Przyjaźń z PiSowcem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-27, 16:44   #1
Farquad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 254

Przyjaźń z PiSowcem


Wątek z przymrużeniem oka, ale też nie do końca
Czy mogłybyście się przyjaźnić z takim zatwardziałym PiSowcem, który kocha Kaczyńskiego, uważa że rząd jest wspaniały, brał udział w miesięcznicach smoleńskich etc?
Zakładając, że ta dziewczyna / chłopak byłaby bardzo otwarta, miła, byłaby ogólnie dobrą osobą.
Farquad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-27, 19:57   #2
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Farquad Pokaż wiadomość
Wątek z przymrużeniem oka, ale też nie do końca
Czy mogłybyście się przyjaźnić z takim zatwardziałym PiSowcem, który kocha Kaczyńskiego, uważa że rząd jest wspaniały, brał udział w miesięcznicach smoleńskich etc?
Zakładając, że ta dziewczyna / chłopak byłaby bardzo otwarta, miła, byłaby ogólnie dobrą osobą.
Mam taką koleżankę w pracy. Kiedyś powiedziała na stołówce, że głosowała na PIS to się zadziwiłam z resztą pracownic, że stamtąd w ogóle wyszła

Później się okazało, że mój były już szef to również zatwardziały PiSowiec (dlatego dobrze się dogadywali z w/w koleżanką ).

I jego kolega też, do tego stopnia, że jak poszedł z moim ojcem zapalić i ojciec coś powiedział nieprzychylnego na ich temat, to nawet papierosa nie wyjął tylko zabrał się i poszedł wku*****y.

Na temat polityki nie gadamy dużo, czasem jak chciałam koleżankę wkurzyć to coś jej tam gadałam
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-27, 20:05   #3
Farquad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 254
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Mam taką koleżankę w pracy. Kiedyś powiedziała na stołówce, że głosowała na PIS to się zadziwiłam z resztą pracownic, że stamtąd w ogóle wyszła
Czyli, że jej nie zabiły inne pracownice? xD
Farquad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-27, 20:10   #4
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Koleguje się z ludźmi mającymi inne poglądy. Po prostu nie poruszam pewnych kwesti.

Za dziwne uważam zerwanie znajomości czy krzywe spojrzenia w stosunku do osoby, którą się lubi za inne poglądy polityczne. Szczególnie, jeśli umie je uargumentować.

Edytowane przez 26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Czas edycji: 2022-08-27 o 20:13
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-27, 20:33   #5
Farquad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 254
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89330959]Koleguje się z ludźmi mającymi inne poglądy. Po prostu nie poruszam pewnych kwesti.

Za dziwne uważam zerwanie znajomości czy krzywe spojrzenia w stosunku do osoby, którą się lubi za inne poglądy polityczne. Szczególnie, jeśli umie je uargumentować.[/QUOTE]
Zgadzam się z tym. Chyba, że ktoś przegnie w poglądach, np. powie, że Putin robi prawidłowo. Wtedy to by zburzyło relację.
Farquad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-27, 20:42   #6
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Wątpię. Ktoś kto zgadza się z PiSem to jednocześnie ktoś kto popiera zakaz aborcji, sprzeciwia się prawom osób homoseksualnych, popiera działania kościoła katolickiego, wspiera rozdawnictwo. No jakoś wątpię że się dogadamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-27, 22:15   #7
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

