W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIORCZY - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-01, 15:36   #2551
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Chimay, a porada stylisty? Nie jest to tania usługa, ale paradoksalnie pomaga zaoszczędzić pieniądze wydane na ubrania, które nie pasują do naszej urody i sylwetki. Koleżanka z pracy skorzystała - przemiana niesamowita, dostała wypisaną bazę, konkretne zestawy ubrań, podpowiedzi, co z czym łączyć, jakie kolory/fasony/materiały do niej pasują i wygląda niesamowicie. Jeśli komuś samemu ciężko to wyczuć, to może to być naprawdę niegłupi pomysł.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 15:57   #2552
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Chimay, a porada stylisty? Nie jest to tania usługa, ale paradoksalnie pomaga zaoszczędzić pieniądze wydane na ubrania, które nie pasują do naszej urody i sylwetki. Koleżanka z pracy skorzystała - przemiana niesamowita, dostała wypisaną bazę, konkretne zestawy ubrań, podpowiedzi, co z czym łączyć, jakie kolory/fasony/materiały do niej pasują i wygląda niesamowicie. Jeśli komuś samemu ciężko to wyczuć, to może to być naprawdę niegłupi pomysł.
Ja już z grubsza wiem, jakim jestem typem i jakiego rodzju ciuchy powinnam nosić, żeby dobrze wyglądać. Problemem jest jednak takie ciuchy w praktyce znaleźć, bo jednak ubrania są szyte różnie, czasem 1-2 cm sprawia, że coś leży dobrze lub źle jak np ta baskinka, która jest trochę za wysoko, w kiecce, którą wrzucałam.

Szukanie ze stylistką by mnie każdorazowo skazywało na konieczność zatrudnienia jej przy każdych większych zakupach. Sama chcę się nauczyć, jak i po czym rozpoznawać dobrze leżący ciuch i z czym go łączyć, ale niestety obecne czasy nastawione są na szybką modę sieciówkową, gdzie ważniejsze jest, że coś jest modne, a nie czy dobrze leży i trochę powoli idzie mi gromadzenie tej wiedzy i wyrabianie sobie stylu, bo po prostu mało jest źródeł, które oferują sensowne porady nie w stylu "musisz mieć w szafie bomberkę/golf/whatever" albo "zwróc uwagę czy płaszcz dobrze leży" (to jakby komuś, kto ledwo potrafi ugotować ryż w torebce radzić "zrób sos beszamelowy uważając, żeby nie miał grudek").
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 16:35   #2553
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja już z grubsza wiem, jakim jestem typem i jakiego rodzju ciuchy powinnam nosić, żeby dobrze wyglądać. Problemem jest jednak takie ciuchy w praktyce znaleźć, bo jednak ubrania są szyte różnie, czasem 1-2 cm sprawia, że coś leży dobrze lub źle jak np ta baskinka, która jest trochę za wysoko, w kiecce, którą wrzucałam.

Szukanie ze stylistką by mnie każdorazowo skazywało na konieczność zatrudnienia jej przy każdych większych zakupach. Sama chcę się nauczyć, jak i po czym rozpoznawać dobrze leżący ciuch i z czym go łączyć, ale niestety obecne czasy nastawione są na szybką modę sieciówkową, gdzie ważniejsze jest, że coś jest modne, a nie czy dobrze leży i trochę powoli idzie mi gromadzenie tej wiedzy i wyrabianie sobie stylu, bo po prostu mało jest źródeł, które oferują sensowne porady nie w stylu "musisz mieć w szafie bomberkę/golf/whatever" albo "zwróc uwagę czy płaszcz dobrze leży" (to jakby komuś, kto ledwo potrafi ugotować ryż w torebce radzić "zrób sos beszamelowy uważając, żeby nie miał grudek").
Rozumiem. Problem z sieciówkami jest taki, że ich ubrania mają być proste do przeróbek, a nie wygladać idealnie na każdym, bo to niewykonalne. Ja np. muszę skracać rękawy w każdym płaszczu, marynarce czy czymkolwiek z długim rękawem, mimo że noszę XS. Są osoby, które mogą się ubierać w sieciówce bez poprawek, ale niestety przy wielu typach sylwetki poprawki są konieczne.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 16:58   #2554
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Chimay, napisałam, że nie bo uważam że to but na codzien a nie na okazje. A gdybyś spróbowała z balerinami dla dzieci? Np. Zara. Zwykle są dość szerokie, często "rozciągane". Coś jasnego i ładnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Strzelam https://www.zara.com/PL/pl/buty-z-ko...3197&v2=358091

