Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6 - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-05, 19:30   #3031
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

kurdeeeeee wywaliło mi cytaty!!!!

ze złości idę zjeść kolację bo młody w końcu zasnął..
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 19:32   #3032
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
No mamusie

Życzę wam miłego wieczoru i jutrzejszego dnia. Rodzice zaraz u nas będą, więc idę dokończyć szykowanie kolacyjki, no a jutro wiadomo, mój wielki mały dzień

Trzymajcie kciuki ,żebym języka nie zgubiła w gębie.
Do czwartku kochane
wszystkiego dobrego ! życzę Wam, żeby ten dzień stał się jednym z najlepszych w Waszym życiu
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 19:43   #3033
cayenneOna
Zadomowienie
 
Avatar cayenneOna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: München/Gräfelfing
Wiadomości: 1 300
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
No mamusie

Życzę wam miłego wieczoru i jutrzejszego dnia. Rodzice zaraz u nas będą, więc idę dokończyć szykowanie kolacyjki, no a jutro wiadomo, mój wielki mały dzień

Trzymajcie kciuki ,żebym języka nie zgubiła w gębie.
Do czwartku kochane
Kciuki załatwione, pogodę Ci właśnie zamawiam, poproszę Tatę, on zawsze lubił coś "załatwiać"
Wielkie, wielkie gratulacje i życzenia, by było jak sobie wymarzylas...jutro i na wieki, amen :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cayenneOna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 19:56   #3034
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Mala i Selena śliczne brzuszki.
Ja nie wiem o co chosiii ??? ale ciągle czytam..grubą jestem ...wielka mam doope...brzuch mam nie taki...zgaga..bóle...a tu co jedna to ładniejsza z uśmiechem na buzi,,,zgrabne z okrągłą pileczka ....koniec marudzenia ...niech już będzie do końca słodko pierdzaco i spokojnie...bez nieprzyjemnych niespodzianek..zrozumiano ??
Heheheh slodko pierdzaco- sie robi ja sie bardziej czuje jak walen niz wygladam, poruszam sie raczej malo kobieco. Opanowuje kaczy chod do perfekcji

Co nie zjem Borys ma czkawe, dupsko wypial pod zebro a ja pozwijana. Milutko

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

I ja tez gratuluje udanych wizyt, az sie lzej robi. Ja sie tez w sumie ucieszylam mam 2 kg na minusie, ale borys rosnie ksiazkowo ufffff. Nie ma wiec tego zlego.



Wy torby pakujecie a ja dalej jakos w proszku.... nie dopuszczam mysli do siebie, ze to juz tak blisko. Caly czas nie mam koszul i nawet konkretnej listy. Po 18 jak zostane sama bede prac ciuszki, ukladac . Ah...
Co do podejscia przelozony/pracownik to ciezka sprawa... ja bylam kierownikiem zespolu sprzedazy, nie bylo latwo. Relacje byly ok, ale jednak dystans zachowalam.


Kurka ja na komorce zdjec nie widze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 19:59   #3035
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Heheheh slodko pierdzaco- sie robi ja sie bardziej czuje jak walen niz wygladam, poruszam sie raczej malo kobieco. Opanowuje kaczy chod do perfekcji

Co nie zjem Borys ma czkawe, dupsko wypial pod zebro a ja pozwijana. Milutko

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

I ja tez gratuluje udanych wizyt, az sie lzej robi. Ja sie tez w sumie ucieszylam mam 2 kg na minusie, ale borys rosnie ksiazkowo ufffff. Nie ma wiec tego zlego.



Wy torby pakujecie a ja dalej jakos w proszku.... nie dopuszczam mysli do siebie, ze to juz tak blisko. Caly czas nie mam koszul i nawet konkretnej listy. Po 18 jak zostane sama bede prac ciuszki, ukladac . Ah...
Co do podejscia przelozony/pracownik to ciezka sprawa... ja bylam kierownikiem zespolu sprzedazy, nie bylo latwo. Relacje byly ok, ale jednak dystans zachowalam.


Kurka ja na komorce zdjec nie widze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Normalne w aplikacji wizażu. Tylko niektóre zdjęcia widać.
Ale i tak wolę przeglądać na telefonie bo pamięta stronę która ostatnio czytałam


...pisalyscie dużo wcześniej o mleku sojowym. To z biedronki mlekiem nie jest tylko napojem sojowym (dlatego cena jest niższa).

