Jak długo bierzecie prysznic? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-28, 12:51   #61
Cornelia86
Zadomowienie
 
Avatar Cornelia86
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 209
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Szybki poranny ok. 5 z myciem głowy i odżywka a w międzyczasie depilacja tak do 15 min.
__________________
Rzeczy, które robię w imię miłości... J.L. zrzucając B.S. z wierzy w Winterfell - GoT
Cornelia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-26, 17:06   #62
teobromina
Raczkowanie
 
Avatar teobromina
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 287
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Zwykle 15-20 minut. Prysznic biorę prawie zawsze na koniec dnia, więc nie muszę się śpieszyć. Przy czym na czas namydlania i pucowania zakręcam wodę.
Włosy myję najczęściej osobno, zajmuje mi to ok. 20-25 minut, razem z wycieraniem.

Czytam posty tutaj i nie wierzę, że części osób zajmuje to 2-3 minuty. Tyle to zajmuje mi samo namoczenie się słuchawką od prysznica.
I mycie włosów przez niespełna 10 minut? Dla mnie to niewykonalne. Samo rozprowadzanie szamponu i masowanie skóry głowy to u mnie 5-7 minut, spłukiwanie szamponu to drugie tyle, czekanie na ocieknięcie wody, wykręcanie włosów z wody i wycieranie to kolejne drugie tyle. A do tego dochodzi regulowanie temperatury wody i namaczanie, co akurat trwa najkrócej.
Włosy myję również prawie zawsze wieczorem. Chyba że jest upał i dzień wolny, to wtedy czasem o innej porze.
teobromina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-26, 17:37   #63
Tw0ja_Stara
Raczkowanie
 
Avatar Tw0ja_Stara
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 176
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Cytat:
Napisane przez teobromina Pokaż wiadomość
Zwykle 15-20 minut. Prysznic biorę prawie zawsze na koniec dnia, więc nie muszę się śpieszyć. Przy czym na czas namydlania i pucowania zakręcam wodę.
Włosy myję najczęściej osobno, zajmuje mi to ok. 20-25 minut, razem z wycieraniem.

Czytam posty tutaj i nie wierzę, że części osób zajmuje to 2-3 minuty. Tyle to zajmuje mi samo namoczenie się słuchawką od prysznica.
I mycie włosów przez niespełna 10 minut? Dla mnie to niewykonalne. Samo rozprowadzanie szamponu i masowanie skóry głowy to u mnie 5-7 minut, spłukiwanie szamponu to drugie tyle, czekanie na ocieknięcie wody, wykręcanie włosów z wody i wycieranie to kolejne drugie tyle. A do tego dochodzi regulowanie temperatury wody i namaczanie, co akurat trwa najkrócej.
Włosy myję również prawie zawsze wieczorem. Chyba że jest upał i dzień wolny, to wtedy czasem o innej porze.
zamarzlabym jakbym miala 20 min sterczec pod prysznicem i tylko na chwile odkrecac wode zeby sie splukac 20-30 min bo sie musze rozgrzac z 10 min ale woda musi ciepla leciec caly czas.
Tw0ja_Stara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-26, 17:49   #64
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

U mnie to zależy, ale fakt, że zwykle zajmuje mi to od 5 do 15 min. Przy czym 5 min to zwykle rano, kiedy się spieszę, a 15 min to zwykle wieczorem, kiedy mam nastrój na lenienie się, nakładam odżywkę na włosy, robię depilację, popijam w między czasie herbatę itp.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-26, 23:43   #65
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 247
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Cytat:
Napisane przez teobromina Pokaż wiadomość
I mycie włosów przez niespełna 10 minut? Dla mnie to niewykonalne. Samo rozprowadzanie szamponu i masowanie skóry głowy to u mnie 5-7 minut, spłukiwanie szamponu to drugie tyle, czekanie na ocieknięcie wody, wykręcanie włosów z wody i wycieranie to kolejne drugie tyle. A do tego dochodzi regulowanie temperatury wody i namaczanie, co akurat trwa najkrócej.
Umarłabym w międzyczasie z nudów.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-26, 23:52   #66
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Cytat:
Napisane przez teobromina Pokaż wiadomość
Zwykle 15-20 minut. Prysznic biorę prawie zawsze na koniec dnia, więc nie muszę się śpieszyć. Przy czym na czas namydlania i pucowania zakręcam wodę.
Włosy myję najczęściej osobno, zajmuje mi to ok. 20-25 minut, razem z wycieraniem.

