Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67. - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-01-23, 07:31   #2521
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Moja babcia ma piec kuchenny na węgiel i robi sobie grzanki na tych blachach na górze.
Czy da się to jakoś odtworzyć w warunkach blokowych?
Mam tylko indukcję, nawet tostera nie mam. Grzanki babci są mega, moje z patelni takie sobie, jadalne.
Kuchenka turystyczna na gaz i patelnia żeliwna? Zadziała?
Albo jest jakiś inny sposób na dobre grzanki, albo przynajmniej lepsze niż ze zwykłej patelni z indukcji?
Toster kiedyś miałam, ale to nie było to.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 07:47   #2522
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 07:56   #2523
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mam. Nie próbowałam robić w nim grzanek, nie wpadłam na to.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 09:16   #2524
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
A możesz mi jeszcze powiedzieć w którym mniej więcej miejscu ta duża ekspozycja?
Nie pamiętam dokładnie, bo schodziłam tamtędy już kilka lat temu.
Kojarzę, że to było zaraz po zejściu z Kasprowego. Być może inaczej też by się szło, gdyby nie leżał śnieg.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 09:25   #2525
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Mam. Nie próbowałam robić w nim grzanek, nie wpadłam na to.
Najlepiej jak najwyżej się da wsunąć blachę, ustawić tostowania od góry, przekręcić później grzankę na drugą stronę. W sensie, aby było szybciej i nie tracić za dużo energii na ogrzanie całego piekarnika. Możesz też rozgrzać bardzo mocno cały piekarnik i wstawić na środek, ale to czas i koszty.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 11:08   #2526
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Najlepiej jak najwyżej się da wsunąć blachę, ustawić tostowania od góry, przekręcić później grzankę na drugą stronę. W sensie, aby było szybciej i nie tracić za dużo energii na ogrzanie całego piekarnika. Możesz też rozgrzać bardzo mocno cały piekarnik i wstawić na środek, ale to czas i koszty.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Mam piekarnik z dzieloną komorą, taki typu dual cook, tyle że nie Samsung. Mam możliwość, żeby grzać tylko połowę.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 11:37   #2527
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

No to z piekarnika rob grzanki, chłop mój tak zawsze robi, bardzo dobre są (mam toster, ale czasem trzeba bułkę podpiec). Ja też robię w opiekaczu. W ogóle to chce sobie zakupić ten grill tefala, tam też by były fajne.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-23, 11:48   #2528
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Doczytam i pooglądam zdjecia, dziękuję
Grupę obserwuję, ale tam mało słabeuszy aplikacji niestety nie kojarzę, ktoś coś?
Profil Aktualne warunki na IG. Mają też stronę internetową

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą


lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 13:11   #2529
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Też się nad tym zastanawiałam, sprawdzałam jaką wielkość widzi moja indukcja. Ostatecznie kupiłam Bialetti New Venus na 4 filiżanki espresso i całą kawiarkę wypijam na spółkę z mężem, z tym że dolewam jeszcze wody i mleka do kubka, bo wychodzi gdzieś tak po ¹/³ płynu do dwóch kubków. Z tym że ja lubię dość słabą kawę. Kawy mieści się około 3 czubate łyżeczki. Może 4. W instrukcji nie zalecają dawania mniej kawy. W sensie mniej niż pełny zbiorniczek.
Dla mnie z plusów takiej kawy to: 1.smak, 2. Łatwość pozbywania się fusów (łatwiej niż wygrzebywać z kubka.
Jak nie ma męża czy innego wspólnika do kawiarki to robię po prostu kawę rozpuszczalną lub robię całą kawiarkę normalnie, używając tylko połowę naparu, choć wiadomo, że ta druga połowa później już nie jest tak dobra.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Ale wtedy jak robisz dla siebie to robisz całą kawiarkę, czy odpowiednio zmniejszasz ilość wody i kawy? Da się zmniejszyć ilość wody i kawy?
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 13:17   #2530
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Ponoć powinno się robić dokładnie taką ilość wody i kawy na jaką kawiarka jest przeznaczona. Słyszałam, ze statystyczny Włoch ma w domu w kilku rozmiarach i używa stosownie do potrzeb.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 14:13   #2531
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89475736]Ale wtedy jak robisz dla siebie to robisz całą kawiarkę, czy odpowiednio zmniejszasz ilość wody i kawy? Da się zmniejszyć ilość wody i kawy?[/QUOTE]Tak jak pisze effcia82, nie powinno się zmniejszać ilości wody i kawy. Ja nie zmniejszam, tylko połowę naparu zostawiam na później, choć później nie smakuje już tak dobrze.
Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ponoć powinno się robić dokładnie taką ilość wody i kawy na jaką kawiarka jest przeznaczona. Słyszałam, ze statystyczny Włoch ma w domu w kilku rozmiarach i używa stosownie do potrzeb.
Ciekawe, ale może częściej mają gaz w kuchenkach, nie wiem, tylko gdybam. Byłam raz na wynajmowanym mieszkaniu we Włoszech i mieli właśnie malutką kawiarkę i kuchenkę na gaz.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-23, 18:27   #2532
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez ceccylia_paladin Pokaż wiadomość
Lokówka do włosów 32mm czy 38mm? Duża różnica po między nimi jest w wyglądzie loka? Mam włosy mniej więcej do obojczykow i zastanawiam się czy ta większą nie będzie za duża do takiej długości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest duża różnica, przy Twojej długości lepiej sprawdzi się ta mniejsza. Przy 38 mm wyjdą Ci raczej fale. Odmierz sobie na kartce średnicę i narysuj kółko, będzie Ci łatwiej porównać jaką wielkość będą miały loki. [1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89474906]Kurde, to by oznaczało, że moje rozkminy mają sens i kupować kawiarkę na 4 i więcej filiżanek nie ma sensu, skoro chcę robić kawę tylko dla siebie.