Mam niedoczynność tarczycy i osoby z niedoczynnoscia spożywać produktów sojowych nie powinny bo soja zaburza wchlanianie jodu.

Polecam za to robienie samemu mleka migdałowego. sa przepisy na necie a z resztek migdałów można zrobić pastę do smarowania, upiec ciastka lub zrobić peeling.

migdały mają dużo wapnia (chyba nawet więcej niż krowie mleko z tego co pamiętam).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez The light
Czas edycji: 2013-11-05 o 20:04
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 20:08   #3036
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Dowiedziałam się, że dobrym gadżetem do wózka czy fotelika samochodowego jest specjalna skóra owcza.
"Skóra owcza jest ważnym elementem wyposażenia dziecka. W Polsce nie jest jeszcze popularnym produktem, natomiast w Europie jest bardzo rozpowszechniona.
Jej zasadniczą zaletą jest to, że zimą stanowi doskonałą izolację zimna w wózku, natomiast latem reguluje temperaturę.
Skórę stosujemy tylko do wózka, nie można używać jej w pomieszczeniach zamkniętych. Bezpośrednio na nią, pod główkę dziecka należy położyć pieluchę tetrową. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na znak jakości i atesty bezpieczeństwa."

Ktoś słyszał o tym/ma/zaopatrzył się lub planuje się zaopatrzyć w takie cUś ?
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 20:13   #3037
J0zefina
Raczkowanie
 
Avatar J0zefina
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 425
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Heheheh slodko pierdzaco- sie robi ja sie bardziej czuje jak walen niz wygladam, poruszam sie raczej malo kobieco. Opanowuje kaczy chod do perfekcji
W takim razie drogi "waleniu" masz cudne oczy a kaczemu chodowi mówię nie

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Dowiedziałam się, że dobrym gadżetem do wózka czy fotelika samochodowego jest specjalna skóra owcza.
"Skóra owcza jest ważnym elementem wyposażenia dziecka. .....

Ktoś słyszał o tym/ma/zaopatrzył się lub planuje się zaopatrzyć w takie cUś ?
pierwsze słyszę
J0zefina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-05, 20:14   #3038
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Witam się dziewczyny.

Staram się Was podczytywać ale niestety w pracy nie mam zbyt dużo czasu na wątek a po pracy jestem padnięta. Szczerze mówiąc to coraz bardziej się męczę i myślę o pracy i chyba poproszę jutro lekarza o zwolnienie bo inaczej padnę. Każdy kolejny dzień męczy mnie coraz bardziej. Chciałabym się w środku dnia położyć chociaż na chwilę a dzisiaj miałam ciągiem 10-15 spotkania bez przerwy nawet na obiad

Trzymajcie proszę kciuki za jutrzejszą moją wizytę.

Iwantyou Dominik jest cudowny
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 20:19   #3039
senira666
Zakorzenienie
 
Avatar senira666
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 3 870
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile śliniaków kupiłyście?
My mamy 3 ale jeden byl gratisem na wykładach.



Cytat:
Napisane przez malaMigotkAaa Pokaż wiadomość
Dziekuje za komplementy))) i kciuki!!
Borys wazy troszke ponad 1800 ulozony glowka do dolu huraaaaaa. Mam diabetologa pytac czy nie widzi przeciwskazan do porodu SR i do wczesniejszego porodu. Przy zawahaniach moze podjac taka decyzje. Jakos wzgledem ciazy jej nie ufam cukry sa ok, czasem przekrocze raz na kilka dni. Mam wiec nadzieje, ze nie uslysze nic zlego od niej. Gin tez uspokoil z ekg powiedzial ze czesto w ciazy wychodzi bledne, mam sie nie martwic na zapas. Zawsze od niego wychodze spokojniejsza, to taki typ lekarza u ktorego sie relaksuje

super ze jest ok a dzieciaczek juz konkretny



Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
wróciłam od gina- wszystko OK kolejna wizyta za 3 tygodnie. Zapisałam się na 3/12 na USG 4D więc musze poczekać aż zobaczę Adasia
Aha- miałam darmowe parkowanie przy przychodni- kręcili jakiś film i był parking zagrodzony. Przejechałam kółko - żadnego miejsca wolnego... wjechałam jeszcze raz i zapytałam czy mnie wpuszczą- wpuścili za taśmę i jeszcze mi bryki pilnowali
Jestem zła bo jak wróciłam do domu otworzyłam lodówkę aby zakupy schowac to mi słoik wypał z dżemem- oczywiście rozwalił się w drobny mak po całej kuchni . Musiałam to pozbierać- naturalnie się skaleczyłam zmyć, odkurzyć, potem pomyć kocie miski bo szkło wpadło- no dramat. Najgorsze, że nawet tego dżemu nie otworzyłam!!!
Ja najbliższe usg będę miała może w połowie grudnia... a ostatnie było polowkowe wkec się naczekam żeby to moje dziecię zobaczyć...
Super ze mialas "strzeżony parking"

i szkoda dzemu....


Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
To teraz mam kolejne pytanie. Stwierdziliśmy z mężem, że od razu kupimy kołdrę i poduszkę - na razie schowamy w szafie ale skoro już robimy zakupy to weźmiemy i to. Tylko nie wiemy w którym rozmiarze 120/90 czy 135/100. Co byście radziły?

my mamy 120x90 bo lozeczko mamy 120x60 więc większa chyba byłaby za duża.




Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
No mamusie

Życzę wam miłego wieczoru i jutrzejszego dnia. Rodzice zaraz u nas będą, więc idę dokończyć szykowanie kolacyjki, no a jutro wiadomo, mój wielki mały dzień

Trzymajcie kciuki ,żebym języka nie zgubiła w gębie.
Do czwartku kochane
Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia dużo cierpliwości i wytrwałości. Samych radosnych chwil i wiele uśmiechu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Co do torby (bo mi cytaty wcielo) to ja nawet o tym nie myślę jeszcze ale tp mam na początek lutego. Myślę sobie że torbę będę pakować/ kompletowac po nowym roku.

A pytanie- -- jak dobrać rozmiar stanika do karmienia?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
sent from iphone
senira666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 20:23   #3040
sadlaczyca
Raczkowanie
 
Avatar sadlaczyca
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z głębokiego podlasia :)
Wiadomości: 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Hej, jestem od wczoraj w domku. Jako że wycofano fenoterol to lykam no spe forte. Jest w miarę ok, choć trochę skurczow mam. Najczęściej jak się denerwuje, śmiech bardzo pomaga. Leze plackiem i oglądam przyjaciół przez cały dzień. Wybaczcie, nie nadrabiam i na jakiś czas wycofuje się z wątku. Muszę zająć myśli czymś innym niż ciąża, bo jak zaczynam rozmyslac to pojawiają się skurczybyki.. Jutro idę na konsultacje do innego lekarza, bo nie wiem czy tak powinno być. Stresuje się tą sytuacją bardzo.. Na dodatek dziś pojawiła mi się siara, tak jakby organizm już się nastawil na szybszy poród. Wiem że niektóre z Was mają siare od dawna, ale jakoś dodatkowo mnie to wystraszylo. Mam nadzieję że skurcze się wycisza i że szybko do Was wrócę. Trzymajcie się ciepło i w dwupakach ;*

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Smerf 16.01.2014
Crazy Little Thing Called Love
sadlaczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 20:30   #3041
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Hej, jestem od wczoraj w domku. Jako że wycofano fenoterol to lykam no spe forte. Jest w miarę ok, choć trochę skurczow mam. Najczęściej jak się denerwuje, śmiech bardzo pomaga. Leze plackiem i oglądam przyjaciół przez cały dzień. Wybaczcie, nie nadrabiam i na jakiś czas wycofuje się z wątku. Muszę zająć myśli czymś innym niż ciąża, bo jak zaczynam rozmyslac to pojawiają się skurczybyki.. Jutro idę na konsultacje do innego lekarza, bo nie wiem czy tak powinno być. Stresuje się tą sytuacją bardzo.. Na dodatek dziś pojawiła mi się siara, tak jakby organizm już się nastawil na szybszy poród. Wiem że niektóre z Was mają siare od dawna, ale jakoś dodatkowo mnie to wystraszylo. Mam nadzieję że skurcze się wycisza i że szybko do Was wrócę. Trzymajcie się ciepło i w dwupakach ;*

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Szkoda ze nas opuszczasz no ale Wasze zdrówko najważniejsze

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

[1=830b3402b90be91bee3a8a4 ac8547146eb396896_6583840 e13f22;43582694]Witam się dziewczyny.

Staram się Was podczytywać ale niestety w pracy nie mam zbyt dużo czasu na wątek a po pracy jestem padnięta. Szczerze mówiąc to coraz bardziej się męczę i myślę o pracy i chyba poproszę jutro lekarza o zwolnienie bo inaczej padnę. Każdy kolejny dzień męczy mnie coraz bardziej. Chciałabym się w środku dnia położyć chociaż na chwilę a dzisiaj miałam ciągiem 10-15 spotkania bez przerwy nawet na obiad

Trzymajcie proszę kciuki za jutrzejszą moją wizytę.

