Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:) - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-30, 07:16   #271
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez apoolonia Pokaż wiadomość
zgadzam się w 100%


i żeby racjonalnie podważyć badanie trzeba mieć na ten temat ogromną wiedzę zazwyczaj większą niż sam badacz



co do tematu głównego u nas ta kwestia nie stworzyła problemów już od dobrych kilku lat wiemy że dzieci będą nosić imiona naszych dziadków

dziewczynka Łucja
chłopczyk Aleksy

i prawdę mówiąc nie każdemu się podoba
dla tego mam nadzieje że imiona staną się trochę bardziej popularne i dla innych zjadliwe

a wiem że tak się dzieje, pamiętam jak 7 lat temu koleżanka nazwała dziewczynkę Antosia nie pamiętam osoby która by tego wyboru nie skrytykowała
a teraz.... no cóż nie każdy się zachwyca ale imię stało się popularniejsze i nie dziwi
Na mojego Aleksa starsi próbują mówić Aleksy Szczerze, ta forma mi się akurat nie podoba.
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 11:14   #272
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Przebrnęłam w końcu przez cały temat, ufff.

Zacznę od tego, że jestem tylko przeciwniczką spolszczonych Dżesik, Brajanów, Kewinów, Waness w połączeniu z polskim nazwiskiem.

Jeśli miałabym nazwisko odimienne, np. Michalska, Andrzejewska, Adamska, nie nazwałabym syna Michał, Andrzej, Adam (mimo że te imiona nawet mi się podobają), by uniknąć nieco absurdalnej sytuacji: Michał Michalski, Andrzej Andrzejewski, Adam Adamski itd.

Ogólnie mówiąc: Niestety, wszystkim dookoła nie dogodzimy. Każdą z nas kierują inne motywy przy takim wyborze. Ja nie nazwałabym w życiu dziecka np. X, a dla którejś z was może to być najpiękniejsze imię na świecie.

Myślę, że ważne jest nie tylko brzmienie SAMEGO imienia, ale ogólnie - połączenia imienia z nazwiskiem, bo w końcu człowiek nie funkcjonuje wyłącznie jako imię.

Poruszę jeszcze jedną kwestię.
Nie znoszę, gdy dziadkowie wtrącają się do tego, jak przyszli rodzice mają nazwać swoje dziecko. Już nawet nie chodzi mi o to, że np. mówią "ale okropne imię wybraliście dziecku, tylko je skrzywdzicie" itd. Chodzi mi tu o sytuację (z którą się już nie jeden raz spotkałam!!), ze jak rodzice nie nazwą dziecka X czy Y, to mogą zapomnieć o tym, że ich dziecko ma dziadków, dziadkowie nie chcą znać wnuka... Normalnie szok
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 12:26   #273
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Przebrnęłam w końcu przez cały temat, ufff.

Zacznę od tego, że jestem tylko przeciwniczką spolszczonych Dżesik, Brajanów, Kewinów, Waness w połączeniu z polskim nazwiskiem.

Jeśli miałabym nazwisko odimienne, np. Michalska, Andrzejewska, Adamska, nie nazwałabym syna Michał, Andrzej, Adam (mimo że te imiona nawet mi się podobają), by uniknąć nieco absurdalnej sytuacji: Michał Michalski, Andrzej Andrzejewski, Adam Adamski itd.

Ogólnie mówiąc: Niestety, wszystkim dookoła nie dogodzimy. Każdą z nas kierują inne motywy przy takim wyborze. Ja nie nazwałabym w życiu dziecka np. X, a dla którejś z was może to być najpiękniejsze imię na świecie.

Myślę, że ważne jest nie tylko brzmienie SAMEGO imienia, ale ogólnie - połączenia imienia z nazwiskiem, bo w końcu człowiek nie funkcjonuje wyłącznie jako imię.

Poruszę jeszcze jedną kwestię.
Nie znoszę, gdy dziadkowie wtrącają się do tego, jak przyszli rodzice mają nazwać swoje dziecko. Już nawet nie chodzi mi o to, że np. mówią "ale okropne imię wybraliście dziecku, tylko je skrzywdzicie" itd. Chodzi mi tu o sytuację (z którą się już nie jeden raz spotkałam!!), ze jak rodzice nie nazwą dziecka X czy Y, to mogą zapomnieć o tym, że ich dziecko ma dziadków, dziadkowie nie chcą znać wnuka... Normalnie szok
Nie wyobrażam sobie żeby dziadkowie mogli narzucać mi imię dla mojego dziecka. My poinformowaliśmy o wyborze i tyle, fakt że moja mama była jedną z przeciwniczek jeśli chodzi o formę pisowni ale ponieważ TŻ ją popierał to dałam za wygraną Samo imię nigdy nie było przedmiotem dyskusji.
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 20:42   #274
julita6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 43
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

[QUOTE=k-n;21027771]

Zacznę od tego, że jestem tylko przeciwniczką spolszczonych Dżesik, Brajanów, Kewinów, Waness w połączeniu z polskim nazwiskiem.

