Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-01-19, 08:33   #361
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Pieska torturowanego to żal, a człowieka (jakikolwiek by nie był) to już nie.

Mnie kiedyś bardzo zbulwersował przypadek, kiedy dorosły zboczeniem zgwałcił niemowlę. Jasne, tacy ludzie są do cna zdegenerowani, ale jedyna cywilizowana metoda na nich jest izolacja do końca życia, a nie system wymyślnych tortur. A w ogóle państwo powinno działać tak, ze dzieci się z takich rodzin zabiera, bo zwykle są to wszystkim znane rodziny mocno patologiczne. Ja jednak jestem za edukacja i adekwatna reakcja organów państwa, a nie za torturami,
Kilkadziesiąt lat temu na wsi mojej rodziny powszechne było zakopywanie szczeniąt po przywaleniu im w łepek łopata, sąsiadka dziadka zrzucała kocięta i rozjeżdżała traktorem i tutaj mam żal do księży, którzy zamiast edukować ludzi na takich wsiach wygłaszali abstrakcyjne kazania o bzdurach, a mniej do tych ludzi, bo oni w takiej kulturze wyrośli i niczego niewłaściwego w tym nie widzieli. I co, ktoś miał ich za to torturować.?

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2021-01-19 o 08:38
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 08:39   #362
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Kilkadziesiąt lat temu na wsi mojej rodziny powszechne było zakopywanie szczeniąt po przypaleniu im w łepek łopata, sąsiadka dziadka zrzucała kocięta i rozjeżdżała traktorem i tutaj mam żal do księży, którzy zamiast edukować ludzi na takich wsiach wygłaszali abstrakcyjne kazania o bzdurach, a mniej do tych ludzi, bo oni w takiej kulturze wyrośli i niczego niewłaściwego w tym nie widzieli. I co, ktoś miał ich za to torturować.?
Nie wiem, co mają do tego księża. Kilkadziesiąt lat temu stosunek do zwierząt był inny, bez względu na wiarę, obecność księży, czy też nie.
Kilkadziesiąt lat temu nie było problemu, żeby zrzucić konia ze skarpy, bo potrzebna była taka scena w filmie. I to nie było na jakieś zapadłej wsi. Teraz by to nie przeszło.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 08:40   #363
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mnie kiedyś bardzo zbulwersował przypadek, kiedy dorosły zboczeniem zgwałcił niemowlę.
ja się zastanawiam jak to fizycznie, technicznie możliwe.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 08:43   #364
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Ja w ogóle nie patrzę na ten temat emocjonalnie.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
owszem, ale mamy tez innych ludzi, którzy zostali skazani za morderstwa czy inne poważne przestępstwa, a po latach wypuszczeni, bo się okazało, że jednak byli niewinni. a przy wydawaniu wyroku nikt nie miał wątpliwości, ani sędzia ani opinia publiczna. a prawo musi być jednolite. muszą być jasne kryteria kto kwalifikowałby się na karę śmierci, a kryterium "niepodważalne dowody" jak już pisałam to kryterium ryzykowne, bo niepodważalne dowody już nie raz i nie dwa okazały się jednak podważalne.

gdybyś była osobą decyzyjną - sumienie pozwoliłoby Ci zarządzić karę śmieci mają świadomość, że część ze skazanych będzie skazana słusznie, ale część nie?

z resztą - wyobrażacie sobie karę śmierci w Polsce gdzie sądy są tak naprawdę podległe władzy?

tutaj zdanie Amnesty International o karze śmierci. zdaje się, że mają w tym temacie większą wiedzę i doświadczenie niż my, przypadkowi ludzie z internetu:
https://amnesty.org.pl/subjects/kara-smierci/
Mówię o seryjnych mordercach. O takich, co np. w Stanach sobie rekreacyjnie jeździli i polowali na swoje ofiary z pełną premedytacją; to był ich sposób na egzystencję po prostu.
Znam takich historii wiele - że nawet w sumie facet zeznawał na komisariacie, ale później jakoś go wypuścili. Później zamordował te kilkanaście, kilkadziesiąt osób. Te ofiary to nie tylko stracone życie, ale jeszcze ich rodziny, bliscy etc. Jeśli takiemu człowiekowi udałoby się uciec, to znowu robiłby to samo.
Czyli chory umysł jednego człowieka sprawił, że ileś osób straciło życie. Czy to bezpieczne trzymać go w społeczeństwie?

Dla mnie argument autorytetu, który przywołujesz, nie ma w ogóle sensu; AI pisze o różnicach kulturowych. Rzeczywiście, są kraje, w których karę śmierci dostaje się za głupoty. Nic na to nie poradzimy. Nie zmienia to faktu, że nadal sądzę, że seryjni mordercy - w większości - powinni być usuwani ze społeczeństwa, ze względów czysto praktycznych, ponieważ np. nie zamordują swojego współwięźnia, nie uciekną i nie zamordują jeszcze X osób albo nie zostaną zwolnieni warunkowo (w sumie już mnie to nawet nie dziwi po tym, jak seryjna zabójczyni z Kanady została wypuszczona po 12 latach).

