W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2011-11-23, 08:29   #3151
ma³eS³oneczko
Zadomowienie
 
Avatar ma³eS³oneczko
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Bari
Wiadomo¶ci: 1 199
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
maleSloneczko a moze wczesniej nie mowila, bo dzieci zaczynaja mowic w miare dobrze tak ok. 2 latek, to akurat do Pl pojechaliscie i ruszyla tez z polskim??? bede starac sie jezdzic 2-3 razy do roku, tymczasem mam mase bajek na dvd i ksiazeczek tyle, ze moglabym cale przedszkole obdzielic, bardzo bym chciala zeby synek mowil po polsku, Ty przynajmniej masz ciocie tutaj to zawsze Ariancia tez z nia pogada, szkoda ze nie ma tu zadnego przedszkola polskiego, wiesz chociaz takiego tylko w soboty, zeby spotykaly sie dzieci polskie
Przed ostatnim pobytem w Pl Ariancia mowila praktycznie tylko i wylacznie po wlosku Powiem ci, ze juz bylam naprawde zalamana, bo bardzo sie staralam, zeby corcia mowila tez po polsku po tym jak spedzilismy w Pl 2 tygodnie nagle otworzyla sie na drugi jezyk wg mnie czesem trzeba cieprliwie poczekac
Teraz za to moja tesciowka uczy mala angielskiego od tygodnia Ariancia spiewa w kolko ta sama piosenke - Ten green bottles
Wlasnie ja sie bardzo ciesze, ze mam tutaj ciocie corcia moze sobie wiecej pogadac po polsku, chociaz tez nie wiem czemu rozmawia z kotem Filemonem w naszym jezyku.. nie wiem czy to nie sprawa bajki Dziwny swiat kota Filemona

Tez bym chciala przedszkole polskie, ale najblizsze pewnie jest w Napoli albo w Rzymie
__________________

Morena mia, siete son los pecados cometidos,
suman ocho conmigo, nueve los que te cobro,
mas de diez he sentido y por mi parte,
sobra darte lo que me das, damelo... damelo
bien, lo pongo aqui, lo pongo a quien


ma³eS³oneczko jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-23, 11:11   #3152
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Widzialyscie dzisiajszego googla?
Fajny - mozna pograc sobie.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-23, 14:05   #3153
nadia_m
Przyczajenie
 
Avatar nadia_m
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rimini
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

hej dziewczyny
pozdrawiam Was serdecznie. rzadko sie tu pojawiam, bo jakos nie moge wygenerowac sobie czasu na poczytanie forum ... Czasem zastanawiam sie czy tylko dla mnie doba jest taka krotka?
__________________
Show must go on
nadia_m jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-23, 17:03   #3154
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
wogole to juz macie jakies pomysly na prezenty mikolajkowe??
u mnie na pewno beda jakies slodycze plus jakis drobiazg dla Tz-ta typu plyta CD.

Za to wymyslilam sobie jakie prezenty chcialabym na urodziny i pod choinke
malutki aparat fotograficzny, odtwarzacz mp3 (ipod nano), 2 ostatnie czesci ksiazki "Zmierzchu" a z kosmetycznych: blyszczyk Lancome fever gloss i szminke YSL jest taka sliczna
ubraniowo sie sama zaspokoilam kupilam sobie dzisiaj jeszcze szary sweterek w Tally Weijl, jest u was ten sklep? Ma dosc dobre ceny

Cytat:
I dodaj jak jest komu nas zawiezc na i z lotniska.

Tak - tego nie wliczamy w cene a to przeciez dodatkowe koszty jesli ktos mieszka dalej od lotniska.
ja mam z Pavii do Bergamo 99 km faktycznie jakbym miala blizej to tez koszt by sie zmniejszyl, na szczescie zawsze zawozi nas tescio. Ale podroz na lotnisko trwa tyle co podroz samolotem.