Iwantyou Dominik jest cudowny [/QUOTE]
Musisz pójść na zwolnienie
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-05, 20:46   #3042
SunShineDoll
Rozeznanie
 
Avatar SunShineDoll
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

O jej ile wizyt dziś było i ja się dokładam Róża waży już 1645 gram to 31 tydzień ciąży mi puchną łydki, stopy i palce

Ale co ja dzis widziałam to z szoku nie mogę wyjść...Przede mną była babka z wielkim brzuchem a ona szczupła i pytam pana doktora czy ja będę miała taki brzuch jak ona a on do mnie, że ona to ma dziecko ułożone tak, że jej się rożek z grzucha zrobił, dziecko ma głowę w jej krzyżu a nogi na pępku czujecie? I "śmiał się" że ma 153 cm wzrostu a w pasie obwód z tego powodu 130 cm !!! No i idzie na cesarkę bo nie ma możliwości żeby urodziła naturalnie w takiej pozycji...widok brzucha tej babki i tego jak się poruszała zapamiętam do końca życia - bez kitu !
SunShineDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 20:51   #3043
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez SunShineDoll Pokaż wiadomość
O jej ile wizyt dziś było i ja się dokładam Róża waży już 1645 gram to 31 tydzień ciąży mi puchną łydki, stopy i palce
Ja od jakiegos półtora miesiąca mam podpuchnięte stopy, jak zakładam buty to są "na styk" no i od niedawna mam leko podpuchnięte dłonie. Chyba zostanie mi już tak do porodu.
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 20:52   #3044
Akkma
Zadomowienie
 
Avatar Akkma
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 917
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
aaaa o to Ci chodziło- a to to tak myślałam że któraś z nas co się długo nie odzywała (bardzo długo) została nie wiem- pobita, źle traktowana czy coś takiego.
Dobra to ja jestem jakaś przewrażliwiona
Co do tej pary- szpital powinien to zgłosić na policję lub do opieki społecznej, nie wiem czy mają takie prawa ale ewidentnie ktoś się powinien zainteresowac takimi przypadkami aby potem nie było trąbienia o kolejnym zamordowanym i zakopanym dziecku a nikt niczego nie zauważył
Ja pomyślałam, że raczej chciała urodzić w domu, żeby nikt się nie dowiedział i sprzedać dziecko Bujna ta moja wyobraźnia
__________________
21.05.16
Akkma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 20:53   #3045
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Rurinoscorbin podawali mojej koleżance w ciąży 2 razy dziennie i wapno do tego była przeziębienia parę dni przed umowiona cesarka . Ja też lykalam jak się źle czułam, przeziebiona. I pilam prenalen na przeziębienie.
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 20:53   #3046
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Wrocilismy z fajerwerkow. Fajne byly. I muzyka grala,a Eryk caly czas tanczyl I padl w drodze powrotnej,wiec spi w opakowaniu



Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
jak Ty pierzesz te ciuchy bo ja się boję prać wszystkiego razem... jasne to jasne- OK ale takie kolorowe? Nie wiem czy nie farbują np niebieskie welurowy pajac i pajac tygrysek. Prać razem czu osobno? Co z takimi co mają wystające aplikacje? Cholera nie wiem a boję się zniszczyć te ciuszki
Ja piore pastelowe kolory z bialymi,a ciemnoniebieskie,ciemna zielen,czerwone,razem z dzinsem,czarnymi (no w sumie to Eryk czarnych nie ma) Nic nie pofarbowalo nigdy.



Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
Czy orientuje się któraś czy można w ciaży cerutin czy tylko rutinoscorbin??
Mozna. To to samo.



Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
To teraz mam kolejne pytanie. Stwierdziliśmy z mężem, że od razu kupimy kołdrę i poduszkę - na razie schowamy w szafie ale skoro już robimy zakupy to weźmiemy i to. Tylko nie wiemy w którym rozmiarze 120/90 czy 135/100. Co byście radziły?
Mam do Eryka 120/90,wieksza bylaby mi za duza do lozeczka. Tzn plus taki,ze starczylaby na dluzej,ale u nas i tak ta posciel maluch odziedziczy,a dla Eryka kupimy wieksza.



