Aparaty ortodontyczne cz. XIV - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-09, 13:33   #3121
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez MissHeresy Pokaż wiadomość
Ło jezu , Pierwsza rzecz to zgrzytanie i zaciskanie, to lecze u fizjo, potem protetyk bo albo licowki albo korony od 1 do 3. Plus asymetria w ustawieniu jedynek spowodowana tym, że od wieku lat 7 nie posiadam zęba numer 5 (wyrwała mi dentystka razem z dziasłem i zawiązką). I nie wiadomo czy zaciskać szpare czy ja powiekszac na implanta. Sie niby okaże.

Dlatego leczenie razem u orto i protetyka. I to są jedyne osoby w Lublinie, ktore sie chciały podjac leczenia, inni (a sprawdziłam u kilku) mowili, że albo korony na wszystko albo mam sie nauczyc z tym zyc. Ta, zapewne jak ja sie juz od 2 lat nie usmiecham (bo jeszcze mialam anemie i mi sie szkliwo popsuło). Ogólnie tzw. Armagedon.

Jutro sie ide zapytam mojej Pani czy mi ten cały hyrax grozi czy nie, bo tak czytam i się boję Podziwiam was.
Hej, po pierwsze gratuluję aparatu Gdzie się leczysz?
A z tą asymetrią to bez przesady... chyba, że na górze? Ja mam na dole lekkie przesunięcie i nie mam zamiaru tego ciągnąć. Szkoda mi życia na takie detale
Wystarczy, że już chyba z 4 miesiące morduję się z przekrzywieniem jednego rożka górnej jedynki. No, ale to widać, więc nie marudzę.
Fajnie nosi się aparat na początku kiedy są ogromne zmiany. A końcówka leczenia i ostatnie detale są jak wrzód na tyłku
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 13:56   #3122
ferltoun
Raczkowanie
 
Avatar ferltoun
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 214
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

hej, można się przyłączyć??
w sierpniu 2013 założyli mi górny aparat a dzisiaj dolny.. Do górnego już przywykłam, ale jak dołożyli mi ten dolny to czuję się strasznie. Krzywo jakoś.

I mam do Was takie pytanie, bo zastanawiam się czy tylko ja tak mam... W górnym aparacie, jak mamy pierścienie, to tam są takie jakby śrubki które się chyba dokręca. I u mnie one wystają tak że ciągle dotykają mi do języka i strasznie ale to strasznie mnie to irytuje, bez wosku się nie obejdzie... czy tylko ja tak mam?

pozdrawiam aparatki!
ferltoun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 14:10   #3123
sara1988
Raczkowanie
 
Avatar sara1988
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 280
GG do sara1988
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Podklejony drucik z tyłu zębów,bodajze od 3 do 3,moim zdaniem chyba najlepsza retencja,orto to potwierdza
U mnie jeszcze daleeeka droga do retencji, ale tak z ciekawosci: jak to jest z tym drucikiem jesli chce sie usunac kamień nazebny od wewnątrz? On musi byc odklejony czy dentysta musi go poprostu umiejętnie omijac?
__________________
28.07.2012

Jest: 68
Cel: 58

Aparatka
Góra---> od 16.01.2014
sara1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 14:42   #3124
wisdom tooth
Raczkowanie
 
Avatar wisdom tooth
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Lilly - to faktycznie miałaś sen ale liczyłam na inny koniec - mogłaś chociaż numer mu dopisać na tej kartce, a nie tylko te leki czy coś tam

Kusum - wspominałaś, że cięzko ci się mowiło na początku noszenia aparatu - a jak w pierwszym dniu po paru godzinach od założenia jadę na spotkanie i będę musiała rozmawiać - zrozumieją mnie wszyscy ? czy się będę pluć czy seplenić nie ważne ważne, żeby komunikaty słowne były zrozumiałe

Edytowane przez wisdom tooth
Czas edycji: 2014-01-09 o 14:44
wisdom tooth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 16:25   #3125
Mandzeska
Raczkowanie
 
Avatar Mandzeska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury Zachodnie
Wiadomości: 69
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
co do "poznego" zakladania aparatu. ja zalozylam dlatego, ze dopiero teraz mnie na niego stac, zas przelomem bylo trafienie na forum nt wad zgryzu, gdzie dowiedzialam sie, ze moja wade mozna operowac w polsce i na nfz. spielam wiec tylek i powiedzialam sobie, ze albo zrobie to teraz albo nigdy bo w gre wchodzi rowniez operacja.
majac nascie lat trafilam do konowala, ktory nawet nie potrafil nazwac mojej wady. zreszta rodzice tez nie byli zbyt pomocni w tej kwesti. ciagle slyszalam, ze "wymyslam" .
A u Ciebie co takiego ciężkiego jest do zrobienia?

