Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :) - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-01, 10:32   #3181
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Nicole!!! a ten rabat do smyka co będzie to tylko stacjonarnie czy online mają jakiś kod?

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Dzisiaj nasza STUDNIÓWKA coraz bliżej szczęścia
super

ale się rozpadało
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 10:40   #3182
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Witam się w 28tc



Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Nie pochwaliłam się wam, że wczoraj upiekłam ciasto z rabarbarem i truskawkami... niebo Tak na pociechę po glukozie Wieczorkiem zjedliśmy po kawałku jeszcze jak ciepłe było. PYCHA

Gdzie mieszkasz? Będę za 5 min u Ciebie

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość


U mnie 26 się zaczął


Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Mam wyniki obciążenia glukozą! Ufff, jezu, naprawdę bałam się, że coś się stało z tymi próbkami

Na czczo 87 mg/dl
Po 1h 141 mg/dl
po 2h 85 mg/dl

Któraś z Was wie może czy to dobrze czy źle?

W ogóle ciekawe jest to, że glukometr pokazał na czczo 77mg/dl, a pobrana próbka z żyły o 10 jednostek więcej.
Ja miałam zupełnie inne wyniki, ale z tego co pamiętam, to u mnie norma była od 70 - 99 ... Kurcze napiszę Ci później dokładnie jak to było u mnie, bo całą kartę ciąży mam w samochodzie, a dopiero wyszłam spod prysznica... Jak mąż wróci z siłowni, to poproszę go, żeby mi przyniósł , bo aż sama jestem ciekawa
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:08   #3183
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Acka a u nas pizgawica totalna... Wrrrr !

Majka niestety tak to w życiu bywa... My tez pewnie niedługo bedziemy żegnać jedna ciocie babci bo w szpitalu leży juz na ostatnich siłach po wylewach, sparaliżowana, z zapaleniem płuc.. No ale to wiekowa osoba. 93 lata... Juz sama mowila, ze jest zmęczona życiem, juz za długo...

to też nie ciekawie. Szkoda tak żegnać osoby które są bliskie sercu. Ja TZ wujka nawet nie znałam... więc jak by mało mnie dotyczy sytuacja, ale juz pojechał i oczywiście martwię się bo droga daleka. Najpierw jadą do Katowic na A4 do Wrocławia i tam już odbiją przez Polkowice, Zieloną Gorę i na Szczecin... I do Kołobrzega. Mimo że TZ jest zawodowym kierowcą to lekki strach jest... Tyle godzin w aucie, pojechał z tatą więc pewnie będą się zmieniać przy kierownicy.

A ja też przed wczoraj siedziałam znowu z moją babcia. Mieszka drzwi obok 88 lat. Przyszła z wysokiem ciśnieniem po 17... Poleciałam z nią do przychodni ale lekarz jej nie przyjął... Co go to obchodzi, że staruszka źle się czuje , ma wysokie ciśnienie i kłucie w klatce piersiowej... Stara jest więc może boleć - tak stwierdził gdy babka z rejestracji dzwoniła do niego do gabinetu z pyt czy przyjmie... Więc wzięłam ja do siebie, okłady zimne robiłam, tabletkę zjadła i ciśnienie w górę znowu do 200/100... Więc zadzwoniłam na pogotowie... No bo co ja mogę... A babka mi mówi że karetki nie przyśle bo cisnienie nie jest takie złe w sumie... Mam podać tabletkę znowu i czekać... Albo ciśnienie skoczy w górę albo spadnie - tak stwierdziła. Jak skoczy w górę to zadzwonić to karetke wyśla ale teraz to sensu nie ma... I tak siedzialam przy niej z TZ do 23... Na szczście spadło i poszła do domku spać.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Ja jestem idealnie dwa tygodnie po Tobie... mam tp na 14 sierpnia i właśnie też mnie to przeraża Wiem, że jak u Ciebie się zacznie poród to ja zejdę na zawał, że zaraz ja, bo zawsze jak piszesz w którym tygodniu się witasz to mi się przypomina automatycznie w którym ja jestem i jak to szybko leci
o mamy ten sam termin... tylko ja cc z 10 dni wcześniej miała będę... Już się doczekać nie mogę jak po kolei będziemy się ,,rozpakowywały,,
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:16   #3184
Mirabelka_90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 693
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość
Nicole ja piszę licencjat zastanawiam się czy na mgr warto iść w moim zawodzie. I tak będę tylko pielęgniarka i czy się jest po liceum czy ma tytuł magistra to o tak nas nikt nie szanuje.
No jedna z różnic to w niektórych szpitalach pielęgniarki z mgr zarabiają troszkę więcej.
A ja jestem ciekawa kiedy urodzę. Bo za każdym razem na usg termin mi się zmienia. I ostatnio był na 1 sierpnia. Niby 3 dni różnicy no ale jednak;d A ja bym chciała jakoś w ostatnich dniach lipca urodzić. Sama nie wiem czemu tak, ale czuję, że tak będzie
Dziewczyny czy któraś z Was ma spodnie ciążowe z next? i może porównać do tych z H&M? czy są ok? Bo dziś jedziemy na zakupy i nie wiem czy jest sens do nexta jechać... bo to daleko trochę.
Mirabelka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:21   #3185
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

