Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4. - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-20, 18:17   #991
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

My też nie lubimy być w centrum uwagi i np. kamerzysta na czyimś weselu to dla mnie masakra a na swoim własnym miałam to wszystko gdzieś, czułam się super i najpiękniej i w ogóle nie zwracałam uwagi że wszyscy na nas patrzą. Na żadnym weselu się tak nie wybawiłam jak na swoim


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Ja kupiłam zestaw garnków z ikei oumbarlig, bo w nowym mieszkaniu będziemy mieć indukcję. Mam patelnie z tej serii i jest super. Zależało mi na tym, żeby były całe metalowe, uszka tez, żebym mogła wsadzić do piekarnika. Ostatnio na tej patelni piekłam brownie, bo nie miałam małej blachy i super. Jeszcze z nich nie korzystałam, ale myśle, ze będą Ok.

Ja tam raczej chce pochodzić do okola, zawsze jak puszczają na zaporę to jest tam pierdyliard ludzi, ale okolica fajna i nieciezka do spacerów.


Właśnie gadałam z mama i skarżyłam się na te sytuacje z jedzeniem i w ogóle, ze zgaga i smierc. A ona do mnie: TO MOŻE ZAPYTAJ LEKARZA, CZEGO NIE POWINNAŚ JEŚĆ?

Ja dzisiaj mam taki chómorek, ze za takie teksty mam ochotę zabić, ale zaciskam zeby


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Właśnie czytam o tych z Ikea i mają dobre opinie. Cenowo też spoko. Muszę rozważyć skoro opinia z pierwszej ręki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 18:30   #992
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
My też nie lubimy być w centrum uwagi i np. kamerzysta na czyimś weselu to dla mnie masakra a na swoim własnym miałam to wszystko gdzieś, czułam się super i najpiękniej i w ogóle nie zwracałam uwagi że wszyscy na nas patrzą. Na żadnym weselu się tak nie wybawiłam jak na swoim


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------





Właśnie czytam o tych z Ikea i mają dobre opinie. Cenowo też spoko. Muszę rozważyć skoro opinia z pierwszej ręki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Tzn na razie tylko patelnia testowana, reszta po przeprowadzce, czyli za 173004 lat :p
Ale Imho ważne jest, żeby nie mieć plastikowych raczek, żeby moc w całości włożyć do piekarnika. Super jest taka dopieczona szakszuka, zawsze tez można jakieś rolady wrzucić.

Ja od jutra przechodzę na żywienie w stołówce szkolnej TZ. Przy cenie obiadu na prawdę nie opłaca się iść do sklepu i stać przy garach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 18:44   #993
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Dobry wieczór wszystkim. Ale dajecie czadu. Przeczytałam Wasze perypetie i powiem krótko - Pati, cieszę się że wszystko już okej. Gosia, podziwiam opanowanie i pokłady asertywności. Ogólnie jestem w szoku, że można się tak zachowywać. Nie miej żadnych skrupułów. Ostatecznie odwołacie wszystko i lećcie na Bahama, bo żadna impreza nie jest warta takiego użerania się. Dla mamy bilet do Spa za te wszystkie trudy i wyrzeczenia

Ja mam zajęcie na ostatnie dwa miesiące. Mam w domu nową maszynę do szycia Wymyśliłam też że ozdobię ścianę u malucha w jakieś ręcznie malowane ornamenty i namaluję plakaty do powieszenia w antyramach. Poczułam potrzebę zrobienia czegoś wyjątkowego dla pierworodnego. Ciekawe czy mi starczy zapału.

Jutro wizytuję. Zobaczymy co tam u mojego pulpecika.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 18:52   #994
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Dobry wieczór wszystkim. Ale dajecie czadu. Przeczytałam Wasze perypetie i powiem krótko - Pati, cieszę się że wszystko już okej. Gosia, podziwiam opanowanie i pokłady asertywności. Ogólnie jestem w szoku, że można się tak zachowywać. Nie miej żadnych skrupułów. Ostatecznie odwołacie wszystko i lećcie na Bahama, bo żadna impreza nie jest warta takiego użerania się. Dla mamy bilet do Spa za te wszystkie trudy i wyrzeczenia

Ja mam zajęcie na ostatnie dwa miesiące. Mam w domu nową maszynę do szycia Wymyśliłam też że ozdobię ścianę u malucha w jakieś ręcznie malowane ornamenty i namaluję plakaty do powieszenia w antyramach. Poczułam potrzebę zrobienia czegoś wyjątkowego dla pierworodnego. Ciekawe czy mi starczy zapału.

