trądzik różowaty - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-22, 07:12   #271
Agulinda77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 16
Dot.: trądzik różowaty

Ja mam Hylo-Gel 10 ml różnie w aptekach 30-40 zł też nie jest tanio natomiast te w odróżnieniu od innych po otwarciu możesz używać aż pół roku, przy innych 4-12 tyg max i reszta do śmieci idzie. IMG_1492841559.794138.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agulinda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 10:57   #272
cinderella123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez Agulinda77 Pokaż wiadomość
Ja rownież używam Vitella ictamo na noc i rozex , na efekty pewnie trochę poczekam, ale przynajmniej ostry stan zaleczony. Też mam problem z oczami i stosuję krople ale w postaci żelowej- dłużej nawilżają i jest poprawa po kilku dniach. Zna ktoś dobry krem dla cery z trądzikiem różowatym na okolice oczu?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej. ja tez uzywam rozex na dzien juz 2 miesciace. w sumie bylo troszke lepiej ale wczoraj znow zrobilam sie cala czerwona. czy komus jeszcze buzia robila sie czerwona przy stosowaniu rozexu po tak dlugim czasie? moze lek przestal dzialac, nie wiem co o tym myslec. czytalam ze niektorzy stosuja go ponad 3 miesiace. a ty jak dlugo juz stosujesz?

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Cytat:
Napisane przez cinderella123 Pokaż wiadomość
Hej. ja tez uzywam rozex na dzien juz 2 miesciace. w sumie bylo troszke lepiej ale wczoraj znow zrobilam sie cala czerwona. czy komus jeszcze buzia robila sie czerwona przy stosowaniu rozexu po tak dlugim czasie? moze lek przestal dzialac, nie wiem co o tym myslec. czytalam ze niektorzy stosuja go ponad 3 miesiace. a ty jak dlugo juz stosujesz?
mam ten krem vitella ictamo w szufladzie ale jeszcze nie uzywalam. a tobie pomaga? dziekuje za odpowiedz

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

a moze jest jakas osoba ktorej udalo sie wyleczyc to cholerstwo??
cinderella123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 11:10   #273
Agulinda77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 16
Dot.: trądzik różowaty

Ja rozex dopiero tydzień i też tak trudno powiedzieć - jednego dnia lepiej drugiego bardziej czerwona jestem. Na razie daje mu szansę co do kremu Vitella jestem zadowolona - troche capi jak to niektórzy określają "asfaltem" ale zapach się ulatnia szybko. Po Vitelli mam buzie mocno nawilżona chociaż czytałam ze niektórym wysusza buzie- u mnie wręcz przeciwnie. Kolor skory jest zdecydowanie lepszy. Rozex bede na razie stosowała bez względu na efekty , po miesiącu zobaczę co robić dalej. Ehhh masakra z tym trądzikiem...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agulinda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 15:55   #274
cinderella123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: trądzik różowaty

Mi rozex zagoil takie male kropeczki , plamki czerwone ( nie byly to pryszcze) , nie bylo ich co prawda duzo ale akurat na to pomogl. ja tez bede stosowac rozex jeszcze przynajmnej przez miesiac. kupilam sobie skinoren rosacea, ale na razie nie uzywam bo podobno nie mozna go z niczym laczyc. a jak pielegnujesz buzie dodatkowo? ja scieram jeszcze namoczonym platkiem z woda i na to daje olejek z drzewa herbacianego. mi dosc czesto buzie tak jakby pulsuje i boli ( nawet nie wiem jak to opisac). juz mam dosc... a ty juz dlugo sie meczysz z tym tradzikiem
??

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

najgorsze to ze zawsze mialam czysta buzie. a teraz nawet nie chce mi sie w lusterko patrzec
cinderella123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 19:33   #275
Agulinda77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 16
Dot.: trądzik różowaty

Dość długo tyle ze od niedawna wiem ze to trądzik .. bo to mijało , powracało i nie było najgorzej ale tydzień temu dostałam takiego rumienia z krostkami, bólem policzków od opuchlizny że dramat...ja myję physiogelem łagodzi buzię ładnie, przemywam wacikiem nawilżonym physiogelem i nie myje buzi wodą tylko po chwili nakładam rozex, a na noc dokładam vitella icto i jest dużo lepiej. IMG_1492886000.618709.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agulinda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-22, 19:34   #276
Agulinda77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 16
Dot.: trądzik różowaty

