Odczuwacie kryzys gospodarczy? - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-04, 17:56   #961
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Lyse Pokaż wiadomość
Ale mnie zaintrygowałyście tym proszkiem do zmywarki, jesteście z niego zadowolone - w sensie czy dobrze domywa? Macie jakieś konkretne marki do polecenia? Ja póki co jadę na kapsułkach somat i kraft z biedry bo kupiłam na promocjach jeszcze w lepszych czasach cenowych - teraz mogę zapomnieć o takich promkach.
Ja lubię, używam balja

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 21:23   #962
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Podwyżki cen najbardziej rzuciły mi się w oczy na oleju, ręcznikach papierowych (mega sweep w Biedronce za ok. 10 zł w przecenie, gdzie kiedyś za 4zl), chipsach -to moje weekendowe guilty pleasure, cena grubo ponad 5zl za paczkę (8-9?).
U nas sporo oszczędzamy na warzywach, np. jeszcze mamy ostatnie swoje pomidory z ogrodu/tunelu, dosłownie ostatnie zerwane przed przymrozkami, do obiadu jemy przetwory ze słoików: ogórki, buraczki, cukinię, patisony i zielone pomidory, mamy dużo słoików pomidorów dojrzałych do sosów, do pracy zabieram marchewkę w słupkach. W sklepach kupuję dużo suchych produktów w przecenach, stąd mamy zwykle kilka opakowań makaronu, więcej oleju, cukier jeszcze sprzed roku , bo kupiony w promce a praktycznie nie używamy, chemii mam zawsze zapas, "aptekę" kupuję przez neta, sporo też na shopee zwykle, gdy są jakieś kupony.
No i w tym roku kupiłam sobie tylko jeden nowy ciuch (nie licząc sukienki i "osprzętu" na ślub/wesele).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 21:32   #963
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Ja chyba najbardziej odczułam podwyżki na mleku - litr 2% kosztuje 4 zł... I warzywa, a tego idzie u mnie sporo, więc tylko się za głowę łapię przy rachunku. Dobrze, że w Biedrze był ten voucher, więc mam taki zapas papryki, że już mi się w zamrażarce nie mieści
Oleju nie kupuję (od zawsze oliwa z oliwek, więc i tak droga), więc nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego jaki jest drogi.
W ogóle mam wrażenie, że poszczególne produkty z tygodnia na tydzień są coraz droższe.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 21:38   #964
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89399175]Ale ze mnie ciemny człowiek. Nie wiedziałam, że coś takiego istnieje ;D[/QUOTE]

ja wiedziałam ze proszek istnieje ale..nigdy go w sklepach nie widziałam:-D
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 21:40   #965
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Tak, chipsy też podrozaly - co za smuteczek

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 22:34   #966
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Zaczęłam robić rozpiskę zakupów i planować posiłki na tydzień. Nigdy tego nie robiłam. Jak mi się coś konkretnego zachciało to szłam do sklepu i już. I promocji szukam. Jak jest promocja na łososia to jem łososia na obiad.

Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że wpadam po coś do chleba, a zostawiam a dużo kasy. Szynka, ser, coś do smarowania, jajka itd. No, śniadaniowe rzeczy. I drogo się zrobiło. U mnie najbardziej podrożał nabiał.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-04, 22:35   #967
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
ja wiedziałam ze proszek istnieje ale..nigdy go w sklepach nie widziałam:-D
W dużych sieciach to go z 15 lat nie widziałam. W osiedlowych sklepach typu Społem za to już tak. Poza Finish był na pewno Robot, Somat i Ludwik.
Aldi chyba nie ma w Polsce w stałej ofercie, ale pojawia się w gazetkach czasem.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-04, 22:57   #968
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89399136]Albo taki ponad litrowy płyn fairy. Na promocji kosztował bodajże 6,99, a teraz 9,99 za 850 ml? Czy coś koło tego.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Latem w biedronce zrobiłam zapasy Fairy tego 1350 ml za 7,99 zł, a teraz jest po 10, 99 zł.

