Która z Was jeździ konno? Konie, jazda konna. - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-14, 11:44   #3061
Motylicaja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: KRAKÓW:):) MY city...
Wiadomości: 5 953
GG do Motylicaja
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Cytat:
Napisane przez Toriaa Pokaż wiadomość
Ja płaczę na większości końskich filmów.



Myślę,że nie ma takich'beztalenć' Po prostu brakuje mu treningu. Chyba nie da sie sie jezdzic konno 6 lat i nic nie umiec, prawda?:P
wiesz zalerzy jak jedzisz te 6 lat...u kogo jak dlugo czasowo siedzials na koniu itp. duzo jest zapytan

ja kocham "zaklinaczka koni" i "Mustanga z dzikiej doliny"
Motylicaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 12:52   #3062
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Która z Was jeździ konno?

A oglądałyście Karino? Też urocze...

Motylicaja, priv nie doszedł, o ile wysłałaś- pusta skrzynka

Pojechałabym sobie dzisiaj na konie... Taka piękna pogoda, a poza tym- faceci to świnie, chcę się przytulić nareszcie do czegoś, co nie przeliże się z pierwszą lepszą po kilku kieliszkach
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2010-10-14 o 12:54
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 13:16   #3063
Toriaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 040
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Cytat:
Napisane przez strippi Pokaż wiadomość
jeśli już to Romanus
ja kocham winteca

a sama mam
pleszewskie wszechstronne i loesdau ujeżdżeniówke




ja kocham zaklinacza koni i flicke
Miałaś do czynienia z tym siodłem? tzn z romanusem

flicka piękny film..

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
A oglądałyście Karino? Też urocze...
Nie słyszałam o nim. Może dziś oglądnę bo zapowiada się u mnie maraton filmowy:P

Wróciłam jakieś 40minut temu z koni. Pojeżdżone fajnie, teraz niech sobie odpocznie
Miałam przerwać grzywe ale ta pogoda mnie zniesmaczyła Poza tym nie lubię tego robić! Nigdy mi ładnie nie wychodzi
__________________
Pomyśl - kim jesteś
Jeśli mądrość Cię usypia, a głupota budzi..
.


Toriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 13:28   #3064
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: Która z Was jeździ konno?

tak Karino jest super
i jeszcze Seabiscuit z racji, że kocham wyścigi i folbluty

jeszcze był taki film o dziewczynce co mieli konia wyścigowego
wygrane marzenia czy jakos tak

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Toriaa Pokaż wiadomość
Miałaś do czynienia z tym siodłem? tzn z romanusem

flicka piękny film..



Nie słyszałam o nim. Może dziś oglądnę bo zapowiada się u mnie maraton filmowy:P
jeździłam 2 razy
trener miał takie
i tak
fajnie się dupka do niego trzyma, wygodne, łydki ładnie leżą
ogólnie ma plus
jednak nie przebije winteca


karino można pobrać na chomiku
ja ściągnęłam 13 odcinków
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 18:48   #3065
Motylicaja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: KRAKÓW:):) MY city...
Wiadomości: 5 953
GG do Motylicaja
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
A oglądałyście Karino? Też urocze...

Motylicaja, priv nie doszedł, o ile wysłałaś- pusta skrzynka

Pojechałabym sobie dzisiaj na konie... Taka piękna pogoda, a poza tym- faceci to świnie, chcę się przytulić nareszcie do czegoś, co nie przeliże się z pierwszą lepszą po kilku kieliszkach
przperaszam nie wyslalam zaraz wysle


a co taka nagla deklaracja ze facet to swinia??
Motylicaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 19:05   #3066
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Przykre przeżycia minionej nocy... Zresztą, napiszę Ci na priva, co się będę tutaj szczęśliwym mężatkom żalić
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 19:30   #3067
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Przykre przeżycia minionej nocy... Zresztą, napiszę Ci na priva, co się będę tutaj szczęśliwym mężatkom żalić

ale szczęśliwe mężatki zawsze wysłuchają, pocieszą
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 19:35   #3068
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Dziewczyny co ubieracie w takie chłodne dni ? Ja zwykle ubierałam się bardzo na cebulkę i jakoś tak nie wygodnie mi było... A w takie dni to doopka i rączki marzną. Tak samo jak pod kaska nie mam co ubrać bo nic nie wejdzie
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 22:19   #3069
granda16
Raczkowanie
 
