Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2 - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-08, 15:11   #4951
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
ja już sama nie wiem czego ja chcę i jaki wózek kupić!!! Nie wiedziałam, że to będzie takie trudne, a do tamtego sklepu już napewno nie wrócę, niech sie pocałują w d...
dzięki za pocieszenie

A co do wózka:
Kupuj taki, jaki Tobie wydaje sie najwygodniejszy!... głupek sprzedawca pewnie, po prostu dostaje od zachwalanych wózków spora prowizje, stad taki nacisk z jego strony...

Moje kryteria wyboru to: waga, wymiary, łatwosc składania stelaza, łatwośc prowadzenia wózka i jego zwrotność, łatwosc konserwacji, łatwość regulacji oparcia i podnózka ...

wydaje mi się że nawet jeśli mieszkamy w miejscu gdzie nie ma problemu z przechowywaniem wózka, to pozostaje jeszcze kwestia wizyt u pediatry, w sklepie, nawet zwykły spacer moze nastręczac trudności: nierówne podjazdy lub ich brak, nieutwardzone sciezki w parku, i wszeklie inne nawierzchnie, róznież krawęzniki ... wszystko co masz zamiar robic z tym wozkiem powinno odbywac sie wręcz intuicyjnie ... proponuję przejśc sie do kilku sklepów i zwyczajnie po używac tego wózka w sklepie, pojeżdzic nim, złożyc, rozłozyc ... jakby nie było to nie jest mały wydatek i masz prawo sprawdzic na co wydajesz pieniądze.

Nas ujął jeden wozek, niestety z przyczyn "technicznych", bedziemy musieli go sobie odpuścic... troche mi żal... ale co tam... tym bardziej, dało mi do myslenia to, co napisałas o tym jak długo ten wózek na prawde będzie używany... zaraz bedę nękac siostrę żeby mi powiedziała ile tak na prawde ona uzywała wózka, bo z tego, co pamietam to tez nie za długo...

ps. w ramach poprawiania sobie humoru, zrobiłam pieguski ... mniam ... i zapiekankę kurczakowo szpinakową z makaronem ... od razu mi lepiej
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 15:33   #4952
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

witajcie dziewczyny !!!

Nabuko, trzymam kciuki żeby córcia urodziła się zdrowa a przepowiadane wady okazały się jednym wielkim błędem!!!

GoniaJ twarda babka jesteś, poradzisz sobie, chociaż nawet nie wyobrażam sobie jakie masz nieraz nerwy. może jednak uda Ci się załatwić coś przez Czerwony Krzyż...

Wikorynko, no sytuacja w pracy naprawdę patowa, ale pamiętaj, że najważniejszy jest dzidziuś

przepraszam jeżeli kogoś pominęłam, ale nie zdążyłam jeszcze przebrnąć przez wszystkie posty i tylko pobierznie przeglądnęłam.

w szpitalu dostałam 3 wielkie kroplówki z magnezem, nospę no i chcąc nie chcąc należałam się za wszystkie czasy...
jedzenie jak na szpital bardzo dobre, może dlatego, że to prywatny, ale ma umowy z NFZ.
z maluchem wszystko ok, mam się baaaardzo oszczędzać bo szyjka minimalnie mi się skróciła no i żeby skórcze nie wróciły.
szpital generalnie wrażenie zrobił dobre. pielęgniarki miłe chociaż oprócz codziennego mierzenia temp. i ciśnienia nie miałam bo wszystko co chciałam miałam przy sobie
pokoje 1 lub 2 osobowe, łazienki w pokoju to duży plus. nie trzeba chodzić po korytarzach no i klima super rodzących dużo, ale miejsc mają na zapas i nie zdażyło im się kogoś odesłać z powodu braku miejsc.

to chyba tyle, jedziemy z mężusiem na zakupy bo pustki w lodówce, odezwę się wieczorkiem..
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 16:10   #4953
Mylka
Raczkowanie
 
Avatar Mylka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 292
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

nabuku trzymam kciuki, modlę się i cieplutko o Was myślę. Kochana mój brat miał być głuchy, nie mówić i w ogóle miała być z niego roślinka. i co? I guzik wielki. Teraz chłop jak dąb, 22 lata, studiuje, ugania się za dziewczynami a przede wszystkim mówi, słyszy i w ogóle wszystko z nim w porządku!!! I tak będzie z Anielką!!!

Wiktorynka to nieciekawie masz w pracy. Ja niedawno pisałam, że jeszcze pracuje, że nie potrafię zostawić tak mojej pracy i wiecie co dziś to wszystko się potwierdziło. Szef miał dobry humor, przy wypłacie 200zł więcej, taka premia bez nazwyJakie było moje zdziwienie Nie mam co narzekać więc do kiedy dam radę to popracuję.

anuhaaaaaaaaaa olej tego sprzedawcę i ten sklep
Kup taki wózek jaki Tobie się podoba bo to Ty będziesz go używać. Ja kupuję wielofunkcyjny, moja kuzynka używała wielofunkcyjnego-gondoli przez ok 7 miesięcy a potem spacerówki ok 2,5 roku i była bardzo zadowolona. Wszystko zależy od modelu, naszych wymagań itp.

Dziewczynki kochane nie straszcie z tym czopem. Ja miałam taki śluz przez kilka dni, teraz sie uspokoiło na szczęście ale to dopiero 30 tydzień
Mylka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 16:21   #4954
GoniaJ
Rozeznanie
 
Avatar GoniaJ
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: PL/USA/JP
Wiadomości: 823
GG do GoniaJ Wyślij wiadomość przez MSN do GoniaJ Wyślij wiadomość przez Yahoo do GoniaJ Send a message via Skype™ to GoniaJ
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Wiktorynka No comments jesli chodzi o Twojego szefa...

