Niemcy V - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-15, 14:11   #271
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
jesli macie ochote, to na blogu pojawila sie recenzja emulsji do usuwania makijazu Nivea in-Dusch. Adres w stopce.
Mam probke i ciagle zapominam zeby wyprobowac... moze dzisiaj sie uda...

Ja oczy zmywam tez pod prysznicem olejkiem rycynowym...


...wyslane i nieskontrolowane...
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 14:36   #272
Viridian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 213
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Dwa lata temu przeprowadziliśmy się z 100 tys. miasta w Austrii (stolica regionu) do 40 tys. miasteczka w Niemczech. Ludzie są tu zdecydowanie bardziej otwarci i sympatyczniejsi. Mamy wielu znajomych, zawarliśmy kilka przyjaźni, co weekend jest jakiś nowy pomysł na wspólnie spędzenie czasu. Nawet w kraju podczas studenckich lat nie prowadziłam tak ożywionego życia towarzyskiego. Poza tym po raz pierwszy trafiliśmy na tak cichych, pomocnych i życzliwych sąsiadów. Powszechne jest wyświadczanie sobie wzajemnie rożnych przysług, odbieranie poczty, częstowanie jedzeniem. Mąż ma tu swój mały fanklub, którego członkiniami są samotne panie w wieku emerytalnym, bo chętnie pomaga im w drobnych domowych naprawach. Wiadomość o naszej przeprowadzce rozniosła się niedawno po bloku i już od kilku sąsiadów słyszałam jaka to wielka szkoda, ze się wyprowadzamy. Brzmi to jak słodka laurka, ale naprawdę nie miałam tu jeszcze żadnej nieprzyjemnej sytuacji powiązanej z pochodzeniem. Mam nadzieje, ze w Hamburgu będzie podobnie.
W DE duzo zalezy nie tylko od wielkosci miasteczka, ale tez od landu. Ja osobiscie niemieckiej mentalnosci nie trawie. Udalo mi sie co prawda poznac wspanialych ludzi, ale wiekszosc z nich to obcokrajowcy. Dlatego wole jednak duze miasta.
Viridian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 14:43   #273
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Viridian Pokaż wiadomość
W DE duzo zalezy nie tylko od wielkosci miasteczka, ale tez od landu. Ja osobiscie niemieckiej mentalnosci nie trawie. Udalo mi sie co prawda poznac wspanialych ludzi, ale wiekszosc z nich to obcokrajowcy. Dlatego wole jednak duze miasta.
Ja tez lubię wielkie aglomeracje. Póki co mieszkamy tam gdzie jest praca.
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 18:00   #274
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Fajnego masz bloga, od wczoraj jestem stałą Twoja czytelniczką.
W końcu pogoda sie chyba ustabilizowała. Będę mogła wyjść dziś na dłuugi spacer.
Dziękuje mam nadzieje, ze sie nie zawiedziesz. Jakoś postanowiłam spożytkować wolny czas i zaczęłam prowadzić bloga
--------------------------------------------------------------------

Dziewczyny, czy któraś z was ma ta elektryczna tarkę do stop od Scholl? Kosztuje w Rossmannie 40 €. Opłaca mieć sie to urządzenie? Widziałam ze pojawiły sie podróbki z fuss wohl z rossmanna. Ktoś moze posiada? Jakie opinie?

Nie chce mi sie szorować pięt kamieniem i tarkami i moze taka elektryczna byłaby rozwiązaniem, ale z drugiej strony wydać 4 dychy na stopy.... Sama nie wiem...
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 18:22   #275
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Dziękuje mam nadzieje, ze sie nie zawiedziesz. Jakoś postanowiłam spożytkować wolny czas i zaczęłam prowadzić bloga
--------------------------------------------------------------------

Dziewczyny, czy któraś z was ma ta elektryczna tarkę do stop od Scholl? Kosztuje w Rossmannie 40 €. Opłaca mieć sie to urządzenie? Widziałam ze pojawiły sie podróbki z fuss wohl z rossmanna. Ktoś moze posiada? Jakie opinie?

