Staraczki 2019 cz.5 - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-19, 10:07   #3811
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 695
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

dzień dobry
co do tej smakowej glukozy, to są podzielone zadania. jeśli bardzo chcemy to lepiej wcisnąć sok z połowy cytryny niż kupować smakową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 10:27   #3812
Essence89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 695
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
kawa z rana niepotrzebna po takim skoku ciśnienia no cóż, znam to


Witaj ! Pięknie, że się udało. Może podzielisz się swoją historią starań?
Tak na prawdę nie ma o czym mówić. Tak jak pisałam wczesniej, staraliśmy się 16 cykli, myślę, że po około 4-5 miesiącach zaczęłam się martwić wraz z mężem, że coś jest nie tak. Miałam gorsze i lepsze dni. Zaczęłam mierzyć temperaturę, używać testów owulacyjnych. Kupiłam Conceive Plus - brak jakichkolwiek rezultatów. Olej z wiesiołka i jeszcze jakieś tabsy, nie pamiętam nazwy. W ostatnim cyklu postanowiłam w końcu zapisać się do specjalisty ( wiedziałam, że ma bardzo dobre opinie, wielu osobom pomógł - moja mama do tej pory się śmieje, że jestem jego córka, bo zaszła zaraz po pierwszej wizycie w ciążę po dwóch latach starań ) ale tak naprawdę nie dopuszczałam do siebie mysli, że coś może być nie tak i to odwlekałam. Pamiętam, że w cyklu, w którym się udało byłam zrezygnowana. Mężowi powiedziałam, że nie ma szans na zapłodnienie w tym cyklu bo testy owulacyjne pokazały mi owulacje tydzień wcześniej a nie mogliśmy się wtedy przytulać... Więc przytulanki były bez żadnej spiny i nadziei.
Pierwszy raz w życiu dostałam zgagi gdzieś na tydzień przed spodziewaną miesiączka... I pewnego dnia, pare dni przed @ poczułam się bardzo źle, bardzo. Musiałam się zwolnić z pracy, w ogóle czułam się tak jakbym miała wirusa jakiegoś. Poszłam do rodzinnego i ten zlecił mi badania, kazał wrócić w piątek z wynikami i po leki. Przy okazji zmierzyłam sobie hormony, bo już chciałam mieć komplet badań przed wizytą u ginekologa. Po odebraniu wyników załamałam się, ponieważ wszystkie wyniki miałam idealne jedynie zwiększona ilość białych krwinek. Pamiętam, że zadzwoniłam do męża z płaczem - wiem, to chore człowiek płacze, że jest zdrowy, ale wtedy naprawdę chciałam znać przyczynę dlaczego się nie udaje. Jednak przed pójściem do ogólnego z wynikami postanowiłam jeszcze zrobić test ciążowy ... i zobaczyłam swoją upragnioną kreskę . Śmieje się teraz, że mój ginekolog to taki specjalista, że wystarczy o nim pomyśleć i już się w ciążę zachodzi . Ale tak na poważnie miałam problemy w trakcie ciąży, gdyby nie mój ginekolog to nie wiem czy nie straciłabym tej ciąży. W pewny momencie, bazując na moich objawach stwierdził, że mogę mieć problem z nerkami. I faktycznie, zastój pierwszego stopnia. Szybko przepisał mi leki, jednak miesiąc później trafiłam do szpitala pod jego opiekę już z zastojem stopnia drugiego. Naprawdę gdyby nie szybka jego reakcja i gdyby nie to, że wczesniej zdiagnozował mi ten zastój mogłoby się skończyć to tragicznie i dla mnie i dla dziecka. Miałam gigantycznie przekroczony CRP i duże ryzyko złapania sepsy. Jestem teraz pod ścisłą kontrolą i cały czas na lekach. Dzidzia rozwija się super. Już niedługo ustalamy termin cc. Ze względu na ten zastój, lekarz nie chce ryzykować do naturalnego rozwiązania. Tym bardziej, że nerka znowu zaczyna mi dokuczać.
Chcę Wam dziewczyny życzyć dużo szczęścia i udanych przytulanek, nie zwlekajcie tak jak ja z lekarzem, zaoszczedzi Wam to dużo czasu, stresu i smutku. Teraz wiem, że nerki mogą być też przyczyną problemów z zajściem w ciążę, po porodzie będę musiała zrobić z nimi porządek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Essence89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 10:42   #3813
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez Essence89 Pokaż wiadomość