Natomiast też z początkiem wypowiedzi o "niewinności" nie będę polemizować, bo piszę o seryjnych mordercach i nie ma mowy, żeby tutaj był ktoś niewinny; no masowi też według mnie powinni być traceni. Np. Breivik może wyjść po 21 latach i jeszcze zrobić jedną masakrę.

A jak ktoś ma nawet dożywocie, to nie musi być ostateczny wyrok. Są przecież apelacje, a nie zawsze naprawdę wymiar sprawiedliwości potrafi ocenić, czy dana osoba naprawdę została zresocjalizowana i nie stanowi zagrożenia.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 08:43   #365
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88446314]Nie wiem, co mają do tego księża. Kilkadziesiąt lat temu stosunek do zwierząt był inny, bez względu na wiarę, obecność księży, czy też nie.
Kilkadziesiąt lat temu nie było problemu, żeby zrzucić konia ze skarpy, bo potrzebna była taka scena w filmie. I to nie było na jakieś zapadłej wsi. Teraz by to nie przeszło.[/QUOTE]

księża mają/mieli ogromny wpływ na ludność wiejską, słabo wykształconą. jakby ksiądz z ambony grzmiał, że rozjeżdżanie kociąt traktorem to grzech i kazał się z tego spowiadać to by się przynajmniej część zastanowiła.

inna sprawa, że masz rację, że podejście było inne. wtedy o sterylizacji to nikt nie wiedział i nikt nie myślał i mało kogo pewnie byłoby stać. takie kocięta czy szczenięta rodziły się co sezon, a ludzie byli biedni. kto miał karmić te kilkanaście kotów? co zrobić z tymi nowymi młodymi? ja się nie dziwię, że ludzie nie widzieli innego rozwiązania problemu. w naszej kulturze kotów i psów się nigdy nie jadło, nie było jak kontrolować populacji.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 08:46   #366
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88446317]ja się zastanawiam jak to fizycznie, technicznie możliwe.[/QUOTE]

Lepiej się nad tym nie zastanawiać.
Zapewne po prostu porozrywał dziecko.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 08:49   #367
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie patrzę na ten temat emocjonalnie.



Mówię o seryjnych mordercach. O takich, co np. w Stanach sobie rekreacyjnie jeździli i polowali na swoje ofiary z pełną premedytacją; to był ich sposób na egzystencję po prostu.
Znam takich historii wiele - że nawet w sumie facet zeznawał na komisariacie, ale później jakoś go wypuścili. Później zamordował te kilkanaście, kilkadziesiąt osób. Te ofiary to nie tylko stracone życie, ale jeszcze ich rodziny, bliscy etc. Jeśli takiemu człowiekowi udałoby się uciec, to znowu robiłby to samo.
Czyli chory umysł jednego człowieka sprawił, że ileś osób straciło życie. Czy to bezpieczne trzymać go w społeczeństwie?

Dla mnie argument autorytetu, który przywołujesz, nie ma w ogóle sensu; AI pisze o różnicach kulturowych. Rzeczywiście, są kraje, w których karę śmierci dostaje się za głupoty. Nic na to nie poradzimy. Nie zmienia to faktu, że nadal sądzę, że seryjni mordercy - w większości - powinni być usuwani ze społeczeństwa, ze względów czysto praktycznych, ponieważ np. nie zamordują swojego współwięźnia, nie uciekną i nie zamordują jeszcze X osób albo nie zostaną zwolnieni warunkowo (w sumie już mnie to nawet nie dziwi po tym, jak seryjna zabójczyni z Kanady została wypuszczona po 12 latach).

Natomiast też z początkiem wypowiedzi o "niewinności" nie będę polemizować, bo piszę o seryjnych mordercach i nie ma mowy, żeby tutaj był ktoś niewinny; no masowi też według mnie powinni być traceni. Np. Breivik może wyjść po 21 latach i jeszcze zrobić jedną masakrę.