Robiłam dzisiaj większe zakupy na imprezę u nas i trochę szokłam przy kasie. Nie pijemy praktycznie alko, ostatnio kupowaliśmy w sierpniu. Więc 2 x butelki alko plus jakieś rzeczy do sałatek, bez mięsa. Dwie paczki czipsów, dwie zgrzewki wody, 4 cole, sprite i tonic, jakieś rzeczy do domowej pizzy i 400 zł poszło

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 05:35   #969
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Latem w biedronce zrobiłam zapasy Fairy tego 1350 ml za 7,99 zł, a teraz jest po 10, 99 zł.

Robiłam dzisiaj większe zakupy na imprezę u nas i trochę szokłam przy kasie. Nie pijemy praktycznie alko, ostatnio kupowaliśmy w sierpniu. Więc 2 x butelki alko plus jakieś rzeczy do sałatek, bez mięsa. Dwie paczki czipsów, dwie zgrzewki wody, 4 cole, sprite i tonic, jakieś rzeczy do domowej pizzy i 400 zł poszło

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Wczoraj byliśmy na zakupach i poszło 450 zł w tym zero alkoholu. Z chemii tylko płyn do naczyń i żel do prania w promocji. Na tygodniu pójdzie jeszcze 200-250 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 06:03   #970
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
Wczoraj byliśmy na zakupach i poszło 450 zł w tym zero alkoholu. Z chemii tylko płyn do naczyń i żel do prania w promocji. Na tygodniu pójdzie jeszcze 200-250 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ilu osobowa rodzina ? Jaki sklep?

Ja mam taki system. Na początku miesiąca tylko raz jadę do swojskiej masarni. Tam kupuję mięsa tak za 200 zł na obiady na cały miesiąc. Kupuję też szynkę do chleba, swojski pasztet, kiełbasę. Tak za około 250 zł nie martwię się mięsem. Potem zakupy raz w tygodniu około 200 zł. To są już rzeczy do chleba, oraz to co brakuje do obiadu.
Warzywa i owoce mam swoje, więc rzadko kupuję. Zamrażarki są dwie
Zjechałam z kupnych napojów, słodyczy też malutko.
Planuję co będziemy jeść na kolację do czasu następnych zakupów, tak by żaden pomidor się nie zmarnował.
I tym systemem wydaję na jedzenie max 1400 , majac już swoje warzywa, i przetwory.
Nie muszę zaciskać pasa, ale nie lubię marnować kasy. Można za to odłożyć na coś bardziej potrzebnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 06:43   #971
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Zaczęłam robić rozpiskę zakupów i planować posiłki na tydzień. Nigdy tego nie robiłam. Jak mi się coś konkretnego zachciało to szłam do sklepu i już. I promocji szukam. Jak jest promocja na łososia to jem łososia na obiad.



Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że wpadam po coś do chleba, a zostawiam a dużo kasy. Szynka, ser, coś do smarowania, jajka itd. No, śniadaniowe rzeczy. I drogo się zrobiło. U mnie najbardziej podrożał nabiał.
U nas wygląda to tak: zakupy zawsze z lista (duży market raz w tygodniu żeby było wszystko czego potrzebujemy) + mały rzeźnik raz w sobotę (kupuje i daje zapakować próżniowo np plasterki szynki, suchą kiełbasę itp). Nie dokupujemy nic w tygodniu bo jemy aż się skończą rzeczy w lodowce (stąd lista więc nie ma sytuacji, że czegoś zapomniałam). Nie biorę żadnych soków, napojów gazowanych, wody itp (dla mnie strata kasy- wyciskamy owoce na sok, mamy dzbanek filtrujacy więc woda jest cały czas i to lepsza niż z plastikowej butelki, do pracy mam mini butelkę filtrującą). Zawsze w zamrażarce mam jakieś warzywa na patelnie w razie W na szybki obiad no i domowe pierogi. Warzyw też nie dokupujemy- moja lodówka trzyma lekko 5 dni wszystko świeże i chrupiące (przy jej zakupie też patrzyłam na opinie odnośnie tej funkcji).
Kawy na mieście nie kupuje w ogóle bo mam ekspres w domu i mogę zabrać w kubku termicznym(wolę te kasę wydać na dobrej jakości kawę z palarni na zamówienie). Z moich trików oszczędnościowych - obiad kupuję dla siebie w pracy (gdy jestem tam stacjonarnie) i wtedy biorę też dla męża- za zupe+drugie płacę 16 zł (resztę dofinansowuje pracodawca). Taki normalny domowy obiad typu żurek/pomidorowa/rosół+np lasagne/ placki z sosem/mielone z sałatką.
Kasę która w ten sposób oszczedzimy wykorzystujemy na koncerty/teatr itp (co miesiąc się zbierze fajna kwota)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ilu osobowa rodzina ? Jaki sklep?