Nie chce mi sie szorować pięt kamieniem i tarkami i moze taka elektryczna byłaby rozwiązaniem, ale z drugiej strony wydać 4 dychy na stopy.... Sama nie wiem...
W Müller jest promocja 40e z kosmetyczka i kremem. Kupiłam, ale nie próbowałam
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 20:25   #276
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
W Müller jest promocja 40e z kosmetyczka i kremem. Kupiłam, ale nie próbowałam
W Rossmannie tez ale nie wiem, czy warto. Daj znać jak użyjesz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 08:12   #277
niunka2015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 301
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
W Rossmannie tez ale nie wiem, czy warto. Daj znać jak użyjesz
Dalaczam sie do prosby. Nie wiedzialam ze cos takiego jest

---------- Dopisano o 07:12 ---------- Poprzedni post napisano o 07:11 ----------

Ostatnio mysle nad laserowym depilatorem. Ma ktos?
niunka2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-16, 09:16   #278
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez niunka2015 Pokaż wiadomość


Ostatnio mysle nad laserowym depilatorem. Ma ktos?
ja mam philips lumea i polecam
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 09:28   #279
niunka2015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 301
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez *majka* Pokaż wiadomość
ja mam philips lumea i polecam
I jak dlugo efekt sie utrzymuje, ile kosztuje?
niunka2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 11:41   #280
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość

Dziewczyny, czy któraś z was ma ta elektryczna tarkę do stop od Scholl? Kosztuje w Rossmannie 40 €. Opłaca mieć sie to urządzenie? Widziałam ze pojawiły sie podróbki z fuss wohl z rossmanna. Ktoś moze posiada? Jakie opinie?

Nie chce mi sie szorować pięt kamieniem i tarkami i moze taka elektryczna byłaby rozwiązaniem, ale z drugiej strony wydać 4 dychy na stopy.... Sama nie wiem...
W czerwcu był na nią i wszystkie inne produkty Scholl 25% rabat w Rossmannie. Sama kupiłam pól roku temu i od tego czasu używam regularnie. Stosuje dwa razy w tygodniu dla lepszego efektu razem z kremem tej firmy. Jestem bardzo zadowolona, nigdy nie lubiłam tradycyjnych tarek, a ten wynalazek zdaje egzamin. Teraz na okrągło maluje paznokcie i nosze sandałki.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 13:03   #281
MartasSul
Raczkowanie
 
Avatar MartasSul
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Poznań/Hamburg
Wiadomości: 495
Dot.: Niemcy V

Hej

miło was poznać, zupełnie przypadkiem trafiłam na to forum, ale bardzo się cieszę. Mieszkam z mężem około 35 km na północ od Hamburga, problemy mieszkaniowa i mi są znajome
MartasSul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-16, 14:05   #282
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MartasSul Pokaż wiadomość
Hej

miło was poznać, zupełnie przypadkiem trafiłam na to forum, ale bardzo się cieszę. Mieszkam z mężem około 35 km na północ od Hamburga, problemy mieszkaniowa i mi są znajome
Hej Marta, jak długo mieszkacie w Niemczech? Podoba Ci się tu?
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 14:29   #283
MartasSul
Raczkowanie
 
Avatar MartasSul
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Poznań/Hamburg
Wiadomości: 495
Dot.: Niemcy V

Mój mąż mieszka 2,5 roku ja pierwszy raz przyjechałam rok temu. Czy mi się podoba Nie 😂 ale na to składa się wiele czynników 😊
MartasSul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 14:42   #284
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Niemcy V

Rozumiem, róźnie to się układa. Ja jestem ok 2.5 tygodni tu. I póki co nie mam zdania. Najważniejsze, że jestem tu z mężem.
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 14:45   #285
MartasSul
Raczkowanie
 
Avatar MartasSul
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Poznań/Hamburg
Wiadomości: 495
Dot.: Niemcy V

Też się bardzo cieszyłam na początku jak przyjechałam do niego 😆

A gdzie mieszkacie?
MartasSul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 16:08   #286
Enpleurs
profesor nadzwyczajny
 
Avatar Enpleurs
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 243
Dot.: Niemcy V

Hej, nie wiem czy dobrze dodaje post bo robie to pierwszy raz z telefonu

Mam kilka pytan, odnoszą sie głownie do Hannoveru ale bede wdzięczna za odpowiedzi każdego kto cos na ten temat wie.