majka242007 - nie martw się, n a pewno Tż szczęśliwie dojedzie na miejsce i zanim sie obejrzysz - będzie już z Wami

co do sytuacji z babcią, to aż mi ciśnienie skoczyło, jak to przeczytałam... Ciekawe czy zarówno lekarz, jak i kobieta z pogotowia ponieśliby odpowiedzialność gdyby się coś stało ciągle w tv słyszy się o śmierci kogoś, bo albo lekarz nie przyjął, albo pogotowie nie przyjechało i nikt nie wyciąga z tego konsekwencji Człowiek pół zycia opłaca składki zdrowotne po to, żeby później omówiono mu pomocy

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

co do terminu porodu, to ja na następnej wizycie dowiem się czy będzie przesunięty, czy nie Szczerze mówiąc chciałabym już urodzić w lipcu, bo ten czas do porodu zaczął mi się niesamowicie dłużyć...
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:27   #3186
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość
Nicole ja piszę licencjat zastanawiam się czy na mgr warto iść w moim zawodzie. I tak będę tylko pielęgniarka i czy się jest po liceum czy ma tytuł magistra to o tak nas nikt nie szanuje.
Ja bym zrobiła magisterkę na Twoim miejscu, ale może z dziedziny pokrewnej? Tak czy siak jak zrobisz mgr to pensja będzie wyższa - a to już się opłaca

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Piękne wyniki !
Taką mam nadzieję, bo kompletnie się nie znam

Cytat:
Napisane przez dd1dd Pokaż wiadomość
Nicole!!! a ten rabat do smyka co będzie to tylko stacjonarnie czy online mają jakiś kod?
Nie wiem, bo nie mogłam nigdzie wczoraj znaleźć glamour bez tego dodatku... same zafoliowane z jakimiś lakierami do paznokci albo tuszami były. Jutro poszukam to napiszę

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
Gdzie mieszkasz? Będę za 5 min u Ciebie

Ja miałam zupełnie inne wyniki, ale z tego co pamiętam, to u mnie norma była od 70 - 99 ... Kurcze napiszę Ci później dokładnie jak to było u mnie, bo całą kartę ciąży mam w samochodzie, a dopiero wyszłam spod prysznica... Jak mąż wróci z siłowni, to poproszę go, żeby mi przyniósł , bo aż sama jestem ciekawa
Zapraszam

Ale fajnie, będę Ci bardzo wdzięczna jak napiszesz co i jak. U mnie też norma na czczo była podana 70-99, ale przy obciążeniu po 1h i po 2h nie ma żadnych norm I dlatego nic nie wiedziałam. Mój mąż twierdzi, że to dlatego, że chodzi o to czy wynik po 2h spadnie czy nie, jeśli spada to twierdzi, że jest okej

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
o mamy ten sam termin... tylko ja cc z 10 dni wcześniej miała będę... Już się doczekać nie mogę jak po kolei będziemy się ,,rozpakowywały,,
Ja też się nie mogę doczekać, a z drugiej strony trochę mnie to przeraża
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:28   #3187
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
majka242007 - nie martw się, n a pewno Tż szczęśliwie dojedzie na miejsce i zanim sie obejrzysz - będzie już z Wami

co do sytuacji z babcią, to aż mi ciśnienie skoczyło, jak to przeczytałam... Ciekawe czy zarówno lekarz, jak i kobieta z pogotowia ponieśliby odpowiedzialność gdyby się coś stało ciągle w tv słyszy się o śmierci kogoś, bo albo lekarz nie przyjął, albo pogotowie nie przyjechało i nikt nie wyciąga z tego konsekwencji Człowiek pół zycia opłaca składki zdrowotne po to, żeby później omówiono mu pomocy

