Kto uprawia crossfit? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-06, 12:14   #31
ana_90oszi
Przyczajenie
 
Avatar ana_90oszi
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: Kto uprawia crossfit?

Zdecydowałam się na crossfit dopiero po 2 latach chodzenia regularnego na siłownie i bardzo dobrze, bo jak zaczęłam byłam w dobrej kondycji już i wykonywałam poprawie ćwiczenia, przez co mogłam robić je szybciej. Dużo osób, które zaczynają swoją przygodę z crossfitem narażone są na kontuzję, dlatego dobrze jest sobie wcześniej poćwiczyć na spokojnie
__________________
73kg -> 69kg
ana_90oszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 12:39   #32
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Kto uprawia crossfit?

Cytat:
Napisane przez ana_90oszi Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się na crossfit dopiero po 2 latach chodzenia regularnego na siłownie i bardzo dobrze, bo jak zaczęłam byłam w dobrej kondycji już i wykonywałam poprawie ćwiczenia, przez co mogłam robić je szybciej. Dużo osób, które zaczynają swoją przygodę z crossfitem narażone są na kontuzję, dlatego dobrze jest sobie wcześniej poćwiczyć na spokojnie
To nie bardzo jest prawda. W profesjonalnym boxie , zajęcia dla początkujących są prowadzone od zupełnych podstaw. Z kijem od szczotki się zaczyna i to nie jest przenośnia.
Crossfitowcy mają dosłownie fisia na punkcie techniki i mobilności.

Natomiast faktycznie w klubach fitnes/przy siłowniach, są często prowadzone zajęcia crossfitu, które są po prostu kombinacją treningu obwodowego, funkcjonalnego, trójboju, interwałow.
Wtedy faktycznie lepiej już ograniać i mieć pojęcie. Takie zajęcia nie są złe, ale crossfit to jest tak samo jak tabata w klubie fitnes jest tabatą.

Ale w profesjonalnym boksie, kontuzja u początkującego to raczej niemożliwe.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 08:52   #33
Affectionka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 240
Dot.: Kto uprawia crossfit?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To nie bardzo jest prawda. W profesjonalnym boxie , zajęcia dla początkujących są prowadzone od zupełnych podstaw. Z kijem od szczotki się zaczyna i to nie jest przenośnia.
Crossfitowcy mają dosłownie fisia na punkcie techniki i mobilności.

Natomiast faktycznie w klubach fitnes/przy siłowniach, są często prowadzone zajęcia crossfitu, które są po prostu kombinacją treningu obwodowego, funkcjonalnego, trójboju, interwałow.
Wtedy faktycznie lepiej już ograniać i mieć pojęcie. Takie zajęcia nie są złe, ale crossfit to jest tak samo jak tabata w klubie fitnes jest tabatą.

Ale w profesjonalnym boksie, kontuzja u początkującego to raczej niemożliwe.
Zgadzam się całkowicie, a jak ktoś się samemu źle techniki nauczy to później są problemy bo ciężej skorygować wyuczone błędy niż nauczyć kogoś od podstaw. Właśnie u mnie w grupie są dziewczyny co miały do czynienia ze sztangami na zajęciach fitness i mają bardzo dużo złych nawyków które ciężko im poprawić.
Affectionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-08, 12:04   #34
katarzyna238
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 15
Dot.: Kto uprawia crossfit?

Ja uprawiam, dopiero od 3 miesięcy ale dość mocno się wkręciłam
__________________
Ktosiek.pl
upolujnagrode.pl
katarzyna238 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-17, 05:26   #35
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Kto uprawia crossfit?

Przecież na zajęciach każdy wykonuje ćwiczenia swoim tempem. Nikt Cie nie zmusi do nadludzkiej pracy jeśli jeszcze nie jesteś na to gotowa...
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-17 06:26:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.