A jak ktoś ma nawet dożywocie, to nie musi być ostateczny wyrok. Są przecież apelacje, a nie zawsze naprawdę wymiar sprawiedliwości potrafi ocenić, czy dana osoba naprawdę została zresocjalizowana i nie stanowi zagrożenia.
dobrze, ale ja pytam jakie kryterium przyjmiesz przy wyznaczaniu kto zasługuje na karę śmierci a kto nie? jak się zabezpieczysz przed tym, żeby nie skazać niewinnej osoby?

kilka lat temu gdzieś w stanach wypuszczono gościa, który dostał dożywocie za (chyba) wielokrotny, brutalny gwałt. ofiara wskazała jego, gość przesiedział jakieś blisko 20 lat. po tym czasie ofiara przyznała się, że kłamała i wskazała niewinnego czlowieka. nie pamiętam już czym się usprawiedliwiała.

wg kryteriów niepodważalnych dowodów to gość by już był trupem.

piszesz cały czas o tym, że "nie ma mowy o niewinności" - więc chciałabym wiedzieć jak to ustalać? biorąc oczywiście pod uwagę, że prawo to prawo - musi być jasne i konkretne. żadne tam niedopowiedzenia.

wiec co? jak się kogoś złapie za rękę? jak ofiara wskaże? jak sam się przyzna?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 08:50   #368
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88446270]Wiesz co, z takimi osobami jak Ty ciężko jest dyskutować, bo podchodzisz do tematu ekstremalnie emocjonalnie, a prawa się nie da tworzyć w ten sposób. Jesteś typowa nowa weganka, która emocjonuje się tym, ze ktoś kupi kosmetyk losowej marki i chciałabyś wszystkim narzucić swoją wizje świata - nie jest możliwa rozmowa z kimś, kto non stop pisze o pieskach na łańcuchach i torturowaniu za to ludzi. Jakkolwiek jest to czyn podły, ale szczerze jak widzę taka retorykę jak Twoja to odechciewa mi się rozmowy, bo do niczego nie dojdziemy.
[/QUOTE]Ja tylko staram się żyć tak, żeby nie przyczyniać się do zbędnego okrucieństwa, bo ten krem służy mojej cerze i nie chce mi się szukać innego.
Owszem, cierpienie zwierząt rusza mnie bardziej, bo są całkowicie zależne od człowieka i nikomu nie zrobiły krzywdy.
Dlaczego uważasz, że przykucie takiego delikwenta do łańcucha, nawet na jeden dzień, żeby posiedział na mrozie, to zły pomysł? Torturowanie? No przecież nie robi mu się nic innego niż on zrobił komuś i nie widział w tym nic złego.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2021-01-19 o 08:53
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 08:51   #369
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie patrzę na ten temat emocjonalnie.



Mówię o seryjnych mordercach. O takich, co np. w Stanach sobie rekreacyjnie jeździli i polowali na swoje ofiary z pełną premedytacją; to był ich sposób na egzystencję po prostu.
Znam takich historii wiele - że nawet w sumie facet zeznawał na komisariacie, ale później jakoś go wypuścili. Później zamordował te kilkanaście, kilkadziesiąt osób. Te ofiary to nie tylko stracone życie, ale jeszcze ich rodziny, bliscy etc. Jeśli takiemu człowiekowi udałoby się uciec, to znowu robiłby to samo.
Czyli chory umysł jednego człowieka sprawił, że ileś osób straciło życie. Czy to bezpieczne trzymać go w społeczeństwie?

Dla mnie argument autorytetu, który przywołujesz, nie ma w ogóle sensu; AI pisze o różnicach kulturowych. Rzeczywiście, są kraje, w których karę śmierci dostaje się za głupoty. Nic na to nie poradzimy. Nie zmienia to faktu, że nadal sądzę, że seryjni mordercy - w większości - powinni być usuwani ze społeczeństwa, ze względów czysto praktycznych, ponieważ np. nie zamordują swojego współwięźnia, nie uciekną i nie zamordują jeszcze X osób albo nie zostaną zwolnieni warunkowo (w sumie już mnie to nawet nie dziwi po tym, jak seryjna zabójczyni z Kanady została wypuszczona po 12 latach).

Natomiast też z początkiem wypowiedzi o "niewinności" nie będę polemizować, bo piszę o seryjnych mordercach i nie ma mowy, żeby tutaj był ktoś niewinny; no masowi też według mnie powinni być traceni. Np. Breivik może wyjść po 21 latach i jeszcze zrobić jedną masakrę.

A jak ktoś ma nawet dożywocie, to nie musi być ostateczny wyrok. Są przecież apelacje, a nie zawsze naprawdę wymiar sprawiedliwości potrafi ocenić, czy dana osoba naprawdę została zresocjalizowana i nie stanowi zagrożenia.

