NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia - Strona 71 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-20, 16:59   #2101
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

My zaraz zaczynamy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-20, 18:52   #2102
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ja znalazłam ostatnio na Netflixie "Wichry namiętności" i sobie zrobiłam seans, fajnie że też takie starocie są, piękny film

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
Wieki nie widziałam
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-20, 20:11   #2103
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Ja już obejrzałam 2 odcinki i bardzo mi się podoba . Jasne są rzeczy, które mogłyby być inaczej/lepiej zrobione ale ogólnie "minusy" znacznie przykrywają plusy (np. obsada, sposób przedstawienia historii, muzyka).
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-20, 20:23   #2104
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Obejrzałam 2 odcinki i mimo ze jest ogólnie nieźle, to niestety, ale bez trudu, a nawet chętnie, oderwałam się i poszłam na trening.
Od bardzo dobrego serialu bym nie wstała z kanapy.

Na razie najlepiej wypadł IMO Jaskier. I Płotka
Jennefer na którą plułam, na razie dobrze, no ale zobaczymy w formie ostatecznej czy da radę czy jednak wyjdzie za młody wiek aktorki, na razie gra chyba nawet młodsza kobietę niż jest aktorka.
Ciri bardzo nijak.
Najgorzej... Wiedźmin.:/ i czy ja dobrze widzę ze odkleili mu jeszcze większy podbródek niż ma
No coś mu z twarzą zrobili ze przystojny mężczyzna wygląda jakoś karykaturalnie. :/

Film jest IMO przestylizowany i to najbardziej mi przeszkadza, a zwłaszcza Wiedźmin i to mi przeszkadza i irytuje najbardziej.

I niestety ale Cavell IMO gra jak snopek słomy.


Żebrowski u mnie zostaje Wiedzminem nr. 1.
Henry Cavill niestety został przestylizowany za bardzo w stronę herosa z Olimpu i jest tak drętwy ze ja czekam aż zejdzie z kadru i będą grać inni.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-20, 20:32   #2105
Klaudia_24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 170
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Mi się wręcz przeciwnie Henry bardzo podoba - wizualnie, aktorsko. A na pewno bardziej niż Żebrowski. Przede wszystkim dlatego, że Gerard Henry'ego właśnie wizualnie przypomina Wiedźmina,a nie zwyczajnego, silnego człowieka z białymi włosami ...jak Żebrowski. Jest w nim jakaś taka "inność", która go wyróżnia spośród innych bohaterów serialu (i nie są to tylko włosy i sceny pokazujące siłę, w których wymiata).
Klaudia_24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 07:27   #2106
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Klaudia_24 Pokaż wiadomość
Mi się wręcz przeciwnie Henry bardzo podoba - wizualnie, aktorsko. A na pewno bardziej niż Żebrowski. Przede wszystkim dlatego, że Gerard Henry'ego właśnie wizualnie przypomina Wiedźmina,a nie zwyczajnego, silnego człowieka z białymi włosami ...jak Żebrowski. Jest w nim jakaś taka "inność", która go wyróżnia spośród innych bohaterów serialu (i nie są to tylko włosy i sceny pokazujące siłę, w których wymiata).
Wygląda mega, i jest taki potężny wręcz
Najbardziej podobały mi się zbliżenia na jego tyłek

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 07:42   #2107
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Nie znam książek, nie znam gry, ale Wiedźmin mi się bardzo podobał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-21, 08:20   #2108
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Pierwszy odcinek Wiedzmina mega Drugi już słabszy i troszkę się pod koniec nudziłam, ale byłam niewyspana, więc może to przez to. No ogólnie jest dobrze. Aktor grający Wiedzmina jest świetny, bardzo mi pasuje Dzisiaj oglądany dalej.