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 17:25   #2555
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Rozumiem. Problem z sieciówkami jest taki, że ich ubrania mają być proste do przeróbek, a nie wygladać idealnie na każdym, bo to niewykonalne. Ja np. muszę skracać rękawy w każdym płaszczu, marynarce czy czymkolwiek z długim rękawem, mimo że noszę XS. Są osoby, które mogą się ubierać w sieciówce bez poprawek, ale niestety przy wielu typach sylwetki poprawki są konieczne.
Też mam odłożony stosik do poprawek, chociaż u mnie akurat przeróbki drogo wychodzą i zwyczajnie przy cenach sieciówkowych się przeważnie nie opłacają. Ale za długie rękawy to też moja przypadłość i chcąc mieć dobrze leżący płaszcz chyba będę musiała oddać go do krawca.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Chimay, napisałam, że nie bo uważam że to but na codzien a nie na okazje. A gdybyś spróbowała z balerinami dla dzieci? Np. Zara. Zwykle są dość szerokie, często "rozciągane". Coś jasnego i ładnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Strzelam https://www.zara.com/PL/pl/buty-z-ko...3197&v2=358091

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za poradę, nie wiedziałam, że buty dzieciowe sa produkowane do rozmiaru 38
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 18:13   #2556
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Chimay, co do tego, jakie buty wyglądają bardziej biurowo, a które na okazje.

Z reguły (choć nie zawsze, ale można tak przyjąć dla uproszczenia) but z okrągłym czubkiem będzie butem codziennym. Wszelkie wydłużenia, trójkątne czy chociaż lekko schodzące się w zaokrąglony szpic czubki sprawią, że but będzie się wydawał bardziej wyjściowy.

Spójrz, proste, czarne, licowane, płaskie baleriny, a przepaść w wyglądzie:

wersja okrągła
http://www.filippo.pl/images/items/7893/1_top.jpg
https://buciksklep.pl/userdata/gfx/b...7eea1e297e.jpg

vs

wersja z wydłużonym czubkiem
https://st.allani.pl/t/-OR58ZdCY5VgM...40f355bacd4317.
http://www.buty-smile.pl/files/300/b...0-1-czarny.jpg

Tylko nie wiem, w którym miejscu Twoja stopa jest szeroka i odstająca od normy, bo przy wydłużonym czubku może cisnąć przód przy szerokiej stopie.
Ja sama mam bardzo wąską, a nie jest mi łatwo o takie buty, bo właśnie o ile na długości i w pięcie stopę mam super wąską, to w palcach już mniej i cisną takie zwężenia. Ale coś tam znajduję.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 18:27   #2557
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Chimay, co do tego, jakie buty wyglądają bardziej biurowo, a które na okazje.

Z reguły (choć nie zawsze, ale można tak przyjąć dla uproszczenia) but z okrągłym czubkiem będzie butem codziennym. Wszelkie wydłużenia, trójkątne czy chociaż lekko schodzące się w zaokrąglony szpic czubki sprawią, że but będzie się wydawał bardziej wyjściowy.

Spójrz, proste, czarne, licowane, płaskie baleriny, a przepaść w wyglądzie:

wersja okrągła
http://www.filippo.pl/images/items/7893/1_top.jpg
https://buciksklep.pl/userdata/gfx/b...7eea1e297e.jpg

vs

wersja z wydłużonym czubkiem
https://st.allani.pl/t/-OR58ZdCY5VgM...40f355bacd4317.
http://www.buty-smile.pl/files/300/b...0-1-czarny.jpg