Tak na prawdę nie ma o czym mówić. Tak jak pisałam wczesniej, staraliśmy się 16 cykli, myślę, że po około 4-5 miesiącach zaczęłam się martwić wraz z mężem, że coś jest nie tak. Miałam gorsze i lepsze dni. Zaczęłam mierzyć temperaturę, używać testów owulacyjnych. Kupiłam Conceive Plus - brak jakichkolwiek rezultatów. Olej z wiesiołka i jeszcze jakieś tabsy, nie pamiętam nazwy. W ostatnim cyklu postanowiłam w końcu zapisać się do specjalisty ( wiedziałam, że ma bardzo dobre opinie, wielu osobom pomógł - moja mama do tej pory się śmieje, że jestem jego córka, bo zaszła zaraz po pierwszej wizycie w ciążę po dwóch latach starań ) ale tak naprawdę nie dopuszczałam do siebie mysli, że coś może być nie tak i to odwlekałam. Pamiętam, że w cyklu, w którym się udało byłam zrezygnowana. Mężowi powiedziałam, że nie ma szans na zapłodnienie w tym cyklu bo testy owulacyjne pokazały mi owulacje tydzień wcześniej a nie mogliśmy się wtedy przytulać... Więc przytulanki były bez żadnej spiny i nadziei.
Pierwszy raz w życiu dostałam zgagi gdzieś na tydzień przed spodziewaną miesiączka... I pewnego dnia, pare dni przed @ poczułam się bardzo źle, bardzo. Musiałam się zwolnić z pracy, w ogóle czułam się tak jakbym miała wirusa jakiegoś. Poszłam do rodzinnego i ten zlecił mi badania, kazał wrócić w piątek z wynikami i po leki. Przy okazji zmierzyłam sobie hormony, bo już chciałam mieć komplet badań przed wizytą u ginekologa. Po odebraniu wyników załamałam się, ponieważ wszystkie wyniki miałam idealne jedynie zwiększona ilość białych krwinek. Pamiętam, że zadzwoniłam do męża z płaczem - wiem, to chore człowiek płacze, że jest zdrowy, ale wtedy naprawdę chciałam znać przyczynę dlaczego się nie udaje. Jednak przed pójściem do ogólnego z wynikami postanowiłam jeszcze zrobić test ciążowy ... i zobaczyłam swoją upragnioną kreskę . Śmieje się teraz, że mój ginekolog to taki specjalista, że wystarczy o nim pomyśleć i już się w ciążę zachodzi . Ale tak na poważnie miałam problemy w trakcie ciąży, gdyby nie mój ginekolog to nie wiem czy nie straciłabym tej ciąży. W pewny momencie, bazując na moich objawach stwierdził, że mogę mieć problem z nerkami. I faktycznie, zastój pierwszego stopnia. Szybko przepisał mi leki, jednak miesiąc później trafiłam do szpitala pod jego opiekę już z zastojem stopnia drugiego. Naprawdę gdyby nie szybka jego reakcja i gdyby nie to, że wczesniej zdiagnozował mi ten zastój mogłoby się skończyć to tragicznie i dla mnie i dla dziecka. Miałam gigantycznie przekroczony CRP i duże ryzyko złapania sepsy. Jestem teraz pod ścisłą kontrolą i cały czas na lekach. Dzidzia rozwija się super. Już niedługo ustalamy termin cc. Ze względu na ten zastój, lekarz nie chce ryzykować do naturalnego rozwiązania. Tym bardziej, że nerka znowu zaczyna mi dokuczać.
Chcę Wam dziewczyny życzyć dużo szczęścia i udanych przytulanek, nie zwlekajcie tak jak ja z lekarzem, zaoszczedzi Wam to dużo czasu, stresu i smutku. Teraz wiem, że nerki mogą być też przyczyną problemów z zajściem w ciążę, po porodzie będę musiała zrobić z nimi porządek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To super, że znalazłaś takiego lekarza, który faktycznie przejmuje się swoimi pacjentkami i trzyma rękę na pulsie. Człowiek czuje się taki zaopiekowany wtedy
też uważam, że warto zacząć diagnostykę wcześniej jeśli mamy jakiekolwiek podstawy do tego, żeby mieć wątpliwości co do swojego / partnera stanu zdrowia. A czasem może być wszystko niby ok, ale i tak się nie udaje. Wychodzę z założenia, że generalnie na wszystko musi być odpowiedni czas. Pierwsze starania mieliśmy z mężem dokładnie rok temu także jakby się udało mielibyśmy już małego brzdąca, a to nie jest w tej chwili dla nas dobry czas pod kątem finansowym. Zaczynamy dopiero wychodzić na prostą i w marcu '20 odbieramy nasze wymarzone m3 także smieje się, że może mały pokój będziemy już urządzać dla kogoś. Ostatnio mam straszną fazę, że chciałabym mieć córeczkę. Moja najbliższa przyjaciółka dowiedziała się, że spodziewa się córki i reszta moich przyjaciółek też ma same córy także marzę sobie o takiej. a nawet dwóch Ale tak naprawdę najważniejsze, żeby maluch był zdrowy obojętnie jakiej płci. [COLOR="Silver"]