Nabuko Trzymam razem z moim synkiem - a imiennikiem Twojej corci - kciukaski. Jestsmy z Wami myslami

Kochane ja krotko. Wstalam w sumie cala noc nie spalam, maly kopal, pozniej meczyl mnie swoja czkawka. Dzis ide do lekarza, trzymajcie kciukaski, bede probowala by zadzwonil do czerwonego krzyza jak odmowi to....sama nie wiem co...

Co do czkawki, po niej mozemy powiedziec czy maluch jest juz ulozony glowka w dol, nisko, a ja czuje jego czkanie naparwde nizutko, jak jest u was?? Jestem bardzo ciekawa?
GoniaJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 16:34   #4955
Neveah3022
Raczkowanie
 
Avatar Neveah3022
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 84
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
Neveah gratuluje! prawie 3kg? wow!!
Cytat:
Napisane przez Dorotka@ Pokaż wiadomość
gratuluję dobrych wieści i chylę czoła przed wagą Twojego małego
Cytat:
Napisane przez goga144 Pokaż wiadomość
Gratuluję OLBRZYMKA , tylko się nie przerażaj bo z tą waga może być jeszcze różnie - dużo zależy też od procentu błędu podczas badania. Wahania mogą być spore. Tak czy siak urodzisz. Zresztą ja sama mam nadzieję że Maciej troszkę zwolnił tempo wzrostu bo w 25tc lekarz powiedział,że jeśli będzie się rozwijał tak jak do tej pory to też 4 kg będzie na bank . Najważniejsze, że dzieci są zdrowe reszta się ułoży

dziękuję w imieniu małego grubaska

Nabuko modlę się za Ciebie i Twoją kruszynkę ...cuda się zdarzają

tak mówicie o tej pracy...aż żałuję, że wcześniej czegoś nie poszukałam żeby móc sobie teraz popracować....tak mi sie strasznie dłuży
a dzisiaj miałam wezwanie do Urzedu Pracy, miałam cichą nadzieję że to nie pomyłka i ktoś chce zatrudnić ciężarną a taka fajna oferta była
Neveah3022 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 16:49   #4956
Neveah3022
Raczkowanie
 
Avatar Neveah3022
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 84
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

GoniaJ trzymam kciuki baaardzo mocno
ja na szczescie znam date przylotu TZ... przylatuje dopiero 9 dni przed terminem porodu ale z jakiegos powodu głeboko wierze ze zdąży

co do wagi Chrisa (a propo bede wdzieczna za wciągniecie imienia na liste ) to wątpie żeby nagle przestał rosnąć ...moja mama urodziła same olbrzymy: 4,5 kg, bliźniaki 2x 3,5kg i ja...4 kg no i TZ też niczego sobie chłop był... 4,3kg ... i jak tu sie nie bac

wklejam fotke mojego pulpecika jedyne bez reki przy buzi i kciuka w oku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg USG_37a.JPG (19,8 KB, 31 załadowań)
Neveah3022 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 17:01   #4957
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez nabuko Pokaż wiadomość
PS. Goga - gratulacje dla córeczki teraz już może poczuć się kobietką
Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
To musiało być wydarzenie!!! Córa pewnie podekscytowana, no i mamusia również! Gratuluję prawdziwej kobietki!



A ja dzis mało co się nie popłakałam z powodu zakupu głupiego wózka! Wiem, głupia jestem, ale koleś w sklepie tak mnie wkurzył, że $%#%$#@ Oni w tym sklepie chyba nastawieni są na sprzedaż tylko jednego wózka - Bartatina. I już mi kiedyś tam gadał, że on najlepszy, bo ma jakieś tam zawieszenie w którym dziecku jest najlepiej, a inne wózki to są twarde i dziecko w nich jest wytrzęsione. No poczułam się tak, że jak kupię inny wózek to normalnie skrzywdzę swoje dziecko. No i się nawet zastanawiałam nad tą Bartatiną, ale nie podoba mi się ona w wersji spacerowej i postanowiłam, ze jednak kupię Baby Smile Twister. No i dziś już chciałam go kupić, a facet mi tu znowu z gadką wyskakuje, a że byłam z mamą, to ta podłapała, a ja myślałam, że się tam rozpłaczę na środku sklepu i powiedziałam, że jak mi będzie tak gadał to ja żadnego wózka nie kupię no i nie kupiłam... Koleś też powiedział, że taki wózek to i tak na 8-9miesięcy, a póżniej to już się kupuje lekką spacerówkę i on nie zna żadnej!!! rodziny, która by dłużej jeździła takim wózkiem wielofunkcyjnym

ja już sama nie wiem czego ja chcę i jaki wózek kupić!!! Nie wiedziałam, że to będzie takie trudne, a do tamtego sklepu już napewno nie wrócę, niech sie pocałują w d...

a tak to już kupiłam wiekszość rzeczy, zostaje mi tylko kilka drobiazgów... i tak w sklepie zostało 900zł, a wózka brak no ale z kosztowniejszych rzeczy kupiłam fotelik chicco i laktator i podgrzewacz Aventu, a reszta to już same pierdółki...
Dziękuję dziewczyny, owzem to ogromne wydarzenie w życiu zarówno córci jak i moim .

anuhaaaaaaa kupuj ten wózek bo jest naprawdę fajny, a sprzedawcę "zlej na max." Już postanowiłaś i tego się trzymaj. To Ty głównie będziesz prowadziła brykę swojego synka a nie sprzedawca.

