Wrześniówki 2018 cz. 1 - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-03, 02:47   #841
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 &a mp; amp; l t;3 cz. 1

Z tymi ubrankami to tak jak z body z krótkim, na te porę roku na nasze dzieciaki kompletnie bez sensu. No chyba że pod kaftanik.

Moja nie lubi jeśli ubieranie się przedłuża dlatego najbardziej wolę ubierać z body kopertowe albo pajacyki, najszybciej.

Widzę rawka że twoja mala jest taka jak moja starsza, też nie śpi. Ech współczuję. Jak sobie przypomnę pierwszy rok życia starszej to aż mnie ciarki przechodzą.

Anitast, z młodą żadnych, butelek nie używam, ze starsza używałam avent natural, sa spoko, maja odpowietrzacz. Uzywslisny też dr browns specjalne na kolki ale kompletnie się nie sprawdziły.

Ulewanie jest normalne. Częste wymioty - nie. Mnie jeśli już to by msrtiwly właśnie wymioty.

U nas aktualnie jest 22,9 bez grzania. W zimę nie grzejemy w ogóle w mieszkaniu no jest takie ciepłe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 03:47 ---------- Poprzedni post napisano o 03:46 ----------

Ja właśnie kończę drugie nocne. O ile po pierwszym zasnęła od razu to tutaj męczy y się już drugs godzinę... Nieodkladalna :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 02:48   #842
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Wrześniówki 2018 &a mp; amp; l t;3 cz. 1

Dziecko to taki dziad spod budki z piwem, to słowa mojej położnej na wszystkie dziecięce objawy typu bekanie, pierdzenie

Moja po wczorajszym dziwnym dniu się obudziła, spała od 22.30 do teraz. Co za ulga bo w końcu czuje się wmiare wyspana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub tamtym świecie,
Znajdą, przyciągną i złączą się przecie
.

9.05. 2014

15.10.2016

19.08.2017

16.09.2018
rawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 04:13   #843
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Wrześniówki 2018 &a mp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Z tymi ubrankami to tak jak z body z krótkim, na te porę roku na nasze dzieciaki kompletnie bez sensu. No chyba że pod kaftanik.

Moja nie lubi jeśli ubieranie się przedłuża dlatego najbardziej wolę ubierać z body kopertowe albo pajacyki, najszybciej.

Anitast, z młodą żadnych, butelek nie używam, ze starsza używałam avent natural, sa spoko, maja odpowietrzacz. Uzywslisny też dr browns specjalne na kolki ale kompletnie się nie sprawdziły.

Ulewanie jest normalne. Częste wymioty - nie. Mnie jeśli już to by msrtiwly właśnie wymioty.

U nas aktualnie jest 22,9 bez grzania. W zimę nie grzejemy w ogóle w mieszkaniu no jest takie ciepłe.

Ja właśnie kończę drugie nocne. O ile po pierwszym zasnęła od razu to tutaj męczy y się już drugs godzinę... Nieodkladalna :/
A pod pajacyk body z krotkim? Tak samo jak pod kaftanik czasem zakladam jak sam pajac to za malo

Bluzeczek z krotkim za to jeszcze ani razu, to chyba na lato lepsze, na szczescie nie mam duzo.

U mnie to samo z ubieraniem, zwlaszcza jak pora karmienia to najlepiej zeby w ogole sie nie ubrac

Butelki mam porownanie tylko lovi i avent natural i avent lepszy, wydaje mi sie, ze z lovi za szybko za duzo i za mocno leci :/

U nas tez cieplo w mieszkaniu, bo jest male - grzeja juz, ale narazie tez nie odkrecamy bo w sypialni mamy 20-22 stopnie, dogrzewamy tylko na kapiel

A nieodkladalnosc mamy od przedwczoraj za dnia, zwlaszcza popoludniami, wtedy zaczyna sie marudzenie, grymaszenie, najlepiej caly czas przy piersi (chociaz nie je tylko ciumka, a smoczka nie chce) i w skrajnosci ryk - ogolnie zasranawiam sie czy to nie poczatki kolek :/ od 2 dni zaczelam podawac dicoflor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 05:32   #844
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 &a mp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez lupinka Pokaż wiadomość
A pod pajacyk body z krotkim? Tak samo jak pod kaftanik czasem zakladam jak sam pajac to za malo

Bluzeczek z krotkim za to jeszcze ani razu, to chyba na lato lepsze, na szczescie nie mam duzo.