Jeśli miałabym nazwisko odimienne, np. Michalska, Andrzejewska, Adamska, nie nazwałabym syna Michał, Andrzej, Adam (mimo że te imiona nawet mi się podobają), by uniknąć nieco absurdalnej sytuacji: Michał Michalski, Andrzej Andrzejewski, Adam Adamski itd. :rolleye

Myślę, że ważne jest nie tylko brzmienie SAMEGO imienia, ale ogólnie - połączenia imienia z nazwiskiem, bo w końcu człowiek nie funkcjonuje wyłącznie jako imię.

Popieram imię powinno ładnie komponować z nazwiskiem


Jest jeszcze sprawa imion, które sprawiają problem nie tylko w szkole, dla mnie nie ma nic gorszego niż urzędnik, który wpisuje błędnie imię
np. Andżej zamiast Andrzej
czy Andrzelika zamiast Andżelika

urzędnik wpisze, a później człowiek całe życie musi się pilnować, żeby we wszystkich dokumentach było poprawnie napisane
julita6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 20:59   #275
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

pierwsze słysze ze jak urzednik wpisze Andżej to ma sie tego człowiek pilnować
w takim razie moj brat powinien być KRZYSZTOFĄ a nie krzysztofem....mozna poprawić
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 21:29   #276
julita6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 43
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
pierwsze słysze ze jak urzednik wpisze Andżej to ma sie tego człowiek pilnować
w takim razie moj brat powinien być KRZYSZTOFĄ a nie krzysztofem....mozna poprawić
Pewnie, że można zmienić, ale niektórzy są dumni z tego, że mają wyjątkowe imię.
Gwoli ścisłości to chodzi mi o dzieci tegoż Andżeja (lat60 - tak ma wpisane w akcie urodzenia), które gdziekolwiek podają imię ojca muszą wielokrotnie literować
julita6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 22:39   #277
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

no nie smiejcie sie, moja mama zamiast bozena jest bozenna, dziadek nie zauwazyl jak rejestrowal, a urzednicy w tym roku widocznie mieli takie wytyczne, bo mama spotkala kilka takich kobiet
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-31, 14:52   #278
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
no nie smiejcie sie, moja mama zamiast bozena jest bozenna, dziadek nie zauwazyl jak rejestrowal, a urzednicy w tym roku widocznie mieli takie wytyczne, bo mama spotkala kilka takich kobiet
Pediatra mojego synka na przykład
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 15:57   #279
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
W zastawieniu z polskim nazwiskiem-wies tanczy i spiewa.
Oczywoiscie decyzja nalezy do rodzicow jednak warto brac pod uwagę jak to wyglada z nazwiskiem i to ze dzieci dorastają i mały Dzastin Kowalski będzie idiotycznym panem Dzastinem Kowalskim
o tak to racja. trzeba zwrócić uwagę na to jak imię brzmi w połączeniu z nazwiskiem. w tv niedawno wypowiadał się pan Kajetan Kajetanowicz - rodzice widać mieli niezły ubaw podczas chrztu
[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;20617783]Akurat Kinga to nie nowomodne imię [/QUOTE]
zgadzam się, szczerze mówiąc może boom na to imię był, ale dość dawno i póki co znam tylko jedną Kingę

Mnie się bardzo podoba Karolina, Daria lub Weronika. Choć to drugie jakoś specjalnie rzadkie nie jest. Ale wolę to niż Julkę czy Wiki. Za 10 lat można zawołać na ulicy "Julia" i co druga się obejrzy. Ale dobrze też "trzymają się" takie imiona jak Ania i Kasia, obecne w polskim języku od daaawna. Ja oba mam na drugie i trzecie
Dla chłopca chciałabym Mikołaj, Błażej albo Grześ. Niektórzy krzywią się na Błażeja, ale nie uważam żeby to było bardzo wymyślne imię
Od dawna podobało mi się Dominik - ale wszystko wygląda na to że Dominik będzie moim towarzyszem życia, więc Juniora raczej nie chcę

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Cytat:
Napisane przez evela28 Pokaż wiadomość
szukając imion dla moich dzieci zawsze zwracałam uwagę jak imię można skrócić, i jak ten skrót brzmi
bo np piękne imie Bernadeta skracamy Benia co już nie bardzo mi się podoba
u mnie tak jest z Arkadiuszem. bardzo mi się podoba ale Arek już nie...