Z patrzeniem w lusterko mam to samo


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agulinda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 08:38   #277
cinderella123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: trądzik różowaty

to super ze ci pomaga. u mnie niestety raz jest lepiej raz gorzej. ale na poczatku tez mialam jak ty bol i purpurowe policzki. wiec moge powiedziec ze teraz jest lepiej w porownaniu z tym co mialam. a byla naprawde tragedia. tak bardzo bym chciala zeby to zeszlo. moze kupie sobie ten physiogel skoro jest taki delikatny i ma neutralne ph. dziekuje
cinderella123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-23, 09:10   #278
Agulinda77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 16
Dot.: trądzik różowaty

On niestety sporo kosztuje dlatego poszukaj na ceneo gdzie jest najtaniej, ja postanowiłam zainwestować w niego bo jest dobry, to firma od Oilatum - byc moze znasz te preparaty. Maja w swojej ofercie tez krem (foto), ja natomiast go nie używałam wiec nie wypowiadam sie ale słyszałam ze dobry. IMG_1492934973.835196.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agulinda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 09:26   #279
Agulinda77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 16
Dot.: trądzik różowaty

Ja zakupiłam krem la roche posay rosaliac ar intense. Jak wypróbuje go to dam znać na razie czekam na przesyłkę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Agulinda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 16:52   #280
cinderella123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: trądzik różowaty

czyli z tego oilatum jest dobry zel do mycia buzi, tak? mi pani dermatolog polecala cetaphil, ale jest bardzo drogi. i nie kupilam jeszcze. ten krem z la roche ma bardzo ciekawy opis bo zapobiega zaczerwienieniom, wlasnie sprawdzilam. jak sprobujesz to koniecznie daj znac. a bedziesz go stosowac na rozex tak?
cinderella123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 19:25   #281
Agulinda77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 16
Dot.: trądzik różowaty

Oilatum to produkt tej samej firmy co Physiogel (Stiefel) o cetaphilu też słyszałam ale nie stosowałam , odnośnie kremu la roche posay to zamierzam używać chwile po nałożeniu rozexu. Dam znać jak to sie sprawdza
Agulinda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-23, 19:28   #282
cinderella123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: trądzik różowaty

dziekuje a stosujesz dodatkowo jakies tabletki lub kapsulki typu cynk, wit a i e?

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

bo ja biore ale nawet nie wiem jak dlugo mozna je stosowac. pewnie dlugo zeby cokolwiek daly o ile daja
cinderella123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 19:33   #283
Agulinda77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 16
Dot.: trądzik różowaty

Będę brała biotebal pewnie jakiś czas trzeba bedzie to brać ok 2-3mce
Agulinda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-23, 19:34   #284
Agulinda77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 16
Dot.: trądzik różowaty

IMG_1492972458.234893.jpg
Agulinda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 13:42   #285
jagnaatos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 46
Dot.: trądzik różowaty

Najlepiej peeling enzymatyczny. Jest o wiele abrdziej delikatny od peeligu mechaniczego no i nie drapiesz sobie nim skóry. Lubię dwa. Albo robiony z biochemii urody albo ten kupowany z sylveco. Pasta acnerose tak jak pisałam jest bardziej do nawilżania i regeneracji. Tyle,ze jest gęstsza niż krem ( stosuję zamiennie z kremem z tej samej serii).
jagnaatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 17:49   #286
cinderella123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: trądzik różowaty

o bardzo ciekawemoze kupie , raczej na pewno kupie. dziekuje
cinderella123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 12:57   #287
pajelka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 15
Dot.: trądzik różowaty

I jak pomaga Ci? Gdize kupowałaś?
pajelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 08:11   #288
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: trądzik różowaty

Cytat:
Napisane przez Agulinda77 Pokaż wiadomość
Ja mam Hylo-Gel 10 ml różnie w aptekach 30-40 zł też nie jest tanio natomiast te w odróżnieniu od innych po otwarciu możesz używać aż pół roku, przy innych 4-12 tyg max i reszta do śmieci idzie. Załącznik 7031521


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje, spróbuje. A czy mają konserwanty?Ja polecam peeling enzymatyczny z tiande. Takie biało-niebieski w zelu.Swietny, poleciłam kazdej kolezance. Delikatny, wybielajacy.

