Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy! - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-20, 11:57   #3031
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dzisiaj zauważyłam, że ring wysunął się trochę i częściowo był jakby na zewnątrz, między wargami sromowymi. Czy oznacza to że skuteczność jest/była zmniejszona, czy jest prawdopodobieństwo ciąży?
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-20, 12:43   #3032
ONA45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 29
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez RastaGirl89 Pokaż wiadomość
Dzisiaj zauważyłam, że ring wysunął się trochę i częściowo był jakby na zewnątrz, między wargami sromowymi. Czy oznacza to że skuteczność jest/była zmniejszona, czy jest prawdopodobieństwo ciąży?
to zależy ile tam była
ONA45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-20, 14:44   #3033
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ciężko stwierdzić, bo rano to spostrzegłam. Ale nawet nic nie czułam, żeby coś mi przeszkadzało, a na nogach byłam do 3. No trudno, mam nadzieję, że nic się nie stanie
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-21, 21:49   #3034
ONA45
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 29
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez RastaGirl89 Pokaż wiadomość
Ciężko stwierdzić, bo rano to spostrzegłam. Ale nawet nic nie czułam, żeby coś mi przeszkadzało, a na nogach byłam do 3. No trudno, mam nadzieję, że nic się nie stanie
też tak często miałam i jak na razie dzieci nie mam
ONA45 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-22, 10:00   #3035
RastaGirl89
Rozeznanie
 
Avatar RastaGirl89
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 999
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ONA45 Pokaż wiadomość
też tak często miałam i jak na razie dzieci nie mam
Dzięki za odpowiedź W sumie daleka jestem od schizowania bo ufam tej metodzie, ale trochę też mnie uspokoiłaś. Spokojnie czekam teraz na okres między 29 a 5.11
RastaGirl89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 09:29   #3036
Jewels
Raczkowanie
 
Avatar Jewels
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 255
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez RastaGirl89 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was podczas użytkowania nuva ringu, zwłaszcza w pierwszych miesiącach miała problemy z brzuchem jako skutek uboczny? Biegunki, wzdęcia, bóle, jadłowstręt? Obawiam się, że to co dzieje się ze mną od tygodnia, ma związek właśnie z ringiem. Nie wiem co mam teraz zrobić, utrzymująca się od tygodnia biegunka i inne wyżej wymienione problemy nie dają mi normalnie funkcjonować, ale wolałabym na razie nie rezygnować z tej metody...
Ja mam dopiero drugi krążek, i jak do tej pory to nic takiego nie miałam.. Na ulotce jest napisane, że takie objawy mogą się pojawiać. Poczekaj jeszcze kilka dni jak nie przejdzie to może skontaktuj się ze swoim ginekologiem, może zmieni zabezpieczenie.
__________________
28/2015
38/2016
17/2017
15.11.2014

Jewels jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 16:39   #3037
klaudia2314
Raczkowanie
 
Avatar klaudia2314
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 323
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ja już jestem przy drugim krążku, ale chyba odpuszcze sobie jego stosowanie, chodzi o to, że mam ochotę na sex, ale jak już do tego dochodzi to wogóle nie odczuwam przyjemności, mam uczucie jakbym była mocno obdarta w środku przez ten krążek. Wy też tak dziewczyny miałyście ?
klaudia2314 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-26, 23:35   #3038
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez klaudia2314 Pokaż wiadomość
Ja już jestem przy drugim krążku, ale chyba odpuszcze sobie jego stosowanie, chodzi o to, że mam ochotę na sex, ale jak już do tego dochodzi to wogóle nie odczuwam przyjemności, mam uczucie jakbym była mocno obdarta w środku przez ten krążek. Wy też tak dziewczyny miałyście ?
miałam, czułam krążek (obcierał mnie mimo dobrego nawilżenia) i partner też go czuł. A wyjmowanie przed stosunkiem zabijało całą spontaniczność..
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-27, 09:35   #3039
klaudia2314
Raczkowanie
 