dzięki
co do lekarzy to temat rzeka... Szkoda nerwów na prawdę. Ja tylko z Mają się nauczyłam drzeć ryja za przeproszeniem od razu jak wchodzę do rejestracji i jak mi jej przyjąć nie chcą to każę zaświadczenie wypisać z pieczątką i dokładnym wpisem , powód dlaczego dziecka mi nie przyjeli... i w przychodni, i w szpitalu... Po takim haśle robią taki raban że przyjmują prawie że bez kolejki. No sorry jeszcze z chorym dzieckiem nie będę się bujać od przychodni do przychodni czy od szpitala do szpitala... bo oni wolą odesłać... A niby rejonizacja u nas jest.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 11:32   #3188
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Chyba właśnie teściowa się na mnie obraziła przyszła na górę zapytać, czy zmyć mi podłogę... To jej podziękowałam i powiedziałam, żeby nie myła, bo po ostatnim myciu (które uczyniła pod nasza nieobecność) podłoga była strasznie śliska i chodząc w skarpetkach 2 razy zaliczyłabym upadek... No i nie zrzuciłam winę na płyn, mówiąc, ze może jest zły... Na co ona "e, nie. Bo ja ludwikiem myję" myślałam, ze padnę... jak można myć panele płynem DO NACZYŃ??? ale to nic... powstrzymałam śmiech i mówię jej "a to wiadomo czemu były śliskie" a ona na to : "to nie przez płyn, bo jak ajaxem myłam, to też były śliskie" wtedy odpadłam całkiem, bo jedyne płyny ajax jakie mieliśmy kiedykolwiek i mamy w domu to te do mycia płytek a już nie wspomnę o tym, że w łazience są 3 różne płyny DO PANELI Czasami na prawdę dziwię się, ze ta kobieta ma już tyle lat... co więcej - jest kierowniczką (uwaga!) ekipy sprzątającej
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:35   #3189
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
to też nie ciekawie. Szkoda tak żegnać osoby które są bliskie sercu. Ja TZ wujka nawet nie znałam... więc jak by mało mnie dotyczy sytuacja, ale juz pojechał i oczywiście martwię się bo droga daleka. Najpierw jadą do Katowic na A4 do Wrocławia i tam już odbiją przez Polkowice, Zieloną Gorę i na Szczecin... I do Kołobrzega. Mimo że TZ jest zawodowym kierowcą to lekki strach jest... Tyle godzin w aucie, pojechał z tatą więc pewnie będą się zmieniać przy kierownicy.

A ja też przed wczoraj siedziałam znowu z moją babcia. Mieszka drzwi obok 88 lat. Przyszła z wysokiem ciśnieniem po 17... Poleciałam z nią do przychodni ale lekarz jej nie przyjął... Co go to obchodzi, że staruszka źle się czuje , ma wysokie ciśnienie i kłucie w klatce piersiowej... Stara jest więc może boleć - tak stwierdził gdy babka z rejestracji dzwoniła do niego do gabinetu z pyt czy przyjmie... Więc wzięłam ja do siebie, okłady zimne robiłam, tabletkę zjadła i ciśnienie w górę znowu do 200/100... Więc zadzwoniłam na pogotowie... No bo co ja mogę... A babka mi mówi że karetki nie przyśle bo cisnienie nie jest takie złe w sumie... Mam podać tabletkę znowu i czekać... Albo ciśnienie skoczy w górę albo spadnie - tak stwierdziła. Jak skoczy w górę to zadzwonić to karetke wyśla ale teraz to sensu nie ma... I tak siedzialam przy niej z TZ do 23... Na szczście spadło i poszła do domku spać.

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------


o mamy ten sam termin... tylko ja cc z 10 dni wcześniej miała będę... Już się doczekać nie mogę jak po kolei będziemy się ,,rozpakowywały,,


masakra z tym lekarzem i karetką nie wiem jak można tak traktować ludzi, teraz coraz więcej się słyszy takich historii, że nie przyjęli do szpitala, czy lekarza i tragedia się stała
dobrze, że babci się poprawiło
moja babcia poczuła się źle w środę i przyjechała po nią karetka i do dzisiaj jest w szpitalu, podobno jej wyszły jakieś kamienie, ale jeszcze dokładnie nie wiemy gdzie, mama tam pojechała i wszystkiego się dowie.