Tylko nie wiem, w którym miejscu Twoja stopa jest szeroka i odstająca od normy, bo przy wydłużonym czubku może cisnąć przód przy szerokiej stopie.
Ja sama mam bardzo wąską, a nie jest mi łatwo o takie buty, bo właśnie o ile na długości i w pięcie stopę mam super wąską, to w palcach już mniej i cisną takie zwężenia. Ale coś tam znajduję.
To dla mnie zrozumiałe wyjaśnienie, dziękuję W takim razie pewnie bezpieczniejszą opcją dla mnie będzie znalezienie odpowiednio szerokich czółenek ze słupkiem ok 5 cm, bo one będą bardziej eleganckie niż baleriny, w których musiałabym albo pójść w jakieś kukardy i inne doczepy, które niekoniecznie mi pasują, albo w zwężany czubek, który będzie na moje stopy za wąski. Tylko czółenka rozumiem, że nie mogą mieć żadnego widocznego bieżnika, lecz gładką podeszwę.
Też mam stopę szeroką w palcach, od pięty do połowy to jest właściwie normalna, przez co w butach na szerokie stopy podczas chodzenia robią mi się połowie takie dzioby.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-01, 20:52   #2558
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To dla mnie zrozumiałe wyjaśnienie, dziękuję W takim razie pewnie bezpieczniejszą opcją dla mnie będzie znalezienie odpowiednio szerokich czółenek ze słupkiem ok 5 cm, bo one będą bardziej eleganckie niż baleriny, w których musiałabym albo pójść w jakieś kukardy i inne doczepy, które niekoniecznie mi pasują, albo w zwężany czubek, który będzie na moje stopy za wąski. Tylko czółenka rozumiem, że nie mogą mieć żadnego widocznego bieżnika, lecz gładką podeszwę.
Też mam stopę szeroką w palcach, od pięty do połowy to jest właściwie normalna, przez co w butach na szerokie stopy podczas chodzenia robią mi się połowie takie dzioby.
A jaki masz rozmiar buta?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-01, 20:53   #2559
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A jaki masz rozmiar buta?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie to 38,5 (trzymając się pomiarów z tabelek rozmiarów), ale czasem łapię się na 38, a czasem muszę brać 39. Zresztą u nas połówek jest mało, za to w angielskich markach prędzej się odnaleźć, bo tam wypada mi idealnie ich 5 1/2.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-04-01 o 20:55
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 08:56   #2560
lilaaw1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cześć,
za 2 tygodnie idę na wesele mojej przyjaciółki,
Chcialam kupić sukienkę stacjonarnie, ale nic nie mogę znaleźć.
Poszukałam w necie i znalazłam na ASOS mnówsto pięknych sukienek. Problem w tym, że mam szerokie ramiona, trochę chłopięce. Bardzo utrudnia mi to wybór czegokolwiek. Mam jednego faworyta, powiedzcie czy do szerokich ramion jest okej taka sukienka czy nie bardzo.images.jpg

5a81aaf254c0b-small.jpg

Proszę o opinie
lilaaw1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 09:16   #2561
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez lilaaw1 Pokaż wiadomość
Cześć,
za 2 tygodnie idę na wesele mojej przyjaciółki,
Chcialam kupić sukienkę stacjonarnie, ale nic nie mogę znaleźć.
Poszukałam w necie i znalazłam na ASOS mnówsto pięknych sukienek. Problem w tym, że mam szerokie ramiona, trochę chłopięce. Bardzo utrudnia mi to wybór czegokolwiek. Mam jednego faworyta, powiedzcie czy do szerokich ramion jest okej taka sukienka czy nie bardzo.Załącznik 7497711

Załącznik 7497716

Proszę o opinie
Sliczna jest ta sukienka, ale mysle, ze jej krój wręcz uwydatni szerokie ramiona. Czesto, zeby zakryc ramiona, ubiera sie po prostu sukienki z dluzszym rekawem. Naprawdę twoje sa jakies super szerokie? Pytam, bo szersze ramiona, to w sumie często atut w sylwetce i moze tez tak na to popatrz
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-05, 09:49   #2562
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;82705481]Sliczna jest ta sukienka, ale mysle, ze jej krój wręcz uwydatni szerokie ramiona. Czesto, zeby zakryc ramiona, ubiera sie po prostu sukienki z dluzszym rekawem. Naprawdę twoje sa jakies super szerokie? Pytam, bo szersze ramiona, to w sumie często atut w sylwetce i moze tez tak na to popatrz [/QUOTE]