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 08:26   #2109
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Moj maz (wielki fan gry, ale ksiazek nie czytal) wlasnie skonczyl ogladac Wiedzmina i mu sie nie podobalo.
Ja tylko momentami mu zagladalam przez ramie, aktorzy dobrani sa fajnie, ale na temat fabuly sie nie wypowiem, bo kompletnie nie bylam zainteresowana ogladaniem, to nie moja bajka raczej
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 08:28   #2110
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Moja też nie, co więcej - chyba nigdy nie oglądałam żadnego filmu fantasy, ale jestem pełna podziwu co do komplementarności świata, jaki stworzył Sapkowski. Jaką to trzeba mieć wyobraźnię.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 09:26   #2111
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87438151]Moja też nie, co więcej - chyba nigdy nie oglądałam żadnego filmu fantasy, ale jestem pełna podziwu co do komplementarności świata, jaki stworzył Sapkowski. Jaką to trzeba mieć wyobraźnię.[/QUOTE]

W serialu Bardzo mało to widać. Nawet się wczoraj zastanawiałam, jak poradzą sobie widzowie którzy nie czytali książek.
Mnie się wiele rzeczy nie klei i sobie po prostu dopowiadam sama coś tam pamiętając z lektury.

Z drugiej strony, ci którzy nie czytali mają trochę lepiej, bo nie są związani wizja wykreowana przez Sapka i nie mają jak np. ja, problemu z ... no właśnie. Czarnoskórymi Driadami np.

Tu już był ten wątek, ze ludzie się bulwersuja. I ja tak do tego podeszłam: e tam, co za różnica jakiego koloru skore ma Driada. Ale jak zobaczyłam to na ekranie, to mnie aż zęby zabolały.
Sory, wygląda to IMO nieskładnie. Plemię czarnoskóre w europejskim bukowym lesie.... yyyy... czy leci z nami pilot?

No mnie to przeszkadza, bo Sapek zbudował swój świat w oparciu o mitologie słowiańskie i celtyckie. Saraceni się zdarzali i Azjaci ( bodajże świta Smoka TrzyKawki). Ale elf czarnoskóry? Driady jak afrykańskie plemię?
No ciężko.

Dla mnie od trzeciego odcinka zrobiło się lepiej.
Pierwszy i drugi imo były słabsze.( na razie 5 obejrzałam)
Wątek Jaskra i Jennefer najlepsze. Bardzo miło mnie zaskakują.

Ogólnie kwękam, ale jest dobrze.
Tyle że nie jest bardzo dobrze i szkoda.

Niestety Wiedźmin mi się nie bardzo podoba jak jest grany, ale nie powiem, trochę się aktor rozkręcił od 3 go odcinka.
Choć to jego chrumkanio- pomrukiwanie mnie irytuje.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2019-12-21 o 09:28
cava jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-21, 09:46   #2112
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Pierwszy odcinek Wiedzmina mega Drugi już słabszy i troszkę się pod koniec nudziłam, ale byłam niewyspana, więc może to przez to.
Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Haha, to ja dokładnie odwrotnie - pierwszy odcinek taki meh, 3/10, a drugi bardzo dobry, 8/10.
Więcej jeszcze nie oglądałam, zobaczymy jak będzie.
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 10:32   #2113
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Haha, to ja dokładnie odwrotnie - pierwszy odcinek taki meh, 3/10, a drugi bardzo dobry, 8/10.

Więcej jeszcze nie oglądałam, zobaczymy jak będzie.
Haha Ja byłam też zmęczona, więc biorę pod uwagę, że to mogło się przyczynić do odbioru. Podobno po 2 odcinku jest jeszcze lepiej, więc zobaczymy
Jak na razie bardzo podobają mi się sceny walk

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 11:38   #2114
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Obejrzałam 1 odcinek, bo mój TŻ jest fanem Sapkowskiego i o dziwo dosyć mi się podobało. Nie lubię fantasy, z własnej woli w życiu bym tego nie włączyła, ale oglądało się nieźle. TŻ zadowolony, będziemy oglądać dalej
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 12:09   #2115
KiLaNeCzKa
Zakorzenienie
 
Avatar KiLaNeCzKa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10 046
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
Jak na razie bardzo podobają mi się sceny walk

