Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-14, 13:36   #421
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Teraz zaczęły mi puchnąć parę dni temu jak te upały się zaczęły. Wizytę mam dopiero 01.07. Może z położna pogadam jak będę się z nią widzieć. Muszę po prostu mniej chodzić, więcej leżeć z nogami uniesionymi chyba, wtedy jest lepiej. Chodziło mi głównie o to, że nie uśmiecha mi się siedzieć dziś cały dzień w gościnie... Ale nie wszyscy to rozumieją..Może cudem tego unikniesz. U mnie też np. wmawiają mi, że urodzę już tuż tuż. Chociaż termin na sierpień, a też raczej urodzę po terminie (mama tak miała z trójką dzieci, siostra też po terminie, poza tym znam termin owulacji), to teściowa z takim uporem (!) zaprzecza i mówi "nie nie, na pewno nie! ty urodzisz szybciej, bo już taki brzuch masz duży!"🤨 Czyżby była wróżka jasnowidzącą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, u mnie wizyta u rodziców to jakieś 7 godzin siedzenia, więc wiem, co czujesz. Jasne, można siąść względnie wygodnie, ale tego też dużo nie wytrzymam. A nawet jak zaczynam łazić, bo mi żebra wysiadają, to niby współczują, ale jak tylko chcemy wyjść, to lament, że tak szybko.

Co do terminu, to u mnie mama nie dopuszcza myśli, że to nie będzie dokładnie 22.07. Ona urodziła dokładnie w terminie. Kuzynka też miała wtedy, kiedy był ustalony termin (tylko ona miała cc planowaną wcześniej, więc nie było opcji nie w terminie). No i wytłumacz, że ciąża 3 tygodnie przed terminem jest donoszona i wyliczony termin jest tylko orientacyjny.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 13:40   #422
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mnie zaczęła skóra swędzieć. miałam problem zasnąć wczoraj. Jeszcze nie ma tragedii ale muszę pójść z tym do lekarza. Pewnie znowu będę miała cholestaze.

Co do rad, to też słyszałam ich pęczki. Niektóre były przydatne ale niektóre to były totalnie bezsensu. Przestałam się już nimi przejmować bo wcześniej się nimi bardziej stresowałam. Jakoś ogólnie to tej ciąży podchodzę z większym spokojem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 15:00   #423
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć.
My dziś na mieście. Goście nie przyjechali bo coś im wypadło. I dobrze, w końcu udało się nam gdzieś wybrać w 4 czekamy właśnie na obiadek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 15:06   #424
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My wrocilismy z Torunia bylo bardzo milo ,ale goraco. Rzeczywiscie jest to miasto ma jeden dzien.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 16:53   #425
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Hejka! My byliśmy na farmie z alpakami i pysznym obiadku z deserem, a teraz leniuchujemy w łóżku idealna niedziela.
Ja nie słucham żadnych rad, przytakuje i puszczam mimo uszu mąż czasami mnie denerwuje swoim narzekaniem, że coś go boli lub jest zmęczony to tylko pytam retorycznie: "Tak? A co ja mam powiedzieć? Może się zamienimy?" i od razu zmiana tematu hihi ale ogólnie spotykam się z dużą wyrozumiałością ze strony otoczenia, zwlaszcza od kiedy wróciłam z pobytu w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 18:39   #426
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry

Po wczorajszym upale dziś trochę wiaterku i od razu lepiej się oddycha, wczoraj to ledwo żyłam. Ale i tak dzień upłynął na leniuchowaniu w sumie

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
My wrocilismy z Torunia bylo bardzo milo ,ale goraco. Rzeczywiscie jest to miasto ma jeden dzien.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My jutro się wybieramy do Torunia bo mamy pierwszą rocznicę ślubu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 18:56   #427
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U mnie na szczescie nie ma "dobrych rad" ale myślę że to wszystko przez mój charakter. Rodzice i teściowie próbowali dawać takie przy okazji organizacji naszego ślubu ale nasza stanowczość spowodowała że od tego momentu już nic z tych rzeczy nie musimy słuchać. I dobrze bo nie lubię wtrącania sie.