Edytowane przez rysienka
Czas edycji: 2020-05-19 o 10:46
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 11:22   #3814
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

A czy to straszne że bardzo chciałabym dziecko ale tylko dziewczynkę? Przyjmuje że mogę mieć chłopca ale wtedy radość nie jest taka duża jak przy dziewczynce.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 11:36   #3815
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
A czy to straszne że bardzo chciałabym dziecko ale tylko dziewczynkę? Przyjmuje że mogę mieć chłopca ale wtedy radość nie jest taka duża jak przy dziewczynce.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niejest to straszne, bo ja przy drugim też baaardzo chciałam dziewczynkę teraz podobnie bo wizja chłopaka mnie przeraza🤭

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 11:43   #3816
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Dziewczyny co mają owufriends i mierzą temp powiedzcie czemu mi takie coś się zrobilo przy wbijaniu temp?? Screenshot_20200519_124148_pl.ovufriend.app.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 11:48   #3817
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co mają owufriends i mierzą temp powiedzcie czemu mi takie coś się zrobilo przy wbijaniu temp?? Załącznik 7716750

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Najwyraźniej był 3 dniowy skok temperatury i ovufriend przeliczył, że owulacja była jednak 13tego dnia.
Zgadza się z wykresem? Z testami owu?

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-19, 11:50   #3818
Essence89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 695
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
To super, że znalazłaś takiego lekarza, który faktycznie przejmuje się swoimi pacjentkami i trzyma rękę na pulsie. Człowiek czuje się taki zaopiekowany wtedy
też uważam, że warto zacząć diagnostykę wcześniej jeśli mamy jakiekolwiek podstawy do tego, żeby mieć wątpliwości co do swojego / partnera stanu zdrowia. A czasem może być wszystko niby ok, ale i tak się nie udaje. Wychodzę z założenia, że generalnie na wszystko musi być odpowiedni czas. Pierwsze starania mieliśmy z mężem dokładnie rok temu także jakby się udało mielibyśmy już małego brzdąca, a to nie jest w tej chwili dla nas dobry czas pod kątem finansowym. Zaczynamy dopiero wychodzić na prostą i w marcu '20 odbieramy nasze wymarzone m3 także smieje się, że może mały pokój będziemy już urządzać dla kogoś. Ostatnio mam straszną fazę, że chciałabym mieć córeczkę. Moja najbliższa przyjaciółka dowiedziała się, że spodziewa się córki i reszta moich przyjaciółek też ma same córy także marzę sobie o takiej. a nawet dwóch Ale tak naprawdę najważniejsze, żeby maluch był zdrowy obojętnie jakiej płci. [COLOR="Silver"]
Dokladnie tak! Ja też uważam, że czasami się tak układa, że los wie kiedy jest najlepsza pora. My dopiero niedawno się wprowadzilismy do domku, też z finansami krucho, pokoj dziecka jeszcze nie jest wyszykowany. Gdyby ciąża trafiła się wcześniej byłoby jeszcze ciężej i pewnie nie mieszkalibysmy jeszcze na swoim. Dodatkowo stres zwiazany z budową i przeprowadzką na pewno nie pomagał by rozwojowi ciąży, dlatego cieszę się, że jest jak jest a Tobie życzę udanej przeprowadzki i szykowania właśnie pokoiku dla dzidzi !
Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
A czy to straszne że bardzo chciałabym dziecko ale tylko dziewczynkę? Przyjmuje że mogę mieć chłopca ale wtedy radość nie jest taka duża jak przy dziewczynce.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przyznam się, że miałam tak samo. Ciąża wielki szok i szczęście, później byłam przekonana, że będzie dziewczynka jest chłopczyk, na pewno bardziej bym się cieszyła z dziewczynki ale tak naprawdę kocham już tego dzieciaka tak mocno, że teraz się cieszę, że bedzie chłopak. Oczywiscie dalej mam w glowie, że druga to już musi być dziewczynka koniecznie!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Essence89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 11:51   #3819
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;87861930]Najwyraźniej był 3 dniowy skok temperatury i ovufriend przeliczył, że owulacja była jednak 13tego dnia.
Zgadza się z wykresem? Z testami owu?

