Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-30, 15:15   #2611
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
tak, widzę często przy drzwiach kartki z przekreślonymi lodami, a obok przekreślony piesek
Hmmm, w sumie dziwne, że komunikacja miejska zabrania przewożenia psa. Może kazać kupować mu bilet, ale sam zakaz wydaje się dziwny. Może chodzi o nakaz założenia kagańca?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 15:28   #2612
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 201
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
SATC jest jak Przyjaciele.
I jak Beverly Hills 90210.
Miały swój czas tylko w momencie kiedy powstały.

Wrócić do nich nigdy mi się nie udało. Bardzo szybko i bardzo źle się zestarzały takie seriale.
Z perspektywy czasu są… beznadziejnie tragiczne.
Friends moim zdaniem o wiele lepiej się starzeje. Pewnie dlatego, że to sitcom. Ma za zadanie głównie śmieszyć, a scenariusz do Friends jest bardzo dobry.

SATC stary generalnie lubię, ale nie ma w nim nic feministycznego i przełomowego, a chyba taki niby miał być. Pierwsze 2 sezony (zresztą najbardziej realistyczne moim zdaniem, tez w kwestii strojów bohaterek) skupiają się na tym, jak Carrie ugania się za Bigiem, który ma ją gdzieś. Z jego perspektywy to nie jest związek, po prostu się spotykają. A Carrie stawia sobie za punkt honoru, żeby z nim być. Gdyby wtedy to w końcu zrozumiała i się z nim ostatecznie rozstała, to miałoby sens. A tak przez cały serial jej życie to Big.
Przeczytałam kiedyś książkę z latch 90-tych, na której SATC jest oparty. Książka jest niemalże brutalnie szczera. Większość facetów tam to okropne dupki. Serial byłby bardziej przełomowy, gdyby takie zachowania pokazał bez ubierania ich w komedię romantyczną.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 15:51   #2613
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Hmmm, w sumie dziwne, że komunikacja miejska zabrania przewożenia psa. Może kazać kupować mu bilet, ale sam zakaz wydaje się dziwny. Może chodzi o nakaz założenia kagańca?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
w pociągach na pewno można, wtedy faktycznie trzeba kupić bilet, ale w tramwajach wielokrotnie widziałam tabliczki z przekreślonym psem, chociaż jak teraz poszukałam, to nie widzę w necie zakazu, może coś się zmieniło. ale pamiętam sytuację, gdzie ktoś stał z psem dosłownie obok drzwi z taką tabliczką. a i nigdy nie widziałam psa z kagańcem w komunikacji publicznej. co do galerii handlowych to ostatnio też jakaś laska stała z psem w kolejce do maka, innym razem widziałam kogoś co jadł coś przy stoliku, a psa położył obok siebie na kanapie, pies 'luzem', nie w transporterze, bez kagańca, nawet bez smyczy, jakiś taki mały coś w kierunku szpica

Edytowane przez kwiaty_w_polu
Czas edycji: 2023-06-30 o 15:53
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 17:00   #2614
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
w pociągach na pewno można, wtedy faktycznie trzeba kupić bilet, ale w tramwajach wielokrotnie widziałam tabliczki z przekreślonym psem, chociaż jak teraz poszukałam, to nie widzę w necie zakazu, może coś się zmieniło. ale pamiętam sytuację, gdzie ktoś stał z psem dosłownie obok drzwi z taką tabliczką. a i nigdy nie widziałam psa z kagańcem w komunikacji publicznej. co do galerii handlowych to ostatnio też jakaś laska stała z psem w kolejce do maka, innym razem widziałam kogoś co jadł coś przy stoliku, a psa położył obok siebie na kanapie, pies 'luzem', nie w transporterze, bez kagańca, nawet bez smyczy, jakiś taki mały coś w kierunku szpica
U mnie w mieście chyba wszystkie centra handlowe są "pet friendly", wręcz zachęcają do przychodzenia ze zwierzakami. Sporo restauracji też, ale szczerze mówiąc nie bardzo widzę sens. Tzn. rozumiem że ktoś może mieć psa który ma problemy behawioralne i nie da się go samego zostawić nawet na chwilę, ale raczej chodzenie po centrum handlowym czy leżenie pod stolikiem w restauracji jest średnią rozrywką dla zwierzaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 17:23   #2615
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Mnie Seks w wielkim miescie ominal calkowicie w czasach swej swietnosci. Tak nawiasem mowiac zadziwiajace jest, ze wystarczy tylko wspomniec, ze nie ogladalo sie jakiegos filmowego czy serialowego hitu i nagle cala armia ludzi stawia sobie za misje sprawic, ze obejrzysz. Tak wiec przyjaciolki na wakacjach usadzily mnie przed laptopem, zeby ten arcy kultowy serial zobaczyc. Poziom seksizmu, gloryfikacji toksycznych zachowan i szkodliwych tresci przekroczyl moje normy po jakis 2-3 odcinkach.

Naprawde doznalam olsnienia jak to mozliwe, ze przyjaciolka wybiera tak beznadziejnych facetow do zwiazkow skoro jej idolka jest Carrie.

