2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-14, 16:27   #3091
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

cellaris..ja tam zawsze chciałam mic parke..a wyszli dwaj chłopcy
z chłopakami nie jest źle...tylko wolałabym okres 2-latka i okres dojżewania przeskoczyć

tifio.ja tez uwazam że 5-6 lat to zbyt duza roznica wieku...moja siora ma synka 5-latka i jakos trudno jej sie teraz zdecydowac na kolejne dziecko...bratowa ma 2 synkow w odstepie 8 lat i ten mlodszy to takie oczko w głowie, jest naj... w kazdym względzie. a ten starszy jest taki na uboczu..krzyczą ciągle na niego i wogóle...

mi jest ciezko z dwoma..zwłaszcza ze Domik to taka tżywa iskierka
, ale pocieszam sie za za 2-3 lata bedą sie chłopaki razem bawili (oby)
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 16:48   #3092
tifio
Rozeznanie
 
Avatar tifio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Mazury - NMR
Wiadomości: 680
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
cellaris..ja tam zawsze chciałam mic parke..a wyszli dwaj chłopcy
z chłopakami nie jest źle...tylko wolałabym okres 2-latka i okres dojżewania przeskoczyć

Oj, kochana to tylko takie gadanie, a Ty sobie świetnie wtedy z chłopcami poradzisz

tifio.ja tez uwazam że 5-6 lat to zbyt duza roznica wieku...moja siora ma synka 5-latka i jakos trudno jej sie teraz zdecydowac na kolejne dziecko...bratowa ma 2 synkow w odstepie 8 lat i ten mlodszy to takie oczko w głowie, jest naj... w kazdym względzie. a ten starszy jest taki na uboczu..krzyczą ciągle na niego i wogóle...

mi jest ciezko z dwoma..zwłaszcza ze Domik to taka tżywa iskierka
, ale pocieszam sie za za 2-3 lata bedą sie chłopaki razem bawili (oby)
Wierzę Ci, że jest Ci ciężko, bo ja mam chrześniaczkę w podobnym wieku jak Dominik (właściwie ile ona ma?), a często z nią przebywam i w ciąży to za nią nie nadążałam, a teraz to już wogóle masakra, bo ona chce dzidzię przebierać, smarować, karmić itp
Ale tak jak mówisz, trochę odrosną i już będzie lepiej, bo sami się sobą zajmą, będą się razem bawić itp, a my ze swoimi się będziemy musieli bawić, bo nie mają jeszcze rodzeństwa...


bordowa, a robiłaś Asi badania moczu? Dziewczynki często mają jakaś (nie pamiętam jak ona się nazywa) bakterię w moczu i to się objawia podobnie jak skaza.
__________________
We Dwoje 24.04.2004r.
We Troje 15.10.2010r.
FRANIULA 3900gram, 59cm



tifio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 17:01   #3093
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez tifio Pokaż wiadomość
Wierzę Ci, że jest Ci ciężko, bo ja mam chrześniaczkę w podobnym wieku jak Dominik (właściwie ile ona ma?), a często z nią przebywam i w ciąży to za nią nie nadążałam, a teraz to już wogóle masakra, bo ona chce dzidzię przebierać, smarować, karmić itp
Ale tak jak mówisz, trochę odrosną i już będzie lepiej, bo sami się sobą zajmą, będą się razem bawić itp, a my ze swoimi się będziemy musieli bawić, bo nie mają jeszcze rodzeństwa...
.

za 2 tyg skonczy 2 latka
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 17:13   #3094
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość

kotek..czy ja już wspominałm że masz fajniutkiego mężusia
dziecię z resztą też
hihi jeszcze nie wspominalas hihi ale dzieki

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość

kotekk81, ciekawe co Twój TŻ kupi
haha dzwonil ze kupil papier w plastycznym, farbki wodne i plakatowe (bo sie nie mogl zdecydowac ) i "dziewczynskie" naklejki

Klarissa dzieki
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 17:13   #3095
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
Ja też tabletek nie biorę bo po nich czuję się fatalnie i wyglądam jak opuchnięte ufo....przed ciążą wypróbowałam chyba z 5 rodzai i spasowałam. Też mam czasem stresa bo po cc to niekoniecznie chciałabym już w ciążę zachodzić. Zresztą mi jedna moja kochana niunia wystarczy....kolejna dzidzia będzie adoptowana'ale na adopcyjną córeczkę musimy z 6 lat poczekać.
Podziwiam taka decyzję

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
My jeszcze nie na tym etapie, ale od przedwczoraj moje dziecię wie już, że może coś wziąć do rączki i widzę, że co dnia rozwija tę umiejętność, a tak w ogóle to od ponad godziny bawi się na tym kocyku waląc łapkami po zabawkach. Aż w szoku jestem... i jeszcze ma radochę, a wszystko to zupełnie za darmo, bez kupowania wypaśnej maty edukacyjnej. Polecam domowe metody
Super mój Franek jeszcze noga w tym nic w ręce nie chwyta chyba że przypadkiem