Avatar klaudia2314
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 323
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
miałam, czułam krążek (obcierał mnie mimo dobrego nawilżenia) i partner też go czuł. A wyjmowanie przed stosunkiem zabijało całą spontaniczność..

i co zrobiłaś ? odstawiłaś go na dobre czy jakoś temu zaradziłaś ?
klaudia2314 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-27, 12:02   #3040
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez klaudia2314 Pokaż wiadomość
i co zrobiłaś ? odstawiłaś go na dobre czy jakoś temu zaradziłaś ?
odstawiłam
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-27, 13:09   #3041
Jewels
Raczkowanie
 
Avatar Jewels
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 255
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Hej.
JA stosując ring również mam większą ochotę na sex. Jestem cały czas bardziej wilgotna, ale nic mnie nie obciera i w ogóle nic nie czuje, że mam coś w sobie.
Pod czas stosunku mój Tż nic nie czuje pierścienia.
__________________
28/2015
38/2016
17/2017
15.11.2014

Jewels jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 08:01   #3042
klaudia2314
Raczkowanie
 
Avatar klaudia2314
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 323
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
odstawiłam
a zagoiło się szybko ?
klaudia2314 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 12:39   #3043
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez klaudia2314 Pokaż wiadomość
a zagoiło się szybko ?
wiesz co ja po odstawieniu nie kochałam się przez tydzień albo dwa nawet także CI nie powiem jak to tam z gojeniem się
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 13:55   #3044
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, dzisiaj jest 20 dzień od włożenia krążka, jutro powinnam wyjąć, ale dostałam dużego plamienia (nazwałabym to nawet krwawieniem). Brzuch mnie boli jak podczas okresu. O co chodzi i co robić? Nie wyciągałam krążka, planuję zrobić to jutro, ale co się mogło stać? Hormony nie trzymają cyklu?

Bardzo proszę Was o odpowiedź.
soulone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 07:57   #3045
Jewels
Raczkowanie
 
Avatar Jewels
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 255
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Ring wyjmij tak jak powinnaś wyjąć go. Czasem może się tak zdarzyć ale jeżeli będzie się powtarzać to lepiej skonsultuj się z ginekologiem
__________________
28/2015
38/2016
17/2017
15.11.2014

Jewels jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 11:06   #3046
Martina55
Raczkowanie
 
Avatar Martina55
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 425
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Witajcie. Przepraszam, może dla kogoś ten problem jest błahy, ale ja proszę o pomoc. Mieliśmy zmianę czasu. I podpowiedzcie mi, czy jak wcześniej, przed zmianą czasu brałam NR o 22:00 to teraz o której?
__________________
Ratując jednego psa - nie zmienimy świata,
ale świat zmieni się dla tego jednego psa!


Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta
Martina55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 12:38   #3047
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Martina55 Pokaż wiadomość
Witajcie. Przepraszam, może dla kogoś ten problem jest błahy, ale ja proszę o pomoc. Mieliśmy zmianę czasu. I podpowiedzcie mi, czy jak wcześniej, przed zmianą czasu brałam NR o 22:00 to teraz o której?
O tej samej ? to tylko godzina różnicy, nie przesadzajcie i nie popadajcie ze skrajności w skrajność.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 20:43   #3048
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nawiążę jeszcze do moje problemu opisanego kilka postów wyżej i zapytam czy to możliwe, żeby to krwawienie to była końcówka poprzedniego cyklu? Czy mogła się pojawić kiedy jeszcze miałam w sobie ring? Normalnego okresu jeszcze nie dostałam, dzisiaj z rana wyjęłam krążek i nadal mam dziwne plamienia. Może to jest lekkie zawracanie gitary, ale chciałabym wiedzieć jaka jest przyczyna.