Za rok chce wyjechać do Hannoveru i dokończyć studia. Dostane stypendium 400€ z czego ok 200€ wydam na akademik. I wydaje mi sie ze nie wyżyje za te pozostałe 200€ (czy da rade?) dlatego myslalm o jakiejś pracy. Ale ze względu na ciężkie studia moze to byc praca na max 1/2 etatu. Myślicie ze da sie cos takiego znaleźć? Myslalm o jakiejś pracy kelnerki czy cos takiego. Mam obywatelstwo niemieckie (zaświadczenie i paszport, nie mam dowodu osobistego) czy to jakoś ułatwi mi znalezienie pracy? Bo bardzo chce wyjechać ale główna przeszkoda jest to ze boje sie ze nie dam sobie rady finansowo
Enpleurs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 17:00   #287
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MartasSul Pokaż wiadomość
Też się bardzo cieszyłam na początku jak przyjechałam do niego 😆

A gdzie mieszkacie?
ok. 50-60 km od Hamburga
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 21:25   #288
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Enpleurs Pokaż wiadomość
Hej, nie wiem czy dobrze dodaje post bo robie to pierwszy raz z telefonu

Mam kilka pytan, odnoszą sie głownie do Hannoveru ale bede wdzięczna za odpowiedzi każdego kto cos na ten temat wie.

Za rok chce wyjechać do Hannoveru i dokończyć studia. Dostane stypendium 400€ z czego ok 200€ wydam na akademik. I wydaje mi sie ze nie wyżyje za te pozostałe 200€ (czy da rade?) dlatego myslalm o jakiejś pracy. Ale ze względu na ciężkie studia moze to byc praca na max 1/2 etatu. Myślicie ze da sie cos takiego znaleźć? Myslalm o jakiejś pracy kelnerki czy cos takiego. Mam obywatelstwo niemieckie (zaświadczenie i paszport, nie mam dowodu osobistego) czy to jakoś ułatwi mi znalezienie pracy? Bo bardzo chce wyjechać ale główna przeszkoda jest to ze boje sie ze nie dam sobie rady finansowo
Polacy bez problemu mogą podjąć prace w Niemczech. Jako studentka możesz śmiało podjąć prace na pół etapu. Kelnerka lub praca na kasie to żaden problem, możesz przebierać w ofertach. Dasz radę! A z czasem szukaj pracy/ praktyki w kierunku , który studiujesz. Firmy chętnie biorą studentów! Powodzenia!!!

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
W czerwcu był na nią i wszystkie inne produkty Scholl 25% rabat w Rossmannie. Sama kupiłam pól roku temu i od tego czasu używam regularnie. Stosuje dwa razy w tygodniu dla lepszego efektu razem z kremem tej firmy. Jestem bardzo zadowolona, nigdy nie lubiłam tradycyjnych tarek, a ten wynalazek zdaje egzamin. Teraz na okrągło maluje paznokcie i nosze sandałki.
Dzieki za info. A co ile trzeba wymieniać ta końcówkę? I jak długo trzeba sopy ta tarka trzeć? Minutę , czy dwie?
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 22:50   #289
panikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7
Dot.: Niemcy V

Cześć dziewczyny
Czy mogę się do was przyłączyć?
Rok temu przeprowadziłam się do Niemiec, zakochana jestem totalnie, jednak serduszko pika za powrotem. To była szybka, bardzo dobra decyzja, trochę traktowałam ten wyjazd jako przygodę (plan był wrócić po trzech miesiącach). Najgorsze są powroty z wizyty w Polsce, depresja przez tydzień, właśnie to przechodzę...
Też tak macie?

Kamila
panikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-17, 06:19   #290
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

poszukalam troche Info na temat pilnika do stop Sholl.
Na wizazu zebral on kiepskie opinie. Mozecie poczytac tutaj:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...p.html&next=11


Z kolei na jednym blogu znalazalm pozytywna opinie: http://www.idaliablog.com/2014/04/ni...pilnik-do.html# ale opinia zostala napisana w wyniku wspolpracy , wiec podejrzewam, ze jest troche przeklamana.


Sama nie wiem. Dziewczyny skarza sie, ze jest za slaba. Baterie krotko trzymaja i samo tarcie nie jest az takie dobre.....


W Rossmannie pojawila sie podrobka tego pilnika z firmy Fuss Wohl: tutaj przykladowa recenzja: http://swiat-panny-anny.blogspot.de/...-recenzja.html
Widzialam to w rossmannie za jakies 12€ i obecnie jest promocja 20% albo 25% na FussWohl . Ale oczywiscie nie woiem, czy dziala dobrze....