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
Chyba właśnie teściowa się na mnie obraziła przyszła na górę zapytać, czy zmyć mi podłogę... To jej podziękowałam i powiedziałam, żeby nie myła, bo po ostatnim myciu (które uczyniła pod nasza nieobecność) podłoga była strasznie śliska i chodząc w skarpetkach 2 razy zaliczyłabym upadek... No i nie zrzuciłam winę na płyn, mówiąc, ze może jest zły... Na co ona "e, nie. Bo ja ludwikiem myję" myślałam, ze padnę... jak można myć panele płynem DO NACZYŃ??? ale to nic... powstrzymałam śmiech i mówię jej "a to wiadomo czemu były śliskie" a ona na to : "to nie przez płyn, bo jak ajaxem myłam, to też były śliskie" wtedy odpadłam całkiem, bo jedyne płyny ajax jakie mieliśmy kiedykolwiek i mamy w domu to te do mycia płytek a już nie wspomnę o tym, że w łazience są 3 różne płyny DO PANELI Czasami na prawdę dziwię się, ze ta kobieta ma już tyle lat... co więcej - jest kierowniczką (uwaga!) ekipy sprzątającej

no to szefowa jak się patrzy
Ty to masz przeboje, masakra
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:35   #3190
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
Chyba właśnie teściowa się na mnie obraziła przyszła na górę zapytać, czy zmyć mi podłogę... To jej podziękowałam i powiedziałam, żeby nie myła, bo po ostatnim myciu (które uczyniła pod nasza nieobecność) podłoga była strasznie śliska i chodząc w skarpetkach 2 razy zaliczyłabym upadek... No i nie zrzuciłam winę na płyn, mówiąc, ze może jest zły... Na co ona "e, nie. Bo ja ludwikiem myję" myślałam, ze padnę... jak można myć panele płynem DO NACZYŃ??? ale to nic... powstrzymałam śmiech i mówię jej "a to wiadomo czemu były śliskie" a ona na to : "to nie przez płyn, bo jak ajaxem myłam, to też były śliskie" wtedy odpadłam całkiem, bo jedyne płyny ajax jakie mieliśmy kiedykolwiek i mamy w domu to te do mycia płytek a już nie wspomnę o tym, że w łazience są 3 różne płyny DO PANELI Czasami na prawdę dziwię się, ze ta kobieta ma już tyle lat... co więcej - jest kierowniczką (uwaga!) ekipy sprzątającej
Strasznie Ci współczuję tej całej teściówki... ona chyba uwielbia u Was u góry przebywać...
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:41   #3191
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość

Ale fajnie, będę Ci bardzo wdzięczna jak napiszesz co i jak. U mnie też norma na czczo była podana 70-99, ale przy obciążeniu po 1h i po 2h nie ma żadnych norm I dlatego nic nie wiedziałam. Mój mąż twierdzi, że to dlatego, że chodzi o to czy wynik po 2h spadnie czy nie, jeśli spada to twierdzi, że jest okej

No ja myślałam, że ta norma dotyczy wszystkich 3 badań... no ale wtedy strasznie wysoki wyszedłby Ci cukier po wypiciu glukozy... no bo z drugiej strony jak na czczo bada się cukier, to ma nie przekroczyć 100, a po np śniadaniu (lub zjedzeniu czegoś) chyba 135... ale to by się dalej nie zgadzało... Zaraz mąż powinien wrócić, to przyniesie mi wyniki i sprawdzę

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość






no to szefowa jak się patrzy
Ty to masz przeboje, masakra
Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Strasznie Ci współczuję tej całej teściówki... ona chyba uwielbia u Was u góry przebywać...

Czasami to już sama nie wiem czy się śmiać, czy płakać... Gdyby to było jeszcze tak, że chce mi pomóc, bo w ciąży jestem i wg, to byłabym jej bardzo wdzięczna... ale w naszym przypadku jest tak, że ona to robi po to, żeby się wtrącić... a samo jej mycie jest tragiczne... Bo wygląda to tak : umyje u siebie panele, u szwagra, płytki w kuchni i przedpokoju, a dopiero później pcha mi się z tą samą wodą do góry... czasami prosiłam męża i mył po niej jeszcze raz czystą wodą.... no ale problem chyba się skończył, bo jak jej odmówiłam, to zeszła na dół (chyba obrażona) ohh... jak przykro
__________________

