Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-04, 08:21   #271
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez ninal Pokaż wiadomość
soczewki noszę już wiele lat
pamiętam pierwsze soczewki, przemywane NaCl, gotowanie pojemniczka na soczewki, to były czasy...
niestety wieloletnie noszenie soczewek, spanie w nich i nie zawsze przestrzeganie zasad użycia doprowadziło do wrastania naczyń krwionośnych w rogówkę

teraz chodzę tylko w soczewkach jednodniowych, co jest cholernie drogie ponad 200 za miesiąc, chyba bardziej opłaciłoby mi sie zrobić laserową korekcję wady wzroku
a to mnie przestraszyłaś!!!!
CZym ta chorob była dokładnie spowodowana skoro możesz nosić soczewki? Tylko nieodpowiednim "obchodzeniem" się z soczewkami? Ich gorszą jakością kiedyś? PO ilu latach to się stało?
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-04, 19:56   #272
ninal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 200
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

nie ma obaw, dłuuuugo na to pracowałam
dziesiejsze soczewki sa bez porównania lepszej jakości
moje oczy co jakiś czas badam pod kątem czy coś się dzieje
na szczęście zatrzymało sie

napewno nalezy dbać by oczy były dobrze nawilżone
by nie dochodziło do wysychania soczewek na oku

pomimo, że noszę 1 dniówki moje oczy pod koniec dnia błagaja o uwolnienie, czasem nawet trudno jest odkleić soczewkę od oka!
ninal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 15:41   #273
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Witam serdecznie.
Przeczytałam cały wątek o soczewkach i sporo rzeczy się tutaj dowiedziałam.
Od 7 lat noszę okulary i niestety już mam sporą wadę -4,00 i -4,25. Ponieważ już znudziły mnie okulary poszłam do okulistki w celu dobrania soczewek.
Mam soczewki miesięczne Bausch & Lomb Softlens 66 -3,75 i -4,00, czyli słabsze niż okulary. Okulistka miała jakąś tabelę na której było przeliczenie mocy okularów do soczewek. Mówiła że różne firmy różnie przeliczają.
Wrażenia po 3 dniach są następujące: REWELACJA. Moje oczy bardzo szybko przywykły do tych soczewek, właściwie w ciągu 10 minut już ich nie czułam na oczach. O dziwo sama poradziłam sobie lepiej z ich założeniem niż z pomocą okulistki.
Czasami tylko oczy zachodza jakby mgiełką i nie wiem czym to może być spowodowane. Ale za 2 tygodnie idę na kontrolną wizytę bo tak kazała okulistka i z nią przedyskutuję tą kwestię.
Jest jedna rzecz która mnie bardzo zastanawia, a mianowicie na oko prawe mam krzywiznę S/M a na oko lewe F/M i właśnie ta lewa soczewka jakby troszkę mnie na początku uwiera. Czy może to być właśnie kwestia źle dobranej krzywizny? Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego na jedno oko dostałam inną niż na drugie. Chyba w magazynie pani doktor akurat takie miała :-P
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 15:53   #274
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