U nas dziś leniwie, jedynie krótki spacer bo po wczorajszych zakupach leżałam nogami do góry. Zauważyłam że zaczynają mi puchnąć jak chwilę pochodzę, nawet jak jestem dłużej w kuchni. Muszę jutro na wizycie zapytać czy to jest ok. Ale odebraliśmy wczoraj wózek i fotelik i jestesmy bardzo zadowoleni jak go złożymy, bo stelaż jeszcze w bagażniku samochodu, to wrzucę zdjęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-14, 19:07   #428
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Po wczorajszym upale dziś trochę wiaterku i od razu lepiej się oddycha, wczoraj to ledwo żyłam. Ale i tak dzień upłynął na leniuchowaniu w sumie

My jutro się wybieramy do Torunia bo mamy pierwszą rocznicę ślubu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My właśnie wróciliśmy z centrum i powiem Wam, że zmęczyłam się. Za to synek czuje niedosyt, bo się rozpłakał po wejściu do domu. Dla mnie dzisiejsza pogoda była idealna pod kątem spaceru. Ludzi już sporo, widziałam też kilka pań w zaawansowanej ciąży, może którąś z Was mijałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 19:38   #429
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
U nas dziś leniwie, jedynie krótki spacer bo po wczorajszych zakupach leżałam nogami do góry. Zauważyłam że zaczynają mi puchnąć jak chwilę pochodzę, nawet jak jestem dłużej w kuchni. Muszę jutro na wizycie zapytać czy to jest ok.
Myślę że na tym etapie ciąży, zwłaszcza przy upałach to normalne niestety. Ale warto mierzyć regularnie ciśnienie i w razie co kontrolować mocz pod kątem białka bo z tym też może wiązać się opuchlizna. Ja nie wiem czemu ale mam wrażenie że teraz na końcówce ciąży latem puchnę mniej niż poprzednim razem zimą... Ale pierścionka czy obrączki nie noszę już z miesiąc



Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My właśnie wróciliśmy z centrum i powiem Wam, że zmęczyłam się. Za to synek czuje niedosyt, bo się rozpłakał po wejściu do domu. Dla mnie dzisiejsza pogoda była idealna pod kątem spaceru. Ludzi już sporo, widziałam też kilka pań w zaawansowanej ciąży, może którąś z Was mijałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiedz mi proszę bo chyba wybierzemy Manekina na Wysokiej zamiast na rynku to jest tam gdzie w miarę blisko zaparkować? Bo zawsze parkowaliśmy pod mostem i szliśmy na stare miasto ale teraz bym wolała gdzieś bliżej zaparkować jednak


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 20:50   #430
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Myślę że na tym etapie ciąży, zwłaszcza przy upałach to normalne niestety. Ale warto mierzyć regularnie ciśnienie i w razie co kontrolować mocz pod kątem białka bo z tym też może wiązać się opuchlizna. Ja nie wiem czemu ale mam wrażenie że teraz na końcówce ciąży latem puchnę mniej niż poprzednim razem zimą... Ale pierścionka czy obrączki nie noszę już z miesiąc



Powiedz mi proszę bo chyba wybierzemy Manekina na Wysokiej zamiast na rynku to jest tam gdzie w miarę blisko zaparkować? Bo zawsze parkowaliśmy pod mostem i szliśmy na stare miasto ale teraz bym wolała gdzieś bliżej zaparkować jednak


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w tej ciąży też zdecydowanie mniej puchnę i tak naprawdę to dopiero jak ten upał nastał, ale szybko zeszła opuchlizna. Biżuterię jeszcze normalnie noszę. 8 lat temu chodziłam zimą w ciąży i gdzieś od 25tyg już byłam mega opuchnięta wszędzie, najgorzej stopy, dłonie i twarz. Nie wiem od czego to zależy. Ale jeszcze ponad miesiąc do terminu to pewnie będę puchnac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-14, 22:10   #431
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Ja w tej ciąży też zdecydowanie mniej puchnę i tak naprawdę to dopiero jak ten upał nastał, ale szybko zeszła opuchlizna. Biżuterię jeszcze normalnie noszę. 8 lat temu chodziłam zimą w ciąży i gdzieś od 25tyg już byłam mega opuchnięta wszędzie, najgorzej stopy, dłonie i twarz. Nie wiem od czego to zależy. Ale jeszcze ponad miesiąc do terminu to pewnie będę puchnac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi poki co czasem jedynie rece puchna. Tydziem temu zdjelam juz obraczke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-14, 23:00   #432
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć.
My dziś na mieście. Goście nie przyjechali bo coś im wypadło. I dobrze, w końcu udało się nam gdzieś wybrać w 4 czekamy właśnie na obiadek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
My wrocilismy z Torunia bylo bardzo milo ,ale goraco. Rzeczywiscie jest to miasto ma jeden dzien.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zakochałam się w Toruniu, byłam już dwa razy, ale zawsze zimą. Upał w sobotę straszny, obiad na rynku w Luizjanie bo w Chleb i Wino kolejka i czekanie potem na obiad godzinę, lody te co polecałyście, pyszne i wielkie. Na kolacje pierogi na Moście, super Dzisiaj rano zoo, a po drodze odkryliśmy plac muzyczny, polecam z dzieckiem. Na prezent na dzień ojca kupiliśmy piwo piernikowe po drodze na Hel w Gdyni kupiłam śpiworek Zaffiro 4w1 nowy za pół ceny, jeny jaki ciepły..... Oby były mrozy tej zimy ;-))))