Cytat:
Napisane przez tifio Pokaż wiadomość
A mój mały nauczył się wszystko "badać" językiem. Aby coś się znalazło w jego pobliżu i już go wystawia jak jaszczurka i liże Nawet cycusia to najpierw poliże, a dopiero później atakuje do jedzenia
hahahh to musi nieźle wyglądać

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość

Do dziewczyn które mają już okres
czy macie regularnie?/ oczywiście Te co miałay wczesniej regularnie..
bo ja miałam co 31-32 dni..a dziś mija 35 dzien i cisza w eterze
mam nadzieje ze nie bede pierwsza na tym wątku z "dobra nowiną"
Ja biorę tą AZALIE i miałam jedne taki normalny a potem plamiłam I to plamienie to mam bardzo często Idę do lekarza i zobaczymy co powie

Walczę z Frankiem Tzn staram się działać jakoś sensownie z nim Meczy się przy zasypianiu Tzn są drzemki że sam elegancko zasypia a sa takie (i to pewnie te w których przegapiam moment zmęczenia) że się drze Do tek pory brałam go tuliłam i on się uspokajał a ja usypiałam go na rękach a teraz go odkładam i trochę jest ciężko ale to dla naszego dobra

Hagar i od dziś stosuje się do rady Tracy Hogg wieczorem przed kąpielą jedzenie niech będzie już co 2h i tak np 18 jedzenie po 19 kąpiel i 20 jedzenie dziecko idzie spać i potem na śpiocha daje mu jeszcze raz w godzinach 22-23 Kieruję to do Ciebie bo też masz problem z karmieniami nocnymi
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 17:28   #3096
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez tifio Pokaż wiadomość
Tak czy siak będą miały, bo to w końcu dzieci. Ja osobiście nie radziłabym Ci robić takiej przerwy, ale wiadomo, że każdy zrobi jak uważa. Moja mama tez chciała drugie dziecko 5-6 lat po mnie i co? Wyszło 11. A, że miałam taką a nie inną sytuację w domu to ja musiałam się częściej opiekować bratem niż ona sama... Fajnie jak między dziećmi jest różnica 2-3 lata, wtedy się razem wychowują i jest jakoś tak raźniej obojgu. Właśnie o to chodzi, że masz już córkę to teraz czas na chłopca - to dwie zupełnie różne bajki
Ale ja nie chcę między dziećmi robić tak dużej różnicy. Wogóle nie biorę pod uwagę adoptowania niemowlaka. Myślimy o 3-4 letnim dzieciaczku więc różnica wieku będzie 2 max 3 lata. Boję się adoptować maleństwo bo.....wiadomo takie dzieciaki mają już jakąś "historię" ze sobą,a ja boję się tych wszystkich zespołó poalkoholowych,zaburzeń itd....i to nie dlatego,że chcę mieć "ideaslne dziecko",ale będę się bała o moją Martę bo widziałam nieraz jak takie dzieciaki w wieku dojrzewania potrafią reagować. No i też uważam,że każde dziecko powinno wiedzieć że zostało adoptowane,a u 3-4 latka jest to nieco prostsza sprawa.

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
hagar,cellaris, - dziś Mati jak się obudził po długim spaniu to nie dałam go od razu do cyca, tylko najpierw zrobiłam mu masazyk, poprykał i z piersi sobie ładnie jadł Zresztą,tak jak pisze ycnan, dałam już sobie na luz i przestaję się tym przejmować

hagar-może faktycznie spróbuj dać mm? dla małych głodomorków ponoć polecana jest Humana. Z tego co pamiętam Weronisia i Cellaris dają humanę.
No to wygląda na to,że znalazłaś sposób na swojego maluszka
A ja podaję humanę 1 plus dla głodomorków.

Cytat:
Napisane przez martynka81 Pokaż wiadomość

wszystkie Martusie to fajne i grzeczne dziewczynki
No jasne,że fajne....

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Podziwiam taka decyzję
E tam nie ma co podziwiać....
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 17:30   #3097
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez tifio Pokaż wiadomość
Cudowna!
dzieki

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
zmykam, bo muszę ubranie swoje i męża na chrzciny uprasować
trzymam kciuki zeby chrzciny przebiegly spokojnie my chrzcimy w niedziele

kootek81-gratuluję udanego szczepienia i pieknej wagiPoza tym śliczniutki zdjęcia
dziekujemy
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 17:41   #3098
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

witam was
Wczoraj minął rok jak ujrzałam 2 krechy,a dziś syncio kończy 4 miesiące

a ja ściągnęłam sobie parę książek i w tym jak z nocnego marka zrobić śpiocha,jakiś poradnik dla mam i jadłospis po 5miesiacu życia,abym wiedziała co robić na obiadki


przepraszam,że tak o nas tylko,ale coś dzisiaj nie mogę się zorganizować
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 17:48   #3099
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

dra daj linka do jadłospisu? JA muszę coś pokombinować bo moja marta śpi po 11-12 godzin w nocy i potem z jedzeniem się nie wyrabiamy....za mało czasu na 6 posiłków

dziewczyny co z tym tartym jabłkiem????? Ile go podajecie?????
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 17:57   #3100
kasienka1701
Zadomowienie
 