Z drugiej strony, automatu też nie ma sensu. To dla mnie zbyt wielkie i drogie rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że kawy piję może z 5 filiżanek na tydzień.

Aeropressy raczej też nie ma sensu. Lejek ceramiczny do przelewowej mam, ale kawa nie jest jakoś bardzo smaczna. Presa francuska nie sprawdziła się.

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------



Kubków nie mam, ale jak używam najmniejszego garnka do gotowania 5 jajek to muszę go ustawić dokładnie po środku pola, bo nawet małe przesunięcie oznacza, że indukcja mi go nie złapie. Wnioskuję, że kawiarka musiałaby mieć kilkanaście cm w podstawie.[/QUOTE]Są też malutkie ekspresy do kawy, niekoniecznie wielkie automaty. Najczęściej to są ekspresy kolbowe, ale zrobienie w nich kawy to tylko chwila, czyszczenie też nie jest upierdliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 18:35   #2533
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Ja miałam 4 urządzenia do parzenia kawy:

-2 ekspressy kolbowe
-kawiarkę na indukcję
-zaparzacz

W sumie najlepszy był tani ekspress kolbowy bez żadnych bajerów.

Robienie kawy w kawiarce trwało wg mnie dość długo.

Ekspres kolbowy z większą liczbą funkcji pracuje tak jakby "chciał, a nie mógł" - jest głośny i długo procesuje swoje czynności, a kawa nie jest wcale dużo lepsza Do tego potrafi zabrudzić powierzchnię. I zajmuje dużo miejsca.

Ekspres z Amici robi kawę szybko i jest bardzo kompaktowy - zajmuje naprawdę niewiele miejsca, łatwo go gdzieś "upchnąć", że tak powiem.

Zaparzacz jest ok do szybkiego parzenia kawy, przydaje się komuś kto potrzebuje więcej kawy na szybko - np. student do nauki w sesji. Ale zaparzacze łatwo się psują (a właściwie ich części), do tego nie dają tego co zapewnia kawiarka lub ekspres, czyli super aromat kawy, tak pożądany przez wielu

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2023-01-23 o 18:39
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 19:06   #2534
Szaryburykot
Raczkowanie
 
Avatar Szaryburykot
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 91
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Jak się czułyście w 9 miesiącu ciąży? Dałyście radę coś robić? Wcześniej byłam aktywna, chodziłam na długie spacery, a teraz bym tylko leżała, jadła i spała. Wiem, że to problem pierwszego świata, ale jeszcze dwa tygodnie temu potrafiłam zrobić 10000 kroków, a teraz zwlec się nie mogę, żeby przejść kilometr do Biedry. Przytyłam z 16 kg i czuję się gruba. Wszystko mnie boli, a w szczególności plecy. Mam okropne wahania nastrojów. Wiem, że przesadzam, ale mam po prostu dosyć tego stanu, a jeszcze prawie miesiąc do rozwiązania.

