Meridia - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-06, 12:31   #271
AniaBielsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 49
Dot.: Meridia

Kupiłam dziś na receptę za 82 zł
AniaBielsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 12:49   #272
paooolka23
Raczkowanie
 
Avatar paooolka23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 317
Dot.: Meridia

ja płace 67 zł
paooolka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 13:16   #273
dorocia23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 25
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Trochę się kupy nie trzyma to co piszesz... Dziewczyna kończąca farmację, która twierdzi,że przewertowała wiele źródeł o Meridii na poprzedniej stronie pyta się czy można ją łączyć z alkoholem... chwilę potem czy można z L-kanityną.... W takim układzie to my Ciebie powinnyśmy o to pytać, bo kończąc farmację zerknęłabyś na składy i byś juz wiedziała o co chodzi

A poza tym - studentka farmacji... Jak zakładam możesz pracować kiedyś w aptece. Też będziesz ludziom dawać leki bez recepty, bo będa się zalić, że głupi lekarz im nie przepisał,ale oni sie znają i wiedzą, że moga?

I btw- chyba kiepsko te źródła przewertowałas bo meridia jest zalecana dla osób z BMI pow.30. A Ty ważac 66kg/165cm masz 24.


Jaki analityk z Ciebie jest.Moja droga w książkach z farmakologii nie jest niestety napisane czy można ją łączyć z L-karnityną więc może Ty mi odpowiedz skoro wiesz.A wszystkiego też się na dany temat nigdy nie dowiesz.
I nie zakładaj, że będe pracować w aptece, bo trzeba było się doinformować, że nie będę.
A,że BMI min.27 to wiem od dawna.
Nie wiem czemu jesteś dla mnie taka niesympatyczna, krzywdę Ci jakąś zrobiłam,że mnie atakujesz?
I jeszcze jedno wolę się pytać, bo każda substancja tak naprawdę inaczej może działać na każdego. W lotce jest napisane,że można przjmować pojedyńcze dawki alkoholu,a moja znajoma jak wychodzi do pubu pije dużo a przepisał jej lekarz i jest niby pod jego kontrolą.
Nie jesteśmy tu chyba po to żeby się sprzeczać
dorocia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 13:20   #274
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Meridia

Jestesmy tu po to,aby kazda z Nas mogla przekazac cos o Meridii. Jak na Nia dziala i czy warto brac.
Pozdrawiam dziewczyny.

Ja za kilka dni startuje tylko pieniazki mi na konto musza przelac.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 13:27   #275
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez dorocia23 Pokaż wiadomość
Jaki analityk z Ciebie jest.Moja droga w książkach z farmakologii nie jest niestety napisane czy można ją łączyć z L-karnityną więc może Ty mi odpowiedz skoro wiesz.A wszystkiego też się na dany temat nigdy nie dowiesz.
I nie zakładaj, że będe pracować w aptece, bo trzeba było się doinformować, że nie będę.
A,że BMI min.27 to wiem od dawna.
Nie wiem czemu jesteś dla mnie taka niesympatyczna, krzywdę Ci jakąś zrobiłam,że mnie atakujesz?
I jeszcze jedno wolę się pytać, bo każda substancja tak naprawdę inaczej może działać na każdego. W lotce jest napisane,że można przjmować pojedyńcze dawki alkoholu,a moja znajoma jak wychodzi do pubu pije dużo a przepisał jej lekarz i jest niby pod jego kontrolą.
Nie jesteśmy tu chyba po to żeby się sprzeczać
Kto Cię atakuje??? Z drugiej strony nie uważasz, że powinnaś być przykładem jeśli chodzi o wiedzę na temat stosowania leków skoro jesteś na takich studiach? A sama mimo, że wiesz jak powinno być stosujesz lek nie dla Ciebie, no bo sorry, ale z takim BMI to Meridia dla Ciebie nie jest.