Jeden z tych przykladow jak serial moze sie bardzo zle zestarzec.
Ja jako nastolatka oglądałam SATC i wtedy mi się bardzo podobał i lubiłam Carrie, ale z dzisiejszej perspektywy jest to bohaterka, którą lubię najmniej, bo reszta z nich dojrzało, zmieniło się, zaczęły obchodzić je poważniejsze rzeczy. Tylko Carrie została w miejscu, reszta przechodziła przemianę, mierzyła się z życiem, opieką nad matką partnera, rakiem, trudnością z zajściem w ciążę, tylko Carrie kręciła się wokół Biga.
[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89617252]ja Friendsów ogladam do tej pory co jakis czas i uwielbiam, nadal bawi mnie tak samo, w ogole nie uwazam zeby sie ten serial zestarzal


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Friends uwielbiam, oni się dla mnie w ogóle nie starzeją i są najlepsi na zły nastrój.
Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
w pociągach na pewno można, wtedy faktycznie trzeba kupić bilet, ale w tramwajach wielokrotnie widziałam tabliczki z przekreślonym psem, chociaż jak teraz poszukałam, to nie widzę w necie zakazu, może coś się zmieniło. ale pamiętam sytuację, gdzie ktoś stał z psem dosłownie obok drzwi z taką tabliczką. a i nigdy nie widziałam psa z kagańcem w komunikacji publicznej. co do galerii handlowych to ostatnio też jakaś laska stała z psem w kolejce do maka, innym razem widziałam kogoś co jadł coś przy stoliku, a psa położył obok siebie na kanapie, pies 'luzem', nie w transporterze, bez kagańca, nawet bez smyczy, jakiś taki mały coś w kierunku szpica
Raczej można jeździć wszelką komunikacją tylko z biletem. Jechałam z psem autobusem.
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
U mnie w mieście chyba wszystkie centra handlowe są "pet friendly", wręcz zachęcają do przychodzenia ze zwierzakami. Sporo restauracji też, ale szczerze mówiąc nie bardzo widzę sens. Tzn. rozumiem że ktoś może mieć psa który ma problemy behawioralne i nie da się go samego zostawić nawet na chwilę, ale raczej chodzenie po centrum handlowym czy leżenie pod stolikiem w restauracji jest średnią rozrywką dla zwierzaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest super wyjście na wakacjach z tymi restauracjami.

Wysłane z mojego RMX3624 przy użyciu Tapatalka
__________________

Edytowane przez NocnaWiedma
Czas edycji: 2023-06-30 o 17:39
NocnaWiedma jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 17:48   #2616
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
SATC jest jak Przyjaciele.
I jak Beverly Hills 90210.
Miały swój czas tylko w momencie kiedy powstały.

Wrócić do nich nigdy mi się nie udało. Bardzo szybko i bardzo źle się zestarzały takie seriale.
Z perspektywy czasu są… beznadziejnie tragiczne.

Ja Beverly Hills nie widziałam.


Przyjaciół nie lubię. Nie wiem, czy się zaśmiałam więcej niż parę razy przez te wszystkie 10 sezonów.


Sex lubiłam bo mi się jawił jako moje wymarzone życie jak byłam nastolatką - wiecie, lekka praca raz na jakiś czas, mieszkanie w dużym mieście, przyjaciółki aż po grób, beztroskie pląsanie po ulicy, bardzo lubię też ten typ humoru, SATC bawi się słowami, a dzięki temu, że Carrie jest pisarką to bardzo pasuje i wygląda naturalnie.


No i tak absolutnie subiektywnie - włosy. Moje włosy przypominają te SJP, więc kiedy zobaczyłam, że nie zawsze były idealnie ułożone, czasem się spuszyły, czasem dziwnie skręciły, to doznałam olśnienia. Skoro SJP może tak chodzić przed kamerą w popularnym serialu, to ja mogę tak chodzić po świecie. A włosy to był mój lekki kompleks zawsze.



Rzadko widuję tak naturalnie wyglądające fryzury jak w SATC. Większość postaci filmowych ma albo mocno kręcone 3C w górę, albo przyklapnięte druty, albo te takie fale na końcówkach.


Ulizane włosy Emmy Watson może nie są głównym powodem, ale spokojnie będą w pierwszej dziesiątce powodów, dla których nie lubię ekranizacji Harry'ego Pottera. No nie to mi obiecano.

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Friends moim zdaniem o wiele lepiej się starzeje. Pewnie dlatego, że to sitcom. Ma za zadanie głównie śmieszyć, a scenariusz do Friends jest bardzo dobry.

SATC stary generalnie lubię, ale nie ma w nim nic feministycznego i przełomowego, a chyba taki niby miał być. Pierwsze 2 sezony (zresztą najbardziej realistyczne moim zdaniem, tez w kwestii strojów bohaterek) skupiają się na tym, jak Carrie ugania się za Bigiem, który ma ją gdzieś. Z jego perspektywy to nie jest związek, po prostu się spotykają. A Carrie stawia sobie za punkt honoru, żeby z nim być. Gdyby wtedy to w końcu zrozumiała i się z nim ostatecznie rozstała, to miałoby sens. A tak przez cały serial jej życie to Big.
Przeczytałam kiedyś książkę z latch 90-tych, na której SATC jest oparty. Książka jest niemalże brutalnie szczera. Większość facetów tam to okropne dupki. Serial byłby bardziej przełomowy, gdyby takie zachowania pokazał bez ubierania ich w komedię romantyczną.