Igorek


Edytowane przez mms_22
Czas edycji: 2015-05-01 o 11:42
mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 11:42   #3192
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
Chyba właśnie teściowa się na mnie obraziła przyszła na górę zapytać, czy zmyć mi podłogę... To jej podziękowałam i powiedziałam, żeby nie myła, bo po ostatnim myciu (które uczyniła pod nasza nieobecność) podłoga była strasznie śliska i chodząc w skarpetkach 2 razy zaliczyłabym upadek... No i nie zrzuciłam winę na płyn, mówiąc, ze może jest zły... Na co ona "e, nie. Bo ja ludwikiem myję" myślałam, ze padnę... jak można myć panele płynem DO NACZYŃ??? ale to nic... powstrzymałam śmiech i mówię jej "a to wiadomo czemu były śliskie" a ona na to : "to nie przez płyn, bo jak ajaxem myłam, to też były śliskie" wtedy odpadłam całkiem, bo jedyne płyny ajax jakie mieliśmy kiedykolwiek i mamy w domu to te do mycia płytek a już nie wspomnę o tym, że w łazience są 3 różne płyny DO PANELI Czasami na prawdę dziwię się, ze ta kobieta ma już tyle lat... co więcej - jest kierowniczką (uwaga!) ekipy sprzątającej
czy ona uważa że ty nie umiesz sobie sama podłogi umyć czy jak? Dobrze zrobiłaś. Ja do paneli używam sidolux płyn kwiat japońskiej wiśni lub Ajax konwaliowy i nie jest śliska.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:46   #3193
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Nicole w necie znalazłam taką inf :
Najpierw pobrana zostanie próbka krwi, aby określić poziom glukozy we krwi na czczo. Po wypiciu skoncentrowanego roztworu cukru pomiar glukozy odbywa się co 60 minut przez 3 godziny. Jeżeli jeden z pomiarów wskaże na odchylenia od normy, konieczny okaże się ponowny test w późniejszym stadium ciąży. Lekarz może zalecić również zmianę diety lub systemu ćwiczeń fizycznych. Jeżeli dwa lub trzy pomiary wskazują na odchylenie od normy, lekarz zdiagnozuje cukrzycę ciężarnych. Za wynik pozytywny uważa się przekroczenie wartości podanych poniżej:
  • pomiar na czczo: 100 mg/dl lub więcej,
  • pomiar po 1 godzinie: 180 mg/dl lub więcej,
  • pomiar po 2 godzinie: 140 mg/dl lub więcej.


czyli musisz miec dobre wyniki

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
czy ona uważa że ty nie umiesz sobie sama podłogi umyć czy jak? Dobrze zrobiłaś. Ja do paneli używam sidolux płyn kwiat japońskiej wiśni lub Ajax konwaliowy i nie jest śliska.

nie, nie, nie... ona szuka pretekstu, żeby się wtrącić i udowodnić nam, że bez niej sobie nie poradzimy... przynajmniej ja tak to odbieram...
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:48   #3194
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość



Czasami to już sama nie wiem czy się śmiać, czy płakać... Gdyby to było jeszcze tak, że chce mi pomóc, bo w ciąży jestem i wg, to byłabym jej bardzo wdzięczna... ale w naszym przypadku jest tak, że ona to robi po to, żeby się wtrącić... a samo jej mycie jest tragiczne... Bo wygląda to tak : umyje u siebie panele, u szwagra, płytki w kuchni i przedpokoju, a dopiero później pcha mi się z tą samą wodą do góry... czasami prosiłam męża i mył po niej jeszcze raz czystą wodą.... no ale problem chyba się skończył, bo jak jej odmówiłam, to zeszła na dół (chyba obrażona) ohh... jak przykro
oj nie dobra z ciebie synowa... to ty nie wiesz jak się podłogi myje w firmach sprzątających? Najpierw podłogi wszędzie a potem mocniej się wykręca szmatę i leci nią kurze z półek widziałam ,,taka jedną,, babeczke u nas w pracy... .cudowna była popracowała całe dwa dni bo wszystko tak śmierdzieć zaczęło mokrą szmatą a zwłaszcza ,,strefa kas,, że wstyd było klienta obslużyć.

