Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74. - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-26, 12:10   #1411
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;89234420]Był stary i ładny park, ale przyszła wichura i nawet park jest teraz byle jaki. Pozostałe, nieliczne tereny zielone są zaniedbane. Rynek wybetonowali, pousuwali drzewa i nastawiali donic z pierdziatymi drzewkami, które żadnej ochłody latem nie dają. [/QUOTE]

Betonoza niestety jest zmorą wielu miast i miasteczek, zamiast fajnych przestrzeni z zielenią dla mieszkańców robi się place paradne jak za komuny. Nigdy nie zrozumiem jak komuś może się to podobać i czemu takie realizacje wygrywają w przetargach ale widać włodarze mają inny gust niż ja. Potem jest tak jak piszesz latem ani grama cienia i nawet nie ma gdzie na spokojnie usiąść i odpocząć.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Smutne.




Tak, już chyba słyszałam o NR w tym kontekście

Bytom nie wydaje mi się być takim brzydkim miastem.

Okropne wrażenie na zdjęciach robi Zabrze.

Kiepskie opinie zawsze slyszalam o Radomiu (nie tylko z powodu "chytrej baby") i Łodzi.

Zgorzelec podobno wywiera fatalne wrażenie, poniżej załączam fotki.Załącznik 7772720Załącznik 7772721Załącznik 7772723
Załącznik 7772724Załącznik 7772725
Byłam w Zgorzelcu i bliźniaczym Goerlitz i dla mnie to zwykłe średniej wielkości miasteczka. Ani nie mają w sobie nic specjalnie brzydkiego ani jakiegoś fajnego uroku który dałoby się zapamiętać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-26, 13:55   #1412
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Babsko parcha w autobusie jakby płuca miało wypluć ale nie wysiądzie ani nawet nie założy maseczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-26, 14:02   #1413
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-07 o 22:22
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-26, 14:05   #1414
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;89234561]Takie budynki to mogą być wszędzie.[/QUOTE]


Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość

Byłam w Zgorzelcu i bliźniaczym Goerlitz i dla mnie to zwykłe średniej wielkości miasteczka. Ani nie mają w sobie nic specjalnie brzydkiego ani jakiegoś fajnego uroku który dałoby się zapamiętać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No bo w sumie większość polskich miast tak wygląda.




Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-26, 16:37   #1415
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Ja jestem zaskoczona jak ładnym miastem jest Grudziądz
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-26, 16:54   #1416
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-26, 17:25   #1417
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
No bo w sumie większość polskich miast tak wygląda.




Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Też tak sądzę, każde miasto czy nawet wieś mogą mieć w sobie coś fajnego i coś słabego. A poza tym raczej wszystko jest przeciętne, podobne do siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-27, 20:02   #1418
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
Ostatnio stwierdziłem, po przejrzeniu pewnego fotobloga, że najbrzydszym miastem w Polsce jest Nowa Ruda - takiej brzydoty i beznadziei bijącej ze zdjęć to nawet w Bytomiu nie ma, sądziłem. Teraz patrzę i widzę, że to sporo od fotografa i pory roku zależeć musi, bo na innych fotkach miasto prezentuje się całkiem "normalnie", a rynek jest piękny!
Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Bytom nie wydaje mi się być takim brzydkim miastem
Bo nie jest (pod tą warstwą brudu i szkód górniczych) Niestety kilkadziesiąt lat zaniedbań, złych włodarzy i ich kradzieży itp. nie da się ot tak odczarować.
Są dużo gorsze w pobliżu ale nie mają takiego złego pr. Zresztą bardzo niezasłużonego.
Wspomniane Zabrze. Okropne Świętochłowice. Siemianowice też piękne nie są (Lipiny!). Chorzów. Nawet Mysłowice.
To tak jakby mieć te nieudane zdjęcia, ale obojętnie gdzie się nie obrócisz Nawet Katowice tylko punktowo są ładne ale miasto bardzo dba o ten dobry pr (ścisłe centrum + zabudowa kamieniczna Śródmieścia wokół katedry i Nikiszowiec to jest wszystko)
Najładniejsze tu są bogate miasta nawet z blokowiskami, ale ze środkami ze stref ekonomicznych. Tylko wtedy nie ma historycznych perełek do zwiedzania :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-27, 21:09   #1419
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 129
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Nie bardzo rozumiem trend wkladania w spodnie tylko jednej części koszuli. Wyglada to dla mnie niechlujnie, jakby ktoś w toalecie sie nie ogarnął
1e480a74c83b298335abeb19bb62a32399143eb5_629d357241768 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-27, 21:15   #1420
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Bo nie jest (pod tą warstwą brudu i szkód górniczych) Niestety kilkadziesiąt lat zaniedbań, złych włodarzy i ich kradzieży itp. nie da się ot tak odczarować.
Są dużo gorsze w pobliżu ale nie mają takiego złego pr. Zresztą bardzo niezasłużonego.
Wspomniane Zabrze. Okropne Świętochłowice. Siemianowice też piękne nie są (Lipiny!). Chorzów. Nawet Mysłowice.
To tak jakby mieć te nieudane zdjęcia, ale obojętnie gdzie się nie obrócisz Nawet Katowice tylko punktowo są ładne ale miasto bardzo dba o ten dobry pr (ścisłe centrum + zabudowa kamieniczna Śródmieścia wokół katedry i Nikiszowiec to jest wszystko)
Najładniejsze tu są bogate miasta nawet z blokowiskami, ale ze środkami ze stref ekonomicznych. Tylko wtedy nie ma historycznych perełek do zwiedzania :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No Zabrze to wręcz jak miasto wampirów, drenujace energię

Czy to nie w Zabrzu znajdował się słynny dom dziecka sióstr zakonnych z książki-reportażu "Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie" ?

A które miasta zaliczasz do bogatych, poza stolicą?

Wrocław? Poznań? Bo nie wiem czy Kraków jest bogaty?



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-27, 21:46   #1421
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

A nie, myślałam o bogatszych jako tej okolicy Bytomia, które samo teraz nie ma złamanego grosza na rewitalizację. Tereny inwestycyjne pełne szkód, góry i doły porośnięte trawą...
Tu w jego okolicy pewniaki, to takie Gliwice, Dąbrowa Górnicza i Tychy. Wszystkie były w odpowiednim czasie i miejscu były aby się zakręcić ze swoimi terenami pod fabryki. Jednak to małe miasteczka (100-200 tys) a pomimo to dziś na wysokich miejscach na liście w kraju pod kątem środków na mieszkańca.
Ładna jest też np Bielsko Biała. A niedoceniana. Ale tak do mieszkania, nie wiem co by tu można zwiedzać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Jasne że są, Wrocław i Kraków to pierwsza piątka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-27, 21:57   #1422
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
A nie, myślałam o bogatszych jako tej okolicy Bytomia, które samo teraz nie ma złamanego grosza na rewitalizację. Tereny inwestycyjne pełne szkód, góry i doły porośnięte trawą...
(...)
Przed Bytomiem jeszcze sporo pracy, ale również sporo się dzieje. Rewitalizowane, remontowane są kolejne ulice, torowiska, miejsca. Masowo remontują się kamienice. Ja tam wierzę w moje miasto. Żeby jeszcze ta cała patola się "zrewitalizowała", to będzie nieźle. Niestety na przedmieściach sporo nielegalnych wysypisk śmieci itd. Tu jeszcze dużo dużo pracy... i pieniędzy.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-27, 22:24   #1423
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
A nie, myślałam o bogatszych jako tej okolicy Bytomia, które samo teraz nie ma złamanego grosza na rewitalizację. Tereny inwestycyjne pełne szkód, góry i doły porośnięte trawą...
Tu w jego okolicy pewniaki, to takie Gliwice, Dąbrowa Górnicza i Tychy. Wszystkie były w odpowiednim czasie i miejscu były aby się zakręcić ze swoimi terenami pod fabryki. Jednak to małe miasteczka (100-200 tys) a pomimo to dziś na wysokich miejscach na liście w kraju pod kątem środków na mieszkańca.
Ładna jest też np Bielsko Biała. A niedoceniana. Ale tak do mieszkania, nie wiem co by tu można zwiedzać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Jasne że są, Wrocław i Kraków to pierwsza piątka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, ja też slyszalam, że Bielsko - Biała jest ładnym miastem