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
w szpitalu dostałam 3 wielkie kroplówki z magnezem, nospę no i chcąc nie chcąc należałam się za wszystkie czasy...
jedzenie jak na szpital bardzo dobre, może dlatego, że to prywatny, ale ma umowy z NFZ.
z maluchem wszystko ok, mam się baaaardzo oszczędzać bo szyjka minimalnie mi się skróciła no i żeby skórcze nie wróciły.
szpital generalnie wrażenie zrobił dobre. pielęgniarki miłe chociaż oprócz codziennego mierzenia temp. i ciśnienia nie miałam bo wszystko co chciałam miałam przy sobie
pokoje 1 lub 2 osobowe, łazienki w pokoju to duży plus. nie trzeba chodzić po korytarzach no i klima super rodzących dużo, ale miejsc mają na zapas i nie zdażyło im się kogoś odesłać z powodu braku miejsc.
Kochana : leżeć i pachnieć . Cieszę się że już jesteś w domku i wszystko się sprawnie skończyło. Plus oczywiście, że poznałaś wcześniej szpital , warunki i "zwyczaje" tam panujące.

Cytat:
Napisane przez Neveah3022 Pokaż wiadomość
wklejam fotke mojego pulpecika jedyne bez reki przy buzi i kciuka w oku
Słodziaszek... okrąglutki i jak to trafnie określiłaś pulpecik z Twojego synusia, cudne "pucki" na policzkach
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 17:30   #4958
4n3t4
Rozeznanie
 
Avatar 4n3t4
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 563
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

nabuko trzymam kciuki i wierzę, że urodzisz zdrową córeczkę

Neveah3022 rzeczywiście masz pulpecika, ale jakiego słodziutkiego!
Szkoda, że ja już nie będę miała takiego USG, a jak ostatnio robiłam USG 4d to synek nie chciał pokazać buźki...

Jeśli chodzi o stanik, to spędza mi on sen z powiek... Jestem załamana, bo nie wiem czy karmnik w ogóle uda mi się kupić... Przed ciążą nosiłam 65E - kupowałam w internecie, bo w sklepach takiego rozmiaru nie uświadczysz, w ciąży kupiłam sobie 70F, też w internecie, chociaż w niektórych sklepach już takie są, nieliczne i drogie, ale są... Ale biust nadal rośnie, teraz czaję się na rozmiar 70G, nie wiem czy w sklepach są, dopiero muszę wyruszyć na poszukiwania... Ale karmników 70G to chyba nie ma, a jak jeszcze biust urośnie to masakra... I nie wiem co ja zrobię...
__________________
A kiedy Go ujrzałam...

4n3t4 - po prostu Aneta!
4n3t4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 17:36   #4959
nabuko
Zadomowienie
 
Avatar nabuko
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 1 410
GG do nabuko
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez GoniaJ Pokaż wiadomość
Co do czkawki, po niej mozemy powiedziec czy maluch jest juz ulozony glowka w dol, nisko, a ja czuje jego czkanie naparwde nizutko, jak jest u was?? Jestem bardzo ciekawa?
Anielka ma czkawkę na dole po prawej stronie, a tam ma... stópki... Ewentualnie brzuszek i wtedy by się zgadzało
Więc sama już nie wiem.
Trzymam mocno kciuki za wizytę

Neveah, śliczny ten Twój bąbel

Wiecie co Wam powiem? Skutecznie poprawiacie humor i tchniecie nadzieją Kochan jesteście
nabuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 18:22   #4960
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Wiecie co - ja wogólę tej czkawki nie czuję...nie wiem albo jej nie miewa Emi albo ja nie wiem ze to to...za tp przekopy po żebrach i pęcherzu jak najbardziej

4n3t4 (kurcze Twój nick jest nie zapamiętania) myślę że dasz radę jak juz są takie duże to może aż tyle sie nie powiększą. A z tym rzucaniem na staniki do karmienia to ja bym nie przesadzała, ja miałam zawsze zwykłe normalne bo lubię tylko usztywniane miseczki i spokojinie radziłam sobie z karmieniem przez rok więc na siłę nie trzeba mieć takiego specjalnego. Ja swojego cyca po prostu wyciągałam z miseczki, ale dobrym rozwiązanie jest tez odpiane ramiączko a większośc teraz ma taki "bajer"

Anuhaaa no to musi być faktycznie Twój wybór, jeżeli chodzi o moje podejście to niestety tu zgodze się z debilnym sprzedawcą, wózi wielofunkcyjne raczej nie sprawdzają się do końca wózkowania chyba że ktos nie do końca wózkuje albo ma lepszy model. JA po 8 miesiacach wielofukcyjnego Taco przeszłąm na spacerówkę typową bo tamtem był zdecydowanie nieodpowiedni.
A kiedy wogóle się przestaje jeździć wózkiem hmm no znam dzieci które juz jak maja 1,5 roku to nie jeżdzą - moja ma trzy i jeszcze czesto korzystam bo po pierwsze odbywam dalekie trasy i jeszcze za długo ona nie daje rady np dwie godziny chodzić (pomijajac zabójcze tempo) a po drugie to mój przewoźnik zakupowy bez tego spacer kończy sie targaniem zakupów marudząca istotą przy nodze niesieniem picia, misia i lalki...no a jestem jednak w 9 miesiacu ciąży
No najważniejsze to odpowiedziec sobie jak bedziemy z wózka korzystać...
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 19:41   #4961
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