Pewnie teraz się dowiem, że to ja jestem niesympatyczna i atakuję...
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 13:35   #276
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez dorocia23 Pokaż wiadomość
Jaki analityk z Ciebie jest.Moja droga w książkach z farmakologii nie jest niestety napisane czy można ją łączyć z L-karnityną więc może Ty mi odpowiedz skoro wiesz.A wszystkiego też się na dany temat nigdy nie dowiesz.
I nie zakładaj, że będe pracować w aptece, bo trzeba było się doinformować, że nie będę.
A,że BMI min.27 to wiem od dawna.
Nie wiem czemu jesteś dla mnie taka niesympatyczna, krzywdę Ci jakąś zrobiłam,że mnie atakujesz?
I jeszcze jedno wolę się pytać, bo każda substancja tak naprawdę inaczej może działać na każdego. W lotce jest napisane,że można przjmować pojedyńcze dawki alkoholu,a moja znajoma jak wychodzi do pubu pije dużo a przepisał jej lekarz i jest niby pod jego kontrolą.
Nie jesteśmy tu chyba po to żeby się sprzeczać

W książkach od farmakologii napewno to nie jest napisane. Ale Ty jako osoba kończąca farmacje powinnaś takie rzeczy wiedzieć, bo nie sądzę żeby celem tych studiów było to, żeby abolwent posiadał tylko i wyłacznie suchą wiedzę ksiązkową tylko żeby uzywał też głowy i myślał.

Skoro wiesz, że BMI min. to 27( dla osób z genetycznie uwarunkowaną otyłością) a wskazane to 30 to czemu twierdzisz, że nie masz przeciwskazan i że lepiej wiesz od lekarza? Twoim najważniejszym przeciwwskazaniem jest Twoja waga- BMI masz w normie, 24, nie masz nawet nadwagi a co dopiero otyłości.

I wcale nie założyłam, że będziesz pracować w aptece- napisałam, że MOŻESZ pracować a nie że BĘDZIESZ.

I wogóle skoro studiujesz farmacje,masz koleżankę, kótra przyjmuje M. pod opieką lekarza, masz znajomą lekarkę, masz koleżankę której mama pracuje w aptece, czyli skoro otaczają Cię ludzie ze środowiska zajmujące się lekami to czmu ich nie spytasz?Chyba są większymi autorytetami niż obce osoby z forum.

Jestem niesympatyczna, bo napisałaś posta gdzie jesteś zła na dziewczyny, że na Ciebie "naskoczyły" a nie jesteś głupią blondyneczką, tylko Ty studiujesz farmację( wogóle jakby to był jakiś wyznacznik inteligencji) a kilka postów wcześniej zadajesz pytania z czym można łączyć, że sama będziesz decydować czy brać, bo lekarka była be i gruba i Ci nie chciała przepisać leku dla osób otyłych, ale Ty wiesz lepiej.
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 13:50   #277
paooolka23
Raczkowanie
 
Avatar paooolka23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 317
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez dorocia23 Pokaż wiadomość
Ja teraz ważę 64 abo 66 zalezy na jakie wadze się ważę, a mam 165 cm
Stosjesz jakas dietke specjalną dodatkowo?jestem jeszcze bardzo w ty mwszystkim zagubiona
cofnełam sie z ciekawości pare stron wczesnie gdzie podawalas swoja wage. i Ty twierdzisz ze masz do schudniecia 10-15 kg? dziewczyno zapomnij o meridii masz prawidlow wage.
po stracie tylu kg to juz niedowaga!

Edytowane przez paooolka23
Czas edycji: 2008-02-06 o 14:39
paooolka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-06, 17:15   #278
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Meridia

zrobilo się gorąco, żeby nam wątku nie zamknęli przez te kłutnie :/
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 18:43   #279
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez dorocia23 Pokaż wiadomość
Przeczytałam Wasze wypowidzi, najechałyście na mnie nieźle... i jestem na Was zdenerwowana, ale może wytłumaczę:
1.jest gro lekarzy-konowałów, nie zaważyłyście,że przepisują dziewczynom bo zachciało im się scdnąć 3kg?
2.Moja lekarka rodzinna nie przepisała mi M bo stwierdziła że jestem szczupła( a mam do zrzucenia10/15kg, a sama jest otyła).
3.Wielu dietetyków to nie dietetycy, tyllo sie tak nazywają, ja nie znam żadnego dobrego z polecenia.
4.Pawie kończę farmcję i nie jestem głupią, pustą blonyneczką,która nie ma o niczym pojęcia,a wręcz przciwine, mój zawód przede wszystkim tyczy się leków i osobiśc ierzewerwałam wiele żródeł o M.
2. Widocznie miała podstawy by tak sądzić, dlaczego tak wielu osobom się wydaje, że zawsze wiedzą lepiej niż lekarze ? Piszesz, że masz do zrzucenia 10 - 15 kg, przy takim wzroście i aktualnej wadze (165 cm - 64-6 kg) ... ja się nie dziwię, że ta lekarka nie chciała Ci przepisać M. jeśli jej powiedziałaś coś takiego... Jeszcze 5 kg można zrozumieć, ale 10 - 15 ?