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Edita88 Pokaż wiadomość
U mnie Hyrax będzie założony na 4 miesiące - plan mam na 10 przekręceń
Tylko 10? Czekam na relacje!

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez L I L Y Pokaż wiadomość
Ale dzis miałam okropny sen! Poszłam do apteki i chciałam coś kupic, ale aparat jakoś mi przeszkadzał i nie mogłam sie w ogóle wysłowić, seplenilam strasznie... A był bardzo przystojny pan farmaceuta i nie mógł mnie w ogóle zrozumieć... w końcu pokazałam mu, ze noszę aparat i on sie zaczął śmiać. Dał mi jakaś kartkę i mu napisałam co chce kupic... No ale co za sen, no mowię Wam, hahaha


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hahahahaha! W sumie dziwne, że mi się jeszcze nic nie przyśniło :P A apropos Twojego snu - jestem farmaceutką i teraz to mnie pacjenci nie rozumieją czasem, a nie na odwrót :P
__________________
Hyrax 11.12.13 r. - 2.07.13 r.
Aparat dół 18.12.13r.
Aparat góra 9.07.14 r.
Mandzeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 18:30   #3126
Edita88
Raczkowanie
 
Avatar Edita88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Jestem już po :P
Mam problem z ogarnięciem ślinotoku
__________________
23.05.2012 - Synuś

09.01.2014 - Hyrax
09.01.2014 - Aparat dół
06.03.2014 - Aparat częściowy góra
08.05.2014 - Zdjęcie Hyrax, doklejenie zamków
Edita88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 18:33   #3127
Mandzeska
Raczkowanie
 
Avatar Mandzeska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury Zachodnie
Wiadomości: 69
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Edita88 Pokaż wiadomość
Jestem już po :P
Mam problem z ogarnięciem ślinotoku
Szczegóły!!!
__________________
Hyrax 11.12.13 r. - 2.07.13 r.
Aparat dół 18.12.13r.
Aparat góra 9.07.14 r.
Mandzeska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 18:41   #3128
wisdom tooth
Raczkowanie
 
Avatar wisdom tooth
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Edit88 - pisz i jak wrażenia ? pewnie język ma zajęcie bada ciało obce

zapomniałam już co to ten Hyrax - ale wpisałam w wyszukiwarkę i już wiem.. auuaaa za przyjemnie nie wygląda
wisdom tooth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 18:44   #3129
Edita88
Raczkowanie
 
Avatar Edita88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Właśnie próbuję skonsumować zupę i nie powiem żeby to było łatwe jak w ogóle jeść coś innego ;/

Coś mi się wydaje, że po tych 4 miesiącach jeden podmuch wiatru mnie porwie

Na noc zakładam maskę :P ciekawe co na to mój synek hehe

Mama Robocop :P
__________________
23.05.2012 - Synuś

09.01.2014 - Hyrax
09.01.2014 - Aparat dół
06.03.2014 - Aparat częściowy góra
08.05.2014 - Zdjęcie Hyrax, doklejenie zamków
Edita88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 18:54   #3130
wisdom tooth
Raczkowanie
 
Avatar wisdom tooth
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Edita88 Pokaż wiadomość
Coś mi się wydaje, że po tych 4 miesiącach jeden podmuch wiatru mnie porwie
czyli co wyjdzie na to, że kobitki do ort. zamiast do dietetyka będą chodzić ) oj czuję, ze u mnie bedzie tak samo na początku - nie powiem, ze bede narzekać z 3 kg mogłabym schudnać

ahaha "mama robocop" lepeij zapoznaj synka za dnia w co mama się przepoczwarza w nocy, żeby szoku nie doznał ;D
wisdom tooth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 19:00   #3131
Edita88
Raczkowanie
 
Avatar Edita88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

ahaha "mama robocop" lepeij zapoznaj synka za dnia w co mama się przepoczwarza w nocy, żeby szoku nie doznał ;D[/QUOTE]

Założyłam maskę a Dominik ( mój syn ) zaczął się śmiać hehe

Co chwila spogląda na mnie z uśmiechem na twarzy
__________________
23.05.2012 - Synuś

