Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-25, 08:55   #271
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez izzolda
Witam
Kupiła sobie dziś nowy kremik dla skóry atopowej nazywa się Hydrolan.
To jego skład:
Aqua, capric/ capric triglyceride, polydecene, petrolatum, gliceryn, saccharide isomerate,
PEG-100 stearate, gliceryl stearate, cetearyl alcohol, phenoxyetanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, sodium carbomer.
Szukałam właściwosci tych składników i kilka znalazłam.Zdziwiło mnie to ze są tu konserwanty które wywołuja alergie-a to krem do skóry atopowej...
Prosze powiedzcie mi czy ten kremik warto urzywać?
Zaznaczyłam potencjalne zapychacze, nie jest jednak powiedziane, że krem ten Cie zapcha
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 08:45   #272
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Wielkie dzięki
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 10:13   #273
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

czy w tym :Sebutrol ( firma Environ) - olejek poprzedzający zmywanie twarzy.
skład( i tu sie roszke przeraziłam tym składem..) :Paraffinum Liquidum(Mineral Oil), Hydrogenated Polydecene, Caprylic/Capric Triglyceride, C12-13 Pareth-3, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Salicylic Acid.

są jakieś kwasy, albo substancje złuszczające? Bo na opakowaniu pisze zeby go stosowac z minimalna ochrona słoneczna SPF15 albo wyższą
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-26, 10:59   #274
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

lolitka, jest kwas salicylowy (salicylic acid). Wielkiego złuszczenia to on ci nie zafunduje, bo prawdopodobnie jest go tam b. mało. Ale filtry zawsze są wskazane. Poza tym jest to coś na parafinie i z trójglicerydami, przy dłuższym stosowaniu nie zdziwiłabym się, gdyby zapchało pory.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 21:30   #275
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

eh no coz.. to zobaczymy co to mi porobi.. :P w kazdym razie dzieki za odpowiedź
A czy stosowanie Dermacolu jako korektora na wypryski, blizny i przebarwienia i naczynka, przy cerze tłustej i tradzikowej to bedzie bardzo glupie posuniecie? Tzn chodzi o to czy przy stosowaniu jako korektor moze on zapchac mi pory (zawiera parafine).
skład: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2595
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 21:40   #276
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

prawdopodobnie każdy mocno kryjący specyfik może na dluższą metę zatykać pory. Dermacol też. Ale obserwuj, bo wcale nie jest powiedziane, że akurat Ci nie posłuży. Ja się nigdy nie potrafiłam zaprzyjaźnić z dermacolem nawet jako korektorem, za tłuste to to dla mnie i brzydko wygląda, a z tłustej cery spływa. No ale fakt, że kryje rewelacyjnie, i kosztuje grosze.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 12:58   #277
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

A co powiecie o takim kremiku?
LatiCare,skład; sól sodowa kwasu pirolidono-karboksylowego 2,5 % kwas mlekowy 5,0% w emulsji olej/woda... i nic więcej...
Czy jest jakiś taki kremik nawilżajacy który mogłybyście mi polecić na skóre suchą ale skłonną do wyprysków?
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-29, 14:55   #278
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Erato
prawdopodobnie każdy mocno kryjący specyfik może na dluższą metę zatykać pory. Dermacol też. Ale obserwuj, bo wcale nie jest powiedziane, że akurat Ci nie posłuży. Ja się nigdy nie potrafiłam zaprzyjaźnić z dermacolem nawet jako korektorem, za tłuste to to dla mnie i brzydko wygląda, a z tłustej cery spływa. No ale fakt, że kryje rewelacyjnie, i kosztuje grosze.
No wlasnie, tylko o to chodzi, ze ja nie umiem obserwowac.. Nigdy nie wiem po czym mnie wysypało.. I czy mnie wysypalo po czyms, czy porpostu tak "o", bo mojej skorze sie chyba nudzi to sobie mysli ze sobie zycie urozmaici i mnie troche powysypuje ;/ No ale coz.. sprobuje jak go jakims cudem gdzies dorwę..
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 17:45   #279
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

I ja miałabym prośbę o zaznaczenie ewentualnie zapychających składników..byłabym bardzo wdzięczna. Czy w ogóle warto się nimi zainteresować - bo z serii Calma HLC miałam już żel do mycia twarzy i peeling enzymatyczny, które bardzo mi przypadły, a z kolei z serii PhytoAktiv - tonik i krem na noc..

pierwszy: Ziaja: Calma HLC Hydrolipid Comfort
-> Aqua, Hexyl Laurate, Isohexadecane, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Baccopa Manniera Extract, PEG-8, Hydroxyethylcellulose, PEG-20 Stearate, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Palm Kernel Oil, Sodium Acrylate/Acryolyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Luffa Cylindrica (Seed) Oil, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isopropylparaben, Potassium Sorbate, Diazolidynyl Urea, Parfum, Sodium Hydroxide.

