Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.8 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-03, 12:41   #271
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez TeraKotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jakie tabletki uspokajające mozna brać przy antykoncepcji (Marvelon)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Czy to mają być leki na receptę czy ziołowe z apteki ?
Istotne przy ziołowych to zwróć uwagę czy zawierają dziurawiec. Dziurawiec wpływa na antykoncepcję.
Jak będziesz mieć przepisane leki to sprawdź ich interakcję ze swoimi tabletkami na stronie
https://ktomalek.pl/l/interakcje/pom...Z2xlLmNvbS8%3D
Wtedy będziesz mieć pewność

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Cytat:
Napisane przez honeym00n Pokaż wiadomość
hejka dziewczyny, strasznie mnie coś rozłożyło i zaczęłam pic herbatki ziołowe, w składzie nie ma co prawda dziurawca ale jest babka lancetowata i ziele kruszyny, reszta leków które biorę już sprawdziłam ze nie wpływają na skuteczność. z tego co wyczytałam to babka i kruszyna wpływają na peralistyke jelit, ale w sumie nie odczułam niczego innego niż zwykle. myślicie, ze te składniki faktycznie wpływają na działanie anty, czy tylko wtedy kiedy rzeczywiście „ruszą” jelita?

Literatura podaje, że takie zioła wpływają na antykoncepcję Zioła (m.in. dziurawiec, pluskwica groniasta, dzięgiel chiński, senes, kruszyna, babka płesznik) w herbatach zwróć też uwagę na lukrecję.

Ale tak jak piszesz zioła babka, kruszyna wpływają na perystaltykę jelit a co za tym idzie wchłanianie substancji czynnej. To tak jak pisze w ulotce jeśli dostaniesz biegunki do 3-4h substancja czynna może się nie wchłonąć.
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 12:58   #272
TeraKotka
Raczkowanie
 
Avatar TeraKotka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Aaneczkaa86 Pokaż wiadomość
Czy to mają być leki na receptę czy ziołowe z apteki ?
Istotne przy ziołowych to zwróć uwagę czy zawierają dziurawiec. Dziurawiec wpływa na antykoncepcję.
Jak będziesz mieć przepisane leki to sprawdź ich interakcję ze swoimi tabletkami na stronie
https://ktomalek.pl/l/interakcje/pom...Z2xlLmNvbS8%3D
Wtedy będziesz mieć pewność

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------




Literatura podaje, że takie zioła wpływają na antykoncepcję Zioła (m.in. dziurawiec, pluskwica groniasta, dzięgiel chiński, senes, kruszyna, babka płesznik) w herbatach zwróć też uwagę na lukrecję.

Ale tak jak piszesz zioła babka, kruszyna wpływają na perystaltykę jelit a co za tym idzie wchłanianie substancji czynnej. To tak jak pisze w ulotce jeśli dostaniesz biegunki do 3-4h substancja czynna może się nie wchłonąć.
Bez recepty. O dziurawcu pamiętam.

Czyli - wszystkie, które w składzie go nie mają - można brać?

Pytam bo może macie jakieś konkretne sprawdzone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TeraKotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 14:13   #273
honeym00n
Przyczajenie
 
Avatar honeym00n
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 16
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czyli w sumie dopóki nie będzie biegunki po tych ziołach, to tabletki działają? Czy lepiej się dodatkowo zabezpieczać przez kilka dni?

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Teraz doczytałam, ze w tej herbatce jest właśnie lukrecja, to chyba już sama sobie odpowiedziałam z dodatkowym zabezpieczeniem 😅
honeym00n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 18:15   #274
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez honeym00n Pokaż wiadomość
Czyli w sumie dopóki nie będzie biegunki po tych ziołach, to tabletki działają? Czy lepiej się dodatkowo zabezpieczać przez kilka dni?