krzywizna musi być dopasowana do oka, a nie na 'odwal się' albo 'innej nie miałam'. ja mam akurat tę samą krzywiznę... nie znam się na tyle, zeby Ci pomóc
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 19:50   #275
Gosiaczek1973
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Nosze soczewki juz od 14 lat i poki co nie mam z nimi zadnych problemow. Nosze soczewki roczne, przecietnie na tyle mi wystarczaja, a zalezy to w duzej mierze od higieny i o tego jak sie o nie dba.Nie spie w swoich soczewkach, moge je nosic okolo 12h dziennie, jesli jest potrzeba to nawet i dluzej, ale do spania zawsze musze je sciagac Czasem uzywam tzw.sztucznych lez zeby zwilzyc oko.
Gosiaczek1973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 15:19   #276
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez atabe_s Pokaż wiadomość
Witam serdecznie.
Przeczytałam cały wątek o soczewkach i sporo rzeczy się tutaj dowiedziałam.
Od 7 lat noszę okulary i niestety już mam sporą wadę -4,00 i -4,25. Ponieważ już znudziły mnie okulary poszłam do okulistki w celu dobrania soczewek.
Mam soczewki miesięczne Bausch & Lomb Softlens 66 -3,75 i -4,00, czyli słabsze niż okulary. Okulistka miała jakąś tabelę na której było przeliczenie mocy okularów do soczewek. Mówiła że różne firmy różnie przeliczają.
Wrażenia po 3 dniach są następujące: REWELACJA. Moje oczy bardzo szybko przywykły do tych soczewek, właściwie w ciągu 10 minut już ich nie czułam na oczach. O dziwo sama poradziłam sobie lepiej z ich założeniem niż z pomocą okulistki.
Czasami tylko oczy zachodza jakby mgiełką i nie wiem czym to może być spowodowane. Ale za 2 tygodnie idę na kontrolną wizytę bo tak kazała okulistka i z nią przedyskutuję tą kwestię.
Jest jedna rzecz która mnie bardzo zastanawia, a mianowicie na oko prawe mam krzywiznę S/M a na oko lewe F/M i właśnie ta lewa soczewka jakby troszkę mnie na początku uwiera. Czy może to być właśnie kwestia źle dobranej krzywizny? Swoją drogą zastanawia mnie dlaczego na jedno oko dostałam inną niż na drugie. Chyba w magazynie pani doktor akurat takie miała :-P
Myślę że tę kwestię również należy przedyskutować z okulistką za 2 tygodnie
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 13:01   #277
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Hmmm ach ci lekarze. Poczytałam na forach, że okuliści bardzo czesto nie podają pacjentom danych jakie soczewki pasują, to znaczy o krzywiźnie, średnicy, sferyczności, tylko po prostu sprzedają i już a ty się człowieku dowiaduj później sam albo przyjdź na jeszcze jedną wizytę i płać. Na pewno zapytam moją panią doktor jaka to ma być w końcu ta krzywizna dla mnie. Tym razem będę dociekliwa
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-19, 14:15   #278
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Mnie na szczęście lekarka zawsze podaje dokładne parametry, informuje mnie czy coś się zmienia, jakie zachodzą zmiany itd.
Jeśli tego lekarz nie robi, dopytujcie się same!
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 17:35   #279
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez atabe_s Pokaż wiadomość
Hmmm ach ci lekarze. Poczytałam na forach, że okuliści bardzo czesto nie podają pacjentom danych jakie soczewki pasują, to znaczy o krzywiźnie, średnicy, sferyczności, tylko po prostu sprzedają i już a ty się człowieku dowiaduj później sam albo przyjdź na jeszcze jedną wizytę i płać. Na pewno zapytam moją panią doktor jaka to ma być w końcu ta krzywizna dla mnie. Tym razem będę dociekliwa

Mnie pierwszą parę soczewek dał okulista - tak, tak, dał razem z płynem, pudełeczkiem, broszurą i płytą instruktażową, a na kartce wszystkie parametry miałam.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 13:29   #280
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

