Mamy luty 2020 - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-06, 19:01   #511
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Ania, dziś wg OM jest 8+1, a z urlopu wracam 12+3. W piątek idę do swojej ginekolog, może z USG wiek będzie inny?
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 19:08   #512
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
A które badania dokładnie robiłaś?


Ja w terminie porodu kończę dopiero 35 lat, więc się nie załapię na bezpłatne. Na szczęście nie mam wskazań (poza wiekiem), więc jest bardzo duża szansa, że dziecko nie będzie miało żadnych wad.





Popatrz w lusterku jak to wygląda. Mnie dzisiaj rano też coś mocno swędziało i miałam spore zaczerwienienie. Ale przemyłam delikatnym płynem i przeszło.
Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Slomka ja bym poczekal do poniedziałku
Dzięki dziewczyny, poczekam i będę obserwować. Posmarowałam. Trochę się denerwuję bo w lutym poroniłam, ale bez paniki oczywiście, poczekam do poniedziałku.

Ja mam dziś 9+chyba 5, też muszę wybrać się na usg bo lekarz kazał przyjść w 12tc.
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 19:14   #513
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Harmattan ja mam 8+4 idę 5.08.2019. Nie sugeruj się wiekiem ciąży z usg bo to będzie się często zmieniać. Każda dzidzia rośnie inaczej. Lekarze zawsze sugerują się OM.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Ziomalka ja też. Nie zapomnę ile zawsze mnie to kosztuje nerwów 😔
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 19:45   #514
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ziomalka777 Pokaż wiadomość
Wiem o tym, czytałam. A co do badań prenatalnych to one tylko chyba w teorii są obowiązkowe po 35 roku życia. Bo tak jak pisałam, koleżanka je przegapiła, zanim zdecydowała się zapisać, to musiałaby czekać chyba do 16-ego tygodnia. Ja już w 6 tyg się na nie zapisywałam i sama o skierowanie poprosiłam lekarza.

A Ty masz odpowiedni wiek do wykonania ich na skierowanie? Sorki za pytanie, myślałam że ja jestem tu najstarsza .





Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Ania, dziś wg OM jest 8+1, a z urlopu wracam 12+3. W piątek idę do swojej ginekolog, może z USG wiek będzie inny?

Za każdym razem może być inny wiek, więc się nie sugeruj .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 19:57   #515
ziomalka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 73
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
A Ty masz odpowiedni wiek do wykonania ich na skierowanie? Sorki za pytanie, myślałam że ja jestem tu najstarsza .
W czerwcu skończyłam 35 a Ty?
Pamiętam jak się udzielałam na wizażu 10 lat w pierwszej ciąży... 35 lat to już starucha dla mnie była

Edytowane przez ziomalka777
Czas edycji: 2019-07-06 o 19:59
ziomalka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 20:20   #516
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Ania9106 dla mnie również są najważniejsze 😀 tak bardzo lubię oglądać w 3/4d jak dziecko się rusza, to takie cudowne
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 20:55   #517
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ziomalka777 Pokaż wiadomość
W czerwcu skończyłam 35 a Ty?
Pamiętam jak się udzielałam na wizażu 10 lat w pierwszej ciąży... 35 lat to już starucha dla mnie była
Od 35 roku chyba bezpłatne są pewne badania, ja się jeszcze nie łapię... rok mi brakuje
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-06, 22:03   #518
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
To nieciekawie . Współczuję. Ja na szczęście nigdy nie miałam stłuczki, ale to pewnie dlatego, że jeżdżę autem od wielkiego dzwonu (). Zdarzyło mi tylko, że wjechałam półrocznym autem w krzaki i zdarłam w dwóch miejscach lakier do zera . Ale już teraz tam nie parkuję .