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Wiele osób ma tak, że wstydzi sie swoich nazwisk, bo wiadomo, jakie w Polsce bywają nazwiska. A nazwisko pół biedy, za to żal dzieciakowi imieniem dowalić.
jak byłam mała, często nawet płakałam z powodu swego nazwiska. oczywiście zaczęło się to od momentu pójścia do przedszkola. łatwo o mało elegancje skojarzenia... w szkole nienawidziłam gdy przychodził nauczyciel i łamał sobie język przy moim nazwisku. raz jedna nauczycielka odczytała moje imię i... dalej zamilkła. w końcu wstałam i przedstawiłam się ale w gimnazjum coś się zmieniło i zaczęłam być dumna że posiadam takie a nie inne nazwisko gdy ktoś je przekręcił byłam zła, ale na niego, a nie na nazwisko troche lepiej było jak w telewizji pojawił się prezenter z nazwiskiem różniącym się tylko jedną literką od mojego
to taki mały off top z mojej strony, ale chciałam nawiązać do tego że niektóre połączenia imie + nazwisko są komiczne. na to drugie raczej nie ma się wpływu, ale na pierwsze tak. i dziękuję rodzicom że dostałam tak piękne i średnio popularne imię
Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
ale taki uczen jak ma 6 godzin codziennie odczytywana liste obecnosci, i kiedy 6 razy dziennie ktos mu z tego powodu dogryza to naprawde robi sie trauma.
zgadzam się z tym w 100%...
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Miałam na studiach pana profesora Aleksandra Fiuta, który bardzo często powtarzał, że człowiek który wstydzi się swojego nazwiska do niczego nie dojdzie w życiu. A sądzę, że wiedział facet co mówi Dla mnie moje nazwisko rodowe to duma, mimo, że jest takie "warzywno - zupne" i jakoś nigdy nie miałam problemów z nim
piękne podsumowanie moich słów
Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Aha, znajoma mojej Siostry wyszła na Włocha i nazywa się po mężu Cippa. Na szczęście żyją we Włoszech
oj, na całe szczęście z własnego doświadczenia domyślam się jakie katusze przeżywałaby w Polsce...
Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
ukrycior u mnie Maciej by nie przeszedł nie dlatego ze obciachowy tylko że teściowa ma kota o tym imieniu(synek miałby być Michał Jan)
u mnie w rodzinie była sytuacja, że wujek, który bardzo nie lubił swojej szwagierki kupił sobie kozę i nazwał ją imieniem mojej ciotki
Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Imiona dla dzieci wybieraliśmy z TZtem po połowie - tzn ja do córki on dla syna Takim sposobem jest Blanka i Wit. Wybrałam Blanke bo zawsze mialam slabosc do tego imienia
nie pisałam o tym wcześniej, ale też mam słabość do Blanki. ale wiem że raczej nikogo u siebie w rodzinie do tego imienia nie przekonam... spotkałam się też z Bianką. Wiem że któraś wersja występuje w kalendarzu.
Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
za to mam inny dylemat... no moze nie dylemat, ale tz cos buczy o slubie. i nie umiem sobie postawic jego nazwiska za moim... tyle lat bylam julia x i nagle mam byc julia y...
ja tylko boję się że podpiszę się nie raz swoim panieńskim nazwiskiem mój TŻ ma normalne, ładne nazwisko z niczym się nie kojarzące więc bardzo mi sie ono podoba
Cytat:
Napisane przez kleonika Pokaż wiadomość
Moje dzieciaki noszą imiona po swoich przodkach. Uważam, że to fajna sprawa .
Nie wiem czy twoje dzieciaki tez tak uważają.
Czytałam raz historię pewnej dziewczyny, u której w rodzinie był zwyczaj nadawania dzieciom imion po rodzicach. Starsza siostra bohaterki, dostała imię po mamie. Było to jedno z tych dzisiaj mniej używanych imion, ale ładne. Za to młodsza siostra, która opisywała swój problem dostała imię po tatusiu. A dokładniej żeńską wersję jego imienia. Teraz jej na studiach i o ile bawiąc się w piaskownicy nie miała podobnych doświadczeń, teraz mówi iż widzi to skrępowanie ludzi gdy nie wiedzą jak mają się do niej zwrócić by jej nie urazić. Zaraz pewnie zacznie się lawina postów typu: "Ale przecież to bardzo ładne imię!" - ok, ale tej dziewczynie po prostu się nie podoba. Pisała że wolałaby zostać Izaurą lub często spotykaną Anią. Wspominała że ona przerwie tą tradycję i swoim dzieciom wyszuka imiona. A jej tata miał na imię Franciszek.
Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
No i o to mi, między innymi, chodziło.
Że tak latwo powiedzieć: Brajan to imię dla marginesu. A nasze dzieci to słyszą i gdzies tam kodują. I może kiedyś wykorzystają przeciwko jakiemus boguduchawinnemu Brajanowi.
zgadzam się
Cytat:
Napisane przez liliputek Pokaż wiadomość
Hmm sa tu atakowane imiona Maja i Julia. Jesli chodzi o imie Maja to zauwazylam, ze w tym roku stalo sie popularne chyba ze wzgledu na serial Majka..
nie nie, to imie było popularne jeszcze przed emisją "Majki"
Wiele emocji wzbudziło imię Berenika. Ja się w nim zakochałam, ale właśnie z powodu takich reakcji otoczenia pogodziłam się z tym że nie będę mieć córeczki o takim imieniu...
A skąd je znam? Nie wiem czy teraz czegoś nie pokręcę, ale kiedyś w szkole na j. polskim nauczycielka czytała nam nowelkę (Prusa) i tam młody faraon miał ukochaną Berenikę...
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2010-08-01 o 13:55
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 07:20   #280
kleonika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 27
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość

zgadzam się, szczerze mówiąc może boom na to imię był, ale dość dawno i póki co znam tylko jedną Kingę
Kinga to zdrobnienie od imienia Kunegunda.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy twoje dzieciaki tez tak uważają.
Czytałam raz historię pewnej dziewczyny, u której w rodzinie był zwyczaj nadawania dzieciom imion po rodzicach. Starsza siostra bohaterki, dostała imię po mamie. Było to jedno z tych dzisiaj mniej używanych imion, ale ładne. Za to młodsza siostra, która opisywała swój problem dostała imię po tatusiu. A dokładniej żeńską wersję jego imienia. Teraz jej na studiach i o ile bawiąc się w piaskownicy nie miała podobnych doświadczeń, teraz mówi iż widzi to skrępowanie ludzi gdy nie wiedzą jak mają się do niej zwrócić by jej nie urazić. Zaraz pewnie zacznie się lawina postów typu: "Ale przecież to bardzo ładne imię!" - ok, ale tej dziewczynie po prostu się nie podoba. Pisała że wolałaby zostać Izaurą lub często spotykaną Anią. Wspominała że ona przerwie tą tradycję i swoim dzieciom wyszuka imiona. A jej tata miał na imię Franciszek.
To jest inna sytuacja. Nasze dzieci dostały imiona po przodkach, ale nie byle jakie, pierwsze z brzegu, tylko takie, które nam się podobały, przodków w końcu mamy dużo. Braliśmy również pod uwagę imiona nie po przodkach, ale stanęło na tych, bo są fajne. Nie nadałabym córce imienia odmęskiego ani takiego, którego sama nie chciałabym nosić. A że córka jest aniołkiem z charakteru i wyglądu, to anielskie imię bardzo jej pasuje i uważam, że to był strzał w dziesiątkę.
kleonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 08:34   #281
misiaczek187
Zadomowienie
 
Avatar misiaczek187
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 084
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Mnie także podoba się Aleks,ale czy to imię ma miejsce w kalendarzu ? czy jest tylko skrótem od Aleksandra czy Aleksego ? Co myślicie o imieniu Natan ?
__________________
MOJA WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338589
misiaczek187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 12:53   #282
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez misiaczek187 Pokaż wiadomość
Mnie także podoba się Aleks,ale czy to imię ma miejsce w kalendarzu ? czy jest tylko skrótem od Aleksandra czy Aleksego ? Co myślicie o imieniu Natan ?
W jakimś kalendarzu znalazłam imieniny Aleksa ale nawet nie pamiętam kiedy, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Świętowanie imienin zawsze uważałam za głupotę, całe życie obchodzę urodziny i nie widzę powodów aby świętować imię Spotkałam się z opinią że Aleks jest skrótem ale skoro w USC nikt nie protestował przeciwko takiej formie to cóż mi z tego. Natan mi się podoba ale wydaje mi się dość ciężkim imieniem w użytkowaniu.
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 13:54   #283
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez kleonika Pokaż wiadomość
Kinga to zdrobnienie od imienia Kunegunda.
tak, wiem, ale co to ma do mojej wypowiedzi?
a po drugie Kinga funkcjonuje samodzielnie, koleżanka nie ma w dowodzie napisane Kunegunda
Cytat:
Napisane przez kleonika Pokaż wiadomość
To jest inna sytuacja. Nasze dzieci dostały imiona po przodkach, ale nie byle jakie, pierwsze z brzegu, tylko takie, które nam się podobały, przodków w końcu mamy dużo. Braliśmy również pod uwagę imiona nie po przodkach, ale stanęło na tych, bo są fajne. Nie nadałabym córce imienia odmęskiego ani takiego, którego sama nie chciałabym nosić. A że córka jest aniołkiem z charakteru i wyglądu, to anielskie imię bardzo jej pasuje i uważam, że to był strzał w dziesiątkę.
ok, gratuluje ładnych imion przodków po prostu przypomniała mi się ta historia, która jednak ma co nieco wspólnego z twoją tradycją.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 15:03   #284
misiaczek187
Zadomowienie
 