Jest tez przykład Marchwickiego. Dalej jestem za izolacja bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. A Breivik dostał maksymalny wymiar kary w ramach tamtejszego systemu prawnego, ale z możliwością przedłużania (zdaje się, ze nieograniczonego) tego wyroku, wiec nie manipulujemy faktami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 08:54   #370
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 772
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88446314]Nie wiem, co mają do tego księża. Kilkadziesiąt lat temu stosunek do zwierząt był inny, bez względu na wiarę, obecność księży, czy też nie.
Kilkadziesiąt lat temu nie było problemu, żeby zrzucić konia ze skarpy, bo potrzebna była taka scena w filmie. I to nie było na jakieś zapadłej wsi. Teraz by to nie przeszło.[/QUOTE]Też nie wiem co do tego mają księża, bo z mojej szkoły katolickiej mam ludzi w organizacjach pro zwierzęcych, uczono nas szacunku do każdego życia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 08:54   #371
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Nawet Trynkiewicz wyszedł z więzienia. Uważacie, że to taki świetny pomysł i nie miałybyście nic przeciwko, żeby obok niego mieszkać?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 08:54   #372
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
dobrze, ale ja pytam jakie kryterium przyjmiesz przy wyznaczaniu kto zasługuje na karę śmierci a kto nie? jak się zabezpieczysz przed tym, żeby nie skazać niewinnej osoby?

kilka lat temu gdzieś w stanach wypuszczono gościa, który dostał dożywocie za (chyba) wielokrotny, brutalny gwałt. ofiara wskazała jego, gość przesiedział jakieś blisko 20 lat. po tym czasie ofiara przyznała się, że kłamała i wskazała niewinnego czlowieka. nie pamiętam już czym się usprawiedliwiała.

wg kryteriów niepodważalnych dowodów to gość by już był trupem.

piszesz cały czas o tym, że "nie ma mowy o niewinności" - więc chciałabym wiedzieć jak to ustalać? biorąc oczywiście pod uwagę, że prawo to prawo - musi być jasne i konkretne. żadne tam niedopowiedzenia.

wiec co? jak się kogoś złapie za rękę? jak ofiara wskaże? jak sam się przyzna?
No seryjni mordercy?

Zazwyczaj zostawiają mnóstwo śladów DNA, w końcu zostają też dostrzeżeni na terenie, na którym "polują" - np. na autostradzie, na prostytutki, w końcu ktoś ich dostrzeże; do tego często trafia się ofiara, której udaje się uciec (tak złapali Gacy'ego; do tego w jego domu była cała masa trupów). Często dokumentują swoje zbrodnie (zdjęcia, nawet filmy), kolekcjonują coś od ofiar (np. kolczyki).

Po prostu jak ktoś jest seryjnym mordercą, to tych dowodów jest tak dużo, że nie wiem teraz, o co pytasz. Ty piszesz o gwałcie na jednej osobie. Co to ma do rzeczy? Nie znam też tej sprawy i nie wiem, jakie były dowody (oprócz zeznań).

Edytowane przez sublips
Czas edycji: 2021-01-19 o 08:56
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 08:55   #373
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88446360]Jest tez przykład Marchwickiego. Dalej jestem za izolacja bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. A Breivik dostał maksymalny wymiar kary w ramach tamtejszego systemu prawnego, ale z możliwością przedłużania (zdaje się, ze nieograniczonego) tego wyroku, wiec nie manipulujemy faktami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

ja również.
kara śmierci jest zbyt radykalna dla biorąc pod uwagę niedoskonałości systemu sprawiedliwości i potencjalne możliwe nadużycia. dożywotnia izolacja jest lepszym rozwiązaniem
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 08:56   #374
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88446360]Jest tez przykład Marchwickiego. Dalej jestem za izolacja bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. A Breivik dostał maksymalny wymiar kary w ramach tamtejszego systemu prawnego, ale z możliwością przedłużania (zdaje się, ze nieograniczonego) tego wyroku, wiec nie manipulujemy faktami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
Jaka manipulacja?

Faktem jest, że może wyjść z więzienia i tyle. Przecież nie piszę, że wyjdzie, ale owszem może, więc bynajmniej niczym tutaj nie manipuluję.

Podajesz przykład z XX wieku. Obecnie techniki są lepsze.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 08:57   #375
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nawet Trynkiewicz wyszedł z więzienia. Uważacie, że to taki świetny pomysł i nie miałybyście nic przeciwko, żeby obok niego mieszkać?
Trynkiewicz wyszedł z więzienia z powodu zmian w systemie karnym. To nie upoważnia do przeprowadzania na nim eksperymentów.
Inna sprawa, że w Gostyninie warunki są gorsze, niż w więzieniach.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 08:59   #376
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Dodam jeszcze, że Marchwicki został skazany z uwagi na politykę; jak odwrócimy kontekst, to jak ma się władzę i pieniądze, to za to można nie ponieść żadnej odpowiedzialności za zbrodnię, więc przytaczanie takich przykładów nie ma sensu.

Nadal jest to przypadek rzadki i to z XX wieku.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 09:00   #377
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja tylko staram się żyć tak, żeby nie przyczyniać się do zbędnego okrucieństwa, bo ten krem służy mojej cerze i nie chce mi się szukać innego.
Owszem, cierpienie zwierząt rusza mnie bardziej, bo są całkowicie zależne od człowieka i nikomu nie zrobiły krzywdy.