Dzięki ;/ Ja wcześniej też nic nawet nie obtarłam, ale miałam stare auto i nawet jeśli, to mnie średnio obchodziło. A to odebrałam dosłownie 2 tygodnie temu
Inna sprawa, zawsze tuż przed okresem lub w pierwszych dniach prowadziłam jak jakiś wariat. No nie leżało mi kierowanie autem w tym czasie, z rozkojarzenia i ogólnego rozdrażnienia (a road rage to ja mam od zawsze, co w tych dniach się tylko nasilało). Od około tygodnia mam podobnie, więc myślę, że to wpływ hormonów. Mam tylko nadzieję, że to chwilowe, a nie dopiero początek...



Mnie też było dzisiaj niedobrze, cały dzień, ziemniaki z kefirem pomogły trochę, ale idę spać zaraz, żeby przypadkiem nie wróciło.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 11:28   #519
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ziomalka777 Pokaż wiadomość
W czerwcu skończyłam 35 a Ty?
Pamiętam jak się udzielałam na wizażu 10 lat w pierwszej ciąży... 35 lat to już starucha dla mnie była

Ja w lutym będę mieć 35 lat, więc się nie łapię.


Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Od 35 roku chyba bezpłatne są pewne badania, ja się jeszcze nie łapię... rok mi brakuje

To miło wiedzieć, że jest nas więcej. Myślałam, ze jestem najstarsza
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 12:33   #520
ziomalka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 73
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
Ja w lutym będę mieć 35 lat, więc się nie łapię.To miło wiedzieć, że jest nas więcej. Myślałam, ze jestem najstarsza
jak widać nie, ja tu jestem seniorką


Jak Wam mija niedziela?Mi dość leniwie, z córką poszłam po kościele na lody i nawet się skusiłam o smaku kawy może w końcu ta niechęć do wszystkiego minie?
Dziś kończę 10 tydzień (10t+0) i czekam z niecierpliwością na ten drugi trymestr
ziomalka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 13:22   #521
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez ziomalka777 Pokaż wiadomość
jak widać nie, ja tu jestem seniorką


Jak Wam mija niedziela?Mi dość leniwie, z córką poszłam po kościele na lody i nawet się skusiłam o smaku kawy może w końcu ta niechęć do wszystkiego minie?
Dziś kończę 10 tydzień (10t+0) i czekam z niecierpliwością na ten drugi trymestr

Też już bym chciała być w 10 t . Ja dzisiaj wyjątkowo wzięłam się trochę do roboty, chociaż ogólnie też dość leniwie mija mi dzień. Między posiłkami jakoś się zwykle trzymam, ale po jedzeniu od razu zwala mnie z nóg i zasypiam na stojąco. Tż zasugerował, że może zaczyna mi się cukrzyca ciążowa, choć nie wiem, czynie za wczesnie. We wtorek idę porobić wszystkie badania. Najbardziej boję się toksoplazmozy, bo wiem że jest bardzo niebezpieczna w ciąży, a ja ostatnio opiekowałam się kotem rodziców, który nie należy do najczystrzych i zdarzało mi się czasami coś po nim zcierać z podłogi ). W domu naszą kuwetę sprzata mąż, ale z kolei od kilku tygodni chodzimy z naszym zwierzakiem do weterynarza, bo nie może się wyleczyć. Zaczęło od tego, że ptak mu narobił na oko, potem przypałętał się jakiś wirus, a potem nie wiadomo jeszcze co. W ciągu 3 tygodni byliśmy już 5 razy u weterynarza, a w poniedziałek kolejna wizyta (OBY przedostatnia). No ale na razie nie panikuję. Jak będę mieć wynik to wtedy zobaczymy.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2019-07-07 o 13:24
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-07, 14:33   #522
fjolek
Zadomowienie
 
Avatar fjolek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: poland
Wiadomości: 1 006
Dot.: Mamy luty 2020

ja 35 w grudniu koncze to chyba jedno badanie bede miec darmowe to 3 usg , ale bezsensu powinny te badania darmowe obejmowac cala ciazy jesli w trakcie ciazy sie konczy 35