Avatar granda16
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 307
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co ubieracie w takie chłodne dni ? Ja zwykle ubierałam się bardzo na cebulkę i jakoś tak nie wygodnie mi było... A w takie dni to doopka i rączki marzną. Tak samo jak pod kaska nie mam co ubrać bo nic nie wejdzie
Lavi92, mam ten sam problem ehh
zimno jak nie wiem co to ubieram się jak jakiś bombon a po 2 szybszych kłusach już mi za gorąco i musze sie rozbierać.
Nie ma to jak jazda w polówce... w bluzie też ok ale w kurtce już srednio lubie. Najchętniej jeździłabym w 2 bluzach ale w tym znowu czuję skrępowane ruchy.

I weź tu mi dogódź

Własnie wróciłam z koni. Jestem osobą na etapie początkującego galopu, który szlifuje..
Znajomi ciągną mnie na sobotniego hubertusa. Jednak ja nie wiem, nie jestem pewna jeszcze w tym galopie, tymbardziej w tym terenowym.

A wiadomo; jak koń widzi, że inne biegną to jest żywszy i narwany.
Pewnie jakoś tam bym sobie poradziła, ale chyba lepiej jak wystartuje z resztą w następnym. Co mówicie?
granda16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 22:35   #3070
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co ubieracie w takie chłodne dni ? Ja zwykle ubierałam się bardzo na cebulkę i jakoś tak nie wygodnie mi było... A w takie dni to doopka i rączki marzną. Tak samo jak pod kaska nie mam co ubrać bo nic nie wejdzie
mam cieplejsze bryczesy (grubszy materiał, zazwyczaj ciemne kolory, do tego mam kurtkę jeździecką, co pod spodem ma polar- niedawno kupiona).
Często jednak marznę jak ubieram się pod kolor padu
Rękawiczki mam cieplejsze takie jesienno-zimowe. Super sprawa.
Jak wieje to pod kask ubieram kominiarkę jeździecką.
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 22:43   #3071
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Ja niestety takich typowo jeździeckich rzeczy nie mam więc muszę ratować się zwyklaczkami.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-15, 10:04   #3072
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: Która z Was jeździ konno?

to może popatrz na allegro
czasami w idealnym stanie można kupić za grosze
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 11:46   #3073
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Znalazłam na holenderskim "allegro" dość fajnie cenowo i jakościowo buty ale teraz jestem totalnie bez kasy więc nawet na all nic nie kupie. Niestety.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 16:19   #3074
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Ja zakładam gruuuby polar, w którym i tak po chwili robi mi się za gorąco A na nogi bryczesy i podkolanówki- a jak bardzo marznę, to jeszcze rajstopki pod spód.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 19:26   #3075
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: Która z Was jeździ konno?

no ja też pod bryczesy rajstopki

a w zimę noszę termo oficerki
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 20:16   #3076
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Która z Was jeździ konno?

A ja bardzo grube skarpety do sztybletów- na luksus termooficerek sobie póki co nie pozwoliłam
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 09:18   #3077
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Jestem początkującym jeźdzcem - za mną dopiero 3 godziny jazd Mam w planach kupno czapsów, niestety nie wiem które będą lepsze - skorzane czy z neoprenu?
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 09:44   #3078
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Skórzane, stanowczo...
Poza tym polecam kupno sztybletów- naprawdę, po tych butkach nie chce się już wsiadać na konia w niczym innym A strzęmię wpadające za język adidasa, czy rozwiązujące się na koniu sznurówki- to nie dość, że niewygodne, to jeszcze bardzo niebezpieczne w razie ewentualnego upadku (kiedyś mnie z powodu takich butów koń przeciągnął 30 metrów po ziemi, bo noga została...)
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 09:57   #3079
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Sztyblety oczywiście też mam w planach
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-16, 12:16   #3080
granda16
Raczkowanie
 
Avatar granda16
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 307
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Cytat:
Napisane przez fascinata Pokaż wiadomość
Jestem początkującym jeźdzcem - za mną dopiero 3 godziny jazd Mam w planach kupno czapsów, niestety nie wiem które będą lepsze - skorzane czy z neoprenu?
Skórzane są bardziej eleganckie i ładniej się prezentują.
Jednak polecam te z miękkiej skórki bo są też bardzo sztywne i dla mnie przykład są niewygodne i kłują mnie pod kolanami.