Edytowane przez _Supernova_
Czas edycji: 2017-04-27 o 08:14
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-27, 13:48   #289
jagnaatos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 46
Dot.: trądzik różowaty

W internecie. Wpisz w Google Acnarose to Ci wyskoczy. No pomaga. Ogolnie nie wiedziałabym o tym jakby mi moja dermatolog tego nie poleciła. Są to kosmetyki specjalnie dedykowane do trądziku rózowatego. Nie tanie ale skład super. moim zdaniem warto ponieważ wydajność jest bardzo dobra.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez pajelka Pokaż wiadomość
I jak pomaga Ci? Gdize kupowałaś?
W internecie. Wpisz w Google Acnarose to Ci wyskoczy. No pomaga. Ogolnie nie wiedziałabym o tym jakby mi moja dermatolog tego nie poleciła. Są to kosmetyki specjalnie dedykowane do trądziku rózowatego. Nie tanie ale skład super. moim zdaniem warto ponieważ wydajność jest bardzo dobra.

Edytowane przez jagnaatos
Czas edycji: 2017-04-27 o 13:47
jagnaatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-05, 19:27   #290
rozowy_facet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 8
Dot.: trądzik różowaty

Miesiąc temu wybrałem się do dermatolog z moim problemem i usłyszałem diagnozę - trądzik różowaty. W związku z tym, chciałbym się podzielić z Wami swoją historią.

Kilka słów o mnie:
Mam 30 lat i miesiąc temu dowiedziałem się, że mam TR (trądzik różowaty). Ze swoją cerą walczę odkąd pamiętam, zawsze pojawiały mi się pryszcze, stosowałem pełno maści z różnym skutkiem. Parę lat temu zacząłem kurację Izotekiem, którą przerwałem po paru miesiącach (sypiąca się skóra, pękające usta, fatalne samopoczucie, pogarszające się wyniki badań, pusty portfel i brak gwarancji, że kuracja pomoże, zdecydowały, że przerywam kurację). Jak zacząłem wchodzić w dorosłość (27-28lat) i jak pilnowałem diety, dbałem o cerę i nie paliłem, to moja skóra zaczynała wyglądać dość dobrze i problem trądziku znikał. Potem przychodził weekend, a do tego alko, papierosy i nocne fast-foody powodowały ze na początku tygodnia pojawiały mi się pryszcze, ale aż takiej tragedii nie było jak w wieku 20 lat.
Generalnie z taką cerą już mozna było żyć i nawet zdarzały się pytania jak dbam o cerę, że dobrze wygląda (miłe to było i bardzo podnosiło pewność siebie).
Wszystko byłoby ok do zimy tego roku Mróz, brak dobrego filtru na twarz, ciągłe antybiotyki bo angina i grypa szalała, weekendowe imprezy i paczki papierosów w weekendy, sauna i brak kontroli co do diety spowodowały, że moja twarz robiła się czerwona, pojawiały się wypryski, skóra była sucha i się łuszczyła a na oczach czesto miałem zapalenie spojówek i gradówkę.

Rzuciłem papierosy, wymieniłem krem nawilżający na twarz i zacząłem przykładać się do tego co jadłem. Skóra przestała się łuszczyć, wypryski się zmiejszyły, a skóra delikatnie wyblakła. Mimo wszystko, dalej to wyglądało źle i stwierdziłem, że zmiana stylu życia to nie wszystko i zapisałem się do pani dermatolog.

Wybór lekarza był całkowicie przypadkowy (mam pakiet medyczny z pracy więc zapisali mnie do tego gdzie termin był najszybszy, a wizytę miałem następnego dnia). Pani doktor stwierdziła, że to trądzik różowaty. Jako, że nic mi to nie mówiło to zacząłem wypytywać co to jest i co z tym zrobimy. Pani doktor powiedziała, że to trądzik który dotyka osoby dorosłe, jest o tyle nieprzyjemny, że muszę bardzo dbać o skórę, dietę i unikać słońca (takie coś słyszałem już w młodzieńczych latach, więc nie zrobiło to na mnie wrażenia). Lekarka przepisała mi Rozex, kazała stosować rano i wieczorem. Dodatkowo przed wyjściem z domu filtr przeciwsłoneczny, a jak skóra będzie sucha i piekła to na Rozex nałożyc krem nawilżający Cetaphil. Kuracja 3-4 miesiące, a kontrola za 4 tygodnie. Podziękowałem i wyszedłem.