drugi: też Ziaja, Phytoaktiv krem rozjaśniający na dzień
-> Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Hexyl LAurate, Octyldodecanol , Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Lecitin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Stearyl Alcohol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Diazolidynyl Urea, Phenoxynethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Eugenol, Triethanolamine.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 19:43   #280
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Ja też mam ogromną prośbę o ocenę składu emulsji do opalania

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/ Capric Triglyceride, Potassium Cetyl Phosphate, 4-Methylbenzylidene Camphor, Dimethicone, Dicaprylyl Ether, Cetyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Shea Butter, Titanium Dioxide, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Alumina, BHA, Simethicone, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonele, Coimarin, Geraniol, Citronellol

Czy jest tu coś co może mnie pozapychać albo źle wpłynąć na naczynka Z góry dziękuję za odpowiedz
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 21:32   #281
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

A ja z kolei mam prośbę troszkę inną - nieco wyżej izzolda pisała o kremie LatiCare - myślę, że chodzi o LactiCare firmy Stiefel (czyli firmy od mojego ukochanego Physiogelu). Czy ktoś dysponuje składem z opakowania tego kremu? Chodzi mi o konkretną listę składników, zainteresował mnie, bo jeśli jest lekki, chciałabym go wypróbować, zwłaszcza że w aptekach internetowych jest od Physiogelu tańszy Będę szalenie wdzięczna, jeśli mnie ktoś poratuje, gdyż jestem uczulona na silikony w kremach i w ciemno niczego nie mogę próbować...
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-29, 22:11   #282
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez justyce
I ja miałabym prośbę o zaznaczenie ewentualnie zapychających składników..byłabym bardzo wdzięczna. Czy w ogóle warto się nimi zainteresować - bo z serii Calma HLC miałam już żel do mycia twarzy i peeling enzymatyczny, które bardzo mi przypadły, a z kolei z serii PhytoAktiv - tonik i krem na noc..

pierwszy: Ziaja: Calma HLC Hydrolipid Comfort
-> Aqua, Hexyl Laurate, Isohexadecane, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Baccopa Manniera Extract, PEG-8, Hydroxyethylcellulose, PEG-20 Stearate, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Palm Kernel Oil, Sodium Acrylate/Acryolyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Glyceryl Stearate Citrate, Propylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Ethylhexyl Palmitate, Luffa Cylindrica (Seed) Oil, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isopropylparaben, Potassium Sorbate, Diazolidynyl Urea, Parfum, Sodium Hydroxide.

drugi: też Ziaja, Phytoaktiv krem rozjaśniający na dzień
-> Aqua, Cetearyl Ethylhexanoate, Hexyl LAurate, Octyldodecanol , Glycerin, Butylene Glycol, Tilia Cordata Wood Extract, Cupressus Sempervirens Seed Extract, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Lecitin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Stearyl Alcohol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Collagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Carbomer, Diazolidynyl Urea, Phenoxynethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Eugenol, Triethanolamine.
Na moje oko nie ma w nich nic ewidentnie zatykającego.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 22:42   #283
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez izzolda
Czy jest jakiś taki kremik nawilżajacy który mogłybyście mi polecić na skóre suchą ale skłonną do wyprysków?
Prosze poradzcie mi jakiś kermiK.
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 08:35   #284
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Erato
Na moje oko nie ma w nich nic ewidentnie zatykającego.
Super, w takim razie cieszę się z zakupu dzięki
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 09:28   #285
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
czy algi moga zatykac pory???oraz tabela komendogennych skladników

pytanie jak w temacie...
od jakiegoś czasu używam alg,błękitnych ,zielonych ,czerwonych cynamonowych i zauwazyłam że na buźce oraz na dekoldzie ,pojawiają się stany ropne,zaskórniki itp.Czy algi mogą się do tego stanu przysłużyć??
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE

Edytowane przez nimfetka
Czas edycji: 2006-05-31 o 05:52 Powód: bląd ort oraz dodanie kolejnego do tematu
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 09:43   #286
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: czy algi moga zatykac pory???

Cytat:
Napisane przez nimfetka
pytanie jak w temacie...
od jakiegoś czasu używam alg,błękitnych ,zielonych ,czerwonych cynamonowych i zauwazyłam że na buźce oraz na dekoldzie ,pojawiają się stany ropne,zaskórniki itp.Czy algi mogą się do tego stazu przysłużyć??
Z tego co dowiedziałam się z wątku "Zapychające składniki..." http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=algi algi mogą zapychać. Jest tam jednak mowa, że owa "zapychalność" jest kwestią bardzo indywidualną.

Pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź L_V (mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko ) z w.w. wątku:
Cytat:
Napisane przez L_V
Do potencjalnch "zapychaczy" chcę dorzucić jeszcze algi [nie wszystkie gatunki, acz, i to także kwestia indywidualna] - rodzina Laminaria."
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 09:45   #287
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

Kasiu bardzo dziękuje za odp.
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 16:47   #288
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Milka19
Ja też mam ogromną prośbę o ocenę składu emulsji do opalania

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/ Capric Triglyceride, Potassium Cetyl Phosphate, 4-Methylbenzylidene Camphor, Dimethicone, Dicaprylyl Ether, Cetyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Shea Butter, Titanium Dioxide, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Alumina, BHA, Simethicone, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonele, Coimarin, Geraniol, Citronellol

Czy jest tu coś co może mnie pozapychać albo źle wpłynąć na naczynka Z góry dziękuję za odpowiedz
Up
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 16:54   #289
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

Cytat:
Napisane przez Kasia_L
Z tego co dowiedziałam się z wątku "Zapychające składniki..." http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=algi algi mogą zapychać. Jest tam jednak mowa, że owa "zapychalność" jest kwestią bardzo indywidualną.

Pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź L_V (mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko ) z w.w. wątku:

Potwierdzam wszystko
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-30, 18:13   #290
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Milka19
Ja też mam ogromną prośbę o ocenę składu emulsji do opalania

Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/ Capric Triglyceride, Potassium Cetyl Phosphate, 4-Methylbenzylidene Camphor, Dimethicone, Dicaprylyl Ether, Cetyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Shea Butter, Titanium Dioxide, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Alumina, BHA, Simethicone, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Parfum, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonele, Coimarin, Geraniol, Citronellol

Czy jest tu coś co może mnie pozapychać albo źle wpłynąć na naczynka Z góry dziękuję za odpowiedz
Na czerwono - klasyczne zapychacze, z naciskiem na "kapryle".
Na niebiesko - silikony, mogą zapchać, ale nie muszą. Poza tym, niektórych uczulają, ale to też nie jest reguła
Na zielono - ten skłądnik to emolient, nawilżacz. znalazłam go w tabeli składników komodogennych, ale nie jestem pewna czy faktycznie zapycha.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 18:15   #291
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez izzolda
Prosze poradzcie mi jakiś kermiK.
Hmmm.....AA Young.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 19:40   #292
izzolda
Raczkowanie
 
Avatar izzolda
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 147
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Wypróbuje-dzięki
izzolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 21:23   #293
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez L_V
Na czerwono - klasyczne zapychacze, z naciskiem na "kapryle".
Na niebiesko - silikony, mogą zapchać, ale nie muszą. Poza tym, niektórych uczulają, ale to też nie jest reguła
Na zielono - ten skłądnik to emolient, nawilżacz. znalazłam go w tabeli składników komodogennych, ale nie jestem pewna czy faktycznie zapycha.
Dziękuje bardzo
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 05:51   #294
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

Wiec juz wyeliminowałam algi .
Mam jeszcze jedno pytanko ,mam nadzieje,że zostanie ono zauwazone w tym wątku ,nie chcę znów zakładac nowego.
Maam tabele skladników komendogennych,wszystko po angielsku a więc dwoch sków nie rozumiem.
IRR =Irritancy przyswajanie,wchłanianie przez skórę???
Com grade-czyli poziom komendogennosci?? zapychania???
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 08:33   #295
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Milka19
Dziękuje bardzo
Nie ma za co
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 08:43   #296
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: czy algi moga zatykac pory???

Cytat:
Napisane przez nimfetka
IRR =Irritancy przyswajanie,wchłanianie przez skórę???
Com grade-czyli poziom komendogennosci?? zapychania???
Irritancy to raczej stopień w jakim skłądnik może działać podrażniająco na skórę.
Com grade - zgadzam się, poziom komodogenności.

Zaznaczam jednak, że jestemm alnglistką, a nie biochemikiem
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 15:54   #297
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

A ja jeszcze o tym Dermacolu.. Jesli bede go uzywała na filtry ( nie wiem czy wogole sie da, ale sprobuje) to czy wtedy ta wartstwa filtrow bedzie mnie chroniła przed zapychaniem? I wogole czy ta wartswa filtrow moze chronic przed zapychaniem czegos co sie polozy na filtry??
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 19:25   #298
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

i to znowu jeszcze ja.. :P
Czy mleczko do demakijazu z parafina moze zapychac? Bo przeciez ja nim tylko szybciutko zmywam makijaz, a potem myje twarz jeszcze zelem, wiec chyba nie ma kiedy mnie zapchac :P Tylko nie wiem co lepsze - czy stosowac to mleczko ryzykujac ze mnie zapcha - czy myc buzie samym zelem, ktory nie zmywa calego maikjazu niestety czyli te pozostalosci makijazu tez mnie zapchaja ;/
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 19:30   #299
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Mleczko jak najbardziej może zapychać. Może spróbuj najpierw zmyć makijaż płynem micelarnym, a potem żelem, lub zmienić żel na taki, który zmywa dokładnie.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 20:11   #300
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Niestety nie moge znalesc zelu bez SLS i alkoholu ktory by dobrze oczyszczał i nie wysuszał skory.. Teraz mam Perfecte do cery wrazliwej, ale nie za dobrze sie w kwestii oczyszczania sprawuje.. A plyny miceralne to pewnie w granicach 50 zł kosztuja? Bo jesli tak to niestety narazie mnie na nie nie stac ;(
A z tym Dermacolem wie ktos?
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.