Ja mam taki system. Na początku miesiąca tylko raz jadę do swojskiej masarni. Tam kupuję mięsa tak za 200 zł na obiady na cały miesiąc. Kupuję też szynkę do chleba, swojski pasztet, kiełbasę. Tak za około 250 zł nie martwię się mięsem. Potem zakupy raz w tygodniu około 200 zł. To są już rzeczy do chleba, oraz to co brakuje do obiadu.
Warzywa i owoce mam swoje, więc rzadko kupuję. Zamrażarki są dwie
Zjechałam z kupnych napojów, słodyczy też malutko.
Planuję co będziemy jeść na kolację do czasu następnych zakupów, tak by żaden pomidor się nie zmarnował.
I tym systemem wydaję na jedzenie max 1400 , majac już swoje warzywa, i przetwory.
Nie muszę zaciskać pasa, ale nie lubię marnować kasy. Można za to odłożyć na coś bardziej potrzebnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie identyko podejście i podobna kwota miesięczna wydawana na jedzenie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-05, 07:38   #972
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ilu osobowa rodzina ? Jaki sklep?

Ja mam taki system. Na początku miesiąca tylko raz jadę do swojskiej masarni. Tam kupuję mięsa tak za 200 zł na obiady na cały miesiąc. Kupuję też szynkę do chleba, swojski pasztet, kiełbasę. Tak za około 250 zł nie martwię się mięsem. Potem zakupy raz w tygodniu około 200 zł. To są już rzeczy do chleba, oraz to co brakuje do obiadu.
Warzywa i owoce mam swoje, więc rzadko kupuję. Zamrażarki są dwie
Zjechałam z kupnych napojów, słodyczy też malutko.
Planuję co będziemy jeść na kolację do czasu następnych zakupów, tak by żaden pomidor się nie zmarnował.
I tym systemem wydaję na jedzenie max 1400 , majac już swoje warzywa, i przetwory.
Nie muszę zaciskać pasa, ale nie lubię marnować kasy. Można za to odłożyć na coś bardziej potrzebnego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
2+ dziecko 11 letnie. Zakupy Kaufland i Lidl. My wydajemy około tysiąca więcej ale też z drugiej strony póki możemy robimy zakupy jak zawsze. Wiadomo mniej odkładamy niż jeszcze rok temu.
Słodycze rzadko kupujemy , robię ciasta. Ja jestem na diecie więc to generuje dodatkowe koszty.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez inezina
Czas edycji: 2022-11-05 o 07:40
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 08:13   #973
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
U nas wygląda to tak: zakupy zawsze z lista (duży market raz w tygodniu żeby było wszystko czego potrzebujemy) + mały rzeźnik raz w sobotę (kupuje i daje zapakować próżniowo np plasterki szynki, suchą kiełbasę itp). Nie dokupujemy nic w tygodniu bo jemy aż się skończą rzeczy w lodowce (stąd lista więc nie ma sytuacji, że czegoś zapomniałam). Nie biorę żadnych soków, napojów gazowanych, wody itp (dla mnie strata kasy- wyciskamy owoce na sok, mamy dzbanek filtrujacy więc woda jest cały czas i to lepsza niż z plastikowej butelki, do pracy mam mini butelkę filtrującą). Zawsze w zamrażarce mam jakieś warzywa na patelnie w razie W na szybki obiad no i domowe pierogi. Warzyw też nie dokupujemy- moja lodówka trzyma lekko 5 dni wszystko świeże i chrupiące (przy jej zakupie też patrzyłam na opinie odnośnie tej funkcji).
Kawy na mieście nie kupuje w ogóle bo mam ekspres w domu i mogę zabrać w kubku termicznym(wolę te kasę wydać na dobrej jakości kawę z palarni na zamówienie). Z moich trików oszczędnościowych - obiad kupuję dla siebie w pracy (gdy jestem tam stacjonarnie) i wtedy biorę też dla męża- za zupe+drugie płacę 16 zł (resztę dofinansowuje pracodawca). Taki normalny domowy obiad typu żurek/pomidorowa/rosół+np lasagne/ placki z sosem/mielone z sałatką.
Kasę która w ten sposób oszczedzimy wykorzystujemy na koncerty/teatr itp (co miesiąc się zbierze fajna kwota)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:43 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

