Moda, która Cię "rozwala" część 2 - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-25, 18:54   #3001
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez agatri Pokaż wiadomość
pewnie lubi dżem ale do jedzenia
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 19:01   #3002
izzie
Zakorzenienie
 
Avatar izzie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Wiadomości: 6 856
GG do izzie
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

ja ostatnio widziałam dziewczynę w biodrówkach, które zasłaniały jej około 1/3 pupy (tylko) i cały świat mógł podziwiać jej czerwone stringi - dla mnie porażka ...
izzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 20:09   #3003
lipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 014
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

'Mody' na wystające pół tyłka chyba nikt nie zmieni. Widuje takie osoby strasznie często , w szkole/ w Kościele / w sklepie / na przystanku . No ludzie , albo ubiera się biodrówki i tunike / długi t-shirt albo zwykłe gatki i krótką bluzkę.
__________________

lipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 20:30   #3004
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez Nuova Pokaż wiadomość
Mnie nie tyle co "rozwala", a zastanawia to, że z jednej strony masa dziewczyn tak bardzo chce być oryginalna, jedyna w swoim rodzaju, wyróżniająca się z tłumu, a z drugiej prawie wszystkie młode dziewczyny, jakie mijam ostatnio w mieście/centrum handlowym/w parku wygląda TAK SAMO: legginsy, koniecznie opinające pośladki w maksymalny sposób, krótkie bluzki, jazzówki/balerinki,skórzane kurtki i panterkowe/kwieciste chusty. Do tego torebki z e-torebka.pl i wio - oryginalność aż od nich bije . Tak samo z szafiarkami - na swoich blogach mają cytaty typu "oryginaloność przede wszystkim", a tak naprawdę różnią się między sobą tylko kolorem włosów. Na co drugim blogu - gumowe baleriny, mizensy, czerwone rurki, neony, motywy zwierzęce, koturny.


Co do blogów-dla mnie maja sens jeżeli pokazują coś kreatywnego ,nowego ,świeżego-jeżeli pokazują tyko kopie rzeczy z magazynów wystaw innych blogów to są po prostu manifestacja własnego ego ale bez większej wartości
PS.żeby one były skórzane to by bylo fajnie to jest na ogół niestety pesudoskóra
Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Mnie irytują wszędobylskie wzory kwiatowe(.,..)To naprawdę wkurzające, że chcę sobie kupić wzorzystą koszulę/ top, wchodzę do sklepu, a tam jak w kwiaciarni. Ostatnio przeglądnęłam moją garderobię i znalazłam 4 koszule w kwiaty, kolczyki i bransoletki z tym motywem i nawet baleriny Mam dość. Na szczęście w tym sezonie modne są też kolory fluo, więc jest coś dla równowagi
Ja lubię wzory kwiatowe generalnie ale raczej kwiaty tropikalne albo abstrakcyjne -wprawdzie te sentymentalno-różano-zasłonowe tez mi sie nawet podobały jak wchodziły ale tez już mam ich stanowczo dość .Na szczęście sezon letni nadszedł wiec zaczynają sie pojawiać tez inne wzory kwiatowe; lilie, maki raz widziałam, hibiskusy 0 nawet w kilku sklepach


Edytowane przez Dione
Czas edycji: 2011-07-08 o 18:27
Dione jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 20:51   #3005
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