Osobiście nie chciałabym mieszkać we wschodniej Polsce - raz, że zimniej, a dla mnie to ważne, no i nie...Jakoś nie.

Ale wschodnia Polska na pewno ma też ładną przyrodę, agroturystyka jest nieźle rozwinięta. Nigdy nie byłam w Lublinie, ale zawsze mi się jawil jako ładne miasto.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 00:59   #1424
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Tak, ja też slyszalam, że Bielsko - Biała jest ładnym miastem

Osobiście nie chciałabym mieszkać we wschodniej Polsce - raz, że zimniej, a dla mnie to ważne, no i nie...Jakoś nie.

Ale wschodnia Polska na pewno ma też ładną przyrodę, agroturystyka jest nieźle rozwinięta. Nigdy nie byłam w Lublinie, ale zawsze mi się jawil jako ładne miasto.
Starówka tak, ale miejscami drugi Bytom, łącznie z gębami tubylców. Czułam się jak w domu, na dzielni. Widać, że tam również jeszcze sporo pracy czeka.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 01:00   #1425
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Starówka tak, ale miejscami drugi Bytom, łącznie z gębami tubylców. Czułam się jak w domu, na dzielni. Widać, że tam również jeszcze sporo pracy czeka.
A te gęby tubylców...Co z nimi nie tak?

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 01:08   #1426
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
A te gęby tubylców...Co z nimi nie tak?
No takie typu "jeszcze dwa dni do benefitów z MOPSu" (taki ogólny vibe). Akurat zaparkowaliśmy samochód w takiej dzielnicy, jak grosze rejony Bytomia, więc dosłownie czuliśmy się z TŻ jak w domu. Natomiast sama starówka świetna, warto, ale miejscami nadal jeszcze mocno zaniedbana - tzn. kamienice remontujące się dopiero lub wymagające odnowienia, czy nawet odświeżenia fasady.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 01:15   #1427
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
No takie typu "jeszcze dwa dni do benefitów z MOPSu" (taki ogólny vibe). Akurat zaparkowaliśmy samochód w takiej dzielnicy, jak grosze rejony Bytomia, więc dosłownie czuliśmy się z TŻ jak w domu. Natomiast sama starówka świetna, warto, ale miejscami nadal jeszcze mocno zaniedbana - tzn. kamienice remontujące się dopiero lub wymagające odnowienia, czy nawet odświeżenia fasady.
Hmm, ale takich znajdziesz przecież wszędzie? I w Warszawie i we Wrocławiu...

No chyba, że naprawdę rzucają się w oczy liczebnoscia, wtedy można to uznać za stały element lokalnego kolorytu i problem :/

W moim rodzinnym mieście meneli jest akurat sporo na deptaku i wtedy też jakis turysta mógłby pomyśleć podobnie jak Ty, a to nie jest prawda. W sumie znam jeszcze ze 2,3 miejsca gdzie tych meneli widać więcej, ale to cały czas mały odsetek Więc miasto na pewno nie jest menelskie

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 01:25   #1428
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Hmm, ale takich znajdziesz przecież wszędzie? I w Warszawie i we Wrocławiu...