3. Wydaje mi się, że nie powinnaś uogólniać... I nie sądzę, aby Dietetycy pracujący w zawodzie "nie byli dietetykami" - kwestia naszego nastawienia i interpretacji... A także umiejętności dogadania się.

4. Wiem, że to stereotypy, ale ta 'blondyneczka'... trochę więcej uprzejmości


Cytat:
Napisane przez dorocia23 Pokaż wiadomość
Nie jesteśmy tu chyba po to żeby się sprzeczać
otóż to

Cytat:
Napisane przez Maxsia_ Pokaż wiadomość
zrobilo się gorąco, żeby nam wątku nie zamknęli przez te kłutnie :/
Dlatego proponuję zakończyć tę kłótnię, jak macie nadal jakiś spór - skorzystajcie z opcji PW,

EOT. I proszę - nie wracajcie do tej sprzeczki.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 18:54   #280
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Meridia

A tak wogóle po co ja zaczęłam rozgrzebywać wspomnienia z cudnym chudnięciem na M.... Dziś się wspomogłam jedną tableteczka

__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 18:58   #281
monika733
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 646
GG do monika733
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Chyba średnio orietnujesz się w temacie.
Meridia bazuje na sibutraminie. Jest to lek, który podwyższa uczucie sytości i pobudza posrednio wydzielanie leptyny(hormonu sytości).

Adipex bazuje na Fenterminie. Lek ten powoduje wydzielanie większej ilości energii, mniejsze uczucie głodu i pobudzenie układu nerwowego- co daje efekt podobny jak amfetamina.

Tak miałaś tu racje !!!!
Tyle że identycznie czuje się i po A i po M. Tyle że po A widoczne były efekty a po M jak narazie ani kg mniej !!!
A zaczełam ją zażywać poniewaz nie mogę uprawiać żadnego sportu.Chodze o kuli. Kilogramy odkładają mi sie w okolicy bioder i pupy.Przez to bolą mnie biodra i coraz ciężej mi się chodzi. Lekarz kazał schudnąc a na samej diecie bez ruchu to prawie nie mozliwe. Więc postanowiłam wspomuc się też M + dieta 1500kacl.
Może pomoże jak nie to niewiem co zrobie !!!!
monika733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-06, 19:30   #282
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Meridia

To teraz z innej beczki Fajny poradnik jest na necie na temat odchudzania. Jak się zapiszemy to dostajemy codziennie po jednej części na e-mail, za darmo rzecz jasna . Warte polecenia porady, sporo można się dowiedzieć Tu macie link

[link usunięty przez moderatora]

dajcie znać jak się Wam podoba
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie







Edytowane przez Ather
Czas edycji: 2008-02-06 o 19:48 Powód: Nieopłacona reklama (płynące korzyści z zamieszczenia linku) - proszę zapoznać się z regulaminem forum.
Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 19:34   #283
AniaBielsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 49
Dot.: Meridia

Dziś stosuję pierwszy dzień "cudowny środek"
AniaBielsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 08:17   #284
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Meridia

U mnie na poczatku nic sie nie dzialo zero efektów ubocznych, teraz cięzko mi spać budze sie co chwilkę w nocy
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 10:55   #285
paooolka23
Raczkowanie
 
