Terminacja ciąży cz. 4 - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-07, 08:07   #3001
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Poroniłam dwa dni temu. Trafiłam na dobry wątek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 08:11   #3002
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
MoszKa88 kochana ja biorę metformine (Glucophage xr) od końca sierpnia, a Ovarin od maja ogólnie to mam wrażenie, że ovarin bardzo mi pomógł w zajściu w pierwszą ciążę (starałam się 5 miesięcy, ale już po 1.5 opakowania ovarinu zaskoczyło).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A no widzisz, ja tu się wymadrzam a Ty obcy kanał jesteś w temacie, hej . Tak, o Ovarinie to już legendy krążą Jeśli jesteś tak dobrze obstawiona, to tylko czekać na zielone światło i pyk, będzie ciąża
Wychodzi na to, że bierzemy to samo, a jaka masz dawkę? To tak z ciekawości pytam, nie chcesz, nie pisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Poroniłam dwa dni temu. Trafiłam na dobry wątek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, zapraszamy. Chociaż nie jest to typ zaproszenia, który chciałabym rozdawać :/
Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty Mam nadzieję, że wesprzemy Cię tu na tyle, żebyś szybko doszła do siebie
Jesli chcesz i czujesz potrzebę wygadania tego co się stało, to napisz cos więcej o swojej stracie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 08:24   #3003
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Straciłam w styczniu tego roku ciążę w 8 tygodniu, obumarła. Zaszłam ponownie. Urodziłam 5.10 w 20 tc.
Malutka była całkowicie zdrowa, kiedy przyszłam do szpitala z bólem biło jej serduszko. Biło również kiedy leżałam na porodówce i lekarz robił USG. Nawet wtedy kiedy przebijał worek owodniowy.

Prawdopodobnie niewydolność ciśniowo-szyjkowa. Było rozwarcie na 3 cm i część worka wysunęła się z szyjki.

To trwało 7 godzin. Dostawałam oksy, mnóstwo leków, również znieczulenie. Tż był przy mnie cały czas. Musieli go wyprosić tylko na najgorsze. Szyjka nie rozwierała się bardziej. Musieli mi to zrobić na żywca. Otworzyć ją, później naciskać na brzuch i próbować też wyciągać dziecko.
Na sam koniec zrobiono mi łyżeczkowanie bez znieczulenia ogólnego. Trzeba było szybko działać bo mocno krwawiłam.

Tż siedział wtedy na drugim końcu szpitala, a i tak słyszał mój krzyk.

Nigdy nie czułam tak silnego bólu.

Zdecydowaliśmy, że nie chcemy jej chować, ale chcieliśmy ją zobaczyć.

Do porodu nie znaliśmy płci. Czułam, że to chłopiec. Po porodzie usłyszałam jak położone mówią "to dziewczyna". Marzyłam o córeczce. Pękłam kiedy mi ją przynieśli i pani położna powiedziała " To jest Wasza Misia ". Misia... Właśnie tak chciałam nazwać upragnioną córeczkę. Misia, Michalinka.
Była taka malutka. Mierzyła 19 cm i ważyła tylko 150g, lekka jak piórko.

Ciągle czuję ją na rękach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez An Angel
Czas edycji: 2020-10-07 o 08:26
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 08:24   #3004
Sosnanieradosna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1 060
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Poroniłam dwa dni temu. Trafiłam na dobry wątek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tutaj spotkaly sie dziewczyny ktore przerwaly ciążę z powodu wad.
Jeśli poronilas naturalnie i chcesz tu zostac to nie wyganiamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sosnanieradosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 09:02   #3005
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

An Angel, bardzo przykro czyta się takie historie jesteś silna kobieta, że przeszłaś to wszystko teraz daj sobie czas na dojście do równowagi psychicznej. Możesz mieć rolercoster skrajnych emocji, ale przy wsparciu najbliższych i dobrych ludzi, przejdziesz przez to.