No chyba, że naprawdę rzucają się w oczy liczebnoscia, wtedy można to uznać za stały element lokalnego kolorytu i problem :/

W moim rodzinnym mieście meneli jest akurat sporo na deptaku i wtedy też jakis turysta mógłby pomyśleć podobnie jak Ty, a to nie jest prawda. W sumie znam jeszcze ze 2,3 miejsca gdzie tych meneli widać więcej, ale to cały czas mały odsetek Więc miasto na pewno nie jest menelskie
To była tylko taka luźna obserwacja. W Krakowie, czy Wrocławiu po prostu jakoś mi się coś takiego nie rzuciło w oczy, żeby kilka całych ulic było mniej więcej takich (i jasne, zapewne są nawet całe dzielnice). Tyle. W samym ścisłym starówkowym centrum Lublina nie widziałam meneli, natomiast ledwo przeszliśmy jakieś 20 minut od i już byliśmy w drugim Bytomiu. Po prostu to mnie zaskoczyło.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-05-28 o 01:49
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 02:04   #1429
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To była tylko taka luźna obserwacja. W Krakowie, czy Wrocławiu po prostu jakoś mi się coś takiego nie rzuciło w oczy, żeby kilka całych ulic było mniej więcej takich (i jasne, zapewne są nawet całe dzielnice). Tyle. W samym ścisłym starówkowym centrum Lublina nie widziałam meneli, natomiast ledwo przeszliśmy jakieś 20 minut od i już byliśmy w drugim Bytomiu. Po prostu to mnie zaskoczyło.
Ok, nie było mnie to nie wiem.
To nie znaczy, że Ci nie wierzę.

Chciałabym przeczytać książkę o wykluczeniu komunikacyjnym w Polsce. Tę tutaj:

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4888370/nie-zdaze

Mam jeszcze na półce książkę o zapomnianych polskich miastach. Nie mogę sobie teraz przypomnieć tytułu, ale pamiętam niektóre miasta: Piła, Płock, Koszalin... I wiele innych. Przygnębiająca lektura.


Boże, teraz "Noc magii" na TVN i wróżbita Maciej...



Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-28, 02:41   #1430
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To była tylko taka luźna obserwacja. W Krakowie, czy Wrocławiu po prostu jakoś mi się coś takiego nie rzuciło w oczy, żeby kilka całych ulic było mniej więcej takich (i jasne, zapewne są nawet całe dzielnice). Tyle. W samym ścisłym starówkowym centrum Lublina nie widziałam meneli, natomiast ledwo przeszliśmy jakieś 20 minut od i już byliśmy w drugim Bytomiu. Po prostu to mnie zaskoczyło.
Oj, są całe dzielnice, musiałaś mieć "pecha" I nie trafić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 03:02   #1431
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

No niestety, wykluczenie komunikacyjne jest faktem.

Mam koleżankę (Sołtysa) na takiej typowej wsi. Do przystanku PKS 2 km, a PKS jeździ 4 razy dziennie do większego miasteczka (Tczew). Do najbliższego małego miasteczka ok 12 km (ten sam PKS), sklepu nie ma, do szkoły dzieciaki drałują pieszo 3 km.

Latem, wiosną, jesienią można rowerem podjechać. Kto ma auto, ten nie ma problemu, no chyba, że śnieg drogę zawali, bo odśnieżarek tam nie uświadczysz.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 06:38   #1432
Sadako_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 204
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Mnie zawsze dziwi, że Łódź jest okrzyknięta w internecie jako koszmarnie brzydkie miasto. Przyznam szczerze, że ja nie widzę wielkiej różnicy między Łodzią a innymi dużymi miadtami. Większość ma przewagę, bo ma stare miasto i uliczki dookoła, co zawsze daje fajny klimat. Łódź tego nie ma i mam wrażenie, że dlatego wiele osób uznaje to miasto za brzydkie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sadako_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 06:39   #1433
Sadako_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 204
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No niestety, wykluczenie komunikacyjne jest faktem.