Cytat:
ehhhh, mi tez strasznie szkoda tych psow ze schroniska. nie wszystkim niestety mozna pomoc...
rozklejam ogloszenia gdzie sie da, tak tez mozna pomoc
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-23, 18:44   #3155
ma³eS³oneczko
Zadomowienie
 
Avatar ma³eS³oneczko
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Bari
Wiadomo¶ci: 1 199
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
u mnie na pewno beda jakies slodycze plus jakis drobiazg dla Tz-ta typu plyta CD.

Za to wymyslilam sobie jakie prezenty chcialabym na urodziny i pod choinke
malutki aparat fotograficzny, odtwarzacz mp3 (ipod nano), 2 ostatnie czesci ksiazki "Zmierzchu" a z kosmetycznych: blyszczyk Lancome fever gloss i szminke YSL jest taka sliczna
ubraniowo sie sama zaspokoilam kupilam sobie dzisiaj jeszcze szary sweterek w Tally Weijl, jest u was ten sklep? Ma dosc dobre ceny


ja mam z Pavii do Bergamo 99 km faktycznie jakbym miala blizej to tez koszt by sie zmniejszyl, na szczescie zawsze zawozi nas tescio. Ale podroz na lotnisko trwa tyle co podroz samolotem.


rozklejam ogloszenia gdzie sie da, tak tez mozna pomoc


ale dluga liste do Sw. Mikolaja zrobilas ja tez sobie wymyslilam mase rzeczy jakie chce dostac

Tez mi sie zachcialo Feverkow szczegolnie mocny roz a szminki ysl sa naprawde piekne, jaki kolorek sobie upatrzylas?
__________________

Morena mia, siete son los pecados cometidos,
suman ocho conmigo, nueve los que te cobro,
mas de diez he sentido y por mi parte,
sobra darte lo que me das, damelo... damelo
bien, lo pongo aqui, lo pongo a quien


ma³eS³oneczko jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-23, 19:07   #3156
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
ubraniowo sie sama zaspokoilam kupilam sobie dzisiaj jeszcze szary sweterek w Tally Weijl, jest u was ten sklep? Ma dosc dobre ceny



u mnie jest ten sklep i to chyba bedzie moj ulubiony, bo jest tani i ma ladne rzeczy

ja na Mikolaja nie mam zadnych wymagan. niech kupi TZ co chce. ale tutaj to jednak beznadziejne sa te swieta.... my tu nikogo nie mamy, to nawet prezentow nie ma. zreszta kiedys tez nie bylo za wiele
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-23, 22:29   #3157
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

evelinko czy ty nie wpadasz w jakas jesienna depresje?
Zawsze piszesz ze duzo rzeczy ci sie nie podoba we Wloszech, wiem ze Swieta tutaj moga nie miec tej samej magii jak w Polsce, ale pomysl ze to przede wszystkim od nas zalezy jaka bedzie swiateczna atmosfera. Przykro mi czytac ze czesto tak wzdychasz.

Cytat:
ale dluga liste do Sw. Mikolaja zrobilas
hihi ja prezenty zgarniam w grudniu. Tak sie skumulowalo
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 09:45   #3158
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