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość


nie, nie, nie... ona szuka pretekstu, żeby się wtrącić i udowodnić nam, że bez niej sobie nie poradzimy... przynajmniej ja tak to odbieram...
ja już to wiem... może akurat natknie się niechcący na zlotego slonia albo wyciąg z banku że właśnie w totka wygraliście nie?
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 11:49   #3195
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
oj nie dobra z ciebie synowa... to ty nie wiesz jak się podłogi myje w firmach sprzątających? Najpierw podłogi wszędzie a potem mocniej się wykręca szmatę i leci nią kurze z półek widziałam ,,taka jedną,, babeczke u nas w pracy... .cudowna była popracowała całe dwa dni bo wszystko tak śmierdzieć zaczęło mokrą szmatą a zwłaszcza ,,strefa kas,, że wstyd było klienta obslużyć.

a no to już zaczynam rozumieć jej tok postępowania
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 12:03   #3196
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Mmsik, dzięki W środę lekarz zerknie to już będę wiedziała na pewno, no, ale dzięki temu co napisałaś Ty i moniska to już spokojnie czekam
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 12:40   #3197
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Mirabelka_90 Pokaż wiadomość
ale mi brzuszek wywaliło;d Fifi się znów wysoko ułożył i bębenek od razu wielki;d
beatrix28 bardzo ładne ciuszki. a widzę, że chyba pępek Ci wyszedł? Czy Wy wszystkie macie już takie pępki wypukłe? bo mój nic a nic się nie zmienił. dalej normalny.
ach czas iść spać. Dobranoc
Moj sie yrobil o wiele plytszy ale jeszcze go nie wywalilo 😊





Cytat:
Napisane przez Mirabelka_90 Pokaż wiadomość
Witam się i ja. TŻ do pracy właśnie wyszedł, a wcześniej mi śniadanko do łóżka zrobił. Więc teraz leże i jem;d

Chciałabym, żeby mój też mi nie wyszedł.
A ja zauważyłam, że wieczorem i tak do 3 w nocy brzuch mam wzdęty i jest mi ciężko się ułożyć. Budzę się co chwilę. A koło 4 zasypiam i mogę spać i spać. Wczoraj mi było tak niewygodnie, ułożyć się nie mogłam aż mi się płakać chciało. Wkładałam sobie poduszki między nogi i było trochę lepiej. Chciałam zamówić sobie cebuszkę, ale przyszłaby z wózkiem dopiero w czerwcu, a to za późno trochę, więc muszę jakąś poduchę tutaj znaleźć... A poza tym zaczynam myśleć na jakie kolory pomalujemy nowy domek W lipcu się przeprowadzamy;d

poducha to dobre rozwiązanie śpi się super z taką 😊😄




Cytat:
Napisane przez Molise Pokaż wiadomość
Ja jeszcze nie wstaję, żeby męża nie obudzić, a tak mnie ssie...! Dam mu pospać jeszcze pół godziny. Wczoraj jak wyszedł do pracy po 6 tak wrócił po 22 ( wpadł tylko na obiad) i pózniej jeszcze pracował przed komputerem nie wiem do ktorej ...
Na 10 umówił się ze szwagrem na malowanie, także trzeba jeszcze trochę ogarnąć, powynosić co się da.

Pogoda paskudna ...

Ojej ku to bardzo zapracowany widzę i jeszcze się w święto za malowanie bierze nono..😊




Cytat:
Napisane przez Acka Pokaż wiadomość
Powiem wam ze bylam z psem i cieplusio16 st
Ale cos czuje ze to chwilowe:/ ja jutro ide na grilla, oby nie lalo

Noo u nas średnio na jeża zapowiada się się deszczyk. .




Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
hej mamunie

Nasze plany majówkowe legły w gruzach ;( TZ wujek zmarł niestety, pogrzeb jutro... nad morzem. Właśnie się zbiera, wyjeżdża dziś za niedługo po przecież całą Polskę przejechać muszą. Więc spędzam majówkę z Wami dziewczynki i z Mają. Wstąpimy dziś na urodzinowego grilla do byłej teściowej... Choć pogoda co raz gorsza ;/

Co do pępka to ja mam na wierzchu, tylko że mi ,,nie wszedł,, do środka po ur Mai i cały czas mi wystawał. Ale teraz wysadziło go jeszcze bardziej...

Ojej współczuję ...😢😞 no z ta pogoda to widzę wszędzie się pogarsza ..




Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość


U mnie 26 się zaczął

juhu.. 😄




Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
łał... a ja jutro zaczynam 26tc ... chcę już sierpień i dzidziusia wczoraj się tak napatrzyłam na 6 miesięczną Zuzię koleżanki że chcę jeszcze bardziej już wakacje

Ja tez..chce juz lato ... u mnie od niedzieli 25 tydz będzie leciał ...




Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Chyba mamy szał hormonów Współczuję naszym facetom



Ojjj chyba tak ..


Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość


Nicole ja piszę licencjat zastanawiam się czy na mgr warto iść w moim zawodzie. I tak będę tylko pielęgniarka i czy się jest po liceum czy ma tytuł magistra to o tak nas nikt nie szanuje.

