Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-28, 09:01   #2971
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Dziewczyny a ja mam pytanko skoro bralam tabletki od sierpnia, i wczoraj odstawilam, to po jakim czasie mniej wiecej minal mi objawy ktore byly powodowane przez tabletki? Orientujecie sie moze?
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 09:09   #2972
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
a w trakcie brania tabletek nie miałaś problemów wagą?
W sumie to nie. Ba, nawet jak byłam jakoś na diecie w trakcie brania to chudłam bez problemów, co ponoć jest dosyć trudne. Chociaż bałam się takiego skutku ubocznego. Przestałam mieć też problemy z wodą zatrzymującą się w organizmie także plusy brania oczywiście były znaczne.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 15:13   #2973
Sarasvatii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cześć dziewczyny,
jestem tu nowa i przy okazji witam Was serdecznie

Jestem ciekawa, czy któraś z Was miała podobne objawy po odstawieniu tabletek. Przyznaję, że kiedy zaczynałam brać pół roku temu Cilest, nie miałam żadnych nieprzyjemnych objawów, nie licząc sporadycznych bólów głowy i od czasu do czasu zaburzeń równowagi. Nie spodziewałam się, że dopiero objawy odstawienia zaczną mi dokuczać.

Ukochany wyjechał na 3 miesiące za granicę więc odstawiłam tabletki. Nie minął jeszcze cały miesiąc, ale nie mam żadnych przykrych objawów fizycznych, nic nie boli, waga też w normie - tabletki jakoś nigdy mi na nią nie wpłynęły. Jedyne zmiany, które zauważyłam i które utrudniają mi normalne funkcjonowanie, to totalna huśtawka nastrojów, drażliwość, kilkudniowe epizody depresyjne. Mam problem z jakąkolwiek kontrolą nad emocjami - ryczę na filmach czy po ostrzejszej wymianie zdań np. z mamą - nigdy tak nie miałam, a teraz zupełnie nie jestem w stanie się kontrolować. Obniżony nastrój, zero chęci do życia, problemy z porannym wstawaniem, nie wiem co się dzieje.

Czy któraś z Was tak miała? Kiedy to się skończy i dlaczego tak jest?

Pozdrawiam serdecznie
Sarasvatii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 15:54   #2974
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Stany depresyjne miałam w pierwszym miesiącu zażywania tabletek. Ogólnie taki nastrój jest normalnym efektem ubocznym, hormony zrobiły swoje no i są rezultaty. Myślę że taka huśtawka nie będzie trwała dłużej niż miesiąc.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 23:01   #2975
anilew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 14
Question plamienie i odstawienie tabletek po 7 dniach

Hej. Biore tabletki antykoncepcyjne 7 dzien dopiero. (pierwsze opakowanie) Okres ktory zawsze mialam 4 dni wydluzyl mi sie do 7 dni, znaczy sie jest to takie plamienie. Czy jesli tedaz zaprzestane brac tych tabletek czy bardzo rozreguluje mi sie gospodarka hormonalna i ustapi krwawienie? Nie wiem co mam robic. Moze mialyscie podobna sytuacje kiedys, czekam na jakis odzew
anilew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 23:16   #2976
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: plamienie i odstawienie tabletek po 7 dniach

A ulotkę czytałaś? ;> takie plamienie przy pierwszym braniu może utrzymywać się nawet całe pierwsze opakowanie, cierpliwości to normalne i nie powinno niepokoić.
Nic nie odstawiaj, bo to by było totalną głupotą a w razie wątpliwości zajrzyj do ulotki, albo pytaj tu
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-28, 23:34   #2977
anilew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 14
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Tylko jest jak dla mnie maly problem w piatek a ma spac u mnie chlopak a on rzadko u mnie spi i gdy nie ustanie krwawienie nici z seksu a ja mam dosc wysokie libido i bardzo bym chciala sie z nim kochac.
anilew jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 00:38   #2978
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Niestety, postanowiłaś brać tabletki anty - to nie cukierki, trzeba przygotować się na negatywne konsekwencje, zwłaszcza w pierwszym miesiącu brania. Nie u każdego przechodzi to bez większego halo (jestem fuksiarą ). Może przejdzie, może nie, jak wam się wybitnie będzie chciało to możecie przecież to zrobić, to od was zależy. Odstawianie już na dzień dobry skoro nic wielkiego się nie dzieje jest niezbyt dobrym wyjściem, hormony robią swoje w organizmie. Dlatego też zaleca się odstawianie tabletek dopiero po tej przerwie 7 dniowej, a nie przykładowo w trakcie zażywania.