A co powiecie na to ze maz nie mial w domu choinki przez ostatnie 10 lat?
I dzialo sie tak jeszcze jak zyla jego mama.
Chce zorganizowac u nas ladna zywa choineczke - pachnaca i slicznie przystrojona.
Chce zeby mial wreszcie prawdziwe swieta a dla mnie zeby to nie byly smutne swieta za granica.
Prezenty nie byly przyjete w mojej rodzinie w Polsce. Dzieci dostawaly je na Mikolaja. Na swieta juz nie.
Wiec nie tesknie za nimi.
Poza tym mam nadzieje ze bedziemy mieli prezent - jak nam podlacza wode i sie kompletnie przeprowadzimy.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-24, 11:46   #3159
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 3 027
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Witam tez pamietam te rodzinne polskie Swieta u Babci z choinka i sniegiem i cala rodzina zwlaszcza jak zyl jeszcze moj Dziadek ale tamte czasy juz nie wroca bo jestesmy rozrzuceni po calym swiecie tak daleko od Siebie.My czyli ja i moj TZ tu w Italii wiecznie odkladamy wyjazd do Polski a jak jedziemy to na raty bo tak sie uklada ze albo ja olbo on nie mozemy miec urlopu w tym samym czasie,ja to juz ze 3 lata nie bylam w domu w polsce,tak chcialam jechac w tym roku ale nic z tego, moze w przyszlym roku .Brakuje mi tych polskich Swiat z atmosfera prawdziwie swiateczna zima prawdziwa ze sniegiem i mrozem ale sie rozmarzylam...
Anitast jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-24, 12:52   #3160
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Jaka u was pogoda - u mnie sliczni i cieplo. 19 podaje il meteo.
Pranko schnie jak szalone bo wystawilam do mnie na taras w sloneczko.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-24, 13:23   #3161
ma³eS³oneczko
Zadomowienie
 
Avatar ma³eS³oneczko
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Bari
Wiadomo¶ci: 1 199
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Jaka u was pogoda - u mnie sliczni i cieplo. 19 podaje il meteo.
Pranko schnie jak szalone bo wystawilam do mnie na taras w sloneczko.
A u mnie pada od rana tez zrobilam pranie
__________________

Morena mia, siete son los pecados cometidos,
suman ocho conmigo, nueve los que te cobro,
mas de diez he sentido y por mi parte,
sobra darte lo que me das, damelo... damelo
bien, lo pongo aqui, lo pongo a quien


ma³eS³oneczko jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 14:53   #3162
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Ciao Ragazze! szaro buro i ponuro, naszczescie nie pada, bylam z malym na spacerku i kupilam mezowi pizame

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
u mnie na pewno beda jakies slodycze plus jakis drobiazg dla Tz-ta typu plyta CD.

Za to wymyslilam sobie jakie prezenty chcialabym na urodziny i pod choinke
malutki aparat fotograficzny, odtwarzacz mp3 (ipod nano), 2 ostatnie czesci ksiazki "Zmierzchu" a z kosmetycznych: blyszczyk Lancome fever gloss i szminke YSL jest taka sliczna
ubraniowo sie sama zaspokoilam kupilam sobie dzisiaj jeszcze szary sweterek w Tally Weijl, jest u was ten sklep? Ma dosc dobre ceny


ja mam z Pavii do Bergamo 99 km faktycznie jakbym miala blizej to tez koszt by sie zmniejszyl, na szczescie zawsze zawozi nas tescio. Ale podroz na lotnisko trwa tyle co podroz samolotem.


rozklejam ogloszenia gdzie sie da, tak tez mozna pomoc
pod choinke chcialabym zegarek, ale nie wiem bo ostatnio maz jak byl w Mediolanie kupil mi pasek, torbe, portfel i scaiarpe liu jo a wczesniej kurtke guess'a, wiec sie mase wykosztowal, az mi wstyd prosic teraz o zegarek, zadowole sie jakimis dwoma sweterkami jakby co, bo naprawde nic nie mam, cala garderobe sobie odswiezam, ze tak powiem, bo w zeszlym roku lazilam w brzuchem i prawie nic nie kupowalam
mezowi chcialabym kupic sweter oraz taka tracolle/marsupio na dokumenty, bo wiem ze chce nowa, ta co ma juz jest znoszona
a co to za szmineczki wrzuc jaki link?? ja dzis kupilam sobie blyszczyk Clarins'a w promocji, eh nie mam czasu sie malowac, teraz to tylko mazne sie blyszczyke, troche tuszu i puder i via