ja uwielbiam wzory kwiatowe, mam dużo rzeczy w kwiaty i nosze je od dawna, ale nie przesadzam z tym. za to dziś widziałam dziewczyne w czarnych haremkach z różowymi kwiatami, białym kardiganie z niebieskimi kwiatami do tego miała torebke w kwiaty fioletowe dla odmiany na buty bałam sie spojrzeć normalnie łąka cała
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 21:22   #3006
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Mnie bawi nazwa floral, szkoda że cętek i "panterek" nie nazwano motywem fauniastym...
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 21:34   #3007
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-25, 21:39   #3008
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Peco?
W każdym razie naprawdę niektóre nazwy sprawiają, ze czuję sie skołowana. Całe życie miętowym nazywałam kolor podobny do liści mięty, a teraz się okazało, że to pistacjowy
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 21:42   #3009
Angry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 488
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Ja się spotkałam z tymi "fauniastymi" wzorami określanymi jako "animal print"
Angry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 21:57   #3010
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Peco?
W każdym razie naprawdę niektóre nazwy sprawiają, ze czuję sie skołowana. Całe życie miętowym nazywałam kolor podobny do liści mięty, a teraz się okazało, że to pistacjowy
miętowy to nie to samo co pistacjowy. miętowy ma zimny odcien, a pistacjowy ciepły wpisz sobie chociazby w google obrazki
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 22:03   #3011
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Ale i tak z miętą ma tyle wspólnego jak dla mnie co prawie każdy odcień niebieskiego zwany chabrowym z chabrami
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-25, 22:22   #3012
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Mnie ogólnie śmieszą te trendi wyrazy typu: nude (wszystko co jasne - nieważne czy faktycznie cieliste, czy różowe, ecru, beżowe, jasnobrązowe itp.), camelowy (wszystko co ciemniejsze niż nude a w tej tonacji brązo-beżu), floral, mięta (wszystko niebieskie i zielone) i nazywanie ramoneską każdą kurtkę skórzaną, każda marynarka obecnie to boyfriend.. blaa blaaa...
A tak naprawdę miętowy to chłodna (domieszka błekitu) rozbielona zieleń - często kolor pasty do zebów
Nad nude też się zastanawiałam, bo teoretycznie taki nude dla murzynki to ciemny-brąz, nie
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 22:25   #3013
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Ale i tak z miętą ma tyle wspólnego jak dla mnie co prawie każdy odcień niebieskiego zwany chabrowym z chabrami
nie wiem do konca o co chodzi, ale ja nazywam miętowe rzeczy miętowymi, pistacjowe pistacjowymi a chabrowe chabrowymi. pozatymi rozróżniam też granatowe, błękitne, morskie, turkusowe, indygo i niebieskie, więcej chyba nie
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 22:32   #3014
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez agueda Pokaż wiadomość
Hej, podczytuję ten wątek i też chętnie się dołącze. Mnie ostatnio rozwala moda na gumowe tzw. meliski. Nie za bardzo rozumiem ideę noszenia tego typu butów. Noga w tym nie oddycha, nie nadają się raczej na upał. I zastanawiam się, czy osoby, które się na nie decydują, robią to, bo te buty się im NAPRAWDĘ podobają, czy tylko dlatego, że ostatnio są bardzo modne. Sporo osób, które normalnie mają świetny styl, wyglądają bardzo ładnie też kupują takie buty. Hmm, może jestem dziwna .

no widzisz, ja jestem taka troche nienormalna bo mam takie śliczne z Prima Moda, co prawda mają już ze dwa-trzy lata ale powinnam je wyrzucić bo są teraz modneeee
nawiasem mówiąc, w każdych butach przy 20-30 st przez cały dzień stopa sie meczy przy czym moje kaloszki są pod tym wzgledem spoko, bo maja rewelacyjna wkładke i stopa sie praktycznie nie poci
mają takie trzy dziureczki po wewnetrznej stronie, tworzywo jest spoko tylko je sobie niestety już mocno porysowalam
natomiast nie mam pojecia jak będą sie spisywac te z deezee
dla porównania bardziej się męczę w niektórych trampkach z h&m, bo to płotno czyms impregnują i nie przepuszcza powietrza
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 22:37   #3015
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

abiblabla, to szacun, bo często dziewczyny wklejają rzeczy w różnych odcieniach niebiskiego (czy ciepłe czy chlodne, intensywne czy nie) i zawsze to ten sam chabrowy
A co do miętowego to dla mnie po prostu przyjęłam mozgiem jako nazwę koloru, ale z niczym miętowym wspólnego za wiele nie ma
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 22:48   #3016
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
abiblabla, to szacun, bo często dziewczyny wklejają rzeczy w różnych odcieniach niebiskiego (czy ciepłe czy chlodne, intensywne czy nie) i zawsze to ten sam chabrowy
A co do miętowego to dla mnie po prostu przyjęłam mozgiem jako nazwę koloru, ale z niczym miętowym wspólnego za wiele nie ma

trzeba jeszcze wziąć poprawkę na ułomność sprzętu foto, a chabrowy to chyba wyjątkowo paskudny kolor dla zwykłej cyfrówki.. wiem, bo nie moge zrobic dobrej foty na allegro
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 22:55   #3017
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

jak byłam mała to miałam takie gumowe sandałki, przeźroczyste, różowe, mieniące się brokatem!

gumowe meliski uruchamiają we mnie pokłady sentymentu ...
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-25, 23:31   #3018
pannaleksandra
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaleksandra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 762
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
Więcej widzę takich jak Ty niż tych w samych leginsach i apaszkach w kwiatki, no ale dobra..