Jak już Sosna napisała, jest to trochę inny wątek, ale spokojnie możesz z nami zostać. Sytuacja inna ale ból po stracie ten sam. Jeśli uznasz, że to nie dla Ciebie miejsce, to jest wątek Aniolkowych Mamuś, ale tam aktywność jest bardzo mała (co jest plusem, bo znaczy to, że mniej się tam dzieje).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 12:55   #3006
slonecznik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Witam, jestem tu nowa. Od kilku dni czytam wasze forum. Szukam pocieszania usprawiedliwienia. Jestem jeszcze przed T. Jestem z Białegostoku. Wszystko bylo dobrze do pierwszych Badań prenatalnych. pierwsza diagnoza Wentrumegalia. duza głowa w stosunku do brzucha. Dziecko zwinięte w slimak podejrzenie triploidy plodu. do wykonania koniecznie amniopunkcja. w oczekiwaniu na amniopunkcje ide do kolejnego lekarza licząc na cud. Tam dodatkowo dochodzi mi bezwodzie. Tydzień temu stawiam sie amniopunkcje. Totalne bezwodzie lekarz nie podejmuje sie wklocia bo nie ma gdzie. Robi kolejne USG gdzie oprocz bezwodzia jest juz wodogłowie zlozona wada serca coś z jelitami. nie widzi nerek. Wiek ciaży z miesiaczki a USG rózni sie juz prawie o miesiąc do tyłu. Mowi ze taki obraz USg pozwala mi na T. w piatek mam swojego ginekoga i zdecydowalam ze jak obaz nadal bedzie taki sam wezmę skierowanie na T. Może jest ktoraś z was z Białegostoku. Powie mi jak to sie odbywalo. Pozdrawiam
slonecznik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 13:06   #3007
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Nie jestem z Białego, ale wiem że na tym wątku były dziewczyny które wykonywały tam terminiację.
U mnie też była triploidia, obraz w USG identyczny.
Na Twoim miejscu poszłabym na biopsję kosmówki - to takie badanie jak amniopunkcja, tylko nie jest potrzebny płyn owodniowy do niego. Nie wiem w ogóle dlaczego Ci go lekarz nie wykonał od razu skoro nie było wód... Chociaż może się uda z terminacją na podstawie samego USG - ale to już zależy od szpitala, bo w każdym są inne zasady niestety.
Z ogólnych rad w tej sytuacji: miej wszystkich w podejrzeniu. Poważnie. Bo lekarze często tak właśnie zwodzą i odwlekają specjalnie.
W międzyczasie chodziłabym na Twoim miejscu raz w tygodniu na USG żeby sprawdzić czy serce dziecka wciąż bije, bo przy takiej wadzie i bezwodziu do śmierci może dojść w każdej chwili, a to byłoby dla Ciebie niebezpieczne, bo czasem nie wszystko działa prawidłowo i nie dochodzi do przedwczesnego porodu w takich wypadkach.

A jeśli Cię na to stać, to pamiętaj że można też zrobić terminację za granicą - bez skierowania, bez udowadniania niczego i pod narkozą.
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-07, 13:13   #3008
slonecznik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Proszę powiedz mi a jaki wiek ciązy sie liczy ten ktory wychodzi z USG czy ten który wychodzi z miesiączki. Ostanie USG i proba wykonania amniopunkcji robil mi kierownik klinki w szpitalu w którym wykonują T. Więc jak on sam kierował mnie na T przy samym USG nie będzie problemu. Wiem ze jak dojdzie do obumarcia to może być to dla mnie niebezpieczne. Ze względu na to bezwodzie. W piątek moj ginekolog wszystko mi wyjaśni zreszta in też pracuje w tym szpitalu
slonecznik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 13:25   #3009
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

MoszKa88 ja mam aktualnie kosmiczne dawki tej mety ;p 1250 na noc I 750 na rano! Ale czuję się po tym wspaniale i schudłam ponad 4 kilogramy, co przy Pcos jest ważne. Odnośnie ovarinu to nie wiem czy pomógł czy nie, ale tak było w moim przypadku

An Angel bardzo mi przykro, że Cię to spotkało myślę, że na tym wątku możesz liczyć na wsparcie. Nasze historie były zupełnie inne i większość z nas podjęła decyzję odnośnie przerwania ciąży z powodu wad genetycznych lub rozwojowych, ale też mierzyliśmy się że strata i niesprawiedliwością, bo w większości to były wymarzone maleństwa.

Slonecznik23 również jestem z Białegostoku. Terminacje miałam w USK w maju 2020 r. z powodu wad letalnych (po amnioounkcji wyszedł zespół Patau). W kwestii biopsji kosmówki to niestety, ale w naszym mieście tego nie wykonują (odsyłają do Warszawy). Jeśli chciałabyś pogadać to zapraszam na priv.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Słonecznik23, a gdybyś chciała poczytać moja historie ze szczegółami to możesz cofnąć się w tym wątku to połowy maja 2020

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 13:37   #3010
Mamto2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 354
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Słonecznik23 u mnie również była triploidia. Wady prawie identyczne jak u cb. Też było małowodzie. Po amnio odeszły mi wody. Terminację miałam w 18 tyg ciąży tyle że ja o wadach dowiedziałam się w 16 tyg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 13:56   #3011
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Platynowa91 Pokaż wiadomość
MoszKa88 ja mam aktualnie kosmiczne dawki tej mety ;p 1250 na noc I 750 na rano! Ale czuję się po tym wspaniale i schudłam ponad 4 kilogramy, co przy Pcos jest ważne. Odnośnie ovarinu to nie wiem czy pomógł czy nie, ale tak było w moim przypadku