No i żyj, walcz z systemem i z producentami kosmetyków. Ja nie mam żadnego obowiązku wertować dzień w dzień internetu w poszukiwaniu kosmetyków cf skoro mam dostęp do takich, które są dla mnie dobre i pomagają skórze. Idę do sklepu i biorę co mi polecono, jeśli ma dobry dla mnie skład i to wszystko.
A los malutkich dzieci jakoś Cię tak nie rusza, a tez są niewinne, zależne i nikogo nie skrzywdziły? Czułabyś się fajnie jakby Cię non stop ktoś nagabywał, ze jak możesz, ignorujesz cierpienie dzieci, kupujesz produkty (a wiem, ze kupujesz obuwie popularnych marek) gdzie w tych fabrykach możliwie są wykorzystywane dzieci, odwracasz wzrok od tego, że w Polsce są głodne i torturowane dzieci, nie pomagasz im, dajesz na zwierzęta a dzieci pod płotem żebrzą o kromkę chleba?
Myśle, ze nie byłoby Ci miło. Nikt nie lubi takiej retoryki, a weganie są mistrzami w takim prowadzeniu dyskusji (absolutnie nie wszyscy, jest tez wielu rozsądnych ludzi). Jestem członkiem kilku weganskich i wegetariańskich grup i to co się odchrzania pod niektórymi postami to się włos na głowie Jerzy. Zwłaszcza właśnie na wegetariańskich grupach jak się zlatują weganie i atakują wegetarian, ze jak możecie jeść ser!! Otwórzcie oczy i guanoburza jak z rynsztoku na 150 komentarzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 09:01   #378
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
No seryjni mordercy?

Zazwyczaj zostawiają mnóstwo śladów DNA, w końcu zostają też dostrzeżeni na terenie, na którym "polują" - np. na autostradzie, na prostytutki, w końcu ktoś ich dostrzeże; do tego często trafia się ofiara, której udaje się uciec (tak złapali Gacy'ego; do tego w jego domu była cała masa trupów). Często dokumentują swoje zbrodnie (zdjęcia, nawet filmy), kolekcjonują coś od ofiar (kolczyki).

Po prostu jak ktoś jest seryjnym mordercą, to tych dowodów jest tak dużo, że nie wiem teraz, o co pytasz. Ty piszesz o gwałcie na jednej osobie. Co to ma do rzeczy?
przytaczałam wcześniej sprawę Marchwickiego - wampira z zagłębia. został skazany na karę śmieci za morderstwo 14 kobiet. też dowody były dla sądu niepodważalne, bóg wie co tam poznajdowali w jego mieszkaniu, też nikt nie miał wątpliwości - wtedy. proces był wieki, medialny, opinia publiczna była mocno wzburzona.
obecnie okazuje się, że najprawdopodobniej został niewinnie skazany
i to nie tylko on. razem z nim karę śmierci dostał jeszcze jedno brat

seryjny morderca, niepodważalne dowody - a jednak prawdopodobnie dwie osoby stracone za nic

to że to wcale nie jest takie proste - czasem z pewnością dowody są bezsprzeczne i nie ma najmniejszych wątpliwości. ale prawa nie da się skonstruować tak aby nie było ryzyka, że będzie się zabijało niesłusznie skazanych

bo to tak sobie bardzo łatwo dywagować. ciężko realnie wprowadzić w życie tak żeby to działało jak powinno

no chyba że 'przypadkowe ofiary' komuś nie przeszkadzają, to wtedy tak, jest to proste
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 09:01   #379
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
No seryjni mordercy?

Zazwyczaj zostawiają mnóstwo śladów DNA, w końcu zostają też dostrzeżeni na terenie, na którym "polują" - np. na autostradzie, na prostytutki, w końcu ktoś ich dostrzeże; do tego często trafia się ofiara, której udaje się uciec (tak złapali Gacy'ego; do tego w jego domu była cała masa trupów). Często dokumentują swoje zbrodnie (zdjęcia, nawet filmy), kolekcjonują coś od ofiar (np. kolczyki).

Po prostu jak ktoś jest seryjnym mordercą, to tych dowodów jest tak dużo, że nie wiem teraz, o co pytasz. Ty piszesz o gwałcie na jednej osobie. Co to ma do rzeczy? Nie znam też tej sprawy i nie wiem, jakie były dowody (oprócz zeznań).
Dowody można też sfabrykować. Wiele było takich spaw, że władzom zależało na szybkim skazaniu, a czy to ten, czy nie ten, i jakie tak naprawdę okoliczności, to kwestia drugorzędna.
Albo wręcz skazywano takiego, bo prawdziwym sprawcą był jakiś syn prokuratora, chrześniak jakiegoś ważniaka, albo ktoś taki.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-19, 09:02   #380
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88446381]Trynkiewicz wyszedł z więzienia z powodu zmian w systemie karnym. To nie upoważnia do przeprowadzania na nim eksperymentów.