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

dziewczyny znalazlam cos takiego :
"Program skierowany jest do kobiet w ciąży. Ciężarne, które chciałyby skorzystać z programu muszą spełniać co najmniej jedno z poniższych kryteriów:

wiek: od ukończenia 35 lat (badanie przysługuje kobiecie w danym roku kalendarzowym, w którym kończy 35 lat),"czyli sie chyba lapie musze zapytac lekarza
__________________
JESTEM MAMĄ : córka 29 luty 2016
fjolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 16:58   #523
Matka_teresa
Przyczajenie
 
Avatar Matka_teresa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Mamy luty 2020

Witam, podczytuje Was troszeczkę - bo lubię, ja mam termin na chwilkę przed wami bo w styczniu - ale chciałam się odnieść do prenatalnych. Przysługuje każdej przyszłej matce która rocznikowo ma 35 lat ( ja 35te ur mam w listopadzie i miałam darmowe - wystarczyło skierowanie od lekarza, nawet i prywatnego z adnotacją że ma się 35 lat - a miałam za darmo USG i test pappa) natomiast część ośrodków korzysta z programu unijnego - ale do 34 roku życia to jest. Więc powodzenia i warto skorzystać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matka_teresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 18:23   #524
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez fjolek Pokaż wiadomość

dziewczyny znalazlam cos takiego :
"Program skierowany jest do kobiet w ciąży. Ciężarne, które chciałyby skorzystać z programu muszą spełniać co najmniej jedno z poniższych kryteriów:

wiek: od ukończenia 35 lat (badanie przysługuje kobiecie w danym roku kalendarzowym, w którym kończy 35 lat),"czyli sie chyba lapie musze zapytac lekarza

Super by było.


Cytat:
Napisane przez Matka_teresa Pokaż wiadomość
Witam, podczytuje Was troszeczkę - bo lubię, ja mam termin na chwilkę przed wami bo w styczniu - ale chciałam się odnieść do prenatalnych. Przysługuje każdej przyszłej matce która rocznikowo ma 35 lat ( ja 35te ur mam w listopadzie i miałam darmowe - wystarczyło skierowanie od lekarza, nawet i prywatnego z adnotacją że ma się 35 lat - a miałam za darmo USG i test pappa) natomiast część ośrodków korzysta z programu unijnego - ale do 34 roku życia to jest. Więc powodzenia i warto skorzystać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Po Twojej wiadomości ochoczo zaczełam przekopywać internet w poszukiwaniu jakiś informacji, ale u mnie we Wrocławiu raczej nici . Trudno, ale z drugiej strony przy tym ile już poszło kasy na tę ciążę, to 300 czy 500 zł to kropla w morzu. Z drugiej strony dobrze, że nie mam żadnych wskazań do bezpłatnych badań prenatalnych, bo to by oznaczalo, że jestem genetycznie obciążona.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 12:24   #525
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Hej. Jak tam mija wam poniedziałek? Ja wczoraj byłam na chrzcinach i dzisiaj jakoś padam... Ogarnęłam dom i leniuchuję 🙂 zjadłam obiad i tak mi ciężko 🙄
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 12:29   #526
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Hej. Jak tam mija wam poniedziałek? Ja wczoraj byłam na chrzcinach i dzisiaj jakoś padam... Ogarnęłam dom i leniuchuję 🙂 zjadłam obiad i tak mi ciężko 🙄
Hej. Ja jeszcze 1,5 h w pracy i do domu. Dzisiaj ostatni dzień jestem sama z chłopakami. Jutro biorę dzień wolnego. Zawiozę ich po 7 do przedszkola i trochę odsapnę, załatwię dla starszego dyżur w przedszkolu na sierpień i o 14:00 mam wizytę Także oby przetrwać dzisiejszy dzień
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 12:39   #527
malenka1889
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1 890
Dot.: Mamy luty 2020

