Delikatna skóra a siniaki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-30, 09:57   #1
kala122
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 5

Delikatna skóra a siniaki?


Mam taki problem, że mam tendencję do powstawania malutkich siniaczków na nogach. Nie są to jakieś wielkie siniaki budzące niepokój ale kilka malutkich.

Zauważyłam tą tendencję jakiś rok temu i wtedy mnie to zaniepokoiło, zrobiłam badania, poszłam do hematologa. Badania wykazały, że mam tendencję do spadku wskaźników von Willebranda, które bodajże uczestniczą w przyklejaniu płytek do ścian naczyń. Jednak nie były to na tyle duże spadki by stwierdzić schorzenie von willebranda, ale że spadają i może tak się dziać i, że jeśli będę mieć jakiś zabieg chirurgiczny mam się tam zgłosić po tabletki na krzepliwość. Zdziwiło mnie to bo to wady wrodzone i dziedziczne, natomiast u mnie wcześniej nie było problemu, wręcz bym powiedziała, że siniaki to była u mnie rzadkość. Miałam też niską ferrytynę, brałam żelazo, ostatnie wyniki miałam w grudniu.

I przez ten czas było spoko bo siniaki nie wychodziły, ale niedawno zaczęłam jeździć rowerem i tutaj gdzieś uderzę o nogę jak przesuwam rower, tutaj o jakieś drzwi no i porobiły mi się siniaki na tej nodze po której trzymam rower.

Jakoś źle się psychicznie czuję z tymi siniakami, może nie są jakieś wielkie ale brzydko to wygląda i czuję się jakaś taka "poobijana"
Jest tu ktoś kto też ma tendencję do robienia siniaków? Jak to zaakceptować

Edytowane przez kala122
Czas edycji: 2021-04-30 o 10:11
kala122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-30 10:57:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:50.