Inna sprawa, że w Gostyninie warunki są gorsze, niż w więzieniach.[/QUOTE]Pod jakim względem gorsze? Warunków fizycznych czy traktowania więźniów?


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 09:07   #381
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze, że Marchwicki został skazany z uwagi na politykę; jak odwrócimy kontekst, to jak ma się władzę i pieniądze, to za to można nie ponieść żadnej odpowiedzialności za zbrodnię, więc przytaczanie takich przykładów nie ma sensu.

Nadal jest to przypadek rzadki i to z XX wieku.
ale co? lepszą władzę mamy obecnie? jesteś tak 100 % przekonana, że tak wiele się zmieniło?

przypominam, że niezawisłość i niezależność władzy sądowniczej w Polsce to fikcja

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Pod jakim względem gorsze? Warunków fizycznych czy traktowania więźniów?


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
czytałam, że i jedno i drugie

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nawet Trynkiewicz wyszedł z więzienia. Uważacie, że to taki świetny pomysł i nie miałybyście nic przeciwko, żeby obok niego mieszkać?
między karą śmieci i Twoją propozycją "oko za oko", a wypuszczaniem morderców po kilku latach jest jeszcze dożywotnia izolacja, o czym piszą tutaj wszyscy przeciwni karze śmierci
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 09:08   #382
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88446391]No i żyj, walcz z systemem i z producentami kosmetyków. Ja nie mam żadnego obowiązku wertować dzień w dzień internetu w poszukiwaniu kosmetyków cf skoro mam dostęp do takich, które są dla mnie dobre i pomagają skórze. Idę do sklepu i biorę co mi polecono, jeśli ma dobry dla mnie skład i to wszystko.
A los malutkich dzieci jakoś Cię tak nie rusza, a tez są niewinne, zależne i nikogo nie skrzywdziły? Czułabyś się fajnie jakby Cię non stop ktoś nagabywał, ze jak możesz, ignorujesz cierpienie dzieci, kupujesz produkty (a wiem, ze kupujesz obuwie popularnych marek) gdzie w tych fabrykach możliwie są wykorzystywane dzieci, odwracasz wzrok od tego, że w Polsce są głodne i torturowane dzieci, nie pomagasz im, dajesz na zwierzęta a dzieci pod płotem żebrzą o kromkę chleba?
Myśle, ze nie byłoby Ci miło. Nikt nie lubi takiej retoryki, a weganie są mistrzami w takim prowadzeniu dyskusji (absolutnie nie wszyscy, jest tez wielu rozsądnych ludzi). Jestem członkiem kilku weganskich i wegetariańskich grup i to co się odchrzania pod niektórymi postami to się włos na głowie Jerzy. Zwłaszcza właśnie na wegetariańskich grupach jak się zlatują weganie i atakują wegetarian, ze jak możecie jeść ser!! Otwórzcie oczy i guanoburza jak z rynsztoku na 150 komentarzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]A czy ja gdzieś napisałam, że los małych dzieci mnie nie rusza?
Mówisz, że atakuję. Nie, ja mówię, że edukacja g... daje, bo mimo edukacji ludzie i tak robią i będą robić te wszystkie rzeczy, skoro nikt nie ma obowiązku zbawiać świata.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 09:09   #383
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
przytaczałam wcześniej sprawę Marchwickiego - wampira z zagłębia. został skazany na karę śmieci za morderstwo 14 kobiet. też dowody były dla sądu niepodważalne, bóg wie co tam poznajdowali w jego mieszkaniu, też nikt nie miał wątpliwości - wtedy. proces był wieki, medialny, opinia publiczna była mocno wzburzona.
obecnie okazuje się, że najprawdopodobniej został niewinnie skazany
i to nie tylko on. razem z nim karę śmierci dostał jeszcze jedno brat

seryjny morderca, niepodważalne dowody - a jednak prawdopodobnie dwie osoby stracone za nic

to że to wcale nie jest takie proste - czasem z pewnością dowody są bezsprzeczne i nie ma najmniejszych wątpliwości. ale prawa nie da się skonstruować tak aby nie było ryzyka, że będzie się zabijało niesłusznie skazanych

bo to tak sobie bardzo łatwo dywagować. ciężko realnie wprowadzić w życie tak żeby to działało jak powinno

no chyba że 'przypadkowe ofiary' komuś nie przeszkadzają, to wtedy tak, jest to proste
Ale przecież też nie wiadomo nadal, czy na pewno był niewinny - jak doczytałam teraz, to nie jestem przekonana na 100%.

