Indie - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 08:17   #271
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Ale za kolejowe czy lotnicze?

Te 300zł to była cena za bilety lotnicze.
a jak tak to faktycznie warto sie przelecieć ja pisałam o autobusie


a co do Kerali to popieram przedmówiczynie jak juz pisałam , przepiękna przyroda, plaże i ochydne miasta
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 08:31   #272
Mata Hari
Przyczajenie
 
Avatar Mata Hari
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 14
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Znajomi zabierają mnie do aśramu...jadę zapomnieć o ziemskich sprawach.Ale chyba się nie da zapomnieć z tego co tu wyczytałam.
Mata Hari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 15:40   #273
eFkaS
Raczkowanie
 
Avatar eFkaS
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Cytat:
Napisane przez Mata Hari Pokaż wiadomość
Znajomi zabierają mnie do aśramu...jadę zapomnieć o ziemskich sprawach.Ale chyba się nie da zapomnieć z tego co tu wyczytałam.
Aśram to rzeczywiście fajna sprawa. Spędziłam tam ze 3 tygodnie i wróciłam do domu jak nowo narodzona. A do którego jedziesz?
__________________
https://www.facebook.com/pages/smacpl/247362505306039
Konkurs na blog roku, zgłoś swój blog, zagłosuj na mój
eFkaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 15:42   #274
52arotka
Raczkowanie
 
Avatar 52arotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: stoke-on-trent
Wiadomości: 66
GG do 52arotka
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Cytat:
Napisane przez Magda9876 Pokaż wiadomość
Elefanta to porażka, normalnie śmiech na sali 250rs za coś takiego? Plus dopłynięcie łodką. Już rejs łodką był więcej wart niż zwiedzanie. Zwiedzać tam nie ma czego po prostu. Nie polecam.
Ja tam Bombaj lubię za to że miasto jest mało konserwatywne. Ale nie wiem jak bym je odbierała gdybym była tylko w celach turystycznych, bo ja akurat byłam u rodziny.

Jeśli chodzi o Keralę to uważajcie na strajki. Zdarzają się tam zbyt często. Ja miałam pecha. Wylądowałam tam o 5 rano i okazało się że jest 24h strajk. Wszystko zamknięte, autobusy nie jeżdżą. A za autorikszę trzeba było zapłacić jak za zboże. Porażka. W Fort Kochin ludzie niemili. Wredne babsko wyśmiało nas, jak powiedzieliśmy że szukamy czegoś tańszego niż jej pokoje. Jedzenie drogie, a porcje malutkie. Ogólnie pobyt tam wspominam jako mękę. Poza tym jak dla mnie nic ciekawego. Choć może miałam pecha i mało czasu, bo byliśmy tylko na 2dni. Fort Kochin nie podobał mi się absoltnie . Wszystko pod turystów i ceny drogie.

Zależy co kto lubi zwiedzać. Przyrodę czy zabytki. Kerala to przyroda, ewentualnie też góry. Ja wolę zabytki, świątynie. Więc np. Hampi, Shravanabelagola, Belur, Halebidu, to były miejca które sprawiały że uśmiech nie schodził mi z twarzy. Hampi polecam strasznie!
dzieki za odp. ja mam jeszcze pytanie dotyczace pamiatek:
czy mozna kupic jakies rzeczy z juty- w kerali,na goa ,w bombaju,
batik goa , barwne szale chitaris
ser z guawy
rum old monk podobno niewarto ale moze jest oryginalny w smaku ,czy warto przywiezc feni czy tylko sprobwac kielbasek w nim marynowanych
marynaty CHEPNIM ,MISUUT ,jakies mango ananasy ,krewetki balchao, peklowana kaczka
slodycze BEBINCA ,DODOL
lekarstwa ,ayurwedic pharmacy,himalaya jakie czy tylko olejki do masazu
masala garam jakie rdz polecacie ( xacuti i cafreal masalas)
posazki z lupiny kokosa
pasty goan do gotowania ryby, kurczaka
olej z pestek moreli
curry slodko -kwasne bez pestek tamaryndowca co to takiego
jakie to ma nazwy w hindi i co warto przywiezc do polski , jesli byl taki temat to przepraszm widzialam cos w przewodniku i nie moglam znalezc w ogole w necie angielskich odpowiednikow
52arotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 18:13   #275
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