Po dotarciu do domu stwierdziłem, że zgłębię bardziej temat TR i dowiem się co to jest. Poczytałem dość sporo i dowiedziałem się kilku rzeczy, którymi chciałbym się podzielić. Podjąłem też pewne kroki samodzielne i ze skutkami również Was poinformuję. Mam nadzieję, że razem możemy sobie pomóc.
A więc tak:
Choroba niby faktycznie jest nieuleczalna i o skórę zawsze już będziemy musieli dbać, ale TR można bardzo załagodzić. Najważniejsze, żeby znaleźć co komu najbardziej pasuje i odpowiada, jest to sprawa indywidualna. Poza tym nawet jak jest się w 100% zdrowym to zawsze warto zdrowo się odżywiać, nie palić, ograniczyć alko i trochę ruchu
Ważne jest sprawdzenie czy to co nam dolega to faktycznie TR, wiele schorzeń może mieć podobne objawy. Z tego co się dowiedziałem to warto zrobić badania na: drożdzaki w przewodzie pokarmowym, helicobacter pylori, NUŻENIEC (!), wymaz twarzy (sprawdzić jakie bakterie mamy na twarzy). Dodatkowo testy alergiczne i sprawdzić w ramach możliwośći choroby weneryczne. Ja zaczynam od przyszłego tygodnia robić badania.

Póki nie mam wyników to stosuję zalecenia pani doktor. Codziennie rano i wieczorem rozex. Na początku nie widziałem poprawy, ale po 3tygodniach stosowania zauważyłem, że moja skóra faktycznie przestała być czerwona, dale jest zaczerwieniona, ale poprawa jest bardzo widoczna. Ilość wyprysków bardzo się zmiejszyła, ale dalej są. Wydaje mi się, że lek faktycznie działa, ale wstrzymuję się przed hurraoptymizmem. Dziś zakupiłem też żel do mycia Pharmaceris "żel kojący zaczerwienienia" na naczynka. Dodatkowo kupiłem Vitella Ictamo (faktycznie pachnie asfaltem ).

Póki co to tyle. Będę informować was o postępie (albo jego braku ). Przepraszam, że aż tyle napisałem, ale musiałem się komuś wyżalić kto rozumie

Podsumowując:
Nie załamujemy się bo to nie koniec swiata i wygramy z tym g*wnem Jemy zdrowo, pijemy mniej i nie palimy (plus tej choroby jest taki że już miesiąc nie palę ) I robimy testy, bo może przyczyna to nie TR a jakieś pasożyty

pozdr
rozowy_facet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 18:08   #291
cinderella123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: trądzik różowaty

Strasznie drogi ten xxx krem ja sama nie wiem co mam juz stosowac. poki co uzywam rozex... ale i tak mi sie robia czerwone denerwujace plamy.

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:07 ----------

Hej i jak tam dziala krem z la roche posay? jak twoja buzka lepiej ?

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-04-10 o 16:02 Powód: usunięcie reklamy
cinderella123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 18:35   #292
cinderella123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: trądzik różowaty

najgorsze to ze jedni pisza stosuj antybiotyk i masci bo to choroba a inni ze same naturalne rzeczy olejki itp bo to najlepsze. a pani dermatolog rozklada rece i mowi ze to nigdy nie zejdzie tylko troszke sie uspokoi. dramat..
cinderella123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 18:47   #293
cinderella123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: trądzik różowaty

przeczytalam Twoja strone a temat leczenia tradziku.bardzo ciekawa. a ten krem acnelec naprawde jest taki skuteczny?