No właśnie jak mi libido spadło do zera po braniu tabletek to tylko w trakcie krwawienia z odstawienia jeszcze mi się chciało, znam problem, no ale bez przesady, nie jesteśmy zwierzętami
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 06:47   #2979
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Anilew a co Wam szkodzi pokochac sie w czasie krwawienia Do piatku powinno byc juz mniej obfite. Wiadomo, ze podczas krwawienia kobieta jest bardziej narazona na infekcje , wiec polecam przed kochaniem dokladnie umyc sie ( i facet tez ) i mozna tez nalozyc prezerwatywe. Milej zabawy
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 11:58   #2980
anilew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 14
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Tylko w 4 dzień okresu, gdy on już się skończył, podczas stosunku się odnowił okres (dość) boję się że tym razem też może się odnowić gdy już jest 7 dzień, a w piątek będzie 9 dzień, jest to możliwe? A co myślicie o płukaniu miejsca intymnego rumiankiem, myślicie że może to pomóc?
anilew jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-29, 13:59   #2981
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ja tam używam laktacydu. Albo żelu do higieny intymnej, ale rumianek myślę że jest ok.

Btw okres mi się pojawił! Wróciło do klasycznego spóźniania się (czyli nieregularny ), ból kręgosłupa spory, ale krwawienie słabe. Niemniej jednak ulga, że poszło dość sprawnie.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 10:41   #2982
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Czy jesli przerwe stosowani tabletek anty po zaledwie 4 tabletkach z opakowania to beda jakies skutki uboczne? Rozreguluje mi sie wszystko? prosze o odpowiedż bo to dla mne bardzo wazne.
Źle sie po tych tabletkach czuje
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-30, 23:46   #2983
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez highhope Pokaż wiadomość
Czy jesli przerwe stosowani tabletek anty po zaledwie 4 tabletkach z opakowania to beda jakies skutki uboczne? Rozreguluje mi sie wszystko? prosze o odpowiedż bo to dla mne bardzo wazne.
Źle sie po tych tabletkach czuje
Tak, mogą być skutki uboczne i może się wszystko rozregulować. Tabletki hormonalne mają duży wpływ na gospodarkę hormonalną całego organizmu.

Jakie skutki uboczne masz?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 03:23   #2984
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Zależy od skutków ubocznych. Moja gin powiedziała, że jeżeli czuję, że naprawdę jest źle w przypadku brania tabsów to niezwłocznie przerwać, ale również natychmiastowo się skontaktować z ginekologiem by podjąć kroki: co dalej.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 15:47   #2985
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez highhope Pokaż wiadomość
Czy jesli przerwe stosowani tabletek anty po zaledwie 4 tabletkach z opakowania to beda jakies skutki uboczne? Rozreguluje mi sie wszystko? prosze o odpowiedż bo to dla mne bardzo wazne.
Źle sie po tych tabletkach czuje
co to znaczy zle sie czuje? boli brzuszek czuje sie zmeczona? czy mam dusznosci lub mocne kolatanie serca?

bol bardzo zcesto towarzyszy rozpoczynaniu brania tabletek i utrzymuje sie kilka opakowan. z czasem powinno minac.
Badz...
nalezy sie do tego przywyczaic. np. oslabienie zmeczenie moze towarzyszyc juz zawsze podczas brania tabletek.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 16:08   #2986
alarunka
Wtajemniczenie
 
Avatar alarunka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 423
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Czyli ból jajników jest jak najbardziej normalny przy 2 opakowaniu tabletek, nie?
alarunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 17:42   #2987
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Tak !
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 21:40   #2988
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

biore dalej i mam plamienie, boli mnie brzuch, jest mi niedobrze, zaro apetytu,prez caly dzien wmusilam w siebie tylko jogurt. Do tego mam jakies straszne nerwy, poklocilam sie z chlopakiem o byle co, dzis wygarnelam znajomemu...

Mówicie,ze lepiej odstawic pierwsze opakowanie jak juz je skoncze tak? Nie w trakcie?
W pon sie zapisze do gina i chyba o tym pogadam..
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-31, 22:13   #2989
alarunka
Wtajemniczenie
 
Avatar alarunka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 423
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez highhope Pokaż wiadomość
biore dalej i mam plamienie, boli mnie brzuch, jest mi niedobrze, zaro apetytu,prez caly dzien wmusilam w siebie tylko jogurt. Do tego mam jakies straszne nerwy, poklocilam sie z chlopakiem o byle co, dzis wygarnelam znajomemu...