nie.
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-27, 22:41   #8
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 115
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Wątpię. Ktoś kto zgadza się z PiSem to jednocześnie ktoś kto popiera zakaz aborcji, sprzeciwia się prawom osób homoseksualnych, popiera działania kościoła katolickiego, wspiera rozdawnictwo. No jakoś wątpię że się dogadamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja podobnie. W pracy możemy kilka zdań zamienić, pogadać o pogodzie, ale przyjaźni głębszej sobie nie wyobrażam. Owszem, mam jedną przyjaciółkę z dzieciństwa, której rodzice, zresztą wykształceni, lekarze, są bardzo za pisem i wiem, że ona też jest w kościelnych klimatach, ale te omijamy jak się raz na rok w mieście rodzinnym widzimy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-27, 22:52   #9
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Wątpię. Ktoś kto zgadza się z PiSem to jednocześnie ktoś kto popiera zakaz aborcji, sprzeciwia się prawom osób homoseksualnych, popiera działania kościoła katolickiego, wspiera rozdawnictwo. No jakoś wątpię że się dogadamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak samo. Nie przeszkadzają mi zasadniczo w otoczeniu ludzie o innych poglądach, ale przyjaźń to inny poziom.
A zasadniczo, bo np. niektórych zacietrzewionych znajomych pro Konfa pożegnałam.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 07:52   #10
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Farquad Pokaż wiadomość
Wątek z przymrużeniem oka, ale też nie do końca
Czy mogłybyście się przyjaźnić z takim zatwardziałym PiSowcem, który kocha Kaczyńskiego, uważa że rząd jest wspaniały, brał udział w miesięcznicach smoleńskich etc?
Zakładając, że ta dziewczyna / chłopak byłaby bardzo otwarta, miła, byłaby ogólnie dobrą osobą.
Przyjaźnić? Nie.

W pracy mam różnych ludzi, również PiSowców, seksistów, kretynów i trzeba z nimi się dogadać. Dlatego pewnych tematów się unika.

Kiedyś na pierwszej randce facet powiedział, że gdyby wybory odbyły się dzisiaj głosowałby na PiS. Było to dla mnie szokujące, bo facet był inteligentny, świetnie wykształcony, miał wysoką pozycję. Ale tłumaczył to "mniejszym złem" i miałam wątpliwości czy to dla mnie no-go. Rozmawialiśmy o tym kilka razy.

W ciągu pierwszych kilku spotkań okazało się, że to nie był przypadek. Polecał jakieś bardzo konserwatywne podcasty przeciwników aborcji i tego typu rzeczy. Nie wyobrażam sobie spotykania się z PiSowcem nigdy więcej. Tym bardziej ze zwolennikiem Konfederacji.

Edytowane przez 08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Czas edycji: 2022-08-28 o 09:18
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 08:54   #11
Voytkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 451
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Farquad Pokaż wiadomość
Wątek z przymrużeniem oka, ale też nie do końca
Czy mogłybyście się przyjaźnić z takim zatwardziałym PiSowcem, który kocha Kaczyńskiego, uważa że rząd jest wspaniały, brał udział w miesięcznicach smoleńskich etc?
Zakładając, że ta dziewczyna / chłopak byłaby bardzo otwarta, miła, byłaby ogólnie dobrą osobą.

Ja bym nie mogła .Dla mnie takie poglądy to skrajna głupota a po co mi głupi przyjaciel .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Voytkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-28, 09:50   #12
ladylajla
Zakorzenienie
 