09.01.2014 - Hyrax
09.01.2014 - Aparat dół
06.03.2014 - Aparat częściowy góra
08.05.2014 - Zdjęcie Hyrax, doklejenie zamków
Edita88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 19:05   #3132
wisdom tooth
Raczkowanie
 
Avatar wisdom tooth
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Edita88 - no to połowa problemu z głowy - bo co byś zrobiła jakby reagował płaczem - a z drugiej storny miałabyś "straszaka" zjedź obiad bo mama założy maskę

ajajaj ale mnie nosi - jak Was czytam to chyba z 3 razy patrzyłam już w kalendarzu za ile dni bedę mieć aparat zakładny - jakby doba się zmieniała co 3 godziny a nie 24

Nie mogę przbeolec tego zdrowego zęba ehhh wolałabym wywalić inne gorsze, ale to nie o nie chodziło - oby piekny uśmiech wynagrodził mi wszytsko
wisdom tooth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 19:09   #3133
Edita88
Raczkowanie
 
Avatar Edita88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wisdom tooth Pokaż wiadomość
Nie mogę przbeolec tego zdrowego zęba ehhh wolałabym wywalić inne gorsze, ale to nie o nie chodziło - oby piekny uśmiech wynagrodził mi wszytsko
Uśmiech wszystko wynagrodzi
__________________
23.05.2012 - Synuś

09.01.2014 - Hyrax
09.01.2014 - Aparat dół
06.03.2014 - Aparat częściowy góra
08.05.2014 - Zdjęcie Hyrax, doklejenie zamków
Edita88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 19:48   #3134
Mandzeska
Raczkowanie
 
Avatar Mandzeska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury Zachodnie
Wiadomości: 69
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Edita88 Pokaż wiadomość
Właśnie próbuję skonsumować zupę i nie powiem żeby to było łatwe jak w ogóle jeść coś innego ;/
Ja dzisiaj na zakupach przyłapałam się na tym, że oglądam słodycze
a do kasy zaniosłam same serki homogenizowane no i deser czekoladowy
__________________
Hyrax 11.12.13 r. - 2.07.13 r.
Aparat dół 18.12.13r.
Aparat góra 9.07.14 r.
Mandzeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 20:01   #3135
MissHeresy
Raczkowanie
 
Avatar MissHeresy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie i IE
Wiadomości: 156
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Dziękuję Szafirowa_damo i Wisdom tooth. Jestem pewna, ze będzie lepiej niż jest, nawet te 2 lata mnie nie martwia.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Hej, po pierwsze gratuluję aparatu Gdzie się leczysz?
A z tą asymetrią to bez przesady... chyba, że na górze?
A zgadnij Tam gdzie mi kiedys dawno zasugerowałas, w Ortomixie. Długo to trwalo nieco, bo nie chcieli zaczynac bez sprawdzenia miliona innych rzeczy, jestem superhepi, że wszystkie przeswietlenia 3D nie poszly na marne. Już gdzieś Ci dziekowałam w tym temacie, ale że leci on z predkoscią światła to pewnie nie zauważyłas.

Asymetria bardzo mała ale sie ma zrobic przy okazji

Edita88 gratulacje! Ja po 5 dniach zjadłam pierwszy obiad (ryba i surówka) przez 5 pierwszych litry zup i jabłka tarte. Zatem nie martw sie, bedziesz jeszcze śmigać
MissHeresy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 07:22   #3136
Edita88
Raczkowanie
 
Avatar Edita88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Przeżyłam noc. Myślałam, że będzie gorzej. Tak na prawdę to nawet nie bolało ale jest takie głupie uczucie ciągnięcia Za miesiące przykleją mi część zamków na górę Teraz odliczam dni do maja :P wtedy zdejmą mi Hyrax

Mandzeska jak radziłaś sobie z jedzeniem na początku noszenia Hyrax ?
__________________
23.05.2012 - Synuś

09.01.2014 - Hyrax
09.01.2014 - Aparat dół
06.03.2014 - Aparat częściowy góra
08.05.2014 - Zdjęcie Hyrax, doklejenie zamków
Edita88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 08:00   #3137
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Ja np. pierwszego dnia jak mi założyli podniebienny to zjadłam cały obiad, z płaczem, ale zjadłam. Z płaczem, bo mnie strasznie podbijało, odruchy wymiotne miałam.
Najgorzej dla mnie jeść schabowego, bo czasem jest twardy :/ i nie lubię surówek teraz jakoś, bo np. kapusta kiszona mi się zawiesza na drutach hehehehe
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 08:10   #3138
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez MissHeresy Pokaż wiadomość
Dziękuję Szafirowa_damo i Wisdom tooth. Jestem pewna, ze będzie lepiej niż jest, nawet te 2 lata mnie nie martwia.