Mówicie,ze lepiej odstawic pierwsze opakowanie jak juz je skoncze tak? Nie w trakcie?
W pon sie zapisze do gina i chyba o tym pogadam..
Broń Boże! Jesteś DOPIERO po 4 tabletce, wiesz jaką burzę sobie zafundujesz? Słuchaj te skutki uboczne są najbardziej normalne. Ja plamiłam przez CAŁE pierwsze opakowanie. W drugim mam spokój po krwawieniu. Wahanie nastroju to normalka przy tabsach. Na Twoim miejscu jak miałabym odstawić i nie byłabym przekonana i się Bóg wie jak zmuszała to odstawiłam po całym pierwszym opakowaniu. Ale radzę przeczekać do 3-4 opakowania. Część skutków zanika po takim czasie. Uwierz.
alarunka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-31, 22:30   #2990
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez alarunka Pokaż wiadomość
Broń Boże! Jesteś DOPIERO po 4 tabletce, wiesz jaką burzę sobie zafundujesz? Słuchaj te skutki uboczne są najbardziej normalne. Ja plamiłam przez CAŁE pierwsze opakowanie. W drugim mam spokój po krwawieniu. Wahanie nastroju to normalka przy tabsach. Na Twoim miejscu jak miałabym odstawić i nie byłabym przekonana i się Bóg wie jak zmuszała to odstawiłam po całym pierwszym opakowaniu. Ale radzę przeczekać do 3-4 opakowania. Część skutków zanika po takim czasie. Uwierz.
Skoro jest aż tak źle to nie każcie jej męczyć się. Niech nadal bierze, ale pójdzie jak najszybciej do gina! To on jest specjalistą, a nie my i powie czy wszystko naprawdę jest ok czy też nie. Przynajmniej się dziewczyna uspokoi

Koleżanka miała 3 krwawienia - to nie było plamienie, ale pełnoprawne krwawienie z krótkimi przerwami w ciągu jednego miesiąca - musiała mieć natychmiastową zmianę tabsów. Więc wizyta jednak coś dała. Bo jak zmieniła tabletki - jak ręką odjął. Oczywiście nie przerwała, tylko ruszyła tyłek do gina.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 17:45   #2991
Starlight1804
Zadomowienie
 
Avatar Starlight1804
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 161
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

DemeteR222 mogę od Ciebie ściągnąć to małe podsumowanie? bardzo fajna forma wypowiedzi, wszystko konkretnie i przejrzyście

no to jeśli chodzi o mnie to tak: mija właśnie 20 dzień bez tabletek

cera - jakichś strasznych zmian nie widzę, kilka małych krostek na czole, ze dwie na brodzie. ale przy tabletkach też tak czasem miałam.

włosy - na razie nie zauważyłam nadmiernego wypadania czy przetłuszczania. kłaki mam zniszczone trochę, także wypadają tak, jak wypadały zawsze

waga, cellulit - bez zmian. ale mną się nie sugerujcie, jestem malutka i drobniutka od zawsze, nie mogę przytyć nawet jak bardzo chcę cellulitu nie miałam ani przed tabletkami ani w trakcie brania.

bóle brzucha - od 5 dni strasznie bolał mnie dół brzucha, myślałam, że to niestrawność albo coś poważniejszego. wczoraj okropnie kłuł mnie jajnik, aż zaczęło promieniować na bok i nie mogłam się przekręcić ale już przeszło podejrzewam, że po prostu jajniki mi się 'wybudziły' bo zauważyłam też gęstą, 'glutowatą' wydzielinę - zupełnie taką jak przy owulacji
co do bólu miesiączkowego - jeszcze nie wiem, czekam na naturalny okres.

samopoczucie - bez porównania lepsze! wcześniej - płacz, histerie, smutek z byle powodu, jakieś stany depresyjne, lenistwo, niechęć do życia. teraz - bez przerwy się śmieję, mam więcej energii, chce mi się wyjść gdzieś, porobić coś, poszaleć

libido - chyba jest lepiej wcześniej - zero chęci na dotykanie, całowanie, mizianie. obrzydzenie na samą myśl o seksie, zero wyobrażania sobie tego i tamtego. po prostu NIE, fuj! teraz - bez przerwy myślę o jednym tylko partner daleko zobaczymy jak będzie, gdy przyjedzie. na razie nie chcę cieszyć się na zapas

jak na razie jest dobrze - oby tylko nie było problemów z miesiączką. no i modlę się o swoje libido!
Starlight1804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 13:33   #2992
Anusia : )( :
Zadomowienie
 
Avatar Anusia : )( :
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 732
Dot.: skutki odstawienia- jak długo?