Czy którejś z Was przydarzyło się coś podobnego lub może zna odpowiedź na moje pytania?
soulone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 21:40   #3049
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Jewels Pokaż wiadomość
Hej.
JA stosując ring również mam większą ochotę na sex. Jestem cały czas bardziej wilgotna, ale nic mnie nie obciera i w ogóle nic nie czuje, że mam coś w sobie.
a wcześniej miałaś duże problemy z libido? brałaś tabletki anty?
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-30, 08:15   #3050
Jewels
Raczkowanie
 
Avatar Jewels
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 255
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Nie brałam tabletek. To jest pierwsza moja antykoncepcja
__________________
28/2015
38/2016
17/2017
15.11.2014

Jewels jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 09:49   #3051
kalae
Rozeznanie
 
Avatar kalae
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 864
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Nawiążę jeszcze do moje problemu opisanego kilka postów wyżej i zapytam czy to możliwe, żeby to krwawienie to była końcówka poprzedniego cyklu? Czy mogła się pojawić kiedy jeszcze miałam w sobie ring? Normalnego okresu jeszcze nie dostałam, dzisiaj z rana wyjęłam krążek i nadal mam dziwne plamienia. Może to jest lekkie zawracanie gitary, ale chciałabym wiedzieć jaka jest przyczyna.

Czy którejś z Was przydarzyło się coś podobnego lub może zna odpowiedź na moje pytania?
Uważam, że bardziej możliwe jest to, że to końcówka poprzedniego cyklu, niemniej nie jestem ginekologiem.
No czasem się tak zdarza, krążek trzeba wyjąc w terminie.

Jeśli się to będzie powtarzać idź do ginekologa.

Pierwsze trzy krążki to rożnie bywa, potem się uspokoić powinno, choć czasem i później może wystąpić plamienie mniejsze czy większe.

Ale jeśli będzie Cie to bardzo martwić i pojawiać się często to poprostu idź do ginekologa, może być tak że krążek nie trzyma Ci cyklu. Niemniej pojedyncze plamienia, raz na jakiś czas mogą się zdarzać.

Edytowane przez kalae
Czas edycji: 2012-10-30 o 09:52
kalae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 10:41   #3052
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

a jest tu ktoś kto brał tabletki i miał na nich libido zerowe (nawet po zmieniane) a przy Nuva sytuacja znacznie się poprawiła ?
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 06:58   #3053
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
a jest tu ktoś kto brał tabletki i miał na nich libido zerowe (nawet po zmieniane) a przy Nuva sytuacja znacznie się poprawiła ?
U mnie niestety nie
Ale przygotowując się mentalnie (przez kilka m-cy) do zmiany z tabsów na NR trafiłam na wiele wypowiedzi kobiet, że libido im po zmianie podskoczyło. Jedna tak fajnie napisała "mój facet jakby mógł, to by postawił krążkowi pomnik". Dlatego zawsze warto próbować.
Pozostałam przy krążku, bo ma wiele zalet, ale libido niestety leży i kwiczy , tylko wilgotność większa, to fakt
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 09:49   #3054
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
U mnie niestety nie
Ale przygotowując się mentalnie (przez kilka m-cy) do zmiany z tabsów na NR trafiłam na wiele wypowiedzi kobiet, że libido im po zmianie podskoczyło. Jedna tak fajnie napisała "mój facet jakby mógł, to by postawił krążkowi pomnik". Dlatego zawsze warto próbować.
Pozostałam przy krążku, bo ma wiele zalet, ale libido niestety leży i kwiczy , tylko wilgotność większa, to fakt
przy każdej metodzie znajdzie się zarówno osoby z zerowym libido jak i takie których libido jest wysokie. to kwestia indywidualna bardzo jednak... na każdego działa coś innego, nie wiesz czy trafisz.... eh.

z tym próbowaniem to też nie tak łatwo... nie chce co pare miesięcy zmieniać metody antykoncepcji ... bo przy każdej zmianie jak libido nie wzrasta jest coraz trudniej... i co by nie mówić- ochota na seks jest wazna... jak jej nie ma to jest gorzej... sama się źle czuję że gdzieś tam bym chciała, ale moje ciało totalnie nie.