Nie będę bronić SATC, bo zestarzał się fatalnie, ale wielka miłość Rachel i tego toksycznego ziomka wcale nie była lepsza.


Carrie nie powinna wrócić do Biga w Paryżu i tak samo Rachel nie powinna wysiadać z samolotu.



Tak samo żarty z ojca Chandlera dosłownie na poziomie żartów z transów stojących na ulicy pod nowym mieszkaniem Samanthy. Patrzcie, gruba Monika tańczy, a Miranda wyjadła ciasto ze śmietnika, niech ktoś zatrzyma karuzelę śmiechu z grubych ludzi i zaburzeń odżywiania.



Oba seriale są produktami swoich czasów i oba są dla obecnego odbiorcy ciężkie do przetrawienia.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 18:05   #2617
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja Beverly Hills nie widziałam.


Przyjaciół nie lubię. Nie wiem, czy się zaśmiałam więcej niż parę razy przez te wszystkie 10 sezonów.


Sex lubiłam bo mi się jawił jako moje wymarzone życie jak byłam nastolatką - wiecie, lekka praca raz na jakiś czas, mieszkanie w dużym mieście, przyjaciółki aż po grób, beztroskie pląsanie po ulicy, bardzo lubię też ten typ humoru, SATC bawi się słowami, a dzięki temu, że Carrie jest pisarką to bardzo pasuje i wygląda naturalnie.


No i tak absolutnie subiektywnie - włosy. Moje włosy przypominają te SJP, więc kiedy zobaczyłam, że nie zawsze były idealnie ułożone, czasem się spuszyły, czasem dziwnie skręciły, to doznałam olśnienia. Skoro SJP może tak chodzić przed kamerą w popularnym serialu, to ja mogę tak chodzić po świecie. A włosy to był mój lekki kompleks zawsze.



Rzadko widuję tak naturalnie wyglądające fryzury jak w SATC. Większość postaci filmowych ma albo mocno kręcone 3C w górę, albo przyklapnięte druty, albo te takie fale na końcówkach.


Ulizane włosy Emmy Watson może nie są głównym powodem, ale spokojnie będą w pierwszej dziesiątce powodów, dla których nie lubię ekranizacji Harry'ego Pottera. No nie to mi obiecano.

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------




Nie będę bronić SATC, bo zestarzał się fatalnie, ale wielka miłość Rachel i tego toksycznego ziomka wcale nie była lepsza.


Carrie nie powinna wrócić do Biga w Paryżu i tak samo Rachel nie powinna wysiadać z samolotu.



Tak samo żarty z ojca Chandlera dosłownie na poziomie żartów z transów stojących na ulicy pod nowym mieszkaniem Samanthy. Patrzcie, gruba Monika tańczy, a Miranda wyjadła ciasto ze śmietnika, niech ktoś zatrzyma karuzelę śmiechu z grubych ludzi i zaburzeń odżywiania.



Oba seriale są produktami swoich czasów i oba są dla obecnego odbiorcy ciężkie do przetrawienia.
Byłam grubym dzieckiem i mam swoje traumy z tym związane, ale we friendsach jakoś nie zauważyłam tych żartów z grubych ludzi.
Za to wątek transseksualnego ojca Chandlera przedstawionego jako dewianta seksualnego odpowiedzialnego za wszelkie odchyły syna mierzi mnie najbardziej. Chociaż była tam też wyzwolona matka z gronem kochanków, która też miała mieć na to wpływ. Niemniej niby się wszyscy tam pojednali, byli na ślubie i w ogóle, ale czuję jakiś taki zgrzyt przy tych scenach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-30, 18:15   #2618
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Ja jako nastolatka oglądałam SATC i wtedy mi się bardzo podobał i lubiłam Carrie, ale z dzisiejszej perspektywy jest to bohaterka, którą lubię najmniej, bo reszta z nich dojrzało, zmieniło się, zaczęły obchodzić je poważniejsze rzeczy. Tylko Carrie została w miejscu, reszta przechodziła przemianę, mierzyła się z życiem, opieką nad matką partnera, rakiem, trudnością z zajściem w ciążę, tylko Carrie kręciła się wokół Biga.
Friends uwielbiam, oni się dla mnie w ogóle nie starzeją i są najlepsi na zły nastrój. Raczej można jeździć wszelką komunikacją tylko z biletem. Jechałam z psem autobusem. To jest super wyjście na wakacjach z tymi restauracjami.