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Teraz doczytałam, ze w tej herbatce jest właśnie lukrecja, to chyba już sama sobie odpowiedziałam z dodatkowym zabezpieczeniem
Haha... ale zafundowałaś sobie bombę ziołowa . Lukrecja jak jest w większych ilościach będzie wpływać na działania niepożądane tabletek. Ale to pewnie kilka herbat dziennie przez długi czas.
Jak ma Ci to poprawić komfort psychiczny to jasne można się dodatkowo zabezpieczać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 19:47   #275
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-04, 05:54   #276
TeraKotka
Raczkowanie
 
Avatar TeraKotka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Melisa na mnie nie działa. Spróbuje waleriany.

Dziękuję za odpowiedzi! 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
TeraKotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-07, 10:27   #277
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, tabletkę wzięłam chwilę po godzinie 17.00, jednorazowe wymioty wystąpiły pp 19.30, dodatkowej tabletki nie wzięłam, na drugi dzień tabletkę wzięłam normalnie, wymiotów juz nie było, wystąpił stosunek bez końca do środka. Istnieje ryzyko ciąży? Pomóżcie proszę...
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-07, 16:06   #278
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kokaaina Pokaż wiadomość
Hej, tabletkę wzięłam chwilę po godzinie 17.00, jednorazowe wymioty wystąpiły pp 19.30, dodatkowej tabletki nie wzięłam, na drugi dzień tabletkę wzięłam normalnie, wymiotów juz nie było, wystąpił stosunek bez końca do środka. Istnieje ryzyko ciąży? Pomóżcie proszę...
Sprawdź co pisze w ulotce twoich tabletek. Ogólnie jest podane, że jeśli wymioty wystąpiły w okresie 3-4 godz od przyjęcia tabletki jest ryzyko, że tabletka mogą się w całości nie wchłonąć. Jak reagować w takiej sytuacji zależy od tego która tabletka w jakim tygodniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-07, 17:23   #279
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Teraz to już za późno na tabletkę. Sytuacja z wymiotami miała miejsce w sobotę. Wczoraj tabletka wzięta prawidłowo i po niej wieczorem stosunek przerywany . Tabletka która brałam w sobotę była szósta z blistra. Dodam, że tabletki biorę ponad 8 lat . Boje się...
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-07, 18:57   #280
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kokaaina Pokaż wiadomość
Teraz to już za późno na tabletkę. Sytuacja z wymiotami miała miejsce w sobotę. Wczoraj tabletka wzięta prawidłowo i po niej wieczorem stosunek przerywany . Tabletka która brałam w sobotę była szósta z blistra. Dodam, że tabletki biorę ponad 8 lat . Boje się...
Stosunek był przerywany. Brak wytrysku. Sytuacja była jednorazowa. Sprawdź czy w ulotce nie masz informacji ze powinnaś się teraz przez tydzień zabezpieczać jak to było w 1 tygodniu. Spokojnie czekaj do krwawienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-11, 11:04   #281
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej, czy tabletki neo angin na gardło wpływają na tabletki antykoncepcyjne?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-11, 12:26   #282
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez honeym00n Pokaż wiadomość
Czyli w sumie dopóki nie będzie biegunki po tych ziołach, to tabletki działają? Czy lepiej się dodatkowo zabezpieczać przez kilka dni?

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Teraz doczytałam, ze w tej herbatce jest właśnie lukrecja, to chyba już sama sobie odpowiedziałam z dodatkowym zabezpieczeniem 😅

ja jak brałam tabletki i miałam tzw. srakę, to nie przejmowałam się tym za bardzo xd
gorzej jak wymiotowałam.
To wtedy się dodatkowo zabezpieczaliśmy
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-11, 12:49   #283
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xzagubionax Pokaż wiadomość
Hej, czy tabletki neo angin na gardło wpływają na tabletki antykoncepcyjne?