ja zapłaciłam za wizytę 38 zł i 110 zł za soczewki na 3 m-ce a na karteczce mam tylko napisane OP -4,00 OL -3,75 i nic więcej :-(
do soczewek dostałam płyn Renu i pudełko na soczewki oraz informację o użytkowaniu soczewek
faktem jest że miałam badane oczy przed założeniem soczewek i po ich założeniu na specjalnym aparacie, ale wyniki są "ściśle tajne" ;-)
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 14:53   #281
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez atabe_s Pokaż wiadomość
ja zapłaciłam za wizytę 38 zł i 110 zł za soczewki na 3 m-ce a na karteczce mam tylko napisane OP -4,00 OL -3,75 i nic więcej :-(
do soczewek dostałam płyn Renu i pudełko na soczewki oraz informację o użytkowaniu soczewek
faktem jest że miałam badane oczy przed założeniem soczewek i po ich założeniu na specjalnym aparacie, ale wyniki są "ściśle tajne" ;-)
Dlaczego nie zapytałaś o to lekarza?
Idź tam i dopytaj o to, to są informacje dla Ciebbie i lekarz musi Ci ich udzielić.
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-20, 16:49   #282
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Vibeska Pokaż wiadomość
Dlaczego nie zapytałaś o to lekarza?
Idź tam i dopytaj o to, to są informacje dla Ciebbie i lekarz musi Ci ich udzielić.
A o co miała niby zapytać?? Przecież jak ktoś idzie pierwszy raz po soczewki to nie ma pojęcia że liczy się jakiś promień krzywizny czy średnica i nie ma pojęcia że są rózne! Ja jak szłam 1 raz to wiedziałam tylko że musi mi dobrać moce bo wiadomo że soczewki bliżej oka więc będzie to trochę inaczej niż w okularach, a poza tym nic. Sądzę że 99% osób idących pierwszy raz na wizytę nic o tym nie wie. Ba, nawet ludzie noszący latami soczewki często dopiero po latach dowiaduje się że coś takiego w ogóle jest!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-20, 19:26   #283
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A o co miała niby zapytać?? Przecież jak ktoś idzie pierwszy raz po soczewki to nie ma pojęcia że liczy się jakiś promień krzywizny czy średnica i nie ma pojęcia że są rózne! Ja jak szłam 1 raz to wiedziałam tylko że musi mi dobrać moce bo wiadomo że soczewki bliżej oka więc będzie to trochę inaczej niż w okularach, a poza tym nic. Sądzę że 99% osób idących pierwszy raz na wizytę nic o tym nie wie. Ba, nawet ludzie noszący latami soczewki często dopiero po latach dowiaduje się że coś takiego w ogóle jest!
Wiesz, to zależy z jakiego punktu widzenia się patrzy.
Ja wiedziałam, że muszę mieć dobrane odpowiednie cylindty, krzywizny, zanim poszłam po soczewki sporo przeczytałam na ten temat więc .... nie poszłam taka zupełnie głupiutka.
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-21, 11:38   #284
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Vibeska Pokaż wiadomość
Wiesz, to zależy z jakiego punktu widzenia się patrzy.
Ja wiedziałam, że muszę mieć dobrane odpowiednie cylindty, krzywizny, zanim poszłam po soczewki sporo przeczytałam na ten temat więc .... nie poszłam taka zupełnie głupiutka.
A ja i tak twierdzę że większość ludzi zgłaszających się do lekarza po soczewki kieruje się przede wszystkim chęcią wygody bądź polepszenia sobie wyglądu i naprawdę o szczegółach nie ma pojęcia, dlatego lekarz ma OBOWIĄZEK o takich rzeczach mówić!
Ja np mam sporo znajomych których gdy pytałam jaki mają promień krzywizny soczewki otwierali na mnie oczy ze zdumieniem, a wielu z nich nosi soczewki koło 10 lat. Po prostu wchodzą do optyka i mówią: "proszę parę soczewek miesięcznych moce ... i ..."
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-21, 14:26   #285
Vibeska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 984
GG do Vibeska
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A ja i tak twierdzę że większość ludzi zgłaszających się do lekarza po soczewki kieruje się przede wszystkim chęcią wygody bądź polepszenia sobie wyglądu i naprawdę o szczegółach nie ma pojęcia, dlatego lekarz ma OBOWIĄZEK o takich rzeczach mówić!
Ja np mam sporo znajomych których gdy pytałam jaki mają promień krzywizny soczewki otwierali na mnie oczy ze zdumieniem, a wielu z nich nosi soczewki koło 10 lat. Po prostu wchodzą do optyka i mówią: "proszę parę soczewek miesięcznych moce ... i ..."
Zgadzam się, lekarz musi nam takie rzeczy mówić, to jego obowiązek, ale pacjent powinien się upominac jeśli on tego nie robi.Wkońcu lekarz powinien nas kompetentnie informować o naszej wadzie wzroku, powinien zwracać uwage na to co istotne.Ja pierwszy raz byłam i chodze nadal do tak krytykowanego tutaj Vision Express, a to właśnie tam otrzymałam rzeczowe informacje, protokół z badań, zostałam przeszkolona jak zakładać, zdejmować soczewki, jak pięlęgnować, jak dbać o oczy i wzrok.
__________________
I'm woman in love !!!!
Vibeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 09:34   #286
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