Czytam posty tutaj i nie wierzę, że części osób zajmuje to 2-3 minuty. Tyle to zajmuje mi samo namoczenie się słuchawką od prysznica.
I mycie włosów przez niespełna 10 minut? Dla mnie to niewykonalne. Samo rozprowadzanie szamponu i masowanie skóry głowy to u mnie 5-7 minut, spłukiwanie szamponu to drugie tyle, czekanie na ocieknięcie wody, wykręcanie włosów z wody i wycieranie to kolejne drugie tyle. A do tego dochodzi regulowanie temperatury wody i namaczanie, co akurat trwa najkrócej.
Włosy myję również prawie zawsze wieczorem. Chyba że jest upał i dzień wolny, to wtedy czasem o innej porze.
mycie wlosow 25 minut? moczysz wlosy, nakladasz szampon, splukujesz, odzywka, chwile czekasz (w tym czasie myje cialo i twarz), splukujesz, nie wiem co tu robic dluzej niz 5 minut…
szkoda czasu stac pod prysznicem 25 minut i czekac az wlosy ociekna (?), ale co kto lubi
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-27, 00:49   #67
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
mycie wlosow 25 minut? moczysz wlosy, nakladasz szampon, splukujesz, odzywka, chwile czekasz (w tym czasie myje cialo i twarz), splukujesz, nie wiem co tu robic dluzej niz 5 minut…
szkoda czasu stac pod prysznicem 25 minut i czekac az wlosy ociekna (?), ale co kto lubi
Może to też zależy od długości, gęstości i potrzeb włosów?

Jestem sobie spokojnie w stanie wyobrazić, że dziewczyny z włosami do pasa, gęstymi jak u Agnieszki Niedziałek (włosomaniaczki z Youtube'a), naprawdę potrzebują znacznie więcej czasu choćby na rozprowadzenie szamponu.

Tymczasem ja, z moimi cienkimi włosami do ramion, nawet gdybym chciała, nie spędzę nad tym wielu minut
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-01-27, 11:23   #68
teobromina
Raczkowanie
 
Avatar teobromina
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 287
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Cytat:
Napisane przez Tw0ja_Stara Pokaż wiadomość
zamarzlabym jakbym miala 20 min sterczec pod prysznicem i tylko na chwile odkrecac wode zeby sie splukac 20-30 min bo sie musze rozgrzac z 10 min ale woda musi ciepla leciec caly czas.
Ja też nie lubię marznąć - dlatego kaloryfer w łazience mam nastawiony zawsze na maksa. Ogólnie, łazienka musi być najcieplejszym pomieszczeniem w mieszkaniu.

A co do czasu mycia włosów, to mnie włosy się bardzo mocno przetłuszczają (są też bardzo gęste), więc skórę głowy masuję przy użyciu szamponu odpowiednio dłużej.
Wolę też spłukać szampon aż za dokładnie niż spłukać niedokładnie i potem musieć poprawiać, płucząc włosy od nowa - co ileś razy mi się zdarzyło.
teobromina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-27, 13:48   #69
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Cytat:
Napisane przez teobromina Pokaż wiadomość

I mycie włosów przez niespełna 10 minut? Dla mnie to niewykonalne. Samo rozprowadzanie szamponu i masowanie skóry głowy to u mnie 5-7 minut
Jeju, jak masować skórę głowy przez 5 minut? Zanudziłabym się. Przecież to nie jest aż taka duża powierzchnia.
Szampon to chyba w ogóle rozprowadza się tylko na powierzchni głowy według wlosomaniaczek, nie trzeba na całej długości włosów, więc tym bardziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Tw0ja_Stara Pokaż wiadomość
zamarzlabym jakbym miala 20 min sterczec pod prysznicem i tylko na chwile odkrecac wode zeby sie splukac 20-30 min bo sie musze rozgrzac z 10 min ale woda musi ciepla leciec caly czas.
Ja tak samo.
I ciało namydlam wszędzie energicznie i cześć, nie wiem, co tu nie wiadomo jak długo pucować. To nie klejąca się od brudu podłoga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
szkoda czasu stac pod prysznicem 25 minut i czekac az wlosy ociekna (?), ale co kto lubi
Tej koncepcji czekania na ociekanie w ogóle nie rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2024-01-27 o 13:45
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-27, 14:50   #70
havarti
Raczkowanie
 
Avatar havarti
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 116
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Może to też zależy od długości, gęstości i potrzeb włosów?

Jestem sobie spokojnie w stanie wyobrazić, że dziewczyny z włosami do pasa, gęstymi jak u Agnieszki Niedziałek (włosomaniaczki z Youtube'a), naprawdę potrzebują znacznie więcej czasu choćby na rozprowadzenie szamponu.

Tymczasem ja, z moimi cienkimi włosami do ramion, nawet gdybym chciała, nie spędzę nad tym wielu minut
Ja mam grube włosy za łopatki, ale to nie ma znaczenia bo szampon rozprowadzam tylko po skórze głowy, a nie po całej długości włosów, tak podobno jest zdrowiej.
Jak nakładam sobie np. maskę to zawijam w czepek i wychodzę, nie stoję pod prysznicem pół godziny jak chochoł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
havarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-27, 15:58   #71
teobromina
Raczkowanie
 
Avatar teobromina
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 287
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89741317]Jeju, jak masować skórę głowy przez 5 minut? Zanudziłabym się. Przecież to nie jest aż taka duża powierzchnia.
Szampon to chyba w ogóle rozprowadza się tylko na powierzchni głowy według wlosomaniaczek, nie trzeba na całej długości włosów, więc tym bardziej.[/QUOTE]
No nie mów, że w ciągu 5 minut możliwe jest zanudzenie się.
Podczas brania prysznica, mycia głowy i podobnych czynności zazwyczaj rozmyślam o różnych rzeczach, myślami jestem zupełnie gdzie indziej. Tak samo podczas robienia wszystkiego, co nie wymaga szczególnego skupienia ani precyzji i nie grozi żadnym urazem.