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ale ze jak z wykresem? No testy robiłam poniedz wtorek i środę i wtedy były pozytywne(czyli 12,13,14 dc) tak samo zauważyłam że dzień w którym wypada mi okres się przesunął na normalny termin. Bo ja ogółem powinnam mieć w niedzielę ale dziewczyny mówiły ze jeżeli owu wypadła później to okres mi sie przesunie i gdy apka mi wyznaczyła owu to okres mi się przesunął na wtorek/środe a teraz widzę że znowu wrócił na normalny termin

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 12:05   #3820
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Ale ze jak z wykresem? No testy robiłam poniedz wtorek i środę i wtedy były pozytywne(czyli 12,13,14 dc) tak samo zauważyłam że dzień w którym wypada mi okres się przesunął na normalny termin. Bo ja ogółem powinnam mieć w niedzielę ale dziewczyny mówiły ze jeżeli owu wypadła później to okres mi sie przesunie i gdy apka mi wyznaczyła owu to okres mi się przesunął na wtorek/środe a teraz widzę że znowu wrócił na normalny termin

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Z wykresem temperatury.
Bo rozumiem, że mierzysz temperaturę? Coś jeszcze wprowadzasz do apki?
Na jakiejś podstawie ten termin przesunął. Założyłam, że na podstawie temperatury, pewnie testy owu tez wprowadziłaś.

Skoro test pozytywny 12 to owu faktycznie mogła być 13. Ja tak to rozumiem.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 12:21   #3821
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Czyli tak jak myslalam, mialas owu 12 maja w dniu spadku temp? Mi tez sie wydaje, ze mialam 12.05, tez mam wtedy spadek, ale mi z kolei przesunelo owu na 15.05, co mnie troche dziwi, ale wydaje mi sie ze jednak mialam 12 i to sie zmieni jeszcze w kalkulatorach.

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Te kalkulatory takie sa, one pokazuja owu tak pi razy drzwi, im wiecej wykresow wpiszesz tym lepiej bedzie ci pokazywac. Chociaz pewnie nie bedziesz miala okazji, bo okres sie juz nie pojawi Kiedy testujesz??
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-19, 12:28   #3822
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;87861978]Z wykresem temperatury.
Bo rozumiem, że mierzysz temperaturę? Coś jeszcze wprowadzasz do apki?
Na jakiejś podstawie ten termin przesunął. Założyłam, że na podstawie temperatury, pewnie testy owu tez wprowadziłaś.

Skoro test pozytywny 12 to owu faktycznie mogła być 13. Ja tak to rozumiem.

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Tak do apki wbijam temperature i testy owu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:26 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Czyli tak jak myslalam, mialas owu 12 maja w dniu spadku temp? Mi tez sie wydaje, ze mialam 12.05, tez mam wtedy spadek, ale mi z kolei przesunelo owu na 15.05, co mnie troche dziwi, ale wydaje mi sie ze jednak mialam 12 i to sie zmieni jeszcze w kalkulatorach.

