Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59 - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-15, 09:14   #4531
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
W Polsce pobierają/ będą pobierać tylko od mężczyzn

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dlaczego tak?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 09:29   #4532
kolorowe_jaskolki
Rozeznanie
 
Avatar kolorowe_jaskolki
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 788
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87752410]
Piżama piżamą, ale nie wyobrażam sobie malować się do po domu. Nawet jak wychodzę do sklepu, do którego muszę dojechać komunikacją miejską, to zwykle tego nie robię, ewentualnie symboliczne maźnięcie kredką do oczu.
[/QUOTE]

Ja jestem w stanie to zrozumieć, niektórzy tak mają, że siedzenie cały czas w piżamie i nieogarniętym utrudnia mobilizację, a jak się przyszykujesz to masz taki rytm dnia i po prostu nie czujesz się tak rozleniwiony, więcej można zdziałać. No i znam laski, które po prostu lubią się malować, czują się tak lepiej jak patrzą np. w lustro. Wydaje mi się, że to kwestia przyzwyczajenia, poza tym dużo osób teraz nie siedzi same w domach, tylko np. z partnerem czy z innym współlokatorem i czuje się pewniej wyglądając lepiej.

Ja np. teraz się nie maluję, nie układam włosów, bo by mi się nie chciało, ale fakt, że jak patrzę w lustro to mam takie 'o Boże', można popaść w załamanie nerwowe kiedy trzeba się przyzwyczaić do nowego wizerunku
kolorowe_jaskolki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 09:40   #4533
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87752410]Piżama piżamą, ale nie wyobrażam sobie malować się do po domu. Nawet jak wychodzę do sklepu, do którego muszę dojechać komunikacją miejską, to zwykle tego nie robię, ewentualnie symboliczne maźnięcie kredką do oczu.

Byłam kiedyś oglądać mieszkanie i laska ("współlokatorka") chodziła po domu w wysokich szpilkach. Po domu! Ja ogólnie nie jestem fanką szpilek, ale jeszcze na imprezę jestem w stanie je zrozumieć. Ale po domu? Zdecydowałam się na to mieszkanie i laska szybko okazała się chora psychicznie. Nawet nie przesadzam - po kilku dniach wyskoczyła na mnie z łapami i jak zaczęłam wrzeszczeć, żeby się odsunęła wezwała policję. Traumatyczne przeżycie.

Od tej pory mam głęboki uraz do osób, które nawet w domu starają się wyglądać bardzo "wyjściowo", traktuję to jako przejaw narcyzmu.[/QUOTE]
A mnie bardzo dziwi takie podejście. Narcyzm bo ktoś się maluje siedząc w domu?
Poza tym jak się z kimś mieszka, to kompletnie nie rozumiem podejścia, że w domu można wyglądać byle jak. To współmieszkaniec gorszy od randomów na ulicy?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 09:43   #4534
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87752410]Z wątku obok:



Piżama piżamą, ale nie wyobrażam sobie malować się do po domu. Nawet jak wychodzę do sklepu, do którego muszę dojechać komunikacją miejską, to zwykle tego nie robię, ewentualnie symboliczne maźnięcie kredką do oczu.

Byłam kiedyś oglądać mieszkanie i laska ("współlokatorka") chodziła po domu w wysokich szpilkach. Po domu! Ja ogólnie nie jestem fanką szpilek, ale jeszcze na imprezę jestem w stanie je zrozumieć. Ale po domu? Zdecydowałam się na to mieszkanie i laska szybko okazała się chora psychicznie. Nawet nie przesadzam - po kilku dniach wyskoczyła na mnie z łapami i jak zaczęłam wrzeszczeć, żeby się odsunęła wezwała policję. Traumatyczne przeżycie.

Od tej pory mam głęboki uraz do osób, które nawet w domu starają się wyglądać bardzo "wyjściowo", traktuję to jako przejaw narcyzmu.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez kolorowe_jaskolki Pokaż wiadomość
Ja jestem w stanie to zrozumieć, niektórzy tak mają, że siedzenie cały czas w piżamie i nieogarniętym utrudnia mobilizację, a jak się przyszykujesz to masz taki rytm dnia i po prostu nie czujesz się tak rozleniwiony, więcej można zdziałać. No i znam laski, które po prostu lubią się malować, czują się tak lepiej jak patrzą np. w lustro. Wydaje mi się, że to kwestia przyzwyczajenia, poza tym dużo osób teraz nie siedzi same w domach, tylko np. z partnerem czy z innym współlokatorem i czuje się pewniej wyglądając lepiej.