Edytowane przez akada
Czas edycji: 2020-06-15 o 05:36
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 07:00   #433
_kasicka
Raczkowanie
 
Avatar _kasicka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry w poniedziałek
Ja już po pobraniu krwi od rana, a co się osapalam przy tym to masakra, nie pomaga mi to leżenie bo nie mam wg kondycji kawałek tylko z samochodu musiałam przejść a sapalam okropnie.. Teraz tylko czekam do czwartku na wizytę z usg 3 trymestru, ciekawe co z tą moją szyjka oby tylko nie gorzej
Noce ostatnio też nie należą do najłatwiejszych, strasznie mi duszno śpię z brzuchem na wierzchu, nie doświadczyłam tego w poprzednich ciążach bo rodziłam maj i początek czerwca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kamila 12.05.2015
Franek 06.06.2017

_kasicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 07:24   #434
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Zakochałam się w Toruniu, byłam już dwa razy, ale zawsze zimą. Upał w sobotę straszny, obiad na rynku w Luizjanie bo w Chleb i Wino kolejka i czekanie potem na obiad godzinę, lody te co polecałyście, pyszne i wielkie. Na kolacje pierogi na Moście, super Dzisiaj rano zoo, a po drodze odkryliśmy plac muzyczny, polecam z dzieckiem. Na prezent na dzień ojca kupiliśmy piwo piernikowe po drodze na Hel w Gdyni kupiłam śpiworek Zaffiro 4w1 nowy za pół ceny, jeny jaki ciepły..... Oby były mrozy tej zimy ;-))))
Haaa my tez jedlismy w Luizjanie w sobote no i zapewne lody te same rowniez .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 07:55   #435
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Myślę że na tym etapie ciąży, zwłaszcza przy upałach to normalne niestety. Ale warto mierzyć regularnie ciśnienie i w razie co kontrolować mocz pod kątem białka bo z tym też może wiązać się opuchlizna. Ja nie wiem czemu ale mam wrażenie że teraz na końcówce ciąży latem puchnę mniej niż poprzednim razem zimą... Ale pierścionka czy obrączki nie noszę już z miesiąc



Powiedz mi proszę bo chyba wybierzemy Manekina na Wysokiej zamiast na rynku to jest tam gdzie w miarę blisko zaparkować? Bo zawsze parkowaliśmy pod mostem i szliśmy na stare miasto ale teraz bym wolała gdzieś bliżej zaparkować jednak