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Te kalkulatory takie sa, one pokazuja owu tak pi razy drzwi, im wiecej wykresow wpiszesz tym lepiej bedzie ci pokazywac. Chociaz pewnie nie bedziesz miala okazji, bo okres sie juz nie pojawi Kiedy testujesz??
Ojj jakoś nieczuje ze tym razem się udało za szybko by było. Właśnie ty mi chyba pisałaś że tego 12maja mogła być owu, ale takie naprawdę piękne kreski to wyszły mi dopiero w środę ale to też były inne testy bo te Allegrowe miały te kreski takie sobie🤷☠♀️
Ja mam mieć okres w niedzielę i mam je zawsze punktualnie i niebardzo mi pasowało że jak owu później to i okres się przesunie bo naprawdę od długiego czasu mam taką samą liczbę dc. No ale zobaczymy czy przyjdzie 🤷☠♀️

Szczerze to jestem podłamana bo od kad mam opryszczke tzn od soboty wogole nie tz gada ze w ten sposób to my dziecka nie zrobimy... Ale ja nie potrafię bez całowania bo to takie mechaniczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

A znowu flo mimo że wbiłam temp wyznaczyło owu na 16dc czyli czwartek i okres przesunęło od tamtego czasu aż do piątku nstp tygodnia czyli musiałabym mieć 30dc gdzie nigdy przenigdy niemialam tak długich! Nieliczac po ciąży pierwszy wypadł 33dni po ale to coś innego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 12:35   #3823
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Mysle, ze zaufaj w takim razie intuicji, ze okres powinien byc w niedziele. Kalkulatory musza sie nauczyc Ciebie, moga sie mylic na poczatku. Nie rob sobie wyrzutow za opryszczke, no co Ty Jestes juz i tak prawdopodobnie po dniach plodnych.
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 12:35   #3824
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
dzień dobry
co do tej smakowej glukozy, to są podzielone zadania. jeśli bardzo chcemy to lepiej wcisnąć sok z połowy cytryny niż kupować smakową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ttlko nie w każdym labo zgodzą sie na dodanie cytryny do glukozy, a juz taka smakowa jest jednak konkretnie przygotowana pod to badanie.
Ja na poczatku ciazy miałam cytrynową i duzo lepiej ją wspominam nim zwykłą[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;87861017]Miałam 2 razy w ciąży. Jak lubisz bardzo słodkie to spoko. Na początku nawet smakowało, pod konic już mdłe strasznie, ale da się przeżyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Miałaś cukrzycę ciążowa ze dwa razy musiałaś robic?
Ja robiłam w 11 tygodniu i teraz pewnie za miesiac też mnie to czeka :/
Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Dzien dobry dziekuje za kciuki, ale biały jak wizir to nic bo wiadomo ze to za wczesnie aby cos wyszlo ale fajnie tak sobie z rana potestowac od razu wyższe cisnienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dalej ściskam kciuki i nie puszczam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 12:46   #3825
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
A czy to straszne że bardzo chciałabym dziecko ale tylko dziewczynkę? Przyjmuje że mogę mieć chłopca ale wtedy radość nie jest taka duża jak przy dziewczynce.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myślę, że to nic złego. zakładam, że wiele kobiet tak ma ale nie ma co się nastawiać tak tylko na dziewczynę, żeby później nie być rozczarowanym.
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 13:28   #3826
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez Essence89 Pokaż wiadomość
Ja miałam dwie glukozy, jedną cytrynową i jedną normalną. Na badaniach rozrobiłam cytrynową. Ja słodyczy nie lubię i szczerze ta cytrynowa była spoko, nic nie mdliło, wypiłam duszkiem. W domu rozrobiłam sobie normalną glukozę z ciekawości i ta faktycznie okropna była, dlatego polecam zdecydowanie cytrynową .
Jak już się udzieliłam to się ujawnię przy okazji, bo często dziewczyny piszecie o tym, że starych staraczek już nie ma z Wami, a ja sobie myślę, że dużo z nas Was podczytuje cały czas tylko w ukryciu jak ja i trzyma za Was kciuki .