Wysłane z mojego RMX3624 przy użyciu Tapatalka
Na wakacjach jak najbardziej, miałam na myśli ludzi którzy po prostu ciągną ze sobą zwierzaki gdzie popadnie. Mam znajomą która zawsze na spotkania zabiera psa, jakoś nie widzę żeby cieszyło go leżenie pod stolikiem w pubie. Często próbuje kogoś zaczepiać, zwraca na siebie uwagę - i trudno mieć do niego pretensje bo się zwyczajnie nudzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 20:38   #2619
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-30, 21:54   #2620
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Mnie też nigdy nie wciągnęli Przyjaciele, już wolę Jak poznałem waszą matkę.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 07:44   #2621
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Mnie też nigdy nie wciągnęli Przyjaciele, już wolę Jak poznałem waszą matkę.
To mnie właśnie ani jak poznałem waszą matkę ani teori wielkiego podrywu nigdy nie wciągnęli. Ani humor, ani historie.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-01, 08:05   #2622
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Ja to w ogole jestem rarog, bo mnie żaden ze wspomnianych tu seriali z lat 90tych nie wciągnął a próbowałam oglądać wszystkie. Jedyny, któremu się to udało, to była Ally McBeal. A i przepraszam, jeszcze wcześniej Miasteczko Twin Peaks, tylko tu jakby inny ciężar gatunkowy.

SATC odrzucał mnie swoistym "przesadyzmem" - nie znam realiów NYC, ale nawet mnie, dziewczynie z polskiej prowincji , zachowania głównych bohaterek wydawały się przerysowane. I nie bawiło mnie to, w przeciwieństwie do perypetii wyżej wspomnianej prawniczki. Choć wiem, ze ten drugi serial tez miał raczej mało wspólnego z realizmem i codziennością prawników.

Edytowane przez magbeth
Czas edycji: 2023-07-01 o 08:13
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 08:26   #2623
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Carrie nie powinna wrócić do Biga w Paryżu i tak samo Rachel nie powinna wysiadać z samolotu.

Tak samo żarty z ojca Chandlera dosłownie na poziomie żartów z transów stojących na ulicy pod nowym mieszkaniem Samanthy. Patrzcie, gruba Monika tańczy, a Miranda wyjadła ciasto ze śmietnika, niech ktoś zatrzyma karuzelę śmiechu z grubych ludzi i zaburzeń odżywiania.
a dla mnie wszystkie te rzeczy sa super;
"powinna/nie powinna" jest bez sensu, bo ludzie zachowuja sie roznie, maja rozne priorytety, no i popelniaja bledy, nie zawsze zachowuja sie ksiazkowo, tyle ze kazdy co innego moze uwazac za blad.
a takiego humoru gdzie smieja sie ze wszystkiego strasznie brakuje mi w obecnych produkcjach. teraz z niczego nie mozna sie smiac, bo wszystko wszystkich obraza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 09:07   #2624
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Ja to w ogole jestem rarog, bo mnie żaden ze wspomnianych tu seriali z lat 90tych nie wciągnął a próbowałam oglądać wszystkie. Jedyny, któremu się to udało, to była Ally McBeal. A i przepraszam, jeszcze wcześniej Miasteczko Twin Peaks, tylko tu jakby inny ciężar gatunkowy.

SATC odrzucał mnie swoistym "przesadyzmem" - nie znam realiów NYC, ale nawet mnie, dziewczynie z polskiej prowincji , zachowania głównych bohaterek wydawały się przerysowane. I nie bawiło mnie to, w przeciwieństwie do perypetii wyżej wspomnianej prawniczki. Choć wiem, ze ten drugi serial tez miał raczej mało wspólnego z realizmem i codziennością prawników.
Ja też lubię Twin Peaks, Ally nie znam. Również mnie te wszystkie wymieniane seriale nie bawiły i nie wciągnęły, jakoś po prostu nie mój humor i irytowało mnie zachowanie bohaterów. Za to w ramach guily pleasure lubiłam oglądać Sabrinę ale to też zupełnie inny gatunek

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 09:30   #2625
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Ja też lubię Twin Peaks, Ally nie znam. Również mnie te wszystkie wymieniane seriale nie bawiły i nie wciągnęły, jakoś po prostu nie mój humor i irytowało mnie zachowanie bohaterów. Za to w ramach guily pleasure lubiłam oglądać Sabrinę ale to też zupełnie inny gatunek

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
ja do tej pory uwielbiam oryginalna Sabrine
nowa obejrzalam jeden sezon i odpuscilam, nie podszedl mi charakter glownej bohaterki i za bardzo kojarzylo mi sie z Riverdale (tez jeden sezon i dalej nie ogladalam).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 13:32   #2626
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89618039]ja do tej pory uwielbiam oryginalna Sabrine
nowa obejrzalam jeden sezon i odpuscilam, nie podszedl mi charakter glownej bohaterki i za bardzo kojarzylo mi sie z Riverdale (tez jeden sezon i dalej nie ogladalam).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Też lubiłam Sabrinę i czarodziejki do momentu jak grała Shannen Doherty

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 13:45   #2627
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Ja to w ogole jestem rarog, bo mnie żaden ze wspomnianych tu seriali z lat 90tych nie wciągnął a próbowałam oglądać wszystkie. Jedyny, któremu się to udało, to była Ally McBeal. A i przepraszam, jeszcze wcześniej Miasteczko Twin Peaks, tylko tu jakby inny ciężar gatunkowy.
Ally lubiłam, ale jak próbowałam oglądać po raz kolejny to już mnie nudził.