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
A co powiecie na to ze maz nie mial w domu choinki przez ostatnie 10 lat?
I dzialo sie tak jeszcze jak zyla jego mama.
Chce zorganizowac u nas ladna zywa choineczke - pachnaca i slicznie przystrojona.
Chce zeby mial wreszcie prawdziwe swieta a dla mnie zeby to nie byly smutne swieta za granica.
Prezenty nie byly przyjete w mojej rodzinie w Polsce. Dzieci dostawaly je na Mikolaja. Na swieta juz nie.
Wiec nie tesknie za nimi.
Poza tym mam nadzieje ze bedziemy mieli prezent - jak nam podlacza wode i sie kompletnie przeprowadzimy.
nie nie dziwi mnie, bo moi tesciowie tez nie ubieraja choinki, nie obchodza swiat dla nich to zwykly dzien
pamietam jak w pierwsze swieta tutaj kupilismy zywa choinke w Ikei w takiej duzej donicy, bo tylko tam znalezlismy takowa, ale syfu narobila w aucie, teraz mam sliczna sztuczna i nic nie musze sprzatac, moze to nie to samo co zywa, ale kupie swiezy stroik na stol

Cytat:
Napisane przez ma³eS³oneczko Poka¿ wiadomo¶æ
A u mnie pada od rana tez zrobilam pranie
Kochana ja sie wczoraj zapuscilam w Twoje okolice do Noci, odwiedzic kolezanek i ledwo wrocilam, wieczorem tak lalo a taka burza, bylo jasno jak w dzien!
jutro ma byc ponoc sloneczko, mam mase pralek do zrobienia, maly czesto ulewa, wiec mam non stop pranko

ah ew. od Mikolaja chcialabym jakis kremik cudo na moje kurze lapki, znacie jakis dobry?

no ide sprzatac po obiadku, bo maly pewnie znowu 20 min drzemki sobie udezry i bedzie wyspany
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-24, 16:02   #3163
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
evelinko czy ty nie wpadasz w jakas jesienna depresje?
Zawsze piszesz ze duzo rzeczy ci sie nie podoba we Wloszech, wiem ze Swieta tutaj moga nie miec tej samej magii jak w Polsce, ale pomysl ze to przede wszystkim od nas zalezy jaka bedzie swiateczna atmosfera. Przykro mi czytac ze czesto tak wzdychasz.


hihi ja prezenty zgarniam w grudniu. Tak sie skumulowalo
nie wiedzialam, ze zabrzmialo to az tak drastycznie ale to zawsze co innego usiasc w czyims domu (kiedys to byl babci dom) i czekac, az ktos zaserwuje Ci pod nos jedzenie i jeszcze do tego za darmo. juz nie bede wspominac o ciastach, ktore pieka moje ciocie. nie to, co te Wloskie panettoni az mi sie zoladek czasem sciska. no ale tak byc musi
Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Jaka u was pogoda - u mnie sliczni i cieplo. 19 podaje il meteo.
Pranko schnie jak szalone bo wystawilam do mnie na taras w sloneczko.
oooo az 19 °??? to Ty sie tam mozesz opalac u mnie 10. pranie tez mam na balkonie. powietrze jakby troche mniej wilgotne. mam nadzieje, ze do jutra wyschnie
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-24, 22:04   #3164
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomo¶ci: 874
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Tylko wy mnie zrozumiecie