Avatar misiaczek187
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 084
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez gosikk_s Pokaż wiadomość
W jakimś kalendarzu znalazłam imieniny Aleksa ale nawet nie pamiętam kiedy, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Świętowanie imienin zawsze uważałam za głupotę, całe życie obchodzę urodziny i nie widzę powodów aby świętować imię Spotkałam się z opinią że Aleks jest skrótem ale skoro w USC nikt nie protestował przeciwko takiej formie to cóż mi z tego. Natan mi się podoba ale wydaje mi się dość ciężkim imieniem w użytkowaniu.
W sumie ja też świętuje urodziny imię śliczne tak więc gratuluję wyboru ja jeszcze rozważałam Natana,ale mężowi się nie podoba no i kiedyś myślałam o imieniu Marcel,ale teściowie się strasznie krzywili
__________________
MOJA WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338589

Edytowane przez misiaczek187
Czas edycji: 2010-08-02 o 15:06
misiaczek187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 15:50   #285
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Im dłużej czytam ten wątek tym bardziej zaczyna mi sie imię Natan podobać
A Marcel owszem, tez mi się bardzo podoba
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 16:15   #286
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Właśnie chciałam zaproponować, żeby zamiast dyskutować,
zacząć w tym wątku wypisywać ciekawe, małopopularne imiona i pisać jej na kolorowo

Chętnie zaczerpnę inspiracji


Marcel bardzo fajne imię, wróżę mu karierę, nie-stety

Znalazłam pdobny watek na innym forum i tam pjawiaja się takie imiona:

Leonard
Leon
Joachim
Jeremi
Bruno
Juliusz
Roland
Konstanty
Jonasz
Iwo



Kaja
Anastazja
Laura
Ava
Rita
Aniela
Kiara
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2010-08-02 o 16:24
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 08:40   #287
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Misiaczek, mojemu TŻ też nie podobał się Natan, ja przez chwilę rozważałam taką opcję. A Marcela ma koleżanka

Iizabelaa, z tej listy podoba mi się Bruno (mój aktualny typ na imię dla drugiego synka) i Laura.
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 10:55   #288
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez misiaczek187 Pokaż wiadomość
Mnie także podoba się Aleks,ale czy to imię ma miejsce w kalendarzu ? czy jest tylko skrótem od Aleksandra czy Aleksego ? Co myślicie o imieniu Natan ?
mój młodszy brat (14 lat) ma na imię Natan- osobiście uważam,ze imię jest piękne, bardzo dźwięczne i bardzo pasuje do niego.
Znaczy tyle co "dar od Boga", wiec bardzo pasuje biorąc pod uwagę, ze moja mama miała 40-stkę na karku gdy zaszła w ciążę, a brat podczas porodu trochę się połamał (obojczyk i piszczel złamany), bo był strasznie wielki
Lekarze bardzo kiepsko widzieli go na USG (mało wód płodowych) i troche mamę straszyli chorobami typu rozszczep kręgosłupa, wodogłowie itp (dawno temu, więc na innym poziomie stała medycyna, szczególnie w małych miastach) na szczęście urodził się o czasie, zdrowy (nie licząc złamań zrobionych przez mamę ważył 4,75 kg i miał 69cm.
Dlatego mama nazwała go "dar od Boga", bo całą ciążę czytała Pismo Święte Starego Testamentu, płakała i strasznie się bała, ze będzie chory a wyskoczył zdrowy i śliczny
A co myslicie o imieniu LEON?
ja obecnie jestem w 10tygodniu ciąży- do swojego brzucha mówię Jerzy,choć nie mam pewności że to chłopiec, na co mój TŻ reaguje oburzeniem i słowami "prędzej będzie z niego Kleofas niż Jerzy"- oczywiście w żartach, ale ostatnio zapodał mi "Leona" i jakoś tak nawet, nawet...o dziwo sprawdziłam i okazuje się, ze w Polsce to imię funkcjonuje też w formie LEO lub LEW
niestety obawiam się, że gdybyśmy dali synkowi na imię Leo to byłoby mnóstwo śmiechu z mojego TŻa (wielki fan piłkarski, szczególnie jeśli chodzi o Barce)

A moje typy jesli chodzi o imiona dla synka to:
Jerzy
Jonasz
Jonatan (lub wersja krótsza czyli Natan)
Samuel
Leo
Jeremiasz
Melchior (strasznie mi sie podoba)
Teodor
Gustaw
Ignacy (po moim pra-pra dziadku)