Avatar kasienka1701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: East
Wiadomości: 1 024
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
a ja ściągnęłam sobie parę książek i w tym jak z nocnego marka zrobić śpiocha,jakiś poradnik dla mam i jadłospis po 5miesiacu życia,abym wiedziała co robić na obiadki
Podziel się

Dziękuję w imieniu Mojej Gryzeldy za miłe słowa na jej temat
__________________

kasienka1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 18:00   #3101
Lenka*
Zadomowienie
 
Avatar Lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 661
GG do Lenka*
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
I mam jeszcze pytanie, po rozszerzeniu diety wyszło mi,że Marta pije mleko 4 razy dziennie po 200ml, nie jest to za mało? Oczywiście oprócz tego pochłania 1/3 słoiczka obiadkowego i 1/2 słoiczka jabłka. Pije ok 250-300 ml herbatki, soku i wody pomiędzy tym. U nas jest problem bo nie daję rady częściej jej mleka podawać bo ona śpi po 11-12 godzin w nocy więc i tak w ciągu dnia karmię ją co 2 godziny.
Ojej, moja od Świąt się jakoś dziwnie przestawiła i mało je... Dzisiaj mleko jadła 3 razy (mm albo moje odciągnięte z butelki) i to było raz 80 ml i dwa razy 120 ml:/ Oprócz tego marchewka z ziemniakiem + herbatka rano i jabłuszko + herbatka po południu. Więcej mleka nie chciała, krzywiła się... tyle na cały dzień:/

Co do jabłuszka to ja nie wiem.. i nie czaję za bardzo jak to podawać, takie starte, czy to nie powinna być gładka konsystencja??

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
Ja też tabletek nie biorę bo po nich czuję się fatalnie i wyglądam jak opuchnięte ufo....przed ciążą wypróbowałam chyba z 5 rodzai i spasowałam. Też mam czasem stresa bo po cc to niekoniecznie chciałabym już w ciążę zachodzić. Zresztą mi jedna moja kochana niunia wystarczy....kolejna dzidzia będzie adoptowana'ale na adopcyjną córeczkę musimy z 6 lat poczekać.
ale fajnie

Cytat:
Napisane przez martynka81 Pokaż wiadomość
Sprawdzałam czy nie ma podpuchniętych ale jak dla mnie były normalne, zauważyłam tylko to co mu się zrobiło na dziąsełkach.
Ale widzę po nim że go męczy, bo zazwyczaj po np. 2 godzinnym spanku jest radosny i grzecznie siedzi w bujaczku albo ładnie się bawi aż do karmienia, a teraz to chwilkę jest wesoły i za chwilę zaczyna się marudzenie i wtedy pcha te łapki do buzi i płacze, no i jak złapał mojego palca dziś to myślałam że mi go odgryzie tymi bezzębnymi dziąsełkami....
Kurczę, pozostaje mi czekać, ale aż się boję nocy, bo znów gryzie piąstki i marudzi.. A ślini się koszmarnie.

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
haha dzwonil ze kupil papier w plastycznym, farbki wodne i plakatowe (bo sie nie mogl zdecydowac ) i "dziewczynskie" naklejki
dobre
__________________
Martynka
Lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 18:38   #3102
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Pomidora mam nadzieję że ćwiczenia pomogą, no i trzymam kciuki za twoje stosunki z mężem.. za ich poprawę

cellaris jasne że tak większość działa na reklamie ale ja wychodzę z założenia że nie będę kupować kawałka królika indyka czy czegoś jeszcze żeby sprawdzić czy uczula itd, zrestzą to cholernie wygodne

fem a wiesz że ja patrzyłam na te składy ale jakoś hm mnie kumałam że to że ma tam ryż czy coś takiego to że to dodatkowy składnik

Lenka 3dniówka czyli 3 dni gorączki tak? i czym to się jeszcze objawia?

kotekk81 malwina ycnan kasienka1701 cudne dzieciaczki

waniliaania tak jak pisała Lenka jak jest marchew to musisz dać coś rozluźniającego jabłko soczek herbatkę koperkową, coś co rozluźni
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 18:45   #3103
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziewczyny proszę bardzo oddajcie głos na Amelke!
https://wizaz.pl/akcje/rossmann/ross...il-385282.html
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 18:49   #3104
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

to jest przepisy dla maluchów,jakiś tam poroadnik dla mam, jedziesz na dół i co chcesz to pobierasz,tylko trzeba sie zarejestrować
http://************/Kasiulindaaa/Dla...zyta*c4*87.pdf

tu jak dziecko nauczyć spać
http://************/kajka1234/Kazde....c,58863076.pdf
i wiele innych tez jest trzeba patrzec co jaki użytkownik ma


w miejsce gwiazdek "chomikuj"
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...