Jeste¶my w trakcie rezerwacji i ustalania co i jak na weekend 9-11 grudnia. Restauracja zamówiona, menu ustalone , hotel zarezerwowany. Ze strony A. przyjedzie brat z dziewczyn± i jego rodzice. Wiem jestem wied¼m± Wkurza mnie jego brat, bo ch³opak ma 27 lat, pracuje, mieszka z dziewczyn±. mój A. dzwoni raz, by go powiadomiæ o ¶lubie. Potem przez tydzieñ wydzwania,¿eby siê dowiedzieæ czy przyjedzie czy nie ( w pierwszej rozmowie nie powiedzia³- dla mnie do zrozumienia) Oczywi¶cie mój A. jest tak dobry,¿e zaproponowa³ i¿ kupi mu bilety - dla mnie ok , p³acimy za wszystko w pl, zap³acimy te¿ za ich bilety( chocia¿ z drugiej strony zarabia podobnie jak A. i jego dziewczyna pracuje) Mówiê im,¿eby sobie poszukali dogodnych po³±czeñ i przes³ali do ubieg³ej niedzieli meila z info, a oni nic. No wiêc znowu dzwoniê , by siê dowiedzieæ co planuj±... Teraz mój A. wydziwia,¿e wynajmie auto( samolot z pl przylatuje o 22 i nie ma poci±gów do ich miasta) by mogli wróciæ. Mówiê mu,¿e to lekka przesada i ¿e jest wystarczaj±co doros³y by sobie dojazd na terenie It zorganizowa³ sam, ale mój A. nie zgadza siê ze mn±. No wiêc waszym zdaniem te¿ jestem bezduszn±, wredn± wied¼m± , która ¿a³uje 150 e i czas dla braciszka???
__________________
'Nauczyæ siê czego¶ mo¿na wszêdzie. Dlaczego wiêc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-25, 10:14   #3165
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Alcon - nie jestes wiedzma.
Wlosi sa strasznie wygodni.
A mlodszy braciszek to swietosc.
Dobrze ze moj nie ma rodzenstwa.
Ma za to (ex)przyjaciela ktory byl jego przyjacielem jeszcze ze szkoly.
I ten sie obrazil na mojego meza.
Sa dwa powody - jak przypuszczam, moze byc i wiecej - pierwszy to taki ze nie zaproponowalismy im wyjazdu do Polski na slub (nie planowalismy tego bo organizowalismy cywilny we Wloszech - na ktory zreszta nie przyszli) a drugi to taki ze jak smielismy sie pobrac pierwsi (tego jestem pewna bo kiedys jej siostra tak zagadala - ciekawe ktora para sie pobierze pierwsza)
Dodam ze ten przyjaciel na cywilny nie przyjechal bo pojechal na ryby.
Oni pobrali sie w zeszlym roku.
Kontakty urwaly sie niedlugo przed naszym slubem.
Ale przez innego znajomego wiemy wszystko co sie u nich dzieje.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-25, 11:02   #3166
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

U mnie wczoraj bylo slonce a dzisiaj znow mgla

Cytat:
a co to za szmineczki wrzuc jaki link??
YSL
Lancome
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-25, 14:24   #3167
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
Tylko wy mnie zrozumiecie

Jeste¶my w trakcie rezerwacji i ustalania co i jak na weekend 9-11 grudnia. Restauracja zamówiona, menu ustalone , hotel zarezerwowany. Ze strony A. przyjedzie brat z dziewczyn± i jego rodzice. Wiem jestem wied¼m± Wkurza mnie jego brat, bo ch³opak ma 27 lat, pracuje, mieszka z dziewczyn±. mój A. dzwoni raz, by go powiadomiæ o ¶lubie. Potem przez tydzieñ wydzwania,¿eby siê dowiedzieæ czy przyjedzie czy nie ( w pierwszej rozmowie nie powiedzia³- dla mnie do zrozumienia) Oczywi¶cie mój A. jest tak dobry,¿e zaproponowa³ i¿ kupi mu bilety - dla mnie ok , p³acimy za wszystko w pl, zap³acimy te¿ za ich bilety( chocia¿ z drugiej strony zarabia podobnie jak A. i jego dziewczyna pracuje) Mówiê im,¿eby sobie poszukali dogodnych po³±czeñ i przes³ali do ubieg³ej niedzieli meila z info, a oni nic. No wiêc znowu dzwoniê , by siê dowiedzieæ co planuj±... Teraz mój A. wydziwia,¿e wynajmie auto( samolot z pl przylatuje o 22 i nie ma poci±gów do ich miasta) by mogli wróciæ. Mówiê mu,¿e to lekka przesada i ¿e jest wystarczaj±co doros³y by sobie dojazd na terenie It zorganizowa³ sam, ale mój A. nie zgadza siê ze mn±. No wiêc waszym zdaniem te¿ jestem bezduszn±, wredn± wied¼m± , która ¿a³uje 150 e i czas dla braciszka???
ja bym takiej osoby w ogole nie zapraszala, zreszta widac, ze nie zabardzo maja ochote byc ta tym slubie. nic na sile