Avatar paooolka23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 317
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez Maxsia_ Pokaż wiadomość
U mnie na poczatku nic sie nie dzialo zero efektów ubocznych, teraz cięzko mi spać budze sie co chwilkę w nocy

a o której bierzesz meridie?? ja przez pierwszy tydzień nie mogłam spać potem mi mineło
__________________


israel boycott ...
www.viva-palestyna.pl


Jestem Twoją klątwą i przekleństwem
niedokończoną przyjemnością
przegryziona wargą do krwi


poszukuje zapachów:
Serge Lutens
paooolka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 17:57   #286
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Meridia

żazywam kolo 8 rano, zaraz po tym jak sie budzę, najlepze jest to ze ja moglam spac a teraz nie moge , zobaczymy jak dzisiaj sie wyspie...
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 18:43   #287
AniaBielsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 49
Dot.: Meridia

Ja normalnie sypiam...nie mogę się już doczekać efektów...
AniaBielsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 23:18   #288
Oliwka76
Raczkowanie
 
Avatar Oliwka76
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 34
Dot.: Meridia

Witam! Jestem zupełnie nowa i trochę zielona jeszcze, ale się wyrobię. Meridię łykam od wczoraj - żadnych efektów ubocznych nie stwierdzam na szczęście, ale nie jestem głodna. W ogóle nie odczuwam głodu, co jest dla mnie pewną nowością. Lubię sobie pojeść! Od wczoraj jem z rozsądku.Przy wzroście 168 cm ważę 85 kg. To już chyba otyłość Jestem 6 miesięcy po poważnej operacji ortopedycznej nogi i to niestety mocno ogranicza mnie ruchowo. Nie wchodzi w grę żaden aerobik, taniec, bieganie itp. Moja pani doktor, która przepisała mi meridię stwierdziła, że dla mnie i mojej nogi bardziej szkodliwe są zbędne kg niż M. O przeciążonym kręgosłupie nie wspomnę! Miałam wiele obaw, ale mam już dosyć tych swoich dodatkowych kg. Mam nadzieję, że mi sie uda, a kiedy będę chciała odstawić, będę mogła wrócić do tańca, biegania, aerobiku i roweru! Postaram się zaglądać tu i pisać jak mi znika zbędne ciałko!
Oliwka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 07:51   #289
Maxsia_
Rozeznanie
 
Avatar Maxsia_
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 718
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez Oliwka76 Pokaż wiadomość
Witam! Jestem zupełnie nowa i trochę zielona jeszcze, ale się wyrobię. Meridię łykam od wczoraj - żadnych efektów ubocznych nie stwierdzam na szczęście, ale nie jestem głodna. W ogóle nie odczuwam głodu, co jest dla mnie pewną nowością. Lubię sobie pojeść! Od wczoraj jem z rozsądku.Przy wzroście 168 cm ważę 85 kg. To już chyba otyłość Jestem 6 miesięcy po poważnej operacji ortopedycznej nogi i to niestety mocno ogranicza mnie ruchowo. Nie wchodzi w grę żaden aerobik, taniec, bieganie itp. Moja pani doktor, która przepisała mi meridię stwierdziła, że dla mnie i mojej nogi bardziej szkodliwe są zbędne kg niż M. O przeciążonym kręgosłupie nie wspomnę! Miałam wiele obaw, ale mam już dosyć tych swoich dodatkowych kg. Mam nadzieję, że mi sie uda, a kiedy będę chciała odstawić, będę mogła wrócić do tańca, biegania, aerobiku i roweru! Postaram się zaglądać tu i pisać jak mi znika zbędne ciałko!
No to witamy, i nas ionformuj jak ci idzie z dietką

JA pogrzeszyłam wczraj zjadlam pysznego kebaba i wrócilo mi sie prawie kilo na wadze hehehehe :P
__________________
Dieta ala MŻ
Maxsia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 08:51   #290
Oliwka76
Raczkowanie
 
Avatar Oliwka76
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 34
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez Maxsia_ Pokaż wiadomość
No to witamy, i nas ionformuj jak ci idzie z dietką