An Angel bardzo mi przykro, że Cię to spotkało myślę, że na tym wątku możesz liczyć na wsparcie. Nasze historie były zupełnie inne i większość z nas podjęła decyzję odnośnie przerwania ciąży z powodu wad genetycznych lub rozwojowych, ale też mierzyliśmy się że strata i niesprawiedliwością, bo w większości to były wymarzone maleństwa.

Slonecznik23 również jestem z Białegostoku. Terminacje miałam w USK w maju 2020 r. z powodu wad letalnych (po amnioounkcji wyszedł zespół Patau). W kwestii biopsji kosmówki to niestety, ale w naszym mieście tego nie wykonują (odsyłają do Warszawy). Jeśli chciałabyś pogadać to zapraszam na priv.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Słonecznik23, a gdybyś chciała poczytać moja historie ze szczegółami to możesz cofnąć się w tym wątku to połowy maja 2020

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dawkowanie jest inne w zależności od jednostki chorobowej na którą jest lek przepisywany (przy pcos bardzo często dawki dają maksymalne, moje jajniki są na szczęście pod tym kątem ok) u mnie (stan przedcukrzycowy) przede wszystkim chodzi o zmianę nawyków żywieniowych, leki traktowane są jak wspomagacze, które pomogą tylko przy udziale diety. Cukrzyca dopadnie tak czy siak (niezależnie od wysokości dawki czy sposobu uwalniania leku) jeśli nie będę pilnowała michy .
Hi5, też się na niej czuje rewelacyjnie, ale to zasługa sposobu uwalniania leku minela mi mgła umysłowa, wraca ostrość umysłu (nawet nie wiedziałam w jak fatalnym stanie jest mój mózg, bo zmiany postępowały stopniowo i się trochę przyzwyczaiłam, że pamięć już nie ta, że skupienie nie te, że ciężej przychodzi uczenie się nowych rzeczy...) Widać że dzięki lekom, glukoza trafia do komórek i w końcu mój mózg ma "pożywkę" Co do chudniecia to waga też spada, ale dla mnie najważniejsze jest to, że przestalam "tyc z powietrza", waga już nie skacze do gory, więc to ogromny sukces, a że spada to "skutek uboczny, bo znikają boczki" .
Mogło pomoc i jedno i drugie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-07, 14:04   #3012
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez slonecznik23 Pokaż wiadomość
Proszę powiedz mi a jaki wiek ciązy sie liczy ten ktory wychodzi z USG czy ten który wychodzi z miesiączki. Ostanie USG i proba wykonania amniopunkcji robil mi kierownik klinki w szpitalu w którym wykonują T. Więc jak on sam kierował mnie na T przy samym USG nie będzie problemu. Wiem ze jak dojdzie do obumarcia to może być to dla mnie niebezpieczne. Ze względu na to bezwodzie. W piątek moj ginekolog wszystko mi wyjaśni zreszta in też pracuje w tym szpitalu
A masz cykle 28 dniowe? Jeśli tak to z miesiączki, jeśli nie to licz po wieku ciąży wyznaczonym na USG przed 10 tyg ciąży (teraz to już wyniki są zanizone przez wadę dziecka).
Choć w szpitalu to jeśli nie krzyczysz głośno że powinni inaczej to liczą z OM.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:20   #3013
slonecznik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Slonecznik23 również jestem z Białegostoku. Terminacje miałam w USK w maju 2020 r. z powodu wad letalnych (po amnioounkcji wyszedł zespół Patau). W kwestii biopsji kosmówki to niestety, ale w naszym mieście tego nie wykonują (odsyłają do Warszawy). Jeśli chciałabyś pogadać to zapraszam na priv.