Edytowane przez emenyx
Czas edycji: 2015-07-17 o 06:25
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 08:57   #291
niunka2015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 301
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez panikka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Czy mogę się do was przyłączyć?
Rok temu przeprowadziłam się do Niemiec, zakochana jestem totalnie, jednak serduszko pika za powrotem. To była szybka, bardzo dobra decyzja, trochę traktowałam ten wyjazd jako przygodę (plan był wrócić po trzech miesiącach). Najgorsze są powroty z wizyty w Polsce, depresja przez tydzień, właśnie to przechodzę...
Też tak macie?

Kamila
Ja mam probkem jak jestem w pl. Krzywe chodniki, smieci w lesie itp.
niunka2015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 11:08   #292
Enpleurs
profesor nadzwyczajny
 
Avatar Enpleurs
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 243
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Polacy bez problemu mogą podjąć prace w Niemczech. Jako studentka możesz śmiało podjąć prace na pół etapu. Kelnerka lub praca na kasie to żaden problem, możesz przebierać w ofertach. Dasz radę! A z czasem szukaj pracy/ praktyki w kierunku , który studiujesz. Firmy chętnie biorą studentów! Powodzenia!!!
Dzięki za odpowiedź
Z tymi praktykami niestety problem jest taki, że nikt nie może mnie zatrudnić w zwodzie dopóki nie dostanę pozwolenia na wykonywanie zawodu, które otrzymam dopiero po zakończeniu studiów. Jedyna opcja to wolontariat lub bezpłatne praktyki w ramach studiów no a ja niestety będę potrzebowała pieniędzy

Edytowane przez Enpleurs
Czas edycji: 2015-07-17 o 11:09
Enpleurs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 11:20   #293
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Dzieki za info. A co ile trzeba wymieniać ta końcówkę? I jak długo trzeba sopy ta tarka trzeć? Minutę , czy dwie?
Wałek wymieniam rzadko, w sumie kupiłam dopiero pierwsze opakowanie końcówek. Na pewno trzeba pilnować baterii, te które dali do maszynki były słabe, zastąpiłam je innymi, teraz śmiga na nich już któryś miesiąc. Negatywne opinie wytykające brak moc urządzenia mogą mieć związek własnie z bateriami. Nie mam problemow ze skora, myślę ze poświęcam na stopę w granicach minuty, ale nigdy nie mierzyłam czasu.

Cytat:
Napisane przez panikka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Czy mogę się do was przyłączyć?
Rok temu przeprowadziłam się do Niemiec, zakochana jestem totalnie, jednak serduszko pika za powrotem. To była szybka, bardzo dobra decyzja, trochę traktowałam ten wyjazd jako przygodę (plan był wrócić po trzech miesiącach). Najgorsze są powroty z wizyty w Polsce, depresja przez tydzień, właśnie to przechodzę...
Też tak macie?

Kamila
Cześć Kamila.

My nie tęsknimy za krajem. Jeździmy na każde święta, ale po dwóch tygodniach ciesze się na myśl o powrocie do domu. Do tej pory przyjeżdżaliśmy na kilka dni także latem, ale w tym ze wglądu na przeprowadzkę pojedziemy dopiero na Boże Narodzenie.

Cytat:
Napisane przez niunka2015 Pokaż wiadomość
Ja mam probkem jak jestem w pl. Krzywe chodniki, smieci w lesie itp.
Moja zmora to śmieci z McDonalda, które ludzie wywalają przez okna z samochodów. Lubie jeździć rowerem, ale syf na trawnikach, chodnicach, w rowach działa mi na nerwy. Mam trawnik z niskim płotkiem i regularnie sprzątam rożne papierki po batonikach itp. Zanim się tu przeprowadziłam myślałam, ze Niemcy są porządniejsi.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 11:26   #294
MartasSul
Raczkowanie
 
Avatar MartasSul
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Poznań/Hamburg
Wiadomości: 495
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Enpleurs Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
Z tymi praktykami niestety problem jest taki, że nikt nie może mnie zatrudnić w zwodzie dopóki nie dostanę pozwolenia na wykonywanie zawodu, które otrzymam dopiero po zakończeniu studiów. Jedyna opcja to wolontariat lub bezpłatne praktyki w ramach studiów no a ja niestety będę potrzebowała pieniędzy
U mojego męża w pracy są na praktykach płatnych osoby uczące się tzw. Ausbildung i mają za to płacone. Zorientuj się jeszcze jak to wygląda może akurat się uda ☺
MartasSul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 12:12   #295
Enpleurs
profesor nadzwyczajny
 