DZIEWCZYNY! PILNIE PROSZĘ O POMOC!
Skończyło mi się opakowanie płynu do soczewek i musiałam użyć innego. Wpakowałam do niego soczewki i moczyły się przez noc. Wcześniej gruntownie wyczyściłam w tym płynie pojemniczek do soczewek i same soczewki, bo słyszałam że nie wolno zmieniać płynu w czasie używania soczewek, tzn 1płyn= 1 soczewki, a zmienić płyn ew możemy dopiero wraz ze zmianą soczewek. I teraz moje pytanie. Czy faktycznie w związku z tym powinnam zmienić soczewki, a tych już nie zakładać? Używałam Opti Free, a teraz wsadziłam je do Solo Care Aqua bo kumpela mi dała pół butelki, a w szafce mam zapas pokaźny B&L bo już jakiś czas temu się w nie zaopatrzyłam u zaznajomionego optyka, bo ma b.tanio
Odpowiedzcie proszę jak najszybciej bo nie chce żeby mi się podrażniły oczy na święta, jeśli tak nie wolno to odpakuję nową parę..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-24, 20:59   #287
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Lalaith -niestety nie wiem na 100 %,,,ale chyba płyn odkazajacy nie powinien zaszkodzic chociaz jest innej firmy,,,
lepiej zapytac się jednak specjalisty ,,,a w swieta trudno ,,,,przykro mi,że nie umiem pomóc.
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 17:56   #288
sliwka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

mam pytanie odnosnie vision express , czy ktoras z Was korzystała z badania przed soczewkami? ile to kosztuje jesli nie chce kupowac soczewek w tej firmie tylko chce miec wykonanie badania... dodzwonic sie do nich nie mozna;/ no i co wchodzi w zakres takiego badania?
sliwka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-27, 20:30   #289
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez sliwka_ Pokaż wiadomość
mam pytanie odnosnie vision express , czy ktoras z Was korzystała z badania przed soczewkami? ile to kosztuje jesli nie chce kupowac soczewek w tej firmie tylko chce miec wykonanie badania... dodzwonic sie do nich nie mozna;/ no i co wchodzi w zakres takiego badania?
To kosztuje 51zł o ile się nie mylę z 1 para 2tygodniowych J&J do spróbowania, a 120zł z całym opakowaniem (6szt) miesiecznych ich soczewek IWear, ale beznadzieja największa na świecie więc nie polecam - grube, niewygodne i bolą od nich oczy.
Nie wiem czy oni robią takie samodzielne badanie żeby nie było w tym jakiś soczewek "gratis", tzn wliczonych w koszt. Ale myślę że 50zł za badanie+soczewki to standard czyli tak jak wszędzie. W to badanie wlicza się:
- pomiar krzywizny i średnicy oka
- badanie podstawowe oka (czyli bez dna oka)
- sprawdzanie wady wzroku najpierw na refraktometrze a potem na tablicy
- pomiar ciśnienia
- dobór soczewek + nauka posługiwania się nimi
- ewentualne pytania
I to chyba tyle, przynajmniej tak to, w dużym uproszczeniu, powinno wyglądać
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-27, 20:37   #290
sliwka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

no to super dziękuje za informacje
sliwka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 20:29   #291
lalala00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Mam pytanie do użytkowniczek soczewek.
Noszę je od niedawna i kiedy wyjmuję je z oczu i zakładam okulary odczuwam, że delikatnie kręci mi się w głowie. Po chwili to mija. Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami? Spodziewam się, że może to być naturalna reakcja oczu, ale wolę się upewnić.
Z góry dzięki za pomoc.
lalala00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 12:51   #292
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalala00 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do użytkowniczek soczewek.
Noszę je od niedawna i kiedy wyjmuję je z oczu i zakładam okulary odczuwam, że delikatnie kręci mi się w głowie. Po chwili to mija. Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami? Spodziewam się, że może to być naturalna reakcja oczu, ale wolę się upewnić.
Z góry dzięki za pomoc.
Myślę że to dlatego że nosisz soczewki od niedawna. Ja pamiętam że jak zaczynałam nosić soczewki to przez pierwszy miesiąc widziałam idealnie wszystko z daleka a z bliska wszystko mi się rozmazywało, tak że nie byłam w stanie iść do supermarketu na zakupy bo wszystko mi się rozmazywało na pułkach Potem to minęło i wszystko jest dobrze Oczy muszą się przyzwyczaić!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 16:02   #293
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalala00 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do użytkowniczek soczewek.
Noszę je od niedawna i kiedy wyjmuję je z oczu i zakładam okulary odczuwam, że delikatnie kręci mi się w głowie. Po chwili to mija. Czy ktoś spotkał się z podobnymi objawami? Spodziewam się, że może to być naturalna reakcja oczu, ale wolę się upewnić.
Z góry dzięki za pomoc.