A dla córci:
Regina
Helena
Kalista
Zofia

__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2010-08-03 o 11:02
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-03, 11:01   #289
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
mój młodszy brat (14 lat) ma na imię Natan- osobiście uważam,ze imię jest piękne, bardzo dźwięczne i bardzo pasuje do niego.
Znaczy tyle co "dar od Boga", wiec bardzo pasuje biorąc pod uwagę, ze moja mama miała 40-stkę na karku gdy zaszła w ciążę, a brat podczas porodu trochę się połamał (obojczyk i piszczel złamany), bo był strasznie wielki
Lekarze bardzo kiepsko widzieli go na USG (mało wód płodowych) i troche mamę straszyli chorobami typu rozszczep kręgosłupa, wodogłowie itp (dawno temu, więc na innym poziomie stała medycyna, szczególnie w małych miastach) na szczęście urodził się o czasie, zdrowy (nie licząc złamań zrobionych przez mamę ważył 4,75 kg i miał 69cm.
Dlatego mama nazwała go "dar od Boga", bo całą ciążę czytała Pismo Święte Starego Testamentu, płakała i strasznie się bała, ze będzie chory a wyskoczył zdrowy i śliczny
A co myslicie o imieniu LEON?
ja obecnie jestem w 10tygodniu ciąży- do swojego brzucha mówię Jerzy,choć nie mam pewności że to chłopiec, na co mój TŻ reaguje oburzeniem i słowami "prędzej będzie z niego Kleofas niż Jerzy"- oczywiście w żartach, ale ostatnio zapodał mi "Leona" i jakoś tak nawet, nawet...o dziwo sprawdziłam i okazuje się, ze w Polsce to imię funkcjonuje też w formie LEO lub LEW
niestety obawiam się, że gdybyśmy dali synkowi na imię Leo to byłoby mnóstwo śmiechu z mojego TŻa (wielki fan piłkarski, szczególnie jeśli chodzi o Barce)
Niesamowite
Natan mi się bardzo podobał gdy byłam nastolatką, zawsze myślałam, że nazwę tak syna, ale TŻ nie zgodził się przy pierwszym synku. Przy drugim już chciałam właśnie Leona, ale TŻ też się nie zgodził Długo myśleliśmy nad imieniem, żeby było piękne, międzynarodowe, silne i obojgu (a w sumie trojgu, bo starszy syn też negocjował ) się podobało i tak oto młodszy synek jest Jerzyk właśnie
Dodam, że zdziwiłam się, gdy TŻ rejestrował go na początku kwietnia, bo okazało się, że na cały Wrocław, który jest dość dużym miastem, nasz synek jest pierwszym Jerzym w tym roku. Pani w USC mówiła wręcz, że nie przypomina sobie, kiedy ostatnio ktoś rejestrował Jerzego. Nie sądziłam, ze to imię wywoła zdziwienie, wiele osób pyta nas czemu tak i czy to po jakimś dziadku. Nie sądziłam, że kogoś może dziwić imię Jerzy. Zawsze wydawało mi się jednym z tych prostych.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-03, 11:43   #290
misiaczek187
Zadomowienie
 
Avatar misiaczek187
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 084
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Wybredni ci nasi TŻ
__________________
MOJA WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338589
misiaczek187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 09:03   #291
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
pierwsze słysze ze jak urzednik wpisze Andżej to ma sie tego człowiek pilnować
w takim razie moj brat powinien być KRZYSZTOFĄ a nie krzysztofem....mozna poprawić
oczywiście że można poprawić, ba! nawet USC ma obowiązek poprawić. Można też imię zmienić, nic trudnego tak naprawdę- ja w tym roku zmieniałam, co prawda u mnie zmiana była iście kosmetyczna z Marty na Martynę- bo tak od zawsze wszyscy do mnie sie zwracali, a niestety ojciec chciał się przypodobać mojej babci ("co to za imię Martyna!? nikt nie słyszał o takim imieniu!- no ale to prawie 30 lat temu było, więc babci wybaczam) o błędnym wpisie dowiedziałam sie dopiero po mojej 18-stce, gdy poszłam dowód wyrabiać także zmiana imienia czy nazwiska to teraz nie problem (gdy miałam 18 lat- było to wielkim problemem, choć argumentacja pozostała taka sama, teraz trwało to miesiąc, a 10lat temu podobno było niemożliwe)...eh ci urzędnicy
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 09:48   #292
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
mój młodszy brat (14 lat) ma na imię Natan- osobiście uważam,ze imię jest piękne, bardzo dźwięczne i bardzo pasuje do niego.
Znaczy tyle co "dar od Boga", wiec bardzo pasuje biorąc pod uwagę, ze moja mama miała 40-stkę na karku gdy zaszła w ciążę, a brat podczas porodu trochę się połamał (obojczyk i piszczel złamany), bo był strasznie wielki
Lekarze bardzo kiepsko widzieli go na USG (mało wód płodowych) i troche mamę straszyli chorobami typu rozszczep kręgosłupa, wodogłowie itp (dawno temu, więc na innym poziomie stała medycyna, szczególnie w małych miastach) na szczęście urodził się o czasie, zdrowy (nie licząc złamań zrobionych przez mamę ważył 4,75 kg i miał 69cm.
Dlatego mama nazwała go "dar od Boga", bo całą ciążę czytała Pismo Święte Starego Testamentu, płakała i strasznie się bała, ze będzie chory a wyskoczył zdrowy i śliczny
A co myslicie o imieniu LEON?
ja obecnie jestem w 10tygodniu ciąży- do swojego brzucha mówię Jerzy,choć nie mam pewności że to chłopiec, na co mój TŻ reaguje oburzeniem i słowami "prędzej będzie z niego Kleofas niż Jerzy"- oczywiście w żartach, ale ostatnio zapodał mi "Leona" i jakoś tak nawet, nawet...o dziwo sprawdziłam i okazuje się, ze w Polsce to imię funkcjonuje też w formie LEO lub LEW
niestety obawiam się, że gdybyśmy dali synkowi na imię Leo to byłoby mnóstwo śmiechu z mojego TŻa (wielki fan piłkarski, szczególnie jeśli chodzi o Barce)