dzięki dziewczyny za miłe słowa zakup wózka to strasznie ciężka sprawa... masa wątpliwości ahhhh Pojechałam jeszcze z tż do jednego sklepu pooglądać wózki, ale niestety ciągle jestem w kropce. Widzieliśmy bardzo fajnego x-landera xa w wersji limitowanej w stylu wyścigówki. Tż strasznie się napalił na niego, ale był czerwony z białymi motywami i już widzę, jak ten biały zachowałby czystość ale naprawdę fajniutki

co do wymagań wózkowych to ja nie mam zbyt dużych, wcale nie musi byc super lekki, bo mieszkam na parterze, chciałam pompowane koła, ale juz sama nie wiem, no mówię - po dzisiejszym dniu mam pustkę w głowie i chyba będę nosić Piotra pod pachą
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 20:11   #4962
Liatris
Rozeznanie
 
Avatar Liatris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 545
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Wiktorynko masz rację, wytrzymaj jeszcze do porodu, potem czas kiedy będziesz musiała być z Ignasiem i na "swoje" Kochana!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! Nie masz pojęcia jak mi ulżyło, gdy nie musiałam znosić humorów moich szefów. Nie trać energii na myślenie o tym dupku tylko planuj co i jak z Twoją firmą.

Cytat:
Napisane przez żabulka21 Pokaż wiadomość

Powiem Wam ze podczas każdego podtarcia papierem mam sporo tej galaretki i jest tego tak dużo że jestem przekonana że to ,,to''
Zdaję sonbie jednak sprawę że od odejścia czopa do porodu może minąć nawet 2 tygodnie więc sie nie ,,napalam'' na poród w krótkim terminie
yuhuuuuuuuuuuuu zaczyna się zaczynamy się rozpakowywać. Zaczełam dzisiaj pakować walizkę do szpitala i już żyję myślą, że każdy dzień zbliża do godziny zero i niedługo będę wgapiać się w tego łobuza co mnie tak szturcha w brzuchu.

Cytat:
Napisane przez nabuko Pokaż wiadomość
byłam wczoraj u lekarza. i uwaga - na jego usg nie widać wad malutkiej..:con fused: podobno do tego potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. ale np.wczoraj dowiedziałam się od kumpeli, która rodziła tydzień temu, że jej synek urodził się z niedowagą (ważył 2100) , bo lekarze nie zauważyli przez całą ciążę mięśniaka o średnicy 10 cm masakra, co? więc może u mnie widzieli za dużo? zaczynam mieć coraz większą nadzieję, że to wszystko to jakaś straszliwa pomyłka i boję się, że te moje oczekiwania, to najgorsze, co teraz może mnie spotkać.. najpierw diagnoza i wielki smutek, teraz modlitwy i nadzieje, które mogą okazać się złudne..ehhh, to chyba ta pogoda jeszcze mnie tak dołuje... ale jedno jest pewne - Anielka miała żyć max dwa tyg, a mówili to 25. czerwca...:conf used:jak można matce coś takiego mówić? szok, co?
sorki za tego dołka..
Nasza Aniela będzie zdrowa jak rydź i czekam na zdjęcia z piaskownicy albo z pierwszych prób jazdy na rowerku

Cytat:
Napisane przez Neveah3022 Pokaż wiadomość
co do wagi Chrisa (a propo bede wdzieczna za wciągniecie imienia na liste ) to wątpie żeby nagle przestał rosnąć ...moja mama urodziła same olbrzymy: 4,5 kg, bliźniaki 2x 3,5kg i ja...4 kg no i TZ też niczego sobie chłop był... 4,3kg ... i jak tu sie nie bac
wklejam fotke mojego pulpecika jedyne bez reki przy buzi i kciuka w oku
Hoho moja droga, to w takim razie Chris będzie pierwszy na liście względem wagi.

Iwa dobrze, że już z powrotem

prowadzicie jeszcze samochód? Ja dzisiaj trochę pojeździłam. Mama mnie strasznie skrzyczała za to. Może lepiej nie ryzykować, tym bardziej że gdy prowadzę nie zapinam pasa.
Liatris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 21:24   #4963
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Kobiety w ciąży mają prawo do bezpłatnego leczenia

2008-08-08 18:11:45
NFZ pokryje koszty świadczeń udzielonych kobietom w ciąży oraz dzieciom, nawet jeśli nie mają żadnego tytułu do ubezpieczenia ze środków pochodzących z budżetu.
Wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 18 lipca 2008 r. w sprawie sposobu i trybu finansowania z budżetu państwa świadczeń opieki zdrowotnej.
Zgodnie z rozporządzeniem prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych przysługuje: kobietom w ciąży i w okresie połogu, dzieciom do 18 roku życia, a także osobom przebywającym w zakładach karnych i cudzoziemcom osadzonym w polskich aresztach lub ośrodkach strzeżonych. Kobieta jest uprawniona do bezpłatnego leczenia na podstawie faktu, że jest w ciąży. Rzecznicy praw pacjenta działający przy oddziałach NFZ podkreślają, że pracownicy placówek medycznych nie mają żadnego prawa żądania od niej dokumentów potwierdzających prawo do bezpłatnego leczenia.


Żródło: Gazeta Prawna
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 22:22   #4964
Wiktorynka
Zadomowienie
 
Avatar Wiktorynka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Dubai
Wiadomości: 1 431
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
Wikorynko, no sytuacja w pracy naprawdę patowa, ale pamiętaj, że najważniejszy jest dzidziuś
masz rację że najważbniejszy jest maluszek...