U mnie to samo z ubieraniem, zwlaszcza jak pora karmienia to najlepiej zeby w ogole sie nie ubrac

Butelki mam porownanie tylko lovi i avent natural i avent lepszy, wydaje mi sie, ze z lovi za szybko za duzo i za mocno leci :/

U nas tez cieplo w mieszkaniu, bo jest male - grzeja juz, ale narazie tez nie odkrecamy bo w sypialni mamy 20-22 stopnie, dogrzewamy tylko na kapiel

A nieodkladalnosc mamy od przedwczoraj za dnia, zwlaszcza popoludniami, wtedy zaczyna sie marudzenie, grymaszenie, najlepiej caly czas przy piersi (chociaz nie je tylko ciumka, a smoczka nie chce) i w skrajnosci ryk - ogolnie zasranawiam sie czy to nie poczatki kolek :/ od 2 dni zaczelam podawac dicoflor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja od pajacyk nie daje nic, może jakbyśmy mieli chłodniej w mieszkaniu. Natomiast zawsze ja noszę owinieta pieluszka bambusowa, uwielbiam je I fajnie grzeją mimo tego że cieniutkie.

Z tym ciumkaniem to mi położna mówiła, i ta w szpitalu i ta doradca, że popołudniami dziecko może wymagać czestszego przystawiania do piersi. Nie wiem czemu tak jest ale u nas właśnie częściej karmimy się popołudniami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 05:52   #845
drocia
Zakorzenienie
 
Avatar drocia
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Anitast Pokaż wiadomość
Mój Antek tez ulewa po jedzeniu mimo ze trzymamy do go odbicia w pionie na ramieniu , je bardzo łapczywie i zachłanny jest a potem na dużo gazów
Te pryszczyki na twarzy to moze być trądzik niemowlęcy , mój taki dostał w tamtym tyg. jak jest tylko na buzi to nie od przegrzania , podobno tylko chłopcy go mają , mija z czasem , jeżeli zmiany nie podchodzą ropą nie powinno się niczym smarować

---------- Dopisano o 23:46 ---------- Popdy je spokojniejrzedni post napisano o 23:43 ----------

Pytanie do wszystkich , jakich butelek do mleka używacie ???
I czy któraś z Was miała problem z łapczywym jedzeniem mleka i zwracaniem po jedzeniu , jaka butelka w takim przypadku ???
Z góry dzięki za rady
U mnie to samo... i wszystko jedno czy je z butelki, czy z cyca. Jedynie wtedy je spokojniej, jak się go wyprzedzi, czyli dostanie jedzenie zanim zacznie byc tak bardzo glodny.
Ale też, mimo to, z butelki je spokojniej niż z cyca. Po cycu ostatnio zawsze ryk. Ale to zawsze i zawsze... Przy butelce tylko czasami. Nie wiem już w końcu, może faktycznie coś mu w tym mleku nie pasuje? Bo niby dobrze łapie. A ja z kolei przez tyle lat jedzenia naprawde ostrych rzeczy, może nie czuje już, że coś jest za ostre i to jakoś przenika do mleka... Czy jak? Bo niby nie po każdej butli jest ryk, ale póki jest w szpitalu to nie mam kontroli nad tym co dostaje, bo równie dobrze może dostać to, co ściągnęłam 3 dni temu i dlatego to sie tak wszystko rozciaga w czasie? Bo jak gotować, to tak własnie na 2, 3 dni...
Cytat:
Napisane przez wicherek1989 Pokaż wiadomość
Mój też ulewa, beka, pierdzi i mlaska jak wcina - zero kultury

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o to to... i jeszcze nie wiemco to ma byc, nikt go nie nauczył, że z pełną buzią się nie gada?


Za to mój nawet jak głodny i drze się jak opętany, to włożony do wanienki milknie Natomiast przy przebieraniu jest spokojny, no chyba że właśnie tak głodny bardzo
drocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 06:36   #846
kruella_de_mon
Zakorzenienie
 
Avatar kruella_de_mon
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kozieheady
Wiadomości: 4 096
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

Nasza mala zostala zmierzona na wizycie u pediatry i tak jak w szpitalupo porodzie metrem krawieckim ja zmierzyli miala 54, do ksiazeczki na szybko ktos nlednie wpisal 56cm, a u pediatry na wagowym cm z miarka stopujaca od glowy do stopek ma 53 cm. Zastanawism sie czy przy porodzie czasem nie miala 52 cm np. Bo rozmiar50 byl w sam raz a 56 no jednaknza duze troche. I do tej pory 56 wciaz za duze. Mala urosla w 6tyg zaledwie 800gram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kruella_de_mon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 06:59   #847
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