Piszesz o dwóch niewinnie odebranych życiach (podobno). A zapominasz o tych 14-nstu życiach. Sądzę, że nawet jeśli jest to jeden przypadek na tysiące, że jakiś seryjny morderca został niesłusznie skazany, w co bardzo wątpię, bo nie znam innego przypadku niż ten, to nadal dla mnie kara śmierci w takich przypadkach jest słuszna. Po prostu te jednostki są tak niebezpieczne, że uważam, że nawet w zakładzie karnym stwarzają niebezpieczeństwo, a zawsze też istnieje ryzyko ucieczki czy zwolnienia i zamordowanie kolejnych osób (zmiany w prawie, cokolwiek) - i te zabite osoby dopiero będą niewinne.

Dlatego dla mnie to czysto względy praktyczne; w Polsce akurat seryjnych morderców i masowych (odpukać) wielu nie ma.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 09:13   #384
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Ja rozumuje w ten sposób:
Zabicie człowieka to zbrodnia, przestępstwo, czyn zabroniony i potępiany.
Przyzwolenie na karę śmieci to jest sankcjonowanie tego przestępstwa - pozwalamy aby państwo samo dokonywało zbrodni, tego samego czynu zabronionego i przestępstwa (definiowanego przez kodeks karny), za które samo uprzednio tego człowieka skazało. No dla mnie to jest ogromna sprzeczność - wykorzystywać te sama metodę, za która jednocześnie się człowieka skazało. Jedyna różnica tutaj jest taka, ze jedno zabójstwo jest przestępstwem a drugie jest sankcjonowane przez system prawny. Nie umiem tego pogodzić, jest to według mnie nielogiczne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 09:16   #385
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ale przecież też nie wiadomo nadal, czy na pewno był niewinny - jak doczytałam teraz, to nie jestem przekonana na 100%.

Piszesz o dwóch niewinnie odebranych życiach (podobno). A zapominasz o tych 14-nstu życiach. Sądzę, że nawet jeśli jest to jeden przypadek na tysiące, że jakiś seryjny morderca został niesłusznie skazany, w co bardzo wątpię, bo nie znam innego przypadku niż ten, to nadal dla mnie kara śmierci w takich przypadkach jest słuszna. Po prostu te jednostki są tak niebezpieczne, że uważam, że nawet w zakładzie karnym stwarzają niebezpieczeństwo, a zawsze też istnieje ryzyko ucieczki czy zwolnienia i zamordowanie kolejnych osób (zmiany w prawie, cokolwiek) - i te zabite osoby dopiero będą niewinne.

Dlatego dla mnie to czysto względy praktyczne; w Polsce akurat seryjnych morderców i masowych (odpukać) wielu nie ma.
nie zapominam.... ale to nie jest tak, że zamordowano 14 kobiet i KTOŚ-KTOKOLWIEK musi za to odpowiedzieć nie ważne kto. nie może być tak, że zamorduje się 2 niewinnych gości, a potem będzie tłumaczyło "a no bo tam 14 kobiet zabito..."

z całym szacunkiem - przez tak krótki czas to raczej wątpię, że doczytałaś coś więcej niż pobieżne artykuły.

no ale nie sądzę abyśmy miały dość do porozumienia. pozostaję przy swoim zdaniu, że wprowadzenie kary śmierci nie jest takie łatwe i proste jak piszesz, bo po pierwsze nie da się stworzyć odpowiednich przepisów chroniących przed pomyłkami, a po drugie godząc się na ryzyko wykonywania kary śmierci na niesłusznie skazanych wcale nie jesteśmy lepsi od tych, których skazywać chcemy.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-01-19 o 09:24 Powód: edit: literówka
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 09:18   #386
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88446394]Dowody można też sfabrykować. Wiele było takich spaw, że władzom zależało na szybkim skazaniu, a czy to ten, czy nie ten, i jakie tak naprawdę okoliczności, to kwestia drugorzędna.
Albo wręcz skazywano takiego, bo prawdziwym sprawcą był jakiś syn prokuratora, chrześniak jakiegoś ważniaka, albo ktoś taki.[/QUOTE]
O właśnie. Do tego można też wrobić kogoś niewygodnego, zawsze jest pole do nadużyć. Chyba że wierzymy, że jakaś władza i sądy są tak stuprocentowo święte, niezależne i sprawiedliwe.

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie zapominam.... ale to nie jest tak, że zamordowano 14 kobiet i KTOŚ-KTOKOLWIEK musi za to odpowiedzieć nie ważne kto. nie może być tak, że zamorduje się 2 niewinnych gości, a potem będzie tłumaczyło "a no bo tam 14 kobiet zabito..."

z całym szacunkiem - przez tak krótki czas to raczej wątpię, że doczytałaś coś więcej niż pobieżne artykuły.

no ale nie sądzę abyśmy miały dość do nieporozumienia. pozostaję przy swoim zdaniu, że wprowadzenie kary śmierci nie jest takie łatwe i proste jak piszesz, bo po pierwsze nie da się stworzyć odpowiednich przepisów chroniących przed pomyłkami, a po drugie godząc się na ryzyko wykonywania kary śmierci na niesłusznie skazanych wcale nie jesteśmy lepsi od tych, których skazywać chcemy.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 09:21   #387
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Kara śmierci to nie jest robienie drugiej osobie "tego samego".