Mi się udało zajść w ciążę w 16 cyklu starań, mam wspaniałego lekarza ( złoto nie człowiek) specjaliste od niepłodności i ciąż patologicznych. Jakby ktoś z łódzkiego chciał namiary to podam na PW. Za około miesiąc rodzę, nie moge się doczekać aż zobaczę swojego maluszka i trzymam za Was wszystkie kciuki abyście i Wy niedługo zobaczyły swoje kreseczki na testach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pamiętam jak Ci się udało u Ciebie już poród blisko a ja dalej bez ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 14:08   #3827
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez niemanicka Pokaż wiadomość
Mysle, ze zaufaj w takim razie intuicji, ze okres powinien byc w niedziele. Kalkulatory musza sie nauczyc Ciebie, moga sie mylic na poczatku. Nie rob sobie wyrzutow za opryszczke, no co Ty Jestes juz i tak prawdopodobnie po dniach plodnych.
Właśnie to jest lekko pocieszające ze liczę że od soboty niebylo juz dni płodnych raczej, a też po maratonie codziennym już tz ledwo zipał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 14:21   #3828
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Ttlko nie w każdym labo zgodzą sie na dodanie cytryny do glukozy, a juz taka smakowa jest jednak konkretnie przygotowana pod to badanie.
Ja na poczatku ciazy miałam cytrynową i duzo lepiej ją wspominam nim zwykłąMiałaś cukrzycę ciążowa ze dwa razy musiałaś robic?
Ja robiłam w 11 tygodniu i teraz pewnie za miesiac też mnie to czeka :/Ja dalej ściskam kciuki i nie puszczam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuje nie chcę się nakręcać, ale dziwnie kłują mnie jajniki
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 15:29   #3829
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Dziękuje nie chcę się nakręcać, ale dziwnie kłują mnie jajniki
mnie w zeszłym cyklu bolał prawy jajnik od owulacji aż po sam okres teraz też odczuwam. dlatego się nie nakręcam
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-19, 16:06   #3830
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
mnie w zeszłym cyklu bolał prawy jajnik od owulacji aż po sam okres teraz też odczuwam. dlatego się nie nakręcam
Rysienka nic się nie martw, do tej pory przecież było wszystko dobrze z twoimi wynikami i z owulacja, nie stresuj się na zapas trzymam kciuki. A w którym dniu teraz jesteś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 16:11   #3831
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez orzeszkova Pokaż wiadomość
Rysienka nic się nie martw, do tej pory przecież było wszystko dobrze z twoimi wynikami i z owulacja, nie stresuj się na zapas trzymam kciuki. A w którym dniu teraz jesteś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja sie tym juz nie stresuje i nie nastawiam, bedzie co bedzie
Ja teraz 21 dc takze jeszcze troche do @.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 17:19   #3832
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
A czy to straszne że bardzo chciałabym dziecko ale tylko dziewczynkę? Przyjmuje że mogę mieć chłopca ale wtedy radość nie jest taka duża jak przy dziewczynce.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
miałam tak samo.
jak po poronieniu udało się zająć w ciążę i wszystko było dobrze to wtedy przestawiło mi się myślenie, że tak samo będę się cieszyć z syna jak i z córki

no ale, jak się dowiedziałam, że będzie dziewczynka... to byłam bardzo wzruszona i szczęśliwa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 17:48   #3833
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
Ja sie tym juz nie stresuje i nie nastawiam, bedzie co bedzie
Ja teraz 21 dc takze jeszcze troche do @.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja też mam jeszcze trochę a już zaczyna ogarniać mnie stres i głupie nadzieje🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 20:13   #3834
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Ttlko nie w każdym labo zgodzą sie na dodanie cytryny do glukozy, a juz taka smakowa jest jednak konkretnie przygotowana pod to badanie.
Ja na poczatku ciazy miałam cytrynową i duzo lepiej ją wspominam nim zwykłąMiałaś cukrzycę ciążowa ze dwa razy musiałaś robic?
Ja robiłam w 11 tygodniu i teraz pewnie za miesiac też mnie to czeka :/Ja dalej ściskam kciuki i nie puszczam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Miałam raz cukier na czczo blisko normy i mi lekarka dała skierowanie na krzywą, ale wyszło w normie. Drugi raz robiłam w tum normalnym terminie co się robi, bo lekarka stwierdziła, że tamto badanie było dawno i lepiej powtórzyć.