...tylko jakoś trudno sie zdystansowac do takiej sprawy jesli nagle okazuje sie ze w portfelu ma sie pustke i to nie z powodu własnego lenistwa, ale dlatego że któs miał tupet po prostu Cię oszukac , tym berdziej jesli sie tej osobie pomogło zdobyc dofinansowanie i bardzo szło na rękę... a w tym przypadku tak było nie raz....

Cytat:
Napisane przez Mylka Pokaż wiadomość
Wiktorynka to nieciekawie masz w pracy. Ja niedawno pisałam, że jeszcze pracuje, że nie potrafię zostawić tak mojej pracy i wiecie co dziś to wszystko się potwierdziło. Szef miał dobry humor, przy wypłacie 200zł więcej, taka premia bez nazwyJakie było moje zdziwienie Nie mam co narzekać więc do kiedy dam radę to popracuję.
Fajnie, że urafiłas na dobrego szefa i jestes zadowolona z pracy. Dobrze słyszec że jszcze są uczciwi ludzcy pracodawcy

Cytat:
Napisane przez GoniaJ Pokaż wiadomość
Co do czkawki, po niej mozemy powiedziec czy maluch jest juz ulozony glowka w dol, nisko, a ja czuje jego czkanie naparwde nizutko, jak jest u was?? Jestem bardzo ciekawa?
ja jestem tylko ciekawa czym moje dziecię torpeduje moją pachwinę ...


Cytat:
Napisane przez Neveah3022 Pokaż wiadomość
...moja mama urodziła same olbrzymy: 4,5 kg, bliźniaki 2x 3,5kg i ja...4 kg no i TZ też niczego sobie chłop był... 4,3kg ... i jak tu sie nie bac
ło Matko! rzeczywiście imponujące rozmiarty "malenstw"

Cytat:
Napisane przez Liatris Pokaż wiadomość
Wiktorynko masz rację, wytrzymaj jeszcze do porodu, potem czas kiedy będziesz musiała być z Ignasiem i na "swoje" Kochana!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! Nie masz pojęcia jak mi ulżyło, gdy nie musiałam znosić humorów moich szefów. Nie trać energii na myślenie o tym dupku tylko planuj co i jak z Twoją firmą.
Nawet nie wiesz, jak bardzo mnie motywujesz ... Dziekuję Liatris

Cytat:
Napisane przez goga144 Pokaż wiadomość
Kobiety w ciąży mają prawo do bezpłatnego leczenia

2008-08-08 18:11:45
NFZ pokryje koszty świadczeń udzielonych kobietom w ciąży oraz dzieciom, nawet jeśli nie mają żadnego tytułu do ubezpieczenia ze środków pochodzących z budżetu.
Wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 18 lipca 2008 r. w sprawie sposobu i trybu finansowania z budżetu państwa świadczeń opieki zdrowotnej.
Zgodnie z rozporządzeniem prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych przysługuje: kobietom w ciąży i w okresie połogu, dzieciom do 18 roku życia, a także osobom przebywającym w zakładach karnych i cudzoziemcom osadzonym w polskich aresztach lub ośrodkach strzeżonych. Kobieta jest uprawniona do bezpłatnego leczenia na podstawie faktu, że jest w ciąży. Rzecznicy praw pacjenta działający przy oddziałach NFZ podkreślają, że pracownicy placówek medycznych nie mają żadnego prawa żądania od niej dokumentów potwierdzających prawo do bezpłatnego leczenia.


Żródło: Gazeta Prawna
Aaaaa, czyli koniec z comiesiecznym podbijaniem książeczki... niech sie chwilowo ugryzą... a kiedy to wchodzi w życie?
__________________
Wiktorynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 22:34   #4965
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

U mnie co s lepiej
Nie wiem czy to ja stalam sie bardziej upierdliwa czy jak

Dzisiaj w nocy zalala mnie siara, tyle z enie jestem pewna czy to siara czy nie, rano na koszulce tylko po prawej stronie mialam duuuza zoltawa zaschnieta plame. Ale gdy chcialam scisnas cycola to juz nic nie wylatywalo, wiec nie wiem

Poza tym dzisiaj zaczynamy 9 miesiac, jeszcze tylko 4 tyg tyle ze ja czuje ze urodze po terminie.
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 22:36   #4966
izzi
Zadomowienie
 
Avatar izzi
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 370
GG do izzi
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Haj

W takim tempie piszecie, że nie ,,zdanżam" czytać

W temacie biustonoszowym postanowiłam zakupić na razie jeden a po urodzeniu młodej kupię drugi bo faktycznie nie wiadomo czego się można spodziewać po własnych cyckach....

Dorotko, ta Twoja ,,dojarka" super wygląda! Ja kupiłam Chicco w sklepie za 130 zł i to jest takie coś:
https://ssl.allegro.pl/item392052149...akcesoria.html

Magflieg - wiesz, ja biorę te podkłady do szpitala bo sama nie wiem czego się tam spodziewać a wolę być przygotowana możliwie jak najlepiej

Noooo Żabulka! Widzę że Ty już na poważnie zaczynasz się brać za rozdwajanie !!! Dawaj znaka na bieżąco co i jak żebyśmy wiedziały czego się spodziewać Będziesz naszą przewodniczką po nieznanym Hmmm ja w sumie parę dni temu też miałam trochę takiej jakby żelowej galaretki...

Jaroszaniu, Anuhaaa ja Was strasznie podziwiam za to studiowanie z maluszkiem Ja bym się nie zdecydowała bo jestem panikarą i wydawało by mi się że sobie nie poradzę Tym bardziej mega respect i oby wszystko udało Wam się skoordynować!

