Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-05, 22:31   #871
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 982
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

To w pociągu stojącym na stacji można skorzystać z WC
Wydawało mi się, że toalety są zablokowane ( widziałam w tych nowych wagonach ).
[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87565246]Team #cebula [/QUOTE]

Niby nada się do tego wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1250371
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-05, 22:49   #872
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 154
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Przecież na dworcach toalety zamykają na klucz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 06:14   #873
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 06:29   #874
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 982
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To dlatego teraz tak nie wieje w 4 litery
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 06:55   #875
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Lokale nie sprzedające alkoholu nie muszą mieć toalety? Myślałam, że ten wymóg dotyczy wszystkich gastronomicznych. Choć faktycznie np. piekarnie ze stolikami do konsumpcji nie mają.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:01   #876
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Uwaga będzie o dzieciach więc jak ktoś ma alergie na bombelki to proszę nie czytać.

Dziwią mnie klienci sklepu, którzy stoją w kolejce w której stoi matka z dzieckiem w wózku (ja ), które drze się w niebogłosy, histeria, spazmy, i nie przyjdzie im do głowy przepuścić jej w kolejce dla własnego komfortu. Jedna pani na to wpadła. Dziwi mnie, że pozycja w kolejce jest dla nich ważniejsza niż komfort, bo to serio wrzaski takie, że uszy odpadają.

Dziwi mnie dyrekcja przedszkola mojej córki, która wywiesza na tablicy informację pt "20 zasad żywienia dzieci" i między mądrymi wskazówkami typu "nie zmuszaj dziecka do jedzenia" są takie kwiatki jak "nie dawaj dziecku mrożonek bo nie ma w nich życiodajnej siły" (czy inna bzdura) "unikaj podawania dziecku surowych warzyw i owoców zwłaszcza zimą", "śniadanie musi być zawsze na ciepło"... i inne takie kwiatki.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:09   #877
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 154
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dziwią mnie klienci sklepu, którzy stoją w kolejce w której stoi matka z dzieckiem w wózku (ja ), które drze się w niebogłosy, histeria, spazmy, i nie przyjdzie im do głowy przepuścić jej w kolejce dla własnego komfortu. Jedna pani na to wpadła. Dziwi mnie, że pozycja w kolejce jest dla nich ważniejsza niż komfort, bo to serio wrzaski takie, że uszy odpadają.
A mnie dziwi, że taka matka nie zapyta.

Ja bym tak o sama z siebie nie przepuściła. Bo mam zasadę, że po to ludzie mają usta, żeby poprosić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-06, 08:36   #878
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A mnie dziwi, że taka matka nie zapyta.

Ja bym tak o sama z siebie nie przepuściła. Bo mam zasadę, że po to ludzie mają usta, żeby poprosić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zrozumialas w ogóle mojej wypowiedzi. Przeczytaj sobie jeszcze raz bo nie wiem jak to sparafrazować żeby było jasne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:42   #879
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Uwaga będzie o dzieciach więc jak ktoś ma alergie na bombelki to proszę nie czytać.

Dziwią mnie klienci sklepu, którzy stoją w kolejce w której stoi matka z dzieckiem w wózku (ja ), które drze się w niebogłosy, histeria, spazmy, i nie przyjdzie im do głowy przepuścić jej w kolejce dla własnego komfortu. Jedna pani na to wpadła. Dziwi mnie, że pozycja w kolejce jest dla nich ważniejsza niż komfort, bo to serio wrzaski takie, że uszy odpadają.