U mnie identyko podejście i podobna kwota miesięczna wydawana na jedzenie

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Bo to jest zdrowe podejście, ale rozumiem, że z wieku przyczyn mało kto może tak robić. Szczególnie miastowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 08:34   #974
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

W tym miesiącu (mam ustawione od 10 do 10) wydaliśmy już prawie 3000 zł na jedzenie (w tym jest koszt kilku wypadów do restauracji - liczmy jakieś 700 zł). Czyli niech będzie, że 2500 zł (bo jeszcze chwila do 10) pójdzie. Jest to więcej niż rok temu i to sporo więcej. Niestety u nas się wciąż trochę jedzenia marnuje, zdarza się nam coś wyrzucić i nie umiem tego zredukować do zera.
Fakt jest taki, że w sklepach jest faktycznie z tygodnia na tydzień drożej, w tej chwili jest już katastrofa, a prawda jest taka, że będzie jeszcze gorzej...

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 08:48   #975
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Aż sprawdziłam z ciekawości ile my wydajemy na jedzenie/wydatki do domu. Chyba z wydatków do domu były tylko 2 proszki, papier, mydło.
I wyszło w poprzednim miesiącu około 2k.
- 1750 sklepy typu biedronka
- 150 jedzenie na mieście, raz pizza, 2 razy na wagę
Brakuje tu 2 wyjść na rynek +/- 200 zł
I paczki z kaszą i masłem orzechowym Tżta.

Raczej biorę to co potrzebuję. Słodyczy itp od zawsze mało kupujemy. Zakupy robię raz w tygodniu. Dużo warzyw, staram się zdrowo.
Akurat w poprzednim miesiącu robiłam obiady sama, ale czasem kupuję na wynos za 16 zł.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 08:48   #976
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

To prawda. Dziś byłam w biedronce, serek do smarowania, zwykły śmietankowy. Z 3,40 na 3,99. W ciągu tygodnia.
Ja jedzenie w restauracji nie liczę do budżetu na spożywke. To ela mnie kategoria rozrywki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 08:50   #977
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 22:03
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 08:51   #978
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
To prawda. Dziś byłam w biedronce, serek do smarowania, zwykły śmietankowy. Z 3,40 na 3,99. W ciągu tygodnia.
Ja jedzenie w restauracji nie liczę do budżetu na spożywke. To ela mnie kategoria rozrywki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zawsze tylko rozrywki, bo jak jestem np. Na wyjeździe to gdzieś przecież się muszę wyżywić.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 08:52   #979
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wiem, o czym mówisz. Pamiętam, jak się zaczęła pandemia i wydałam 120 zł na zakupy, które ledwie uniosłam, bo nie chciałam czekać potem znowu w kolejce. Obecnie zakupy za 120 zł noszę bez żadnego problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-05, 09:01   #980
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

No my kiedyś na wspólne konto przelewaliśmy 2k i wystarczało na jedzenie, opłaty za mieszkanie i jeszcze potrafiło zostać . Od lat kupujemy podobne jedzenie.
Nie obliczamy budżetu, weszłam w statystyki konta.
Raczej nie jem niczego fancy na mieście, jedna pizza w miesiącu to tylko pizza, a jedzenie na wagę to zamiast kolacji. A jak biorę na wynos obiad to jest po prostu zwykły obiad. Temu można to wrzucić w kategorię jedzenie