A zgadnij Tam gdzie mi kiedys dawno zasugerowałas, w Ortomixie. Długo to trwalo nieco, bo nie chcieli zaczynac bez sprawdzenia miliona innych rzeczy, jestem superhepi, że wszystkie przeswietlenia 3D nie poszly na marne. Już gdzieś Ci dziekowałam w tym temacie, ale że leci on z predkoscią światła to pewnie nie zauważyłas.

Asymetria bardzo mała ale sie ma zrobic przy okazji

Edita88 gratulacje! Ja po 5 dniach zjadłam pierwszy obiad (ryba i surówka) przez 5 pierwszych litry zup i jabłka tarte. Zatem nie martw sie, bedziesz jeszcze śmigać
Musiałam gdzieś przeoczyć, faktycznie. Przepraszam, ale tu się tyle dzieje. Co chwilę ktoś nowy Drutują nam się dziewczyny.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 08:49   #3139
MissHeresy
Raczkowanie
 
Avatar MissHeresy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie i IE
Wiadomości: 156
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Musiałam gdzieś przeoczyć, faktycznie. Przepraszam, ale tu się tyle dzieje. Co chwilę ktoś nowy Drutują nam się dziewczyny.
No co Ty, nie ma za co. Chciałam tylko żebyś wiedziała, że komuś pomogłaś (raczej bym nie znalazła ich sama bo w necie mało opinii) i że ktoś jest Ci wdzięczny za sugestię

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość
Ja np. pierwszego dnia jak mi założyli podniebienny to zjadłam cały obiad, z płaczem, ale zjadłam. Z płaczem, bo mnie strasznie podbijało, odruchy wymiotne miałam.
Najgorzej dla mnie jeść schabowego, bo czasem jest twardy :/ i nie lubię surówek teraz jakoś, bo np. kapusta kiszona mi się zawiesza na drutach hehehehe
O jeny, jecie schabowego? Ale jak? Ja w ogole nie jem mięsa od założenia, bo włazi między druty. Mielicie?
MissHeresy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 09:24   #3140
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez MissHeresy Pokaż wiadomość
No co Ty, nie ma za co. Chciałam tylko żebyś wiedziała, że komuś pomogłaś (raczej bym nie znalazła ich sama bo w necie mało opinii) i że ktoś jest Ci wdzięczny za sugestię

O jeny, jecie schabowego? Ale jak? Ja w ogole nie jem mięsa od założenia, bo włazi między druty. Mielicie?
Mi włazi tak czasem, a potem siedzę z wykałaczką ;-) ojjj ja bym nie dała rady na samych zupach. Mięsa, mięsa, mięsa trzeba
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 09:25   #3141
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez wisdom tooth Pokaż wiadomość
Cześć
Madzara - u mnie było podobnie jak u ciebie ... w podstawówce przymiarki do aparatu refundowanego do 13 roku zycia - wyrwane 2 zęby !!! dlatego tak walczyłam o ta moją czwórkę bo w sumie nie bede miała już 3 !!!! ale to były czasy wizyt u dentysty bez znieczulen i bez litownaia sie nad dzieckiem płaczącym, wiec się zaszyłam pod kołdrą z wymówką ze jestem chora przed ostatnią wizytą - 13 lat skonczyłam i kasy już na aparat póxniej nie było ... też jak bede miała dziecko to pewnie na plecach zaciągne do dentysty i ort
u mnie to sie nikt zebami nie przejmowal zwlaszcza ze do 13 roku zycia ona byly krzywe ale nie tragiczne wiec nie bylo mowy nawet o takich "dziwolagach" jak aparat :/ A tragicznie zaczelo sie robic jak mi zaczely rosnac jeszcze osemki, wtedy zaczal sie moj kosmos w buzi ale rodzinka nigdy kasy nie miala a nawet jak miala to nie wydawala na takie "bzdury"jak krzywe zeby. Zreszta nawet teraz jak zakladalam to mi radosnie proponowali zebym nie wydawala tyle kasy tylko ze mi swoje sztuczne szczeki pozycza itp itd nie ma to jak wsparcie rodziny