Jutro wizytuję. Zobaczymy co tam u mojego pulpecika.
O to jutro we 3 wizytujecie będziemy trzymać kciuki

Matko jest dopiero 20 a mi się już zamykają oczy do spania dobrze że jeszcze koleżka w brzuchu matki pilnuje żeby za wcześnie nie usnęła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 18:53   #995
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez purple noise Pokaż wiadomość
Tzn na razie tylko patelnia testowana, reszta po przeprowadzce, czyli za 173004 lat :p
Ale Imho ważne jest, żeby nie mieć plastikowych raczek, żeby moc w całości włożyć do piekarnika. Super jest taka dopieczona szakszuka, zawsze tez można jakieś rolady wrzucić.

Ja od jutra przechodzę na żywienie w stołówce szkolnej TZ. Przy cenie obiadu na prawdę nie opłaca się iść do sklepu i stać przy garach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Fakt, doczytałam dopiero teraz ze zrozumieniem trudno, wizualnie są spoko, opinie dobre, cena przystępna. Muszę męża namówić na podwózkę do Ikea


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 19:00   #996
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Garnki mam z tefala stalowe. Są nawet spoko, tylko problem w tym, że rączki się nagrzewają jak całą powierzchnia garnka..
Z kolei patelnie dalej tesuję.. Gerlach, fiskars, tefal to dla mnie jakaś porażka. Chyba w końcu zainwestuje w żeliwną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 19:11   #997
MagaLena84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
O to jutro we 3 wizytujecie będziemy trzymać kciuki

Matko jest dopiero 20 a mi się już zamykają oczy do spania dobrze że jeszcze koleżka w brzuchu matki pilnuje żeby za wcześnie nie usnęła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też jutro wizytuje to czyli nas 4.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MagaLena84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-20, 19:16   #998
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤ -część 4.

Cytat:
Napisane przez MagaLena84 Pokaż wiadomość
Ja też jutro wizytuje to czyli nas 4.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 19:23   #999
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Zazdroszczę wam tych wizyt. Moja dopiero w kolejny poniedziałek. Syn właśnie próbuje wykopać mi żołądek poza brzuch i kulę się przy tym z bólu. Ma już coraz więcej siły i te jego tańce zaczynają być bolesne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 19:28   #1000
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ooo, to jutro


ja , Voice, Emosz, Rafi. Ktoś keszcze?

Oo Magda. To nas pięć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 19:28   #1001
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę wam tych wizyt. Moja dopiero w kolejny poniedziałek. Syn właśnie próbuje wykopać mi żołądek poza brzuch i kulę się przy tym z bólu. Ma już coraz więcej siły i te jego tańce zaczynają być bolesne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też już bolą coraz bardziej a zwłaszcza jak się rozciąga to wtedy z każdej strony mnie boli teraz narzekamy a potem będzie nam ich brakować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-20, 19:33   #1002
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ja wizytuje we wtorek . Co do kopniaków to mnie nie bolą, ale są dla mnie nie przyjemne i to w sumie od samego początku... Zawsze myślałam że się będę wzruszyła, a w cale tak nie jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 19:35   #1003
MagaLena84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ooo, to jutro


ja , Voice, Emosz, Rafi. Ktoś keszcze?

Oo Magda. To nas pięć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale będzie relacji z wizyt super! Tylko ja chyba jutro nie będę miała USG szkoda bo ciekawa jestem ile waży moja Wandeczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MagaLena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 19:43   #1004
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Zmasowany atak grudniówek na gabinety ginekologiczne.

Ja może jestem mało wrażliwa, ale w ogóle nie odczuwam kopniaków jako bolesnych ani nawet uciążliwych. Jest to prześmieszne, ale w żaden sposób nie dokuczliwe. A w nocy budzi mnie zgaga. Nigdy harce małego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 19:46   #1005
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dziewczyny kciuki za jutrzejsze wizyty ja mam w środę prenatalne, a za tydzień w środę wizytę u swojego gina, ale u niego też bez usg.