Avatar ladylajla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 907
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Nie czułabym się swobodnie, gdybym musiała omijać różne kwestie i uprawiać dyplomację wyższego szczebla przy kimś, z kim z definicji mam mieć szczerą relację i mu ufać.
Hardkorowi pisowcy to bardziej wyznawcy niż wyborcy i skrytykować przy takim partię to, nie wiem, jakby mu matkę obrazić.
Może są rigczowi pisowcy, ja raczej takich nie znam. Nawet jak na pierwszy rzut oka są spoko, to jak trochę się "poskrobie", to zawsze jakieś nieakceptowalne dla mnie przekonania wylezą.
__________________
- Co pani ma do zaproponowania biednym, chorym, starym?
- Zachęcała ich będę, żeby spróbowali być młodzi, zdrowi i bogaci.
ladylajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 14:43   #13
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Z takim zatwardziałym i agresywnym to nie. Jednak tak samo nie chciałabym mieć w otoczeniu takiego naprawdę skrajnego i fanatycznego lewaka. Najważniejsza dla mnie jest równowaga, odpowiednie argumenty, samodzielne myślenie. Nie akceptuję ślepego podążania za guru niezależnie od dziedziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 15:04   #14
Farquad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 254
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Z takim zatwardziałym i agresywnym to nie. Jednak tak samo nie chciałabym mieć w otoczeniu takiego naprawdę skrajnego i fanatycznego lewaka. Najważniejsza dla mnie jest równowaga, odpowiednie argumenty, samodzielne myślenie. Nie akceptuję ślepego podążania za guru niezależnie od dziedziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mówię o osobach nieagresywnych. Sama jestem w stanie rozmawiać z lewicowcami ale jak zaczynają mnie obrażać, bo np. nie podoba mi się aborcja, to od razu jest koniec znajomości. Są takie tematy, przy którym ludziom po prostu odbija i nie tolerują żadnej krytyki, żadnych wątpliwości. W sumie lewica głosi tolerancję więc to na niej spoczywa większy obowiązek właśnie unikania agresji w dyskusjach.
Farquad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 15:13   #15
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Nie, mam w rodzinie Konfederatów i to ten sam stopień odklejenia. Tylko tu nie ołtarzyk dla świętego pana Prezydenta Dudy oraz kleru, przyzwolenie na pedofilię i kłopoty z logicznym mysleniem (Widzieliście te nowe TikToki partyjnej młodzieży? Czysta propaganda, jak w Korei Płn. Nie wiadomo śmiac się, czy płakać, a aktorstwo poziom Kozia Wólka. Plus oczywiście jechanie po Tusku ). U moich Konfiarzy teorie spiskowe, Żydzi co chcą nas okraść, Ukraińcy co nas okradają i w ogóle Covid-Srovid, wszyscy zaszczepieni umrą. Jest wśród nich kobieta, której prawa kobiet nie interesują, bo... nienawidzi innych kobiet
Szczerze wśród moich znajomych był taki jeden chwast i został wyrwany jak się burzył pod każdym moim wpisem. Typowy chłopek od przerzucania całe życie cegieł, który ma chyba w domu ołtarzyk Dudusia.


Aaaa też byłam na randce z PiSowcem. Nie sprawdziłam jego poglądów, wyjątkowo, bo był śliczny. Powiedział mi, że jeśli wpadniemy, to zakazuje mi przerywać ciążę i się ze mną ożeni. Jak go olałam dzwonil z propozycją niezobowiązującego seksu. Polak-Katolik.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-08-28 o 15:20
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 17:29   #16
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Nie wiem, wydaje mi się; ze relacje z takimi osobami automatycznie odpadają, chociaż nawet nigdy nie pytam i nie wiem czy to fani pisu itp.

Po prostu jak wiele rzeczy jest nie po drodze, to raczej ciężko się z kimś takim zaprzyjaźnić.

Nie byłam nigdy w takim dylemacie, nie pomyślałam nigdy o tym. Xd


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 17:35   #17
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Farquad Pokaż wiadomość
Czyli, że jej nie zabiły inne pracownice? xD
W sensie, że nikt jej krzywdy nie zrobił Byli tam też mężczyźni Ale krzywo na nią patrzyli

Kiedyś ta koleżanka miała przydzielone zadanie i dobrze jej szło. Zadowolona, wręcz wniebowzięta opowiada jak to szef do niej codziennie przychodzi na stanowisko (zawsze do nas przychodził i do każdej osoby) i z nią rozmawia- szef jest specyficzny
Na to ja jej mówię:
- M., on nie przychodzi, bo dobrze pracujesz i cię lubi tylko dlatego, że głosowałaś na PIS.

Koleżanki pękały ze śmiechu, a M. nic się nie odezwała
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 18:47   #18
Farquad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 254
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
U moich Konfiarzy teorie spiskowe, Żydzi co chcą nas okraść
No ale dość naiwne jest myślenie, że Polska (czy jakikolwiek inny naród / grupa społeczna) nie ma wrogów, nikt ich nie chce okraść, naciągać na hajs, czy też w inny sposób im szkodzić.