52arotka ale wymieniłas moja rada - jedz, pij, oglądaj a jak cos ci zasmakuje i sie spodoba to kupuj
ja kupilam przyprawy (duzo tego tam, doradza ci na miejscu) , coconut fenny - przywiozłam a znajomi powiedzieli ze to niedobry bimber i śmierdzi starymi skarpetami
himalaya - wg mnie nic specjalnego, mozesz kupic w Polsce
kosmetyki ajruweda - całkiem ok, ale ceny juz niemałe (wg mnie)
lekarstwa? moim zdaniem nie
ciuchy, szaliki - dwa lata temu przywiozłam mnostwo tego. Teraz juz nic do mnie nie przemówiło. Poza tym z tego typu rzeczami jest tak, ze przywozisz a tak naprawde jak wracasz do kraju to lezy to nie ruszane na dnie szafy
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 22:25   #276
Magda9876
Rozeznanie
 
Avatar Magda9876
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 548
GG do Magda9876 Send a message via Skype™ to Magda9876
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Cytat:
Napisane przez 52arotka Pokaż wiadomość
dzieki za odp. ja mam jeszcze pytanie dotyczace pamiatek:
czy mozna kupic jakies rzeczy z juty- w kerali,na goa ,w bombaju,
batik goa , barwne szale chitaris
ser z guawy
rum old monk podobno niewarto ale moze jest oryginalny w smaku ,czy warto przywiezc feni czy tylko sprobwac kielbasek w nim marynowanych
marynaty CHEPNIM ,MISUUT ,jakies mango ananasy ,krewetki balchao, peklowana kaczka
slodycze BEBINCA ,DODOL
lekarstwa ,ayurwedic pharmacy,himalaya jakie czy tylko olejki do masazu
masala garam jakie rdz polecacie ( xacuti i cafreal masalas)
posazki z lupiny kokosa
pasty goan do gotowania ryby, kurczaka
olej z pestek moreli
curry slodko -kwasne bez pestek tamaryndowca co to takiego
jakie to ma nazwy w hindi i co warto przywiezc do polski , jesli byl taki temat to przepraszm widzialam cos w przewodniku i nie moglam znalezc w ogole w necie angielskich odpowiednikow
O matko! W Indiach spędziłam 7m-cy a o większości tych rzeczy nawet nie słyszałam lol
Popieram ktsw Kupuj to co Ci się spodoba na bieżąco na miejscu, lub to co się może wydać przydatne.
Himalaye można kupić w Polsce więc po co się wozić? Olejki możesz kupić bo są tańsze, ja brałam wielką butlę Vatiki i Parachute. Poza tym ja nakupowałam też różnych maseczek w proszku Banjaras (dostępne tylko na południu, w Bombaju brak). Poza tym kremów, np. Lakme, Dabur, woda różana i jakieś różne kosmetyki już nawet nie pamiętam. Maski do włosów.
Z przypraw to najbardziej mi przypasowały takie w stylu dań gotowych np. Mother,s Recipe albo z Parampara. Jest tego naprawdę mnóstwo. Przyprawy to już nie pamiętam jakich firm brałam.
Posążków miałam kilka z marmuru, rozdałam w rodzinie. Albo śliczna szkatułka z marmuru lub drewna, np. na biżuterię.

Zakupy warto robić zwłaszcza w Hypercity lub w Spar. To są ogromne hipermarkety, gdzie wszystko dostaniesz od razu. Tzn. kosmetyki plus jedzenie.
Ja w Hypercity w Vashi w Nowym Bombaju kupiłam śliczne poszewki na poduszki z ornamentami. Choć nawet ładniejsze sprzedawała na chodniku kobieta w Delhi obok Palika Bazaar. Wg mnie taki komplet poduszek, plus narzuta bardziej się przydadzą jak lubisz wystrój swojego pokoju w stylu indyjskim.