Dzisiaj po porannym mierzeniu cukru znów się podlamalam wczoraj i przedwczoraj było już 93, 92 i już myślałam, że w końcu się uda dobić do tej głupiej normy, a tu 98 Mam nadzieję, że moja Ala urodzi się po 6.12, bo już mnie wkurza cała ta cukrzyca

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 19:48   #1006
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Najdłużej miałam patelnie z Ambiton i była spoko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 19:50   #1007
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Dziewczyny a o której macie wizyty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 19:51   #1008
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ja mam ten komplet juz 6 lat Screenshot_20191020-205056_Google.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 20:00   #1009
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Dziewczyny a o której macie wizyty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
12:30

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-20, 20:05   #1010
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Polecam garnki z zeptera, ale one już są nieco droższe...

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 20:08   #1011
MagaLena84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Dziewczyny a o której macie wizyty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po 9 rano ktg a później wizyta. Zapewne będę pierwsza bądź druga. Także po 10 będę po wizycie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MagaLena84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 20:13   #1012
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Ja tez 12:30.


Wiecie co. Dzis dostalam klina.
Dzwonil do mnie brat mojego taty. Zmarl brat mojego dziadka i zostawili z zona ogromne dlugi które piątą wodą po kisielu i ja dziedziczę . Ale co sie dowiedziałam to juz wam pokazuje nizej w zalaczniku....

Moje dziecko w brzuchu moze odziedziczyc te dlugi.... !!! Masakra...
Ja jestem w szoku i jak sie o tym dowiedzialam jakos mnie ogarnela adrenalina, zlosc , ze bede musiała jezdzic jakies sprawy w sadzie rodzinnym robic by moc moje dzieci z tego wymixowac. Moze któraś byla w takiej sytuacji i wie , ile to trwa? Czy moge wziac jakiegos adwokata ktory zrobi to za mnie? I ile to kosztuje..... Screenshot_20191020-192856_Chrome.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 20:21   #1013
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ja tez 12:30.


Wiecie co. Dzis dostalam klina.
Dzwonil do mnie brat mojego taty. Zmarl brat mojego dziadka i zostawili z zona ogromne dlugi które piątą wodą po kisielu i ja dziedziczę . Ale co sie dowiedziałam to juz wam pokazuje nizej w zalaczniku....

Moje dziecko w brzuchu moze odziedziczyc te dlugi.... !!! Masakra...
Ja jestem w szoku i jak sie o tym dowiedzialam jakos mnie ogarnela adrenalina, zlosc , ze bede musiała jezdzic jakies sprawy w sadzie rodzinnym robic by moc moje dzieci z tego wymixowac. Moze któraś byla w takiej sytuacji i wie , ile to trwa? Czy moge wziac jakiegos adwokata ktory zrobi to za mnie? I ile to kosztuje..... Załącznik 7695140

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Słyszałam o takich akacjach niestety, gdzie dzieci już odziedziczyły bo nikt nie wiedział o długach i się nie zrzekł spadku :/ nie mam pojęcia czy można to załatwić przez pełnomocnika.
Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Polecam garnki z zeptera, ale one już są nieco droższe...

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


Czytałam o nich, ale w ogóle wizualnie mi się nie podobają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 20:21   #1014
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ja tez 12:30.


Wiecie co. Dzis dostalam klina.
Dzwonil do mnie brat mojego taty. Zmarl brat mojego dziadka i zostawili z zona ogromne dlugi które piątą wodą po kisielu i ja dziedziczę . Ale co sie dowiedziałam to juz wam pokazuje nizej w zalaczniku....

Moje dziecko w brzuchu moze odziedziczyc te dlugi.... !!! Masakra...
Ja jestem w szoku i jak sie o tym dowiedzialam jakos mnie ogarnela adrenalina, zlosc , ze bede musiała jezdzic jakies sprawy w sadzie rodzinnym robic by moc moje dzieci z tego wymixowac. Moze któraś byla w takiej sytuacji i wie , ile to trwa? Czy moge wziac jakiegos adwokata ktory zrobi to za mnie? I ile to kosztuje..... Załącznik 7695140

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Musisz złożyć wniosek w tym samym czasie do wydziału cywilnego o odrzucenie spadku w imieniu małoletnich i do wydziału rodzinnego o wyrażenie zgody na odrzucenie spadku w imieniu małoletnich. Nie może tego zrobić adwokat, musisz osobiście złożyć takie oświadczenie. Sprawa może trwać +/- pół roku. Najpierw jednak sama musisz odrzucić spadek i od tego czasu w ciągu 6 miesięcy musisz to zrobić w imieniu swoich dzieci
Z tego co wiem musisz sobie sprawdzić czy nic się w tej kwestii nie zmieniło