Edytowane przez dra
Czas edycji: 2011-01-14 o 18:50
dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 18:51   #3105
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Szczęśliwa życzę miłej zabawy!!

martynka81 cieszę się ze wizyta udana!! a co do grzecznych Mart hahahahahaha to ja jestem wyjątkiem

forssiczka moje pierwsze skojarzenie - a nie wyssie to mózgu dziecka?

cellaris wiesz co kalendarz żywienia podaje - a to jest taka średnia która jest tylko orientacyjna - że w 6 mce dajemy 4 butle mleka 180 owoc nie więcej niż 150 i obiadek wiec myślę że twoje dziecie nie je mało grunt że jest spokojna

Klarissa rewelacjny kolaż świetną zabawę ma Natalka
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 18:51   #3106
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez forssiczka Pokaż wiadomość
Młody się drze jakby go ze skóry obdzierali, jak sopelka używam, to juz sobie wyobrazam odkurzacz, ehe chyba,że to kwestia decybeli odkurzacza i twoja kuzynka ma bardzo głosny?
ma glosny bo jakis tani chyba ten odkurzacz, ale i tak jest to okropny widok i wielki strach dzieciatka, chyba nawet przy cichym odkurzaczu. Moj przy Fridzie sie drze, a co sie dzieje jak moja kuzynka Batrusiowi wysysa tym odkurzaczem.... to dopiero sie drze
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 18:57   #3107
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

mam pytanie w ogóle nie z tej beczki ale może któraś wie
czy są jakieś regulacje prawne dotyczące kierunku otwierania drzwi w bloku? ale drzwi z klatki na dwór - czy na zewnątrz czy do wewnątrz?
wiem że te drogi ewakuacje itd czytałam mnóstwo w necie na ten temat ale nie mam nic prawnie napisane.. zna się któraś z was na tym?
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 18:59   #3108
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Ja już nie wiem jak się bawić z małą jej się tak wszystko szybko nudzi,ma mate,leżaczek,karuzele i po chwili placze i chce cos innego wiec caly dzien jej spiewam gardła nie czujebawimy sie w tosi tosi itp jej to mało macie jakies pomysły???

kręgosłupa nie czuje,ledwo już chodze tż od poniedziałku ma na rano chyba się zapisze na płatne masaże i prądy bo dziś jak obudziła sie o 4.30 ledwie zeszlam z wyrka jest masakra

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
mam pytanie w ogóle nie z tej beczki ale może któraś wie
czy są jakieś regulacje prawne dotyczące kierunku otwierania drzwi w bloku? ale drzwi z klatki na dwór - czy na zewnątrz czy do wewnątrz?
wiem że te drogi ewakuacje itd czytałam mnóstwo w necie na ten temat ale nie mam nic prawnie napisane.. zna się któraś z was na tym?
u mnie otwierają się drzwi do klatki czyli wewnątrz a np u tż drzwi na zewnatz , obok w bloku na zewnatrz a czemu cie to interesuje????
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 19:05   #3109
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
u mnie otwierają się drzwi do klatki czyli wewnątrz a np u tż drzwi na zewnatz , obok w bloku na zewnatrz a czemu cie to interesuje????
bo u nas są do zewnątrz i strasznie to niewygodne bo oni pomóc sobie popchnięciem ani nic a jak idę z wózkiem to w ogóle szczególnie że mamy schody przed blokiem nie poręczne to cholernie
no i kilku sąsiadów się już na to skarżyło i mówili że na zebraniu wspólnoty chcą to poruszyć ale się zastanawiamy czy to przejdzie, czy są jakieś obwarowania albo coś...
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach

Edytowane przez martucha84
Czas edycji: 2011-01-14 o 19:08
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 19:07   #3110
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
mam pytanie w ogóle nie z tej beczki ale może któraś wie
czy są jakieś regulacje prawne dotyczące kierunku otwierania drzwi w bloku? ale drzwi z klatki na dwór - czy na zewnątrz czy do wewnątrz?
wiem że te drogi ewakuacje itd czytałam mnóstwo w necie na ten temat ale nie mam nic prawnie napisane.. zna się któraś z was na tym?
u mnie jest do dupy w bloku bo otwieraja sie do srodka (klatki schodowej) wg mnie wbrew zasada ewakuacji

Mi tez ciezko z wozkiem wychodzic, ale jak inzynier podpisal protokol odebrania bloku to po kwiatkach
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 19:11   #3111
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
u mnie jest do dupy w bloku bo otwieraja sie do srodka (klatki schodowej) wg mnie wbrew zasada ewakuacji

Mi tez ciezko z wozkiem wychodzic, ale jak inzynier podpisal protokol odebrania bloku to po kwiatkach
no ale właśnie do środka to jest chyba zgodnie...
no właśnie u nas drzwi były (podobno nie mieszkałam tu jeszcze) do środka ale jak 2 lata temu wymieniali drzwi to założyli na zewnątrz... i dlatego chcą to zmienić
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 19:14   #3112
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