Oczywiście jestem świadoma, że Konfa w tym przoduje i generalnie jest dużo bardziej irracjonalna od PiSu. Nie wiem czy mogłabym szanować konfederatę. Może jakby głosował na nich żeby nie płacić podatków, czy coś, ale innych rzeczy by nie popierał
Farquad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 18:50   #19
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Farquad Pokaż wiadomość

Nie wiem czy mogłabym szanować konfederatę. Może jakby głosował na nich żeby nie płacić podatków, czy coś, ale innych rzeczy by nie popierał

Nie można oddzielić sobie jednego punktu z programu wyborczego partii… głosujesz = popierasz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-28, 18:52   #20
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Nie można oddzielić sobie jednego punktu z programu wyborczego partii… głosujesz = popierasz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A istnieje partia z którą zgadzasz się w 100 % bo ja takiej nie mam.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 18:58   #21
Farquad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 254
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Nie można oddzielić sobie jednego punktu z programu wyborczego partii… głosujesz = popierasz.
Oczywiście, że można. Po prostu godzisz się na abc, pod warunkiem że zrobią d i e. Mi np. bardzo zależy na prawach zwierząt, zakazie zwierząt futerkowych itp. i byłabym w stanie zagłosować nawet na partię, która wprowadzi całkowity zakaz aborcji czy rozwodów, gdyby miała ukrócić męczenie zwierząt. Mimo, że obecne prawo aborcyjne wydaje mi się zbyt surowe i autentycznie szkoda mi kobiet, które pewnie odbiorą sobie życie przez noszenie zdeformowanego płodu (pewnie będą takie przypadki, oby nieliczne).
Farquad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 19:49   #22
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Nie. Kiedyś przyjaźniłam się z osobą wierzącą i praktykującą, ale to mądra osoba która nigdy nie próbowała mnie nawracać i która obecnie potępia to co się dzieje w Kościele. I nie ma nic wspólnego z PiS. Osoby popierające PiS są dla mnie ograniczone umysłowo, przekonane o własnej nieomylności i jedynym słusznym modelu życia. Z osobą uważająca, że "lewicowcy" powinni się wykazać większą tolerancją bo sami oczekują tolerancji też nie mogłabym się przyjaźnić.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 19:57   #23
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Mogłabym mieć (a pewnie nawet mam) taką koleżankę/kolegę ale jeśli chodzi o przyjaźń to odpada. Dobieram najbliższe osoby z grona o podobnych wartościach, wydaje mi się to oczywiste, jeśli komuś bardzo ufam no to raczej nie oceniamy się wzajemnie negatywnie tylko coś nas łączy więcej niż bycie miłym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 20:01   #24
Farquad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 254
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Nie. Kiedyś przyjaźniłam się z osobą wierzącą i praktykującą, ale to mądra osoba która nigdy nie próbowała mnie nawracać i która obecnie potępia to co się dzieje w Kościele. I nie ma nic wspólnego z PiS. Osoby popierające PiS są dla mnie ograniczone umysłowo, przekonane o własnej nieomylności i jedynym słusznym modelu życia. Z osobą uważająca, że "lewicowcy" powinni się wykazać większą tolerancją bo sami oczekują tolerancji też nie mogłabym się przyjaźnić.
Oczywiście, że osoba głosząca daną ideę musi się tą ideą wykazać bardziej niż inni. Jak ktoś w kółko gada o czystości seksualnej to nie powinien chodzić do burdelu. Bardziej nie powinien, niż osoba o poglądach neutralnych w tej kwestii.
Jak ktoś domaga się tolerancji dla swojego stylu życia i swoich ocen, a nie toleruje, że ja mam swoje oceny i swój styl, to uważam taką osobę za dziecko.
Farquad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 20:40   #25
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Farquad Pokaż wiadomość
Oczywiście, że można. Po prostu godzisz się na abc, pod warunkiem że zrobią d i e. Mi np. bardzo zależy na prawach zwierząt, zakazie zwierząt futerkowych itp. i byłabym w stanie zagłosować nawet na partię, która wprowadzi całkowity zakaz aborcji czy rozwodów, gdyby miała ukrócić męczenie zwierząt. Mimo, że obecne prawo aborcyjne wydaje mi się zbyt surowe i autentycznie szkoda mi kobiet, które pewnie odbiorą sobie życie przez noszenie zdeformowanego płodu (pewnie będą takie przypadki, oby nieliczne).
Jeśli ktoś głosuje na Konfederację bO gOsPoDarKa, to jest po prostu ignorantem i nic nie wie o polityce.