PS. Może źle się wyraziłam z tym pół roku. Na termin mniej więcej tyle się czeka, sprawa zalatwiana jest na jednym terminie

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Alicjazkrainyczaroww
Czas edycji: 2019-10-20 o 20:27
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 20:26   #1015
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Pati a jakim cudem na was idzie spadek? Po drodze z bliższej rodziny wszyscy odrzucili spadek i dlatego ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 20:37   #1016
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Pati ja teraz jestem w trakcie odrzucania spadku po moim dziadku, z którym nie utrzymywała kontaktu.
Sprawa trwa już ponad rok i nadal jest w toku. W Polsce pełnoletni odrzucają u notariusza, za małoletnie dzieci rodzice muszą uzyskać zgodę na odrzucenie spadku w sądzie rodzinnym, później z prawomocnym postanowieniem dopiero u notariusza. Dzieci nienarodzone nie dziedziczą. U nas aktualnie odrzuciły dzieci małoletnie spadek, to sąd mnie wezwał do ujawnienia imion, nazwisk i miejsc stałego pobytu dziadków mojego dziadka, ewentualnie jego rodziców 🤦♀️ takie mamy prawo. Babka w sądzie mówiła, że zawsze ktoś musi spadek odziedziczyć, na końcu jest zawsze gmina, ale muszą szukać, by kogoś nie pominąć. Współczuję Ci sprawy, bo sama już mam tego dosyć, ale cóż zrobic 🤦♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dopytać U notariusza jak to jest z dzieckiem nienarodzonym. Ja dostałam info, że jeśli się urodziło po śmierci spadkodawcy to nie dziedziczy.

Edytowane przez rzeczozn
Czas edycji: 2019-10-20 o 20:40
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 21:04   #1017
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Sytuacja wygląda tak , że ten brat mojego dziadka nie mial dzieci. Jego rodzice nie żyją, teraz dziedziczy to rodzeństwo które sie zrzeka lub nie zyje i to zstępuje nizej na mojego ojca, on w lutym chce sie zrzec i od tego czasu moje pokolenie ma 6mcy na to czyli ja i moj brat. Slabo mi na ta mysl o załatwianiu i jezdzeniu a wrecz jestem wściekła bo nie znam tych ludzi. Moj dziadek lata nie rozmawial ze swoim bratem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 21:17   #1018
ja_kasi
Raczkowanie
 
Avatar ja_kasi
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 241
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ooo, to jutro


ja , Voice, Emosz, Rafi. Ktoś keszcze?

Oo Magda. To nas pięć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powodzenia na wizytach, trzymam kciuki
Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Dziewczyny kciuki za jutrzejsze wizyty ja mam w środę prenatalne, a za tydzień w środę wizytę u swojego gina, ale u niego też bez usg.

Dzisiaj po porannym mierzeniu cukru znów się podlamalam wczoraj i przedwczoraj było już 93, 92 i już myślałam, że w końcu się uda dobić do tej głupiej normy, a tu 98 Mam nadzieję, że moja Ala urodzi się po 6.12, bo już mnie wkurza cała ta cukrzyca

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Niestety z cukrem tak jest, ze skacze. Mi mimo że nie przekracza 90 to są też spore rozbieżności. Wczoraj miałam rano 76 a dzisiaj 88. A jadłam identyczną kolację i posiłek przed snem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja_kasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 21:19   #1019
Emosz
Zadomowienie
 
Avatar Emosz
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 1 082
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ooo, to jutro


ja , Voice, Emosz, Rafi. Ktoś keszcze?

Oo Magda. To nas pięć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Dziewczyny a o której macie wizyty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jutro nas dużo ja o 9:10

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Emosz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-20, 21:24   #1020
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 -część 4.

No niestety z tym dziedziczeniem i zrzekaniem się jest trochę zabawy i nikogo nie obchodzi czy miałaś kontakt z tą osobą czy nie...współczuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:24 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Kciuki za jutrzejsze wizyty
Ja mam za tydzień we wtorek ale bez usg i kurde chyba moj doktorek zapomniał o tym a to już bedzie 31 tc, muszę mu przypomniec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-22 08:36:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.