Neveah, gratuluję tak dorodnego maluszka! Oj widać że ma idealne warunki w brzuszku mamusinym

Wiktorynko, ogromnie mi przykro że spotkała Cię taka niesprawiedliwość... Twój szef jest prostakiem, prymitywem i kompletnym ignorantem. A decyzja o rezygnacji z pracy jak najbardziej słuszna. Moje koleżanki z biura (po tygodniu mojej nieobecności) też już mają dosyć, radzą mi żebym nie wracała a jedna z nich pod koniec sierpnia składa wymówienie.... No i ja też noszę się z myślą o rezygnacji z pracy... Finansowo jest nieźle, naprawdę nie narzekam tylko strasznie ciężko mi już psychicznie tam wytrzymać... od 13 lat znosić wiecznie to samo i co by człowiek nie zrobił to jest ŹLE! Szef nie pozwala nam w żadnym stopniu na samodzielność i traktuje jak obywateli gorszego gatunku ... Kasa to nie wszystko, trzeba mieć jeszcze satysfakcję z pracy i poczucie własnej wartości, które nie będzie codziennie przez lata poważane..

Jagna, mam nadzieję że już między Wami lepiej??? My mamy jutro 5 rocznicę ślubu ale chyba nie będziemy robić żadnej imprezy Ważne że jest ok między nami

Nabuko, jestem pełna dobrej nadziei i mocno wierzę że wszystko skończy się szczęśliwie

Anuhaaa, wózek głęboki to tak na ok 6-7 miesięcy się przydaje, później już ino spacerówa jak małe zaczyna siadać A przy spacerówce to chyba najważniejsze jest żeby była lekka, zwrotna i dobrze się składała zajmując niewiele miejsca Ja kupiłam wielofunkcyjny Chicco bo jak podsumowałam koszt głęboki + fotelik + spacerówka to mi wychodziło drożej niż za ten Chicco. A ha no i zauważyłam że spacerówki są też różnej wielkości np; niektóre mają bardzo płytkie siedzenia i są dość wąskie lub mają wysoko podnóżek który nie jest regulowany w żaden sposób, albo np. mają brak jakiejkolwiek amortyzacji.. Moja 3 letnia siostrzenica jeszcze czasem korzysta ze spacerówy jak robią z mamą dalsze wypady więc spacerówka zdecydowanie jest używana najwięcej z takiego zestawu (zresztą Magflieg już o tym pisała).

Iwa, ciesze się że już wróciłaś w domowe pielesze Hehe nie ma tego złego... przy okazji zrobiłaś rekonesans w szpitalu

GoniaJ - pisz jak tam z Czerwonym Krzyżem? Czy coś wskórałaś????

Goga, hehe no niedługo będziecie sobie z córką pożyczały ciuszki, buty i kosmetyki No i dzięki za info o ubezpieczeniu!

Hehe, ja też jeszcze jeżdżę samochodem Mam świeżutkie prawo jazdy i chcę się jeszcze troszkę nacieszyć tym jeżdżeniem bo później przez najbliższy rok to już tylko na tylnym siedzeniu obok małej rozwrzeszczanej istoty w foteliku będę jeździła

Pola mi się chyba zaczyna wciskać w dolne cześci ciała Tak mnie czasem kłuje we fredzi że szok... No ale może zaczyna się już wpasowywać do wyjścia

A ha, wrzucam Wam foto ,,wynalazku" mojego męża... zrobił pranie ciuszków małej i nie miał pomysłu na powieszenie łapek- niedrapek, ale jak widać faceci są pomysłowi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg łapki.jpg (67,8 KB, 52 załadowań)
izzi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 22:48   #4967
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez Wiktorynka Pokaż wiadomość
Aaaaa, czyli koniec z comiesiecznym podbijaniem książeczki... niech sie chwilowo ugryzą... a kiedy to wchodzi w życie?
Dokładnie od dziś - w Dzienniku Ustaw ukazało się 30.07.08 a wchodzi w życie po upływie siedmiu dni od ogłoszenia.


Cytat:
Napisane przez izzi Pokaż wiadomość
Haj
A ha, wrzucam Wam foto ,,wynalazku" mojego męża... zrobił pranie ciuszków małej i nie miał pomysłu na powieszenie łapek- niedrapek, ale jak widać faceci są pomysłowi
hahahahah dobre , kto wie może i "zmałpuję"
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-08, 23:01   #4968
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Dzieki Izzi za troske Tak jest lepiej, po burzy zawsze wychodzi slonce
Dostalam nawet sliczna branzoletke z bialego zlota z diamencikami--dla mnie i Amelci Heh nie to zebym byla przekupna, ale sie wyjasnilo kilka rzeczy.

Ja tez w dalszym ciagu prowadze, nie jest to dla mnie jak narazie problemem.
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 07:02   #4969
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

po tym remoncie nie mogę normalnie spać i wstaję po 6 brrrrrrr

już zdążyłam dziś posprzątać w kuchni i wstawić firanki do pralki... Niech ktoś je ma w swojej opiece jeszcze tylko pozmywam podłogi i można jechać odebrać nowe dywany

ja całą ciążę prowadzę samochód i strasznie mnie wkurza jak ktoś komentuję, że niby nie powinnam czy coś a pasy zapinam zawsze chciaż powiem wam, że jestem dość niska, więc siedzenie mam ustawione blisko i wysoko i coraz gorzej mi się zapakować za kierownicę za to jak jadę jako pasażer, to już jak na leżaku na plaży

Izzi twój mąż to normalnie pomysłowy Dobromir, nieźle to wykombinował

Jagna cieszę się, że u Ciebie znów zaświeciło słoneczko
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-09, 07:51   #4970
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Witam w sobotę w pierwszym moim dniu 37 tc witam bez skurczy czopów a moja szyjka...acha zaczynam tak od rana bo cała noc porody mi się się śniły
Ja tez całą ciążę prowadze samochód i jak znam życie sama pojade nim rodzić Ale podobnie jak Anuhhhaa jak już pasażerowo to "leżakowo", pasy zapinam zawsze, bo daję wzór małej żeby mi nie komentowała że mama nie ma....