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Są super! I mają bardzo fajną muzykę, tzn taką, która na mnie działa
Efekty specjalne też mi się podobają
W ogóle mam wrażenie, że może nie ma jakiegoś wielkiego szału, ale mnie się dobrze ogląda i w każdej wolnej chwili oglądam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymienię książki:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post50288312
KiLaNeCzKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 14:54   #2116
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87438099]Nie znam książek, nie znam gry, ale Wiedźmin mi się bardzo podobał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ja też bez filmu i książki ale jestem bardzo ciekawa jak wyszło, jeszcze nie oglądałam
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 16:08   #2117
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Jestem po 3 odcinku, nie czytałam książek, generalnie to jest moja pierwsza styczność z Wiedźminem - jest ok nie rzucił mnie na kolana, ale przyjemnie się ogląda i ciekawa jestem co będzie dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 16:38   #2118
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Starałam się oglądać w oderwaniu od książek... i kurczę, jako samodzielne dzieło nie broni się za bardzo. Takie to wszystko płytkie. Wszystko pokazane chaotycznie, rozgrzebane, ledwo liźnięte, postacie takie mdłe, bez życia. Brakuje temu iskry i ducha.
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 19:41   #2119
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Znajdę na netfliksie jakieś klasyki filmowe z lat 40-60? Lubię film noire, te klimaty.

I drugie pytanie: ktoś tu ostatnio wspominał, że jest dostępnych coraz więcej polskich produkcji. Polecicie coś? Widzę jakiś polski serial "Zbrodnia", szczerze mówiąc pierwsze słyszę, a myślałam, że jestem w miarę na bieżąco. Dobre to?
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-21, 20:15   #2120
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Wiedźmin mi się podobał. Ciri mi się podobała, Jaskier mi się podobał.
Jennefer nie mogę strawic.

Książki znam na pamięć. Jennefer jest piękną dojrzałą kobietą. Nie nastolatka kreskówki.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-21, 20:43   #2121
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Jestem po 3 odcinku, nie czytałam książek, generalnie to jest moja pierwsza styczność z Wiedźminem - jest ok nie rzucił mnie na kolana, ale przyjemnie się ogląda i ciekawa jestem co będzie dalej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie dokładnie to samo.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-22, 00:35   #2122
EvelineV
Rozeznanie
 
Avatar EvelineV
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 566
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Obejrzałam 2 odcinki i mimo ze jest ogólnie nieźle, to niestety, ale bez trudu, a nawet chętnie, oderwałam się i poszłam na trening.
Od bardzo dobrego serialu bym nie wstała z kanapy.

Na razie najlepiej wypadł IMO Jaskier. I Płotka
Jennefer na którą plułam, na razie dobrze, no ale zobaczymy w formie ostatecznej czy da radę czy jednak wyjdzie za młody wiek aktorki, na razie gra chyba nawet młodsza kobietę niż jest aktorka.
Ciri bardzo nijak.
Najgorzej... Wiedźmin.:/ i czy ja dobrze widzę ze odkleili mu jeszcze większy podbródek niż ma
No coś mu z twarzą zrobili ze przystojny mężczyzna wygląda jakoś karykaturalnie. :/

Film jest IMO przestylizowany i to najbardziej mi przeszkadza, a zwłaszcza Wiedźmin i to mi przeszkadza i irytuje najbardziej.

I niestety ale Cavell IMO gra jak snopek słomy.


Żebrowski u mnie zostaje Wiedzminem nr. 1.
Henry Cavill niestety został przestylizowany za bardzo w stronę herosa z Olimpu i jest tak drętwy ze ja czekam aż zejdzie z kadru i będą grać inni.
Zgadzam się, co do Żebrowskiego. Tylko ubrałabym go w strój z Netflixa Żadnej katany!

Henry Cavill nie przeszkadza mi aż tak bardzo, jak bałam się, że będzie, ale i tak szału nie ma (włączyłam sobie dubbing Żebrowskiego i zrobiło się lepiej ). Nie pasuje mi jego sylwetka do Geralta. Patrząc na niego widzę mięśnie starannie wyrzeźbione na siłowni, a nie wyrobione przy pracy. I ten jego tyłeczek. Nie przeczę, że zgrabny, ale zawsze kiedy go dobrze widać, przywodzi mi na myśl księcia z Kopciuszka, a nie twardziela, którym jest Geralt. Czepiam się, wiem, no ale nic nie poradzę na własne odczucia.