Miasteczko to jest klasyk, nie zestarzał się w ogóle, oglądam co jakiś czas.
No ale to faktycznie, inny ciężar gatunkowy, ból dorastania w cieniu hipokryzji jest i raczej pozostanie niezmiennie ten sam.

Czasem wyrywkowo wracam do M*A*S*H Tez niby serial śmieciowy, ale tez inny ciężar gatunkowy i niestety nie starzeje się tak samo, jak książka Paragraf 22 się nie starzeje.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 13:56   #2628
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 201
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja Beverly Hills nie widziałam.


Przyjaciół nie lubię. Nie wiem, czy się zaśmiałam więcej niż parę razy przez te wszystkie 10 sezonów.


Sex lubiłam bo mi się jawił jako moje wymarzone życie jak byłam nastolatką - wiecie, lekka praca raz na jakiś czas, mieszkanie w dużym mieście, przyjaciółki aż po grób, beztroskie pląsanie po ulicy, bardzo lubię też ten typ humoru, SATC bawi się słowami, a dzięki temu, że Carrie jest pisarką to bardzo pasuje i wygląda naturalnie.


No i tak absolutnie subiektywnie - włosy. Moje włosy przypominają te SJP, więc kiedy zobaczyłam, że nie zawsze były idealnie ułożone, czasem się spuszyły, czasem dziwnie skręciły, to doznałam olśnienia. Skoro SJP może tak chodzić przed kamerą w popularnym serialu, to ja mogę tak chodzić po świecie. A włosy to był mój lekki kompleks zawsze.



Rzadko widuję tak naturalnie wyglądające fryzury jak w SATC. Większość postaci filmowych ma albo mocno kręcone 3C w górę, albo przyklapnięte druty, albo te takie fale na końcówkach.


Ulizane włosy Emmy Watson może nie są głównym powodem, ale spokojnie będą w pierwszej dziesiątce powodów, dla których nie lubię ekranizacji Harry'ego Pottera. No nie to mi obiecano.

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------




Nie będę bronić SATC, bo zestarzał się fatalnie, ale wielka miłość Rachel i tego toksycznego ziomka wcale nie była lepsza.


Carrie nie powinna wrócić do Biga w Paryżu i tak samo Rachel nie powinna wysiadać z samolotu.



Tak samo żarty z ojca Chandlera dosłownie na poziomie żartów z transów stojących na ulicy pod nowym mieszkaniem Samanthy. Patrzcie, gruba Monika tańczy, a Miranda wyjadła ciasto ze śmietnika, niech ktoś zatrzyma karuzelę śmiechu z grubych ludzi i zaburzeń odżywiania.



Oba seriale są produktami swoich czasów i oba są dla obecnego odbiorcy ciężkie do przetrawienia.
Dla mnie Friends to sitcom. Oglądam go po to, by się zrelaksować i pośmiać i go nie analizuję. SATC nie jest typową komedią (chociaż ma zabawne wątki, które lubię), więc inaczej do niego podchodzę. Mi na Friends akurat zdarza się płakać ze śmiechu. i to na odcinkach, które widziałam już z 20 razy

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Mnie też nigdy nie wciągnęli Przyjaciele, już wolę Jak poznałem waszą matkę.
Ja mam na odwrót Nie mogę przebrnąć przez żaden odcinek How I met your mother.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Też lubiłam Sabrinę i czarodziejki do momentu jak grała Shannen Doherty

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Też lubiłam Sabrinę z lat 90-tych. Nie wiem, dlaczego Netflix zamienił fajny sitcom w jakąś upiorną dramę.

Edytowane przez Natalie_Alex
Czas edycji: 2023-07-01 o 13:57 Powód: nie chcę dublować postów
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 13:58   #2629
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89618039]ja do tej pory uwielbiam oryginalna Sabrine
nowa obejrzalam jeden sezon i odpuscilam, nie podszedl mi charakter glownej bohaterki i za bardzo kojarzylo mi sie z Riverdale (tez jeden sezon i dalej nie ogladalam).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Też do dzisiaj lubię, ale jest to takie trochę naiwne i urocze momentami. W sensie dla mnie to plus

Za nową się nie zabierałam, jakoś sceptycznie podchodziłam od początku, szczególnie, że trochę mam na pieńku z serialami Netfliksa od jakiegoś czasu. A jak zaczęłam oglądać drugi sezon Wieśka to już w ogóle.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-01, 14:11   #2630
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 201
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89617981]a dla mnie wszystkie te rzeczy sa super;
"powinna/nie powinna" jest bez sensu, bo ludzie zachowuja sie roznie, maja rozne priorytety, no i popelniaja bledy, nie zawsze zachowuja sie ksiazkowo, tyle ze kazdy co innego moze uwazac za blad.
a takiego humoru gdzie smieja sie ze wszystkiego strasznie brakuje mi w obecnych produkcjach. teraz z niczego nie mozna sie smiac, bo wszystko wszystkich obraza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Tez mi tego brakuje. Nie rozumiem analizowania związków itd w sitcomach. To tak, jakby iść do teatru na musical i zamiast skupić się na piosenkach, to rozkładać na czynniki pierwsze decyzje bohaterów. To nie ten genre.
Mnie we Friends śmieszą nawet niektóre zbliżenia kamery Np. w odcinku z prom video zbliżenie na Rossa.
Scenariusz jest świetnie napisany. Niektóre postacie są idealnie przerysowane.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 14:41   #2631
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Też lubiłam Sabrinę i czarodziejki do momentu jak grała Shannen Doherty