Cytat:
Napisane przez senira666 Pokaż wiadomość
A pytanie- -- jak dobrać rozmiar stanika do karmienia?
Czasem moze byc ciezko utrafic. U mnie piersi sa troche wieksze (ale niewiele) ,ale kupowalam na moj rozmiar i nie byly za male.



Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Hej, jestem od wczoraj w domku. Jako że wycofano fenoterol to lykam no spe forte. Jest w miarę ok, choć trochę skurczow mam. Najczęściej jak się denerwuje, śmiech bardzo pomaga. Leze plackiem i oglądam przyjaciół przez cały dzień. Wybaczcie, nie nadrabiam i na jakiś czas wycofuje się z wątku. Muszę zająć myśli czymś innym niż ciąża, bo jak zaczynam rozmyslac to pojawiają się skurczybyki..
Dbaj o siebie,wypoczywaj. I wroc do nas jak poczujesz sie na silach.
Staraj sie nie denerwowac. Bedzie dobrze!
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 20:56   #3047
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Ja od jakiegos półtora miesiąca mam podpuchnięte stopy, jak zakładam buty to są "na styk" no i od niedawna mam leko podpuchnięte dłonie. Chyba zostanie mi już tak do porodu.
Na śr fizjoterapeuta zalecał brać nogi lub ręce do góry i robienie koleczek stopami lub dłońmi. Ja jeszcze stosuje naprzemienny natrysk na stopy. Mi pomaga.
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:00   #3048
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6


Ja po wizycie u koleżanki - jej 6,5 m-czny synek jest cudowny Niby taki malutki, ale już niesamowicie mądry, ciekawski, eksplorujący otoczenie Niesamowicie szybko rozwijają się takie maluchy!
Dostałam sporo ubranek, które są w takim obiegu między koleżankami. Potem je oddam i dorzucę swoje
Odwiedziłam też dwa lumpeksy i kupiłam kilka fajnych rzeczy. Kocham lumpeksy! Można w nich znaleźć na prawdę piękne ubranka.

Sadlaczyca - trzymaj się odpoczywaj i zaglądaj czasem.

Muminku - wszystkiego najlepszego na Nowej Drodze Życia!!!! By życie Wasze usłane było różami, mlekiem i miodem płynące
No i brawa za dokonanie wyboru imienia

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość
Jak zobaczyłam ten żółto-czarny pierwszy raz w realu (widziałam go w sumie trzy razy) to od razu chciałam zadrzeć spódnicę i wrzeszczeć "mój ci on" Niestety, widziałam dopiero kilka aukcji z tym kolorem, więc ciągle się czaję.
A co do pieluch, wszystko co napisałam to wiedza teoretyczna, się obczytałam po prostu. Po więcej informacji radzę się wybrać na chusty.info, naprawdę fajne forum o chustowaniu i pieluszkach wielorazowych.
Musiał być piękny. Ja takiego na "żywo nie widziałam". W Pl królują kolory bardziej stonowane.
Dziękuję za namiary na to forum, poczytam sobie

Cytat:
Napisane przez EVI07 Pokaż wiadomość
Co za paskudny dzień, leje, spać się chce i jeszcze skurcze na dodatek, więc leżę martywm bykiem. Mała coraz lepiej, jest szansa, że jutro pójdzie do przedszkola, za to znowu psina nam się ciężko pochorowała, ponownie wrzody... Znowu kroplówki, anybiotyki (bo ma wysoką gorączkę), nawet za żarciem się nie ogląda, ani ogonem nie machnie, rozpacz mnie ogarnia jak na nią patrzę... Humoru nie mam wcale, leżę i beczę...
Cieszę się, że z Małą coraz lepiej Szkoda psiny…
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:03   #3049
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Na śr fizjoterapeuta zalecał brać nogi lub ręce do góry i robienie koleczek stopami lub dłońmi. Ja jeszcze stosuje naprzemienny natrysk na stopy. Mi pomaga.
Dziękuję za radę, muszę spróbować
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-05, 21:12   #3050
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Dowiedziałam się, że dobrym gadżetem do wózka czy fotelika samochodowego jest specjalna skóra owcza.
"Skóra owcza jest ważnym elementem wyposażenia dziecka. W Polsce nie jest jeszcze popularnym produktem, natomiast w Europie jest bardzo rozpowszechniona.
Jej zasadniczą zaletą jest to, że zimą stanowi doskonałą izolację zimna w wózku, natomiast latem reguluje temperaturę.
Skórę stosujemy tylko do wózka, nie można używać jej w pomieszczeniach zamkniętych. Bezpośrednio na nią, pod główkę dziecka należy położyć pieluchę tetrową. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na znak jakości i atesty bezpieczeństwa."