przeczytalam na fb link zamieszczony przez male sloneczko, ze niedlugo ma sie placic podatek za posiadanie zwierzecia. ja nie wiem, na jakim ja swiecie zyje nerwy mna az trzesa. oczywiscie nawet jak to wprowadza, to my i tak nie zaplacimy, ale jak komus moze przyjsc takie cos do pustego lba ?! niedlugo to opodatkuja tu tez powietrze
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-25, 14:28   #3168
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Evelina - takie podatki juz istnieja. Przynajmniej w Polsce. Slynna taksa klimatyczna w miejscowosciach uzdrowiskowych i wypoczynkowych. Doliczaja ja do np ceny hotelu.
Podatek od psa tez istnieje - to gmina ustala jaki i ile sie placi.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-25, 14:28   #3169
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

evelinarav https://www.facebook.com/notes/max-i...54617014594346
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-25, 15:05   #3170
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomo¶ci: 874
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3072255 3]ja bym takiej osoby w ogole nie zapraszala, zreszta widac, ze nie zabardzo maja ochote byc ta tym slubie. nic na sile


przeczytalam na fb link zamieszczony przez male sloneczko, ze niedlugo ma sie placic podatek za posiadanie zwierzecia. ja nie wiem, na jakim ja swiecie zyje nerwy mna az trzesa. oczywiscie nawet jak to wprowadza, to my i tak nie zaplacimy, ale jak komus moze przyjsc takie cos do pustego lba ?! niedlugo to opodatkuja tu tez powietrze [/QUOTE]

Wg. mnie te¿ nie widaæ zaanga¿owania z jego strony, no ale to brat A. i nie chcia³abym ¿eby najwa¿niejszych osób brakowa³o. Wiêc postanowi³am siê tym nie denerwowaæ ... wczoraj mia³am podniesione ci¶nienie, bo mieli¶my ogl±daæ razem film, ale wyskoczy³a akcja z biletem co i jak... czy bêdzie mu odpowiada³o, a mo¿e ksi±¿e woli tak... czy ma walizkê na baga¿ podrêczny...

Ten podatek od posiadania psa jak pisa³a sjoanna ju¿ istniej±, w Pl jak to w Polsce niewiele osób go nie p³aci, zreszt± tak jak abonamentu Rtv. W Niemczech dodatkowo musisz mieæ ubezpieczenie Oc na psa , wiêc mo¿e byæ gorzej.
__________________
'Nauczyæ siê czego¶ mo¿na wszêdzie. Dlaczego wiêc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-25, 17:07   #3171
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

No racja ja w polsce nie placilam podatku za psa bo byl wykastrowany wiec moze w it tez takie cos zrobia.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-25, 19:38   #3172
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

alcon tez mielismy podobne sytuacje jak organizowalismy wesele i wyobraz sobie, ze nie ze strony Polakow, bo z moich znajomych/rodziny kazdy sam oplacicl sobie przejazd, ale ze strony Wlochow a to o przejazd a to o noclegi, z paroma osobami od slubu nie utrzymujemy juz kontaktow, bo pokazali jacy sa naprawde, na nasz koszt chcieli sobie robic urlop w gorach, no tak to jest jak sie gory w zyciu nie widzialo heh
niestety czy stety to jest brat i dla dobra waszego zwiazku na Twoim miejscu "przegryzlabym" ta sprawe i niech maz ze swojej kiszeni bratu oplaci jak taki dobry

cuciola a Ty wiesz, ze ja mam taki blyszczyk Lancoma i nawet nie wiedzialam ze to fever gloss sie nazywa

co tam podatek od psa czy kota maja wproadzic znowu podatek ici prima casa to dopiero, ten nowy rzad to chyba tylko kosztem spoleczenstwa chce naprawic i zalatac dziure w budzecie, bo i ive maja podniesc do 23%, niedlugo chyba bedzie trzeba pakowac walizeczki jak tak dalej pojdzie, bo nie idzie wyzyc, jest naprawde kiepsko, moj maz pozwalnial polowe ludzi w biurze
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-25, 20:29   #3173
marmotta
Zadomowienie
 