Podbijam wątek - po ponad dziesięciu latach brania pigułek (najpierw Harmonet, później przez jakiś czas Microgynon, od jakiś 6 lat niezmiennie Yasmin) mam zamiar odstawić. Skończyłam ostatnie opakowanie, dostałam okres jak zawsze i nie zamierzam rozpoczynać już nowego opakowania. Nie planuję dziecka, po prostu nie chcę się już truć. Powiedzcie proszę jakich skutków ubocznych odstawienia mogę się spodziewać, ginekologicznie badam się bardzo regularnie i wszystko jest w porządku, cytologia też OK. Mam zamiar po jakiś 2-3 miesiącach od odstawienia wybrać się znowu na wizytę kontrolną do gina. Na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę? Pod jakim kontem najlepiej się obserwować, z czym lecieć od razu do lekarza? Trochę się boję tych zmian
__________________
Zabiegana, zajęta, zapracowana,
ciągle niewyspana, ale szczęśliwa...


Anusia : )( : jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 14:20   #2993
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: skutki odstawienia- jak długo?

Cytat:
Napisane przez Anusia : )( : Pokaż wiadomość
Podbijam wątek - po ponad dziesięciu latach brania pigułek (najpierw Harmonet, później przez jakiś czas Microgynon, od jakiś 6 lat niezmiennie Yasmin) mam zamiar odstawić. Skończyłam ostatnie opakowanie, dostałam okres jak zawsze i nie zamierzam rozpoczynać już nowego opakowania. Nie planuję dziecka, po prostu nie chcę się już truć. Powiedzcie proszę jakich skutków ubocznych odstawienia mogę się spodziewać, ginekologicznie badam się bardzo regularnie i wszystko jest w porządku, cytologia też OK. Mam zamiar po jakiś 2-3 miesiącach od odstawienia wybrać się znowu na wizytę kontrolną do gina. Na co jeszcze powinnam zwrócić uwagę? Pod jakim kontem najlepiej się obserwować, z czym lecieć od razu do lekarza? Trochę się boję tych zmian
Wszystko zależy od organizmu: bywa że chudniesz, piersi maleją, bywa że chwilowo tyjesz, zmiana cery, wypryski, bolesne miesiączki, długie, nieregularne cykle, plamienie. Trudno powiedzieć.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-06, 16:02   #2994
kdobiegniewska1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Czas trwania cykli po odstawieniu

Drogie wizażanki

Mam pytanie do dziewczyn, które brały anty przez kilka lat i postanowiłyje odstawić i minęło już kilka miesięcy od tej pory.

Jak wyglądały Wasze kolejne cykle po odstawieniu?

Pytam, bo jestem w takiej sytuacji:

Odstawiłam swoje anty dokładnie z końcem lutego. Na pierwszy okres czekałam równo 28 dni od dnia wzięcia ostatniej tabletki. Potem na kolejną miesiączkę czekałam 32 dni. Trwała 5 dni a zaraz po jej skończeniu 6 dnia zaistniała dość ryzykowna sytuacja seksualna-w trakcie stosunku zsunęła się gumka Zapomniałam dodać, że zorientowałam się już po zakończeniu swoich szaleństw, więc była pełna :P
Teoretycznie przy normalnym cyklu wskazywałoby to na dni względnie niepłodne, ale przecież zdążyłam odstawić tabletki, więc nie mogę się raczej opierać na jakichkolwiek wyliczeniach dni płodnych.

W tej chwili jest mój 39 dzień cyklu, czekam cały czas na kolejną miesiączkę.. W sumie chciałam zrobić test, ale że było to zaraz po miesiączce postanowiłam poczekać do czasu kolejnej..
Stwierdziłam ostatnio, że chyba lepiej wbić się do gina i albo zrobić USG albo poprosić o zlecenie na hCG, bo nawet jeśli test wyjdzie negatywny, to po pierwsze chciałabym to i tak potwierdzić a po drugie zdiagnozować przyczynę braku miesiączki.
Niestety dzisiaj dotarłam już po skończeniu przyjęć babki do której chodzę, a kolejna, która przyjmowała po południu stwierdziła, że jeśli nie jestem jej pacjentką to nie może mi dać zlecenia na hCG bo mnie nie zna itd.