Nie
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-11, 19:26   #284
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny pisałam posta wyżej odnośnie wymiotów, powiedzcie mi czy szansa na zapłodnienie istnieje...
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-15, 14:26   #285
maxim7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 221
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny sprzedam dwa krążki nuvaring, które już mi się nie przydadzą. W dobrej cenie. Kupione w grudniu, przechowywane w lodówce. Proszę o kontakt przez wiadomość na wizaz. Polecam!
maxim7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-19, 11:28   #286
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć!

Mam dość nietypowy problem. Biorę tabletki antykoncepcyjne od kilku lat, nigdy żadnej nie zapomniałam, krwawienie z odstawienia zawsze było. Ostatnio również się pojawiło, było takie samo jak zwykle...jednakże jak już kończyło się plamieniem to zaczęłam odczuwać jakieś drżenie w okolicy pochwy. Wiem, dziwnie to brzmi, ale tak jest. Nie odczuwam żadnego bólu tylko jakby takie drżenie... Krwawienie wystąpiło, więc zakładam, że w ciąży nie jestem. Zaczęłam brać magnez, bo wyczytałam, że moze być to niedobór. Czy któraś z Was miała taką samą sytuację?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-26, 13:00   #287
ewelina71373
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 71
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Mam problem nigdy tak nie miałam a trrsz po orgazmie łehtaczkowym dostaje krwawienia które krwa chwilę. Co jest? Tabletki jakie mam to kontracept. W tamtym miesiącu zamiast krwawienia miałam brązowe plamienie i to jeszcze tydzień przed czasem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ewelina71373 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-27, 17:16   #288
beautybrunette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 17
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cześć, bardzo proszę o uspokojenie. Od 10 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, od kilku konkretnie Novynette. Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja - od wtorku poprzedniego tygodnia biorę Klacid. Dziś rano współżyłam… nie wiem co robić teoretycznie wszędzie piszą ze klarytromycyna nie ma wpływu ale stres mam. Czy ogarnąć jutro tabletkę po? Normalnie biorę tabletki o godz 21 i przerwa 2-3 godz między antybiotykiem a Novynette. Dziś z tego stresu zamiast wziąć wieczorem wzięłam o 13 myśląc ze tak Brdzie bezpieczniej. Błagam o poradę

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Dodam, ze jestem na 10 tabletce z 21.
beautybrunette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-27, 18:02   #289
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez beautybrunette Pokaż wiadomość
Cześć, bardzo proszę o uspokojenie. Od 10 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, od kilku konkretnie Novynette. Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja - od wtorku poprzedniego tygodnia biorę Klacid. Dziś rano współżyłam… nie wiem co robić teoretycznie wszędzie piszą ze klarytromycyna nie ma wpływu ale stres mam. Czy ogarnąć jutro tabletkę po? Normalnie biorę tabletki o godz 21 i przerwa 2-3 godz między antybiotykiem a Novynette. Dziś z tego stresu zamiast wziąć wieczorem wzięłam o 13 myśląc ze tak Brdzie bezpieczniej. Błagam o poradę

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Dodam, ze jestem na 10 tabletce z 21.
A gdzie konkretnie sprawdzałas ze ten antybiotyk nie ma wpływu na antykoncepcje ??
Antybiotyk zmienia florę bakteryjną dlatego może być zmniejszone wchłanianie tabletki.
Powinno się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni po zakończeniu kuracji antybiotykiem.
Nie mówiłaś lekarzowi ze jesteś na tabletkach?
Antykoncepcja awaryjna tez Ci osłabi działanie tabletek. Po zazyciu np. ellaone trzeba się zabezpieczać do końca cyklu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-27, 18:16   #290
beautybrunette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 17
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Wyczytałam w ulotce innego preparatu, który jest ta sama substancja czynna. Czy bralybyscie w tej sytuacji antykoncepcję awaryjna? Z tego wszystkiego w dniu dzisiejszym odpuściłam już kontynuacje antybiotyku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg BC32B316-223B-4F0F-A3A1-39418308A9A2.jpeg (155,5 KB, 12 załadowań)
beautybrunette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-27, 18:30   #291
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez beautybrunette Pokaż wiadomość
Wyczytałam w ulotce innego preparatu, który jest ta sama substancja czynna. Czy bralybyscie w tej sytuacji antykoncepcję awaryjna? Z tego wszystkiego w dniu dzisiejszym odpuściłam już kontynuacje antybiotyku.
A masz ulotkę od tego leku ci bierzesz? Sprawdź w jego ulotce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-27, 18:31   #292
beautybrunette
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 17
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