A moje typy jesli chodzi o imiona dla synka to:
Jerzy
Jonasz
Jonatan (lub wersja krótsza czyli Natan)
Samuel
Leo
Jeremiasz
Melchior (strasznie mi sie podoba)
Teodor
Gustaw
Ignacy (po moim pra-pra dziadku)

A dla córci:
Regina
Helena
Kalista
Zofia

Twój braciszek naprawdę mierzył aż 69 cm? Matko, mój tyle miał koło 7-8 miesiąca A z listy podoba mi się Natan i Leo
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 10:24   #293
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
ja w tym roku zmieniałam, co prawda u mnie zmiana była iście kosmetyczna z Marty na Martynę- bo tak od zawsze wszyscy do mnie sie zwracali
u mnie też na początku każdy mylił te dwa imiona i często byłam Martyną ale zawsze ich poprawiałam bo Marta mi się sto razy bardziej podoba
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:42   #294
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez gosikk_s Pokaż wiadomość
Twój braciszek naprawdę mierzył aż 69 cm? Matko, mój tyle miał koło 7-8 miesiąca A z listy podoba mi się Natan i Leo
niestety tak! i urodził się siłami natury...mama go ciut pokiereszowała podczas porodu- złamany obojczyk i piszczel pęknięty...to było 14 lat temu, wiec wtedy jeszcze dzieci trzymano osobno po porodzie, a matki leżały osobno i tylko na czas karmienia dostawały dzieci- mamy zdjęcie jak wiozą na wózku dzieci i mój brat wygląda na takiego wielkoluda przy innych też zdrowych i niemałych dzieciaczkach
no ale...on taki cały czas jakby my ktoś drożdzy dosypał- teraz ma 14 lat, nogę w rozmiarze 45, wzrostu 175cm a przecież nadal będzie rósł jeszcze parę lat...

a co do imion- coś czuję że mój synuś będzie Leo...strasznie chciałam i chcę nadal Jerzego, ale mój TŻ marudzi strasznie, ze to takie stare imię...więc wymyślił Leona, ale mi z kolei Leon średnio się podoba, a Leo- już bardziej. Krótkie, fajne, nie trzeba zdrabniać (niecierpię zdrobnień imion...oj ile sie namęczyłam jako dziecko słysząc zamiast "Martyna", Martysiu, albo Tynko...pamiętam jak w złości mówiłam do przedszkolanek, a potem nauczycielek "mam na imię M-a-r-t-y-n-a !!!"
Obawiam sie, ze moje dziecko może charakter odziedziczyć po mnie i wtedy też będzie takie "krnąbrne" i będzie mówić to co myśli...
Co prawda nie wiem czy to syn czy córa, ale jakoś tak myślę o nim jak o synku, dlatego szukam właściwie tylko męskich imion..ale będzie zong jak sie okaże że to dziewczynka!
pewnie wtedy zostanie Helena po mojej babci, lub jeśli się Tż zgodzi- Regina po mojej pra-pra babci zdecydowanie bardziej podoba mi się Regina, ale dla TŻa rodziny znaczy to "dobry papier toaletowy" a nie imię...eh..dziewczyny a jakieś ładne imiona żeńskie?? moze macie pomysły?
ja sie teraz zaczęłam zastanawiać nad LEĄ dla dziewczynki, skoro chłopiec Leo, to dziewcznka Lea w sumie ładne...tylko obawiam sie reakcji TZa...on jest jakoś dziwnie wyczulony na "takie hebrajskie imiona"
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2010-08-05 o 10:35
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 11:41   #295
Nelkomama
Rozeznanie
 