Odkąd tylko pamiętam, myję głowę nie tylko masując skórę głowy opuszkami palców, ale też rozprowadzając szampon na całej długości włosów - a teraz nagle dowiaduję się, że to niepotrzebne. Człowiek jednak uczy się przez całe życie.
teobromina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-01-28, 10:12   #72
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

To ja z dziwnym pytaniem - w jaki sposób spłukujecie z siebie mydło/żel ? Puszczacie po prostu wodę na siebie czy jeszcze przecieracie rękami?

Robię to drugię i zastanawiam się czy to jest powód dlaczego zazwyczaj biorę prysznic dłużej niż inni muszę absolutnie wszystko z siebie zmyć, nie dla mnie żele z balsamem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-28, 15:05   #73
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
To ja z dziwnym pytaniem - w jaki sposób spłukujecie z siebie mydło/żel ? Puszczacie po prostu wodę na siebie czy jeszcze przecieracie rękami?

Robię to drugię i zastanawiam się czy to jest powód dlaczego zazwyczaj biorę prysznic dłużej niż inni muszę absolutnie wszystko z siebie zmyć, nie dla mnie żele z balsamem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja puszczam wodę i wszystko się samo zmywa.

Chociaż w sumie to też zależy, gdzie biorę prysznic, bo w domu mam ruchomą końcówkę i mogę nią spłukiwać wodę z każdej części ciała osobno, a na basenie, gdzie woda leci tylko z góry, faktycznie dodatkowo przecieram skórę rękami (przy czym na basenie chyba nigdy nie byłam pod prysznicem dłużej niż 5 min, łącznie z myciem włosów i odżywką).

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2024-01-28 o 15:10
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-31, 08:51   #74
havarti
Raczkowanie
 
Avatar havarti
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 116
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
To ja z dziwnym pytaniem - w jaki sposób spłukujecie z siebie mydło/żel ? Puszczacie po prostu wodę na siebie czy jeszcze przecieracie rękami?

Robię to drugię i zastanawiam się czy to jest powód dlaczego zazwyczaj biorę prysznic dłużej niż inni muszę absolutnie wszystko z siebie zmyć, nie dla mnie żele z balsamem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jedną ręką trzymam słuchawkę od prysznica, drugą przecieram po skórze, właśnie dlatego że jest szybciej niż czekać aż samo spłynie.
havarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-31, 09:47   #75
Dusia669
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 18
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Jeśli chodzi o prysznic, to biorę go zdecydowanie za długo... Według męża. :-D On uważa, że wystarczy się namydlić i spłukać.
Dusia669 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-31, 15:23   #76
matushkaaa
Raczkowanie
 
Avatar matushkaaa
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 286
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

15 minut??? Czasem więcej, ale wtedy wchodzi jakiś peeling, golenie się, maska na włosy czy ogarnianie piet xD
matushkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-01-31, 22:01   #77
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Na pewno nie 5 minut. Niewykonalnie dla mnie. 15-20 minut.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-01, 12:22   #78
Tanooka
Raczkowanie
 
Avatar Tanooka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 152
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Zalezy od humoru. Normalnie 8-10 minut, ale czasem lubię się po prostu pogrzac pod strumieniem i przeciągnąc to bardziej do 15-20.
Tanooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-06, 20:16   #79
teobromina
Raczkowanie
 
Avatar teobromina
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 287
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Cytat:
Napisane przez havarti Pokaż wiadomość
Ja mam grube włosy za łopatki, ale to nie ma znaczenia bo szampon rozprowadzam tylko po skórze głowy, a nie po całej długości włosów, tak podobno jest zdrowiej.
Jak nakładam sobie np. maskę to zawijam w czepek i wychodzę, nie stoję pod prysznicem pół godziny jak chochoł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na etykiecie szamponu, którego aktualnie używam, jest napisane: "Sposób użycia: Nanieś niewielką ilość szamponu na mokre włosy. Rozprowadź go na całej ich długości i masuj skórę głowy. Po spłukaniu, w razie potrzeby czynność powtórz".
Czyli że jest tam źle napisane?
W jaki sposób rozprowadzanie szamponu na całej długości włosów miałoby być niezdrowe dla włosów?
Zaznaczam, że używam szamponu bez SLS, jakby co.
I jak najbardziej rozprowadzam go na całej długości włosów, jak każdy inny szampon zresztą.

Cytat:
Napisane przez "Ellen_Ripley'
Na pewno nie 5 minut. Niewykonalnie dla mnie. 15-20 minut.
Siostrzana dusza.
teobromina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-05-14, 12:08   #80
Cordianka
Raczkowanie
 
Avatar Cordianka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 267
Dot.: Jak długo bierzecie prysznic?

Czasem pięć minut, czasem 20, wszystko zależy od sytuacji ;p
Cordianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-14 13:08:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.