W moim leku Klacid nie ma żadnej informacji na temat mniejszej skuteczności antykoncepcji. Wyczytałam to w internecie ze nie wpływa a cześć stron mówi ze wpływa…
beautybrunette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-27, 18:43   #293
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez beautybrunette Pokaż wiadomość
W moim leku Klacid nie ma żadnej informacji na temat mniejszej skuteczności antykoncepcji. Wyczytałam to w internecie ze nie wpływa a cześć stron mówi ze wpływaâ�Ś
Skoro w ulotce leku nic o tym nie ma to bym to znaczy, że nie wpływa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-27, 20:31   #294
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Wystarczy sprawdzić interakcje lekow
Każdy farmaceuta Ci powie ze ten lek wpltwa na skuteczność antykoncepcji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-28, 12:57   #295
KimSoHee
Raczkowanie
 
Avatar KimSoHee
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 121
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

W czasie brania leków automatycznie wlatuje dodatkowa antykoncepcja. Lepiej nie cudować bo można się przejechać mocno na tym, że się oleje sprawę.
KimSoHee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 15:52   #296
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Witam
Przyjmuję tabletki w systemie 24+4. Ostatnio omyłkowo przyjęłam 2 tabletki na raz. Teraz brakuje mi jednej tabletki. Czy mogę rozpocząć przerwę dzień wcześniej tj. po przyjęciu 23 tabletek zrobić 4 dniową przerwę i tym samym zacząć dzień szybciej stosować kolejny blister?
Czy będę w pełni zabezpieczona? Można tak postąpić?
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 16:44   #297
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Możesz tak zrobić
Tylko pamiętaj ze jak dziś wypada termin przyjęcia 24 tabletki aktywnej to przyjmij dziś 1 tabletkę placebo.
Przesunie Ci się dzień przyjęcia 1 tabletki aktywnej z nowego opakowania.
Jak wcześniejsze 7 tabletek brałas normalnie to będziesz w pełni zabezpieczona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 18:58   #298
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Sytuacja ta miała miejsce w 1 tygodniu brania tabletek, aktualnie kończę 2 tydzień, a wszystkie tabletki sumiennie biorę. Czyli spokojnie mogę wziąć 23 tabletki i też będzie wszystko dobrze. I do końca blistra, jak i w przerwie 4dniowej, która wystąpi dzień szybciej jestem zabezpieczona i nie potrzebuję dodatkowego zabezpieczenia? Oczywiście pamiętajac, żeby tabletkę z nowego blistra również przyjąć o 1 dzień wcześniej.
Dziękuję bardzo.
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 20:01   #299
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tak możesz spokojnie wziąć 23 tabletki i będziesz zabezpieczona tez w trakcie przerwy i od nowego opakowania. Tylko pamiętaj żeby ten 24 dzień potraktować jako tabletkę placebo.
Jeśli się martwisz ze możesz nie być zabezpieczona masz jeszcze opcje nie robic przerwy tylko od razu zacząć nowe opakowanie. Skutkiem może być plamienie. Ale z tego co piszesz spokojnie możesz zrobić przerwę a antykoncepcja nie będzie przerwana. Nie ma potrzeby stosować tez dodatkowego zabezpieczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-19, 20:18   #300
xzagubionax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 147
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Super, dziękuję.
Właśnie nie chciałabym łączyć tabletek, bo takie coś mi nie służy. Także, wolałabym normalnie zrobić przerwę.
Jeszcze raz dziękuję
xzagubionax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-15 19:54:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.