A ja tam wolę większą różnicę wieku tak z 5 lat taka mała rożnica to masakra, była u nas znajoma z małym 1,5 roku i ...bosssszzzz on chciał ją głaskać ,lulać cięzko było upilnowac, nawet w pewnym momencie było: oooo oko.." i paluch prawie w Kini oku ja bym się musiała chyba sklonować żeby ogarnąć taką dwójkę nie wiem AAneczka jak ty to robisz
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 19:21   #3113
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
bo u nas są do zewnątrz i strasznie to niewygodne bo oni pomóc sobie popchnięciem ani nic a jak idę z wózkiem to w ogóle szczególnie że mamy schody przed blokiem nie poręczne to cholernie
no i kilku sąsiadów się już na to skarżyło i mówili że na zebraniu wspólnoty chcą to poruszyć ale się zastanawiamy czy to przejdzie, czy są jakieś obwarowania albo coś...
mi tez jest ciezko do tego wasko tam skrzynki na listy i jak stawiam wozek i lece po małą lub tż z nosi postawi wozek to za tym jeszcze drzwi do piwnicy 2 osoby i wozek to juz za duzo .U mnie w bloku sa 2 klatki i te akurat maja drzwi wew a pozostałe bloki zewnatrz pech
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 19:24   #3114
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Klarissa..Ty to masz świetne pomysły fajnie że małej podoba sie Twój wynalazek


My też podgumowani jesteśmy

Cytat:
Napisane przez tifio Pokaż wiadomość
A my nie jesteśmy jeszcze na etapie łapania w rączki i walenia łapkami w wiszące zabawki. Dopiero od jakiegoś tygodnia moje dziecko strasznie mocno zainteresowało się zabawkami, ale jak narazie wystarczy mu patrzenie
Niestety my matę zakupiliśmy, ale dopóki nie mieliśmy leżaczka to też robiłam taki "domowy"
Natalka chwyta dopiero od wczoraj, więc też nie jakoś specjalnie długo.

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Super mój Franek jeszcze noga w tym nic w ręce nie chwyta chyba że przypadkiem
No ale Franio jest miesiąc młodszy, to jeszcze ma czas.

Ty walczysz z zasypianiem a ja dziś chcę zakończyć karmienie w nocy i zmieniam system. Do tej pory była pierś+butla i lulu i potem karmienie o 12 w nocy, ale i tak musiałam ostatnio jeszcze czasem nawet 3-4 razy wstawać jestem już tak nieprzytomna, że ledwo łażę, dlatego dzisiaj dałam jej samą pierś i położyłam, a o 23 dam jej flaszkę i może prześpi do rana...

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
Wczoraj minął rok jak ujrzałam 2 krechy,a dziś syncio kończy 4 miesiące
Taka sympatyczna rocznica. Ja test zrobiłam 18 stycznia a 21 odebrałam wyniki z bety

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
Co do jabłuszka to ja nie wiem.. i nie czaję za bardzo jak to podawać, takie starte, czy to nie powinna być gładka konsystencja??
Na tarkach do tarcia jest też jedna strona taka, która ściera na drobniutką papkę, mnie się wydaje, że to wystarczy dziecku - ja zamierzam na tym trzeć. W każdym razie moja mama całej naszej 3 na tym tarła i wszyscy żyjemy

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
Klarissa rewelacjny kolaż świetną zabawę ma Natalka
W sumie to dzisiaj cały dzień na tym kocyku spędziła.
Jestem w szoku!
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 19:28   #3115
fem
Raczkowanie
 
Avatar fem
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: hollyłódź
Wiadomości: 351
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez forssiczka Pokaż wiadomość
  • czy któraś zna katarek ?zamówiłam to, bo juz nie mam siły na kompletnie nieefektywne odciąganie kataru mojego dziecka sopelkiem.
a ten katarek podpina się pod odkurzacz i podobno dobrze wysysa wszystko co trzeba z nochala
boże wyobraziłam sobie jak z siłą odkurzacza wyciągnąć glutki z noska takiego małego brzdąca... nie wyobrażam sobie używać coś takiego... bądź co bądź wolę troche się pomęczyć fridą, wiedząc że odkurzacz nie wyssie mojemu dziecku mózgu
co do drugiego pytania o alergie to sie nie orientuję...
__________________
RAZEM 3.10.09
już prawie 5 lat...
http://www.suwaczki.com/tickers/j36regz26lhpn9qe.png

KUBUŚ 5.09.10
już prawie 4 latka...
http://www.suwaczki.com/tickers/17u9j44jq7vw38gx.png

MILENKA 12.08.14
już tydzień za nami...
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkktv7372ulrj0c.png
fem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 19:47   #3116
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
Ojej, moja od Świąt się jakoś dziwnie przestawiła i mało je... Dzisiaj mleko jadła 3 razy (mm albo moje odciągnięte z butelki) i to było raz 80 ml i dwa razy 120 ml:/ Oprócz tego marchewka z ziemniakiem + herbatka rano i jabłuszko + herbatka po południu. Więcej mleka nie chciała, krzywiła się... tyle na cały dzień:/