Avatar Nelkomama
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 657
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Jerzy stary a Leon to nie? Mam wujka Leona koło 80tki i to jest stare imię, kojarzy mi się właśnie z takim "dziadkowym" pokoleniem albo z Lwem Leonem z soczków ale zauważyłam, że ostatnio sporo Mam się nad nim zastanawia
Imię Natan pokochałam daaawno temu kiedy przeczytałam książkę "Ucieczka Natana", wtedy w Polsce nie było mowy o takim imieniu i chociaż marzyłam, żeby nazwać tak synka w przyszłości to nie chciałam robić Mu krzywdy wymyślnym imieniem. Jakież było moje szczęście gdy dowiedziałam się kilka lat temu, że to imię normalnie rejestrują w Polsce, mało tego - jest dość popularne. No i teraz ze skrajności w skrajność.. ta duża popularność działa teraz na niekorzyść w tym wypadku Niestety te imiona męskie które mi się podobają są ostatnio bardzo popularne a podobają mi się dla chłopca: Natan, Alan, Mikołaj, Michał a dla dziewczynki: Olga, Natalia, Selena, Marina.
__________________
Nasz ślub 22.09.2007
Nelka urodziła się 06.07.2008
Inia urodziła się 29.02.2012
Nelkomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 13:29   #296
gosikk_s
Zakorzenienie
 
Avatar gosikk_s
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 4 577
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

la'Mbria, w pierwszej chwili byłam pewna że się pomyliłaś a tu Twój brat faktycznie niemały Rosnąc w takim tempie pewnie dojdzie w okolice 2 m. Leo jest ładne i dokładnie, nie pozostawia wyboru. Dlatego i z tego względu dałam małemu Aleks, przynajmniej nikt nie będzie wymyślał swoich wersji. A Lea śliczne
__________________
Ślub

ALEKS 09.05.2009 r. 2790g i 51 cm

ANIKA 05.04.2011r. 3120g i 56cm
gosikk_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 14:46   #297
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
w takim razie moj brat powinien być KRZYSZTOFĄ a nie krzysztofem....mozna poprawić
Ale jest imię Krzysztofa, bo sama taką Panią osobiście znam - starsza artystka, która tworzy piękne exlibrisy Krzysztofa Lachtara

Cytat:
Napisane przez gosikk_s Pokaż wiadomość
W jakimś kalendarzu znalazłam imieniny Aleksa ale nawet nie pamiętam kiedy, nie ma to dla mnie żadnego znaczenia..
Aleks obchodzi imieniny kilka razy w roku http://www.towazne.pl/imieniny/A/Aleks/AleksaJa też nie świętuję nigdy imienin, zawsze urodziny

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Juliusz
Roland
Rita
Moje ukochane imiona Chłopca nie mam a miał być Julek a na Ritę mąż nie zgodził się i chyba nigdy się nie zgodzi

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
podobało i tak oto młodszy synek jest Jerzyk właśnie
Dodam, że zdziwiłam się, gdy TŻ rejestrował go na początku kwietnia, bo okazało się, że na cały Wrocław, który jest dość dużym miastem, nasz synek jest pierwszym Jerzym w tym roku. Pani w USC mówiła wręcz, że nie przypomina sobie, kiedy ostatnio ktoś rejestrował Jerzego. Nie sądziłam, ze to imię wywoła zdziwienie, wiele osób pyta nas czemu tak i czy to po jakimś dziadku. Nie sądziłam, że kogoś może dziwić imię Jerzy. Zawsze wydawało mi się jednym z tych prostych.
No rzeczywiście dziwne, że żadnego Jerzego nie było!!!

A starszy jak ma?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 14:57   #298
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość

No rzeczywiście dziwne, że żadnego Jerzego nie było!!!

A starszy jak ma?
Starszy ma bardzo oklepane imię Jakubek Może być w okolicy tysiąc Jakubów, dla każdej mamy jej jest jeden , jedyny i wyjątkowy
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 20:53   #299
kiritimati
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Ja też dorzucę moje 3 grosze Oboje z mężem mamy bardzo popularne dla naszego wieku imiona, ja zawsze miałam 5 Agnieszek w obu szkołach, na studiach...w pracy na 20 osób było nas 5. I zawsze miałam wrażenie, że nikt mnie nie zapamięta, bo przecież jestem jedną z tych wielu, oj wielu.

Dlatego mój synek ma na imię Klemens. Mam nadzieję, że mu się spodoba to imię, a jestem przekonana, że nawet jeśli w przedszkolu i podstawówce ktoś będzie się śmiał z jego imienia, to już w liceum niejeden pozazdrości Już teraz Pani doktor pamięta doskonale Klimusia! Ja widzę tylko plusy oryginalnego imienia, ale być może nie widzę minusów, ponieważ sama takiego nie miałam...
kiritimati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 07:10   #300
misiaczek187
Zadomowienie
 
Avatar misiaczek187
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 084
Dot.: Zatrzęsienie oklepanych imion - drogie mamy czas się troszkę wysilić:)

Seona dziękuje za wskazówkę co prawda ja też obchodzę urodziny,ale moje babcie już imieniny więc jak słyszały,że w kalendarzu Aleksa brak to chociaż samo imię im się podoba mnie od zawsze podobało się imię Filip,ale małż mój odmówił kategorycznie mówiąc,że nigdy w życiu bo wiecie te wszystkie ciekawe przezwiska
__________________
MOJA WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=338589
misiaczek187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.