Mam w planach kupno właśnie tych miękkich nowych
Obecnie na zwykłe jazdy po padoku, wiercenie się po stajni i czyszczenie konika noszę te z neoprenu.

W domu wrzucisz je w pralkę albo przetrzesz mokrą szczotką aby usunąć kurz i po kłopocie.
Są miekkie, ładnie się dopasowują i są bardzo wygodne.
No i też są tańsze
granda16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 12:55   #3081
strippi
Zakorzenienie
 
Avatar strippi
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Jaroszówka
Wiadomości: 10 460
GG do strippi
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Skórzane, stanowczo...
Poza tym polecam kupno sztybletów- naprawdę, po tych butkach nie chce się już wsiadać na konia w niczym innym A strzęmię wpadające za język adidasa, czy rozwiązujące się na koniu sznurówki- to nie dość, że niewygodne, to jeszcze bardzo niebezpieczne w razie ewentualnego upadku (kiedyś mnie z powodu takich butów koń przeciągnął 30 metrów po ziemi, bo noga została...)
o tak sztyblety
i sztylpy do nich ( skórzane czapsy)
__________________
Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady, a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz
strippi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 14:40   #3082
Toriaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 4 040
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co ubieracie w takie chłodne dni ? Ja zwykle ubierałam się bardzo na cebulkę i jakoś tak nie wygodnie mi było... A w takie dni to doopka i rączki marzną. Tak samo jak pod kaska nie mam co ubrać bo nic nie wejdzie

Z dwie pluzy bluz, 3 pary skarpet ciepła kurtka, termobuty.to tak zimowo.
Obecnie ubieram TShirt, bluzkę z długim rękawem i kurtkę, która ściągam na jazdę. (jak jest CIEPLEJ)
A gdy jest zimniej, to ubieram po prostu ciepły golf, zamiast tej bluzki z długim rękawem.
Na łapki rękawiczki do jazdy, pod kask opaska. Chociaż ja w sumie nigdy pod kask nic nie ubieram.
__________________
Pomyśl - kim jesteś
Jeśli mądrość Cię usypia, a głupota budzi..
.


Toriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 16:31   #3083
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Zaspokoiłyście moją wiedzę A jeśli już o rękawiczkach mowa to jakie polecicie?

Kolejna porcja pytań. Znacie kogoś kto studiował/studiuje/ pracuje w zawodzie "Hodowla i użytkowanie koni" ? Jakie po tym są perspektywy?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 18:54   #3084
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Lavi92 rękawiczki na pewno ciepłe,ale nie grube,bo będzie Ci ciężko trzymać wodze.Najlepiej gdyby były to rękawiczki z takimi specjalnymi wypustkami(nie wiem jak to się fachowo nazywa) żeby Ci się ręce nie ślizgały.
Jeśli chodzi o studia na kierunku hodowla koni to nie polecam.Na pewno jest to dla pasjonatów,ale z pracą po tym zawodzie ciężko,raczej kokosów nie będziezresztą po każdym innym kierunku można pracować z końmi/przy koniach.Lepiej się zabezpieczyć finansowo pracując już w jakimś zawodzie,a prywatnie np hodować sobie konie(ja np chce tak zrobić) Ale czasami żałuję,że nie poszłam do technikum hodowlanego w Janowie Podlaskim-super klimat i instruktor,a do tego jazda na czołowych ogierach arabskich..
A teraz kilka zdjęć z mojego dzisiejszego terenu.Siwy był dziś kapitalny! W ogóle się nie płoszył,pędził niczym wiatri ogólnie było super,tylko trochę zmarzłam hehe
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 19:08   #3085
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Cytat:
Napisane przez Diya Pokaż wiadomość
Lavi92 rękawiczki na pewno ciepłe,ale nie grube,bo będzie Ci ciężko trzymać wodze.Najlepiej gdyby były to rękawiczki z takimi specjalnymi wypustkami(nie wiem jak to się fachowo nazywa) żeby Ci się ręce nie ślizgały.
Jeśli chodzi o studia na kierunku hodowla koni to nie polecam.Na pewno jest to dla pasjonatów,ale z pracą po tym zawodzie ciężko,raczej kokosów nie będziezresztą po każdym innym kierunku można pracować z końmi/przy koniach.Lepiej się zabezpieczyć finansowo pracując już w jakimś zawodzie,a prywatnie np hodować sobie konie(ja np chce tak zrobić) Ale czasami żałuję,że nie poszłam do technikum hodowlanego w Janowie Podlaskim-super klimat i instruktor,a do tego jazda na czołowych ogierach arabskich..
A teraz kilka zdjęć z mojego dzisiejszego terenu.Siwy był dziś kapitalny! W ogóle się nie płoszył,pędził niczym wiatri ogólnie było super,tylko trochę zmarzłam hehe
Osobiście nie chodzi mi o pracę z końmi jako instruktor czy coś takiego. Nie chce się w tym zagłębiać bo za dużo pisania. Głównie pytam dlatego bo interesuje mnie sam przebieg studiów.
__________________
...