Ja np. teraz się nie maluję, nie układam włosów, bo by mi się nie chciało, ale fakt, że jak patrzę w lustro to mam takie 'o Boże', można popaść w załamanie nerwowe kiedy trzeba się przyzwyczaić do nowego wizerunku
O to ja tak mam.
Jak mam urlop, albo wolny dzień to staram się jak najszybciej zmienić piżamę na ubranie, chociaż rzęsy pomalować i się uczesać.
Wtedy mam ochotę i siłę robić cokolwiek, inaczej jestem rozmemłana cały dzień.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 09:58   #4535
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Nie będę krytykowała, jeżeli ktoś ma potrzebę malowania się w domu. Wolny wybór.

Ja siedząc w domu nie mam się potrzeby nawet ubierać.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 10:00   #4536
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
O to ja tak mam.
Jak mam urlop, albo wolny dzień to staram się jak najszybciej zmienić piżamę na ubranie, chociaż rzęsy pomalować i się uczesać.
Wtedy mam ochotę i siłę robić cokolwiek, inaczej jestem rozmemłana cały dzień.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak samo. W obecnej sytuacji nawet na wyjście do Tesco robię sobie ładne brwi, w ruch idzie highlighter, żeby każdy widział te kości policzkowe, szminka i koordynujący dresik. Fajnie, ze ludzie lubią dbać o siebie (ok, ok, brak makijażu nie oznacza zaniedbania) nawet jak teoretycznie nie musza.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 10:02   #4537
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-15, 11:20   #4538
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Dziwi mnie, że ludzie nie rozumieją, że kiedy jest napisane o przedsiębiorcy, że "majątek osoby X wycenia się na 8 mln PLN", to wcale nie znaczy, że osoba X ma 8 mln na koncie w banku i że co tam, że musi zamknąć działalność albo że czemu zwalnia ludzi, skoro ma tyle piniendzy!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 11:26   #4539
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87752410]Z wątku obok:



Piżama piżamą, ale nie wyobrażam sobie malować się do po domu. Nawet jak wychodzę do sklepu, do którego muszę dojechać komunikacją miejską, to zwykle tego nie robię, ewentualnie symboliczne maźnięcie kredką do oczu.

Byłam kiedyś oglądać mieszkanie i laska ("współlokatorka") chodziła po domu w wysokich szpilkach. Po domu! Ja ogólnie nie jestem fanką szpilek, ale jeszcze na imprezę jestem w stanie je zrozumieć. Ale po domu? Zdecydowałam się na to mieszkanie i laska szybko okazała się chora psychicznie. Nawet nie przesadzam - po kilku dniach wyskoczyła na mnie z łapami i jak zaczęłam wrzeszczeć, żeby się odsunęła wezwała policję. Traumatyczne przeżycie.

Od tej pory mam głęboki uraz do osób, które nawet w domu starają się wyglądać bardzo "wyjściowo", traktuję to jako przejaw narcyzmu.[/QUOTE]

Ja się lubię malować, ale do narcyza mi baaaardzo daleko
Często się maluję, jak mam wideokonferencję z pracy. Czasem dla poprawy humoru, jak mi krosta wyskoczy, żeby nie widzieć jej, jak przechodzę obok lustra. Czasem rzęsy maznę.
Nie chodzę w pełnym makijażu. Takiego nie robię zresztą nigdy poza okazjami typu sylwester, wesele.
Więc chyba nie do końca zrozumiałaś. Poza tym tak samo, jak można się psiknąć perfumami, mieć w domu pomalowane paznokcie, ogolone nogi, to chyba też można pomalować rzęsy albo maznąć twarz korektorem. Czy to już narcyzm?

Szpilek po domu kompletnie nie rozumiem. Zdarzyło mi się nosić z 10 minut, żeby sprawdzić, czy wygodne i stabilne i czułam się kretyńsko, jak mi stukały obcasy na panelach.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 11:37   #4540
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Ja właśnie wyperfumowałam się do siedzenia przed laptopem.
I paznokcie pomalowałam.