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 09:03   #981
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Kupuje właśnie w Kauflandzie, ale nie zauważyłam takiej promki, pewnie już nie ma...
Myślę że trudno też porównywać nasze wydatki bo wszystko zależy od tego jak dużo zjadamy. My nie jemy dużych porcji, ogólnie mam wrażenie, że dosyć mało bo szybko czujemy się najedzeni. Dla przykładu sobota ilościowo (jemy tyle samo ja i mąż, on lubi słodycze więc czasem jeszcze w ciągu dnia jakiegoś batona/ciastko zje). Śniadanie to 2 kromki chleba (4 kanapki) - takie z warzywami, szynka itp. Moje drugie śniadanie to często smoothie/twaróg na słodko z owocami/domowe ciasto typu szarlotka/wafelki u męża. Obiad z dziś to kasza z sosem typu bolognese i warzywami (2 woreczki kaszy na 2 osoby). Potem kawa i do tego albo ciasto domowe albo inna słodycz typu 2-3 galaretki w czekoladzie. Kolacja różnie- np jajecznica z 2 jajek z pomidorem i chlebem. I do filmu wieczorem prażynki. I tyle. Ilościowo więcej nie jemy. Więc pewnie tu też jest clue, że niektórzy muszą kupować to samo ale w dużych ilościach więc kasa na tygodniowe zakupy się podwaja.
Restauracja to aktualnie dla mnie wyjście raz na 2 tyg max. I zwykle wybieramy taka, żeby zmieścić się za dwie osoby w 100 zł (póki co w moim mieście to realna kwota).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 09:12   #982
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Zaczęłam robić rozpiskę zakupów i planować posiłki na tydzień. Nigdy tego nie robiłam. Jak mi się coś konkretnego zachciało to szłam do sklepu i już. I promocji szukam. Jak jest promocja na łososia to jem łososia na obiad.
Ja robię tak od dawna, więc nie mam już za bardzo przestrzeni na dodatkowe oszczędności, jeśli chodzi o domowe zakupy (w tym również chemia, kosmetyki i ubrania).

Na pewno ograniczyliśmy jedzenie na mieście i zamawianie - wcześniej 1/2 razy w tygodniu to był raczej standard. Teraz nie dość, że ceny są wyższe, to jakość się pogorszyła, więc totalnie się nie opłaca.

I nie chodzimy tak często do kina. Ogólnie zaczęliśmy oszczędzać na rozrywkach/wyjściach w Polsce, żeby móc dalej pozwolić sobie na wyjazdy zagraniczne.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 09:13   #983
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mi się udało w tej promce wykorzystać aż 3 kupony, ale tez się szkołam przy kasie, jak mało warzyw wchodzi, żeby te 20 zł nabić.:/

Warzywa się zrobiły przeraźliwie drogie i trzeba na dodatek mocno sprawdzać czy cena jest wywieszona za kg czy za sztukę. Bo się raz nadziałam na kapustę za 16 zł po zważeniu a wcale nie jakaś wielka była. Albo na kalafiora za 14 zł 1 sztuka, po przeliczeniu wagi z kg.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 09:15   #984
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Kupuje właśnie w Kauflandzie, ale nie zauważyłam takiej promki, pewnie już nie ma...
Myślę że trudno też porównywać nasze wydatki bo wszystko zależy od tego jak dużo zjadamy. My nie jemy dużych porcji, ogólnie mam wrażenie, że dosyć mało bo szybko czujemy się najedzeni. Dla przykładu sobota ilościowo (jemy tyle samo ja i mąż, on lubi słodycze więc czasem jeszcze w ciągu dnia jakiegoś batona/ciastko zje). Śniadanie to 2 kromki chleba (4 kanapki) - takie z warzywami, szynka itp. Moje drugie śniadanie to często smoothie/twaróg na słodko z owocami/domowe ciasto typu szarlotka/wafelki u męża. Obiad z dziś to kasza z sosem typu bolognese i warzywami (2 woreczki kaszy na 2 osoby). Potem kawa i do tego albo ciasto domowe albo inna słodycz typu 2-3 galaretki w czekoladzie. Kolacja różnie- np jajecznica z 2 jajek z pomidorem i chlebem. I do filmu wieczorem prażynki. I tyle. Ilościowo więcej nie jemy. Więc pewnie tu też jest clue, że niektórzy muszą kupować to samo ale w dużych ilościach więc kasa na tygodniowe zakupy się podwaja.
Restauracja to aktualnie dla mnie wyjście raz na 2 tyg max. I zwykle wybieramy taka, żeby zmieścić się za dwie osoby w 100 zł (póki co w moim mieście to realna kwota).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Na 2 osoby jecie jajecznicę z 2 jajek??