Edytowane przez Szaryburykot
Czas edycji: 2023-01-23 o 19:18
Szaryburykot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 19:22   #2535
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Szaryburykot Pokaż wiadomość
Jak się czułyście w 9 miesiącu ciąży? Dałyście radę coś robić? Wcześniej byłam aktywna, chodziłam na długie spacery, a teraz bym tylko leżała, jadła i spała. Wiem, że to problem pierwszego świata, ale jeszcze dwa tygodnie temu potrafiłam zrobić 10000 kroków, a teraz zwlec się nie mogę, żeby przejść kilometr do Biedry. Przytyłam z 16 kg i czuję się gruba. Wszystko mnie boli, a w szczególności plecy. Mam okropne wahania nastrojów. Wiem, że przesadzam, ale mam po prostu dosyć tego stanu, a jeszcze prawie miesiąc do rozwiązania.
Moje bratowe, siostra i koleżanki czuły się dokładnie tak samo - jak wieloryby wyrzucone na brzeg.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 19:24   #2536
Szaryburykot
Raczkowanie
 
Avatar Szaryburykot
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 91
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Moje bratowe, siostra i koleżanki czuły się dokładnie tak samo - jak wieloryby wyrzucone na brzeg.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Pocieszające, że nie jestem sama.
Szaryburykot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 19:54   #2537
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Szaryburykot Pokaż wiadomość
Jak się czułyście w 9 miesiącu ciąży? Dałyście radę coś robić? Wcześniej byłam aktywna, chodziłam na długie spacery, a teraz bym tylko leżała, jadła i spała. Wiem, że to problem pierwszego świata, ale jeszcze dwa tygodnie temu potrafiłam zrobić 10000 kroków, a teraz zwlec się nie mogę, żeby przejść kilometr do Biedry. Przytyłam z 16 kg i czuję się gruba. Wszystko mnie boli, a w szczególności plecy. Mam okropne wahania nastrojów. Wiem, że przesadzam, ale mam po prostu dosyć tego stanu, a jeszcze prawie miesiąc do rozwiązania.

Tak samo. Głównie kanapowałam. Mam teorię,że natura robi to celowo, żeby kobiety przetrwały poród. Pod koniec ma się już tak dość, że marzy się o porodzie zamiast się go bać
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 19:59   #2538
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Szaryburykot Pokaż wiadomość
Jak się czułyście w 9 miesiącu ciąży? Dałyście radę coś robić? Wcześniej byłam aktywna, chodziłam na długie spacery, a teraz bym tylko leżała, jadła i spała. Wiem, że to problem pierwszego świata, ale jeszcze dwa tygodnie temu potrafiłam zrobić 10000 kroków, a teraz zwlec się nie mogę, żeby przejść kilometr do Biedry. Przytyłam z 16 kg i czuję się gruba. Wszystko mnie boli, a w szczególności plecy. Mam okropne wahania nastrojów. Wiem, że przesadzam, ale mam po prostu dosyć tego stanu, a jeszcze prawie miesiąc do rozwiązania.
Fatalnie.

Ostatni miesiąc to była masakra..
Kręgosłup i biodra mnie tak nawalały, że nie mogłam wstać z łóżka. I to dosłownie.
Jak się musiałam w nocy wstać na siku to budziłam męża, żeby mnie podniósł z łóżka.
Często były dni,że gdzieś idąc musiałam się trzymać ściany i krzeseł,żeby w ogóle gdzieś dojść.

W ogóle całą ciążę się fatalnie czułam, mogłabym o tym książke napisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 20:12   #2539
Szaryburykot
Raczkowanie
 
Avatar Szaryburykot
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 91
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Fatalnie.

Ostatni miesiąc to była masakra..
Kręgosłup i biodra mnie tak nawalały, że nie mogłam wstać z łóżka. I to dosłownie.
Jak się musiałam w nocy wstać na siku to budziłam męża, żeby mnie podniósł z łóżka.
Często były dni,że gdzieś idąc musiałam się trzymać ściany i krzeseł,żeby w ogóle gdzieś dojść.

W ogóle całą ciążę się fatalnie czułam, mogłabym o tym książke napisać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję Dzięki za odpowiedzi, dziewczyny. Chce, żeby ten miesiąc minął jak najszybciej, bo czuję się jak w piekle.
Szaryburykot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-23, 20:16   #2540
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Warszawa - transport między lotniskami

Jak najszybciej i najtaniej przedostać się z Warszawy Chopina na lotnisko w Modlinie? Nie interesują mnie taksówki.

Czym najlepiej dojechać z Trójmiasta do lotniska Modlin? Pociągi mają po minimum 2-3 przesiadki, a dodatkowo są komunikaty o robotach. Nie widzę żadnego pendolino Nie ma BEZPOŚREDNIEGO połączenia? Nie umiem chyba tego wyszukać.

Czy z Nowego Dworu Mazowieckiego jedzie jakaś kolejka do lotniska Modlin? Google wywala mi kolejne prace robotnicze, zmiany, a na interesujący mnie termin nie ma jeszcze rozkładu.