No coty ah ta polska ... 😕




Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
Chyba właśnie teściowa się na mnie obraziła przyszła na górę zapytać, czy zmyć mi podłogę... To jej podziękowałam i powiedziałam, żeby nie myła, bo po ostatnim myciu (które uczyniła pod nasza nieobecność) podłoga była strasznie śliska i chodząc w skarpetkach 2 razy zaliczyłabym upadek... No i nie zrzuciłam winę na płyn, mówiąc, ze może jest zły... Na co ona "e, nie. Bo ja ludwikiem myję" myślałam, ze padnę... jak można myć panele płynem DO NACZYŃ??? ale to nic... powstrzymałam śmiech i mówię jej "a to wiadomo czemu były śliskie" a ona na to : "to nie przez płyn, bo jak ajaxem myłam, to też były śliskie" wtedy odpadłam całkiem, bo jedyne płyny ajax jakie mieliśmy kiedykolwiek i mamy w domu to te do mycia płytek a już nie wspomnę o tym, że w łazience są 3 różne płyny DO PANELI Czasami na prawdę dziwię się, ze ta kobieta ma już tyle lat... co więcej - jest kierowniczką (uwaga!) ekipy sprzątającej
O kurrrr co za baba no.. kto myje płynem do naczyń panele ja nie mogę ...😕😣

A i ja się witam . Od rana jakas przymulona chodzę nudno coś .juz łazienkę wypucowalam pranie zdjęła .. popołudniu idziemy do szwagierki na kawę to może mi włosy podetnie wkoncu bo juz nie mogę na te kudly patrzeć. .
Ja tu widzę ze większość tu cc będzie mieć kurde a ja coś czuje ze ostatnia urodzę ...😕
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 13:44   #3198
beatrix28
Zadomowienie
 
Avatar beatrix28
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 202
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

mirabelka90 coz, wyszedl ale wroci do siebie..zginie w otchlani sflaczalego balonika..
mms22 jakbys nie zareagowala i tak bedzie zle,ale zeby panele myc plynem do naczyn? albo kurze po podlodze?rozumiem ze tesciowa przeleciala cala chalupe i dopiero do Was?nie zmieniala wody? to jak widac nie ma nic wspolnego z checia pomocy czy zyczliwoscia ..grr
to ja mam nieduzy rewir ale na sam korytarz czesto zmieniam wode,teraz jzu panele polozone to juz mniej scierania, ale jak maz tarl gips to jak szcelne by drzwi nie byly to siwo wszedzie..

ja dzis robie pomidorowke a na drugie miesko,ziemniaczki i kiszony ogorek jakos nic inengo do mnie dzis nie przemawialo..i tak pewnie zjem 2 talerze zupy i na tym koniec ale chlopaki mieso musza miec

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

sugar nie stresuj sie ,zycie pisze rozne scenariusze,wcale nie musisz ostatnia urodzic mimo TP,ja planuje, ale sn..wizja planowej operacji chyba bardziej by mnie stresowala niz sam porod sn..wszystko zalezy od podejscia.
jess922 jakos urzekl mnie ten pajacyk w łatki ,bo jak przegladalam to mialam glownei spichy,a nie wiem czy w r,56 nie kupic jeszcze ale tow lipcu sie rozejrze,kosmetyki tez mam kupione,wiekszosc klamotów juz jest..wanienke, foczke, fotelik do auta,takie najwazniejsze rzeczy sa.

ciekawe jak tym razem podejdzie do sprawy tesciowa, czy tez po macoszemu?choc na zbytnie zaangazowanie bym nie liczyla ,jak teraz nawet nie zadzwoni jak sie czuje,ani nic to tym bardziej nie biore jej pod uwage po porodzie...watpie coby plec dziecka miala tu jakies znacznie ,kiedys tak myslalam ze moze liczyla na wnuczke ,ale patrzac na jej zachowanie to ona an wszystko ma zcas tylko nie na wnuki,dobrze ze chociaz nie wyjezdza z tekstem jak ta od ambiwalentnej 29 bo bym ją chyba .. : jakbys byl dziewczynka babcia czesciej by Cie odwiedzala..