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są parkingi na ulicach obok. My wczoraj bez problemu znaleźliśmy miejsce w ulicy obok Manekina właśnie na Wysokiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 07:56   #436
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja pierścionki i obrączkę ściągnęłam już kilka miesięcy temu. Mam tendencję do puchniecia palców nie tylko w ciąży więc wolałam zdjąć jak jeszcze było dość luźno.
Póki co miałam trochę opuchnięte stopy ale po 4h trasie w aucie. W pierwszej ciąży w ogóle nie puchlam (dopiero po porodzie miałam nogi jak banie), zobaczymy jak będzie teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Ja w tej ciąży też zdecydowanie mniej puchnę i tak naprawdę to dopiero jak ten upał nastał, ale szybko zeszła opuchlizna. Biżuterię jeszcze normalnie noszę. 8 lat temu chodziłam zimą w ciąży i gdzieś od 25tyg już byłam mega opuchnięta wszędzie, najgorzej stopy, dłonie i twarz. Nie wiem od czego to zależy. Ale jeszcze ponad miesiąc do terminu to pewnie będę puchnac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robiłaś ostatnio badania w Kętrzynie? Muszę zrobić morfologię i mocz i się zastanawiam czy mam się szykować na dzikie tłumy czy raczej na luzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 08:01   #437
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mi puchnie lewa ręka, tzn. Jest opuchnięta po przebudzeniu, później już normalna. Obrączki już nie noszę jakiś czas, bo jest za ciasna, za to pierścionek wtyknę jeszczę
Zbieram się zaraz do diabetologa, a z tym moim cukrem jest coraz gorzej. Ja się stresuję każdym pomiarem, a rano to już w ogóle. Nie pomaga zwiększanie insuliny. Przez to chodzę w stresie a wtedy ten stres zajadam i tak w koło. Na wadze +10 kg, jestem ogromna, gruba i mi to już przeszkadza. Po porodzie będę żyć powietrzem żeby zrzucić 20 kg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 08:48   #438
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Hejka!
Oj ja też puchnę, myślę, że to przez upały... Poprzednim razem do końca nosiłam obrączkę i pierścionki a teraz też już z miesiąc temu zdjęłam...
I poprzednim razem też miałam po porodzie nogi jak banie, zeszło dopiero po jakimś tygodniu, jak już byłam w domu, to była masakra! Myślę, że to dlatego, że wlali we mnie tyle płynów przed porodem, bardzo źle to wspominam.
A teraz im więcej piję, tym jest lepiej i im więcej chodzę, bo woda się usuwa szybciej z organizmu, ale no i tak jest nie najlepiej... Ech, byle jeszcze z miesiąc wytrzymać i chyba będę myła okna dwa razy dziennie, żeby szybciej urodzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 11:46   #439
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Mi puchnie lewa ręka, tzn. Jest opuchnięta po przebudzeniu, później już normalna. Obrączki już nie noszę jakiś czas, bo jest za ciasna, za to pierścionek wtyknę jeszczę
Zbieram się zaraz do diabetologa, a z tym moim cukrem jest coraz gorzej. Ja się stresuję każdym pomiarem, a rano to już w ogóle. Nie pomaga zwiększanie insuliny. Przez to chodzę w stresie a wtedy ten stres zajadam i tak w koło. Na wadze +10 kg, jestem ogromna, gruba i mi to już przeszkadza. Po porodzie będę żyć powietrzem żeby zrzucić 20 kg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też mam problem z cukrami, nie wiem już co jeść żeby rano było dobrze w środę mam wizytę u diabetologa ciekawe co mi powie. Ja mam +13kg już i mam więcej już nie przytyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-15, 13:04   #440
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja się nie ważyłam ostatnio, ale miesiąc temu miałam 9kg na plusie, to teraz na pewno już jest sporo więcej.