Mam koleżankę (Sołtysa) na takiej typowej wsi. Do przystanku PKS 2 km, a PKS jeździ 4 razy dziennie do większego miasteczka (Tczew). Do najbliższego małego miasteczka ok 12 km (ten sam PKS), sklepu nie ma, do szkoły dzieciaki drałują pieszo 3 km.

Latem, wiosną, jesienią można rowerem podjechać. Kto ma auto, ten nie ma problemu, no chyba, że śnieg drogę zawali, bo odśnieżarek tam nie uświadczysz.
Dzieci nie mają autobusu szkolnego skoro mieszkają w takiej odległości od szkoły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sadako_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 06:51   #1434
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Sadako_ Pokaż wiadomość
Mnie zawsze dziwi, że Łódź jest okrzyknięta w internecie jako koszmarnie brzydkie miasto. Przyznam szczerze, że ja nie widzę wielkiej różnicy między Łodzią a innymi dużymi miadtami. Większość ma przewagę, bo ma stare miasto i uliczki dookoła, co zawsze daje fajny klimat. Łódź tego nie ma i mam wrażenie, że dlatego wiele osób uznaje to miasto za brzydkie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak myślę. Szczególnie że teraz miasto wygląda zupełnie inaczej niż kilkanaście lat temu.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 06:54   #1435
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 08:10   #1436
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
No niestety, wykluczenie komunikacyjne jest faktem.

Mam koleżankę (Sołtysa) na takiej typowej wsi. Do przystanku PKS 2 km, a PKS jeździ 4 razy dziennie do większego miasteczka (Tczew). Do najbliższego małego miasteczka ok 12 km (ten sam PKS), sklepu nie ma, do szkoły dzieciaki drałują pieszo 3 km.

Latem, wiosną, jesienią można rowerem podjechać. Kto ma auto, ten nie ma problemu, no chyba, że śnieg drogę zawali, bo odśnieżarek tam nie uświadczysz.
Przeraża mnie, że w 2022r. nadal tak jest w niektórych miejscach w Polsce - kraju, który należy do UE.

Mało tego, mam wrażenie że w niektórych miejscach jest jeszcze gorzej niż było


Cytat:
Napisane przez Sadako_ Pokaż wiadomość
Mnie zawsze dziwi, że Łódź jest 0 w internecie jako koszmarnie brzydkie miasto. Przyznam szczerze, że ja nie widzę wielkiej różnicy między Łodzią a innymi dużymi miadtami. Większość ma przewagę, bo ma stare miasto i uliczki dookoła, co zawsze daje fajny klimat. Łódź tego nie ma i mam wrażenie, że dlatego wiele osób uznaje to miasto za brzydkie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja też uważam, że Łódź ma sporo uroku
I ukryte piękno.


Wysłane z mojego telefonu przy pomocy Taoatalk.

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-05-28 o 08:11
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 08:21   #1437
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
No właśnie...
Pewna osoba spoza Europy podzieliła się ze mną takim dość okrutnym żartem.
Powiedziała, że z perspektywy życia w jego kraju trudno jest zrozumieć, dlaczego ludzie w europejskich państwach żyją w takim stłoczeniu - że z jego perspektywy jest to trudne do wyobrażenia. Oczywiście europejskie państwa nie wyglądają pod tym względem jak Bangladesz, ale jednak...Gęstość zaludnienia jest spora.
Że to wygląda trochę tak jakby człowiek żył na człowieku i w ogóle ludzie jakby nie mieli granic między sobą - każdy każdemu "włazi na głowę".

I to chyba taka pozostałość z czasów wojny, kiedy ludzie "gniezdzili się" właśnie jeden na drugim, bo musieli się ukrywać, chować, itd. I trochę tak im zostało, żeby żyć i przebywać w takim stłoczeniu, a w zasadzie to nic innego nie znają :zonk:

Dobrze, że nie słyszał o warunkach mieszkaniowych w Polsce, gdzie ludzie mieszkają w tym na co ich stać albo co po prostu odziedziczyli - np. ciasne mieszkanko po babci.