Kruella, u nas popełnili błąd przy starszej wpisali 55cm a miała 50cm

My właśnie na pierwszej wizycie w przychodni, Mała waży 4980g czyli w 3 tygodnie przybrała mniej więcej 1210g a ja się martwiłam o przyrosty...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-03, 08:17   #848
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

My się wczoraj (wtorek) ważyliśmy i mała mi od soboty spadła z wagi 20g Mam nadzieję, że to przez cztery duże rzadkie kupki, które zrobiła przed ważeniem. Już się pogodziłam z tym, że dokarmiamy małą mm, daję jej mieszankę kiedy tylko się domaga po cycusiu, więc liczyłam na szybsze przyrosty niż do tej pory, a tu takie kwiatki. Trochę się zmartwiłam, oby to były błędy pomiaru tylko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 08:19   #849
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

Fortuna a dlaczego już zawitaliscie do przychodni? Myślałam że pierwsza wizyta ma być między 6 a 8 tygodniem dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub tamtym świecie,
Znajdą, przyciągną i złączą się przecie
.

9.05. 2014

15.10.2016

19.08.2017

16.09.2018
rawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 08:29   #850
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
Fortuna a dlaczego już zawitaliscie do przychodni? Myślałam że pierwsza wizyta ma być między 6 a 8 tygodniem dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U pediatry? Ja już byłam 3 razy, w tym raz na wizycie patronażowej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 08:32   #851
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
U pediatry? Ja już byłam 3 razy, w tym raz na wizycie patronażowej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No u pediatry. Kurde nikt mi nie mówił kiedy mam iść na pierwszą wizytę. Jutro będzie położna to dopytam. Mała w sobotę skończy 3 tydzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub tamtym świecie,
Znajdą, przyciągną i złączą się przecie
.

9.05. 2014

15.10.2016

19.08.2017

16.09.2018
rawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-03, 08:35   #852
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
Fortuna a dlaczego już zawitaliscie do przychodni? Myślałam że pierwsza wizyta ma być między 6 a 8 tygodniem dziecka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas pierwsza wizyta między 3 a 4 tygodniem a miedyz 6 a 8 to już szczepienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez gilmoregirl92 Pokaż wiadomość
My się wczoraj (wtorek) ważyliśmy i mała mi od soboty spadła z wagi 20g Mam nadzieję, że to przez cztery duże rzadkie kupki, które zrobiła przed ważeniem. Już się pogodziłam z tym, że dokarmiamy małą mm, daję jej mieszankę kiedy tylko się domaga po cycusiu, więc liczyłam na szybsze przyrosty niż do tej pory, a tu takie kwiatki. Trochę się zmartwiłam, oby to były błędy pomiaru tylko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za często wazysz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 08:55   #853
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez rawka Pokaż wiadomość
No u pediatry. Kurde nikt mi nie mówił kiedy mam iść na pierwszą wizytę. Jutro będzie położna to dopytam. Mała w sobotę skończy 3 tydzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zadzwoń do przychodni, trzeba skierowanie na bioderka, a kolejki są,że ja po urodzeniu poszłam od razu iledwo kolejkę na bioderka mam
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 08:56   #854
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Wrześniówki 2018 &lt;3 cz. 1

Ważę Natalkę dwa razy w tygodniu, bo tak sugerowała pediatra, ale może masz rację Fortuna i rzeczywiście zostaniemy przy raz w tygodniu... Mała generalnie niewiele waży i jest na niskim centylu z tego co pamiętam, więc mamy zalecenie od położnej środowiskowej i pediatry, żeby regularnie kontrolować wagę.

My na patronażowej wizycie byliśmy w 2. tygodniu, potem byłam z wynikami badań krwi i trzeci raz z tą wysypką na twarzy. Na szczepienia idziemy 17.10, a usg bioderek mamy jutro prywatnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 09:06   #855
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

A propos przychodni to ja idę jutro dopiero zapisać do swojej bo już jakoś chodzę i skorzystam że mama zostanie z Młodym. Co do pierwszej wizyty to też nie wiem kiedy ale mam całą listę właśnie i wpisaną kontrolę uszu ale bez terminu to spytam w przychodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 09:20   #856
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
zadzwoń do przychodni, trzeba skierowanie na bioderka, a kolejki są,że ja po urodzeniu poszłam od razu iledwo kolejkę na bioderka mam
Ja USG bioderek zaklepałam nie mając jeszcze skierowania; ale faktycznie, najlepiej zrobić to od razu po wyjściu ze szpitala, żeby zmieścić się w terminie.

