Izotek, przyjmowanie tabletek anty a seks bez prezerwatywy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-15, 19:57   #1
Nataliaaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 1

Izotek, przyjmowanie tabletek anty a seks bez prezerwatywy


Witam, od pół roku zażywam tabletki antykoncepcyjne oraz izotek. Z powodu że izotek uszkadza płód moja lekarz kazała mi zabezpieczać się 2 sposobami:prezerwatywa i tabletki. Bardzo z partnerem chcielibyśmy kochać się bez, może któraś z Pań była w podobnej sytuacji? Czy raz na jakiś czas możemy odpuścić sobie prezerwatywę?
Nataliaaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-15, 22:44   #2
Parotka_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 30
Dot.: Izotek, przyjmowanie tabletek anty a seks bez prezerwatywy

Izotek jest tak mocnym lekiem, że zaleca sie zabezpieczanie przed ciążą nawet przez pół roku po zakończeniu przyjmowania leku. Jeśli chwilowa przyjemność jest dla Ciebie wazniejsza niż fakt że mogłabyś zajść w ciążę i urodzić chore dziecko to Twój wybór. Skończ lek, potem będziesz balować bez gumki
Parotka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 07:19   #3
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Izotek, przyjmowanie tabletek anty a seks bez prezerwatywy

Cytat:
Napisane przez Parotka_95 Pokaż wiadomość
Izotek jest tak mocnym lekiem, że zaleca sie zabezpieczanie przed ciążą nawet przez pół roku po zakończeniu przyjmowania leku. Jeśli chwilowa przyjemność jest dla Ciebie wazniejsza niż fakt że mogłabyś zajść w ciążę i urodzić chore dziecko to Twój wybór. Skończ lek, potem będziesz balować bez gumki
Przecież przyjmuje antykoncepcje.
Przecież jeśli bierze ją tak jak powinna, to w czym problem? Jak miałaby w tą ciążę zajść? Dla mnie to paranoja, używać gumek i tabletek.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 07:30   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Izotek, przyjmowanie tabletek anty a seks bez prezerwatywy

Cytat:
Napisane przez Nataliaaz Pokaż wiadomość
Witam, od pół roku zażywam tabletki antykoncepcyjne oraz izotek. Z powodu że izotek uszkadza płód moja lekarz kazała mi zabezpieczać się 2 sposobami:prezerwatywa i tabletki. Bardzo z partnerem chcielibyśmy kochać się bez, może któraś z Pań była w podobnej sytuacji? Czy raz na jakiś czas możemy odpuścić sobie prezerwatywę?
Nigdy nie brałam izoteku. Brałam tabletki anty i nie używałam jednocześnie prezerwatyw. W ciążę nie zaszłam. Jeśli będziesz sumiennie je brała, to szans na ciąże brak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 11:14   #5
Parotka_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 30
Dot.: Izotek, przyjmowanie tabletek anty a seks bez prezerwatywy

Skąd pewność, że Izotek nie wpływa na wchłanianie się tabletek anty? Zażywając ten lek jest różnie, obniżony apetyt, osłabienie organizmu.. Bez stosowania leku - jasne wystarczy tylko jedna metoda antykoncepcji, ale przy zażywaniu leku byłabym bardzo ostrożna.
Parotka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-16, 19:06   #6
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Izotek, przyjmowanie tabletek anty a seks bez prezerwatywy

Zgodnie z zaleceniami w ulotce podczas stosowania Izoteku powinno się stosować jedną metodę antykoncepcji niezależną od użytkownika (a więc taką, gdzie nie ma ryzyka, że np zapomni się tabletki. Przykładem takiej antykoncepcji jest spirala) albo dwie różne metody zależne od użytkownika.
Nie znalazłam jasnych stwierdzeń, czy Izotek wpływa na skuteczność antykoncepcji hormonalnej.

Pewnie wzięło się to z tego, że jednak kobietom zdarza się zapomnieć tej tabletki i zdarzają się ciąże podczas izoteku, więc zarówno producenci jak i lekarze włączający lek zabezpieczają się zalecając podwójną antykoncepcję żeby zminimalizować jakiekolwiek ryzyko błędu ludzkiego, bo ewentualne ciąże są naprawdę wysokiego ryzyka.


Zalecenia lekarzy są tylko zaleceniami. Możesz zrobić z nimi autorko co chcesz, ale na własne ryzyko. Nikt nie zagwarantuje Ci, że na pewno nic się nie stanie.

Edytowane przez Cytokina
Czas edycji: 2020-02-16 o 19:08
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-17, 20:16   #7
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Izotek, przyjmowanie tabletek anty a seks bez prezerwatywy

Cytat:
Napisane przez Parotka_95 Pokaż wiadomość
Skąd pewność, że Izotek nie wpływa na wchłanianie się tabletek anty? Zażywając ten lek jest różnie, obniżony apetyt, osłabienie organizmu.. Bez stosowania leku - jasne wystarczy tylko jedna metoda antykoncepcji, ale przy zażywaniu leku byłabym bardzo ostrożna.
Stąd, że tabletki anty oraz Izotek to preparaty po badaniach klinicznych z których wiadomo, że jedno nie wpływa na wchłanianie drugiego.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-18, 13:17   #8
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 775
Dot.: Izotek, przyjmowanie tabletek anty a seks bez prezerwatywy

Brałam izotek i tabletki anty. Seks bez gumki, w ciąży nie jestem. Nie są mi znane przypadki, gdzie kobieta zaszła w ciążę przy tabletkach ze względu na izotek, co najwyżej na zaniedbanie związane z nieregularnym ich przyjmowaniem. W temacie byłam dość zorientowana, różne grupy, fora itd.
Nie ma co panikować, natomiast trzeba bardzo pilnować regularnego brania anty oraz pamiętać o epizodach typu wymioty czy biegunki (wtedy bierze się drugą tabletkę).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magmag0194 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 07:56   #9
Borann
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 21
Dot.: Izotek, przyjmowanie tabletek anty a seks bez prezerwatywy

Tez mi sie wydaje ze kobiety niejednokrotnie zapominają o tym ze pigułki trzeba brać regularnie to jest napisane w ulotce każdych pigułek , przed chwilą sprawdziłam również ulotkę mojej belary i jesli do 12 godzin weźmiemy kolejna tabletkę to jest ok. Ale nie okłamujmy się wiele z nas zapomina nagminnie aby się do tego stosować się dodatkowo nie zabezpiecza.Poza tym trzeba pamietac ze jak jest biegunka ,wymioty to też trzeba dodatkowo zabezpieczyć sie prezerwatywą.
Borann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-01, 20:37   #10
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Izotek, przyjmowanie tabletek anty a seks bez prezerwatywy

może zamiast tabletek zastrzyk?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-01 21:37:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:12.