47   #3
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Lingwistyka stosowana po filologii?

Ładnych parę lat temu (nie wiem jak obecnie) można było startować na lingwistykę pod warunkiem zdania wewnętrznego egzaminu z języka/języków na poziomie C1. Taka informacja musi być podana w wymaganiach, ewentualnie pozostaje Ci skontaktować się z dziekanatem.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-15 18:47:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.