Z ubrań to warto sobie kupić choćby jeden komplet salwar kameez i sari też można. W Shoppers Stop mają duży wybór różnych marek. Poza tym można tam dostać kurti, takie które można w Polsce nosić jako tuniki.
Magda9876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 08:59   #277
52arotka
Raczkowanie
 
Avatar 52arotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: stoke-on-trent
Wiadomości: 66
GG do 52arotka
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

no widzicie chcialam sie tylko dobrze przygotowac do podrozy ,nie ze was spr. wole sie zapytac , na pewno w planach mam olej z pestek moreli i herbate z darzyling ? , kosmetyki malo mnie obchodza ale papki hmm? i olejki kokosowy podobno naj, aja widze ze jakis rozany tez jest i to pewnie duzo tanszy niz w europie , ja kupilabym ciuchy i poszewki ale nie wiem gdzie to zmieszcze , bardziej pasuja szale bo chyba kazdemu moge taki kupic, moja koleznaka chodzi w tym szalu dobre 6 miechow torbe tez nosi dlugo choc ma oryginalny wzor i jest parktyczna duza , takze kazdy chodzi jak dlugo mu sie podoba ,ja jesli juz chodzi o kurti to sobie moze uszyje jedna na miare
dzieki jeszcze raz za odpowiedzi

jesli chodzi o zwiedzanie bedziemy grupa 8 osobowa takze ktos moze zaniemoc i nie do konca wiadomo jak to bedzie , goa ,hampi, bombaj i tak bedzie przymusowy jesli bilety beda za 2 dni takze sie nie martwie ja chcialam bym zobaczyc kolabe i wrota indii chociazby ,moj kolega mowi ze z bombaju chce sie jak najszybciej uciec i tyle , te swiatynie co mowisz mam nadzieje ze sie uda halebid i belur sa znane, a shrawanabelagola teraz dopiero mi uzmyslowilas ze istanieje chyba pokaze zdjecia i namowie reszte zeby to zachaczyc

Edytowane przez 52arotka
Czas edycji: 2012-01-20 o 09:31
52arotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 10:01   #278
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

shrawanabelagola - tez tam bylam, fajna krótka wycieczka, ale nie jest jakas mega konieczna wg mnie. Tam nic nie ma oprócz tego posągu Z Mysore jechalismy i w sumie wydawało sie niedaleko a zajęło nam to cały dzień
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 00:43   #279
Magda9876
Rozeznanie
 
Avatar Magda9876
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 548
GG do Magda9876 Send a message via Skype™ to Magda9876
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
shrawanabelagola - tez tam bylam, fajna krótka wycieczka, ale nie jest jakas mega konieczna wg mnie. Tam nic nie ma oprócz tego posągu Z Mysore jechalismy i w sumie wydawało sie niedaleko a zajęło nam to cały dzień
A wzgórza, a widoki?
Mnie się tam strasznie podobało. Po drugiej stronie, jest drugie wzgórze ze schodami w kamieniu i kompleks świątyń. Poza tym za darmo. No dobra, za zostawienie butów na dole, coś tam się płaciło.
Ja nocowałam w Hassan. 1 dzień Shravanabelagola i z powrotem, 2gi dzień Belur i Halebidu i z powrotem, a wieczorem powrót do domu (Bangalore).
Magda9876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 08:36   #280
Mata Hari
Przyczajenie
 
Avatar Mata Hari
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 14
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Oj byłaś w aśramie? I jak ? Fajnie było ,nie było nudno? Opowiedz please!
Ja jadę na południe do Tamil Nadu, do aśramu Swamiego Premanandy,troche długo,bo na cały miesiąc,dlatego nie wiem,czy to zniosę wszystko..
Ale cieszę się bardzo.
Pozdrawiam Cię.
Mata Hari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 09:26   #281
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Cytat:
Napisane przez Magda9876 Pokaż wiadomość
A wzgórza, a widoki?
Mnie się tam strasznie podobało. Po drugiej stronie, jest drugie wzgórze ze schodami w kamieniu i kompleks świątyń. Poza tym za darmo. No dobra, za zostawienie butów na dole, coś tam się płaciło.
Ja nocowałam w Hassan. 1 dzień Shravanabelagola i z powrotem, 2gi dzień Belur i Halebidu i z powrotem, a wieczorem powrót do domu (Bangalore).
nie no jasne, jak jest sie 7 m-cy w Indiach to na wszystko jest czas zazdroszcze. Pewnie, ze warto pojechac i zobaczyc jak sie ma czas, schodki super, widoki też choc wydaje mi sie ze w Hampi jest podobnie ale wiecej.
Ja pisze z punktu widzenia osoby, ktora byla tam tylko 3 tygodnie (za to dwa razy ) i każdy dzien był na wage zlota
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-21, 09:54   #282
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