A mnie denerwują leginsy zamiast spodni (w dalszym ciągu i będę to tak pisała do wiecej jakiej śmierci ).
Dodatkowo nie podobają mi się w ogóle grubsze i bardzo szczupłe osoby w spodniach rurkach nie ogarniam też podejścia "jak się zmieściłam to mogę nosić". Na rajstopy nie zwracałam uwagi po dziś dzień jak przeczytałam, że ponoć ciemniejsze rajstopy nie pasują do białej karnacji ale czarne to już każdy może nosić
Beznadziejne są też te plastikowe czy gumowe balerinki. Melliski czy jak im tam było, masakra, jak dla barbie to w ogóle wygodne jest? Ciekawe jak w lato w upał się w takich chodzi w ogóle się nie kleją pewnie

Apaszki to mi się nigdy nie podobały, mam gdzieś czy w kwiatki czy w kropki. Uu super mam apaszke, na pewno dzięki niej nie będę miała chorego gardła, bo taka gruba i ciepła jest kawałek materiału na szyji \m/ niezbędne

Albo jak laska kupi sobie legginsy przypominające jeansy i myśli, że to to już na pewno spodnie żal mi w ogóle dziewczyn, które nie potrafią zrozumieć, że wychodzą właściwie w rajstopach bez stóp z domu i nie mają nic na sobie jeszcze do tuniki albo CZEGOKOLWIEK co zakrywa tyłek, no proszę Was...

Bawią mnie nastolatki w marynarkach, bo chcą być oh takie oryginalne i żeby nie nosić pseudo ramoneski czy jak się te kurtki nazywają to od razu lecą po marynarkę, bo się im wydaje, że to najlepszy wybór teraz. I wyglądają śmiesznie po prostu, takie licealistki to już lepiej, ale gimnazjalistki w takich ubraniach... matce chyba ukradły.

Przykro mi się robi, jak widzę masywne dziewczyny (nie, że grube tylko po prostu WIEEELKIE, nie wysokie tylko po prostu.. no duże, grubokościste) w botkach na koturnie. Takie małe stópki, a na górze taka ciało-kula

Tak ogólnie to nie lubię jak dziewczyny myślą, że:
1. jak coś jest modne to mogą to nosić
2. jak w coś się zmieszczą to mogą to nosić

A no i przereklamowanych e-torebek. Są naprawdę przeciętne, a co druga osoba je ma jest kilka fajnych, ale co widzę na żywo to strasznie przeciętne, strasznie. Byle tylko z etorebki chyba..
A mnie rozwala krytykowanie dosłownie wszystkiego, bo bez urazy, ale chce mi się śmiać jak czytam taki post. Rozumiem, że może Ci się coś nie podobać, również na kimś, ale nie wiedziałam, że znasz zamiary, poglądy i myśli osób, które noszą tak znienawidzone przez Ciebie rzeczy.
Po pierwsze skąd wiesz, że każdy kto ma apaszkę, nosi ją np zamiast szalika?
Nastolatką nie jestem już jakiś czas, ale tego też nie rozumiem. Uważasz, że młode osoby muszą chodzić ubrane jak tęcza, w stylizacjach rodem z Bravo Girl? Przecież to nie są dziesięciocentymetrowe szpilki czy brylanty, do których przepustką jest raczej wiek. Z resztą dlaczego powiedzmy 16 latka wygląda śmiesznie w marynarce, a 17 latka już nie?