dużo osób chwali sobie stały poziom wilgotności na Nuva? z tym też mam jednak problem niestety zzuważasz znacza poprawę w tej kwestii w porównaniu do tabletek?
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 13:06   #3055
87zabka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 28
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

hej dziewczyny juz kiedys sie tu udzielalam ale mam problem i moze ktoras z was mi pomoze otoz kiedys juz uzywalam krazkow (3 pod rzad) ale wtedy bylam po zastrzykach antykoncepcyjnych i krazki niewywolaly mi okresu wiec czekalam dosc dlugo az okres sam sie pojawi poczekalam az beda 2 regularne naturalne krwawienia i przy 3 zalozylam krazek po wizycie u gina bo chcialam wrocic do tej metody ale o dziwo dzis powinnam wyjac krazek a juz w sobote czy niedziele dostalam krwawienia ktore potem na drugi dzien zmienilo sie w brazowe plamienie i wczoraj juz bylo ok bez plamienia a dzis po stosunku znow plamilam a wieczorem musze wyjac krazek i chialam sie zapytac czy to normalnie to krwawienie w trakcie noszenia krazka dodam ze od konca sierpnia schudlam 14 kg wiec cialo tez sie zmienilo teraz zmieniam gina i niemoge sie dodzwonic na wizyte zeby dostac recepte na nowy ring a ulotke zapodzialam ale chcialabym dalej byc na ringach moze musi sie wszystko od nowa przyzwyczaic do antykoncepcji...czy ktoras z was juz tak miala?
87zabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 07:36   #3056
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Dziewczyny pomóżcie! Powinnam włożyć krążek wczoraj o 21:30, ale zapomniałam i włożyłam dopiero dzisiaj o 8. Czy jeśli wczoraj wspolzylam to jestem zabezpieczona? Nie wiem co robić dlatego proszę o pomoc..
xox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 10:09   #3057
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie! Powinnam włożyć krążek wczoraj o 21:30, ale zapomniałam i włożyłam dopiero dzisiaj o 8. Czy jeśli wczoraj wspolzylam to jestem zabezpieczona? Nie wiem co robić dlatego proszę o pomoc..
podczas przerwy (7dniowej) jest się zabezpieczonym jedynie wtedy kiedy przyjmie się tabletkę/włoży krążek ósmego dnia o tej godzinie co powinno (lub zbliżonej).. A Ty go włożyłaś dopiero po 10 godzinach dopiero, więc ciąża jest raczej możliwa.
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 10:14   #3058
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
podczas przerwy (7dniowej) jest się zabezpieczonym jedynie wtedy kiedy przyjmie się tabletkę/włoży krążek ósmego dnia o tej godzinie co powinno (lub zbliżonej).. A Ty go włożyłaś dopiero po 10 godzinach dopiero, więc ciąża jest raczej możliwa.
Wyjęłam krążek tydzień temu w piątek. Czyli do ósmego czy siódmego dnia? Bo jeśli do ósmego to do dzisiaj? Powinnam wziąć tabletkę po czy nie muszę?
xox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 10:33   #3059
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xox Pokaż wiadomość
Wyjęłam krążek tydzień temu w piątek. Czyli do ósmego czy siódmego dnia? Bo jeśli do ósmego to do dzisiaj? Powinnam wziąć tabletkę po czy nie muszę?
tak, ósmy dzień jest dzisiaj, więc jesteś bezpieczna. A czemu go wyjęłaś w piątek (zamiast czwartek) skoro mówisz, że zakładasz go w piątek (planowo)?
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-03, 11:17   #3060
xox
Raczkowanie
 
Avatar xox
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 276
Dot.: Pierścień NuvaRing - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
tak, ósmy dzień jest dzisiaj, więc jesteś bezpieczna. A czemu go wyjęłaś w piątek (zamiast czwartek) skoro mówisz, że zakładasz go w piątek (planowo)?
zawsze tak robiłam tzn. wyjmowałam w piątek, pojawiał się okres, a później po 7 dniach w piątek (w ten sam dzień tygodnia) zakładałam o tej samej godzinie co wyjęłam, ale teraz już sama nie wiem jak powinnam robić?
xox jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-23 12:54:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.