---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

[/COLOR]Słonecznik23, a gdybyś chciała poczytać moja historie ze szczegółami to możesz cofnąć się w tym wątku to połowy maja 2020

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Właśnie u mnie nawet sie nie dało wykonac amniopukcji. Miałam miec ją robiona w Mastermedzie. Bardzo chciałabym porozmawiać na priv. Bardzo sie boje reakcji personelu i traktowania w szpitalu.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
A masz cykle 28 dniowe? Jeśli tak to z miesiączki, jeśli nie to licz po wieku ciąży wyznaczonym na USG przed 10 tyg ciąży (teraz to już wyniki są zanizone przez wadę dziecka).
Choć w szpitalu to jeśli nie krzyczysz głośno że powinni inaczej to liczą z OM.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Poczwarkah Cykle mam długie po 30 nawet czasami 33 dni.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Mamto2 Pokaż wiadomość
Słonecznik23 u mnie również była triploidia. Wady prawie identyczne jak u cb. Też było małowodzie. Po amnio odeszły mi wody. Terminację miałam w 18 tyg ciąży tyle że ja o wadach dowiedziałam się w 16 tyg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
z tego co juz czytalam a ostanio nic innego nie robie tylko czytam szukam w sumie nie wiem czy dobrze to dość charakterystyczne dla tej triploidy duża głowa mały brzuch i dziecko zwinięte w slimak. Mi juz na prenatalnych w 12tyg,. zasugerował ze jego zdaniem to wlasnie to.
slonecznik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:28   #3014
Mamto2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 354
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Słonecznik23 mi wyszło z wyniku amnio. Co do dużej głowy to się zgadzam moje maleństwo jak się urodziło to miało właśnie duża. Przy porodzie przez to utknęło mi w szyjce, bóle parte się skończyły a tu dzieciątko nie wyszło. Przyszła pani doktor i mi je wyciągnęła. Było takie maleńkie i zwinięte w kuleczkę. U mnie też była hipotrofia 5 tyg. Moje maleństwo urodziło się mając zaledwie 12 cm . Przykro mi że cb też to spotkało. Dobrze że wcześniej się dowiedziałaś a nie jak ja w 16 tyg że coś nos tak jest z dzieckiem. Ja akurat rodziłam w Bielańskim w Warszawie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:35   #3015
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mamto2 Pokaż wiadomość
Słonecznik23 mi wyszło z wyniku amnio. Co do dużej głowy to się zgadzam moje maleństwo jak się urodziło to miało właśnie duża. Przy porodzie przez to utknęło mi w szyjce, bóle parte się skończyły a tu dzieciątko nie wyszło. Przyszła pani doktor i mi je wyciągnęła. Było takie maleńkie i zwinięte w kuleczkę. U mnie też była hipotrofia 5 tyg. Moje maleństwo urodziło się mając zaledwie 12 cm . Przykro mi że cb też to spotkało. Dobrze że wcześniej się dowiedziałaś a nie jak ja w 16 tyg że coś nos tak jest z dzieckiem. Ja akurat rodziłam w Bielańskim w Warszawie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słonecznik, też miałam triploidie, i też miałam taką samą historie jak Mamto - lekarka ciągnęła dziecko a mi kazała przec, bo sam nie chciał wyjść przez dużą główkę. Brzuszek też się zgadza. I kwestia zawiniecia. Z tym, że moj syn miał 25 cm i ważył 130 g (skończony 19 tc przy terminacji). Rodzilam w Orłowskim w Warszawie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 14:53   #3016
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Słonecznik23 ja miałam amniopunkcje w Mastermed, a później spotkanie z najmilszą panią genetyk na świecie. Wyniki z amnio odebrałam 3 tygodnie po wyjściu ze szpitala, a terminacje miałam na podstawie wad letalnych widocznych w USG. Mogę Ci napisać na priv kto wystawił mi skierowanie, jak wyglądała procedura przyjęcia do szpitala itd itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 15:18   #3017
slonecznik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Platynowa91 to jak możemy sie spisać prywatnie. na forum jest taka opcja czy przez FB ??
slonecznik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 15:26   #3018
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Słonecznik23 napisałam do Ciebie wiadomość prywatną na forum. Musisz klikać w kopertę. Jestem też dostępna na Facebooku - wydaje mi się że na mesangerze najlepiej się dogadamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 15:29   #3019
slonecznik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

[QUOTE=Mamto2;88188440]Słonecznik23 mi wyszło z wyniku amnio. Co do dużej głowy to się zgadzam moje maleństwo jak się urodziło to miało właśnie duża. Przy porodzie przez to utknęło mi w szyjce, bóle parte się skończyły a tu dzieciątko nie wyszło. Przyszła pani doktor i mi je wyciągnęła. Było takie maleńkie i zwinięte w kuleczkę. U mnie też była hipotrofia 5 tyg. Moje maleństwo urodziło się mając zaledwie 12 cm . Przykro mi że cb też to spotkało. Dobrze że wcześniej się dowiedziałaś a nie jak ja w 16 tyg że coś nos tak jest z dzieckiem. Ja akurat rodziłam w Bielańskim w Warszawie.