U mnie lekkie plamienie. Ciekawe czy jutro się rozkręci czy znowu będzie skąpy ten @. Zauważyłam, że ostatnio jedyną z dolegliwości przy @ jest mega migrena. Teraz też brałam już ketonal i ibuprom i nic to nie dało. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 20:27   #3835
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Staraczki 2019 cz.5

Dziewczyny, zapisując się do kliniki niepłodności na jakie koszty powinnam się nastawić? Nie mówię tutaj o zabiegach typu inseminacja czy in vitro ale bardziej o szeregu badań jakie trzeba wykonać, koszty wizyt, monitoringu itp.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 20:35   #3836
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1 351
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zapisując się do kliniki niepłodności na jakie koszty powinnam się nastawić? Nie mówię tutaj o zabiegach typu inseminacja czy in vitro ale bardziej o szeregu badań jakie trzeba wykonać, koszty wizyt, monitoringu itp.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My na pierwszej wizycie dostaliśmy skierowania na:
1. Badanie nasienia za 1100 zł (różne parametry).
2. Hormony za ok. 400 zł
3. Hsg za 600 zł
My zostawiliśmy w klinice ok. 8000 złotych.
Zanim zaszłam, podsumowując wszystkie wydatki wydaliśmy prawie 20000 złotych. Zbierałam paragony.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf
Czas edycji: 2020-05-19 o 20:38
1a9c51b4548d89d11e721d236c99b8ab04e98e50_62b39ef2e88cf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 20:37   #3837
rysienka
Wtajemniczenie
 
Avatar rysienka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: "duże" miasto na W.
Wiadomości: 2 809
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;87863297]Nie. Miałam raz cukier na czczo blisko normy i mi lekarka dała skierowanie na krzywą, ale wyszło w normie. Drugi raz robiłam w tum normalnym terminie co się robi, bo lekarka stwierdziła, że tamto badanie było dawno i lepiej powtórzyć.


U mnie lekkie plamienie. Ciekawe czy jutro się rozkręci czy znowu będzie skąpy ten @. Zauważyłam, że ostatnio jedyną z dolegliwości przy @ jest mega migrena. Teraz też brałam już ketonal i ibuprom i nic to nie dało. :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Moja mama miala kiedys miesiac w miesiac okropne migreny w pierwszy dzien @. Byla nie do zycia totalnie. Na szczescie w ktoryms momencie jej to przeszlo. A na migrene niestety tabletki nie pomoga. Ale wiem ze fizjoterapeuci maja swoje sposoby


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
rysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 21:49   #3838
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez rysienka Pokaż wiadomość
Moja mama miala kiedys miesiac w miesiac okropne migreny w pierwszy dzien @. Byla nie do zycia totalnie. Na szczescie w ktoryms momencie jej to przeszlo. A na migrene niestety tabletki nie pomoga. Ale wiem ze fizjoterapeuci maja swoje sposoby


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wiem, że tabletki nie pomagają, ale czlowiek i tak zawsze się łudzi (tak jak z ciążą). Najgorsze jest to, że to nawet kilka dni. Ale kiedyś miałam częściej, więc ten raz w miesiącu to jeszcze spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Dziewczyny jak któraś potrzebuje testy to dziś na gemini jest darmowa dostawa. Aż się skusiłam i kupiłam testy owu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-19, 22:04   #3839
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;87863403]Wiem, że tabletki nie pomagają, ale czlowiek i tak zawsze się łudzi (tak jak z ciążą). Najgorsze jest to, że to nawet kilka dni. Ale kiedyś miałam częściej, więc ten raz w miesiącu to jeszcze spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Dziewczyny jak któraś potrzebuje testy to dziś na gemini jest darmowa dostawa. Aż się skusiłam i kupiłam testy owu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Oo dzięki Zaraz lukne

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-20, 05:46   #3840
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Staraczki 2019 cz.5

Ja wczoraj korzystając z darmowej dostawy zrobiłam chyba ostatnie wyprawkowo-porodowo zamówienie na gemini.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-24 14:01:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:12.