JA pogrzeszyłam wczraj zjadlam pysznego kebaba i wrócilo mi sie prawie kilo na wadze hehehehe :P
Po jednym kebabie kilogram Ja nie wiem jak to będzie wyglądało u mnie, póki co wogóle mogę nie jeść, a z wieczornym pojadaniem raczej nigdy nie miałam kłopotów, więc wieczornych problemów, o których dużo tu czytałam, nie mam. Mnie zgubił bezruch. Kiedy po pierwszej operacji wróciłam do domu, przytyłam 5 kg w trzy tygodnie, nie jedząc wcale dużo! Tylko że, wstawałam tylko do toalety i to z trudem. Drugą miałam w sierpniu i dopiero od stycznia chodzę bez kul. Ale tak, jak pisałam wcześniej, na spalanie tłuszczyku sportem jest jeszcze za wcześnie. Chociaż spróbuję dziś siłowni Tam mam ten komfort, że mogę oszczędzać operowaną nogę, na aerobiku niestety byłam tylko raz, to jeszcze nie dla mnie. Ale próbuję wszystkiego, bo nie mogę już dłużej żyć w ciągłym bezruchu!
Fajnie, że znalazłam to forum Czasem miałam wrażenie, że wokół mnie sami piękni, szczupli i, że tylko ja mam ten problem.Pozdrawiam!
Oliwka76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 09:23   #291
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: Meridia

Cześć dziewczyny.
Dopiero znalazłam ten wątek i wogole forum o dietetyce a mój staż na wizażu już jest niezły normalnie haha
Co do Meridi/Zelixi może się wypowiem bo mam duże doświadczenie z nią- niestety.

Trafiłam dzięki Bogu i jeszcze paru zrządzeniom losu pod opiekę wspaniałego endokrynologa (od listopada). Od maja 2007 byłam pod opiekną innej lekarki pani endokrynolog i niestety mimo, że postawiła diagnozę dała leki i do tego Merdię nie chudłam, tak jak teraz. Powiedziała, że sama nie schudnę ponieważ mam za duże wachania hormonów i widzi, że mimo iż ćwczę nie dawało to efektów. Więc dostałam Meridę 15. Od maja do marca będę ją jeszcze brała. Potem schodzę na dawkę mniejszą 10 mg. Długość brania z tego co wiem, zależy od osoby. A co do skutków ubocznych itp. Jak przeczytałam ulotkę zaliczyłam spad szczęki tak, że mogłam się podrapać zębami po kostkach u nóg. Mała książeczka, skutki uboczne - masakra. Lekarka dała mi tylko jedno opakowanie i powiedziała, że jak się będę źle czuła to odstawiamy i próbujemy inaczej. Lek masakrycznie działa na organizm, dlatego też sądzę że dla osób które chcą zrzucić do 5-6 kg to nie jest to. Ja musiałam zrzucić z prawie 90 kg, bo "dzięki" rozwalonym hormonom utyłam w ciągu 7 ms ponad 20kg!!! No i zaczeła się Meridia. Od maja do listopada jak brałam Merdię czułam, że działa ale przez taki czasookres powinnam schudnąć conajmniej z 10 kg. A ja schudłam zaledwie 2kg!!! Co się okazało pani doktor powiedziała, że mam stosować dietę itp, więc dieta była ale niestety nie pod moje schorzenia. Okazało się, że oprócz pierwszej diagnozy z ŚCO w Kielcach, miałam druga chorobę, związaną z zaburzeniami insuliny. I tu trafiłam do młodej lekarki, która dopiero specjalizuje się w endokrynologi i ona dopiero zauważyła, że coś jest nie tak z insuliną. Więc od razu glukometr, odstawienie cukru. Dieta o niskim indeksie glikemicznym, ograniczenie węglowodanów prostych itp. Jak dostałam rozkłady diet nie wiedziałam co zrobić. Bardzo mało produktów do jedzenia, straszne restrykcje do co przygotowywania. Ale co się okazało od listopada jestem na diecie. Jem do 4-5 posiłków dziennie i nie jestem głodna. Nadal biorę Meridię, ale zaczynam schodzić z dawki. I mam nadzieję, że niedługo ją odstawię. I najważniejsze od listopada schudłam już dzięki tej dietcie i przy pomocy Meridi i oczywiście ćwiczeń ponad 7 kg- ciągu 3 ms, a tam przez 7 ms ledwo 3. Ale odbiegłam od wątku. Co do Meridi bałam się brac ponieważ mam chore nerki i jeszcze te te zaburzenia hormonalne. Ale niestety musiałam. I o dziwo nie mam żadnych skutków ubocznych. Troszkę brakuje mi tchu, ale to nadal ze wzgledu na wagę. Sadzę, że Meridia powinna być przepisana osobom, które odchudzały się, ale nie było przy tym efektów. I dla takich osób, które naprawdę mają dużą nadwagę.