Też tak sądzę. Tak naprawdę każda sukienka może wyglądać dobrze lub źle, wszystko zależy od tego, na kim. Szerokie ramiona też nie muszą być wadą, dużo zależy jeszcze od ich kształtu. Ale taki krój na pewno będzie je eksponował.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 10:02   #2563
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Mam ten sam problem. Ta sukienka mogłaby być, gdyby nie falbany z boku. Mam tego typu czarną bluzkę i wygląda dobrze. Wszystkie rękawy dobrze działają, szczególnie lubię takie bardzo małe, zakrywające tylko ramiona, albo jeszcze mniejsze. Odpadają wszystkie na ramiączkach i bez ramiączek.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 10:32   #2564
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Też uważam, że falbana jest większym problemem niż sam krój.
Jeśli faktycznie masz chłopięce ramiona, falbana będzie kontrastować z tym i Twoje ramiona mogę się wydać jeszcze mniej kobiece niż są w rzeczywistości.
Spróbuj czegoś prostszego w okolicy ramion, bez zdobień tego typu.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 10:56   #2565
lilaaw1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem. Ta sukienka mogłaby być, gdyby nie falbany z boku. Mam tego typu czarną bluzkę i wygląda dobrze. Wszystkie rękawy dobrze działają, szczególnie lubię takie bardzo małe, zakrywające tylko ramiona, albo jeszcze mniejsze. Odpadają wszystkie na ramiączkach i bez ramiączek.
A jakie dekolty byście polecały przy szerokich ramionach ? Wiem, że te w kształcie litery V są najlepsze, ale nie chce za bardzo uwydatniać piersi, a takie dekolty często są głębokie.
lilaaw1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 11:21   #2566
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez lilaaw1 Pokaż wiadomość
A jakie dekolty byście polecały przy szerokich ramionach ? Wiem, że te w kształcie litery V są najlepsze, ale nie chce za bardzo uwydatniać piersi, a takie dekolty często są głębokie.
Moim zdaniem większe znaczenie mają wlasnie ramiączka/rękawy + ewentualne zdobienia w okolicy ramion niż sam dekolt.
Poza szerokim łódkowym może być właściwie każdy. A i łódkowy pewnie by się obronił, gdyby go dobrze wkomponować.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 11:58   #2567
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez lilaaw1 Pokaż wiadomość
A jakie dekolty byście polecały przy szerokich ramionach ? Wiem, że te w kształcie litery V są najlepsze, ale nie chce za bardzo uwydatniać piersi, a takie dekolty często są głębokie.
Tak jak pisalam wyzej, ze jezeli chcesz ukryc szerokie ramiona, to najlatwiej jest je przyslonic dluzszym rękawem. Jeżeli zdecydujesz się je odsłonić, to bardzo ważny jest dół - ołówkowe spódnice optycznie jeszcze bardziej podkreślą szerokie ramiona. Na dole musi być chociażby trochę 'szeroko', czyli sukienki tzw. A-line, bo to optycznie zrównoważy proporcję.

Bardzo dobre sukienki dla Ciebie, to też takie gdzie na dole rąk coś się dzieje, tzw. dzwonowate rękawy, bo też optycznie zrównoważą większą górę.

Wklejam parę zdjęć dla inspiracji.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 22:07   #2568
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Mam nadzieję, że przychodzę ostatni raz. Przyszło mi 5 kiecek i na którąś z nich chciałabym się w końcu zdecydować.

Cztery pierwsze są z Orsaya, z czego najbardziej podoba mi się pierwsza, ale to jest chyba sukienka biurowa? Druga z granatowej koronki ma dwa małe mankamenty: nie potrafię jej sama zasunąć na plecach i wymaga straplessa (którego nie mam).

Pierwsza różowa jest chyba za duża, albo ma za dużo miejsca na biust. Druga mi się podoba, poza kolorem. Mam bladą skórę, wszędzie widoczne żyły, na nogach do tego pajączki i ten róż chyba mi to podkreśli.
Z racji tego problemu wolałabym którąś z tych ciemnych. Czy do ciemnej kiecki mogę mieć czarne rajstopy, a jeśli nie, to czy cieliste są w stanie zamaskować pajączki i widoczność żył? Ile DEN?
Wybaczcie durne pytania, ale nigdy nie nosiłam cielistych rajstop.