Ktoś słyszał o tym/ma/zaopatrzył się lub planuje się zaopatrzyć w takie cUś ?

nie słyszałam o tym i wydaje mi się to jakoś mało higieniczne.. szczególnie dla noworodka

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Hej, jestem od wczoraj w domku. Jako że wycofano fenoterol to lykam no spe forte. Jest w miarę ok, choć trochę skurczow mam. Najczęściej jak się denerwuje, śmiech bardzo pomaga. Leze plackiem i oglądam przyjaciół przez cały dzień. Wybaczcie, nie nadrabiam i na jakiś czas wycofuje się z wątku. Muszę zająć myśli czymś innym niż ciąża, bo jak zaczynam rozmyslac to pojawiają się skurczybyki.. Jutro idę na konsultacje do innego lekarza, bo nie wiem czy tak powinno być. Stresuje się tą sytuacją bardzo.. Na dodatek dziś pojawiła mi się siara, tak jakby organizm już się nastawil na szybszy poród. Wiem że niektóre z Was mają siare od dawna, ale jakoś dodatkowo mnie to wystraszylo. Mam nadzieję że skurcze się wycisza i że szybko do Was wrócę. Trzymajcie się ciepło i w dwupakach ;*

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
super, że już w domku jesteś wypoczywaj, jak masz możliwość to może otoczenie zmień- może jakich leżący wyjazd?
Najważniejsza abyś odzyskała spokój

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez SunShineDoll Pokaż wiadomość
O jej ile wizyt dziś było i ja się dokładam Róża waży już 1645 gram to 31 tydzień ciąży mi puchną łydki, stopy i palce

Ale co ja dzis widziałam to z szoku nie mogę wyjść...Przede mną była babka z wielkim brzuchem a ona szczupła i pytam pana doktora czy ja będę miała taki brzuch jak ona a on do mnie, że ona to ma dziecko ułożone tak, że jej się rożek z grzucha zrobił, dziecko ma głowę w jej krzyżu a nogi na pępku czujecie? I "śmiał się" że ma 153 cm wzrostu a w pasie obwód z tego powodu 130 cm !!! No i idzie na cesarkę bo nie ma możliwości żeby urodziła naturalnie w takiej pozycji...widok brzucha tej babki i tego jak się poruszała zapamiętam do końca życia - bez kitu !

oj współczuję puchnięcia nóg- nic miłego staraj się może je masowac i wyżej trzymać.

130 cm w brzuchu??? o matko!! współczuję babce bo pewnie strasznie jej ciężko i jeszcze to ułożenie dzieciaka takie "niestandardowe"

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

mi też ostatnio palce puchną - albo utyły paróweczki
są dni, że mam problem z założeniem pierdzionka z rana
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:13   #3051
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez Akkma Pokaż wiadomość
Ja pomyślałam, że raczej chciała urodzić w domu, żeby nikt się nie dowiedział i sprzedać dziecko Bujna ta moja wyobraźnia
Całkiem sensowna teoria, jak dla mnie.


Umówiłam się dzisiaj z panią na odbiór (zakup) używanego łóżeczka i materaca. W ciągu 2 dni z TZtem odbierzemy. Łóżeczko białe z wyjmowanymi szczebelkami. Myślę, że będzie ok, chyba nie jest zbytnio zniszczone. Jednak zrezygnowałam z zakupu ikeowskiego, a szkoda mi było kasy na takie solidniejsze, ale nowe (bo to by mnie wyniosło ok 900 zł).

Z poważniejszych zakupów zostanie mi tylko zakup fotelika samochodowego, ale jeszcze sporo tej drobnicy muszę kupić.
Dzięki Wam się jednak zmobilizowałam i do końca listopada wszystko będzie gotowe Dziękuję
Potem będę mogła spokojnie zająć się bardziej przygotowaniem do porodu i zakładaniem firmy, bo mam ambitny plan, by otworzyć ją do końca grudnia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg i-troll-lozeczko-groovy-white.jpg (41,2 KB, 18 załadowań)
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:15   #3052
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Sharley nie zamawialam nic ale wzór mi się bardzo podoba, lozeczko ma z szuflada materac w komplecie myślę że cenowo też nieźle to wychodzi. Jutro zamowie jak dojdzie dam znać co z jakością.
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:18   #3053
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

oj spać mi się chce- idę lulu dobranoc kobitki- spokojnych nocy bez nadmiaru harcujących brzuszkowych lokatorów
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:19   #3054
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