Ania super,że już jutro masz wizytę, ja dopiero za tydzień w środę i już się doczekać nie mogę 😅 moja córka chodzi do państwowego przedszkola i niestety nie ma u nas w szkole dyżurów. Dopiero we wrześniu zobaczy kolegów/koleżanki z przedszkola.
malenka1889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 13:10   #528
ziomalka777
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 73
Dot.: Mamy luty 2020

A u mnie mąż wrócił do pracy i ja siedzę z moimi. Niestety na przedszkole latem są już dużo za duże
Trzymam kciuki za wizyty, ja mam w środę rano
ziomalka777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 13:26   #529
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Ania super,że już jutro masz wizytę, ja dopiero za tydzień w środę i już się doczekać nie mogę 😅 moja córka chodzi do państwowego przedszkola i niestety nie ma u nas w szkole dyżurów. Dopiero we wrześniu zobaczy kolegów/koleżanki z przedszkola.
Mój też do państwowego i na całe wakacje rozpisane są dyżury w kilku przedszkolach . Można sobie wybrać gdzie ma się najbliżej i zapisać na dany okres ( tydzień, miesiąc).
Kurcze to trochę utrudnienie dla rodziców którzy pracują

Tydzień zleci, mi teraz czas bardzo szybko płynie. Dopiero co były święta a tu już prawie połowa lipca
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-08, 13:33   #530
_marzenie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 8
Dot.: Mamy luty 2020

Hej, czy macie jakieś objawy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 13:47   #531
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez _marzenie Pokaż wiadomość
Hej, czy macie jakieś objawy ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja jestem senna wieczorami, mdli mnie trochę, odrzuciło mnie od kawy i słodkiego, mam straszne wzdęcia
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 14:02   #532
harmattan
Raczkowanie
 
Avatar harmattan
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 369
Dot.: Mamy luty 2020

Ja dzisiaj cały dzień biegam po mieście, a organizm chyba przyzwyczaił się do słodkiego lenistwa, bo brzuch zaczął mnie pobolewać od południa i tak się utrzymuje cały czas

Zazdroszczę wizyt! Ja odliczam dni do mojej, piątkowej Ale po drodze stomatolog, laboratorium i hematolog, więc nie ma nudy
harmattan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 14:14   #533
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez malenka1889 Pokaż wiadomość
Ania super,że już jutro masz wizytę, ja dopiero za tydzień w środę i już się doczekać nie mogę 😅 moja córka chodzi do państwowego przedszkola i niestety nie ma u nas w szkole dyżurów. Dopiero we wrześniu zobaczy kolegów/koleżanki z przedszkola.

To dziwne. Państwowe placówki mają obowiązek zapewnić opiekę w przerwie wakacyjnej. Jesli nie u siebie, bo akurat mają urlop, to w innej placówce. Zresztą nauczyciele przedszkola nie mają 2 miesięcy wakacji. Jakim cudem więc przez 2 miesiące jest przedszkole zamknięte?


Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Mój też do państwowego i na całe wakacje rozpisane są dyżury w kilku przedszkolach . Można sobie wybrać gdzie ma się najbliżej i zapisać na dany okres ( tydzień, miesiąc).
Kurcze to trochę utrudnienie dla rodziców którzy pracują

Z drugiej strony rodzice jak mają opiekę pod nosem, to często pozbywają się dzieci wypychając je do przedszkola (przyprowadzają wczesnie rano i odbierają koło 17.00), a sami w tym czasie siedza w domu.


Cytat:
Napisane przez harmattan Pokaż wiadomość
Zazdroszczę wizyt! Ja odliczam dni do mojej, piątkowej Ale po drodze stomatolog, laboratorium i hematolog, więc nie ma nudy

To mamy tydzień wizyt ciążowych . Ja mam USG w czwartek i mam nadzieję, że usłyszę drugie serduszko. A jutro idę robić badania laboratoryjne. Swoją drogą minelo zaledwie kilka dni od mojego USG (miałam robione w środę), a mi się wydaje jakby to już wieczność mineła.