Co do jabłuszka to ja nie wiem.. i nie czaję za bardzo jak to podawać, takie starte, czy to nie powinna być gładka konsystencja?
EEE to spoko moja mała dzisiaj rano i przed spaniem wypiła po 230ml raz 200,a raz 120 ale to ja jej za szybko podałam jedzonko i głodna nie była. Do tego jabłka 1/2 słoiczka i obiadku 2/3 słoiczka i duuużo soku i herbaty

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
cellaris jasne że tak większość działa na reklamie ale ja wychodzę z założenia że nie będę kupować kawałka królika indyka czy czegoś jeszcze żeby sprawdzić czy uczula itd, zrestzą to cholernie wygodne
Właśnie króliki mój teść hoduje więc z tym nie byłoby problemu,a indyki też gdzieś wyhaczę....

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
to jest przepisy dla maluchów,jakiś tam poroadnik dla mam, jedziesz na dół i co chcesz to pobierasz,tylko trzeba sie zarejestrować
http://************/Kasiulindaaa/Dla...zyta*c4*87.pdf
Dzięki

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
martynka81 cieszę się ze wizyta udana!! a co do grzecznych Mart hahahahahaha to ja jestem wyjątkiem


cellaris wiesz co kalendarz żywienia podaje - a to jest taka średnia która jest tylko orientacyjna - że w 6 mce dajemy 4 butle mleka 180 owoc nie więcej niż 150 i obiadek wiec myślę że twoje dziecie nie je mało grunt że jest spokojna
Haha, myśmy mówiły,że marty są fajne a nie grzeczne w sumie coś w tym jest bo wszystkie Marty które znam to niezłe ziółk są,ale szalenie sympatyczne i kochane

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
mam pytanie w ogóle nie z tej beczki ale może któraś wie
czy są jakieś regulacje prawne dotyczące kierunku otwierania drzwi w bloku? ale drzwi z klatki na dwór - czy na zewnątrz czy do wewnątrz?
wiem że te drogi ewakuacje itd czytałam mnóstwo w necie na ten temat ale nie mam nic prawnie napisane.. zna się któraś z was na tym?
Niestety muszę cię zmartwić,ale masz dobrze drzwi zamontowane w bloku. Wg. przepisów p.poż. od kilku lat WSZYSTKIE drzwi użytku publicznego (nawet w sklepach)powinny otwierać się do zewnątrz. W razie gdyby był pożmieszczeniu to nic tych drzwi nie zablokuje np. spadający sufit, szafa etc.... co więcej upierdliwy dzielnicowy może dać ci upomnienie jak drzwi wejściowe do twojego mieszkania otwierają się do środka.....ale się mądrze,ale moja sis zdawała ostatnio z tego egzminy i ją odpytywałam a nie masz takiej stopki przy drzwiach by je zostawić otwarte? Ja tak robię.

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
Ja już nie wiem jak się bawić z małą jej się tak wszystko szybko nudzi,ma mate,leżaczek,karuzele i po chwili placze i chce cos innego wiec caly dzien jej spiewam gardła nie czujebawimy sie w tosi tosi itp jej to mało macie jakies pomysły???????
Moja Marta lubi jak robię z nią brzuszki i przysiady... kładę sobie małą pleskami na moim brzuchu i klatce piersiowej i lecę z brzuszkami. A że mam małą to 1. muszę robić to w miarę wolno, 2. nie mogę do pełnego siadu się wyprostować,a więc jest trudniej,ale Marta to uwielbia a ja mam ćwiczenia brzucha. W przerwach między seriami mocno oddycham tak,że mała "faluje" z moim oddechem. A przysiady robię na orzeciwko lustra, małą trzymam odwróconą plecami do mnie,a twarzą do lustra. Po 15 min. ćwiczeń Marta ma dość pije soczek i idzie spać
Ona wogóle ostatnio lubi ruchowe zabawy,żadne merdanie zabawkami bo od tego ma matę. Lubi też jak ją turlam (dosłownie) po kanapie.
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 19:57   #3117
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

cellaris turlanie jest ja małą tez mam na brzuszku ale nie robie brzuszków tylko ją faluje i mówie że leci samolocikiem spróbuje brzuszków i przysiadów przed lustrem jak mi kręgosłup nie padnie))
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 20:04   #3118
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez fem Pokaż wiadomość
boże wyobraziłam sobie jak z siłą odkurzacza wyciągnąć glutki z noska takiego małego brzdąca... nie wyobrażam sobie używać coś takiego... bądź co bądź wolę troche się pomęczyć fridą, wiedząc że odkurzacz nie wyssie mojemu dziecku mózgu
Ale on nie ssie z siłą odkurzacza
Siła ssania podobna jak Fridą tylko nie musisz sama ciągnąć.