Ja noszę soczewki od 2 tygodni i wczoraj też coś takiego miałam, czyli lekkie zawirowania po zmianie soczewek na okulary.
Bardziej mi doskwiera suchość w oku podczas noszenia soczewek. Wprawdzie nie sprawia mi to bólu ale zakupiłam sobie krople nawilżające GenTeal. Zakropiłam dzisiaj oczy i po zakropieniu faktycznie fajnie bo oczy są nawilżone ale nie trwa to uczucie za długo :-( no i te kropelki można uzywać tylko przez 1 m-c od otwarcia.
Ale jak na razie z soczewek jestem ogólnie bardzo zadowolona, odmieniły mnie bo w końcu widać moje oczy bez pomniejszenia i nie paruje mi nic jak wchodzę do sklepu. Nawet bardzo szybko nauczyłam się soczewki zakładać a ze zdejmowaniem to wogóle nie miałam problemu.
Zastanawiam się tylko czy w takich soczewkach to można pójść do pubu, dyskoteki? W takich miejscach jest zawsze bardzo "nakopcone" fuuuuj, nie cierpię tego. Czy moje oczy dadzą radę w takich warunkach z soczewkami? Wyczytałam gdzieś, że przy miękkich soczewkach należy unikać miejsc zadymionych. Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 12:06   #294
Handi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 30
Smile Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Od 12 lat noszę soczewki. Pozwalają one na normalne funkcjonowanie, spokojnie możesz chodzić do pubow i dyskotek. Mnie po całonocnej imprezie trochę bardziej oczy piekły ale po dobrym śnie uczucie zmęczenia mijało. Okulista w vision expres powiedział że soczewki 3 miesięczne BL to tragedia w porownaniu do JJ acuvue i miał rację. Wyrzekłam się 3 miesięcznych na rzecz wspaniałych 2 tygodniowych JJ, ktore są doskonałe do pracy przy komputerze to tak jakbym z malucha przesiadła się do mercedesa.
Handi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 13:04   #295
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Handi Pokaż wiadomość
Od 12 lat noszę soczewki. Pozwalają one na normalne funkcjonowanie, spokojnie możesz chodzić do pubow i dyskotek. Mnie po całonocnej imprezie trochę bardziej oczy piekły ale po dobrym śnie uczucie zmęczenia mijało. Okulista w vision expres powiedział że soczewki 3 miesięczne BL to tragedia w porownaniu do JJ acuvue i miał rację. Wyrzekłam się 3 miesięcznych na rzecz wspaniałych 2 tygodniowych JJ, ktore są doskonałe do pracy przy komputerze to tak jakbym z malucha przesiadła się do mercedesa.

No to w takim razie spróbuję, chociaż nie wiem czy dam radę bo w okularach w oparach tego dymu moje oczy ledwo wytrzymują a co dopiero z soczewkami na oczach.
Ja mam soczewki B&L Soflenss 66 miesięczne i jest ok, ale w sumie nie mam porównania z inymi soczewkami.
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 16:33   #296
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez atabe_s Pokaż wiadomość
Ja noszę soczewki od 2 tygodni i wczoraj też coś takiego miałam, czyli lekkie zawirowania po zmianie soczewek na okulary.
Bardziej mi doskwiera suchość w oku podczas noszenia soczewek. Wprawdzie nie sprawia mi to bólu ale zakupiłam sobie krople nawilżające GenTeal. Zakropiłam dzisiaj oczy i po zakropieniu faktycznie fajnie bo oczy są nawilżone ale nie trwa to uczucie za długo :-( no i te kropelki można uzywać tylko przez 1 m-c od otwarcia.
Ale jak na razie z soczewek jestem ogólnie bardzo zadowolona, odmieniły mnie bo w końcu widać moje oczy bez pomniejszenia i nie paruje mi nic jak wchodzę do sklepu. Nawet bardzo szybko nauczyłam się soczewki zakładać a ze zdejmowaniem to wogóle nie miałam problemu.
Zastanawiam się tylko czy w takich soczewkach to można pójść do pubu, dyskoteki? W takich miejscach jest zawsze bardzo "nakopcone" fuuuuj, nie cierpię tego. Czy moje oczy dadzą radę w takich warunkach z soczewkami? Wyczytałam gdzieś, że przy miękkich soczewkach należy unikać miejsc zadymionych. Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?
Polecam Ci krople Hylocomod. Przetestowałm wiele i te są wg mnie najlepsze. Nawilżają oczy na ok 8 godzin, mają termin przydatności 3m-ce od otwarcia. Tylko zwróć uwagę na cenę, bo ja je kupuję w aptece na osiedlu za 24zł a u mojego chłopaka kosztują 36 więc jest duuuża róznica.