to dam zdjecie zeby bylo wiadomo o czym piszemy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3260.jpg (77,7 KB, 18 załadowań)
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 09:07   #283
katarzyna_szy
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzyna_szy
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 216
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

hej dziewczyny!
podglądam Was już od jakiegoś czasu, ale wreszcie postanowiłam zabrać głos
widzę, że jesteście doświadczone i macie sporą wiedzę więc ja również liczę na małe podpowiedzi - za 2 mies spełnia się moje największe marzenie i lece do Indii
sporo dowiedziałam się z tego wątku, ale jest jedna rzecz, której nie poruszyłyście... jako pamiątkę dla siebie zaplanowałam zakupy złotej biżuterii tylko zastanawiam się jak nie trafić na podróby, możecie coś podpowiedzieć? gdzie kupować jedwab już wiem
katarzyna_szy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 11:36   #284
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

ja złota nie kupowałam, ale za to duzo srebra i nie trafila mi sie akcja typu wciskania podróby. Jak cos jest metalowe to kosztuje grosze, nie mialam sytuacji, zeby ktos probowal mi wcisnąc badziew w cenie srebra. Zresztą w sklepach (a raczej sklepikach czy budkach) sprzedawcy są dosc profesjonali i bardzo ok.
Poza tym wiesz - na południu duzo ruskich a ci to sie raczej na złocie znają
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 15:15   #285
Tomekmiodek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 42
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
coconut fenny - przywiozłam a znajomi powiedzieli ze to niedobry bimber i śmierdzi starymi skarpetami
tu jest mój filmik o fenny http://www.youtube.com/watch?v=iiuKqXwrqIU

Przez ostatnie 3 lata spędzałem zimę w Indiach, już się z leka nimi zmęczyłem (za duży śmietnik), wróciłem 2 tygodnie temu, z myslą ze teraz bedę zimował w Kambodży.
70 kilometrów na południe od Goa jest miejcie co nazywa się Gokarna, a klimaty jak w Goa 15 lat temu - polecam bo ceny są super, domek na plaży około 250 rupi.
__________________
Miód w pigułce - informacja miodowa
Tomekmiodek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 21:50   #286
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

sklepy jubilerskie w indiach bardzo popularne, sa małe i duże,
w zależności od miejscowości.

http://www.tanishq.co.in/

jeden z większych graczy na rynku
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 07:52   #287
52arotka
Raczkowanie
 
Avatar 52arotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: stoke-on-trent
Wiadomości: 66
GG do 52arotka
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Cytat:
Napisane przez Tomekmiodek Pokaż wiadomość
tu jest mój filmik o fenny http://www.youtube.com/watch?v=iiuKqXwrqIU