Avatar marmotta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: home
Wiadomo¶ci: 1 311
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

alcon zgadzam sie z princi, ze to jednak brat i trzeba przelknac...no ale ze to naprawde podle zachowanie to inna sprawa

princi a w polsce sie podatku od domu nie placi?? (pytam, bo nie wiem, ale chyba tak...)
marmotta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-25, 21:12   #3174
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Czesc dziewczyny!!! W koncu mam troszke czasu po ciezkim tygodniu pracy zeby sie z wami przywitac
Chyba masz racje marmotta, wydaje mi sie ze w calej Europie placi sie podatek od nieruchomosci...
Jakby Berlusca nie zdjal ICI su prima casa to by panstwo zaoszedzilo duuzo kasy, a wlasciwie nie stracilo duzego wplywu do kas panstwowych... no a teraz niestety zeby cokolwiek sie udalo teraz naprawic trzeba placic podatki...tyle ze od wszystkiego...
Alcon przykra ta sytuacja z tym bratem Twojego TZ. Nie daj sie
Cuciola ja wlasnie tez przygotowuje Tz liste ewentualnych prezentow urodzinowo-swiatecznych, bo moje urodziny tez sa tuz przed swietami i zawsze ten grudzien u mnie taki podarunkowy

Edytowane przez mmarcepan
Czas edycji: 2011-11-25 o 21:13
mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-25, 21:47   #3175
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

marmotta ale w Pl to sie placi podatek od nieruchomosci przy kupnie/sprzedazy domu, a ici we Wloszech co roku w zaleznosci od tego ile metrow kw ma mieszkanie/dom czyli np. co roku 300 euro...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-25, 22:03   #3176
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

a mi sie wydaje ze podatek od nieruchomosci w pl sie placi od momentu kupna i to tez jest podatek pobierany przez gmine...az sie normalnie doksztalce z ciekawosci
milego weekendu dziewczyny!
mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-25, 22:05   #3177
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

mmarcepan tak? oczywiscnie nie chce tu nikogo w blad wprowadzac, ale ja w Pl nie place podatku od nieruchomosci a moze powinnam cos placic? w sensie tylko czynsz oplacam, kurcze teraz sie wystraszylam, moze cos powinnam placic a nic nie wiem???
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-25, 22:13   #3178
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
mmarcepan tak? oczywiscnie nie chce tu nikogo w blad wprowadzac, ale ja w Pl nie place podatku od nieruchomosci a moze powinnam cos placic? w sensie tylko czynsz oplacam, kurcze teraz sie wystraszylam, moze cos powinnam placic a nic nie wiem???
nie no nie strasz sie tak kochana nic chce absolutnie nikogo wprowadzac w blad, a tym bardziej straszyc...naprawde bylam po prostu ciekawa jak to w polsce wyglada i ustawe po prostu sobie poczytalam, o podatkach i opalatch lokalych, wiem ze rodzice podatek placa, ale wg mojej mamy to"jakis tam podatek" (lol)
moze po prostu tez po prostu przejzyj ustawe, bo jest tam oczywiscie duuzo zwolnien i roznowakich ulg...
Mi sie ogolnie prawo podatkowe polskie wydaje bardziej skomplikowane niz to wloskie....o ile to w ogole mozliwe
[chyba jeszcze Ci nie mowilam ze twoj avatar jest przeuroczy]
mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-26, 12:36   #3179
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
Wg. mnie te¿ nie widaæ zaanga¿owania z jego strony, no ale to brat A. i nie chcia³abym ¿eby najwa¿niejszych osób brakowa³o. Wiêc postanowi³am siê tym nie denerwowaæ ... wczoraj mia³am podniesione ci¶nienie, bo mieli¶my ogl±daæ razem film, ale wyskoczy³a akcja z biletem co i jak... czy bêdzie mu odpowiada³o, a mo¿e ksi±¿e woli tak... czy ma walizkê na baga¿ podrêczny...