u nas jakos zimno, mielismy robic grilla ale cos mi sie nie widzi..kurcze 1 maj a tu jakies przedwiosnie za oknem..
beatrix28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 15:40   #3199
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Nie wiem, bo nie mogłam nigdzie wczoraj znaleźć glamour bez tego dodatku... same zafoliowane z jakimiś lakierami do paznokci albo tuszami były. Jutro poszukam to napiszę
ok, znalazłam w necie ale przy żadnym sklepie nie ma kodu więc nie wiem Klik
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 16:04   #3200
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Pozdrowienia dziewczynki z grila
Nadrobie Was pozniej
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 16:12   #3201
beaciorq
Zadomowienie
 
Avatar beaciorq
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Czesc dziewczyny wpadam ttlko na chwile sie zameldowac okropny mam dzis dzien muli mnie okropnie cala noc nie prEspana ptak mi niedobrze bylo czuje sie dokładnie jak na początku ciazy heh masakra :-(
beaciorq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 16:22   #3202
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

A u nas totalne lenistwo. obiad na mieście, kawka i gry planszowe z dziadkami a teraz sie lenie przed tv a chłopaki pojechali do piekarni po świeże pieczywo i pojeździć na rowerze (junior W KONCU przekonał sie do dwoch kołek i w ciagu jednego dnia nauczył sie jezdzic na dwoch kolkach ) no ale teraz nie chce z roweru zejść a pogoda przecież tragiczna !
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 16:56   #3203
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Ja juz mam za sobą zakupy wyprawkowe tych mniejszych kosmetycznych rzeczy
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 17:04   #3204
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Pozdrowienia dziewczynki z grila
Nadrobie Was pozniej
To u Ciebie tak ładnie?U mnie cały dzień ciemno, zimno, wieje leżę pół dnia pod kocem
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 17:48   #3205
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez dd1dd Pokaż wiadomość
To u Ciebie tak ładnie?U mnie cały dzień ciemno, zimno, wieje leżę pół dnia pod kocem

Siedzimy w sumie od 13 juz
Teraz juz troche chlodniej sie zrobilo, ale mamy taki jakby ogrzewacz i siedzimy dalej
Troche Ci zazdroszcze, bo pod kocyk tez chetnie juz bym sie polozyla
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 17:59   #3206
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Siedzimy w sumie od 13 juz
Teraz juz troche chlodniej sie zrobilo, ale mamy taki jakby ogrzewacz i siedzimy dalej
Troche Ci zazdroszcze, bo pod kocyk tez chetnie juz bym sie polozyla

Uaaaa ale fajnie !
U nas co chwile kropi, ja zaliczyłam drzemkę i w sumie głodna jestem... Zjadłabym taka zwęglona kiełbaskę z grilla (tak, dosłownie zwęglona ...)
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 18:00   #3207
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Pozdrowienia dziewczynki z grila
Nadrobie Was pozniej
oo ale wam fajnie..
u nas cieplo ale w sloncu w cieniu mega zimno bylismy u rodzinki i moze w niedziele grilla zrobimy jak bedzie slonecznie

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
A u nas totalne lenistwo. obiad na mieście, kawka i gry planszowe z dziadkami a teraz sie lenie przed tv a chłopaki pojechali do piekarni po świeże pieczywo i pojeździć na rowerze (junior W KONCU przekonał sie do dwoch kołek i w ciagu jednego dnia nauczył sie jezdzic na dwoch kolkach ) no ale teraz nie chce z roweru zejść a pogoda przecież tragiczna !
ooo super gratulacje dla synka

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Ja juz mam za sobą zakupy wyprawkowe tych mniejszych kosmetycznych rzeczy
oo nono super i co kupilas dokladnie no pochwal sie ??


my wlasnie wrocilismy od rodzinki bylismy od 16 do teraz mlody w wannie potem kolacja i do lozka a my z mezem sobie jakis film puscimy i dzien zlecial
a wloski mi szwagierka jutro lub w niedziele obetnie wkoncu
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 18:11   #3208
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Sugar dwie butelki NUK, wkładki do stanika, podkłady poporodowe, pałeczki do uszu, płatki kosmetyczne, krem do pupy, zamówię dziś tetry i to chyba wszystko
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 18:51   #3209
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

My wróciliśmy od teściowej i wciągnęłam loda i rozglądam się jeszcze za czymś słodkim
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-01, 19:12   #3210
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Uaaaa ale fajnie !
U nas co chwile kropi, ja zaliczyłam drzemkę i w sumie głodna jestem... Zjadłabym taka zwęglona kiełbaskę z grilla (tak, dosłownie zwęglona ...)

Ja tak duzo zjadlam dzis, a nie umiem sie najesc
Niby czuje sie pelna, a za 30 min.mam znowu ssanie i tak w kolko
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-12 21:04:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.