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
oo Czarodziejki zgadzam się, że do momentu gdy grała Shannon

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Tez mi tego brakuje. Nie rozumiem analizowania związków itd w sitcomach. To tak, jakby iść do teatru na musical i zamiast skupić się na piosenkach, to rozkładać na czynniki pierwsze decyzje bohaterów. To nie ten genre.
Mnie we Friends śmieszą nawet niektóre zbliżenia kamery Np. w odcinku z prom video zbliżenie na Rossa.
Scenariusz jest świetnie napisany. Niektóre postacie są idealnie przerysowane.
tak, to jest często clue sitcomów, postaci, ich zachowania, humor, itp, są przerysowane, wylobrzymione.


takie branie na serio wszystkiego strasznie mnie dziwi. jasne, kogoś może to nie bawić, ale żeby patrzeć na sitcomy przez pryzmat prawdziwego życia, to już nie ogarniam

pomijając już to ile wątków na wizażu powstaje, w których odpowiadający się dziwią jak można się zachowywać tak i tak

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Też do dzisiaj lubię, ale jest to takie trochę naiwne i urocze momentami. W sensie dla mnie to plus

Za nową się nie zabierałam, jakoś sceptycznie podchodziłam od początku, szczególnie, że trochę mam na pieńku z serialami Netfliksa od jakiegoś czasu. A jak zaczęłam oglądać drugi sezon Wieśka to już w ogóle.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
ja trochę tak samo, jak coś nowego jest zapowiedziane, to od razu się zastanawiam czy nie odwalą kolejnej woke kaszany z elementami nastoletniej dramy
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 15:21   #2632
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Dla mnie Friends to sitcom. Oglądam go po to, by się zrelaksować i pośmiać i go nie analizuję. SATC nie jest typową komedią (chociaż ma zabawne wątki, które lubię), więc inaczej do niego podchodzę. Mi na Friends akurat zdarza się płakać ze śmiechu. i to na odcinkach, które widziałam już z 20 razy

A, to dla mnie ten sam typ serialu, ale racja, w oficjalnej klasyfikacji telewizyjnej to nie będzie to samo.


Myślę, że to po prostu kwestia tego, że Friends mnie nie śmieszą. Tak po prostu, zupełnie subiektywnie. Puścili nam kiedyś odcinek na angielskim. Ten, w którym Joey próbuje się uczyć francuskiego i powtarza za Phoebe. I za każdym razem jak on mówił to swoje dfkjrhgflergfherqough zamiast Je m'appele to ja byłam co najwyżej zażenowana, a niektórzy zdychali ze śmiechu. No tak działa humor, nie da się rozbawić wszystkich.


Założę się, że żarty, które ja uwielbiam też ktoś uzna za żenujące, nie próbuję tutaj jakoś jechać po serialu.


A w Seksie nawet jak mam lekki wewnętrzy cringe, bo żart był no taki średnio przyjemny politycznie powiedzmy, to i tak się zaśmieję albo uśmiechnę.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 15:27   #2633
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Dla mnie Friends to sitcom. Oglądam go po to, by się zrelaksować i pośmiać i go nie analizuję. SATC nie jest typową komedią (chociaż ma zabawne wątki, które lubię), więc inaczej do niego podchodzę. Mi na Friends akurat zdarza się płakać ze śmiechu. i to na odcinkach, które widziałam już z 20 razy

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------



Ja mam na odwrót Nie mogę przebrnąć przez żaden odcinek How I met your mother.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------



Też lubiłam Sabrinę z lat 90-tych. Nie wiem, dlaczego Netflix zamienił fajny sitcom w jakąś upiorną dramę.
Też lubiłam Sabrinę w pierwszej wersji, ale szczerze mówiąc ucieszyłam się z tego że nowa wersja ma być bardziej mroczna. Tylko skończyło się tym że fajne bohaterki (bo nie tylko Sabrina ale też jej ciotki) stały się miałkie i męczące. Pomysł był ciekawy, ale jak zwykle z wykonaniem słabo, jak to w Netflixie.
Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Też do dzisiaj lubię, ale jest to takie trochę naiwne i urocze momentami. W sensie dla mnie to plus