Wolałabym jednak dostać to zlecenie, bo nie uśmiecha mi się wyrzucać 40zł na badanie prywatne jeśli jest możliwość zrobienia na NFZ. Z drugiej strony jestem alergikiem i dopiero od 2 dni postanowiłam zaprzestać brania tych tabletek (nie zrobiłam tego wcześniej, mając nadzieję na nadejście miesiączki w swoim czasie, poza tym obawiałam się nasilenia reakcji uczuleniowych). Jeśli wyszłoby pozytywnie to byłoby kiepsko z tego powodu :/

Krótko podsumowując: jak wyglądały Wasze cykle po odstawieniu?

PS Nie mam żadnych specyficznych objawów poza tymi, które w ostatnich dniach wynikają z autosugestii :P

Edytowane przez kdobiegniewska1234
Czas edycji: 2013-06-06 o 16:11
kdobiegniewska1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-07, 04:35   #2995
highhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 166
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

dziewczyny a co zrobic jesli zwymiotowalam po kilku godzinach? no w zasadzie nie kilku tylko 10-11. zadnego brania kolejnej tylko normalnie kontynuowac co nie? Bo raczej sie wchlonela tabletka?
highhope jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-07, 07:33   #2996
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Tak, wchłonęła się.
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-07, 15:17   #2997
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Czas trwania cykli po odstawieniu

Cytat:
Napisane przez kdobiegniewska1234 Pokaż wiadomość
Krótko podsumowując: jak wyglądały Wasze cykle po odstawieniu?
ja jestem chyba jakims ksiazkowym przykladem bo po ponad 4 latach w styczniu odstawilam tabletki. przez cale 4 lata bardzo czesto wydluzalam i skracalam opakowania, nigdy nie mialam krwawien na weekend bo skracalam opakowania , skracalam przerwy non-stop, laczylam opakowania - kazdy straszyl mnie ze rozreguluje cykl i... od stycznia regularnie co 25-28 dni okres 5 dniowy, bezbolesny. zadnych opoznien, zadnych skutkow ubocznych.


W Twoim przypadku zrobilabym test tylko dla pewnosci i wlasnego uspokojenia bo raczej nie ma co ciazy sie obawiac.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-08, 15:17   #2998
kdobiegniewska1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: Czas trwania cykli po odstawieniu

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
ja jestem chyba jakims ksiazkowym przykladem bo po ponad 4 latach w styczniu odstawilam tabletki. przez cale 4 lata bardzo czesto wydluzalam i skracalam opakowania, nigdy nie mialam krwawien na weekend bo skracalam opakowania , skracalam przerwy non-stop, laczylam opakowania - kazdy straszyl mnie ze rozreguluje cykl i... od stycznia regularnie co 25-28 dni okres 5 dniowy, bezbolesny. zadnych opoznien, zadnych skutkow ubocznych.


W Twoim przypadku zrobilabym test tylko dla pewnosci i wlasnego uspokojenia bo raczej nie ma co ciazy sie obawiac.
Zrobiłam BhCG, wszystko o.k., ciąży nie ma, chociaż już nawet zaczynałam się cieszyć Ale chyba lepiej, że swojego przyszłego dziecka nie trułam lekami

U mnie już 41 dzień i nic :/
Niestety ja anty brałam "trochę" dłużej, bo aż 6 lat :/
Pierwsze dwa cykle po odstawieniu były prawidłowe, a teraz nie wiem o co chodzi... :/
Poza tym wróciły mi niestety wypryski, chociaż szczerze mówiąc to zawsze miałam z tym problem, jednak teraz się chyba trochę nasiliło i znowu wywaliło mi plecy :/ Ale do tabletek na pewno nie wracam.

Dziewczyny może znajdzie się jeszcze któraś z Was, żeby podzielić się swoimi cyklami po odstawieniu?
Zdarzyło się którejś z Was czekać ponad 40 dni na okres?
Bo skoro u mnie ciąży nie ma to co to może być?
kdobiegniewska1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-08, 15:39   #2999
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 303
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

kiedy można odstawić tabletki bez ryzyka że zajdzie się w ciążę? ostatnio rozstałam się z chłopakiem i nie bede ich juz dluzej potrzebowala z tym ze nie wiem czy wystarczy jak wybiore do konca opakowanie czy muszę poczekać jeszcze np. 2 cykle. jak to jest?
aralka1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-08, 16:19   #3000
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

ja miałam od razu cykle ok. Wydłużył mi się cykl z 28 dni przed braniem tabsów do 30 dni ale to lepiej, bo rzadziej @ wypada
a tak, to mam od samego odstawienia co 30-31 dni. Od odstawienia mija ok. 6 msc
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.