Avatar Enpleurs
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 243
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MartasSul Pokaż wiadomość
U mojego męża w pracy są na praktykach płatnych osoby uczące się tzw. Ausbildung i mają za to płacone. Zorientuj się jeszcze jak to wygląda może akurat się uda ☺
No niestety, w przypadku medycznych zawodów z tego co się orientowałam nie możesz legalnie robić nic (poza bezpłatnymi praktykami z uczelni czy wolontariatem) dopóki nie masz papierka z pozwoleniem :/

A poza tym to jest może ktoś z Hannoveru lub Monachium? Bo do tych dwóch miejsc moge pojechać na studia i chciałam się troche zorientować cenowo itp

Edytowane przez Enpleurs
Czas edycji: 2015-07-17 o 12:14
Enpleurs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 13:09   #296
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Moze na uczelni na ktorej bedziesz studiowac Beda potrzebowali HiWi albo w bibliotece..
Ja tak pracowalam pod koniec studiow...duzo do pracy nie bylo i zawsze mozna bylo miec ksiazke otwarta czy laptop...

...wyslane i nieskontrolowane...
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 13:57   #297
panikka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 7
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Enpleurs Pokaż wiadomość
A poza tym to jest może ktoś z Hannoveru lub Monachium? Bo do tych dwóch miejsc moge pojechać na studia i chciałam się troche zorientować cenowo itp
Ja mieszkam w Monachium
panikka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 14:44   #298
Enpleurs
profesor nadzwyczajny
 
Avatar Enpleurs
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: W
Wiadomości: 243
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Moze na uczelni na ktorej bedziesz studiowac Beda potrzebowali HiWi albo w bibliotece..
Ja tak pracowalam pod koniec studiow...duzo do pracy nie bylo i zawsze mozna bylo miec ksiazke otwarta czy laptop...
Hmm, na stronie nic nie widziałam na ten temat, ale to zorientuje się pewnie na miejscu jak już dojdzie do tego że wyjadę

Cytat:
Napisane przez panikka Pokaż wiadomość
Ja mieszkam w Monachium
Wysłałam Ci wiadomość priv



Sorki dziewczyny, że wam tak zawracam głowę ale mam jeszcze jedno pytanko (obiecuję, że ostatnie! ). Czy w DE pracując w sklepie np też trzeba mieć jakiś papier na wzór PL książeczki z sanepidu?
Enpleurs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 16:26   #299
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Enpleurs Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
Z tymi praktykami niestety problem jest taki, że nikt nie może mnie zatrudnić w zwodzie dopóki nie dostanę pozwolenia na wykonywanie zawodu, które otrzymam dopiero po zakończeniu studiów. Jedyna opcja to wolontariat lub bezpłatne praktyki w ramach studiów no a ja niestety będę potrzebowała pieniędzy
nie wiem co to za studia, ale wszędzie sa możliwe praktyki a pracodawcy wręcz sie biją o studentów. Jak będziesz już w de to sie przekonasz. Oczywiscie nie możesz byc lekarzem bez papierka, ale sa inne przyuczające prace, za kteoe już dostaniesz pieniądze. A poza tym praca na kasie to żaden problem. Szukaj w butikach, sklepach obwniczych, tam sie tyle nie narobisz, co na zwykłej kasie w supermarkecie. Jeśli stoisz klepisko finansowo, to z gory ci odradzam Monachium. Miasto jest mega drogie, i zwykły Niemiec musi już zaciskać pasa, aby sobie tam pozwolić na conieco. Ci, którzy sie już w Monachium ustawili żyją sobie tam dobrze, bo zarobki sa tez tam wyższe, ale na start z małym budżetem stanowczo odradzam.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 19:51   #300
malinowa4
Zakorzenienie
 
Avatar malinowa4
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 030
Dot.: Niemcy V

dziewczyny trochę nie na temat - ale czy w Niemczech jest coś takiego jak urlop okolicznościowy z tytułu urodzenia dziecka, dla ojca?
malinowa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:07.