Dziwi mnie dyrekcja przedszkola mojej córki, która wywiesza na tablicy informację pt "20 zasad żywienia dzieci" i między mądrymi wskazówkami typu "nie zmuszaj dziecka do jedzenia" są takie kwiatki jak "nie dawaj dziecku mrożonek bo nie ma w nich życiodajnej siły" (czy inna bzdura) "unikaj podawania dziecku surowych warzyw i owoców zwłaszcza zimą", "śniadanie musi być zawsze na ciepło"... i inne takie kwiatki.
ja tez jestem, niestety, z tych nieśmiałych, które same się nie poproszą ;/ zreszta ja w takich momentach (na szczęscie rzadkich) to jednak byłam zajęta uspokajaniem i gadaniem do dziecka niż proszeniem innych.

te głupie zasady to stąd pewnie https://dziecisawazne.pl/20-zasad-zd...wiania-dzieci/
faktycznie- kto to pisał...
"Mama Antka i Toli; dietetyk Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), prowadzi Akademię Zdrowego Odżywiania TAO ZDROWIA, organizuje warsztaty zdrowego gotowania, kursy dietetyki TCM, wyjazdy warsztatowe i rodzinne ze zdrowym żywieniem."
hm... moze w Chinach maja "nie bieżąco" surowe warzywa i owoce dojrzewające w słoncu, no ale nie w Polsce.
jeszcze jest np. to: "Podawaj do picia lekkie ziołowe herbatki i kompoty bez cukru zamiast soków z kartonów, wody mineralnej, czarnej i zielonej herbaty."
woda mineralna zła dla dzieci?

to internetowa strona chyba jakiejś gazetki o dzieciach? poczytałam kilka takich papierowych dawno temu i mnie zniechęciło
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:43   #880
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ślub 1100.
A te koszty to co konkretnie? Bo dokument z USC jest dużo tańszy.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Nie zrozumialas w ogóle mojej wypowiedzi. Przeczytaj sobie jeszcze raz bo nie wiem jak to sparafrazować żeby było jasne.
Ja zrozumiałam, ale mnie nie dziwi sytuacja. Ty wszak też te wrzaski tolerowałaś (bo inaczej byś sama zapytała czy możesz zostać szybciej obsłużona, aby wyjść ze sklepu i ogarnąć płaczące dziecko), stąd inni również mogli nie mieć z tym problemu .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:43   #881
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Lokale nie sprzedające alkoholu nie muszą mieć toalety? Myślałam, że ten wymóg dotyczy wszystkich gastronomicznych. Choć faktycznie np. piekarnie ze stolikami do konsumpcji nie mają.
To akurat pewnie obeszli tym, że jedzenie jest sprzedawane na wynos. Wtedy nie ma obowiązku posiadania toalety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-06, 08:44   #882
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 154
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Nie zrozumialas w ogóle mojej wypowiedzi. Przeczytaj sobie jeszcze raz bo nie wiem jak to sparafrazować żeby było jasne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziwi cię, że ludzie nie przepuszczają matki z wrzeszczącym dzieckiem. I muszą słuchać tego wrzasku, zamiast jej po prostu ustąpić.


A wygodniej by im się stało, gdyby było cicho, nawet jeśli dłużej. Dobrze rozumiem?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:45   #883
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87565691][…] jeszcze jest np. to: "Podawaj do picia lekkie ziołowe herbatki i kompoty bez cukru zamiast soków z kartonów, wody mineralnej, czarnej i zielonej herbaty."
woda mineralna zła dla dzieci?[/QUOTE]
Woda źródlana jest lepsza dla maluchów.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:45   #884
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 154
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ja zrozumiałam, ale mnie nie dziwi sytuacja. Ty wszak też te wrzaski tolerowałaś (bo inaczej byś sama zapytała czy możesz zostać szybciej obsłużona, aby wyjść ze sklepu i ogarnąć płaczące dziecko), stąd inni również mogli nie mieć z tym problemu .

__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:46   #885
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

A co do konkretnej restauracji to jeśli jest to większa część dworca to nie musi mieć toalety dla klientów, dlatego pewnie nie wprowadziła alkoholu bo wtedy miałaby już obowiązek posiadania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:46   #886
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
To akurat pewnie obeszli tym, że jedzenie jest sprzedawane na wynos. Wtedy nie ma obowiązku posiadania toalety
A te stoliczki nie przeczą sprzedaży na wynos?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:48   #887
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
A te koszty to co konkretnie? Bo dokument z USC jest dużo tańszy.