Edytowane przez I am Rock
Czas edycji: 2020-04-15 o 11:38
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 12:50   #4541
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dlaczego tak?
Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Kurcze, też nie mogę znaleźć info, o co dokładnie chodzi. Tylko coś o ciąży:
https://poranny.pl/rckik-czeka-na-oz...ar/c1-14916298
"Nie wszyscy będą mogli oddać to osocze. Musimy wykluczyć osoby, które w przeszłości miały przetoczoną krew lub jej składniki, a także kobiety, które kiedykolwiek były w ciąży - wylicza prof. Radziwon."
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-15, 12:58   #4542
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Też się maluje po domu. Teraz akurat niecodziennie z czystego lenistwa, ale w normalnych czasach, weekend jak każdy dzień czyli idę się wykąpać, potem odrazu makijaż, ciuch (w domu jakis dres czy legginsy). Potem jak mi się zachce zakupów czy lodów w kawiarni to nie muszę się już szykować tylko zmieniam ciuch i wsio. Teraz to i czasem ful mega make up se zrobię, ostatnio przywaliłam takie ciemne smokey i perfumy też stosuje. Ja z kolei nie rozumiem jak można chodzić rozmemłanym non stop, bo przecież nigdzie nie idę. Ok, jasne, że mam takie dni, teraz nawet sporo, ale jak popatrzę w lustro to odrazu mi gorzej też nie mam ochoty zeby mnie mój facet oglądał wiecznie taką w piżamie, z tłustym wlosem i bez makijażu. Nie mam z tym problemu, on to już całkiem nie ma, ale sama z siebie nie chce mu się pokazywać tylko i wyłącznie w wydaniu na kluchę.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 13:12   #4543
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87753483]Też się maluje po domu. Teraz akurat niecodziennie z czystego lenistwa, ale w normalnych czasach, weekend jak każdy dzień czyli idę się wykąpać, potem odrazu makijaż, ciuch (w domu jakis dres czy legginsy). Potem jak mi się zachce zakupów czy lodów w kawiarni to nie muszę się już szykować tylko zmieniam ciuch i wsio. Teraz to i czasem ful mega make up se zrobię, ostatnio przywaliłam takie ciemne smokey i perfumy też stosuje. Ja z kolei nie rozumiem jak można chodzić rozmemłanym non stop, bo przecież nigdzie nie idę. Ok, jasne, że mam takie dni, teraz nawet sporo, ale jak popatrzę w lustro to odrazu mi gorzej też nie mam ochoty zeby mnie mój facet oglądał wiecznie taką w piżamie, z tłustym wlosem i bez makijażu. Nie mam z tym problemu, on to już całkiem nie ma, ale sama z siebie nie chce mu się pokazywać tylko i wyłącznie w wydaniu na kluchę.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Jak dla mnie rozmemlanie to wlasnie tluste wlosy i ogolna nieswiezosc - na przyklad jak ktos z lenistwa nie bierze prysznica. Ja nawet jesli nigdzie nie chodze, to i tak biore prysznic jak zwykle dwa razy dziennie i co rano myje wlosy, ale chodze caly czas w domowych ciuchach - czyli dres/legginsy/flanele, do tego bez makijazu i wlosow tez nie ukladam, po prostu daje im wyschnac po myciu i tyle. Ale ogolnie poza praca przez 99% czasu sie nie maluje, wiec tutaj sie nic nie zmienilo. Tylko wychodzac gdzies na dluzej ubieram sie ladnie, jesli tylko jade na chwile autem do sklepu po mleko to nie widze takiej potrzeby.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 13:15   #4544
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 13:19   #4545
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie rozmemlanie to wlasnie tluste wlosy i ogolna nieswiezosc - na przyklad jak ktos z lenistwa nie bierze prysznica. Ja nawet jesli nigdzie nie chodze, to i tak biore prysznic jak zwykle dwa razy dziennie i co rano myje wlosy, ale chodze caly czas w domowych ciuchach - czyli dres/legginsy/flanele, do tego bez makijazu i wlosow tez nie ukladam, po prostu daje im wyschnac po myciu i tyle. Ale ogolnie poza praca przez 99% czasu sie nie maluje, wiec tutaj sie nic nie zmienilo. Tylko wychodzac gdzies na dluzej ubieram sie ladnie, jesli tylko jade na chwile autem do sklepu po mleko to nie widze takiej potrzeby.
mam identyczne podejście.
to że się nie maluję i nie stroję chodząc po domu nie oznacza, że się nie myję i chodzę w tygodniowych ubraniach.