Cytat:
Napisane przez Handi Pokaż wiadomość
Od 12 lat noszę soczewki. Pozwalają one na normalne funkcjonowanie, spokojnie możesz chodzić do pubow i dyskotek. Mnie po całonocnej imprezie trochę bardziej oczy piekły ale po dobrym śnie uczucie zmęczenia mijało. Okulista w vision expres powiedział że soczewki 3 miesięczne BL to tragedia w porownaniu do JJ acuvue i miał rację. Wyrzekłam się 3 miesięcznych na rzecz wspaniałych 2 tygodniowych JJ, ktore są doskonałe do pracy przy komputerze to tak jakbym z malucha przesiadła się do mercedesa.
Widzisz Handi to nie do końca tak jest. Otóż w moim przypadku 3m-czne B&L są bardzo komfortowymi i wygodnymi soczewkami, a 2 tygodniowych JJ w ogóle nie mogę nosić bo tak potwornie bolą mnie w nich oczy że nie jestem w stanie. Ot, sprawa indywidualna.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 18:29   #297
atabe_s
Raczkowanie
 
Avatar atabe_s
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 135
GG do atabe_s
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Polecam Ci krople Hylocomod. Przetestowałm wiele i te są wg mnie najlepsze. Nawilżają oczy na ok 8 godzin, mają termin przydatności 3m-ce od otwarcia. Tylko zwróć uwagę na cenę, bo ja je kupuję w aptece na osiedlu za 24zł a u mojego chłopaka kosztują 36 więc jest duuuża różnica.

Dziękuję za informacje, na pewno je wypróbuję ale najpierw muszę zużyć te co mam, chociaż ja bardzo nie lubię zakrapiać oczu muszę przywyknąć
atabe_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 18:53   #298
Toogra
Zadomowienie
 
Avatar Toogra
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 197
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Czy któras z Was jest alegriczką i jakich płynów do soczewek uzywacie związku z tym?Uzywalam płynu B&L starejw wersji i dostałam paskudnego zapalenia spojowek walczyłam z nim z przerwami pół rokuTeraz mam jescze zapas kontakow,,,ale boję się ,że znowu płyn mi zaszk0dzi.
Wszystkiego dobrego na NOwy ROKu )
Toogra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 20:26   #299
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

Cytat:
Napisane przez Toogra Pokaż wiadomość
Czy któras z Was jest alegriczką i jakich płynów do soczewek uzywacie związku z tym?Uzywalam płynu B&L starejw wersji i dostałam paskudnego zapalenia spojowek walczyłam z nim z przerwami pół rokuTeraz mam jescze zapas kontakow,,,ale boję się ,że znowu płyn mi zaszk0dzi.
Opti Free jest ponoć dobry dla alergików. Ale nie wiem z autopsji bo sama nie jestem
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 16:26   #300
sliwka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 11
Dot.: Soczewki kontaktowe???jakie doświadczenia

ja za duzsego doswiadxczneie nie mam bo dopiero od ok 2 godzin mam na oczkach soczewki, ale czuje sie jak narazie super i w ogole mi w niczym nie przeszkadzaja;p a mam pytanie odnosnie tego czym sie roznia soczewki j&j acuvue 2 i acuvue advance?????? bo nan acuvue 2, ale na allegro w moim mniemaniu lepiej wypadajac te advance. jest jakas duza roznica miedzy nimi w noszeniu ?
sliwka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-01 10:37:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.