Rany, ja się serio nie chce czepiać, ale bardzo słaba ta dieta, a pisałaś, że się jest tym co się je itd. Spodziewałam się, że akurat Ty masz duża lepsza i bardziej wartosciowa dietę.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 09:19   #985
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89399888]Na 2 osoby jecie jajecznicę z 2 jajek??

Rany, ja się serio nie chce czepiać, ale bardzo słaba ta dieta, a pisałaś, że się jest tym co się je itd. Spodziewałam się, że akurat Ty masz duża lepsza i bardziej wartosciowa dietę.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Też mnie to dziwi, u nas jajecznica na 2 osoby plus 11 latek to jakieś 11- 12 jajek plus do tego zawsze warzywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 09:22   #986
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Ja i TŻ jemy wydawało mi się mało, bo u nas jajecznica z 5 jajek z warzywami i kanapkami. Jajecznicę z dwóch jajek da się w ogóle podzielić na dwie osoby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 09:26   #987
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89399888]Na 2 osoby jecie jajecznicę z 2 jajek??

Rany, ja się serio nie chce czepiać, ale bardzo słaba ta dieta, a pisałaś, że się jest tym co się je itd. Spodziewałam się, że akurat Ty masz duża lepsza i bardziej wartosciowa dietę.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Nie po 2 jajka na głowę w sensie każdy je to samo ale nie że jemy 2 jajka na dwie osoby i 4 kanapki na dwie osoby może to źle napisalam, wybaczcie Porcje są podane jakby pojedynczo, ale razy dwa.
Ja po 2 jajkach jestem najedzona na 4 h lekko, nie mam potrzeby jeść więcej bo jestem pełna Ale oboje jesteśmy szczupli (ja nawet bardzo, taka uroda od zawsze) więc jem mało, ale potem owoc, potem domowe ciasto no i głodna nie jestem nigdy (wystarcza mi małe porcje ale regularnie, jak zjem dużo na raz to mnie mdli pół dnia ).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 09:27   #988
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
Też mnie to dziwi, u nas jajecznica na 2 osoby plus 11 latek to jakieś 11- 12 jajek plus do tego zawsze warzywa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurde, 12 jajek na 3 osoby? U nas na 2 osoby robimy z 5 plus jakieś warzywa.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 09:28   #989
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Nie po 2 jajka na głowę w sensie każdy je to samo ale nie że jemy 2 jajka na dwie osoby i 4 kanapki na dwie osoby może to źle napisalam, wybaczcie Porcje są podane jakby pojedynczo, ale razy dwa.
Ja po 2 jajkach jestem najedzona na 4 h lekko, nie mam potrzeby jeść więcej bo jestem pełna Ale oboje jesteśmy szczupli (ja nawet bardzo, taka uroda od zawsze) więc jem mało, ale potem owoc, potem domowe ciasto no i głodna nie jestem nigdy (wystarcza mi małe porcje ale regularnie, jak zjem dużo na raz to mnie mdli pół dnia ).

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
To ja 2 nie poczuje , zjadam tak z 5 plus dwie kanapki i warzywa a jestem najedzona na max 3 godziny a ważę 49-50 kg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-05, 09:31   #990
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Odczuwacie kryzys gospodarczy?

Ja 4-5 jajek na dwie osoby robię. Jakbym zrobiła 10, to nie wiem jakbyśmy to zjeść mieli. Chyba na dwa razy Ale jajka do obiadu robię, więc na talerzu jest jeszcze kasza i dużo warzyw.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 12:31:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.