Też puchnę. 3 dni temu zdjęłam pierścionki i obrączkę, wczoraj na chwilę założyłam bo wydawało mi się, że już palce wróciły do normalnych rozmiarów i po kilku godzinach miałam już problem, by wszystko ściągnąć. Tak więc też już raczej nie będę nosić.
Upał na szczęście ustąpił, dziś jest 22 stopnie. Zamierzam cały dzień leżeć i odpoczywać, bo wczoraj cały dzień byliśmy w podróży i już mnie to zmęczyło.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 15:44   #441
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Ja też mam problem z cukrami, nie wiem już co jeść żeby rano było dobrze w środę mam wizytę u diabetologa ciekawe co mi powie. Ja mam +13kg już i mam więcej już nie przytyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Diabetolog powiedziała mi, że taki teraz czas w ciąży, że cukry najbardziej szaleją. Mam zwiększać o 2 jednostki jeśli są przekroczenia a biorę już 19j. No trudno, dojadę do 50 jednostek a po ciąży wyrzucę insulinę przez okno szpitalne z uśmiechem na twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 16:01   #442
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mi trochę puchną nogi po całym dniu. Nie wiem ile przytyłam ale wszystko tym razem poszło mi w tyłek i nogi. Na górze prawie nic się nie zmieniło. Udało mi się jutro umówić na wizytę i mam nadzieję, że wytrzymam bo mam problemy ze spaniem bo cała skóra mnie swędzi w nocy.
Zostało mi jeszcze około 3 tygodni do początku macierzyńskiego i nie mogę się już doczekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 16:04   #443
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Diabetolog powiedziała mi, że taki teraz czas w ciąży, że cukry najbardziej szaleją. Mam zwiększać o 2 jednostki jeśli są przekroczenia a biorę już 19j. No trudno, dojadę do 50 jednostek a po ciąży wyrzucę insulinę przez okno szpitalne z uśmiechem na twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja narazie sama dieta, ciekawe czy będę miała insulinę, ale w sumie już się tego tak nie boję. Jakby co to 2 miesiące dam radę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 16:29   #444
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dooorra Pokaż wiadomość
Mi trochę puchną nogi po całym dniu. Nie wiem ile przytyłam ale wszystko tym razem poszło mi w tyłek i nogi. Na górze prawie nic się nie zmieniło. Udało mi się jutro umówić na wizytę i mam nadzieję, że wytrzymam bo mam problemy ze spaniem bo cała skóra mnie swędzi w nocy.
Zostało mi jeszcze około 3 tygodni do początku macierzyńskiego i nie mogę się już doczekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie oglądam swoje zdjęcie z wczorajszego spaceru i mi też poszło w nogi i tyłek, oprócz brzuszka zrobiła się opona w koło.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 17:15   #445
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Kurde a chwaliłam się, że nie puchne... byłam z mężem na rocznicowym obiedzie (co prawda rocznica za 2 tyg ale mieliśmy okazję wyjść sami bez córki) i trochę posiedzialam w samochodzie, potem w restauracji, potem znów auto i wróciłam z opuchniętymi łydkami i stopami. Więc będzie wesołe lato

U mnie +10kg ale mam nadzieję, że przytyję jeszcze max 3-4 kg 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 18:18   #446
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja się zatrzymałam na +10kg i jakoś mi się nie chce szczególnie jeść, nawet mniej jem niż w 2 trymestrze. Dość często mnie zgaga męczy jednak. Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze schudnę na tej ciąży
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-15, 21:37   #447
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Ja pierścionki i obrączkę ściągnęłam już kilka miesięcy temu. Mam tendencję do puchniecia palców nie tylko w ciąży więc wolałam zdjąć jak jeszcze było dość luźno.
Póki co miałam trochę opuchnięte stopy ale po 4h trasie w aucie. W pierwszej ciąży w ogóle nie puchlam (dopiero po porodzie miałam nogi jak banie), zobaczymy jak będzie teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:56 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Robiłaś ostatnio badania w Kętrzynie? Muszę zrobić morfologię i mocz i się zastanawiam czy mam się szykować na dzikie tłumy czy raczej na luzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, robiłam w zeszła środę przed długim weekendem, było luźno jak pojechałam po 8.00, ale nadal tylko 8-10 osób może być w środku, a reszta czeka na zewnątrz i jak poszłam powtórzyć wynik moczu (na posiew) w piątek po Bozym Ciele to już był dziki tłum godzinę czekałam... także nie utrafisz... I pracują krócej, tylko do 15.00.

Jutro rowno 34tc i mam wizytę na 9.00. Trzymajcie kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 06:44   #448
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Tak, robiłam w zeszła środę przed długim weekendem, było luźno jak pojechałam po 8.00, ale nadal tylko 8-10 osób może być w środku, a reszta czeka na zewnątrz i jak poszłam powtórzyć wynik moczu (na posiew) w piątek po Bozym Ciele to już był dziki tłum godzinę czekałam... także nie utrafisz... I pracują krócej, tylko do 15.00.

Jutro rowno 34tc i mam wizytę na 9.00. Trzymajcie kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki Ja wizytuję o 12:30, już się nie mogę doczekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 07:01   #449
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja mam w czwartek wizytę o 18 też już się nie mogę doczekać ciekawe ile już będzie ważył

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 07:22   #450
_kasicka
Raczkowanie
 
Avatar _kasicka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Ja mam w czwartek wizytę o 18 też już się nie mogę doczekać ciekawe ile już będzie ważył

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie o tej samej porze wizytujemy już bym chciała czwartek..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kamila 12.05.2015
Franek 06.06.2017

_kasicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.