Pozdrawiam
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 10:07   #292
monika733
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 646
GG do monika733
Dot.: Meridia

malinko_86-- tak jak ty mam problemu zdrowotne z kończynami dolnymi, z powodu braku ruchu przytyłam i może moja nadwaga nie jest ogromna ale zagraża mojej sprawności ruchowe. Powinnam zżucić ok. 15kg. Nie mogę chodzić na areobik i tp. Z tego co przeczytałam w Twojej wypowiedzi muszę udać się do endykrynologa !!! Jem Meridie stosuje dietę i przez 3 tygodnia ani 1kg mniej. A zauważyłam w swoim organizmie wiele zmian, które po głębszym przeanalizowaniu wiązały by się z chormonami. Czy możesz mi powiedzieć jakie badania powinnam zrobić u endy... aby sprawdziś chormony ?????
monika733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 10:21   #293
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez monika733 Pokaż wiadomość
malinko_86-- tak jak ty mam problemu zdrowotne z kończynami dolnymi, z powodu braku ruchu przytyłam i może moja nadwaga nie jest ogromna ale zagraża mojej sprawności ruchowe. Powinnam zżucić ok. 15kg. Nie mogę chodzić na areobik i tp. Z tego co przeczytałam w Twojej wypowiedzi muszę udać się do endykrynologa !!! Jem Meridie stosuje dietę i przez 3 tygodnia ani 1kg mniej. A zauważyłam w swoim organizmie wiele zmian, które po głębszym przeanalizowaniu wiązały by się z chormonami. Czy możesz mi powiedzieć jakie badania powinnam zrobić u endy... aby sprawdziś chormony ?????
Cześć Wiesz, że w naszej piękniej służbie zdrowia nie ma tak łatwo Najpierw trzeba iść do rodzinnego po skierowanie. Następnie do endokrynologa. W zależności od podejrzenia. Ja np. przy podejrzeniu schorzenia musiałam położyć się na tydzień do ŚCO bo badania musiały być wykonywane o różnych godzinach itp. Ja miałam robione wszystko przez tarczycę po męskie hormony. Gdzieś musiałabym kartę znaleźć. Oki mam Wybacz musiałam się przedrzeć przez półkę dokumentacji medycznej

Miałam robione tak zwykłe ogólne (biochemia+morfologia) a z hormonalnych to tak - TSH,FT4,DHEA-S,Androstendion, Testosteron, Estradiol, LH, FSH, Kortyzol, Prolaktynę, Insulinę (krzywa cukrowa), ACTH, na antygeny HBs i ANTY-HCV i 17-OH Progesteron i trwało to 7 dni.

Jeśli chcesz coś zapytać bliżej to msg.
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 10:54   #294
monika733
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 646
GG do monika733
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez malinka_86 Pokaż wiadomość
Cześć Wiesz, że w naszej piękniej służbie zdrowia nie ma tak łatwo Najpierw trzeba iść do rodzinnego po skierowanie. Następnie do endokrynologa. W zależności od podejrzenia. Ja np. przy podejrzeniu schorzenia musiałam położyć się na tydzień do ŚCO bo badania musiały być wykonywane o różnych godzinach itp. Ja miałam robione wszystko przez tarczycę po męskie hormony. Gdzieś musiałabym kartę znaleźć. Oki mam Wybacz musiałam się przedrzeć przez półkę dokumentacji medycznej

Miałam robione tak zwykłe ogólne (biochemia+morfologia) a z hormonalnych to tak - TSH,FT4,DHEA-S,Androstendion, Testosteron, Estradiol, LH, FSH, Kortyzol, Prolaktynę, Insulinę (krzywa cukrowa), ACTH, na antygeny HBs i ANTY-HCV i 17-OH Progesteron i trwało to 7 dni.