Edytowane przez Lavi92
Czas edycji: 2010-10-16 o 19:08 Powód: literówka
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 19:29   #3086
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Takie studia są w Lublinie na Uniwersytecie Przyrodniczym.Wiem,że chyba tylko u nas w mieście można wybrać specjalizację hodowla i użytkowanie koni lub hodowla koni i jeździectwo już na pierwszym roku.W innych miastach najpierw studiuje się zootechnikę,a dopiero później można wybrać specjalizację konną.Nie wiem konkretnie co Cię interesuje po tych studiach,ale jeśli mówisz,że nie chcesz być instruktorem to raczej po nich czeka Cie najwyżej praca jako stajenny.
Niestety w tej branży bardziej patrzy się na doświadczenie.Na hodowli koni możesz zdobyć dużą wiedzę z zakresu hodowli,użytkowania czy ogólnie taką wiedzę zootechniczną jeśli chodzi o konie.Jednak moim zdaniem lepiej porobić jakieś kursy i zdobywać jak największe doświadczenie np.w stadninach by móc kiedyś pracować z końmi.
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 19:40   #3087
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Cytat:
Napisane przez Diya Pokaż wiadomość
Takie studia są w Lublinie na Uniwersytecie Przyrodniczym.Wiem,że chyba tylko u nas w mieście można wybrać specjalizację hodowla i użytkowanie koni lub hodowla koni i jeździectwo już na pierwszym roku.W innych miastach najpierw studiuje się zootechnikę,a dopiero później można wybrać specjalizację konną.Nie wiem konkretnie co Cię interesuje po tych studiach,ale jeśli mówisz,że nie chcesz być instruktorem to raczej po nich czeka Cie najwyżej praca jako stajenny.
Niestety w tej branży bardziej patrzy się na doświadczenie.Na hodowli koni możesz zdobyć dużą wiedzę z zakresu hodowli,użytkowania czy ogólnie taką wiedzę zootechniczną jeśli chodzi o konie.Jednak moim zdaniem lepiej porobić jakieś kursy i zdobywać jak największe doświadczenie np.w stadninach by móc kiedyś pracować z końmi.
Tak tak wiem. W Krk jest właśnie taka specjalizacja na zootechnice. Akurat nie chodzi mi o taką bezpośrednią prace z końmi jako instruktor bo to tego studiów nie trzeba Po prostu wolałabym zająć się czymś takim jak opracowywanie paszy dla koni czy prowadzenie ośrodka gdzie mogłaby być prowadzona hipoterapia ale mniejsza o to. Chodzi mi o przebieg studiów, wykłady, zajęcia i te sprawy.
Jestem na etapie wybierania kierunku i chce po prostu "prześwietlić" te co mnie interesują. A wiem, że na zootechnice łatwo nie ma dlatego chce sprawdzić czy dam sobie rade na poszczególnych kierunkach.
A od zawsze chciałam studiować w Lublinie więc patrzę głównie na kierunki pod kątem tego miasta.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:02   #3088
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Jeśli chcesz się zająć szeroko rozumianym żywieniem itp to polecam zootechnikę dużo wiedzy,ale przydatnej.Sama nie jestem na zootechnice,ale mam kilku znajomych.W Lublinie studiuję na UP,tyle że na turystyce,ale polecam Ci uczelnię-mi jak na razie się podoba Dużo jest też u nas osób na weterynarii,ale wybierając ten kierunek nie masz w ogóle życia studenckiego.
Dzisiaj na Felinie był nabór do sekcji jeździeckiej,ale niestety tylko dla tych co studiują hodowlę koni.Ogólnie nasza uczelnia jest bardzo "końska",możesz też należeć do akademickiego klubu jeździeckiego(ale akurat o nim słyszałam różne opinie,nie za często przychylne),a w samym Lublinie i okolicach jest dużo stadnin.
Tak więc wybór należy do Ciebie,musisz się zastanowić co chcesz konkretnie robić,w czym się specjalizować,a jeśli zdecydujesz się na Lublin to zapraszam
A i jeszcze poczytaj sobie plan studiów na kierunku zootechnika-to powinno Ci jakoś ukazać ogólny ich przebieg