Wysłane z mojego Neffos X1 Lite przy użyciu Tapatalka
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 09:36   #857
rawka
Rozeznanie
 
Avatar rawka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 508
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Iwona 25 Pokaż wiadomość
zadzwoń do przychodni, trzeba skierowanie na bioderka, a kolejki są,że ja po urodzeniu poszłam od razu iledwo kolejkę na bioderka mam
Akurat na bioderka idziemy prywatnie.

Kurde jakbym wiedziała że można już w drugim tygodniu życia iść to bym poszła jeszcze z Tż bo sama wciąż ciezko ogarniam wyprawy z Małą. No nic jutro dopytam i zapisze się na przyszły tydzień

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wierz mi – są dusze dla siebie stworzone.
Niech je w przeciwną los potrąci stronę,
One wbrew losom, w tym lub tamtym świecie,
Znajdą, przyciągną i złączą się przecie
.

9.05. 2014

15.10.2016

19.08.2017

16.09.2018
rawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 09:46   #858
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

My też ledwo daliśmy radę zapisać się na bioderka masakra z tym brakiem miejsc. Pójdzie w ostatniej chwili czyli w 7 tygodniu.

Gilmoregirl, a który ma centyl teraz? Do sprawdzania centyli polecam spoke baby Manager, tam się wpisuje wagę na dany dzień i pięknie na wykresie pokazuje który centyl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 10:15   #859
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
My też ledwo daliśmy radę zapisać się na bioderka masakra z tym brakiem miejsc. Pójdzie w ostatniej chwili czyli w 7 tygodniu.

Gilmoregirl, a który ma centyl teraz? Do sprawdzania centyli polecam spoke baby Manager, tam się wpisuje wagę na dany dzień i pięknie na wykresie pokazuje który centyl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ostatnio jak sprawdzaliśmy z mężem był chyba 3. centyl, także biednie... Ogólnie przyrastała nam mała do tej pory prawidłowo, ale i tak waży mało, więc musimy tego pilnować.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-03, 10:23   #860
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

My byliśmy z dzieckiem 2 razy u pediatry, dziś idziemy 3-ci raz na szczepienie.



Do ortopedy zapisaliśmy się prywatnie, bo ma NFZ kolejki są ok. 5tygodni. Gdybym wcześniej o tym wiedziała to zarezerwowałabym wizytę zaraz po porodzie ..;/
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 10:30   #861
sylwia7_89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 500
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

U nas jak po urodzeniu maz poszedl do przychodni wybrac lekarza to odrazu zapisali nas na wizyte, tydzien po urodzeniu i pozniej za tydzien nastepna byla a teraz dopiero na szczepienie pod koniec miesiaca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia7_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 10:54   #862
lupinka
Zadomowienie
 
Avatar lupinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 125
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

U nas bardzo podobnie, po naszym wyjsciu ze szpitala maz zglosil malego w przychodni, nastepnego dnia przyszla polozna z deklaracjami i od doniesienia deklaracji moglismy umowic wizyte. Po tygodniu bylismy u pediatry w gabinecie, maly mial skonczone 2 tyg. Nawet w ksiazeczce zdrowia jest strona, ze pierwsza wizyta patronazowa miedzy 1. a 4. tyg. zycia dziecka. Nastepna mamy po skonczonym 6. tyg. to juz bedzie szczepienie. Narazie chodze tylko wazyc wiec lekarka go nie oglada, ale jakby byla potrzeba to moge sie zarejestrowac na wizyte w miedzyczasie.

Fortuna - super Twoja mala przybiera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The most courageous act is still to think for yourself. Aloud.
______________________
&
lupinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 12:25   #863
wicherek1989
Zakorzenienie
 
Avatar wicherek1989
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 177
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

Kurczę aż postudiuję te książeczki zdrowia dokładniej, dopiero będę w przychodni w piątek, przy okazji wyjścia z domu na sprawdzenie mojego podwozia.
U nas dziś w nocy już odpadł kikut, bardzo szybko bo Młody z 27.09 15.30. Ale w poniedziałek rano szpitalu mówili, że już ładnie odchodzi więc się w sumie spodziewałam trochę że będzie to szybkie