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
Niestety muszę cię zmartwić,ale masz dobrze drzwi zamontowane w bloku. Wg. przepisów p.poż. od kilku lat WSZYSTKIE drzwi użytku publicznego (nawet w sklepach)powinny otwierać się do zewnątrz. W razie gdyby był pożmieszczeniu to nic tych drzwi nie zablokuje np. spadający sufit, szafa etc.... co więcej upierdliwy dzielnicowy może dać ci upomnienie jak drzwi wejściowe do twojego mieszkania otwierają się do środka.....ale się mądrze,ale moja sis zdawała ostatnio z tego egzminy i ją odpytywałam a nie masz takiej stopki przy drzwiach by je zostawić otwarte? Ja tak robię.
Od kilku lat? Nasz blok ma 3 lata i drzwi od mieszkań wszystkie były montowane przez dewelopera i wszystkie otwierają się do środka. Natomiast wszystkie pozostałe na zewnątrz. Poza tym drzwi od mieszkania to nie są "użytku publicznego"

A na "pocieszenie" mogę dodać, że mnie też ciężko wyleźć z bloku bo drzwi są samodomykające się i bez blokady i ja je otwieram, a one mi się zamykają zanim wyjdę...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 20:16   #3119
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
A ja tam wolę większą różnicę wieku tak z 5 lat taka mała rożnica to masakra, była u nas znajoma z małym 1,5 roku i ...bosssszzzz on chciał ją głaskać ,lulać cięzko było upilnowac, nawet w pewnym momencie było: oooo oko.." i paluch prawie w Kini oku ja bym się musiała chyba sklonować żeby ogarnąć taką dwójkę nie wiem AAneczka jak ty to robisz
ja z siostrą mam 2 lata fajnie bo się dogadujemy ale my myślimy o takiej 4 letniej
ale fakt faktem palec w oku miałam bo siostrze konika żółtego na kółkach zabrałam - skończyło się na okulistyce w szpitalu dziecięcym
i inne tego typu przypały..
powiem ci że u mojej kumpeli jest tak że córcia w grudniu skończyła rok a druga urodziła się w styczniu tego roku więc 13 mce różnicy podziwiam

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
W sumie to dzisiaj cały dzień na tym kocyku spędziła.
Jestem w szoku!
rewelacja

Cytat:
Napisane przez fem Pokaż wiadomość
boże wyobraziłam sobie jak z siłą odkurzacza wyciągnąć glutki z noska takiego małego brzdąca... nie wyobrażam sobie używać coś takiego... bądź co bądź wolę troche się pomęczyć fridą, wiedząc że odkurzacz nie wyssie mojemu dziecku mózgu
co do drugiego pytania o alergie to sie nie orientuję...
to samo napisałam w poprzednim poście

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
EEE to spoko moja mała dzisiaj rano i przed spaniem wypiła po 230ml raz 200,a raz 120 ale to ja jej za szybko podałam jedzonko i głodna nie była. Do tego jabłka 1/2 słoiczka i obiadku 2/3 słoiczka i duuużo soku i herbaty

Właśnie króliki mój teść hoduje więc z tym nie byłoby problemu,a indyki też gdzieś wyhaczę....

Haha, myśmy mówiły,że marty są fajne a nie grzeczne w sumie coś w tym jest bo wszystkie Marty które znam to niezłe ziółk są,ale szalenie sympatyczne i kochane

Niestety muszę cię zmartwić,ale masz dobrze drzwi zamontowane w bloku. Wg. przepisów p.poż. od kilku lat WSZYSTKIE drzwi użytku publicznego (nawet w sklepach)powinny otwierać się do zewnątrz. W razie gdyby był pożmieszczeniu to nic tych drzwi nie zablokuje np. spadający sufit, szafa etc.... co więcej upierdliwy dzielnicowy może dać ci upomnienie jak drzwi wejściowe do twojego mieszkania otwierają się do środka.....ale się mądrze,ale moja sis zdawała ostatnio z tego egzminy i ją odpytywałam a nie masz takiej stopki przy drzwiach by je zostawić otwarte? Ja tak robię.


Moja Marta lubi jak robię z nią brzuszki i przysiady... kładę sobie małą pleskami na moim brzuchu i klatce piersiowej i lecę z brzuszkami. A że mam małą to 1. muszę robić to w miarę wolno, 2. nie mogę do pełnego siadu się wyprostować,a więc jest trudniej,ale Marta to uwielbia a ja mam ćwiczenia brzucha. W przerwach między seriami mocno oddycham tak,że mała "faluje" z moim oddechem. A przysiady robię na orzeciwko lustra, małą trzymam odwróconą plecami do mnie,a twarzą do lustra. Po 15 min. ćwiczeń Marta ma dość pije soczek i idzie spać
Ona wogóle ostatnio lubi ruchowe zabawy,żadne merdanie zabawkami bo od tego ma matę. Lubi też jak ją turlam (dosłownie) po kanapie.
hahahah acha bo Marty to zadziorne cholery ale postawią na swoim i w życiu nie zginą bynajmniej te które ja osobiście znam plus ja cholera nr 1
no wiesz u mnie z królikami i całym tym majdanem będzie ciężko więc póki co słoiki jak będzie wszytko jadalny to będziem gotować
o kurde no nic... to będą tak jak są, szkoda a zastawić czy tam zrobić tak żeby się nie zamykał nie można blokady też nie ma... zawsze zamykają mi się przed nosem a jak idziemy z Patem w foteliku siatami zakupów itd to juz w ogóle dupa...