Czy takie buty jakie mam na zdjęciach się nadają czy do ciemnej sukienki muszą być jaśniejsze albo kontrastowe?

Ostatnia, szara kiecka jest marki Carolina Cavour i ma kiepsko wszyty suwak, bardzo ciężko się go zasuwa, zacina się i bałabym się, że mi się przed samym weselem popsuje.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Orsay 1.jpg (86,0 KB, 129 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Orsay 2.jpg (92,8 KB, 143 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Orsay 3.jpg (88,5 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Orsay 4.jpg (93,3 KB, 130 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Carolina Cavour.jpg (111,1 KB, 132 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 23:31   #2569
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że przychodzę ostatni raz. Przyszło mi 5 kiecek i na którąś z nich chciałabym się w końcu zdecydować.

Cztery pierwsze są z Orsaya, z czego najbardziej podoba mi się pierwsza, ale to jest chyba sukienka biurowa? Druga z granatowej koronki ma dwa małe mankamenty: nie potrafię jej sama zasunąć na plecach i wymaga straplessa (którego nie mam).

Pierwsza różowa jest chyba za duża, albo ma za dużo miejsca na biust. Druga mi się podoba, poza kolorem. Mam bladą skórę, wszędzie widoczne żyły, na nogach do tego pajączki i ten róż chyba mi to podkreśli.
Z racji tego problemu wolałabym którąś z tych ciemnych. Czy do ciemnej kiecki mogę mieć czarne rajstopy, a jeśli nie, to czy cieliste są w stanie zamaskować pajączki i widoczność żył? Ile DEN?
Wybaczcie durne pytania, ale nigdy nie nosiłam cielistych rajstop.

Czy takie buty jakie mam na zdjęciach się nadają czy do ciemnej sukienki muszą być jaśniejsze albo kontrastowe?

Ostatnia, szara kiecka jest marki Carolina Cavour i ma kiepsko wszyty suwak, bardzo ciężko się go zasuwa, zacina się i bałabym się, że mi się przed samym weselem popsuje.
Numer dwa najlepiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-06, 05:44   #2570
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

No co ja poradzę... Numer 2. Zdecydowanie. Ewentualnie numer 4, ale 2 dużo lepsza.
Tylko rajstopy powinny być cieliste.
Matowe z lycry 15-20 den. Jasny beż w odcieniu zbliżonym do Twoich nóg, ale nie jaśniejsze! Mogą być ciut ciemniejsze (ale żeby się to znacząco nie rzucało w oczy), ale jaśniejsze niż noga będą się odznaczać.
Takie rajstopy z grubsza zamaskują żyły i pajączki. Wiadomo, że nie do końca, ale nie powinny się rzucać w oczy i pewnie nikt nie zobaczy

1 faktycznie jest trochę biurowa, zwłaszcza z tym paseczkiem, 3 za duża, 5 w miarę ok, ale skoro mówisz, że suwak się zacina, to też bym się bała, nawet że mi się rozejdzie w trakcie wesela.

Do numeru 4 na pewno inne buty, powinny być jasne i delikatne, bo te przy niej wyglądają bardzo ciężko.

Pytanie czy do 2 jesteś w stanie kupić straplessa? Bo zapięcie z tyłu to najmniejszy problem. Robisz to raz i z głowy.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2018-04-06 o 05:45
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 06:12   #2571
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Numer dwa zdecydowanie najlepszy Sama chcę kupić tę sukienkę

Buty spoko, ale rajstopy koniecznie cielesne. Polecam takie, dobrze kryją żyłki i małe siniaki https://all-bielizna.pl/Rajstopy-BB-...YaAnkREALw_wcB

Mam jeszcze taką delikatną uwagę. Narzekałaś na lekko wystający brzuch, a na zdjęciach widać, że jesteś szczupła, tylko po prostu się garbisz. Wg mnie problemem w Twojej sylwetce jest to, że nie jesteś wyprostowana. Jakbyś postarała się prostowac to brzuch wyglądałby inaczej, zgubiłby się
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 06:20   #2572
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że przychodzę ostatni raz. Przyszło mi 5 kiecek i na którąś z nich chciałabym się w końcu zdecydować.