Izzi wynalazek Tżta bomba musze sobie kupic takie kółko żeby zaiweszać te maleńkie skarpetki bo normalnie susze na suszarce z grubszymi prętami i nie chcą sie trzymac
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 08:01   #4971
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

mi też się śniło, że urodziłam Piotrka i odrazu pojechałam do domu, rano się obudziłam i pomyślałam, że przecież Piotrek został sam w szpitalu i nie mogłam sobie wybaczyć jaka ze mnie okrutna matka...

od jakiegoś tygodnia rano mam mdłości, na szczęście takie delikatne i nie kończą się randkowaniem z toaletą
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 08:11   #4972
goga144
Rozeznanie
 
Avatar goga144
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
mi też się śniło, że urodziłam Piotrka i odrazu pojechałam do domu, rano się obudziłam i pomyślałam, że przecież Piotrek został sam w szpitalu i nie mogłam sobie wybaczyć jaka ze mnie okrutna matka...

od jakiegoś tygodnia rano mam mdłości, na szczęście takie delikatne i nie kończą się randkowaniem z toaletą
Kochana gdybym nie wiedziała o Twoim stanie, to przepowiedziała bym Ci ciążę

Dziewczyny znalazłam super APTEKĘ INTERNETOWĄ,
ceny niższe niż w normalnej. Zamawia się przez internet a odbiera w swoim mieście i to BEZ KOSZTÓW WYSYŁKI, PO CENIE OBOWIĄZUJĄCEJ NA STRONIE . U mnie np. Frida do noska kosztuje ok.30 zł a w tej aptece 21,44, moje witaminy ciążowe różnica w cenie ponad 5 zł. Sprawdźcie sobie najpierw czy macie przedstawicielstwo w swoim mieście i same porównajcie ceny. Ja jestem zachwycona i będę korzystała. Minimalna wartość zamówienia jakie trzeba złoży to 20 zł. Podaje link:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/
goga144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 08:47   #4973
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez goga144 Pokaż wiadomość
Kochana gdybym nie wiedziała o Twoim stanie, to przepowiedziała bym Ci ciążę
kurczę Goga, chyba masz rację a tak się zastanawiałam skąd mam te gigantyczne wzdęcia
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 09:21   #4974
magflieg
Zadomowienie
 
Avatar magflieg
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 587
GG do magflieg
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez goga144 Pokaż wiadomość
Kochana gdybym nie wiedziała o Twoim stanie, to przepowiedziała bym Ci ciążę

Dziewczyny znalazłam super APTEKĘ INTERNETOWĄ,
ceny niższe niż w normalnej. Zamawia się przez internet a odbiera w swoim mieście i to BEZ KOSZTÓW WYSYŁKI, PO CENIE OBOWIĄZUJĄCEJ NA STRONIE . U mnie np. Frida do noska kosztuje ok.30 zł a w tej aptece 21,44, moje witaminy ciążowe różnica w cenie ponad 5 zł. Sprawdźcie sobie najpierw czy macie przedstawicielstwo w swoim mieście i same porównajcie ceny. Ja jestem zachwycona i będę korzystała. Minimalna wartość zamówienia jakie trzeba złoży to 20 zł. Podaje link:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/
faktycznie fajna dzięki moja mama kupuje nmiesiecznie dość drogie leki a tu sa o 30 złotych tansze na paczce
__________________


Redukcja...
Siłownia x 5
Jogging x 4
magflieg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 09:35   #4975
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Goga, faktycznie moje witaminki ciążowe aż o 7zł tańsze a odbiór w tej samej aptece! Krem na rozstępy też 8zł tańszy. A mam trzy apteki na osiedlu, gdzie mogłabym odbierać lekarstwa, więc super! Dzięki za info
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 09:40   #4976
JagnaK
Zadomowienie
 
Avatar JagnaK
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 151
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

W nocy juz sama nie wiem co mi sie robilo, myslalam ze zaczne rodzic. Polozylam sie po polnocy, i wogole nie zasne, zrobilo mi sie niesamowicie niedobrze, nie uleze, brzuch wydawalo sie mi ze sciska jakas obrecz, TZ smacznie spi po 4 piwach--miodzio. Na dodatek Amelka tak sie ruszala ze myslalam ze mi zaraz z brzucha wyskoczy. Najlepiej czulam sie chodzac po domu, dopiero gdzies po drugiej sprobowalam sie polozyc, jakos zasnelam. Dzisiaj rano sie obudzilam i zero objawow z nocy, wiec jest git. Wcinam wlasnie swieza buleczke z dzemem truskawkowymi popijam kawka.

Aha i scislam dzis tego cyca i to jednak siara-pojawily sie kropelki na sutku.