Jeśli chcesz coś zapytać bliżej to msg.
Z tych podstawowych nic mi nie wyszło więc doktor stwierdziła że tarczyca ok i kazała sie poprostu odchudzać. Jakieś 2 miesiące temu robiłam wątrobowe i cukier też wyszło ok. To dlaczego stosując dietę nie chudne ??? W poniedziałek ide do przychodni i nie wyjde bez skierowania do endy..... !!! Wogule to chyba musze zmienić przychodnie bo wszyscy lepsi lekarze pouciekali od nas !!!
A z jakiego miasta jesteś ?????
monika733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 11:47   #295
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: Meridia

ze Staszowa ale mieszkam od 3 lat w Kielcach. Może spróbuj poczytać w internecie o diecie z niskim indeksem glikemicznym. Lekarze wogóle nie mówią o ważnej zależności - cukier - insulina - głód. A to mega ważne. Im więcej zjesz cukru (węglowodanów prostych) tym szybciej skoczy Ci insulina, im szybciej skoczy insulina tym szybciej spadnie cukier, jak spadnie cukier będziesz głodna i tak w koło.
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 12:10   #296
monika733
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław.
Wiadomości: 2 646
GG do monika733
Dot.: Meridia

Dowiedziałam się o takich badaniach które wykonuje sie z krwi. Na ich podstawie specjalista stwierdza jakich produktów nie może jeśc posczegulna osoba . Np (szef koleżanki) na tych badaniach schudł połowe i teraz nie liczy kalori, je wszystko oprucz zaledwie 3 czy 4 produktów. Jedyny i wielki minus - te badania kosztuja od 30zł do 3000zł !!!!
Jak się dowiem czegoś więcej napisze !!
monika733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 16:55   #297
AniaBielsko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 49
Dziś już 3 dzień a na wadze -1,5kg

cisza w eterze....

Edytowane przez italiaanka
Czas edycji: 2008-02-09 o 21:13 Powód: Post pod postem - proszę używać "edycji" oraz opcji multicytowania!
AniaBielsko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 09:04   #298
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Meridia

Mam pytanie. Czy mozna laczyc Meridie np.ze skrzypovitą??
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 09:11   #299
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Meridia

Cytat:
Napisane przez dziuba85 Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Czy mozna laczyc Meridie np.ze skrzypovitą??
można
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 17:39   #300
Carmen1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Meridia

Czesc dziewczynki chcialam tylko przestrzec wszystkich przez tabletkami meizitang!!!!!!! Bralam je rok temu i to co przezylam mozna okreslic mianem prawdziwego koszmaru.uzaleznilam sie od nich tak bardzo ze,jesli ich nie mialam,to nic sie nie liczylo tylko to zeby je zdobyc!! a czulam sie coraz gorzej biorac je.ale musialam!!!!!!pozniej doszlo do tego ze nie wstawalam z lozka bo przy jakimkolwiek ruchu tak mi walilo serce i mialam takie cisnienie ze balam sie wylewu.odstawilam na kilka dni,pozniej znowu wzielam 3,odtawilam znowu, znowu wzielam kilka i tak po 2 tygodniach stracilam przytomnosc ale mailam otwarte oczy i zesztywnialy mi rece i nogi.po chwili odzyskalam przytomnosc i tata zawiozl mnie do szpitala.okazalo sie ze bardzo ze mi to na mozg wplynelo i ze bylo to cos o wiele bardziej powaznego niz zwyka utrata przytomnosci.pozniej tylko szpital,kroplowki,detox itp.mialam zespol odstawienia poamfetaminowego.krzyczal am i plakalam przez sen,mialam histerie,skonczylo sie psychoza poamfetaminowa,psychotrop ami i....ehh,az szkoda dalej gadac .dlugo trwalo az doszlam do siebie.
w kazdym razie BLAGAM!!NIE PROBUJCIE TAKICH RZECZY BO PO PROSTU MOZNA SIE ZABIC!! ja sama mam problem z tabletkami na odchudzanie,bardzo duzo wyprobowalam i napsulam sobie zdrowia a i tak caly czas cos kupuje.wiem ze niektore z Was tez tak maja.jednak chcialam wszystkich przestrzec przed tym gow***.
Carmen1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-31 16:44:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:23.