Czy 1,5h czasu wystarczy mi na nadanie bagażu, odprawę, przejście do bramek i dotarcie do rękawa samolotu? Wszystko w Warszawie. Boję się, że to za mało czasu, a tylko z Wawy mam interesujący mnie lot. Help


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 21:10   #2541
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Warszawa - transport między lotniskami

Jak najszybciej i najtaniej przedostać się z Warszawy Chopina na lotnisko w Modlinie? Nie interesują mnie taksówki.

Czym najlepiej dojechać z Trójmiasta do lotniska Modlin? Pociągi mają po minimum 2-3 przesiadki, a dodatkowo są komunikaty o robotach. Nie widzę żadnego pendolino Nie ma BEZPOŚREDNIEGO połączenia? Nie umiem chyba tego wyszukać.

Czy z Nowego Dworu Mazowieckiego jedzie jakaś kolejka do lotniska Modlin? Google wywala mi kolejne prace robotnicze, zmiany, a na interesujący mnie termin nie ma jeszcze rozkładu.


Czy 1,5h czasu wystarczy mi na nadanie bagażu, odprawę, przejście do bramek i dotarcie do rękawa samolotu? Wszystko w Warszawie. Boję się, że to za mało czasu, a tylko z Wawy mam interesujący mnie lot. Help


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
https://blog.fru.pl/transport-miedzy...rszawa-modlin/
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 21:27   #2542
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-23, 23:51   #2543
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Podałam swój adres mail na stronie internetowej, która okazała się podejrzana, czy coś może się stać? Nic więcej tam potem nie klikałam. Bo wiem, że jest phishing itp., ale od podania samego adresu mailowego chyba nic się nie stało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-24, 03:20   #2544
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89476481]Podałam swój adres mail na stronie internetowej, która okazała się podejrzana, czy coś może się stać? Nic więcej tam potem nie klikałam. Bo wiem, że jest phishing itp., ale od podania samego adresu mailowego chyba nic się nie stało?
[/QUOTE]


Od samego adresu e-mail raczej nic. Mogą przychodzić maile z niebezpiecznymi linkami, ale wystarczy je olewać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-24, 08:05   #2545
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

PLUSKWY
Pamiętam że dawno temu ktoś tutaj pisał o pluskwach domowych. Może ktoś coś podpowie.
Jakoś od tygodnia, może dwóch znajdowałam na ciele ślady, jak się okazało ślady ugryzień pluskwy na 99%. Robaczki widziałam dwa. Jeden mniejszy drugi większy, ale żaden nie wyglądał na takiego w pełni dojrzałego (przynajmniej według tego co znalazłam w Internecie). Nigdy potem nie widziałam. Bardzo dokładnie obejrzałam materace, ramę łóżka. Nie widzę absolutnie żadnych gniazd, żadnych odchodów czy jaj. Ani jednego robala.
Zamówiłam jakiś psikacz ze sklepu dla odstraszaczy robali. Wypiorę dzisiaj wszystkie poszewki, koce, narzuty. Odkurzę dokładnie całe łóżko i materace. No i zastosuję ten preparat. Co jeszcze?
Jestem przerażona. Nigdy nie miałam takiego problemu. Wynajmuję to mieszkanie od kilka miesięcy, nic takiego wcześniej się nie działo. Nie wiem nawet skąd te robale.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-24, 08:13   #2546
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
PLUSKWY
Pamiętam że dawno temu ktoś tutaj pisał o pluskwach domowych. Może ktoś coś podpowie.
Jakoś od tygodnia, może dwóch znajdowałam na ciele ślady, jak się okazało ślady ugryzień pluskwy na 99%. Robaczki widziałam dwa. Jeden mniejszy drugi większy, ale żaden nie wyglądał na takiego w pełni dojrzałego (przynajmniej według tego co znalazłam w Internecie). Nigdy potem nie widziałam. Bardzo dokładnie obejrzałam materace, ramę łóżka. Nie widzę absolutnie żadnych gniazd, żadnych odchodów czy jaj. Ani jednego robala.
Zamówiłam jakiś psikacz ze sklepu dla odstraszaczy robali. Wypiorę dzisiaj wszystkie poszewki, koce, narzuty. Odkurzę dokładnie całe łóżko i materace. No i zastosuję ten preparat. Co jeszcze?
Jestem przerażona. Nigdy nie miałam takiego problemu. Wynajmuję to mieszkanie od kilka miesięcy, nic takiego wcześniej się nie działo. Nie wiem nawet skąd te robale.
Zamów sobie profesjonalne odrobaczanie. Moja mama przywiozła sobie pluskwy w fotelu z Agata meble kilka miesięcy temu...