Cztery pierwsze są z Orsaya, z czego najbardziej podoba mi się pierwsza, ale to jest chyba sukienka biurowa? Druga z granatowej koronki ma dwa małe mankamenty: nie potrafię jej sama zasunąć na plecach i wymaga straplessa (którego nie mam).

Pierwsza różowa jest chyba za duża, albo ma za dużo miejsca na biust. Druga mi się podoba, poza kolorem. Mam bladą skórę, wszędzie widoczne żyły, na nogach do tego pajączki i ten róż chyba mi to podkreśli.
Z racji tego problemu wolałabym którąś z tych ciemnych. Czy do ciemnej kiecki mogę mieć czarne rajstopy, a jeśli nie, to czy cieliste są w stanie zamaskować pajączki i widoczność żył? Ile DEN?
Wybaczcie durne pytania, ale nigdy nie nosiłam cielistych rajstop.

Czy takie buty jakie mam na zdjęciach się nadają czy do ciemnej sukienki muszą być jaśniejsze albo kontrastowe?

Ostatnia, szara kiecka jest marki Carolina Cavour i ma kiepsko wszyty suwak, bardzo ciężko się go zasuwa, zacina się i bałabym się, że mi się przed samym weselem popsuje.
2 zdecydowanie. Różowe faktycznie kiepsko kolorystycznie wypadają.
Ostatnia i pierwsza nie są złe, ale nie wyglądasz w nich bardzo korzystnie. Druga wygrywa.

Co do maskowania pajaczkow itp, spróbuj rajstop w spreju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 06:33   #2573
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

2 sukienka najlepsza.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 07:39   #2574
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

2 i 4 wyglądają dobrze. Tylko do 4 rzeczywiście by trzeba założyć jasne rajstopy. Dla mnie 2 powinna być ok z cienkimi czarnymi rajstopami, ale to już zależy od rodzaju imprezy. Często nie ma problemu, jeśli nie przestrzegasz wszystkich zasad eleganckiego ubioru, ale są wesela, gdzie się będziesz bardzo wyróżniać.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 07:59   #2575
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Dziękuję za wszystkie opinie W takim razie zostawię dwójkę. Straplessa powinnam do niej znaleźć, nawet jak nie będzie idealny, to na jedną noc funkcję przykrywek na biust powinien spełnić.

Rzeczywiście garbię się, im częściej mi ktoś to przypomina, tym lepiej, bo staram się potem pilnować.

Jeszcze jedno pytanie: jak to jest z biżuterią, musi być? Noszę jedynie kolczyki tego typu jak na dole, czy to wystarczy? Wydaje mi się, że koronka sama w sobie jest dość strojna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20171122_13_03_48_Pro.jpg (105,7 KB, 98 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 08:02   #2576
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie opinie W takim razie zostawię dwójkę. Straplessa powinnam do niej znaleźć, nawet jak nie będzie idealny, to na jedną noc funkcję przykrywek na biust powinien spełnić.

Rzeczywiście garbię się, im częściej mi ktoś to przypomina, tym lepiej, bo staram się potem pilnować.

Jeszcze jedno pytanie: jak to jest z biżuterią, musi być? Noszę jedynie kolczyki tego typu jak na dole, czy to wystarczy? Wydaje mi się, że koronka sama w sobie jest dość strojna
Ja chodzę bez biżuteri

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 08:22   #2577
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
2 i 4 wyglądają dobrze. Tylko do 4 rzeczywiście by trzeba założyć jasne rajstopy. Dla mnie 2 powinna być ok z cienkimi czarnymi rajstopami, ale to już zależy od rodzaju imprezy. Często nie ma problemu, jeśli nie przestrzegasz wszystkich zasad eleganckiego ubioru, ale są wesela, gdzie się będziesz bardzo wyróżniać.

Moim zdaniem im cieplejsza pora roku, tym mniej pasują czarne rajstopy na weselu.
Wiosną/latem można się mocno wyróżniać w ciemnej sukience i czarnych rajstopach na tle jasnych, kolorowych i kwiecistych sukienek.
Jakbym się nie chciała wyróżniać, jak chimay mówi, że by wolała, to bym raczej pozostała przy cielistych rajstopach.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie opinie W takim razie zostawię dwójkę. Straplessa powinnam do niej znaleźć, nawet jak nie będzie idealny, to na jedną noc funkcję przykrywek na biust powinien spełnić.