i też nie wiem co po się malować i stroić idąc do sklepu po mleko. jak mnie człowiek na ulicy zobaczy bez makijażu to nie umrze ani on, ani ja
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 13:25   #4546
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Absolutnie rozumiem to, że ktoś nawet siedząc w domu się maluje. Dziwi mnie jednak, kiedy ktoś mówi, że siedzenie bez makijażu czy pomalowanych paznokci to rozmemłanie, a słyszałam kiedyś wręcz, że to zaniedbanie. Dla mnie zaniedbanie to siedzenie brudnym, w tłustych włosach i przepoconych ubraniach. Dopóki ktoś dba o higienę to jest dla mnie "zadbany", makijaż to tylko dodatek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 13:26   #4547
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
być może to ma głębszy sens. terapie osoczem były już wcześniej stosowane i nie zawsze się to kończyło dobrze dla leczonych - pojawiają się czasem groźne skutki uboczne. czytałam o tym wczoraj ale nie mogę znaleźć źródła w tym momencie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 13:29   #4548
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Absolutnie rozumiem to, że ktoś nawet siedząc w domu się maluje. Dziwi mnie jednak, kiedy ktoś mówi, że siedzenie bez makijażu czy pomalowanych paznokci to rozmemłanie, a słyszałam kiedyś wręcz, że to zaniedbanie. Dla mnie zaniedbanie to siedzenie brudnym, w tłustych włosach i przepoconych ubraniach. Dopóki ktoś dba o higienę to jest dla mnie "zadbany", makijaż to tylko dodatek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Otoz to
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 13:43   #4549
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Tez nawet podczas siedzenia w domu raczej unikam rozmemłania. Pewnie - łażę w domowych ciuchach, ale jezeli chodzi o mycie czy malowanie to moze poza jakimis pojedynczymi dniami raczej trzymam identyczny rygor co przed wyrzuceniem nas do pracowania z domu. Tak po prostu, dla siebie bo wole patrzec w lustro i widziec raczej wyglad do ktorego jestem przyzwyczajona.
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-15, 13:55   #4550
kolorowe_jaskolki
Rozeznanie
 
Avatar kolorowe_jaskolki
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 788
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87753483]nie mam ochoty zeby mnie mój facet oglądał wiecznie taką w piżamie, z tłustym wlosem i bez makijażu. Nie mam z tym problemu, on to już całkiem nie ma, ale sama z siebie nie chce mu się pokazywać tylko i wyłącznie w wydaniu na kluchę.
[/QUOTE]

Ale chyba jest coś pomiędzy niemyciem się i tłustymi włosami a makijażem i wyjściowymi ubraniami. Myślę, że większość z nas raczej nie zapomina o braniu prysznica i myciu włosów
kolorowe_jaskolki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 14:00   #4551
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

A ja nawet jak jestem czysta, a jestem czysta zawsze, bo się myje codziennie i włosy również, to bywam taka właśnie rozmemłana. Jak ktoś ogólnie rzadko się maluje, to pewnie, że brak makijażu wielkiej różnicy nie robi. Ja też na wakacjach na przykład, łażę bez mejkapu, może korektora trochę lub podkładu, bo mam tłustą cerę, rozszerzone pory jak to przy tłustej skórze często bywa, czasem jakiś wyprysk i jak idę gdzieś to lubię mieć chociaż podkład trochę czy korektora. Dziś też się nie malowalam, a mam robotników w ogrodzie i z nimi rozmawiam, jakoś żyje. Jakbym teraz musiała iść do biedry po mleko to bym tylko się podkładem pomalowała trochę.
Do pracy bez makijażu never. Nigdy mi się to nie zdarzyło. Zawsze pełny makijaż, oczy, cienie (ale takie w kolorach ziemii, neutralne raczej), jakąś kreską, rzęsy, bronzer, róż.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 14:01   #4552
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Ja chodzę w domowych ciuchach. Zeszłam z myciem włosów do co drugi dzień. Nie maluję się.
Myślę że pomiędzy chodzeniem bez prysznica w brudnym dresie a makijażu i wyjściowych ciuchach są też inne opcje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 14:05   #4553
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez kolorowe_jaskolki Pokaż wiadomość
Ale chyba jest coś pomiędzy niemyciem się i tłustymi włosami a makijażem i wyjściowymi ubraniami. Myślę, że większość z nas raczej nie zapomina o braniu prysznica i myciu włosów
No u mnie tłusty włos to jest 1 dzień niemycia, więc nie jest to jakiś szczególny brak higieny jeśli chodzi o częstotliwość, a jednak u mnie już jest efekt tłustego fuj włosa.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

I u mnie efekt na kluchę to nie brak higieny jako takiej. Wystarczy, że z rana nie umyje włosów, będę chodzić w piżamie (czystej) i bez makijażu i ja już się czuje jak klucha. A nie jestem przecież jakąś brudna czy śmierdząca. Ale chodzić po domu w miniówach, kapciuszki z.puszkiem na obcasie, makijaż jak na galę i włosy w kok to jeszcze gorzej niż na kluchę jak dla mnie