Za nową się nie zabierałam, jakoś sceptycznie podchodziłam od początku, szczególnie, że trochę mam na pieńku z serialami Netfliksa od jakiegoś czasu. A jak zaczęłam oglądać drugi sezon Wieśka to już w ogóle.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Obejrzałam ostatnio 1 odcinek 3 sezonu Wieśka i chyba więcej nie chcę. Skutecznie mi obrzydzili serial, na szczęście książek i gier nie są w stanie zmienić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 15:37   #2634
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89617981]a dla mnie wszystkie te rzeczy sa super;
"powinna/nie powinna" jest bez sensu, bo ludzie zachowuja sie roznie, maja rozne priorytety, no i popelniaja bledy, nie zawsze zachowuja sie ksiazkowo, tyle ze kazdy co innego moze uwazac za blad.
a takiego humoru gdzie smieja sie ze wszystkiego strasznie brakuje mi w obecnych produkcjach. teraz z niczego nie mozna sie smiac, bo wszystko wszystkich obraza
[/QUOTE]


No przecież im nie zabronię. Powinna/nie powinna z mojej perspektywy. Na oba te związki się po prostu patrzyło źle. Chociaż Ross (tak, przygotowałam się do dyskusji ) jest w mojej ocenie najgorszą postacią telewizyjną ever i nie zasługuje na nic miłego. Nie oglądałam wielu sitcomów, bo raczej nie moje klimaty, ale takiej żenady na postać to chyba nigdy nie miałam. Mogłam postaci nienawidzić z jakiegoś powodu, ale to trochę inne uczucie.



Ja wiem, że to przerysowane, ale ziomek nie miał ani jednej fajnej cechy. Jestem zdziwiona, że w ogóle miał przyjaciół i utrzymał jakąkolwiek kobietę na dłużej.


To subiektywne odczucia, więc przepraszam wszystkie fanki Rossa, jeśli są na sali. Nie miałam na celu was urazić.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Też do dzisiaj lubię, ale jest to takie trochę naiwne i urocze momentami. W sensie dla mnie to plus

Za nową się nie zabierałam, jakoś sceptycznie podchodziłam od początku, szczególnie, że trochę mam na pieńku z serialami Netfliksa od jakiegoś czasu. A jak zaczęłam oglądać drugi sezon Wieśka to już w ogóle.

No jak tak siedzę i patrzę i czekam co to będzie z One Piece.


Widziałam trailer, nie mam zdania (znaczy no dziwne, ale to dlatego, że mają trzy wymiary i mówią po angielsku, i głosy nie te itd., no ale to oczywiste w adaptacji). Fani również podzieleni od "to się może udać" do "zniszczą One Piece!!!!!!".


Wiedźmin Netflixa... Rings of Pawaaa Amazona... Halo Paramount+... No adaptacje ostatnio jakoś nie szły za dobrze, że tak to dyplomatycznie ujmę.


Życzę fanom OP jak najlepiej, bo wiem (głównie na przykładzie Halo), że to boli i serce ci krwawi jak na to patrzysz, ale suma summarum jak wyjdzie to hej, mamy więcej fajnego kontentu. Jak wyjdzie tak sobie, to trochę osób będzie miało więcej fajnego kontentu. A jak wyjdzie jak zwykle to po prostu będziemy kolektywnie udawać, że ten live-action nie istnieje. Już i tak to robimy z Avatarem (The Last Airbender, nie niebieską Pocahontas) i Dragon Ballem i całkiem sprawnie nam idzie.


Aczkolwiek jest to moim zdaniem tak bardzo nie nadająca się do live action seria, że jestem w szoku, że ktoś się podjął. Jakbym bardzo chciała przyciągnąć fanów anime, to bym wykupiła Bleacha, Berserka, JJK, Chainsaw Mana, Attack on Titan, Death Note albo FMA... No coś wdzięczniejszego do live action.


EDIT. Zaraz. Netflix zrobił Death Note. Tak bardzo kolektywnie udaję, że to nie istnieje, że zapomniałam. Teraz przepraszam, idę sobie przemyć mózg wybielaczem.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2023-07-01 o 15:39
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 15:40   #2635
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 274
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Dla mnie Satc było ok bo to były odcinki po 20pare minut i mogły sobie być przerysowane i nie za głębokie. To nie jest Coppola czy coś. Mało tam było propagandy. Kompletnie nie widzę teraz wątku miłosnego Mirandy z ta osoba co się nie identyfikuje z żadna płcią.
Ally pamiętam z kuriozalnie krótkich miniowek (w garsonkach...) i kiepskiej animacji z tym niemowlakiem.
Rossa mi było zawsze szkoda. Robiła z nim ta Rejczel co chciala. Potem to już nie wnikalam bo to nigdy nie był mój serial.
A Sabrine wole netflixowa i mroczna niż ta pierwsza. Pierwsza jakaś bardzo dziecinna.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 15:42   #2636
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Tez mi tego brakuje. Nie rozumiem analizowania związków itd w sitcomach. To tak, jakby iść do teatru na musical i zamiast skupić się na piosenkach, to rozkładać na czynniki pierwsze decyzje bohaterów. To nie ten genre.
Mnie we Friends śmieszą nawet niektóre zbliżenia kamery Np. w odcinku z prom video zbliżenie na Rossa.
Scenariusz jest świetnie napisany. Niektóre postacie są idealnie przerysowane.
Jak do kogoś nie trafi humor w danym serialu i nie wciągnie go zbytnio świat przedstawiony, to mimowolnie zaczyna analizować i widzi, to na co by normalnie nie zwrócił uwagi, gdyby go dana produkcja mocno zainteresowała. Po prostu nie jest targetem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 16:07   #2637
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 147
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak do kogoś nie trafi humor w danym serialu i nie wciągnie go zbytnio świat przedstawiony, to mimowolnie zaczyna analizować i widzi, to na co by normalnie nie zwrócił uwagi, gdyby go dana produkcja mocno zainteresowała. Po prostu nie jest targetem.