Mnie rozwala jedynie wciskanie się w za małe ciuchy, dla dumy, z faktu, że nosi się S i ślepe podążanie za modą bez patrzenia na to, czy dana rzecz do nas pasuje.
pannaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 06:37   #3019
agueda
Raczkowanie
 
Avatar agueda
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 319
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Ja jeszcze do rzeczy które mnie rozwalają dodam tzw. praską modę. Mieszkam w Warszawie na Pradze Północ i mnóstwo jest tu dziewczyn ubranych w bardzo charakterystyczny sposób: włosy platyna+czerń, kolorowe obcisłe bluzki(za krótkie, błyszczące, z napisem D&G lub Versace), rurki(ale bardzo tandetne), butki kolorowe(Nike, Adidas lub podróby) i skóra w kolorze gorzkiej czekolady. Wiadomo, że wszędzie są takie osoby, ale Praga to ich zagłębie . Jak idę ulicą ubrana inaczej, to one się na mnie czasem dziwnie patrzą, że to ja jestem dziwoląg i niemodna .
agueda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-26, 08:06   #3020
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez Angry Pokaż wiadomość
I czarne i cieliste to klasyka, tyle, że cieliste trzeba uważniej dobrac. Skoro większosc twierdzi, że rażące są o dziesięc tonów ciemniejsze od skóry rajstopy skontrastowane chociażby z bladymi rękami, to raczej tak jest.


Dla niektórych niezbędne, to taka zbrodnia? Przecież apaszka to już tylko rzecz gustu, a nie coś niestosownego jak golizna na wierzchu. Niektórzy lubią dodatki i w dużej mierze to dodatki tworza styl... No i niewielkim kosztem można odświeżyc strój dodając fajną chustę. W niektórych przypadkach ludzi na bakier z higieną wolę, żeby zakrywali się apaszkami, niż pokazywali niedomytą szyję albo rażąco odcinający się podkład, ale to już jednostki nieliczne

Nie chcę się z nikim kłócic i pewnie powinnam zatrzymac to dla siebie, ale ten wątek przybiera dziwny obrót, z każdą kolejną stroną coraz bardziej jadowicie i czepialsko o byle co. Chyba niektórym musi byc ciężko chodzic po ulicach, skoro najzwyklejsze, spotykane na każdym kroku zestawy przyprawiają o szewską pasję.
e tam, teraz po prostu czepia się o rzeczy, które większość czytających wątek nosi, stąd ten poniekąd oczekiwany bulwers mnie nie dziwi

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
poza tym dziewczyny czasy sie zmieniaja, to ze my lazilysmy w bluzach czy glanach nie znaczy ze teraz tam mlodsze osoby maja sie ubierac ;-)
true true, ale to były czasy... koszulka xxxl nightwisha i jedziemy

Cytat:
Napisane przez yousuck Pokaż wiadomość
Najgorsze są obrzydliwe staniki z taniej koronki o 3 rozmiary za duże, które zdaniem noszących ich mają chyba optycznie biust powiększać . No bez przesady, kobiety są mistrzyniami w zmianach wyglądu, ale raczej na płaską klatę, z której wyłaniają się dwie 'bułeczki' nikt się nie nabierze

nie, najgorsze są staniki, gdzie
a) widać białe, zszarzałe albo co gorsza pozółkłe ramiączko
b) piersi wypływają górą (i wcale nie trzeba mieć b. dużego biustu), a wystarczy dopasowana bluzka i widać, mój tż na przykład jest stanikowo uświadomiony i mówi, że połowie koleżanek ma ochotę coś powiedzieć, tylko takt i fakt, że pewnie zostałby uznany za gapiącego się na cycki go powstrzymuje tak, wiem, że niektórym wylewający się cyc w załączniku wyda się seksowny, ale...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg foto_2.jpg (13,0 KB, 148 załadowań)
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 09:04   #3021
pudelkonakredki
Zadomowienie
 
Avatar pudelkonakredki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wiadomości: 1 368
GG do pudelkonakredki
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Mnie bawi nazwa floral, szkoda że cętek i "panterek" nie nazwano motywem fauniastym...

witajcie, dziś mam na sobie bluzkę floral i buty faunial!


Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
jak byłam mała to miałam takie gumowe sandałki, przeźroczyste, różowe, mieniące się brokatem!

gumowe meliski uruchamiają we mnie pokłady sentymentu ...
pudelkonakredki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 09:53   #3022
peanut_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 272
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

nadrobiłam co tam ostatnio 'nawymyślałyście'

moje refleksje: zgadzam się całkowicie jeżeli chodzi o rajstopy w kolorze cielistym, mające wyglądać jakby ich po prostu nie było - nie zwracam może na to mega uwagi, ale wiadomo, białe ręce i brązowe nogi, jak ktoś wspomniał, mogą dać komiczny efekt miętowy, pistacjowy i chabrowy - to nie są nazwy wymyślone jakoś ostatnio na potrzeby mody. więc jak abiblabla, miętowy będę nazywać miętowym co do gumowo-plastikowych balerinek mam mieszane uczucia, sama nie wiem co o nich myślę niektóre generalnie wyglądają nawet fajnie, ale na razie nie mogę się przekonać... i ostatnie odnośnie kwiatowych wzorów, które niedawno obrzydły mi zupełnie, a które kiedyś bardzo lubiłam - moja niechęć nieco zmalała i zamówiłam sobie 2 kwiatowe bokserki
peanut_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 10:17   #3023
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Mnie ogólnie śmieszą te trendi wyrazy typu: nude (wszystko co jasne - nieważne czy faktycznie cieliste, czy różowe, ecru, beżowe, jasnobrązowe itp.), camelowy (wszystko co ciemniejsze niż nude a w tej tonacji brązo-beżu), floral, mięta (wszystko niebieskie i zielone) i nazywanie ramoneską każdą kurtkę skórzaną, każda marynarka obecnie to boyfriend.. blaa blaaa...
A tak naprawdę miętowy to chłodna (domieszka błekitu) rozbielona zieleń - często kolor pasty do zebów
Nad nude też się zastanawiałam, bo teoretycznie taki nude dla murzynki to ciemny-brąz, nie
Ufff, czyli jednak ze mną jest w porządku, bo myślałam, że tylko mnie te wydumane nazwy śmieszą. Nie ma różu, jest pink lub nude (założę się, że 80% używających tego słowa nie umie go poprawnie wymówić), nie ma jasnego brązu - jest camelowy lub lepiej camel'owy (spolszczany do karmelkowego), wszelkie pokręcone formy ecru (ecrue, ecrui, ekri, ekrue, ekru i in.). Nie ma już pospolitego brązu, jest gorzka czekolada. Jest też oranż, taupe i magenta.

Mam też wrażenie, że wiele osób nie wie co to jest kardigan. Na All pod tym hasłem często sprzedaje się zwykle swetry (tj.nierozpinane).

Z kolei jeśli chodzi o perfumy, furorę w pewnych kręgach robi słowo "olfaktoryczny". Są doznania olfaktoryczne albo zachwyty olfaktoryczne. Łomatko zcórko.

Wracając do głownego tematu: mnie nieustająco rozwala dumne obnoszenie obleśnych podróbek (ciuchów, torebek, butów, koniecznie z wielkim logo) oraz perfum.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 10:21   #3024
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 10:49   #3025
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
miętowy to nie to samo co pistacjowy. miętowy ma zimny odcien, a pistacjowy ciepły wpisz sobie chociazby w google obrazki
Niekoniecznie:
http://fmcc.ania.cc/#pl_mi%C4%99towy
http://fmcc.ania.cc/#pl_pistacjowy

A to jest chyba ten, który wszystkie uznają za ten "trendi" miętowy:
http://fmcc.ania.cc/#pl_seledynowy

(przynajmniej tak wyglądały "miętowe" lakiery do paznokci)
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 10:54   #3026
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Przeczytałam ostatnie wpisy i muszę skomentować.