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------

mialam robione badania na nuzenca ale nic nie wykazaly. a te badanie to na inne pasozyty? jesli dobrze rozumiem. poprosza ja na nastepnej wizycie .. ale do nastepnej wizyty jeszcze troche mam. maskara z ta cera.. nigdy nie mialam problemow a tu masz.. takie swinstwo sie przyczepilo.
cinderella123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 18:55   #294
mart158
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4
Dot.: trądzik różowaty

Acnelec to retinoidy i faktycznie niesamowicie pomógł. Poproś jeszcze o badania w kierunki lamblii. Nawet jeśli wymaz ze zmian nic nie wykaże to możesz powtórzyć badania z kału. Jest też taka możliwość, że zmiany nie są bezpośrednio zakażone ale masz te pasożyty w układzie pokarmowym, a to przy cerze naczyniowej też ma pośrednio wpływ na stan cery i zaostrzenie trądziku.
mart158 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 23:30   #295
rozowy_facet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 8
Dot.: trądzik różowaty

A powiedzcie mi jaki krem przeciwsłoneczny uzywacie? bo nie znam sie na tym, wiem tylko ze powinien być mocny i z naturalnych składników...
rozowy_facet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 19:08   #296
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: trądzik różowaty

Czy same teleangiektazje bez wyprysków to też trądzik różowaty? Ja mam cerę naczynkową, dermatolog niby stwierdziła że cierpię na tą przypadłość, ale nigdy nie miałam żadnych krostek, jedynie czerwone placki , itp.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 16:41   #297
puchy11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 8
Dot.: trądzik różowaty

Hej, wiecie może czy istnieją zabiegi które usuną naczynka i rumień z powiek? Mój dermatolog stwierdził pierwsze stadium trądzika różowatego (trwały rumień na policzkach i wokół oczu). Miałem problemy z oczami (suchość itd.), ale już przeszło. Brałem miesiąc antybiotyk (Unidox) i smarowałem twarz Rozexem. Poprawy niestety nie widać... Lekarz stwierdził, że po prostu tak już będę miał i że mam płytko unaczynioną cerę , i dlatego leki nie działąją. Badałem się na nużeńca, helicobacter, toczeń... i nic. Miałem niedoczynność tarczycy, ale już niby jest wszystko w normie. Także nawet nie wiem co jest przyczyną, więc pozostaje mi tylko to leczyć zabiegowo/laserowo...
Czytałem o różnych laserach i urządzeniach np. Veinwave... Kojarzy ktoś to, a może miał taki zabieg? Glównie chodzi mi o zamknięcie naczyń na powiekach.
A po drugie znacie może jakieś sposoby żeby zamaskować czerwone powieki?
puchy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 19:52   #298
rozowy_facet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 8
Dot.: trądzik różowaty

@Anonimka1988
Nie wiem czy to juz TR, ale jeśli masz serę naczynkową, to musisz o nią zadbać. Jest duże prawdopodobieństwo, że może z tego się zrobić TR. A jak już zaczną pojawiać się krosty to będziesz żałować, że o to nie zadbałaś

@puchy11
Ja stosowałem przez miesiąc Rozex i poprawę widziałem na początku tylko, potem przestało pomagać. Przeczytałem na forum, że jest taka maść Vitella ictamo i to stosowałem na noc. Najpierw rozex i na to victella. Według mnie duża poprawa się zrobiła po paru dniach. I parę dni temu miałem pierwszą wizytę kontrolną u mojej lekarki. Sama powiedziała, że jest duża poprawa i stwierdziła żebym odstawił rozex i smarował na noc samą victella. Wedlug mnie daje radę, mi na pewno pomogło.
A co do laseru to sam jestem ciekawy czy to pomaga. Też się nad tym zastanawiam.
rozowy_facet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 21:29   #299
cinderella123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 18
Dot.: trądzik różowaty

czy ktos moze stosowal witaminke C na ten tradzik? chodzi mio serum do twarzy. czytalam ze pomaga, ale moze ktos cos wiecej powie

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

a ty ta masc vitella stosowalas bo miales juz krostki na policzkach czy tylko na rumien? dziekuje za odp
cinderella123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 21:59   #300
rozowy_facet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 8
Dot.: trądzik różowaty

Rumień i krostki. Teraz też mam czasem słabszy dzień, ale i tak jest duża poprawa niż jak zaczynałem z tym walkę.

A preparatów z witC nie próbowałem, ale podobno warto codziennie przyjmować tę witaminę. Ja staram się pić codziennie. W rossmanie jest dobra i tania.
rozowy_facet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-16 13:10:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.