Okrutny i beznadziejny żart, ale co zrobić.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Niech jedzie do Chin, poczuje sie lepiej
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 08:28   #1438
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Sadako_ Pokaż wiadomość
Mnie zawsze dziwi, że Łódź jest okrzyknięta w internecie jako koszmarnie brzydkie miasto. Przyznam szczerze, że ja nie widzę wielkiej różnicy między Łodzią a innymi dużymi miadtami. Większość ma przewagę, bo ma stare miasto i uliczki dookoła, co zawsze daje fajny klimat. Łódź tego nie ma i mam wrażenie, że dlatego wiele osób uznaje to miasto za brzydkie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Byłam ostatnio w Łodzi, żeby właśnie to sprawdzić
Wiadomo, że to opinia bardzo pobieżna i z perspektywy turysty, ale...nie widziałam żadnego budynku, który nie miał dookoła siebie jakiejś ruiny. Dużo się modernizuje i to widać (piękna Włókiennicza) jednak nie natknęłam się na po prostu zadbaną okolice. Zawsze gdzieś w bramie czy po drugiej stronie budynku czyhały miejsca, których zdecydowanie nie pokazuje się w ulotce deweloperskiej.
No i tak dużo pustostanów! Czasem parter zagospodarowany, a wyższe piętra zabite dechami. Cały czas się zastanawiałam "gdzie ci ludzie mieszkają, jak wszędzie pustostany?".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 08:42   #1439
mariola_rudakowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 289
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89236771]Niech jedzie do Chin, poczuje sie lepiej [/QUOTE]


Pewnie jakaś Australijka/Amerykanka.
__________________
Bywam zgryźliwa.Szybko mi przechodzi
mariola_rudakowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-28, 08:45   #1440
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Bo nie jest (pod tą warstwą brudu i szkód górniczych) Niestety kilkadziesiąt lat zaniedbań, złych włodarzy i ich kradzieży itp. nie da się ot tak odczarować.
Są dużo gorsze w pobliżu ale nie mają takiego złego pr. Zresztą bardzo niezasłużonego.
Wspomniane Zabrze. Okropne Świętochłowice. Siemianowice też piękne nie są (Lipiny!). Chorzów. Nawet Mysłowice.
To tak jakby mieć te nieudane zdjęcia, ale obojętnie gdzie się nie obrócisz Nawet Katowice tylko punktowo są ładne ale miasto bardzo dba o ten dobry pr (ścisłe centrum + zabudowa kamieniczna Śródmieścia wokół katedry i Nikiszowiec to jest wszystko)
Najładniejsze tu są bogate miasta nawet z blokowiskami, ale ze środkami ze stref ekonomicznych. Tylko wtedy nie ma historycznych perełek do zwiedzania :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mieszkałam po trosze prawie we wszystkich z wymienionych tu miast i generalnie każde z nich ma w sobie coś ładnego Świętochłowice mają ładną ulicę główną, bardzo ładny kompleks "Skałka", Lipiny są w Świętochłowicach więc to akurat bardzo słaba strona, Chorzów ma cały park Śląski, pomniejsze parki i bardzo ładną pocztę, no i Wolka Siemianowice chyba wypadają najgorzej, chociaż Staw Rzęsa całkiem spoko, lubiłam Bytom ma dość ładne parki.

Każde miasto ma takie swoje Lipiny, bądźmy szczerzy. Nikiszowiec teraz wielka kolebka artystów, super wypromowane osiedle Katowic, mieszkania za jakieś niebotyczne kwoty, a kilkanaście lat temu ludzie za darmo nie chcieli tam mieszkać, bo był syf, patologia i jedyne co można było tam dostać to w pysk.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-23 23:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.