Paprotka +1 co do "lewicowcy maja byc bardziej tolerancyjni". To znowu kołtuństwo i ignorancja. Czy to czasem tym bogobojnym PiSowcom Jezus nie kazał nadstawiac drugiego policzka? I nieznajomość definicji tolerancji. Nie mozna tolerować nietolerancji, bo tolerancja przestaje istnieć. także sorry, ale zakazu aborcji, gnebienia osób LGBT, rasizmu, ksenofobii tolerować nie mogę.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-08-28 o 20:42
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 21:14   #26
blurge
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 116
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Wątpię. Ktoś kto zgadza się z PiSem to jednocześnie ktoś kto popiera zakaz aborcji, sprzeciwia się prawom osób homoseksualnych, popiera działania kościoła katolickiego, wspiera rozdawnictwo. No jakoś wątpię że się dogadamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i jeszcze kradnie na potęgę. Afery się mnożą. Nie potrafiłabym zaufać takiej osobie.
blurge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 21:21   #27
Farquad
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 254
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś głosuje na Konfederację bO gOsPoDarKa, to jest po prostu ignorantem i nic nie wie o polityce.

Paprotka +1 co do "lewicowcy maja byc bardziej tolerancyjni". To znowu kołtuństwo i ignorancja. Czy to czasem tym bogobojnym PiSowcom Jezus nie kazał nadstawiac drugiego policzka? I nieznajomość definicji tolerancji. Nie mozna tolerować nietolerancji, bo tolerancja przestaje istnieć. także sorry, ale zakazu aborcji, gnebienia osób LGBT, rasizmu, ksenofobii tolerować nie mogę.
No i masz prawo. Ale w takim razie się nie dziw, że ktoś nie chce tolerować lewicowych postulatów. Zmuszania kogoś, żeby używał różnych zaimków (coraz liczniejszych), rezygnował z mięsa czy smartfonów. To są bardzo daleko posunięte ingerencje w wolność i niestety nietolerowanie ich jest równie uzasadnione (czy nieuzasadnione) jak nietolerowanie ksenofobii.
Farquad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 21:23   #28
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Farquad Pokaż wiadomość
No i masz prawo. Ale w takim razie się nie dziw, że ktoś nie chce tolerować lewicowych postulatów. Zmuszania kogoś, żeby używał różnych zaimków (coraz liczniejszych), rezygnował z mięsa czy smartfonów. To są bardzo daleko posunięte ingerencje w wolność i niestety nietolerowanie ich jest równie uzasadnione (czy nieuzasadnione) jak nietolerowanie ksenofobii.
Aha
I cała narracja PiSu. Zmuszenie Cie do noszenia ciąży, której nie chcesz - luzik. Zmuszenie ich do nazwania kogoś nią zamiast nim - atak na wolność. Podobnie jak maseczki, szczepienia Który to pan ostatnio mówił, że zamachem na jego męskośc byłoby, gdyby sobie sam... gotował?


Bardzo ciężko brać takie osoby za partnera dyskusji, a nie partnera dziecka do piaskownicy.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2022-08-28 o 21:27
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 21:49   #29
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Aha
I cała narracja PiSu. Zmuszenie Cie do noszenia ciąży, której nie chcesz - luzik. Zmuszenie ich do nazwania kogoś nią zamiast nim - atak na wolność. Podobnie jak maseczki, szczepienia Który to pan ostatnio mówił, że zamachem na jego męskośc byłoby, gdyby sobie sam... gotował?


Bardzo ciężko brać takie osoby za partnera dyskusji, a nie partnera dziecka do piaskownicy.
Gdzieś przeczytałam zdanie, że katolicy czują się prześladowani gdy nie pozwala im się prześladować innych (nie umiem zacytować, taki miało to zdanie sens). Myślę, że można to spokojnie rozszerzyć na ogół jedynie słusznych prawych i sprawiedliwych.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-28, 21:58   #30
blurge
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 116
Dot.: Przyjaźń z PiSowcem

Kurcze, juz w samej nazwie Prawo i Sprawiedliwość jest coś autorytarnego
blurge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-22 10:19:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.