Np. w Stanach ostatnio stracono Lisę Montgomery, kobieta zabiła ciężarną i jej wyjęła dziecko z brzucha na żywca. Nie będę mówić, czy ten wyrok jest słuszny, czy nie, ale chyba nie ma wątpliwości, że kobieta (jej ofiara) miała dosyć nieprzyjemną śmierć, delikatnie mówiąc.

Skazańcom podaje się zastrzyk i po prostu odchodzą.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie zapominam.... ale to nie jest tak, że zamordowano 14 kobiet i KTOŚ-KTOKOLWIEK musi za to odpowiedzieć nie ważne kto. nie może być tak, że zamorduje się 2 niewinnych gości, a potem będzie tłumaczyło "a no bo tam 14 kobiet zabito..."

z całym szacunkiem - przez tak krótki czas to raczej wątpię, że doczytałaś coś więcej niż pobieżne artykuły.

no ale nie sądzę abyśmy miały dość do nieporozumienia. pozostaję przy swoim zdaniu, że wprowadzenie kary śmierci nie jest takie łatwe i proste jak piszesz, bo po pierwsze nie da się stworzyć odpowiednich przepisów chroniących przed pomyłkami, a po drugie godząc się na ryzyko wykonywania kary śmierci na niesłusznie skazanych wcale nie jesteśmy lepsi od tych, których skazywać chcemy.
No nie wiem .

A skąd pomysł, że poznałam tę sprawę dzisiaj? Znam ją i nawet oglądałam film na ten temat, ale nie kojarzyłam nazwiska. I nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy był winny. Na pewno proces był błyskawiczny.

Interesuję się ogólnie kryminalistyką, więc znam sporo różnych spraw.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 09:22   #388
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Ja bym była za karą śmierci dla niebezpiecznych, seryjnych morderców i tak samo za sterylizacją pedofilii.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 09:23   #389
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Kara śmierci to nie jest robienie drugiej osobie "tego samego".

Np. w Stanach ostatnio stracono Lisę Montgomery, kobieta zabiła ciężarną i jej wyjęła dziecko z brzucha na żywca. Nie będę mówić, czy ten wyrok jest słuszny, czy nie, ale chyba nie ma wątpliwości, że kobieta (jej ofiara) miała dosyć nieprzyjemną śmierć, delikatnie mówiąc.

Skazańcom podaje się zastrzyk i po prostu odchodzą.



No nie wiem .

A skąd pomysł, że poznałam tę sprawę dzisiaj? Znam ją i nawet oglądałam film na ten temat, ale nie kojarzyłam nazwiska. I nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy był winny. Na pewno proces był błyskawiczny.

Interesuję się ogólnie kryminalistyką, więc znam sporo różnych spraw.
napisałaś "jak doczytałam teraz"
co do "No nie wiem . " - no literówka, ofc

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-01-19 o 09:24
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-19, 09:26   #390
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 65.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Kara śmierci to nie jest robienie drugiej osobie "tego samego".

Np. w Stanach ostatnio stracono Lisę Montgomery, kobieta zabiła ciężarną i jej wyjęła dziecko z brzucha na żywca. Nie będę mówić, czy ten wyrok jest słuszny, czy nie, ale chyba nie ma wątpliwości, że kobieta (jej ofiara) miała dosyć nieprzyjemną śmierć, delikatnie mówiąc.

Skazańcom podaje się zastrzyk i po prostu odchodzą.



No nie wiem .

A skąd pomysł, że poznałam tę sprawę dzisiaj? Znam ją i nawet oglądałam film na ten temat, ale nie kojarzyłam nazwiska. I nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, czy był winny. Na pewno proces był błyskawiczny.

Interesuję się ogólnie kryminalistyką, więc znam sporo różnych spraw.

No skutek jest dokładnie ten sam - czy gdyby zamiast zabić ja ze szczególnym okrucieństwem, podała jej uśmiercający zastrzyk, to uznałabyś, że no ok, spoko, zabiła ja humanitarnie? Cokolwiek to znaczy.
No nie, skutek jest ten sam, zamordowano osobę. Inne są okoliczności - pierwszy przypadek to szczególne okrucieństwo, które zaostrza karę i jest ważnym czynnikiem przy orzekaniu wyroku. Ale posługując się kara śmierci również sięgasz po zabójstwo - pozbawiasz życia osobę, dajesz sobie prawo do popełniania zabójstwa. Robisz to w sposób „łagodny”, ale wciąż - pozbawisz życia, zabijasz, mordujesz. Równie dobrze można komuś ściąć głowę, powiesić lub strzelić w głowę. Szybka smierć, pozbawiona tortur i szczególnego okrucieństwa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 23:23:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:51.