Sent from my SM-A520F using Wizaz Forum mobile app
__________________
"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa-nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość!!"
wicherek1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 13:21   #864
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

My na wypisie mieliśmy napisane, że kontrola w przychodni 5-7dni po wypisie i tak byliśmy. Następna wizyta jak stuknie małemu miesiąc a potem już szczepienie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 13:40   #865
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

A my nie musieliśmy iść do przychodni. Pani doktor przyszła do nas. Ale może to dlatego, że mała przychodnia i nie ma części dla zdrowych dzieci tylko wszyscy w jednej poczekalni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 13:46   #866
XdMalgorzataxd
Raczkowanie
 
Avatar XdMalgorzataxd
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 363
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

Boziu, dziewczyny, was też tak do słodkiego ciągnie? Normalnie zabiłabym za ciasto. Wczoraj babke marmurkową upiekłam, 2 blaszki i właśnie skończyłam. Nie wiem czy to przez karmienie piersią, czy nadrabiam zaległości. Ostatnie 3 wizyty w ciąży traciłam na wadze, tydzień po porodzie ważyłam mniej niż przed ciążą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XdMalgorzataxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 13:58   #867
ciemnowlosa
Rozeznanie
 
Avatar ciemnowlosa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 959
Dot.: Wrześniówki 2018 &amp;amp;amp;amp;amp;a mp; amp; l t;3 cz. 1

Jesteśmy już po szczepieniu, przeżylismy ogólnie Mała dosc dobrze to zniosła... Mówiłam też o tym że bardzo dużo mleka mam i dziecko się nim dławi. Podczas samego wkucia płakała i na uspokojenie przystawiłam ją do piersi. I właśnie wtedy zaczęło mi tryskać mleko pod ciśnieniem, pielęgniarki i pediatra były zaskoczone że to aż tak:p no i zaleciły mi laktator aby odciągac to najbardziej rzadkie, tryskające mleko więc chyba wreszcie go kupię. Podejrzewam że zostałam ostatnia na tym wątku bez laktatora
__________________
14.02.2015
03.06.2017
18.08.2018
ciemnowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 14:16   #868
anais_nin
Raczkowanie
 
Avatar anais_nin
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 251
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Ja byłam z małym u pediatry jak miał 2 tyg. A jeśli chodzi o wyrastanie z ubranek to Wiktor wchodzi w rozmiar 56 jedynie w body i to jest można powiedzieć slimfit a tak to wszystko zakładam mu z rozmiaru 62, pisałyście że bez sensu na teraz body z krótkim a mój mały jak nigdzie nie wychodzę z nim to w domu ma założone właśnie body z krótkim i spodenki a na noc zakładam mu pajaca na gołe ciałko gdybym założyła więcej to by się upocił


Anitast ja mam butelki Avent i Tommee tippee z wolnym przepływem



Ciemnowlosa - u mnie te początkowe rozwodnione mleko co leci przy karmieniu to momentyami małemu w oczy aż tryska i się denerwuje
__________________
Confessions of Love.



anais_nin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 14:20   #869
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

Cytat:
Napisane przez anais_nin Pokaż wiadomość
Ja byłam z małym u pediatry jak miał 2 tyg. A jeśli chodzi o wyrastanie z ubranek to Wiktor wchodzi w rozmiar 56 jedynie w body i to jest można powiedzieć slimfit a tak to wszystko zakładam mu z rozmiaru 62, pisałyście że bez sensu na teraz body z krótkim a mój mały jak nigdzie nie wychodzę z nim to w domu ma założone właśnie body z krótkim i spodenki a na noc zakładam mu pajaca na gołe ciałko gdybym założyła więcej to by się upocił


Anitast ja mam butelki Avent i Tommee tippee z wolnym przepływem



Ciemnowlosa - u mnie te początkowe rozwodnione mleko co leci przy karmieniu to momentyami małemu w oczy aż tryska i się denerwuje


Ja też właśnie zakładam body z krótkim rękawem. Czasem nawet bez spodenek tylko skarpetki albo podkolanówki. U nas w mieszkaniu jest bardzo gorąco i już zauważyłam u małej potówki. Na noc pod pajaca też nic nie zakładamy i przykrywam tylko kocykiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-03, 14:36   #870
Iwona 25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 111
Dot.: Wrześniówki 2018 <3 cz. 1

słodkości- tak, żrę codziennie
tryskające mleko- ja uważam na to...mały się krztusi, lub cieknie mu na twarz
Iwona 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 09:27:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.