My czekamy do czwartkowej wizyty i jak już będziemy wiedziec na 100 % co i jak, to zaczniemy mówić rodzinie. Tylko jak przekonać moją mamę, żeby od razu nie wypaplała dalszej rodzinie? Teraz chcielibyśmy się podzielić nowiną z rodzicami i rodzeństwem, a na początku II trymestru z resztą rodziny. Ale w praktyce i tak moja mam się wygada .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 14:57   #534
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
To dziwne. Państwowe placówki mają obowiązek zapewnić opiekę w przerwie wakacyjnej. Jesli nie u siebie, bo akurat mają urlop, to w innej placówce. Zresztą nauczyciele przedszkola nie mają 2 miesięcy wakacji. Jakim cudem więc przez 2 miesiące jest przedszkole zamknięte?





Z drugiej strony rodzice jak mają opiekę pod nosem, to często pozbywają się dzieci wypychając je do przedszkola (przyprowadzają wczesnie rano i odbierają koło 17.00), a sami w tym czasie siedza w domu.





To mamy tydzień wizyt ciążowych . Ja mam USG w czwartek i mam nadzieję, że usłyszę drugie serduszko. A jutro idę robić badania laboratoryjne. Swoją drogą minelo zaledwie kilka dni od mojego USG (miałam robione w środę), a mi się wydaje jakby to już wieczność mineła.



My czekamy do czwartkowej wizyty i jak już będziemy wiedziec na 100 % co i jak, to zaczniemy mówić rodzinie. Tylko jak przekonać moją mamę, żeby od razu nie wypaplała dalszej rodzinie? Teraz chcielibyśmy się podzielić nowiną z rodzicami i rodzeństwem, a na początku II trymestru z resztą rodziny. Ale w praktyce i tak moja mam się wygada .


U mojej mamy jest tak, że trzeba wyrazić chęć takich wakacyjnych zajęć. I jak jest za mało chętnych dzieci to przedszkole nie pracuje bo to jest nieopłacalne. A i tak stawki za żywienie byłyby sporo wyższe niż w roku szkolnym więc w sumie wszyscy się wykruszają. W tym roku chyba bylo z 10 osób chętnych więc nie było szans

Ja mam wizytę jutro. Nie wierzę, że to już 3 tygodnie minęły od poprzedniej! Jak w takim tempie zleci całą ciąża to nie wiem czy zdążę wyprawkę naszykować

Z objawów mam tylko olbrzymią senność. Mdłości mi nie dokuczają w ogóle, piersi nie bolą, brzuch jeszcze nie urósł. Nawet już kawę mogę pić z tego co pamiętam w poprzedniej ciąży ta senność minęła mi w 12 tygodniu więc jeszcze 3 tygodnie i powinno być już lepiej

Ale mam na głowie pakowanie bo kończy nam się umowa na mieszkanie i trzeba się wyprowadzić. Tylko jeszcze nie kupiliśmy swojego więc będziemy koczować u rodziców mam nadzieję, że z tym mieszkaniem też jakoś szybko się uda załatwić. No oby do świąt chociaż


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 15:13   #535
aga 398
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 186
Dot.: Mamy luty 2020

Terha ja juz skoro ciaza zagrozona i musialam lezec to rodzice sie automatycznie dowiedzieli, od rodzicow z mojej strony babcia, od babci wujek z ciotka i pewnie kuzynostwo juz wie, rodzenstwo wie, 3 najblizsze pary znajomych wiedza, jedna kolezanka sama sie domyslila, drufzy znajomi u nas akurat byli. I tak informacja zyje wlasnym zyciem..

Co do objawow to na pierwszy rzut oka nie mam zadnych. Ale zoladek mam bardziej wrazliwy wczesniej zaparcia a teraz odwrotnie, wzdecia straszne mam. Od kilku dni pobolewa mnie brzuch a tylko leze (chociaz nasila sie jak wstane zrobic jesc bo juz ciezko mi ulezec), piersi dzisiaj wyjatkowo pobolewaly az musialam stanik nalozyc, staniki za ciasne to ulgi wiekszej nie ma;( majtki i spodnie cisna.
__________________
14.07.2009r.