Moim zdaniem kolor miętowy ma tyle wspólnego z miętą, że występuje na różnych produktach o smaku/zapachu miętowym - np. lody miętowe, pasta do zębów. Większość ludzi ma do czynienia z mietą w takiej właśnie postaci. Dlatego pewnie dla większości (również dla mnie) pierwsze skojarzenie na hasło "miętowy" to kolor lodów o smaku miętowym:
RECIPE_6199_10045546609012973725451451137034.jpg

Co do legginsów - mnie ostatnio zaczęło rozwalać wszechobecne hasło "legginsy to nie spodnie".
Uwielbiam legginsy. Oczywiście zawsze noszę takie grube, bawełniane, absolutnie nie prześwitujące i zakładam do nich tunikę zakrywającą tyłek (mam szerokie biodra, a to je ukrywa). Mój brat (17-latek, również interesujący się modą) nigdy nie zwracał na to uwagi, zawsze uważał, że całkiem nieźle się ubieram, a tu któregoś dnia słyszę od niego, że legginsy, to nie spodnie, że czy ja się nie wstydzę chodzić po ulicy z tyłkiem na wierzchu itd. Okazało się, że jakaś znajoma mu opowiadała o tym, że ją rozwalają tyłki na wierzchu, więc i on zaczął bezmyślnie powtarzać to hasło, bez względu na to, jak legginsy są zestawione, tylko dlatego, że modne jest powtarzanie tego hasła

A jeśli chodzi o "praską modę", to ogólnie rozwalające jest takie noszenie na codzień np. dresu, ciuchów o sportowym kroju, które mają jakieś cekinki, udających strój na imprezę, tak samo, jak trampków na obcasie, które mają być jednocześnie wygodne i eleganckie, ale im to nie za bardzo wychodzi.
Widziałam ostatnio w pociągu do Warszawy (która bądź co bądź wysiadła na Pradze) dziewczynę w spodniach dresowych z trzema paskami, białych adaidasach do biegania, w pełnym makijażu, z tipsami i z elegancką, dużą torebką.

Edytowane przez Magdallen
Czas edycji: 2011-04-26 o 11:00
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 10:56   #3027
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość
Niekoniecznie:
http://fmcc.ania.cc/#pl_mi%C4%99towy
http://fmcc.ania.cc/#pl_pistacjowy

A to jest chyba ten, który wszystkie uznają za ten "trendi" miętowy:
http://fmcc.ania.cc/#pl_seledynowy

(przynajmniej tak wyglądały "miętowe" lakiery do paznokci)
nie wiem co to za strona ale dla mnie to na 100% nie jest miętowy. chyba że miętowy to znaczy "w kolorze młodych listków mięty"

dla mnie to jest miętowy: http://www.ofeminin.pl/trendy-w-modz...27c198449.html czyli taki zbliżony do pasty do zębów - chłodny odcień (a dopisuję to abyście pamiętały o różnych ustawieniach monitora )
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2011-04-26 o 10:58
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 11:00   #3028
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Petrol to ciemny morski, od biedy można go nazwać bardzo ciemnym turkusem.
Floral przecież nie = flower. A wszyscy uparli się na kwiatki.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 11:07   #3029
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
chyba że miętowy to znaczy "w kolorze młodych listków mięty"
Dla mnie to logiczne, że miętowy to kolor mięty.
Nie pasty miętowej, nie miętowego swetra tylko mięty.
Bo chyba pierwsze była mięta jak roślina a potem nazwa tego koloru, prawda?
Nazywanie jasnego zielonego miętą jest trendi i właśnie dlatego dużo ludzi uważa, że mięta to rozwodniony seledyn
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-26, 11:14   #3030
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" część 2

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
nie wiem co to za strona ale dla mnie to na 100% nie jest miętowy. chyba że miętowy to znaczy "w kolorze młodych listków mięty"

dla mnie to jest miętowy: http://www.ofeminin.pl/trendy-w-modz...27c198449.html czyli taki zbliżony do pasty do zębów - chłodny odcień (a dopisuję to abyście pamiętały o różnych ustawieniach monitora )
Ale ja nie mówię o tym dla kogo jaki jest miętowy, tylko jak wygląda miętowy na próbnikach, tu masz listę kolorów, na której miętowy i seledynowy wyglądają tak samo, jak na poprzedniej stronie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_kolor%C3%B3w

jest jeszcze to http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_colors , gdzie niby jest "magic mint", który imho wpada już za bardzo w niebieski (to jest kolor kredki Crayola swoją drogą ) więc może stąd się to wzięło, ale i tak najbliżej "miętowego" w waszym rozumieniu jest "celadon", czyli seledynowy Natomiast odpowiednikiem "mięty" w polskiej wersji jest "mint green".
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:36.