No i jeszcze jedno TZ od dzisiaj ma zakaz picia alkocholu, bo nie wiadomo kiedy bedzie trzeba jechac do szpitala.
JagnaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 09:50   #4977
Liatris
Rozeznanie
 
Avatar Liatris
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 545
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Cytat:
Napisane przez izzi Pokaż wiadomość
A ha, wrzucam Wam foto ,,wynalazku" mojego męża... zrobił pranie ciuszków małej i nie miał pomysłu na powieszenie łapek- niedrapek, ale jak widać faceci są pomysłowi
mąż powinien opatentować wynalazek

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
ja całą ciążę prowadzę samochód i strasznie mnie wkurza jak ktoś komentuję, że niby nie powinnam czy coś a pasy zapinam zawsze chciaż powiem wam, że jestem dość niska, więc siedzenie mam ustawione blisko i wysoko i coraz gorzej mi się zapakować za kierownicę za to jak jadę jako pasażer, to już jak na leżaku na plaży
nie zapinam pasów bo podczas prowadzenia ciągle mi się ściągają i cisną za moco.
Co do siedzenia też przysówam blisko kierownicy bo nie sięgnęłabym pedałów i brzuch mam zaledwie o kilka cm od niej. O to chodziło mojej mamie, w razie wypadku nawet z pasem rąbnęłabym brzuchem o kierownicę.

Cytat:
Napisane przez goga144 Pokaż wiadomość
Dziewczyny znalazłam super APTEKĘ INTERNETOWĄ, ceny niższe niż w normalnej. Zamawia się przez internet a odbiera w swoim mieście i to BEZ KOSZTÓW WYSYŁKI, PO CENIE OBOWIĄZUJĄCEJ NA STRONIE . U mnie np. Frida do noska kosztuje ok.30 zł a w tej aptece 21,44, moje witaminy ciążowe różnica w cenie ponad 5 zł. Sprawdźcie sobie najpierw czy macie przedstawicielstwo w swoim mieście i same porównajcie ceny. Ja jestem zachwycona i będę korzystała. Minimalna wartość zamówienia jakie trzeba złoży to 20 zł. Podaje link:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/
W Elblągu niestety nie ma tej sieci aptek , ale moja przyszła bratowa pracuje w aptece i mam cichą nadzieję, że gdy dam jej listę to sprzeda mi po promocyjnych cenach

Asiu dopinguję Ci strasznie z tą firmą, na pewno świetnie sobie poradzisz. Ja od wiosny poszerzam działalność . Jak to powiedział służący do KLeopatry "Królowo odwagi".

Moja mała też już się tam wpasowuje bo czuję czasem ją baaardzo nisko. Własnie ma czkawkę .
Liatris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 10:43   #4978
Dorotka@
Zadomowienie
 
Avatar Dorotka@
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 226
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

a ja dzis padam z nóg! trzeci dzień męczę się z gorączką -co prawda nie jest jakaś szczególnie wysoka bo 37,5 ,ale niczym nie moge jej zbić. Dzwoniłam do mojego lekarza, który powiedział, że w ciąży temp. zawsze jest podwyższona, że należy martwić się temp.min.38,a mi ani Apap ani domowe sposoby nie pomagają cały czas jestem "pociągająca" z bólem głowy Tak bym chciała móc wyjśc na spacer...

co do jazdy samochodem- ja cały czas jestem aktywnym kierowcą- pasy zapinam ZAWSZE!nie uznaję korzystania z "przywileju" jazdy bez nich...najważniejsze jest bezpieczeństwo, zwłaszcza teraz- gdy odpowiadam nie tylko za siebie...

Goga- faktycznie taniej w tej aptece... na pewno będę z niej korzystać, bo punkt odbioru mam bardzo blisko domu

tak piszecie o snach- mi już tyle razy Natalka się śniła... ostatnio nawet miałam sen taki świeżo po porodzie- jaka ona mała, a jaka śliczna była...
__________________
Natalko warto było na Ciebie czekać...
Urodziłaś się 10 września. Tego dnia świat na chwile stanął w miejscu... od tamtej pory już nic nie jest takie samo...
Dorotka@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 10:59   #4979
żabulka21
Rozeznanie
 
Avatar żabulka21
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z pólnocy :-)
Wiadomości: 598
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

Ale dzisiaj mam lenia w nocy zle spałam, obudziłam się o 3 i tak lezałam z oczami wbitymi w sufit.Teraz wysłałam małża po pepsi i jakieś słodkości żeby sobie nastrój poprawić
żabulka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-09, 11:13   #4980
niobe7
Zadomowienie
 
Avatar niobe7
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 517
Send a message via Skype™ to niobe7
Dot.: Wrześniowo-październikowe mamusie 2008!!! 2

izzi - z łapkami Twoj maz mial super pomysl , ale ze mu sie chcialo wiercic dziurki w klamerkach, hehe

goga144 - dzieki za przepisy, przydadza sie.
Szwagierka jest teraz ze swoim synkiem w Pl, maly troche chorowal i Babcia poszla z nim do lekarza. Wiem, ze lekarka nie chciala wziasc zadnych pieniedzy na poczatku, ale po 3 wizycie nie jestem pewna czy w koncu cos wziela czy nie, czy tez Babcia zostawila jej cos w ramach podziekowania za przyjecie bez zadnych utrudnien...

Tak mysle o tej aptece internetowej... Bo wlasnie moj TZ mi powiedzial, ze w tv byl program, ze duzo lekow w aptekach internetowych to podroby, ktore moga byc szkodliwe dla zdrowia. No ale za ta przemawia to, ze leki odbiera sie w normlanej aptece, a chyba normalna apteka nie wspolpracowalaby z jakimis oszustami, no nie?

Edytowane przez niobe7
Czas edycji: 2008-08-09 o 11:35 Powód: dopisek
niobe7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.