Edytowane przez Diya
Czas edycji: 2010-10-16 o 20:03
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:19   #3089
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Cytat:
Napisane przez Diya Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz się zająć szeroko rozumianym żywieniem itp to polecam zootechnikę dużo wiedzy,ale przydatnej.Sama nie jestem na zootechnice,ale mam kilku znajomych.W Lublinie studiuję na UP,tyle że na turystyce,ale polecam Ci uczelnię-mi jak na razie się podoba Dużo jest też u nas osób na weterynarii,ale wybierając ten kierunek nie masz w ogóle życia studenckiego.
Dzisiaj na Felinie był nabór do sekcji jeździeckiej,ale niestety tylko dla tych co studiują hodowlę koni.Ogólnie nasza uczelnia jest bardzo "końska",możesz też należeć do akademickiego klubu jeździeckiego(ale akurat o nim słyszałam różne opinie,nie za często przychylne),a w samym Lublinie i okolicach jest dużo stadnin.
Tak więc wybór należy do Ciebie,musisz się zastanowić co chcesz konkretnie robić,w czym się specjalizować,a jeśli zdecydujesz się na Lublin to zapraszam
A i jeszcze poczytaj sobie plan studiów na kierunku zootechnika-to powinno Ci jakoś ukazać ogólny ich przebieg

O właśnie zauważyłam, że jesteś z Lublina Głównym celem jest właśnie UP. Oj o weterynarii to nawet nie myślę nie nie
A do klubu można należeć bez względu na kierunek?
Właśnie w tym problem, że praktycznie na każdym kierunku, który by mnie potencjalnie interesował jest zawarta chemia i fizyka a ja z tych przedmiotów to nie bardzo jestem, żeby je studiować. A z tego co wiem to na zootechnice jest ich sporo. Zaraz sobie poprzeglądam plany.
Swoją drogą jaki inny uniwersytet byś polecała w Lublinie?
Jak dobrze, że na Ciebie trafiłam!
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 20:37   #3090
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: Która z Was jeździ konno?

Do klubu może należeć każdy,kto jest studentem.Bez względu na kierunek czy uczelnię.Chociaż ja osobiście polecam należeć do jakiegoś klubu jeździeckiego.Jeśli chcesz poczytać więcej o AKJ-cie to wejdź na ich stronę http://akj.cal.pl
Ja też nie znoszę chemii i fizyki,no i matmy też nie jeśli tak samo jak ja jesteś antyścisłowcem to polecam turystykę i rekreację.Bardzo ciekawy kierunek i chyba na 2 roku mamy wybrać specjalizacje,a wśród nich jest turystyka konna W Lublinie jest 5 państwowych uczelni-Medyczny,Przyrodniczy,UMC S,KUL i Politechnika.Jest też kilka prywatnych. Jeśli interesuje Cię szeroko rozumiany kontakt ze zwierzętami to raczej UP-dużo koniarzy i miłośników zwierząt,ale to ze względu na występowanie kierunków typowo zwierzęcych.Najlepszą uczelnią jest oczywiście Medyczny(sama chciałam tam iść na dietetykę,ale się nie dostałam),UMCS i KUL to takie typowo humanistyczne,a Polibuda wiadomo
Jakbyś jeszcze chciała o coś zapytać to pisz,ale lepiej na pw bo trochę offtopujemy
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-31 19:27:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:48.