Zamówiła, po tym jeszcze mopem parowym przeleciała wszystkie meble i wyprała wszystko, co się dało w pokoju.
I wysypała chyba trochę goździków w meble, podobno nie lubią tego zapachu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-24, 08:20   #2547
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
PLUSKWY
Pamiętam że dawno temu ktoś tutaj pisał o pluskwach domowych. Może ktoś coś podpowie.
Jakoś od tygodnia, może dwóch znajdowałam na ciele ślady, jak się okazało ślady ugryzień pluskwy na 99%. Robaczki widziałam dwa. Jeden mniejszy drugi większy, ale żaden nie wyglądał na takiego w pełni dojrzałego (przynajmniej według tego co znalazłam w Internecie). Nigdy potem nie widziałam. Bardzo dokładnie obejrzałam materace, ramę łóżka. Nie widzę absolutnie żadnych gniazd, żadnych odchodów czy jaj. Ani jednego robala.
Zamówiłam jakiś psikacz ze sklepu dla odstraszaczy robali. Wypiorę dzisiaj wszystkie poszewki, koce, narzuty. Odkurzę dokładnie całe łóżko i materace. No i zastosuję ten preparat. Co jeszcze?
Jestem przerażona. Nigdy nie miałam takiego problemu. Wynajmuję to mieszkanie od kilka miesięcy, nic takiego wcześniej się nie działo. Nie wiem nawet skąd te robale.

Jeśli masz pewność, że to pluskwy, a nawet jak nie masz, to ja bym nie ryzykowała i wezwała firmę od dezynsekcji. Miałam z tym niestety styczność, też dosłownie widziałam 2 osobniki i niestety tego domowymi sposobami się nie pozbędziesz. Pluskwy mogą w uśpieniu przeżyć kilka miesięcy. Najgorzej jak zniosą jaja, bo wtedy z usług takiej firmy będziesz musiała skorzystać więcej niż raz. No, ale jak było ich mało, to jest szansa, że żadnych jaj nie ma. Pranie zdaje egzamin tylko w temperaturze 60 stopni albo więcej. Ewentualnie temperatura -20 też je zabija.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-24, 08:21   #2548
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

A macie jakiś pomysł na mole? Ogólnie usnęłam wszystkie gniazda czy larwy, zrobiłam generalne porządki, meble są w miare nowe (mam je po starych właścicielach, ale były kupowane w zeszłym roku) i nie chce ich wyrzucać. Umieściłam w szafkach zapach lawendowy, odkąd tu mieszkam nie widziałam żadnego latającego Mola, ale może jak zrobi się ciepło to wyjdą?

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-24, 09:24   #2549
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 284
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez Szaryburykot Pokaż wiadomość
Jak się czułyście w 9 miesiącu ciąży? Dałyście radę coś robić? Wcześniej byłam aktywna, chodziłam na długie spacery, a teraz bym tylko leżała, jadła i spała. Wiem, że to problem pierwszego świata, ale jeszcze dwa tygodnie temu potrafiłam zrobić 10000 kroków, a teraz zwlec się nie mogę, żeby przejść kilometr do Biedry. Przytyłam z 16 kg i czuję się gruba. Wszystko mnie boli, a w szczególności plecy. Mam okropne wahania nastrojów. Wiem, że przesadzam, ale mam po prostu dosyć tego stanu, a jeszcze prawie miesiąc do rozwiązania.
Ja akurat na koniec ciąży miałam ostrego powera, wszystko sprzątałam, chodziłam po schodach na 7 piętro zawsze i chodziłam na długie spacery, prałam i wieszałam firanki, robiłam wszystko, żeby jak najszybciej urodzić, bo nienawidziłam być w ciąży
A jak się dowiedziałam na początku 9 miesiąca, że mam 3 cm rozwarcia to już w ogóle motorek w
nic to nie dało i miałam CC dzień po terminie
pempek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-01-24, 09:34   #2550
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A macie jakiś pomysł na mole? Ogólnie usnęłam wszystkie gniazda czy larwy, zrobiłam generalne porządki, meble są w miare nowe (mam je po starych właścicielach, ale były kupowane w zeszłym roku) i nie chce ich wyrzucać. Umieściłam w szafkach zapach lawendowy, odkąd tu mieszkam nie widziałam żadnego latającego Mola, ale może jak zrobi się ciepło to wyjdą?

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Na wszelki wypadek trzymałabym na twoim miejscu wszystkie artykuły typu mąka, orzechy, kasze, płatki w słoikach albo szczelnych plastikowych pojemnikach.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-26 15:05:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:45.