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
A na "pocieszenie" mogę dodać, że mnie też ciężko wyleźć z bloku bo drzwi są samodomykające się i bez blokady i ja je otwieram, a one mi się zamykają zanim wyjdę...
to jak u mnie... bu
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 20:17   #3120
fem
Raczkowanie
 
Avatar fem
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: hollyłódź
Wiadomości: 351
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez mszu Pokaż wiadomość
fem... zamiast żale wylewac to Wal z pytaniem na fb... tam na pewno nie zostanie ono pominiete
dzięki.... zapamiętam... a to nie były do końca żale tylko moje odczucia i chciałam sie z tym podzielić....

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
psuje smoczus bo mmchetnie pije
a sama spróbuj tej gruszki jest przepyszna
z każdego słoiczka i wszystko co daję maluszkowi najpierw spróbuję, a potem daję jemu na spróbowanie... napewno skosztujemy gruszki czeka na swoja kolej

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
fem, brudek z marchewki mi zszedł, jak pomoczyłam bodziaka w wodzie z lovellą-płynem do prania. Wlałam tego sporo do wody i na plamę, no i po kilku godzinach nie było śladu. Tylko ja to zrobiłam od razu po ubrudzeniu, więc głównie dlatego zeszło. Plama się nie wżarła w materiał.
już tez poszłam na sposób i zapieram śliniaki od razu po zjedzeniu, ale plamy z teterek nie zeszły, więc je będę używała tylko na takie jedzonko...

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wczoraj podalam Dawidkowi marchewke i dzis zrobil kupe taka prawie twarda. Czy tak ma byc? czy trzeba cos innego podawac np jablko w ten sam dzien? On kupy robi codziennie, ale ta konsystencja mnie zastanawia.
Kubus od kiedy jemy marchewkę to robi takie twardsze kupki, ale podajemy mu jabłuszko, więc nie jest ona taka 'dorosła', ale to normalne, że jak zjada nieco gęściejsze posiłki niż konsystencja mleczka to i kupka będzie inna...

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
mnie tu już dziewczyny uświadomiły, że przy marchewce trzeba coś innego rozluźniającego podać, np. jabłuszko... ta kupka chyba nie powinna być twarda, tylko luźna. Moje dziecko po marchewce tydzień nie mogło zrobić kupki, skończyło się czopkiem poza tym radzę dopajać jak już podajesz warzywka.
my nie dopajamy, tzn, jak Kubie chce się pic to tak, ale względnie wystarcza mu mleczko z piersi, czasem dostanie herbatkę albo wodę do picia, ale nie jest to regułą.

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
A jak dajecie jabluszko czy marchewke to ile potem czekacie aby dac mleko? moj maly zjada ok 1/3 sloiczka wiec jest glodny. Nie wiem czy od razu podawac mleko. Moja mama powiedzila ze nie wolno od razu bo mi zwymiotuje i zebym sama zjadla marchew i popila mlekiem
często po obiadku (czyt. marchewce) albo przed (jak jest mega wycie z głodu) to Kuba dostaje cycusia ... w kilku miejscach czytałam i połozna mi tez mówiła, że jak będziemy wprowadzać dania i mały nie będzie chciał jeść to żeby próbować dodać trochę mojego mleczka do pokarmu i może wtedy zjeść, bo czuje już nany smak maminego mleczka, coprawda nie próbowałam dodawać do marchewki, tylko daję pierś

Cytat:
Napisane przez tifio Pokaż wiadomość
fem, i nie pomogło gotowanie pieluch? Rozmawiałam ze szwagierką i ona gotowała je w garnku razem z Vanishem i wszystko jej schodziło. Nawet niektóre ubranka też gotowała po marchewce
gotowałam w pralce w 90 stopniach, w garnku nie próbowałam

Cytat:
Napisane przez martynka81 Pokaż wiadomość
Fem - widzę że i u ciebie akcja ZĄBKI
już od 1,5 m-ca...

Cytat:
Napisane przez cellaris Pokaż wiadomość
dziewczyny co z tym tartym jabłkiem????? Ile go podajecie?????
ja ścieram jedno średnie jabłko na tarce na oczkach na miazgę i Kuba zjada z 5 łyżeczek czasem więcej, całego jabłka jeszcze nie zjadł
__________________
RAZEM 3.10.09
już prawie 5 lat...
http://www.suwaczki.com/tickers/j36regz26lhpn9qe.png

KUBUŚ 5.09.10
już prawie 4 latka...
http://www.suwaczki.com/tickers/17u9j44jq7vw38gx.png

MILENKA 12.08.14
już tydzień za nami...
http://www.suwaczki.com/tickers/qdkktv7372ulrj0c.png
fem jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.