24.08.2012r. Termin porodu
28.08.2012r. Lenka Nasz Najwiekszy Skarb



aga 398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 15:58   #536
ania9106
Zadomowienie
 
Avatar ania9106
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 682
Dot.: Mamy luty 2020

Tehra mam raczej na myśli rodziców pracujących. Po co nie pracującym przedszkole? Z resztą każdy robi jak uważa. Moje tylko nie chodzą w trakcie mojego urlopu tak to idą😊

---------- Dopisano o 16:58 ---------- Poprzedni post napisano o 16:56 ----------

U mnie nikt nie wie o ciąży po za mężem i dobrze mi z tym 😊 Chociaz nie mam 200 pytań dlaczego, a po co a może w końcu dziewczyna 😁
__________________
23.08.2014 MIKOŁAJEK : love:
21.08.2017 TYMEK : love:

15.02.2020 MAŁY KTOŚ
ania9106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 16:19   #537
aga 398
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 186
Dot.: Mamy luty 2020

Ania u mnie kazdy od razu wiedzial ze ciaza zagrozona i chyba przez to poki co zadnych pytan🙂
__________________
14.07.2009r.


24.08.2012r. Termin porodu
28.08.2012r. Lenka Nasz Najwiekszy Skarb



aga 398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 19:04   #538
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
U mojej mamy jest tak, że trzeba wyrazić chęć takich wakacyjnych zajęć. I jak jest za mało chętnych dzieci to przedszkole nie pracuje bo to jest nieopłacalne. A i tak stawki za żywienie byłyby sporo wyższe niż w roku szkolnym więc w sumie wszyscy się wykruszają. W tym roku chyba bylo z 10 osób chętnych więc nie było szans

Ale mam na głowie pakowanie bo kończy nam się umowa na mieszkanie i trzeba się wyprowadzić. Tylko jeszcze nie kupiliśmy swojego więc będziemy koczować u rodziców mam nadzieję, że z tym mieszkaniem też jakoś szybko się uda załatwić. No oby do świąt chociaż .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No co Ty! Jak pracowałam w zerówce to zdarzało się, że z piątką siedzieliśmy. Raz w dzień zakończenia roku po rozdaniu dyplomów została jedna dziewczynka i gdyby nie to, że po paru godzinach któras z nas zadzwoniła do rodzica, żeby przyszedł po swoją pociechę, to nie wiadomo do której by siedziała. A dodam, że tatuś tej dziewczynki pracował z domu i po telefenie w ciągu 10 minut przyszedł po córkę. Potem zciemniał, że myślał, że to normalny dzień pracy.


To kiedy planujecie kupić i się wprowadzić? Może za wcześnie się wyprowadzacie? Najpierw kupno, potem remonty... To wszystko trwa. My znaleźliśmy mieszkanie w ciągu 2 miesięcy (to było nasze 5. oglądane), potem 2 miesiące formalności, a po zakupie jeszcze 4 miesiące remontu. W sumie sam remont trwałby maksymalnie 6 tygodni, ale mieliśmy niezależne od nas problemy, które wszystko wydłużyły. Szczerze? Nie wyobrażam sobie teraz wrócić do swoich rodziców. Jeszcze w dużym domu to może można się gdzieś pochować, ale w normalnym mieszkaniu z jedną kuchnią, to masakra.

Cytat:
Napisane przez ania9106 Pokaż wiadomość
Tehra mam raczej na myśli rodziców pracujących. Po co nie pracującym przedszkole? Z resztą każdy robi jak uważa. Moje tylko nie chodzą w trakcie mojego urlopu tak to idą��

Po to, żeby mieć święty spokój w domu .