Ogólnie serial mi się podoba (zdążyłam dopiero trzy odcinki obejrzeć i jestem bardzo ciekawa, co dalej, ale muszę czekać na małżonka, który chce oglądać ze mną).

W moich oczach duży plus za scenografię, muzykę i przede wszystkim za choreografię walk. Naprawdę dobrze mi się na to patrzy.


Płotka wymiata!
EvelineV jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-22, 01:42   #2123
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Znajdę na netfliksie jakieś klasyki filmowe z lat 40-60? Lubię film noire, te klimaty.

I drugie pytanie: ktoś tu ostatnio wspominał, że jest dostępnych coraz więcej polskich produkcji. Polecicie coś? Widzę jakiś polski serial "Zbrodnia", szczerze mówiąc pierwsze słyszę, a myślałam, że jestem w miarę na bieżąco. Dobre to?
Nie bardzo
Jest sekcja "classics" ale bardzo okrojona i raczej sa tam nowsze filmy, bardziej z lat 70-tych i pozniej.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-22, 09:08   #2124
moonara
Zadomowienie
 
Avatar moonara
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 520
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cześć wszystkim
Jestem po 4 odcinkach Wiedźmina. Nawet mu się podoba ale chyba nie aż tak żebym np. za jakiś czas chciała go zobaczyć jeszcze raz trochę to wszystko haotyczne, ale już się przyzwyczaiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Blog
moonara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-22, 10:11   #2125
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez moonara Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Jestem po 4 odcinkach Wiedźmina. Nawet mu się podoba ale chyba nie aż tak żebym np. za jakiś czas chciała go zobaczyć jeszcze raz trochę to wszystko haotyczne, ale już się przyzwyczaiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My tez po 4 odcinkach i po 2 odcinku rzeczywiście robi się dużo lepiej. Nudzi mnie tylko wątek Yennefer i aktorka grająca postać mega mnie irytuje.

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-22, 10:12   #2126
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Jestem z TZ po 5 odcinkach. Wiedzmin z mieczem to poezja, on tam nie przyszedl zeby 10 minut toczyc walke z piruetami, on tam jest by zabic. Wielki szacun ze Henry robi wszystko sam. Potwory mi sie bardzo podobaja, strzyga robi niesamowite wrazenie, zwlaszcza chyba jak ktos nie wie czego sie spodziewac. Uwielbiam absolutnie wykorzystywanie znakow, jak sie pojawia Aard to mi serce mieknie. Yennefer nie cierpie tak samo jak w ksiazkach i grze. Nie wspolczuje jej kompletnie. Dobra robota aktorko. Ciri watek na razie nuda, ale dobrze ze go wprowadzili. Nie wyobrazam sobie zeby dopiero w ostatnim odcinku wyskoczyla postac i mialaby byc dla nas wazna. Kompletnie nie podobala mi sie bitwa w 1 odcinku, bieda. W Cintrze prawie nie bylo ludzi na ulicach, a pozniej widzimy sterty cial. Piekni ludzie graja w tym serialu, np Pavetta, Renfrie, ten krol ze Skallige. Aaa Jaskier! Jest swietny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-22, 10:33   #2127
sweet sunday
Zakorzenienie
 