Ten podatek od posiadania psa jak pisa³a sjoanna ju¿ istniej±, w Pl jak to w Polsce niewiele osób go nie p³aci, zreszt± tak jak abonamentu Rtv. W Niemczech dodatkowo musisz mieæ ubezpieczenie Oc na psa , wiêc mo¿e byæ gorzej.
ja nigdy nie slyszalam o podatku na psa tez moi rodzice mieli psy i zadnego podatku nie bylo. za szczepionie sie placilo tylko i to grosze, nie to co tutaj jeszcze niedlugo musze psa szczepic. jak znowu szczepionka zdrozeje, to wtedy zaczne szczepic w Polsce, bo to przesada, zeby po roku szczepionka byla o 10euro wyzsza tak jak ostatnim razem ...
Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
alcon tez mielismy podobne sytuacje jak organizowalismy wesele i wyobraz sobie, ze nie ze strony Polakow, bo z moich znajomych/rodziny kazdy sam oplacicl sobie przejazd, ale ze strony Wlochow a to o przejazd a to o noclegi, z paroma osobami od slubu nie utrzymujemy juz kontaktow, bo pokazali jacy sa naprawde, na nasz koszt chcieli sobie robic urlop w gorach, no tak to jest jak sie gory w zyciu nie widzialo heh
niestety czy stety to jest brat i dla dobra waszego zwiazku na Twoim miejscu "przegryzlabym" ta sprawe i niech maz ze swojej kiszeni bratu oplaci jak taki dobry

cuciola a Ty wiesz, ze ja mam taki blyszczyk Lancoma i nawet nie wiedzialam ze to fever gloss sie nazywa

co tam podatek od psa czy kota maja wproadzic znowu podatek ici prima casa to dopiero, ten nowy rzad to chyba tylko kosztem spoleczenstwa chce naprawic i zalatac dziure w budzecie, bo i ive maja podniesc do 23%, niedlugo chyba bedzie trzeba pakowac walizeczki jak tak dalej pojdzie, bo nie idzie wyzyc, jest naprawde kiepsko, moj maz pozwalnial polowe ludzi w biurze
jak sie mieszka razem to chyba nie ma czegos takiego jak "swoja kieszen" a wspolna
niech popodnosza wszystko. ive na 50% niech podniosa a i tak to nic nie da. wazne, ze w polityce nic sie nie utnie. jeszcze moglabym zrozumiec to ici jak ktos ma luksusowa wille, ale jak ktos oplaca kredyt, to jeszcze to ici ma placic ...
Cytat:
Napisane przez marmotta Poka¿ wiadomo¶æ
alcon zgadzam sie z princi, ze to jednak brat i trzeba przelknac...no ale ze to naprawde podle zachowanie to inna sprawa

princi a w polsce sie podatku od domu nie placi?? (pytam, bo nie wiem, ale chyba tak...)
moi rodzice cos oplacaja, ale nie wiem na jakiej zasadzie


dzisiaj bylismy znowu w centrum handlowym. kupilismy kilka drobiazgow na choinke. jeszcze mi tylko brakuje szopki i jakiegos obrusa swiatecznego
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2011-11-26, 12:47   #3180
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3073798 6]ja nigdy nie slyszalam o podatku na psa tez moi rodzice mieli psy i zadnego podatku nie bylo. za szczepionie sie placilo tylko i to grosze, nie to co tutaj jeszcze niedlugo musze psa szczepic. jak znowu szczepionka zdrozeje, to wtedy zaczne szczepic w Polsce, bo to przesada, zeby po roku szczepionka byla o 10euro wyzsza tak jak ostatnim razem ...
[/QUOTE]
A ile kosztuje szczepienie psa w IT?
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.