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Miałam jeszcze zapytać wszystkie mamy walczące z sennością. Jak to u Was jest? Cały dzień chodzicie śpiące, czy łapie Was senność raz/dwa razy w ciągu dnia i zwala Was z nóg?
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011






Edytowane przez Terha
Czas edycji: 2019-07-08 o 18:54
Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 19:10   #539
gazelamon
Zadomowienie
 
Avatar gazelamon
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 083
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
No co Ty! Jak pracowałam w zerówce to zdarzało się, że z piątką siedzieliśmy. Raz w dzień zakończenia roku po rozdaniu dyplomów została jedna dziewczynka i gdyby nie to, że po paru godzinach któras z nas zadzwoniła do rodzica, żeby przyszedł po swoją pociechę, to nie wiadomo do której by siedziała. A dodam, że tatuś tej dziewczynki pracował z domu i po telefenie w ciągu 10 minut przyszedł po córkę. Potem zciemniał, że myślał, że to normalny dzień pracy.


To kiedy planujecie kupić i się wprowadzić? Może za wcześnie się wyprowadzacie? Najpierw kupno, potem remonty... To wszystko trwa. My znaleźliśmy mieszkanie w ciągu 2 miesięcy (to było nasze 5. oglądane), potem 2 miesiące formalności, a po zakupie jeszcze 4 miesiące remontu. W sumie sam remont trwałby maksymalnie 6 tygodni, ale mieliśmy niezależne od nas problemy, które wszystko wydłużyły. Szczerze? Nie wyobrażam sobie teraz wrócić do swoich rodziców. Jeszcze w dużym domu to może można się gdzieś pochować, ale w normalnym mieszkaniu z jedną kuchnią, to masakra.




Po to, żeby mieć święty spokój w domu .

---------- Dopisano o 20:04 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Miałam jeszcze zapytać wszystkie mamy walczące z sennością. Jak to u Was jest? Cały dzień chodzicie śpiące, czy łapie Was senność raz/dwa razy w ciągu dnia i zwala Was z nóg?


No w normalnym roku szkolnym to siedzą i z jednym dzieckiem, ale na wakacje jakby co dziennie miała przychodzić 5 dzieci to nie opłaca się chociażby gotować. O to chodzi

A nie możemy się wyprowadzić z mieszkania później bo nam się umowa kończy, przedłużyć byśmy musieli na rok pewnie znowu a płacić znowu komuś mi się nie uśmiecha. Wolę spłacać swoje
Kupić chcemy nowe mieszkanie więc remonty odchodzą, ale zdaje sobie sprawę, że to i tak trochę potrwa dlatego oprymistycznie zakładam, że do świąt się wprowadzimy. No oby zdążyć przed lutym...
A z rodzicami wielkiego problemy nie ma bo mają właśnie dom więc każdy ma swój kąt. Zresztą raczej z rodzicami żyjemy dobrze. Na pewno nie chciałabym wrócic na stałe, ale kilka miesięcy nie jest dla mnie problemem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
gazelamon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 19:27   #540
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Mamy luty 2020

Cytat:
Napisane przez gazelamon Pokaż wiadomość
No w normalnym roku szkolnym to siedzą i z jednym dzieckiem, ale na wakacje jakby co dziennie miała przychodzić 5 dzieci to nie opłaca się chociażby gotować. O to chodzi

A nie możemy się wyprowadzić z mieszkania później bo nam się umowa kończy, przedłużyć byśmy musieli na rok pewnie znowu a płacić znowu komuś mi się nie uśmiecha. Wolę spłacać swoje
Kupić chcemy nowe mieszkanie więc remonty odchodzą, ale zdaje sobie sprawę, że to i tak trochę potrwa dlatego oprymistycznie zakładam, że do świąt się wprowadzimy. No oby zdążyć przed lutym...
A z rodzicami wielkiego problemy nie ma bo mają właśnie dom więc każdy ma swój kąt. Zresztą raczej z rodzicami żyjemy dobrze. Na pewno nie chciałabym wrócic na stałe, ale kilka miesięcy nie jest dla mnie problemem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oby wszystko poszło po Waszej myśli .
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-12 15:44:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.