Przez ostatnie 3 lata spędzałem zimę w Indiach, już się z leka nimi zmęczyłem (za duży śmietnik), wróciłem 2 tygodnie temu, z myslą ze teraz bedę zimował w Kambodży.
70 kilometrów na południe od Goa jest miejcie co nazywa się Gokarna, a klimaty jak w Goa 15 lat temu - polecam bo ceny są super, domek na plaży około 250 rupi.
no wlasnie przez gokarne tylko przejechalismy kolega mowil ze tam sa prawdziwe hipisowskie indie ale juz wszedzie teraz komercja na stole tez , 250 rupii za domek toz to normalna cena
jesli chodzi o zakupy polecam market anjuna ktory wiele osob mi odradzalo, warto miec drobniejsze nominaly bo jesli nie macie se soba mezczyzny nie macie tez sily przebicia - zaopatrzylam sie w duzo branzoletek z modltwami wygrawerowanymi (50-100 rupi) , ja kupilam tez kokosa ( te z ciekawa forma wycinanki nie schodzily ponizej 500) srebro i zloto jest jednak w indiach niepewna inwestycja , kupilam sporo rzeczy rzezbionych w drewnie i kamieniu i kokosie ,szaliki z paszminy i jedwabne parea , troche kosmetykow himalayi , olej kokosowy i sezamowy , mydla ajurwedysjkie ,pasta do zebow ajurw.,masci balsamy ,miod,maslo klarowane , przyprawy 5lasek wanilii 100 rupii ,szafran w plastikowych zafoliowanych pudeleczkach nie jest super jakosci ale na pamiatke warto za 5gr.100rupii i pasty do miesa vindalo,xacuti ,herbata sypana za 1gr -1 rupia typu szafranowa, goanska , darzyling, kaszmir, jak whool czyli welna z jaka ja kupilam koce, widzialam tez na targu dziennym skarpety i czapy ( bardzo polecam jak nic cieplego nie wzieliscie koce ) i noze za 350 rupii - juz wiecej ich nie widzialam wydaje mi sie ze to noze gwarkow wojownikow , sporo jest butow i hamakow toreb z sizalu ,juty ,kokosowe maty
w miejscowosciach turystycznych jednak najlepiej robic zakupy jak widza was z bagazem poza tym w anjunie jest wybor ,ktorego nie ma w hampi ,kerali i miastach goa chyba tylko w mapusa mozna tak duzy targ zobaczyc
jesli kupujecie slodycze i pamiatki spr. date waznosci i ceny w polsce himalaya ma sporo komsetykow ktore tam sa jednak drozsze

Edytowane przez 52arotka
Czas edycji: 2012-02-27 o 08:28
52arotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 20:55   #288
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

ceny wszędzie ida w gore, również w indiach

market w Anjunie flea market jest w środy.
można tez kupic ciekawe rzeczy od białasów

poglądowe zdj
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fle.jpg (138,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fllle.jpg (168,7 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg flee4.jpg (127,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fleee.jpg (332,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg flle.jpg (285,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg flee.jpg (145,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg flee2.jpg (160,5 KB, 10 załadowań)
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 08:22   #289
52arotka
Raczkowanie
 
Avatar 52arotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: stoke-on-trent
Wiadomości: 66
GG do 52arotka
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

jest tez w sobote nocny i ten podobno jest lepszy bo trwa dluzej
52arotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 19:43   #290
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

ale nocny to chyba inna miejscowosc? nie apator?
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 10:08   #291
Mata Hari
Przyczajenie
 
Avatar Mata Hari
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 14
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Witajcie,
własnie wróciłam z Indii..byłam tam miesiąc,na południu w Tamil Nadu,nad oceanem w Ramesvaram i Karnatace,uczucia mam mieszane,ale wspomnień dużo i doswiadczeń...jak która pytanie ma to- zapraszam.
Mata Hari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 11:13   #292
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

opisz te mieszane uczucie
na moscie adama byliście? warto?
my odpuscilismy tamtejsza swiatynie, choc fajnie byłoby zobaczyc srilanke na odległość. jak tam z plażami?
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 05:36   #293
Mata Hari
Przyczajenie
 
Avatar Mata Hari
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 14
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
opisz te mieszane uczucie
na moscie adama byliście? warto?
my odpuscilismy tamtejsza swiatynie, choc fajnie byłoby zobaczyc srilanke na odległość. jak tam z plażami?
Tak ,na moście Adama dość długo stałam,widok zapierający dech w piersiach,potem do świątyni-piękna -czerwona,a za nią ocean i znowu widoki jak z bajki,a potem jeepami plażą jechaliśmy wykąpać się w oceanie na sam koniec lądu skąd widać było Sri Lanke.
Moje mieszane uczucia co do Indii pochodzą z mojej wrażliwości: nie mogłam patrzeć na wałęsające się,bojace sie ludzi,wygłodniałe psy (bo psiara jestem),po miasteczkach chodziłam ze stoperami w uszach,bo dzwięk non-stop klaksonów od aut wpychał sie do środka głowy,miałam zatkany nos od kurzu i ciągle czułam się brudna od kurzu,spocona ,zmęczona temperaturą( na południu było non-stop 37 stopni.Wszechobecna bieda powodowała moją frustrację do tego stopnia,że czułam się winna,że mam lepiej w życiu.
Ale zostawiłam tam część swego serca,ponieważ poznałam interesującego ,wykształconego Hindusa...
Cdn
Mata Hari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 18:43   #294
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