Mamto2 czy bez wyniku amnipuncji na podstawie samego usg wyraziliz gode na T ?? Hmm nie wiem czy to dobrze od 5 tyg mam metlik w glowie. Najgorsze wieczory.
slonecznik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-07, 15:38   #3020
Mamto2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 354
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Tak mi po amnio odeszły wody i zrobiło się małowodzie i na tej podstawie dostałam skierowanie na terminację. Tak naprawdę to mnie przenieśli z patologi ciąży na ginekologię. Już samo małowodzie jest niebezpieczne dla cb, może spowodować stan zapalny. Mi ciągle robili crp czy się coś nie dzieje. Mi dr wprost powiedziała że dziecko nie ma szans na przeżycie i że mogę decydować bez czekania na wynik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

W którym ty jesteś teraz tyg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Słonecznik23 napisz priv jeśli chcesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 16:25   #3021
slonecznik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

platynowa 91 napisałam prywatną wiadomość.

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

MoszKa88 To straszne. takie rzeczy nie powinne sie wogole dziać. strsznie dużo tych triploidy ostanio.
slonecznik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 20:00   #3022
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Słonecznik, też mnie zastanawia skąd taki wysyp tych triploidii, przecież takie ciążę powinnyśmy ronic, nie rodzic... Powiedz mi, brałaś coś na podtrzymanie ciazy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 21:27   #3023
slonecznik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Moszka88 właśnie nic. Super się czułam zero mdłości zero plamien . Czasami delikatnie pobolewal mnie brzuch. To wszystko. Boje się że bez amnio nie będą chcieli mnie przyjąć do szpitala.
slonecznik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 22:06   #3024
Ritka18
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 587
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Słonecznik, myśl o swoim zdrowiu i życiu. Nie szukaj usprawiedliwienia bo wg mnie go nie potrzebujesz. Myślę, że wcale nie będzie Cię mniej bolało psychicznie, jeśli będziesz czekała, kto wie ile aż serce przestanie bić. Niestety dzidziuś nie ma szans i nie jest to Twoja wina... Nie pomożesz mu czekając, ale możesz pomóc sobie i fizycznie i psychicznie, jeśli pomożesz mu odejść...

Wiem, że to brzmi banalnie, ale moze kiedyś i Ty, i my tutaj, się uśmiechniemy....

Ja jestem po T przez ZD, to najgorszy czas w moim życiu, nawet jeśli teraz już jest miesiąc po i wiem że to była słuszna decyzja. Jest ciężko i jeszcze pewnie długo będzie, ale trzeba żyć...

Trzymam za Ciebie kciuki!
Ritka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 07:07   #3025
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez slonecznik23 Pokaż wiadomość
Moszka88 właśnie nic. Super się czułam zero mdłości zero plamien . Czasami delikatnie pobolewal mnie brzuch. To wszystko. Boje się że bez amnio nie będą chcieli mnie przyjąć do szpitala.
Kurde to tak jak ja. A przecież takie ciążę powinny zostać odrzucone przez organizm. Jestem bardzo ciekawa jakie wyniki będą badań prowadzonych przez Roszkowskiego. Bo i jego wysyp tych "utrzymanych" tryliploidii zastanawia.
Na razie nie martw się na zapas. Pisałaś że lekarz prowadzący jest z tego szpitala? Może uda mu się Tobie pomoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 12:41   #3026
slonecznik23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 13
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Moszka88 powinne ale moja, twoja i wielu kobiet nie. Jutro mam wizytę u swojego lekarza zobaczymy.
slonecznik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 12:45   #3027
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Cytat:
Napisane przez slonecznik23 Pokaż wiadomość
Moszka88 powinne ale moja, twoja i wielu kobiet nie. Jutro mam wizytę u swojego lekarza zobaczymy.
Daj znać co powie lekarz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 05:19   #3028
koolcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 22
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Witam zrobiłam odpowiedz bo nie wiem jak nową wiadomość napisać . Dziewczyny czy macie informacje co będzie jeśli 22 października zostanie zaostrzona ustawa aborcyjna ?
koolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 08:04   #3029
Platynowa91
Zakorzenienie
 
Avatar Platynowa91
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 9 281
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Koolcia wtedy chyba niestety zostanie nam wyjście na ulicę ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Platynowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-09, 12:34   #3030
SmutnaOla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 414
Dot.: Terminacja ciąży cz. 4

Doopa będzie za przeproszeniem.. Trzeba będzie na zachód jeździć. Albo próbować zdobyć arthrotec. Ale po tym co przeszłam w szpitalu i ile czasu to wszystko trwało nie zdecydowałabym się teraz na terminowanie w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SmutnaOla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-02 14:14:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:13.