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 14:09   #4554
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Rano wzięłam prysznic, ale się nie ubrałam, bo i tak siedzę w domu. Tak, wiem, jestem butchem
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 14:11   #4555
kolorowe_jaskolki
Rozeznanie
 
Avatar kolorowe_jaskolki
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 788
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87753667]No u mnie tłusty włos to jest 1 dzień niemycia, więc nie jest to jakiś szczególny brak higieny jeśli chodzi o częstotliwość, a jednak u mnie już jest efekt tłustego fuj włosa.
[/QUOTE]

Ale jest coś pomiędzy, np. ja. Nie maluję się, nie układam włosów, a jednak myję włosy na tyle często, żeby wyglądały świeżo. Chodzi mi o to, że nie ma tu tylko skrajności, bo pojawia się to tutaj jako argument, że 'ja nie mogłabym chodzić w tłustych włosach', a to jest zupełnie osobna kwestia niż mejkapik czy jakiś inny ciuch niż onesie
kolorowe_jaskolki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 14:18   #4556
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez kolorowe_jaskolki Pokaż wiadomość
Ale jest coś pomiędzy, np. ja. Nie maluję się, nie układam włosów, a jednak myję włosy na tyle często, żeby wyglądały świeżo. Chodzi mi o to, że nie ma tu tylko skrajności, bo pojawia się to tutaj jako argument, że 'ja nie mogłabym chodzić w tłustych włosach', a to jest zupełnie osobna kwestia niż mejkapik czy jakiś inny ciuch niż onesie
Ale przecież ja nikomu nie wpieram, że jak chodzi bez makijażu to tak jakby chodził z brudnymi włosami. Przecież to chyba jasne. Spora część kobiet w ogóle się nie maluje i nie mam z tym absolutnie żadnego problemu, nie uważam ich za rozmemłane. Higiena to jest podstawa, a reszta to według upodobań.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 14:27   #4557
kolorowe_jaskolki
Rozeznanie
 
Avatar kolorowe_jaskolki
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 788
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Chodzi o to, że napisałaś to tak jakby to było alternatywą

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;87753483]też nie mam ochoty zeby mnie mój facet oglądał wiecznie taką w piżamie, z tłustym wlosem i bez makijażu. [/QUOTE]
kolorowe_jaskolki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 14:39   #4558
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie rozmemlanie to wlasnie tluste wlosy i ogolna nieswiezosc - na przyklad jak ktos z lenistwa nie bierze prysznica. Ja nawet jesli nigdzie nie chodze, to i tak biore prysznic jak zwykle dwa razy dziennie i co rano myje wlosy, ale chodze caly czas w domowych ciuchach - czyli dres/legginsy/flanele, do tego bez makijazu i wlosow tez nie ukladam, po prostu daje im wyschnac po myciu i tyle. Ale ogolnie poza praca przez 99% czasu sie nie maluje, wiec tutaj sie nic nie zmienilo. Tylko wychodzac gdzies na dluzej ubieram sie ladnie, jesli tylko jade na chwile autem do sklepu po mleko to nie widze takiej potrzeby.

Ja mam podobnie, ale włosy myję rzadziej niż gdybym wychodziła.


Zwykle myję co dwa/trzy dni. W kwarantannie zawsze myję co 3.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 14:44   #4559
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

Cytat:
Napisane przez kolorowe_jaskolki Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że napisałaś to tak jakby to było alternatywą
Nie bierz tego do siebie, bo najwyraźniej się źle wyraziłam, sam brak makijażu nie jest żadnym niechlujstwem. Bardziej całokształt, czyli wszystko co wymieniłam, ale to też chodzi o mnie i mój osobisty odbiór mojej rozmemłanej osoby ostatnio się czuje rozmemłana 5/7 dni w tygodniu mimo zachowania higieny i czasem makijażu. Okazuje się, że to też stan umysłu po prostu, jakieś takie rozmemłanie intelektualne. Ale jak mam się czuć nierozciapana jak siedzę z dzieckiem non stop, nigdzie się wyjść nie da. Nawet straciłam chęć do czytania. Moje rozrywki to netflix i wizaż. Makijaż tego nie uratuje.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-15, 15:15   #4560
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 59

ja nawet, gdy mam HO to lubię se mejkapa szczelić żeby mieć tę namiastkę normalności w tej nienormalności,w której przyszło mi żyć.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-19 21:44:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:16.