To prawda, po powrocie w człowieku coś się zmienia, system wartości, docenianie rzeczy które się ma i tego ile faktycznie się ma, czasem za dużo..
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 20:42   #295
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

aaaaa, tak opisujesz ze az żałuję że jednak odpuścilismy sobie ten most adama

a no niestety bieda-bogactwo, to norma,
co dziwniejsze im to nie przeszkadza tak jak nam

a długo byłas?
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 06:56   #296
Mata Hari
Przyczajenie
 
Avatar Mata Hari
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 14
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Byłam cały miesiąc,głównie na samym południu-gdzie najbiedniej,najgoręcej,na koniec pobytu 2 dni w Bangalore,w hotelu,bo stamtąd odlatywałam do domu.Bangalore ogromne,tam po raz pierwszy zobaczyłam Hinduskę w mini,idąca po ulicy.Moje długie, blond włosy wywoływały największe zainteresowanie.Ja oglądałam ich z kolei patrząc bezczelnie na piękne,ubrane w sari Hinduski,podziwiając ich urodę i strój.Uśmiechałam sie wszędzie-odpowiadali uśmiechami-są bardzo życzliwi do obcych.Żal mi było tych biednych ludzi,ale im to wcale nie przeszkadzało,ten ohydny śmietnik dookoła budził moje obrzydzenie,raz po raz wyciągałam z torby chusteczki nawilżające,myjąc twarz i stopy,które ciągle były brudne.Widok Hindusa ,przy drodze,zadzierajacego spódnicę i robiącego kupę potęgował moje mieszane uczucia co do Indii..
Cdn
Mata Hari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 09:26   #297
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

szczerze - dziwią mnie osoby, ktore jadą do Indii a potem są zdziwione ze brudno i biednie
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:16   #298
52arotka
Raczkowanie
 
Avatar 52arotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: stoke-on-trent
Wiadomości: 66
GG do 52arotka
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

braworka
ale nocny to chyba inna miejscowosc? nie apator?
tak masz racje ja nie wiedzialam myslalam ze to nadal anjuna

Edytowane przez 52arotka
Czas edycji: 2012-03-04 o 13:18
52arotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 19:28   #299
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

ej spoko,
w koncu tam niema tabliczek z nazwa miejscowosci przed.
idzie rozpoznac dopiero po szyldach sklepowych gdzie na szczescie jest cały adres.
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 19:50   #300
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Czy był ktoś w Indiach?

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
szczerze - dziwią mnie osoby, ktore jadą do Indii a potem są zdziwione ze brudno i biednie
Chyba nie ze biednie, ale ze brudno. Ja tam zylam 15 lat, i dalej mnie dziwi ich tolerancja co do brudu. Nie mowie tutaj o calych Indiach, glownie o mistach i miasteczkach w centrum (bo polodnie i wschod sa raczej czyste). Np Boliwia jet rownie biedna (moze nawet biedniejsza) a maja czysto.
A przy tym maja oni w Indiach (przynajmniej wyzsze kasty) bardzo wysoki stantard czystosci osobistej (np kobiety najpierw zamiataja dom, potem sie myja a potem gotuja jedzenie, inna kolejnosc uwazaja za obrzydliwa). Ale te same osoby maja ktos obrzydliwy otwarty kanal pod oknem, ktory cuchnie tak ze sobie nawet nie wyobrazicie, i toleruje ten kanal i nie mysli ze moznaby go jakos zakryc czy cos.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-02 10:07:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.