Inaczej - za ślub zapłaciliśmy konkretnie 1084. Ale tak mi się nie chce liczyć co do grosza, więc zaokrąglam.
1000 zł za ślub w plenerze, 84 za dokumenty.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:51   #888
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Woda źródlana jest lepsza dla maluchów.
aaa! dzięki za rozjaśnienie moja pije kranową (przegotowaną)
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:51   #889
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
A te stoliczki nie przeczą sprzedaży na wynos?
W moim odczuciu przeczą, ale jak na to patrzy dokładnie sanepid w danym mieście to już nie wiem. u mnie też jest taki lokal, nastawiony na wynos ale kilka stolików jest. Nie ma łazienki, ale może stoliki są tylko do czekania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-06, 08:52   #890
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Inaczej - za ślub zapłaciliśmy konkretnie 1084. Ale tak mi się nie chce liczyć co do grosza, więc zaokrąglam.
1000 zł za ślub w plenerze, 84 za dokumenty.
A, OK, nie chodziło mi o drobiazgowe wyliczenia, tylko kwota mi zatrąciła ślubem kościelnym, a Ciebie z takim raczej nie łączyłam .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:54   #891
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 154
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Umknęło
U nas też wc na dworcu jest tak drogie, dodatkowo, żeby mogli zarabiać nie ma wc w restauracji sphinx, w mc, ani w kfc i to już uważam za przegięcie, bo nawet będąc ich klientem nie masz możliwości skorzystać z innej toalety niż dworcowej.

Ja te lokale rozumiem. W centrach handlowych też nie muszą mieć osobnych toalet, więc pewnie podpada to pod jeden budynek i w przypadku dworca.


A weź daj toaletę za darmo i radź sobie z tymi wszystkimi menelami, bezdomnymi, ludźmi, którzy przyszli tylko do kibla...


Z jakiej paki obsługa ma się w kółko z tym użerać? Oni naprawdę mają co robić.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:56   #892
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
W moim odczuciu przeczą, ale jak na to patrzy dokładnie sanepid w danym mieście to już nie wiem. u mnie też jest taki lokal, nastawiony na wynos ale kilka stolików jest. Nie ma łazienki, ale może stoliki są tylko do czekania
Przyznaję, nie zajrzałam do przepisów, tak sobie tylko rozmyślam. No bo jak sobie przy tym stoliczku skonsumuję dwie buły i mi się co zachce?
Poza tym czy nawet w typowych piekarniach nie sprzedają herbaty/kawy/soków? Tutaj też głośno myślę, bo możliwe, że te piekarnie, które spotykam, to cukiernie-piekarnie.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 08:56   #893
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;87565691]ja tez jestem, niestety, z tych nieśmiałych, które same się nie poproszą ;/ zreszta ja w takich momentach (na szczęscie rzadkich) to jednak byłam zajęta uspokajaniem i gadaniem do dziecka niż proszeniem innych.

te głupie zasady to stąd pewnie https://dziecisawazne.pl/20-zasad-zd...wiania-dzieci/
faktycznie- kto to pisał...
"Mama Antka i Toli; dietetyk Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), prowadzi Akademię Zdrowego Odżywiania TAO ZDROWIA, organizuje warsztaty zdrowego gotowania, kursy dietetyki TCM, wyjazdy warsztatowe i rodzinne ze zdrowym żywieniem."
hm... moze w Chinach maja "nie bieżąco" surowe warzywa i owoce dojrzewające w słoncu, no ale nie w Polsce.
jeszcze jest np. to: "Podawaj do picia lekkie ziołowe herbatki i kompoty bez cukru zamiast soków z kartonów, wody mineralnej, czarnej i zielonej herbaty."
woda mineralna zła dla dzieci?

to internetowa strona chyba jakiejś gazetki o dzieciach? poczytałam kilka takich papierowych dawno temu i mnie zniechęciło[/QUOTE]Jezu tak to stad.
Mam problem z tym portalem. Z jednej strony doceniam jego filozofię w wielu kwestiach a z drugiej do rusz wrzucaja takie nienaukowe kwiatki.
Przecież w Polsce też rosną warzywa i owoce więc nie rozumiem.