Avatar sweet sunday
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 672
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Jestem z TZ po 5 odcinkach. Wiedzmin z mieczem to poezja, on tam nie przyszedl zeby 10 minut toczyc walke z piruetami, on tam jest by zabic. Wielki szacun ze Henry robi wszystko sam. Potwory mi sie bardzo podobaja, strzyga robi niesamowite wrazenie, zwlaszcza chyba jak ktos nie wie czego sie spodziewac. Uwielbiam absolutnie wykorzystywanie znakow, jak sie pojawia Aard to mi serce mieknie. Yennefer nie cierpie tak samo jak w ksiazkach i grze. Nie wspolczuje jej kompletnie. Dobra robota aktorko. Ciri watek na razie nuda, ale dobrze ze go wprowadzili. Nie wyobrazam sobie zeby dopiero w ostatnim odcinku wyskoczyla postac i mialaby byc dla nas wazna. Kompletnie nie podobala mi sie bitwa w 1 odcinku, bieda. W Cintrze prawie nie bylo ludzi na ulicach, a pozniej widzimy sterty cial. Piekni ludzie graja w tym serialu, np Pavetta, Renfrie, ten krol ze Skallige. Aaa Jaskier! Jest swietny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja jak tak patrzę to w porównaniu do gry, role kobiece są obsadzone totalnie niepodobnymi aktorkami i niestety muszę to napisać, mniej urodziwymi

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
sweet sunday jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-22, 10:57   #2128
Misha_
Wtajemniczenie
 
Avatar Misha_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 082
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez sweet sunday Pokaż wiadomość
A ja jak tak patrzę to w porównaniu do gry, role kobiece są obsadzone totalnie niepodobnymi aktorkami i niestety muszę to napisać, mniej urodziwymi

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Ja nie moge przebolec Triss. Juz pal licho czy jest czarnoskora, ale aktorka niczym sie nie wyroznia, mogli jej chociaz zrobic te rude lub inne wlosy. Reszta aktorow mi sie podoba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
“You can spend minutes, hours, days, weeks, or even months over-analyzing a situation;
trying to put the pieces together, justifying what could've, would've happened...
or you can just leave the pieces on the floor and move the fu.k on!”
Misha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-22, 11:16   #2129
Essence89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 695
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Dla mnie dwa pierwsze odcinki bez polotu, jedynie rzeź super przedstawiona, jednak dla osób, które nie czytały opowiadań może być niezrozumiała.
Jednak 3 odcinek to dla mnie mistrzostwo ale może podobało mi się bo akurat to opowiadanie jest jednym z moich ulubionych i nawet nie przeszkadza mi, że Netflix wprowadził dość duże zmiany. Aktorzy mi się podobają, brak zastrzeżeń. Ja lubię też to pomrukiwanie głównego bohatera. Wątek Ciri nudny ale musieli ją wprowadzić teraz bo jest to bardzo ważna postać, na szczęście te sceny z nią są krótkie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Essence89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-22, 14:09   #2130
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: NETFLIX - seriale, filmy i programy warte polecenia

Cytat:
Napisane przez Misha_ Pokaż wiadomość
Piekni ludzie graja w tym serialu, np Pavetta, Renfrie, ten krol ze Skallige. Aaa Jaskier! Jest swietny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pavetta urodą wymiata. Cud na ekranie.
I fajnie ze ona i aktorka grająca Cirille, są jakoś do siebie trochę podobne, te spiczaste noski, jakaś suchość rysow, ze faktycznie jak mama z córką.

7 odcinek mnie wnerwił.
Nie będę na razie pisać zarzutów bo pewnie wiele osób jeszcze nie widziało, ale już tak pójść na łatwiznę byle sobie odcinka nabić do sezonu to naprawdę już wstyd. .:rolleyes
8 też słabo. Ten wątek ( bitwy) wlókł się po całej książce i był wielką traumą, a wyglądało to bardzo tak se nijako.

Ogólnie retrospekcje są poprowadzone tak, ze nawet znając książkę ciężko się połapać co kiedy się dzieje i dlaczego martwi są nagle żywi i co właściwie wyprawiaja.

Smoki w formie smoczej, słabizna. Po Grze o tron i LOTR jednak poprzeczka jest bardzo wysoko.
Natomiast TrzyKawki bardzo dobrze.

Ogólnie, już dobę po skończeniu, nadal uważam ze najsłabszym ogniwem jest gra aktorska Henrego Cavilla.



Też raczej nie będę miała potrzeby obejrzeć tego jeszcze raz.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-29 18:11:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.