dolaczam sie do klubu "strasznych" matek bo choc co prawda dzieci jeszcze nie mam ale jak bede miec kiedys to o co jak o co ale o ich zeby zadbam

a poki co udalo mi sie namowic mojego partnera na wizyte u okulisty-tylko pol roku to trwalo
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 09:28   #3142
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mandzeska Pokaż wiadomość
A u Ciebie co takiego ciężkiego jest do zrobienia?[COLOR="Silver"]
mam zgryz otwarty boczny, przesuniete linie srodkowe zebow, niedorozwoj zuchwy, brodki, trzaski w stawie. jednym slowem sam aparat sprawy by nie zalatwil, bo jest to wada szkieletowa.
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 10:24   #3143
Rareza
Rozeznanie
 
Avatar Rareza
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 654
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

OMG, dziewczyny jak wy chcecie przez parę miesięcy na samych zupkach? Ja z hyraxem nie miałam jakiś szczególnych problemów z jedzeniem, parę dni od założenia zjadłam schabowego, bo potrzebowałam mięcha. Jak miałam separatory to miałam dietę płynną, tak mnie wtedy zęby bolały i musiałam jak najszybciej zjeść konkret. Problemy miałam tylko właśnie z kiszoną kapustą i spaghetti, można się tym zadławić.
Rareza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 11:21   #3144
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Rareza Pokaż wiadomość
OMG, dziewczyny jak wy chcecie przez parę miesięcy na samych zupkach? Ja z hyraxem nie miałam jakiś szczególnych problemów z jedzeniem, parę dni od założenia zjadłam schabowego, bo potrzebowałam mięcha. Jak miałam separatory to miałam dietę płynną, tak mnie wtedy zęby bolały i musiałam jak najszybciej zjeść konkret. Problemy miałam tylko właśnie z kiszoną kapustą i spaghetti, można się tym zadławić.
Ja do spaghetti to teraz innego makaronu używam (penne), tak żeby właśnie się nie zadławić. Bo problem jest długimi makaronami i kapustą kiszoną. hehe A zupy to bardzo rzadko jem. Skórek od chleba niekrojonego nie jem tylko.
Dokładnie jak seperatory miałam to wtedy było gorzej jeść.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 14:32   #3145
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Jak miałam aparat to jadłam wszystko w zupełnie normalny sposób, kwestia chęci. Co dopiero mają powiedzieć dziewczyny z aparatami podniebnymi A jakoś dają radę. Nie wyobrażam sobie mielić schabowego albo zrezygnować ze spaghetti Rozumiem jeszcze zrezygnować z zamawiania w restauracji czegoś ze szpinakiem, ale w domku przecież nie trzeba się niczego wyrzekać, bo zawsze można umyć zęby w łazience
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 17:04   #3146
Mandzeska
Raczkowanie
 
Avatar Mandzeska
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Mazury Zachodnie
Wiadomości: 69
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Edita88 Pokaż wiadomość
Przeżyłam noc. Myślałam, że będzie gorzej. Tak na prawdę to nawet nie bolało ale jest takie głupie uczucie ciągnięcia Za miesiące przykleją mi część zamków na górę Teraz odliczam dni do maja :P wtedy zdejmą mi Hyrax

Mandzeska jak radziłaś sobie z jedzeniem na początku noszenia Hyrax ?
Ja mielę praktycznie wszystko :/ nie daję rady gryźć z tymi akrylowymi nakładkami, które po jednej i po drugiej stronie mam na 3, 5 i 6 (4 mam wyrwane)... Po pierwsze: całe jedzenie przy "gryzieniu" automatycznie włazi mi na podniebienie albo na dziąsła na górze. Po drugie: nie mam tyle czasu w ciągu dnia, żeby siedzieć i mielić wszystko nie wiadomo jak długo... Normalnie jem jedynie ciasto np. taki skonsumowany przed chwilą sernik królewski A reszta mojego menu to: kaszka manna, "skubaniec" (poćwiartowana bułka zalana gorącym mlekiem), rosół (do którego mielę różnego rodzaju mięso i inne rzeczy, których "nie mam ochoty" gryźć), jogurty, serki, owoce, jajka z majonezem, jajecznica dam radę :P Co ciekawsze, teraz jem o wiele więcej mięsa niż przed aparatem (niemal codziennie) - wcześniej jadłam 2-3 razy w tygodniu. Jeszcze tylko 137 dni i zdejmuję to coś...