Rzeczywiście garbię się, im częściej mi ktoś to przypomina, tym lepiej, bo staram się potem pilnować.

Jeszcze jedno pytanie: jak to jest z biżuterią, musi być? Noszę jedynie kolczyki tego typu jak na dole, czy to wystarczy? Wydaje mi się, że koronka sama w sobie jest dość strojna
Biżuteria nie jest obowiązkowa Możesz iśc tylko z takimi kolczykami i będzie w porządku.
Jak masz kopertówkę srebrną/złotą lub z takimi akcentami, to też fajnie zastąpi biżuterię.
Ja z reguły zakładam kolczyki i jakąś drobną bransoletkę, jeśli sukienka nie ma długiego rękawa. Przy długim rekawie tylko kolczyki.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 08:23   #2578
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

2 najlepsza plus rajtki i myślę, że kolczyki wystarcza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 19:59   #2579
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że przychodzę ostatni raz. Przyszło mi 5 kiecek i na którąś z nich chciałabym się w końcu zdecydować.

Cztery pierwsze są z Orsaya, z czego najbardziej podoba mi się pierwsza, ale to jest chyba sukienka biurowa? Druga z granatowej koronki ma dwa małe mankamenty: nie potrafię jej sama zasunąć na plecach i wymaga straplessa (którego nie mam).

Pierwsza różowa jest chyba za duża, albo ma za dużo miejsca na biust. Druga mi się podoba, poza kolorem. Mam bladą skórę, wszędzie widoczne żyły, na nogach do tego pajączki i ten róż chyba mi to podkreśli.
Z racji tego problemu wolałabym którąś z tych ciemnych. Czy do ciemnej kiecki mogę mieć czarne rajstopy, a jeśli nie, to czy cieliste są w stanie zamaskować pajączki i widoczność żył? Ile DEN?
Wybaczcie durne pytania, ale nigdy nie nosiłam cielistych rajstop.

Czy takie buty jakie mam na zdjęciach się nadają czy do ciemnej sukienki muszą być jaśniejsze albo kontrastowe?

Ostatnia, szara kiecka jest marki Carolina Cavour i ma kiepsko wszyty suwak, bardzo ciężko się go zasuwa, zacina się i bałabym się, że mi się przed samym weselem popsuje.
2 zdecydowanie Najkorzystniej na Tobie wygląda i ładnie podkreśla sylwetkę. Oczywiście, czarne rajstopy do niej nie pasują, a już na pewno nie na ślub.

Co do butów, to każdy ma swoje gusta - dla mnie te buty są zabudowane, masywne i niekobiece - takie chodaki, no . Pasują do tych sukienek jak kwiatek do kożucha. Ale to jedynie moje zdanie... A jak te buty z ASOS - doszly Ci, dobre rozmiary?
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 20:46   #2580
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: W co się ubrać na wesele/sam ślub/ślub cywilny/chrzcin/studniówkę, etc? - ZBIO

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;82748936]2 zdecydowanie Najkorzystniej na Tobie wygląda i ładnie podkreśla sylwetkę. Oczywiście, czarne rajstopy do niej nie pasują, a już na pewno nie na ślub.

Co do butów, to każdy ma swoje gusta - dla mnie te buty są zabudowane, masywne i niekobiece - takie chodaki, no . Pasują do tych sukienek jak kwiatek do kożucha. Ale to jedynie moje zdanie... A jak te buty z ASOS - doszly Ci, dobre rozmiary?[/QUOTE]

Buty przyjdą jutro, ale będę w pracy, więc pewnie dopiero w następnym tygodniu je odbiorę. Zamówiłam takie KLIK.
Te czarne czółenka są bardzo zgrabne i kobiece, jak porównasz z innymi o tęgości H, które wyglądają tak jak poniżej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg elara.jpg (21,1 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg TMNF0095_Arianna58908ccd5f51f_600x600.jpg (88,0 KB, 100 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-23 21:10:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:24.