A co do dziecka to ja już widziałam że ono na mnie nie reaguje i na moje próby zabawiania i zagadywania więc po prostu dałam sobie spokój.
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Dziwi cię, że ludzie nie przepuszczają matki z wrzeszczącym dzieckiem. I muszą słuchać tego wrzasku, zamiast jej po prostu ustąpić.


A wygodniej by im się stało, gdyby było cicho, nawet jeśli dłużej. Dobrze rozumiem?
No tak. Mi się nie spieszyło. Dziwi mnie że ludzie chcą wysłuchiwać histerii obcego dziecka. Ja swoich słucham bo muszę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 09:11   #894
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Uwaga będzie o dzieciach więc jak ktoś ma alergie na bombelki to proszę nie czytać.

Dziwią mnie klienci sklepu, którzy stoją w kolejce w której stoi matka z dzieckiem w wózku (ja ), które drze się w niebogłosy, histeria, spazmy, i nie przyjdzie im do głowy przepuścić jej w kolejce dla własnego komfortu. Jedna pani na to wpadła. Dziwi mnie, że pozycja w kolejce jest dla nich ważniejsza niż komfort, bo to serio wrzaski takie, że uszy odpadają.

Dziwi mnie dyrekcja przedszkola mojej córki, która wywiesza na tablicy informację pt "20 zasad żywienia dzieci" i między mądrymi wskazówkami typu "nie zmuszaj dziecka do jedzenia" są takie kwiatki jak "nie dawaj dziecku mrożonek bo nie ma w nich życiodajnej siły" (czy inna bzdura) "unikaj podawania dziecku surowych warzyw i owoców zwłaszcza zimą", "śniadanie musi być zawsze na ciepło"... i inne takie kwiatki.
Mnie też to dziwi.
Ja bym przepuściła. Przepuszczam też ludzi w markecie, gdy mam pełny koszyk, a widzę, że ktoś za mną ma jedną rzecz. Po prostu się odwracam i mówię "proszę niech pani/pan wejdzie przede mnie bo widzę że tylko jedna rzecz Pan ma".

Ostatnio siedziałam w przychodni i siedziała mama z przedszkolakiem. I slyszalam jak mama mówiła do tego dziecka :" ale się kolejka opóźnia, chyba nie zdążymy na ten występ do twojego przedszkola'. Też sama zaproponowalam, że babeczkę przepuszczę, co mi zależy, nigdzie mi się nie spieszyło, a widziałam, że jej tak.

Nie dziwi mnie to,że ludzie 'nie mają ust, żeby się zapytac'. Większość ludzi to z tych mega zajętych/spieszacych, że jak ich zapytasz, to obrzucają cię wzrokiem, jakby cię zabić chcieli.

Jakos mi korona z głowy z tego powodu nie spadła, że sama to zaproponowalam.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 09:19   #895
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 154
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
No tak. Mi się nie spieszyło. Dziwi mnie że ludzie chcą wysłuchiwać histerii obcego dziecka. Ja swoich słucham bo muszę.
A mi płacz dziecka jest obojętny.

Uważam, że jak ktoś jest na tyle dorosły, żeby zrobić sobie dziecko, to jest też na tyle dorosły, żeby otworzyć buzię i poprosić, jeśli czegoś potrzebuje.

Mi płacz dziecka nie przeszkadza. Skoro tobie też nie, nigdzie się nie spieszyłaś,.to po co miałby ktoś Cię przepuszczać? Widocznie im było wszystko jedno, albo się spieszyli.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 09:46   #896
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Mnie też to dziwi.
Ja bym przepuściła. Przepuszczam też ludzi w markecie, gdy mam pełny koszyk, a widzę, że ktoś za mną ma jedną rzecz. Po prostu się odwracam i mówię "proszę niech pani/pan wejdzie przede mnie bo widzę że tylko jedna rzecz Pan ma".