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
mam zgryz otwarty boczny, przesuniete linie srodkowe zebow, niedorozwoj zuchwy, brodki, trzaski w stawie. jednym slowem sam aparat sprawy by nie zalatwil, bo jest to wada szkieletowa.
Ja też miałam "trzaski" w stawie jak szeroko otwierałam buzię. Odkąd mam hyrax już mi nie strzela, ale orto nie wspominała mi nic o tym strzelającym stawie... W ogóle jestem zła na samą siebie, że nie wiem zbyt wiele o przebiegu mojego leczenia, co ma się zmienić itd. W umowie mam napisane, że "zostałam poinformowana o alternatywnych metodach leczenia", a to nie prawda... A przy zakładaniu aparatu naprawdę nie miałam głowy, żeby się dopytywać o wszystko tak bardzo szczegółowo :/ Podobnie jak nie "udzielono mi odpowiedzi na wszystkie pytania"- za bardzo nie wiedzialam też o co pytać - teraz wiem :/ a zresztą, jak spytałam o jakiś termin, to orto stwierdzila, że to tak informacja ważna dla niej :/ dobra jest. Ja to jestem taka asertywna, że "ja pier...." :/
__________________
Hyrax 11.12.13 r. - 2.07.13 r.
Aparat dół 18.12.13r.
Aparat góra 9.07.14 r.
Mandzeska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 19:57   #3147
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Cytat:
Napisane przez lejdee Pokaż wiadomość
ja miałam aparat 2,5 roku i powiem, że na początku byłam przerażona i strasznie się tego wstydziłam. Z czasem tak się z nim zżyłam, że dziś czuję się bez niego co najmniej niekompletna jak dla mnie aparat dodaje charakteru, takiego pazura fajnego aktualnie noszę od wewnętrznej strony łuk, ale wiadomo, to już nie to samo
Ja już mam dość aparatu,wg mnie nie dodaje żadnego pazura tylko wkurza i męczy Coraz bliżej do ściągnięcia i coraz bardziej mnie już denewuje
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 19:59   #3148
Edita88
Raczkowanie
 
Avatar Edita88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

2 kromki chleba bez skórki z serem żółtym i pomidorem (również bez skórki) - 40 min przeżuwania

Chleb pokroiłam w kostkę bo nie jestem w stanie nic ugryźć z tym Hyraxem ;/

Popijałam herbatą gdyż resztki właziły mi pod Hyrax

Jeszcze tylko 116 dni z tym ustrojstwem
__________________
23.05.2012 - Synuś

09.01.2014 - Hyrax
09.01.2014 - Aparat dół
06.03.2014 - Aparat częściowy góra
08.05.2014 - Zdjęcie Hyrax, doklejenie zamków
Edita88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 20:10   #3149
wisdom tooth
Raczkowanie
 
Avatar wisdom tooth
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 56
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

Doczytałam wzmiankę o schabowym ;D czyli jest nadzieja !!!
- ja ze wzgledu na dziure po wyrwanym zębie nic wczoraj nie zjadłam i nawet nie wypiłam, żeby niczego nie zapaprac - rano jak wstałam to mój brzuch wyszedł mi plecami ... nie żebym narzekała
a dzisiaj też jedynie serek homo i zupa żeby okruszki mi jakieś tam nie wlazły i nie zarosły na stałe - patrzę z wywieszonym jezorem na tofifi, ale nie chcę mieć do konca życia orzeszka w dziąśle zarośniętego - wytrzymam jeszcze troszkę ;DD

Najbardziej mnie ubawił widok oczami wyobraźni KAPUSTY zwisającej z aparatu ahahha taka przenośna choinka na święta ;DD

Oj dziewczyny z moim charakterem to lepiej już zacznę kupować słoiczki gerber ;D żeby aparatu nie zniszczyć
wisdom tooth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 20:15   #3150
Edita88
Raczkowanie
 
Avatar Edita88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XIV

O jacie :P ale myśl z tymi słoiczkami . Mój synek ma niezłe zaopatrzenie. Tylko jedyny problem jest w tym, ze tylko deserki nadają się do spożycia obiadki są ohydne
__________________
23.05.2012 - Synuś

09.01.2014 - Hyrax
09.01.2014 - Aparat dół
06.03.2014 - Aparat częściowy góra
08.05.2014 - Zdjęcie Hyrax, doklejenie zamków

Edytowane przez Edita88
Czas edycji: 2014-01-10 o 20:17
Edita88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-04 15:18:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.