Jak coś mnie wciągnie to główny bohater może wyjść i powiedzieć "1+1=5" i ja stwierdzę, że quality maths, keep going.



A jak nie no to mnie wszystko drażni i tak szukam dziury w całym. Zwłaszcza że w tej dyskusji to ja odpowiadałam na zarzuty fana Friends odnośnie związku z SATC. No to musiałam odbić piłeczkę, bo przyganiał kocioł garnkowi. Normalnie mi to nie spędza snu z powiek.

Ziomek by się zmieścił na tych drzwiach, mogę wam wykonać obliczenia, że to kłamstwo i robienie panny lekkich obyczajów z fizyki. Beznadziejny film, 3/10.
- Limonka


Jak to Gwiezdne wojny są nierealistyczne? Bo nie ma dźwięku w kosmosie? Weź się nerdzie ogarnij i przestań analizować wszystko, jak by te bitwy wyglądały, jakby nie było słychać wybuchów? To jest potrzebne, żeby były emocje!
- też Limonka



Ja ogólnie jestem raczej z tych analizujących, ale niektóre IP dostają różne ulgi. I ja wiem, że to w ogóle nie o to chodzi w tej scenie, tylko że mają być emocje, że ma nam być smutno, że ginie konkretny bohater, z którym się zaprzyjaźniliśmy, żeby nas żal wbił w fotel. Ale ponieważ Tytanic mnie nie porwał no to był to taki gwóźdź do trumny.


(Nie uważam, że film jest zły, tak obiektywnie. Po prostu jakoś tak nie czułam tego...)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 18:10   #2638
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Byłam grubym dzieckiem i mam swoje traumy z tym związane, ale we friendsach jakoś nie zauważyłam tych żartów z grubych ludzi.
Za to wątek transseksualnego ojca Chandlera przedstawionego jako dewianta seksualnego odpowiedzialnego za wszelkie odchyły syna mierzi mnie najbardziej. Chociaż była tam też wyzwolona matka z gronem kochanków, która też miała mieć na to wpływ. Niemniej niby się wszyscy tam pojednali, byli na ślubie i w ogóle, ale czuję jakiś taki zgrzyt przy tych scenach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam wrażenie, że Friends mimo nieco boomerskiego z dzisiejszej perspektywy humoru potrafiło się miejscami ,,rehabilitować'' i chociaż tyle, że np. była ta scena pojednania z niesławnym ojcem, Chandler został sczelendżowany za swoją fatfobię, a Ross dostawał pstryczka w nos za narcystyczne zachowania. Mnie serial bawił tam, gdzie aktorzy mogli pokazać swój talent komediowy i tchnąć trochę życia w skrypt. Rossa nie cierpiałam, ale i tak nie był dla mnie tak płaską postacią jak strasznie przerysowani Joey i Phoebe.

Często łapałam załamkę na Big Bang Theory. Gdyby było serialem ponad trzydziestoletnim jak Friends, przymknęłabym oko, ale nie jest. Humor i tematykę bardzo lubiłam, ale postaci z osobna niezbyt. A jeśli chodzi o 20/30-minutowce ogólnie, najbardziej podchodzi mi Brooklyn 9-9, jest to dla mnie przykład serialu, który umie bawić bez ,,chłop za babę się przebrał, nienooo trzymajta mnie''.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 18:19   #2639
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Często łapałam załamkę na Big Bang Theory. Gdyby było serialem ponad trzydziestoletnim jak Friends, przymknęłabym oko, ale nie jest. Humor i tematykę bardzo lubiłam, ale postaci z osobna niezbyt. A jeśli chodzi o 20/30-minutowce ogólnie, najbardziej podchodzi mi Brooklyn 9-9, jest to dla mnie przykład serialu, który umie bawić bez ,,chłop za babę się przebrał, nienooo trzymajta mnie''.
dwa moje ulubione seriale tyle ze B99 do 5 sezonu, tyle razy juz binge'owalam i zawsze sie zacinam w trakcie 6 sezonu; TBBT z kolei uwielbiam szalenczo od 1 do ostatniego odcinka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-01, 19:09   #2640
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Też lubię TBBT, uwielbiam Sheldona
Najmniej Leonarda, im dalej w las tym był bardziej irytujący.
Wolowitz i Bernadette to moja ulubiona para, chociaż Amy też jest bardzo fajna i jej postać ożywiła serię.

Z takich kultowych lubię też The Office US, moja ulubiona postać to Angela, bo też jestem mroczną księgową
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:16.