Ostatnio siedziałam w przychodni i siedziała mama z przedszkolakiem. I slyszalam jak mama mówiła do tego dziecka :" ale się kolejka opóźnia, chyba nie zdążymy na ten występ do twojego przedszkola'. Też sama zaproponowalam, że babeczkę przepuszczę, co mi zależy, nigdzie mi się nie spieszyło, a widziałam, że jej tak.

Nie dziwi mnie to,że ludzie 'nie mają ust, żeby się zapytac'. Większość ludzi to z tych mega zajętych/spieszacych, że jak ich zapytasz, to obrzucają cię wzrokiem, jakby cię zabić chcieli.

Jakos mi korona z głowy z tego powodu nie spadła, że sama to zaproponowalam.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm, czy czas słuchania wrzasku dziecka byłby krótszy, gdyby ktoś je przepuscil? Przecież ta osoba mogła.miec O połowę mniej rzeczy w koszyku niż Ridja, szybko się spakować i ewakuacja. A jak przepusci wrzaskuna przed siebie to będzie wysluchiwac przez cały czas kiedy Ridja wykłada swoje rzeczy, pakuje do siatek i ubiera bombelka w kurteczkę, czapeczkę i szaliczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 09:54   #897
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 154
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Hmm, czy czas słuchania wrzasku dziecka byłby krótszy, gdyby ktoś je przepuscil? Przecież ta osoba mogła.miec O połowę mniej rzeczy w koszyku niż Ridja, szybko się spakować i ewakuacja. A jak przepusci wrzaskuna przed siebie to będzie wysluchiwac przez cały czas kiedy Ridja wykłada swoje rzeczy, pakuje do siatek i ubiera bombelka w kurteczkę, czapeczkę i szaliczek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to też swoją drogą. zależy od długości kolejki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 09:56   #898
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A mi płacz dziecka jest obojętny.

Uważam, że jak ktoś jest na tyle dorosły, żeby zrobić sobie dziecko, to jest też na tyle dorosły, żeby otworzyć buzię i poprosić, jeśli czegoś potrzebuje.

Mi płacz dziecka nie przeszkadza. Skoro tobie też nie, nigdzie się nie spieszyłaś,.to po co miałby ktoś Cię przepuszczać? Widocznie im było wszystko jedno, albo się spieszyli.
Ale może mnie dziwić, że ludziom nie przeszkadza płacz dziecka? serio jesteś pierwszą osobą, która mówi, że jej nie przeszkadza ryk. To jest uwarunkowane gatunkowo, żeby ten płacz nas wku...wiał
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 09:57   #899
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Przyznaję, nie zajrzałam do przepisów, tak sobie tylko rozmyślam. No bo jak sobie przy tym stoliczku skonsumuję dwie buły i mi się co zachce?
Poza tym czy nawet w typowych piekarniach nie sprzedają herbaty/kawy/soków? Tutaj też głośno myślę, bo możliwe, że te piekarnie, które spotykam, to cukiernie-piekarnie.
U mnie w piekarniach nie. Czasem jest tylko mała lodówka z napojami. Jest stolik, ale wtedy to miejsce pewnie nie jest przeznaczone typowo do konsumpcji, a sprzedaży na wynos. Ale co przepisy w innym miescie to inna interpretacja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-06, 10:04   #900
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ale może mnie dziwić, że ludziom nie przeszkadza płacz dziecka? serio jesteś pierwszą osobą, która mówi, że jej nie przeszkadza ryk. To jest uwarunkowane gatunkowo, żeby ten płacz nas wku...wiał
To ja jestem druga. Mi bardziej przeszkadza wrzask marcujących się kotów niż płacz dzieci. To też jest uwarunkowane gatunkowo?
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-19 21:44:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:41.