1/3 garderoby synka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20131105_222148.jpg (124,5 KB, 88 załadowań)
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:20   #3055
malaMigotkAaa
Zakorzenienie
 
Avatar malaMigotkAaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Chorzów
Wiadomości: 3 979
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
W takim razie drogi "waleniu" masz cudne oczy a kaczemu chodowi mówię nie

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------



pierwsze słyszę
Dziekuje, pokazuje tz ze ma mi.komplementy mowic a nie smiac sie i mowic do mnie kuleczko! Slicznie dziekuje







Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Hej, jestem od wczoraj w domku. Jako że wycofano fenoterol to lykam no spe forte. Jest w miarę ok, choć trochę skurczow mam. Najczęściej jak się denerwuje, śmiech bardzo pomaga. Leze plackiem i oglądam przyjaciół przez cały dzień. Wybaczcie, nie nadrabiam i na jakiś czas wycofuje się z wątku. Muszę zająć myśli czymś innym niż ciąża, bo jak zaczynam rozmyslac to pojawiają się skurczybyki.. Jutro idę na konsultacje do innego lekarza, bo nie wiem czy tak powinno być. Stresuje się tą sytuacją bardzo.. Na dodatek dziś pojawiła mi się siara, tak jakby organizm już się nastawil na szybszy poród. Wiem że niektóre z Was mają siare od dawna, ale jakoś dodatkowo mnie to wystraszylo. Mam nadzieję że skurcze się wycisza i że szybko do Was wrócę. Trzymajcie się ciepło i w dwupakach ;*

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Siara sie nie martw, jest normalna na tym etapie. Nie stresuj sie, wdech wydeeeech!! Nie ma zadnych porodow na razie co to to nie!






Cytat:
Napisane przez SunShineDoll Pokaż wiadomość
O jej ile wizyt dziś było i ja się dokładam Róża waży już 1645 gram to 31 tydzień ciąży mi puchną łydki, stopy i palce

Ale co ja dzis widziałam to z szoku nie mogę wyjść...Przede mną była babka z wielkim brzuchem a ona szczupła i pytam pana doktora czy ja będę miała taki brzuch jak ona a on do mnie, że ona to ma dziecko ułożone tak, że jej się rożek z grzucha zrobił, dziecko ma głowę w jej krzyżu a nogi na pępku czujecie? I "śmiał się" że ma 153 cm wzrostu a w pasie obwód z tego powodu 130 cm !!! No i idzie na cesarkę bo nie ma możliwości żeby urodziła naturalnie w takiej pozycji...widok brzucha tej babki i tego jak się poruszała zapamiętam do końca życia - bez kitu !
Brawoooo!!!


Biedna dziewczyna. Takie malutkie dziewczyny maja jednak ciezej brzuszek nosic chyba.




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
wymiana
malaMigotkAaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:22   #3056
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
1/3 garderoby synka
dobra jesteś.... w sumie to ja nie mam dużo w takim wypadku
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:24   #3057
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

?.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 13.jpg (122,2 KB, 49 załadowań)
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:27   #3058
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
1/3 garderoby synka
Jesteś MISTRZEM!
Ja nie będę aż takim ale może zrobię jakieś oznaczenia "rozmiarowe"
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:28   #3059
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

O jejku, jeśli któraś ma zły humor to polecam link:
Usmialam się aż mnie brzuch bolał

http://www.filmweb.pl/user/Martinn/blog/492702
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-05, 21:32   #3060
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 6

hejka
w końcu zabrałam się do odpisywania, ale chyba nie dam rady z cytowaniem
kot ma się dobrze, to była chyba chwilowa niedyspozycja ALBO któryś z domowników nie chce się przyznać czy coś mu podsunął do jedzenia... niedopieszczony na pewno nie jest wręcz przeciwnie

gratuluję wszystkim udanych wizyt
zdjęcia brzuszków uświadamiają, że to już coraz bliżej


Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
http://polozna.blog.pl/
Przeczytajcie post z 4 listopada i powiedzcie co wam sie nasuwa, bo ja mam złe przeczucia szczerze mówiąc
dziwna sprawa.. ja jestem przeciwniczką porodów domowych, nie wyobrażam sobie narażać zdrowie/życie dziecka dla swojej wizji . Gdyby coś się stało... wyrzuty nie dały by mi normalnie żyć. Ale innych tyłek/macica mało mnie interesuje. Dla mnie mogą sobie nawet poród same odbierać.

Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
No mamusie

Życzę wam miłego wieczoru i jutrzejszego dnia. Rodzice zaraz u nas będą, więc idę dokończyć szykowanie kolacyjki, no a jutro wiadomo, mój wielki mały dzień

Trzymajcie kciuki ,żebym języka nie zgubiła w gębie.
Do czwartku kochane
no mamusiu
wszystkiego najlepszego


Cytat:
Napisane przez selena85
Dowiedziałam się, że dobrym gadżetem do wózka czy fotelika samochodowego jest specjalna skóra owcza.
"Skóra owcza jest ważnym elementem wyposażenia dziecka. W Polsce nie jest jeszcze popularnym produktem, natomiast w Europie jest bardzo rozpowszechniona.
Jej zasadniczą zaletą jest to, że zimą stanowi doskonałą izolację zimna w wózku, natomiast latem reguluje temperaturę.
Skórę stosujemy tylko do wózka, nie można używać jej w pomieszczeniach zamkniętych. Bezpośrednio na nią, pod główkę dziecka należy położyć pieluchę tetrową. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na znak jakości i atesty bezpieczeństwa."

Ktoś słyszał o tym/ma/zaopatrzył się lub planuje się zaopatrzyć w takie cUś ?
nie słyszałam he, ale czuję że to kolejny genialny pomysł absolutnie niezbędnego gadżetu, (oczywiście z odpowiednim atestem ) rodem z zagranicy aby uświadomić i wyciągnąć kasę z NAS zacofanych Polaków
sorki, ale atest bezpieczeństwa dla owczej skóry powalił mnie na kolana
A dlatego że mam gdzieś w piwnicy ten "ważny element wyposażenia dziecka"
i właśnie znam wiele osób, które takową posiadały
A robiła za.... gadżet dekoracyjny taka tam moda z dawnych lat na dywanik z owczej skóry Przywieziona najczęściej z Zakopanego Dla mnie to był szczyt bezguścia.

Cytat:
Napisane przez sadlaczyca
Hej, jestem od wczoraj w domku. Jako że wycofano fenoterol to lykam no spe forte. Jest w miarę ok, choć trochę skurczow mam. Najczęściej jak się denerwuje, śmiech bardzo pomaga. Leze plackiem i oglądam przyjaciół przez cały dzień. Wybaczcie, nie nadrabiam i na jakiś czas wycofuje się z wątku. Muszę zająć myśli czymś innym niż ciąża, bo jak zaczynam rozmyslac to pojawiają się skurczybyki.. Jutro idę na konsultacje do innego lekarza, bo nie wiem czy tak powinno być. Stresuje się tą sytuacją bardzo.. Na dodatek dziś pojawiła mi się siara, tak jakby organizm już się nastawil na szybszy poród. Wiem że niektóre z Was mają siare od dawna, ale jakoś dodatkowo mnie to wystraszylo. Mam nadzieję że skurcze się wycisza i że szybko do Was wrócę. Trzymajcie się ciepło i w dwupakach ;*
powodzenia, wracaj do zdrowia
odzyskuj powolutku spokój ducha
dobrze Cie rozumiem z tym zajęciem myśli czym innym niż ciąża, wyprawka, lekarze, skurcze itp itd.


Mnie dobijają kopniaki Brzuch dosłownie faluje mi w kilku miejscach - naraz!! Tak praktycznie cały dzień plus codzienna czkawka i drgania Pluas w nocy budzą mnie kopy i boksowanie Są coraz mocniejsze, strasznie mnie boli, od początku były intensywne ale ravzej irytujące a później.... coraz gorzej, odczuwałam dosłownie KAŻDE nawet małe przesuwanie.. Ja nie wiem co będzie dalej. Gdzie te słodkie kopniaczki o których tyle czytałam?? Chyba jestem tutaj jedyną, która nie będzie tęskniła za obkopywaniem.
Nawet na ip moje dziecko zirytowało położną, która musiała robić kilkukrotne podejścia do ktg, które ciągle przerywało... przez to ciągłe przemieszcanie się dziecka Nazwała ją małą uciekinierką heheh i stwierdziła, że rzadko tak się zdarza żeby dziecko było aż tak aktywne, ale to lepsze niż brak ruchów.

Edytowane przez pilotka86
Czas edycji: 2013-11-05 o 21:33
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:20.